.De Echo van hel zuiden" „Be EciiB uan nel zumen" IEMAND „KERKKLOKJE" SPAART KOSTEN EN MOEITE HET blad voor Waalwijk en de Langstraat. een foto te nemen, waarop hg „neen" ten antwoord kreeg. Vlak voordat de metalen kap op zijn hoofd bevestigd werd, schreeuwde Zangara Alle kapi talisten zijn luizige «trulkroovers, addio de heele wereld, vaarwel." De doctoren hebben geconstateerd dat de hersens van Zangara volkomen normaal waren. Hitier tracht den Rijksdag uit te schakelen. Gisteren kwam de Rijksdag van het Duitsche rijk in de Potsdammer Garnizoenskerk bijeen. En het eerste groote wetsontwerp dat Hitier den afgevaardigden zou voorleggen behelst een absolute volmacht aan de regeering, waardoor dus het parlement van al zijn rechten afstand zou doen. Men verwacht in Duitschland dat de ver. elschte meerderheid van twee-derden wel gevonden zal worden, en dat dus de bestaande dictatuur door de volks vertegenwoordigers zal worden be- krachtlgd. Het wetsontwerp behelst o.m. dat rijkswetten ook door de rljksregeering kunnen worden uitgevaardigd, zelfs ind en zij van de grondwet afwijkend zijn. Verdragen van het rijk met vreemde mogendheden, betrekking hebbend op de rijkswetgeving, behoeven niet de toestemming der wetgevende lichamen. De machtigingswet zal moeten gelden tot 1 April 1937 of tot het tjjdstip dat de huidige regeering door een andere wordt opgevolgd. Hitier gaat wel kras te werk. Er gaan geruchten omtrent aanslagen op den kanselier. Te Munchen zou men enkele bommen voor hem gedeponeerd hebben, die echter hun uitwerking misten. De politie heeft de bevolking aangespoord van elke verdachte be. weging van vreemdelingen terstond kennis te geven, want dat een aanslag op Hitier een progrons zou doen ont staan. dat door geen macht ter wereld zou te stuiten zijn. RECHTZAKEN. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.). Geertruidenberg, 20 Maart 1933, Mijnheer de Redacteur. Het artikeltje van den Heer van Gastel in Uw blad van 15 Maart trok mijneonverdeeldeaandacht en de leuze liegt er maar op los, er blijft ligt wat van hangen is den heer van Gastel niet vreemd, immers waar hij schrijft dat er in onze vergadering door mij politiek gevoerd zou zijn is een leugen. Een tweede leugen van den Heer van Gastel is, dat hij laat voorkomen, alsof de Middenstandsvergadering werd bijgewoond door 40 leden dus een onbeduidend aantal terwijl de Mid denstandsorganisatie 49 leden telt, waarvan er 46 aanwezig waren Als derde leugenachtige voorstelling moet ik aanmerken dat de motie van vertrouwen niet zooals de Heer van Gastel voorstelt zóómaar is aangeno men, maar wel degelijk de voorgestelde motie van vertrouwen in den Voorz. den Heer Sassen werd aangenomen door de heele vergadering behalve 3 leden waarvan een de drukker van het pamflet en een de gewezen secre taris onzer Middenstandsvereeniging alsmede de beroemde pamflettenschrij- ver van Gastel, welke mede zitting -had in het voorloopig bestuur. Mijnheer de Redacteur! de Heer van Gastel schermt zoo graag te zijn een voorstander der R.K. Staatspartij, maar hoe rijmt dit alles wanneer hij openlijk verklaart kort na de Gemeen teraadsverkiezing dat hij zijn kostbare stem heeft uitgebracht op de Vrijzinnig Democratische lijst, hetgeen met bewij zen gestaafd kan worden. Mijnheer de Redacteurofschoon ik ten sterkste op de vergadering heb geprotesteerd tegen de laffe aanvallen gedaan in bet pamflet door den Heer van Gastel uitgegeven, heb ik den moed gehad ondanks de pluimstrijkerij ten opzichte van mijn persoon stelling te nemen om mijn meening onomwonden kenbaar te maken hetgeen door de vergaderingen en de geheele gemeen, te is gedeeld uitgezonderd een groepje wat door van Gastel ons genoemd wordt. Mijnheer de Redacteur aangezien het niet in mijn bedoeling lag mij langs dezen weg in deze