De Echo van hei zuiden" Ol éui^ ""«rr"iikH-5 n NET MEISJE DIENSTBOÏE gevraagd per 1 Mei. Gevraagd van d« studenten. Hf] dankte alle aan wezlgan voor de blijk van belangstelling bij deze eerste steenlegging gegeven. De H Eerw. heer N. H J. van Riel. Deken-pastoor te Waalwijk, achtte het zich een eer ook een woord te kunnen spreken. Z.H.Eerw. kent de Congregatie reeds uit den tijd dat hij nog als secre taris van het bisdom fungeerde. Hij memoreerde dat reeds Mgr. v. d Ven met veel ingenomenheid het werk van den stichter der orde den H.Eerw Pater Berthier gadesloeg. Het woord van Monseigneur voor 20 jaar ge sproken wat Pater Berthier begint wordt afgewerkt, ztet hij thans weer in vervulling gaan. Ook hij wenschte een vlotte opbouw zonder ongelukken en sloot zich aan bij de hoop door Mgr. Völker uitgesproken, dat de Con gregatie nog vele missionarissen moge leveren. Hiermede werd deze plechtigheid gesloten. Gegund. Het bouwen van drie woonhuizen voor rekening van den heer L. Hamers alhier, onder architectuur van den heer J. A. Prins is bij publieke aan besteding gegund aan den laagsten inschrijver den heer C. den Teulin te Kaaiheuvel. j Aanbesteding. Onder architecteur van den heer H J. van den Heuvel, alhier isvoorreke ning van den heer A. Schalken te Kaatsheuvel aanbesteed het bouwen van een dubbel woonhuis. Ingeschreven werd ais volgt: C van Hest, Loouopzand f 567ü Qebrs. v. d. Hoven, Kaatsheuvel t 548C A. M. Vermeereo, Loonopzand f 5367 L. v. Luxemburg, Kaatsheuvel f 5155 j, F. Cornelissen, Kaatsheuvel f 5125 C Mutsaers, Loonopzand f 5000 Gegund aan C. Mutsaers te Loon opzand. Bel Canto. Zaterdagavond hield de Zangvereeni. ging Bel Canto in de zaal van den heer J. van Dun, haar jaarvergadering. De Secretaris gaf een keurig jaar verslag waarin o.m. het gevierde lustrum der vereeniging memoreerde. Uit het verslag bleek dat Bel Canto nog steeds crescendo gaaf. Het leden tal bleef statlonnair, het aantal dona teurs steeg, het bezoek aan concerten werd nog steeds drukker. De penningmeester gaf een finan cieel overzicht, dat met een batig saldo sloot. De aftredende besluursleden de heer J. Frederiks en A. Vrinien, wer den bij acclamatie herkozen. De voorzitter sprak een opwekkend woord tot de leden, speciaal in ver band met het repetltiebezoek. Voorts deelde hij mede, dat ter voorziening van de noodlge gelden, voor denaan- gekochten concertvleugel een obligatie- ieening is aangegaan, die reeds vol- teekend is. Bij voldoende deelname, is besloten een cursus te geven in muziekleer, die reeds Maandag 27 Maart is aangevangen. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.). Kaatsheuvels Belang. Het Bestuur der vereeniging Kaats heuvels Belang, hleid een vergadering waarin besloten werd wederom met meer energie de werkzaamheden der vereeniging ter hand te nemen. De vereeniging wil beginnen met de orga. ni5atie van den Nationalen Feestdag ier gelegenheid van de herdenking van Willem de Zwijger. Als datum werd bepaald 30 April a.s. waarop dan tevens de verjaardag van Prinses Juliana zal worden herdach'. Aan de harmonieën, de zangvereeniging en de gymnas- vereeniging zai medewerking verzocht worden. Tevens bestaat het voornemen de schoolkinderen een aubade te later brengen, terwijl getracht zal worden met medewerking van alle zangers ter plaatse met begeleiding van koper eenige bekende nationale gezangen uit te voeren. Besloten werd de repa ratie der kiosk onmiddellijk ter hand te nemen, Waar we in deze plannen een op leving van K. B. mogen begroeten, kunnen we verwachten, dat de bur gerij wederom sympathiek haar mede leven zal doen blijken. Uitvoering T. B. C. Onder enorme belangstelling werd Zondagavond in de zaal van den heer Jan van Dun, een groote uitvoering gegeven ten bate van de T. B. C.