liens oil Kaalskoiitl. DRUNEN. Zekere H. B. alhier viel dezer dagen ook de dubieuze eer te beurt, een brief te ontvangen van het genre Spaansche schatgravers met het bekende voorstelvraag naar en aanbod van geld. Na inzage verhuisde het prullaria naar de papiermand. Qoed gedaan, een voorbeeld ter navolging. DRUNEN. Dinsdagavond 7 uur had In de zaal bij den heer Th. Elshout de algemeene vergadering plaats van de Eerste Langstraatsche Stoom— zuivelfabriek van Drunen en omstreken. De Voorzitter, dhr. M. v. Halder, opende de vergadering met den ge- bruikeiijken groet en heette allen wel. kom, in het bijzonder den Edelachtb. heer Burgemeester Mr. v. d. Heijden. Het verslag met rekening en balans werd zonder opmerking goedgekeurd. Vervolgens gaf den heer v. Kessel, Directeur der vereeniging eenige mede. deelingen over de verdeeling der premie. Voorts deelde hij mede. dat de contröle nog niet zuiver genoeg is geweest, wel wat betreft de natte proef, doch niet wat betreft de zuur heid, daarom zal voortaan voor zuurte. graad 2 punten voor afwijkingen worden gegeven. Voorts zette de Directeur .uiteen waarom de boter duur Is en hij gaf tevens een uiteenzetting in verband met de Crisis-Zuivel Centrale. Dhr. A. v. d. Wiel vroeg of erdoor den bond niet kan getracht worden dat de boeren de boter krijgen tegen fabrieksprijs, waarop de Directeur mededeelde, dat iedereen die veel boter noodig heeft zelf kan karnen, doch dat dit moet aangevraagd worden aan 't Crisis.Zuivelbureau in den Haag. Verder deelde de Directeur mede, dat de fabriek die veel heet water moet gebruiken veel kost van steen kolen, met het oog hierop is door het bestuur in overweging genomen om een nieuw toestel te laten bouwen waarvan de kosten ongeveer f 3000 bedragen. Van de rondvraag werd weinig gebruik gemaakt, waarna de Voorzitter de vergadering sloot met den gebruike lijken groet. VLIJMEN. De raad heeft besloten voor het belastingjaar 1933 34 het aantal opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting te brengen van 70 op 100 en de opcenten op de hoofdsom der vermogensbelasting van 46 op 50. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). Donderdagavond 11. werd de door Ds. J. C. Hagen, predikant bij de Geref. Kerk alhier, in dezen winter gegeven cursus beëindigd. In den af- geloopen winter werd door Z E. be handeld .De Openbaringen van Jo hannes". %Aan het einde gekomen zijnde, dankt Ds. Hagen voor de be toonde belangstelling, welke hij bij het geven van den cursus heeft mogen ondervinden. De heer W. M. Dalmaijer dankt Ds. Hagen voor dezen belangeloozen arbeid, die hij steeds met opgewekten ijver heeft verricht. Spr. sprak de hoop uit dat het zoowel voor het persoonlijk als kerkelijk leven nog rijke vruchten mag afwerpen en dat het bij een ko menden winter Ds. Hagen vergund mag worden weer als leider van zulk een cursus op te treden. Ds. Hagen dankt voor het gespro. kene en zegt dezen arbeid steeds met genoegen te hebben verricht. Door de Coöp. Broodbakkerij „Broederhulp" alhier werd over 1932 aan de leden 20 pCt. dividend uitge keerd tot een bedrag van f 2000,— CAPELLE, Door het Waterschap „De Westensche Buitendellen" werd jl. Zaterdag aanbesteed het verhoogen der kade aan de Vrouwkensvaartsche haven tot 3 M. boven A.P., waarvoor als volgt werd ingeschreven Verduijn f 380 De Veer - 180 - C. P. de Bont - 138 - J. de Bruijn - 137 50 Schellekens - 137 J. Kuijten - 123.