aangelegenheid te bemoeien, is mijn stof onuitputtelijk en heb ik mij op voorhand een doosje met pennen en een extra flesch inkt aangeschaft om den beroemden pam- flettenschrijver zoo noodig van ant woord te blijven dienen. U Mijnheer de Redacteur beleefd dankend heb ik de eer te zijn uw abonné C. JANSEN. Vice—Voorzitter R.K. Middenstandsvereeniging. Vonnis bevestigd. Tegen M. S. te Woudrichem, door den kantonrechter te Heusden veroor- deeld wegens overtreding van het Verenreglement, zonder vergunning per motorboot vervoeren van passagiers over de Boven-Merwede, werd het vonnis in hooger beroep bevestigd. Oom en neef. J. B. koperslager te Waspik, had op 27 Febr. zijn oom A. V., koopman te Kaatsheuvel, mishandeld. De dochter van oom was bij neef thuis, maar toen het meisje tegen den wil van haar vader aan 't verkeeren was gegaan vond vader 't maar voorzichtiger het meisje naar huis te halen. Maar toen kwam het tot een botsing. Aan vader is het recht en het gezag en neef had te berusten in de beslissing van zijn oom. Wegens mishandeling werd B. ver oordeeld conform den eisch tot f 10.— boete. Bruintje. H. Th. K., voerman te Drunen, stond terecht wegens dierenmishandeling. De schop waarmede hij laf een paard had geslagen stond als stuk van over tuiging in de rechtszaal. Heel gemeen had verdachte het dier met den scherpen kant van de schop gemept omdat hij niet trekken wilde. Ik werd zenuwachtig, aldus zocht verdachte een uitvlucht. Gut stumper! zenuwachtig? Nijdig ben je geworden, aldus de president. Ze moesten jou eens voor de kar spannen en je 25 slagen voor je broek geven, wat zou je daarvan zeggen? vroeg de president. 'n Pak op z'n broek zou hem wel niet aanstaan, te oordeelen naar z'n beteuderd gezicht. Verdachte bracht een brief mee waarin vermeid werd, dat verdachte zenuwachtig en het paard stug was. Alzoo twee uitersten. Verdachte be weerde maar „een schijntje" te ver- dienen, want hij had geen geregeld werk. Daarom kwam hij er met een koopje af, f5.— boete en kreeg een geduchte waarschuwing mee voortaan z'n razernij te beheerschen. K. beweerde er spijt van te hebben en zou zich niet meer zoo onbekookt aanstellen. Op welken dag van de week Het vrouwije A. v. G. uit Kaatsheuvel was uit haar vel gesprongen en had een kind van 11 jaar een straatwoord toegevoegd. Blijkbaar was het vrouwke erg ge schrokken van de dagvaarding die ze kreeg, want ze meende voor het relletje tegenover een paar buren zoowaar een advocaat noodig te hebben om het pleit voor haar op te nemen. De eisch wegens beleediglng luidde f 10.— boete. De verdediger Mr. E. van Zinnfcq Bergmann, Den Bosch, pleitte vrijspraax op juridische gronden. BIJ het verhoor toch was er verschil van meening over den dag waarop de blaag heet „be- ieedigd" te zijn, of het Maandag was of Dinsdag en we moeten het sekuur weten om te kunnen recht doen, be toogde de verdediger, 'die overigens meende, dat het vrouwke te fatsoenlijk was om er wat leelljks uit te flappen. Uitspraak volgt nader. bedroeg 182849 K.Gwaarvan ver kocht is aan de Ccöp. Z.E.V te Breda 79600 K.G. Verder engros 2550 K.G. en in detail 100699 K.G. De mljnpfijs was f129, de detailprijs f 1.39, de gemiddelde prijs f 1 34'/2. Onze boter staat bij de keuringen aan de botermijn als hoogste klas aangeschreven. De kleinverkoop van melk bedroeg 17133 liter, de verkoop engros 116000 liter. Van de geleverde melk is 80 pCt. als ondermelk teruggegeven en ver kocht. Voor de melk is per 1 pCt. vet uitbetaald f 1.28per 100 KG. melk f4.17. Met bijschrijving van leden kapitaal reap, f130 en f4 22 de melk. prijs was ongeveer 18 pCt. lager als vorig jaar. Lasten en baten sluiten op een bedrag van f 305 808 14 gespecificeerd als volgt Lasten. Melk f 206360.83 Ondermelk f 5873.28 Ledenkapitaal f 2478.80 Onkosten f 30189.54 Crisisheffing f 54801.47 Afschrijving Gebouwen f 5000.