— vereeniging ter plaatse, georganiseerd door de plaatselijke duivenvereeni- gingen. Voor dezen avond was geëngageerd, het gerei ommeerde duo Maurer-Sitberi uit Breda en de The Londen Pegion Harmonsts Band onder leiding van den heer J. Princen uit Waalwijk. We zeggen niet te veel wanneer we deze uitvoering in alle opzichten ge slaagd noemen. Het duo Maurer oiebcrt had bij elk nummer een steeds stijgend succes en deed zijn naam alle eer aan. De accordeonband bracht stemming in de zaal, en zal onge twijfeld nog meermalen in Kaatsheuvel mogen optreden. De Voorzitter der T.B.C.-vereeniging heer M. A. van der Wee, hield Werkloosheid Kaatsheuvel. Op het Bureau voor Werkloosheid en Arbeidsbemiddeling stonden Maan dag jl 29 personen als geheel en 111 personen als gedeeltelijk werkloos in. geschreven. Het aantal tewerkgestelden in gemeentelijke werkverschaffing be droeg over de afgeloopen week 113 Begin van brand. \J Heden avond om ongeveer kwart over 10 werd de brandweer alhier gealarmeerd voor een brand ontstaan In de nieuwgebouwde contreforts fabriek van den heer W. Esch in de Peperstraat alhier. Spoedig waren velen op de been om de behulpzame hand te bieden. Het bleek dat de brand woedde in de afdeeling drogerij van de contreforts- fabriek. Door het inslaan van enkele ramen kon de vuurhaard met een paar snelblus8chers van de Fa. P. H. Vloe mans gestuit worden. Met één'straal op de waterleiding w>rd verder het vuur geheel gedoofd. Het gebouw heeft niet noemenswaardig geleden, alleen aan grondstoffen en opstand is eenige brandschade en aanzienlijk veel water schade toegebracht. We mogen van geluk spreken, dat de brand op een moment ontdekt werd, dat nog velen niet ter ruste waren Was het middernacht geweest, dan had ongetwijfeld dit dichibebouwde straat gedeelte met zijn complexen fabrieken eic. groot gevaar geleden. De oorzaak van den brand kan niet gegist worden. Ond-Zouaaf overleden. in den gezegenden ouderdom van ruim 87 jaren overleed alhier de be. kende oud-zouaaf de heer Cornells van Disseldorp. Het was den overledene steeds een genoegen nog over zijn zouaven-tijd ie mogen spreken. Met hem gaat de laatste strijder van het PauseJflk leger in onze gemeente heen. Spljskokerij. De Spljskokerij die bijna 5 maanden achtereen dagelijks een negentig kin deren van een warmen maaltijd voorzag is thans gesloten. Het geheele Bestuur van de Vereeniging van St. Vlncentius die dit werk organiseert, was bij de sluiting aanwezig. De Voorzitter de neer M. A. van der Wee, sprak een woord van dank aan het adres der Eerw. Zusters, die geheel belangeloos het zware werk van de SpQskokerij nebben verricht. Ook dankte hij allen die door hun steun de vereeniging in staat gesteld hadden ook dit seizoen rM wenschelijk zal zfln. Daardoor weer het werk der Spüskokerö te doen zou de öe#0lienschestraai in dergelijke slagen. raale omtast worden dat het wel eens J I zou kunnen blaken dat ze nog wel enkele jaren in den ouden toestand Gemeentepolitiek. Mijnheer de redacteur, De laatste raadsvergadering geeft weer voldoende stof die overweging waard is. Wie geregeld de besprekin gen die in onze groot-steedsche raads zaal worden gevoerd uit de verslagen volgt moet wel tot de conclusie komen dat het peil waarop de debatten staan bedenkelijk begint af te zakken, naar het dorpsche. Men ziet kans heele avonden vol te praten over allerlei futiliteiten, waarmede zich eigenlijk geen enkel raadslid behoeft te be- moeien, terwijl de groote