—, G. P, de Rooij 120 - Timmers - 113 14 H. Werther - 113 A. Roosenbrand - 98- A. Verschure - 70 50 C. Kanters - 63— Het werk is gegund aan den laag- sten inschrijver, den heer C. Kanters t^Raamsdonksveer. Het le elftal der voetbalvere niging „Excelsior" speelde jl. Zondag op eigen terrein voor de 3e klasse N.V.B. tegen H.EC, uit Waalwijk. Deze wedstrijd eindigde in een gelijk £j>el 4—4. De afd. Sprang.Capelle e.o. van Volksonderwijs houdt a s. Donderdag 23 dezer des avonds half 8 in de zaal van den heer L F. v. Dongen een algemeene ledenvergadering. Ten raadhuize der gemeente Sprang-Capelle werd jl Maandagavond door de Chr. Oranjevereniging „Het Drievoudig Snoer" onder leiding van den heer K. Alblas, een vergadering gehouden met de hoofden der scholen in deze gemeente, ter bespreking van de plannen der Prins Willem van Oranje herdenkingsfeesten met de schoolkinderen. In het Stationskoffiehuis van den heer L F. van Dongen alhier hield de Coöperatieve Bakkerij vereeniging „Ons Belang" jl. Donderdagavond 16 dezer onder leiding van haar voorzit ter, den heer H. Boer, een algemeene ledenvergadering. Nadat de Voorzitter de vergadering geopend had en de notulen der vorige vergadering na voorlezing waren goed- gekeurd en vastgesteld, bracht de se. cretaris-penningmeester, dhr. A. Blom, een keurig verzorgd verslag uit om trent den toestand en de werkzaam heden over het afgeloopen jaar, waar. uit bleek, dat de vereeniging in een bloeienden toestand verkeert. De in een der vorige vergaderingen benoemde commissie bracht verslag uit omtrent het nazien der rekening en verantwoording over 1932, waaruit bleek dat deze in orde waren, waarop de rekening onder dankzegging aan den administrateur werd goedgekeurd. De winst welke gemaakt is, bleek vol doende om de noodige afschrijvingen te doen, terwijl aan de leden een divi dend van 5 pCt zal worden uitgekeerd. Nadat bij de rondvraag op voorstel van een der leden besloten was den thans geldenden broodprijs zoo lang mogelijk te handhaven, sloot de Voor zitter met een woord van dank voor de belangstelling de vergadering RAAMSDONK. In deze gemeente is aan 32 ingeschrevenen der lichting 1934 vrijstelling van den dienstplicht verleend wegens broederdienst. RAAMSDONKSVEER. De leden van de Biljartclub, gevestigd bij de Wed. C. Bouwens in de Qroote Kerkstraat, zullen a s. Zondag een uitstapje maken naar Antwerpen. Het bouwen van een woonhuis voor rekening van den heerj.de Werd te Waalwijk is gegund aan den iaagsten inschrijver A. van Suljlekom uit deze gemeente voor de som van f 2243. Tot verpleegster van het St. Theresia-ziekenhuis alhier is aangesteld Mej. Fr. van der Linden, komende van Geldrop. Maandag ontstond in de woning van v. d. P. in de Prins Hendrikstraat een begin van brand. Door het kracht dadig ingrijpen van de bewoners en de gemeentepolitie die direct aanwezig was, kon hel brandje nog juist bijtijds gebluscht worden. De schade is niet van beteekenis. In de deze week alhier gehouden vergadering van de alhier opgerichte „IJsclub Raamsdonksveer", werd be sloten tot het huren van een terrein groot circa 5 H.A., liggende ten Zuiden van het Stoomgemaal aan de Donge. brug, eigendom van den heer Beelaarts. Door verschillende bestuursleden zullen in den loop der volgende week iidmaatschapkaarten worden aangebo den tegen fl.per persoon boven 18 jaar. Gezinskaarten zijn verkrijgbaar tegen f 2.