— Afschrijving Machines f 3054.22 Afschrijving Meubilair f 50.— □ie een uüsuiuui volledige reclame wil hebben voor plaats en streek, plaatse zijne advertenties in Waalwijksche en Langstraatsche Courant, en het voor Kaatsheuvel, Loonopzand, Waalwijk en Waspik. Vollediger en beter reclame kan geen enkel blad bieden, men bereikt dan zoowat a-ie inwoners dezer streek. WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANT00N TIELEN. DRUNEN. Aan het jaarverslag over 1932 van de Eerste Langstraatsche Stoomzuivelfabriek te Drunen is het volgende ontleend: Het ledental bedraagt thans 478 aangesloten veehouders. De drie— maandelljksche controle op de boek houding en de technische controle was opgedragen aan den Conti die- dienst te Breda. In 1932 is verwerkt 4946522 K.G. melk met een vetgehalte van ge middeld 3.26 pCt. De boterproductie Baten. Boterrekening Melkrekening Karnemelkrekening Ondermeikrekening Entrée Crisistoeslag 8750.22 9580.70 6141.85 2.94 34968.94 BI] contioie zijn de botken in orde bevonden. De melk werd steeds zeer nauw keurig onderzocht in het laboratorium er werden premies uitgekeerd voor de beste kwaliteit. Op het voetbalterrein van Longa werden j I. Zindag de seriewedstrijden voortgezet. Quick 2 Waalwijk verloor van Hollandia Haarsieeg met 3—2, door het slechte weer werd de wed strijd gestaakt. Op 't gehouden solistenconcours te Oisterwijk wist dhr. Nic. Verhoeven met zijn saxophoon in de eerste aid. den eersten prijs te behalen met 177 punten, terwijl dhr. Stiphout met zijn Tuba-solo eveneens den len prijs wist te behalen met 173 punten. De begeleiding was in handen van den heer J. Verhoeven. „De Volharding" magtrotsch zijn op deze overwinning, wel een bewijs dat ze goede krachten bezit. A.s. Vrijdagavond zal de algemeene jaarvergadering worden gehouden van de Langstraatsche Veilingvereeniging. In de groote zaal der Jongens Congregatie zullen geen vergaderingen meer mogen gehouden worden, wat voor vele vereenigingen een groot ongemak is. We missen dus thans een bondszaal en hopen dat in dezen toestand spoedig verandering komt. Zondag na de Hoogmis werd in de kleine zaal der Jongens congregatie de algemeene jaarvergadering gehouden van de R.K. Werkliedenvereeniging „St. Joseph", 's Morgens werd een algemeene H. Communie gehouden, waarbij vele leden tot de H. Tafel naderden. Om 11 */a uur waren de leden aan wezig en sprak de voorzitter dhr. W. v. d. Wiel een openingswoord, waarbij hg allen opwekte tot eendrachtige samenwerking. De notulen der vorige vergadering werden na voorlezing onveranderd goedgekeurd. Vervolgens werd door den Secretaris dhr. J. van Esch, verslag uitgebracht waaruit blijkt, dat het ledental is gestegen tot 115. De Kolenbond telde op 31 Dec. 40 leden en had een omzet van 3x15 ton steenkolen. Het ledental van onze Volksbank is gestegen tot 20. Het ledental van Concordia bigft op peil. Er werd getracht een Jonge Werk. man op te richten, doch tot nog toe zonder resultaat. Tot slot brengt de secretaris dank aan God en verder aan den Eerwaarden Adviseur Willems, thans te Vught en ook aan den nieuwen geesteigken Adv. capelaan van Veldhoven en aan de bestuursleden. De Penningmeester, dhr. W. v. d. Sanden, bracht financieel .verslag uit, waaruit bleek, dat de inkomsten be droegen f 438 40, de uitgaven f 372.41, saldo f 117 18. De aftredende bestuursleden W, v. d. Wiel en J. Lommers werden her kozen. Dhr. W. v. d. Wiel werd wederom lot voorzitter benoemd. De Voorzitter kreeg vrg mandaat voor de a.s. vergadering van den Centralen Raad. Vervolgens werd besloten om een reiskas op te richten voor de a.s. demonstratie te Eindhoven op 17 September. Zij, die hieraan wenschen deel te nemen moeten zich spoedig opgeven bg het bestuur of bg den bode. De opbrengst bedraagt 10 