IQn heel vaak wordt uit het oog verloren of althans niet in bespreking komt. Een opmerkelijk voorbeeld in deze is het debat over de verbetering der Besoijenschestraat. Daar praat men enkele kolommen vol over alle moge ijjke details, en dan mag ik nog veilig aannemen dat uw verslaggever wijae lijk hier en daar de aiierminiemsie kleinigheden maar bulten de open oaarheid laat. Er worden opzienbarende mededeelingen gedaan b.v. dat er nog een partijtje keien in voorraad zijn die misschien wel voor dit werkje bruikbaar zfjn; deskundige adviezen worden gegeven over de beste onder grond voor die vervelende tramba vergis ik mfj niet dan heeft een der beeren er ook naar geïnformeerd ol er wel een goot langs het trottoir gelegd zou wordeneen ander ontdekie weer dat er in de begrootlng een postje was vergeten en Dij een der- gelijke kwestie zag men zelfs kans een deskundig betoog te gaan opzetten over de boom beplanting in de ge meente. Men zou al dergelijke belangwek- kende besprekingen, die nu niet be- paald wijzen op een groote mate van vertrouwen in B. en W. en den ge meentebouwkundige, nog kunnen ac- cepteeren als een uiting van overman gen ijver der raadsleden, maar dan springt toch in het oog dat deze ijvei zich slechts op bijzaken concentreert en met geen woord gezept wordt ovei de vraag of een uitgave van f30 000 voor dit werk thans gemotiveerd is Men mag aannemen dat de heeren hei daar al over eens waren, maar hei valt mij toch op dat niemand b.v. de mogelijkheid heeft geopperd het door gaande verkeer langs den Parallelweg ie lelden, wat m.t. in de toekoms» Kegelwedstrijden. en zonk- Zes matrozen zijn verdron- knn. Twintig visschersschepen zijn gestrand. Ernstig vliegongeluk. Uit Oakland in den staat Califor- nië wordt gemeld, dat te Hayward een vliegtuig is gevallen op een paar huisjes. Er zijn twaalf dooden. De bestuurder en twee passagiers zijn levend verbrand. Een huis waarop het vliegtuig viel, geraakte eveneens in brand. Er bevonden zich tien menschen in van wie er negen in het vuur zijn omgekomen. Andere berienten spreken van 14 ot 15 dooden. Een gasontploffing. Bij een huurkazerne in Carvillestreet te Gateshead bij New Casiie heelt een ernstige gasontploffing plaats gehad, waardoor 4 woningen totaal verwoest werden en 20 andere ernstig bescha digd. Stukken puin zijn op 300 M van de plaats des onheils neergekomen. Toen de brandweer met het oprui- mingswerk kon beginnen, heelt zij zes lijken onder de puinhopen te voor schijn gehaald. Er zijn meer dan 20 gewonden, waarvan enkele in ernstigen toestand verkeeren. Twee personen worden nog vermist, maar het is nog onzeker of zij in huis geweest zijn. Uoodedjk ongeiuk. Vrijdagavond is op den Kruisweg te Westwezel in België een auto Waarin de heer en mevrouw l'ielens uit Weert-Meersen zaten, aangereden door een vrachiauto. Beiden werden zwaar gewond naar het ziekenhuis te Maastricht overgebracht, waar de heer T., eigenaar vac een papierlabriek Zondag is overleden. Zijn echtgenoote maakt het naaromsiandigheüenredeiijk Auio te wuier. Zondagmiddag omstreeks 3 uur is een luxe auto, komende uit de richting Culemborg, tengevolge van het mei te groote snelheid nemen van een bocht, vlak voor de woning van den brugwachter te Vianen in bet Zede- nkkanaal gereden, waarbij de besiuur ster, de ruim 60 jarige mej. Numans uit Dreumel, om het leven is gekomen. Een broeder van het slachtoffer en een nichtje konden door het dak van den auto heen worden gered. Het lijk is per brancard naar de woning van een broeder van het slachtoffer, den gemeente secretaris van Vianen, vervoerd. De auto is later door een kraanwagen op het droge gebracht. Moordaanslag te Oss. Zondagmiddag heeft in de St. Wil- lebrordusstraat te Oss een moord aanslag plaats gehad, waarbij de 38- Maandagavond 7 uur werd voor dit I tiad kunnen blijven. En de Parallelweg I jarige fabrieksarbeider H. Wijnen dooi een gloedvolle speech de wederom waarin hij üe T.