— waarbij kinderen tot 18 jaar gratis mogen rijden. Na 15 April as. wordt een extra verhooging geheven als entrée. In de werkplaats van S. aan het Sandoel zijn dezer dagen een partij ruiten Ingegooid. De politie heeft de zaak in handen en zal de daders wel weten op te sporen. Donderdag jl. had Mej K. tijdens de schoonmaak het ongeluk van een trapje te vallen, met het gevolg dat zij twee ribben brak. Dokter Kn. verleende de eerste geneeskundige hulp. Het zal nog al eenige tijd aanloopen eer zij hare gewone werkzaamheden weer kan verrichten. In plaats van Mej. H. A. C Bogmans, onderwijzeres aan de St. Theresiaschool die naar Eindhoven is vertrokken, is benoemd de Eerw. Zuster Gljsberta. in de wereld genaamd Th. A. van Gerwen, LOON-OP-ZAND. De R.K.W.V. hield 1.1. Zondag hare feestvergaderlng. De Voorzitter opende te ruim 12 uur de vergadering en heette de aanwezigen welkom en besprak in 't kort de resultaten welke de R. K. W. V. in 'i jaar 1932 heeft kunnen boeken; het ledental ging vooruit met 26 zoodat het ledental gestegen is tot 180. Daarna kwam het jaarverslag van Secretaris en Penningmeester, welk laatste verslag sloot met een batig saldo van f133 67 Daarna volgde een gratis verloting van een twintigtal prijzen. De Eerw. Adviseur sprak op deze vergadering de leden een opwekkend woord toe om niettegenstaande de slechte tijdsomstandigheden zich niet te laten ontmoediger, maar zich vaster aaneen te sluiten tn de R.K. Arbeiders beweging. De voorzitter deelde nog mede dat op de eerat/olgende vergadering be stuuisverkiezing zal worden gehouden waarna hij de vergadering sloot met gebed. De eerste H Communie welke aanvankelijk op Zondag 2 April zou worden gedaan, is door den ZeerEerw. Heer Pastoor uitgesteld tot dtn eersten Zondag in Mei, omdat Z.Eeiw. hoopt in zooverre hersteld te zijn, dat hij zelf deze plechtigheid kan voorbereiden. wordt, waar aan de Oostzijde nog niets is gebouwd en dus nog 100 M. bouw terrein ligt? Is het nu noodzakelijk dat 30,000 wordt uitgegeven voor geheele ver nieuwing der Besoijenschestraat? Ze ker, de weg is niet zoo goed, maar toch niet zoo erg, dat geen dag of nacht meer gewacht kan worden; is het niet wijzer eens af te wachten hoe de toe standen zich gaan ontwikkelen, men weet toch nog niet waar men vóór te staan komt. Al zijn de prijzen thans laag, er kan een toestand komen dat dit bedrag toch nog heter bespaard ware geworden. Men stapele in deze tijden geen uit gaven op uitgaven, dat is m.i. niet ver antwoord. Hoogachtend, X. Geslaagd. Voor het examen kraam verzorgster slaagde mij. A Bouwman alhier. Barak concours T B.C. Voor den zooveelslen maal gaat het Barak concours dat Zaterdag j.l. ge opend Is bij den heer H. v. Heescb, len bate van de T.B.C bestrijding schitterend slagen. In de drie eerste speelavonden bracht de barak reeds ruim f 40 op. Achtereenvolgens zal drie dagen gespeeld worden in de calé's aan de Horst. Uitzending. Heden werden door de plaatselijke T.B C—vereeniging wederom 9 kin deren uitgezonden naar de vacantie— kolonie te Eeisel. NIEUWS UIT HEUSDEN. Deze stukken kan men in ons no. van heden vinden. Red. Heusden, 21 Maart 1933. Zondagnamiddag werd in een plech- figen bijeenkomst der H Familie om 5 uur het triduum. dat door den Eerw Heer Pater Rsdemptorlst van Keulen, gegeven was, gesloten. Tevens deden niet minder dan 70 nieuwe leden