cent per week; Verschillende mededeelingen werden nog gedaan door den Voorzitter. Tot slot werd nog gezongen: .Aan U o Koning der Eeuwen". Na een opwekkend slotwoord ging de vergadering met den gebruikeHjken groet uiteen. CAPELLE. De afdeeling van den Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders, bond alhier, hield Donderdagavond j.l. in het gebouw voor Chr. Belangen aan het Bruggetje haar dertiende Jaarver gadering, weike goed bezocht was. Te ruim half acht opent de Voor zitter, de heer P. Hommel deze samen, komst op gebruikeiyke wijze, waarna hij in een kort openingswoord wijst op dertgden nood. De notulen der vorige vergadering werden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Hierna bracht de secretaris de heer P. Wagemakers een breedvoerig Jaar verslag uit, waaruit bleek dat de toe stand der afdeeling gunstig genoemd mag worden. Het ledental bedroeg op 1 Januari 1932, 157. terwyi dit was gestegen tot 182 op 1 Januari 1933. Een achttal vergaderingen werden ge houden en een jeugdclub opgericht. De heer Jac. Vos, penningmeester, beheerder werkloozen kas. gaf een financieel overzicht over 1932. Dein. komsten bedroegen aan Bondscontri- butie f 2j743.77. Werkloozen contri butie 12.031.35. Entreegelden f1190 De uiikeeringen aan werklooze leden bedroeg de belangrijke som van f7.410 60. Met een opwekkend woord om in samenbindende liefde voorwaarts te gaan, beëindigde de heer Vos zyn uitvoerig overzicht. Beiden heeren werd een woord van dank gebracht voor hun veel omvat tenden arbeid voor de afdeeling ver. richt. De aftredende bestuursleden de heeien P. Hommel. A.Metske,M.Haver- hals tn H. Vos Pzn. werden als zoo. danig herkozen. In de vacature K. Rozerbrand, die als lid en bestuurs lid bedankte, wegens het overgaan naar den Chr. Werkmeestersbond, werd met meerderheid van stemmen gekozen de heer E. Sprangers. Allen namen hun benoeming onder dankzegging voor het vertrouwen in hen gesteld, aan. Nadat nog besloten is dit jaar de feestvergadering niet te houden wordt deze samenkomst te ruim lien uur, met het zingen van Psalm 42 vers 5 en dankzegging gesloten. WASPIK. Zaterdagavond gaf de Christelijke Gemengde Zangvereni ging „Oefening kweekt Kunst" in ne voormalige openbare lagere school hare tweede winteruitvoerlng. De ver schillende muzieknummers werden onder leiding van den heer v. Kempen, hoofd eener Chr. Bljz. School te Waalwyk op zeer verdienstelijke wijze uitgevoerd, terwyi ook nog eentge tooneelstukjes ten beste werden ge geven. Door hare overwinning met 3 0 op Read is de voetbalvereniging Hercules alhier een stap dichter by het begeerde kampioenschap gekomen. A.s. Zondag zal de tooneelver- eeniging „Concordia", gevestigd in het café van den Heer Chr. Montens de tweede winteruitvoerlng geven Opgevoerd zal worden „Het Huis in de Delllng", tooneelspel in iwee bedrijven en „Het Rare Kosthuis biyspel in twee bedryven, GEERTRUIOENBERG. Vrydag had alhier ten gemeentehuize de aan besteding plaats van het doen van voorzieningen aan gemeeniegebouwen en werken voor 1933. Ingeschreven werd als volgt: P. W. van Alphen f 620.— C. Krols Wzn. f 606 v. Uyen-Kerremans 570.— Gebr. Naglé f 569.— A J. du Pont f 564.— G. v. Wietmarschen f 553.— Ch. v. d. Ploeg f 547 A. C. Krols f 540.