Ö C.-bestrflding in nnancieele en moreele steun van de Durgerij aanbeval. Behalve de recette oer kiart-voorverkoop die we momen- hrarh»n^g lui8t kunnen opgeven Hp u ?aalCol|ecie nog ruim f 15 op. van den' hle leiding was in handen he? .^HeCr J- Princen» die mede risten aaiTa "f1®01 van de humo' "sten aan den vleugel verzoröde het komsn, and'r' d,n ,en k™ seizoen de laatste kegelwedstrijd ge. nouden tusschen onze drie plaatselijke Kegelclubs Amoenitas, Houdt de Plank en N.O.P, op de Kegelbanen van Hotel A. A. Snoeren van Heesch. ijdens de wedstrijden heette de Voorzitter van „Houdt de Plank" de leer 1 heo van den Hoven alle aan wezigen hartelijk welkom, daarbij de loop uitsprekend dat ook deze wed strijd tot nog meerdere animo voor onze plaatselijke kegelsport zal moge leiden. Na beëindiging van dezen wedstrijd werd door den voorzitter van Amoenitas tevens voorzitter der Regeiingscom- missieden heer J de Bondt de stand van het onderling concours bekend gemaakt. N.O P. behaalde in de 3 gehouden wedstrijden 3457 punten, Amoenitas 340d en Houdt de Plank 2990 punten. Hiermede wist N.O.P. voor de tweede maal achtereen beslag te leggen op den voor deze competitiewedstrij. den beschikbaar gestelden wisselbeker. De personeele prijzen voor dezen laatsten wedstrijd beschikbaar gesteld werden gewonnen door: J. Kemmeren (N.O.P.) Hoogste korpswerper le vijftal 435 punten. J. C. J. Pulles (N.O P) Hoogste korpswerper 2e vijftal 358 punten. Theo van den Hoven Houdt de Plank) meeste negens (18) P. Merkx (Houdt de Plank) meeste zessen (13) 1. N. L. H. Lombarts, omzetting der cijlers le vijftal (Amoenitas) 331 P. Dekkers, omzetting der cijfers 2e vijftal (N.O.P.) 353-9L9. De heer J. de Bondt feliciteerde hierna N.O P. met het succes reed- 2 maal achtereen den wisselbeker le hebben gewonnen, en de respectieve lijke winnaars der personeele prijzen. Tevens dankte hij de leden der Regelingscommissie de heeren Theo van den Hoven en Gijsb. Boom voor hun onvermoeid werk om deze com petitiewedstrijden tot een goed einde te brengen. Hij eindigde met den wensch dat ook weer het volgend jaar de onder, linge wedstrijden met dezelfde animo zullen worden gehouden. De heer J. Kemmeren dankte hier. na als Voorzitter van N.O.P. Zitdagen Rijksontvanger. Naar wij vernemen zuilendoorden Ontvanger der Directe Belastingen te Waalwijk alhier zitdagen worden ge- houden voor het aihalen van weg. geldkaarten voor het jaar 1933/34. De volgende zitdagen zijn voor onze gemeente vastgesteld Voor de wijk Kaatsheuvel Maandag 10 April, Woensdag 19 April en Maandag 24 April, a s. van 9 12 en 1—4 uur in de achterzaal van het Gemeentehuis. Voor de wijk Loon op Zand Donderdag 13 April 9-12 en 1-4 uur in de voormalige Openbare Lagere School. zou loch zeker met veel minder kosten I revolverschoten in bet onderlichaam tot n goeden verkeersweg te maken I levensgevaarlijk is gewond. I W., die op weg was naar huis, Over die kwestie echter genoeg, want I ontmoette in de St. Wilicbrordussiaai zonder ai te veel van Uw lankmoedig I op het fietspad twee wielrijders, die netd te vragen wil ik ook nog even toen zij hem in het oog kregen, van ASQNN&SRT U QR PIT BLAD. de aandacht vragen voor de tragi comedle die zich afgespeeld heeft rond het besluit aangaande den bouw van de ambtswoning voor den burgemees