hun opdracht, terwijl 5 gouden en 14 zil veren medailles als belooning resp. voor trouw 50- en 25-jarig lidmaat schap werden toegekend. Vrijdagavond heeft In het v.m. patronaatsgebouw een algemeene ledenvergadering plaats van de R.K. Werkliedenvereeniging, waarin o.m. de Eerw. Heer Kapelaan Breugelmans uit Vlijmen een rede zal houden over Propaganda en Leekenapostolaat. De tentoonstelling van het ge produceerde in den afgeloopen cursus, die dezen winter gegever. werd in figuurzagen voor de Chr. Knapenver- eenlging in de v.m. Muloschool was werkelijk interessant en getuigde van de degelijke leiding door de heeren J. v. Helden en W. v. d. Steenho/en, die zich beijverden voor de jongens het nuttige met het aangename te verbinden. Zaterdag speelde onze voetbal- vereeniging Longa vriendschappelijk tegen Noad (Wijk c.aDe wedstrijd eindigde met 2—2. Hedenmorgen arriveerde hier de ooievaar weer op den toren, wat ruim een week iater is dan gewoon lijk. Verwacht wordt dat het paar aan de brouwerij nu ook spoedig repa- triëert. INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der redactie Mijnheer de redacteur, Ik heb in een blad berichten gelezen over de a.s. gemeenteraadsvergadering en heb daaruit tot mijn genoegen kunnen constateeren, dat er een voor stel komt om de origineel vastgestelde opcenten aanzienlijk te verminderen. Dat is een verheugend feit ontegen zeggelijk;'vooral in deze benarde tij den mag de belasting wel zoo laag doenlijk gesteld worden. Als men de punten verder nagaat, wordt deze vreugde weer eenigermate getemperd door voorstellen die veel geld kosten. Kan er nu nooit eens een raadsver gadering komen hier, waar geen aan zienlijke sommen gevoteerd worden? Is het nu toch noodzakelijk, dat het Kprkpad weer honderd meter verhard MARKTBERICHTEN. ROTTERDAM, 21 Maart Ter vee markt waren heden aangevoerd: 157 paarden, 1 veulen, 1 ezel, 15(55 mage re runderen, 880 vette runderen, 320 vette kalveren, 1954 nuchtere kalve ren, 59 graskalveren, 163 schapen of lammeren, 17 biggen, 1 bok of geit en 6 overloopers. De prijzen waren per pondkoeien 12—15, 20—24, 27.5—29 ct.; ossen 14—16, 19—21, 24—25 ct.; stieren 13—16, 17—18, 20—22.5 ct.; kalve ren 22.5—27.5, 35—40, 42.5—47.5 ct. Prijzen per stuk: melkkoeien ƒ105 215; stieren ƒ60250, graskalve ren 2045, paarden 100230, slachtpaarden ƒ00180, hitten ƒ40 90, kalfkoeien 115235, pinken 5085, vaarzen 80125, biggen 49, biggen per week 5090 cent. AGENDA. Woensdagavond Waalwljksche Ont wikkelingsclub, Hotel Verwlel. Donderdagavond 7—9Tralning WSC gymnastieklokaal R.K. Handelsschool. Donderdag 8'/a uur. Repetitie Lieder tafel Oefening en Vermaak. Donderdag 8 uur. Repetitie W.G.V Gymnastieklokaal. Vrijdagavond 5.30, 7 en 8 30 uur repetitie adspiranten W.G.V. W C B, Zondagmorgen inkorven voor Tilburg van 8 30-9 30 uur. Zondag 12 uur. Repetitie voor allen, Liedertafel „Oefening en Vermaak". BUITENLAND. De Duitsche Rijksdag bijeen. Met veel militair vertoon is de Duitsche Rijksdag gisteren te Potsdam geopend. Duizenden hebben den rijks president en Hitier ovaties gebracht, en er was in de heele stad schier geen huis zonder de nieuwe vlaggen. Nadat Hindenburg een kort woord had gesproken, heeft Hitier weer een van zijn brallende redevoeringen ge houden, die een regeering9verklaring bedoelde te zijn. Hitier zeide een krachtige poging te zullen doen tot herstel van de Duitsche