— Kant U onecht van echt onderschelden Niet altyd, maar toch dikwijls. By „ASPIRIN-TABLETTEN" is het al zeer eenvoudig De echtheid van .ASPIRIN" is steeds te herkennen aan het Bayer-kruis. Let in Uw eigen belang steeds hierop. Uitsluitend verkrijgbaar in buisjes met oranje-band met 20 tabletten h 70 ct. en oranje-zakjes met 2 tabletten a 10 cent. Gebrs. du Pont f 536 Gegund aan Gebrs. du Pont. Voor de Evangelisatie „Eben— Haëzer" te Raamsdorksveer hoopt Zondag a.s. des v.m. 9.30 en des n.m. 2 uur voor te gaan de heer van der Kolf. DUSSEN. Dinsdag kwam een zoontje van J. de W. alhier op den provin cialen weg zoo ernstig met zyn rijwiel te vallen dat hy met veei pijn bleef liggen. Majoor Ramakers en veldwach ter Keiler, die juist ter plaatse waren, hebben hem opgenomen en naar zyn woning laten vervoeren, waarna Dr. van Vuuren alhier gewaarschuwd werd, die constateerde dat hy zich aan den rug had gekneusd en met enkele dagen rust er wel af zou komen. Woensdag 15 Maart heeit de heer J. H. Kamp als gemeente—ontvanger afscheid genomen van het gemeente- personeel, daar hij met ingang van dien datum met pensioen ging. Door deti heer burgemeesfer werd hem onder een harteiyke toespraak een cadeau namens het personeel aangeboden. Hierna zyn allen nog eenigen tijd samengeweest onder gezciligen kout. Moge het den heer Kamp in zijn verder leven wel gaan. Dit zij hem van harte toege- wenscht. HANK. Dezer dagen werd G. S. alhier op den Buitendyk opgewacht door een tweetal opgeschoten jongens. Een van hen sprong plotseling op hem toe en sloeg hem met een stuk hout op het hoofd, waardoor hy een bloedende wonde bekwam boven het oog, zoodat hij zich onder behandeling van Dr. v. Vuuren te Dussen moeit stellen. Aan gifte by de politie volgde, die thans de zaak in onderzoek heeft. Door rijks— en gemeentepolitie zijn de laatste dagen alhier verschil lende personen bekeurd voor 't fietsen zonder licht en zonder ry wielbelasting- merk. GEMENGD NIEUWS. Een goede vangst. In den nacht van Zaterdag op Zon dag werd de gemeentepolitie te Etten en Leur opgebeld door de recherche Breda, tot het doen van huiszoeking in de woning van eenige ingezetenen der gemeente. Zekere H. K. en A- K. te Leur, hadden zich toegang we ten te verschaffen tot de terreinen der Hollandsche Kunstzijde Industrie te Breda, waar eerstgenoemde reeds geruimen tijd werkzaam was. Reeds eenigen tijd werd hij verdacht gere geld kleinigheden mede naar huis te nemen. Gevonden werden een groote hoeveelheid voorwerpen, alle afkom stig uit de fabriek, en vele andere goederen, welke aikomstig bleken te zijn van inbraken, den laatsten tijd in deze omstreken gepleegd Verder werd nog gevonden een groot aantal lcopers, wandtapijten en vloerkleeden, afkomstig van de Kerk diefstallen te Rijsbergen en Dorst. Beide gearresteerden hebben een volledige bekentenis afgelegd. A K. is reeds vier maal wegens diefstal veroordeeld. Twaalf vlsschers verdronken. De Moerman-kust is opnieuw door een hevigen storm geteisterd. Daarby zyn 88 booten omgeslagen. By het dorp Titofka zyn 12 vlsschers ver dronken. Smokkelarij, In den nacht van Zaterdag op Zon dag wilden 2 agenten te Zaltbommel een grooten vrachtauto aanhouden, die hun verdacht voorkwam De chauf feur voldeed niet aan het bevel tot stoppen en de agenten wisten maar nauwelijks te ontwijken. Een hunner zag echter kans op den auto te sprin gen en na een spannende rit door een gedeelte van de stad kwam de auto tot stilstand. en laat ons uwe advertenties plaatsen in andere bladen. U behoeft niets te doen dan ze ons even op te geven. Wij doen de rest en het kost U geen cent meer. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tieien. f 305808.14 f 246363.48 f 305808.14 Balans per 31 Dec. 1932. Actief. Gebouwen f 25000.— Machines f 16089.83 Meubilair f 800.— Paard en wagen f 407.90 Boterrekening f 3000.- Onkosten f 1250. - Kas f 2883.09 Postrekening f 10110.74 Effecten f 1853.96 B.C. Eindhoven f 100.— Boterdebiteuren f 6812.31 Melkdebiteuren f 2 52 Karnemelkdebiteuren f 45.69 Ondermelkdebiteuren f 241.20 Leenbank f 1656 70 Crisistoeslag f 21221.89 f 91475.83 Passief. Ledcnkapitaal f 32799.33 Onkosten f 2500 Melkrekening f 9229.24 Ondermeikrekening f 39829 Boterrekening f 153.92 Reserve A f 5881.84 Reserve B f 6000.— Crisisheffing f 34513.20 f 91475.83

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 3