ter. In eerste instantie werd het besluu zonder blikken ol blozen genomen, de voorlaatste vergadering is er al wat herrie over gemaakt en Vrijdag kwam men zoo goed als algemeen pas tot net inzicht dat het een dwaasheid zou zijn geen centrale verwarming aan te leggen. Oeen sterveling heeft daar vroeger aan gedacht, Dehalve betde wethouders die het er roerend over eens waren dat centrale verwarming een eerste eiach was, doch die mei hun tweeën in een college van drie geen meerderheid schijnen te vormen I lmusschen is de vraag van dhr. v. d. Waerüen wel gewettigd: Wat is er nu weer vergeten en wat moet nu weet veranderd worden Het is niet alleen de wisselvalligheid die ons tegenstaat, doch die dronkemansbewegingen zul len de gemeentekas wel een fl.nken duit kosten. De raad kent immers wei de aannemersrekenkunde. Er zou wellicht nog heel wat meer te vertellen vallen, b.v. over de uiierst zwakke verdediging van den voorzitter tegen het voorstel v.d. Waerden inzake de tondsbelasting. De credietwaardig- heid der gemeente is toch een dood doener die geen steek kan houden, en dat terwijl hier zoovele ernstiger mo. lieven voor B. W s voorstel spreken! Ik ben het tenslotte volkomen met het raadslid Klijberg eens dat het niet moet zijn een critiekuitoefenen op B. en W. om der Wille van de critiek, maar het kan toch ook zijn nut hebben op tijd eens 'n woord van critiek of protest te laten hooren of een gerechtvaardige vraag te stellen, zoo had dit b v. kunnen geschieden betreffende de oorzaak van den aan koop van het stukje grond Pulles, het uitzetten van de Julianastraat, de muur achter de eerw. broeders, de houding van het college van B en W. of zijne leden individueel inzake den kinder- toeslag gemeente-arbeiders e.d. M. de R. ik stelde mij niet voor de heeren raadsleden een lesje te geven inzake raadsdebatten maar ik wilde hun slechts waarschuwen zich niet tot dorpspolitici te laten zakken en daarom wensch ik hen toe; standvastigheid en een gezonden kijk op de gemeente zaken. Nomen Nescio. Waalwijk 26 Maart. GEMENGD NIEUWS. Hevige storm boven de Witte Zee. Bij Archangelsk heeft een hevige storm gewoed. De verbinding met andere havens is volkomen gestagneerd. Het stoomschip Persej is in aanva ring gekomen met het stoomschip Swoboda, waarbij de Persej lek sloeg de fiets stapien. Een van hen, P. van D., die een wrok tegen W. koesterde, begon naar W. later heelt ver klaard verwijten te doen en naar hem te schoppen. W verweerde zich, waarop zijn aanvaller een revolver uit zijn zak haalde en een schot loste. W. is naar het St. Annaziekenhuis te Oss overgebracht, v. ,D. is gearres teerd hij ontkent echter het misdriji te hebben gepleegd. BoschOrand bij Oirschot. Gisteren is onder de gemeente Oirschot een hevige boschbrand uit- gebroken, die zich aanvankelijk ernstig liet aanzien. Behalve een strook bosch vatte ook heidegrond vlam en spoedig siond een oppervlakte van 20 H.A. in brand, in den loop van den middag slaagde men er in het vuur te stuiten. De wind was ongunstig en aanvankelijk liep een groot perceel bosch onder Oostelbeeis gevaar. De schade, die aanzienlijk is, wordt niet door verzekering gedekt. Stadion ofgebrand. Te Groningen is brand uitgebroken in het Be Quick-Stadion. Toen de brandweer aankwam, stond het bouwwerk reeds in lichterlaaie. Er bleef van het stadion, waarop de Groningers zoo trotsch zijn, wei nig meer over dan een smeulende puinhoop. Verkeersongevallen. Op den Kattensingel te Gouda bij de bleekerij De drie Nootenboomen is gistermiddag de rechercheur Negrijn aangereden dooreen Duitschen vracht auto, die op weg was naar