eenheid en het oeconomische leven en roept de medewerking van den Rijksdag daartoe in. Duitschland wil met andere volken in vriendschap samenwerken om de wonden van den oorlog te heelen, maar niet langer op de basis van overwinnaar en overwonnene. De ver klaring sluit met een lofrede op Hin denburg, die zelf met een korte toe spraak, met een beroep op algemeene samenwerking den rijkskanselier had ingeleid. Nadat het „Deutschland über alles" had geklonken was de plechtigheid afgeloopen en gingen de afgevaardig den voor de eerste zitting naar het theater Kroll. Daar was het president Göring die de openingsrede hield, die natuurlijk een scherpe gisping was van de politiek van na den oorlog. Göring werd tot president herkozen. Donderdag komt de Rijksdag weer bijeen ter behandeling van eenige wetsontwerpen, o a. de machtigingwet. TILBURG. B en W. van Tilburg hebben thans aan den raad een voor stel doen toekomen, waarin het pro. gram van Willem de Zwijger herden king wordt uiteengezet. Het programma vermeldt o a. lezingen over Prins Willem van Oranje en de vertooning van het tooneelstuk Willem de Zwijger van Paul de Mont, door het Vlaamsch toeneelgezel?chap. Op 29 April organiseert Tilburg Vooruit op ultnoodlglng van het ge. meentebestuur een feestelijke viering, waartoe behoorenvolksfeesten, kinder, aubade en défi'é voor het gemeente huis, van afgevaardigden van allerlei vereeniglngen. Tol slot een groot i vuurwerk. De kosten zullen zooveel mogelijk gedekt worden uit den ver. koop van Oranje strikjes, waartoe uitsluitend aan Tilburg Vooruit toe. stemming zal worden verleend Voor 1 de organisatie van dezen dag, bedoelt het gemeentebestuur een bebrag van f 1200 aan Tilburg Vooruit te garan- deeren. nen die aan den kop gingen, doch keurig werk van Ant. Slants bracht SlaatsKnuist een ronde voor. Spierings en Pol werden de slachtoffers van enkele valpartijen, doch zij kwamen spoedig weer in de baan. Ook Pol en van Gecncn wisten een ronde te nemen. De twee Wnnlwijksche koppels wisten zich dus als no. 1 en 2 te plaatsen. De winnaars kregen als premie een tweetal foto's beschikbaar gesteld door de fa. Terhoeven te Til burg. 9 Koppelwedstrüd over 90 minuten. Het hoofdpunt van den middag was de koppel- wedstrijd voor amateurs en onafhankelij ken over 90 minuten, met als deelnemende koppels: F. SlaatsReijnders, C. Slaats—Martens, Rossau van Gils, Vermairevan Helvoirt en Paymans Vriens. Het begon reeds aanstonds met een zeer straf tempo, dat voornamelijk door Fr. SlaatsReijn ders werd aangegeven. K. Slaats' koppelgenoot Martens had herhaaldelijk met kettingpech te kampen. Jan Pijnenburg was „met de pet" rond geweest en had een flinke duit meegebracht voor de premies, een kleine 50. Na 10 minuten werd de eerste aangekondigd, bestaande uit 10 voor het koppel dat er in slaagde het eerst een ronde uit te, loopen. F. SlaatsReijnders ontketenden een hevige nogmaals een ronde in. VriensPaymans boden hen aanvankelijk goed strijd, doch ook zij slaag den er niet in de sterkeren bij te houden. Slaats Reijnders wonnen daarmede een tweetal zijden' shirts, beschikbaar gesteld door den heer H.i Duijsters. Onbedreigd werden F. Slaats en Reijn ders dus winnaars van dezen spannenden strijd met 4 ronden voorsprong op PaymansVriens. Martens en van Gils hadden nog twee ronden meer verloren en Vermairevan Ilelvoirt hingen met een achterstand van 9 ronden achteraan. Door den voorzitter van Waalwijks Relang werden de winnaars met bloemen gehuldigd, waarna zij onder applaus hun eereronde reden. Wij laten hier de uitslagen van dezen interes- santen fietsmiddag volgen: 1 Sprint over 3 ronden: le serie: 1 Pb. Reijnders; 2 K, Rossau, op fiets- 1 engte. 