Waddinx- veen. N. is ernstig gewond naar het ziekenhuis gebracht. De arbeider B. Bus, is Zaterdag avond op den weg van Nieuweschans naar Bunde door een motoifietsrijder aangereden, en zwaar gewond opge nomen en is gisteren overleden, een vrouw en acht kinderen achterlatende. Nederlander vermoord in België. De schipper A. van B. uit Terneu zen, die met zijn schip met een lading cokes van Terneuzen op weg was naar Duinkerken, is toen zijn schip ge meerd lag in de Gentsche vaart bij de gemeente Moerbrugge door den echtgenoot van een vrouw, met wie hij zeer bevriend was, doodgeschoten. De vrouw is later ook doodgeschoten. Groote boerderij afgebrand. Maandagnacht omstreeks twee uur is de groote boerderij, bewoond door den landbouwer P. H. Feitsma te Gerkesklooster, door onbekende oor zaak afgebrand. Twee en vijftig melk- en kalfkoeien, een stier, 17 pinken en 17 kalveren benevens 20 kippen kwa men in de vlammen om. Ongeveer 10o a 120 voer hoo en alle land bouwwerktuigen dn gereedschappen zijn verbrand. Van den inboedelkon het grootste gedeelte in veiligheid worden gebracht. De inboedel, het vee, waar van een groot deel stamboekvee was, en de gereedschappen waren verzekerd'. Kolendampveglfitging. Gistermiddag zijn de weduwe L. en haar beide zoons in hun woning aan de Kerkstraat te Veendam door kolendamp bedwelmd geraakt. De vrouw is vanochtend overleden de toestand van de zoons is bevredigend. Aardvtrschuivingsr unp In Ptru. Lima, 28 Maart. Bij een ernstige aardverschuiving, die een gevolg was van de overvloedige regens en de overstroomingen van den laatsten tijd, zijn bij Lima (Peru) naar gevreesd wordt, niet minder dan 12U personen bedolven. Het blad .La Cronica" meldt, dat men reeds 76 dooden heeft kunnen Dergen, die sitchis met groote moeite onder het puin konden worden ungegraven. AGENDA. Waalwijk. Dondeidagavorm 7-9 Training WSC gymiiasuckioKaai K.K. Hamiclaacnuul. uoudciaag ö'/a uur. Kcpemic Licder- taici Uclcitii.g cu Vermaak. L/onaciaag 8 uur. Repetitie W.O.V, vjyiiuia&ucfciu&aai. Viguagavuiiü 5.30,-7 en 8.30 uur icpcuiic auapuaruert W.O.V. Zondag 12 uur. Kcpcutie voor allen, LicUciialcl „Uclcmng en Vermaak". MARKTBERICHTEN. HERPT. In de vacature P. Buys Izn. is gekozen als bestuurslid van den R.K. Jongen Boerenstand jac. Euyben. De vacature van Voorzitter wordt in de eerstvolgende bestuursvergadering aan gevuld. Door den Edelachtb. Heer van Hee- reveld, burgemeester van liedikhuizen, is aan den Voorzitter der Coop. Stoom- zuivelfabriek „St. isidorius" alhier me degedeeld, dat hy zijn ontslag neemt als voorzitter en lid der commissie van toe zicht dier instelling. Zondagmiddag had de opening plaats van bet nieuwe terrein van de voetbalclub „Brabantia", alhier, in de z.g. Groene Steeg, met opluistering der harmonie, door den Z.Eerw. Heer W. L. A. M. Timmermans, pastoor alhier. Er werd gespeeld door T.O.P., Drunen en Rrabaniia met eindresultaat 11; Herptsche Veteranen tegen Heusdensche met 21 voor Heusden; Juliana, Heus- den tegen PSV, Heusden met 50. ST. JOACHIMSMOER. 't Was Zondag avond rustig in ons stille gehucht. Men zat gezellig bijeen in de huiskamer, of vermaakte zich met biljart- of kaartspel onder het genot van een glaasje. Een brandalarm verstoorde te ongeveer half 9 die vreedzame stilte en trok aller be langstelling naar buiten. Een fantasti- sc'?e yuurgloed, die zich in het donker duidelijk afteekende, wees duidelijk de plaats des onheils aan. Gelukkig geen huis- of schuurbrand. Een eenzaam plekje hei, gelegen te midden van akkers en wei, gelegen aan de Middelstraat en toebehoorende aan H. B., alhier, had door onbekende oorzaak vlam