2e serie: 1 P. Vermaire; 2 K. Slaats, op ficts- lengtc. Finale: 1 P. Reijnders; 2 F. Vermaire; 3 K. Slaats; 1 K, Rossau, 2 Achtervolgingsrace over maximum 20 ron den, pl.m. 32 KM: le serie: 1 Fr. Slaats; 2 W. Vriens; 3 11. van Helvoirt. 2e serie: 1 W|/Paijmans; 2 J Martens; 3 F van Gils. Finale: 1 Fr. Slaats; 2 W Paymans. De voorzitter van Waalwijks Belang heeft zoo juist bloemen uitgereikt aan de winnaars (ReündersSlaats) van den grooten koppel wedstrijd op de pas geopende Waalwjjksche Wielerbaan. jacht en slaagden erin zich van het peloton los le maken. In hoog tempo en goed aflossend wis ten zij na een strijd van 10 minuten de ronde te nemen en daarmede de premie te winnen. Het zou spoedig blijken dat dit koppel veel sterker was dan de overige vier, want toen de tweede pre.niic werd uitgeloofd, wisten zij in een op windende jacht weei' met de grootste zekerheid en regelmaat een ronde op de anderen te nemen. Een uitlooppoging van Vriens, die er af en toe een flinke pace in kon zetten, mislukte. Paymans kwam in de bocht te vallen, doch kon spoedig weer op de baan terugkeeren. Rossau wist achtereenvolgens een premie van 5,— en een van 2,50 te winnen in sprints over 5 ronden. De laatste sprint kreeg hij eerst na een heftigen strijd tegen Reijnders. In de bocht raakt K. Slaats het wiel van Ros sau met liet gevolg dat hij een leelijke val maak te. Hij bleek een verstuikte pols te hebben en moest opgeven. Even later moest Rossau even eens uit de baan en van Gils vormde een nieuw koppel piet Martens. Opnieuw werd een premie van 5,aange kondigd voor jiet nemen van een ronde. Weer ging Reijnders er tussclien uit en met Slaats nam hij de ronde gemakkelijk. Premies van 2,50 voor sprints over 3 ronden werden gewonnen door Paymans en Reijnders. Even voor het einde liepen SlaatsReijnders 3 Koppelwedstrijd voor nieuwelingen over 100 ronden, 10 KM 1 A SlaatsP Knuist, Waalwijk, 10 p. 2 J van GenenG Pol, Waalwijk, 1 p. Op 1 ronde 3, Kouwensv Berkel, Kaatsh. ft p. Op 2 ronden 4, Spieringsv Boxtel, Kaatsh. 2 p. 4 Koppelwedstrijd voor amateurs en onaflinn- kelijken over 90 minuten: 1 Fr SlaatsPb Reijnders, 12 p. Op 4 ronden 2 W PaymansW Vriens, 8 p. Op ft ronden 3 J Martens—F v Gils, 18 p; Op 9 ronden 4 P VermaireB v Helvoirt, I p. K Slaats en K Rossau uitgevallen. De jury bestond uit de heeren: P. Kenmieren, G. van der Velden, W. van Ilaaren, Kaatsheuvel, A van Delft, Tilburg en Herman Slaats, Waalwijk, die zich op uitnemende wijze van hunne moei lijke taak kweten. Wij feliciteeren den energieken ondernemer den lieer G. Kroot en de W.W.C, de Zwaluwen met het succes van dezen dag. Ondanks het slechte weder was 't een succes van 't begin tot 't einde; de liaan was prima in orde en is als zandbaan een der beste naar deskundigen ons verzekerden; de renners gaven prima sport te zien, de regeling was in elk opzicht in orde, zoodat het publiek van 't be gin tot 't, einde genoten heeft en de opening der baan werkelijk veler verwachting overtroffen en zeker tal van enthousiasten gekweekt heeft.

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 7