gevat. Het vuur bleef tot dit plekje beperkt en was na een uur al haast geheel uit gebrand, zoodat spoedig de rust in ons gehucht terugkeerde. UIT DEN BOSSCHEN BAAD. De gemeenteraad besloot tot ophoo ging van een terrein van 8 H.A. in werk verschaffing gereed te maken voor bouwgronu. De kosten bedragen /30üUuü waaronuer een bedrag aan roouen groot 22U.UUU. Aan dit werk zal door 85 arbeiders gedurende ruim twee en een half jaar een bebooriyk weekloon ie verdienen zijn. Voor 7i onbewoonbaar verkiaarue woningen moest wegens onvoldoend© betere huisvesting een verlenging van den ontruimingstermijn worden ge vraagd. Met 1 stem meerderheid verwierp de Raad het voorstel om voor 3000 van het Rijk de gesloten rybaan te koopen, welk gebouw op gem^entete.rrein staat aan bet Plantsoen en door viertrek van het garnizoen in onbruik is geraakt. B. en W. wilden het gebouw behouden voor tentoonstellingsgebouw of overdek, te tennisbaan. De meerderheid van den Raa*d zag er meer voordeel in het gebouw te doen verwijderen en de zeer gunstig gelegen bouwgrond te bestemmen voor villa-ter rein. In de vergadering van den gemeen tel aad te Den Bosch zeide Mr. F. J. van Lanschot, burgemeester, twee 'tvenschen te koesteren, welke hij hoopte, dat .in 1935 bij de viering van het 750-jarig be staan der stad in vervulling zouden gian. Zijn eerste en voornaamste wensch is het verwijderen van bouwloodsen en keeten van het park aan de Noordzijde der kathedrale basiliek van St. Jan. Al ongeveer 80 jaren ontsieren die gebou wen, die als werkplaatsen dienen by de restauratie der St. Jan, het bouwwerk. De burgemeester wenscht, dat de zeer vele vreemdelingen, die in 1935 Den Bosch zullen bezoeken, de prachlige eeuwen-oud'e St. Jan in haar volle schoonheid zullen kunnen bewonderen. De tweede wensch van den burge meester gaat uit naar den nieuwen Schouwburg aan de Parade, die in het jubeljaar gereed moet zijn en dcxor een gedenksteen aan het groote feit van het 750-jarig bestaan van Den Bosch moet herinneren. HET blad voor Waalwijk en dft Langstraat, LAATSTE BERICHTEN. Conflict met Stuhlhe/m. In Brunswijk is een cor.fl ct uitge. broken tusschen de Nazi's en Siahlhelm omdat deze laatste leden van Marxis tische bonden aannamen. Er werden 1350 S ahlhelm-leiders en leden doo? de Nazi-politie gearresteerd. Het cor.fl ct schijnt van Berlijn uit reeds tot oplossing gebracht te zijn, Boycot van Duitsche Joden. De boycot tegen de Duitsche Joden is tegen 1 April off cieel afgekondigd. Men mag niet meer bij joden koopen, lot In de kleinste plaatsen toezij worden uit tal van beroepen geweerd en hun aantal beperkt bij de middelbate en hoogere scholen, advocaten en geneesheeren. Het «lot luidt: Zaterdag zal het Jodendom weten tegen wie het den strijd heeft aangebonden. Tal van zaken o.a Salamander, Mer cedes enz. zijn al gesloten. De toestand tn Oostenrijk. De republikeinscbeschuitersbond in Oostenrijk wordt morgen op last van de overheid in het land ontbonden. De zettersstaking te Weenen waar door de bladen niet verschenen, is een vrijwel mislukte betooging van de sociaal—democraten tegen het huidige bewind geweest. Oisteravond was het in Weenen zeer onrustig, Bloedige strijd bij de Chlneesche Muur. Bij de gevechten in de nabijheid van den Cbineetchen Muur zijn vol gens schatting der |apansche militaire twaalfduizend Chineezen gedood. Een Engelsch verkeersvliegtuig verongelukt. Een der vliegtuigen van de luchtlijn Brussel-Londen, dat gisteravond van het vliegveld te Haren (Brussel) was ver trokken, is niet ver van Dixmuiden in brand geraakt en neergeploft. In het toestel bevonden zich de be stuurder (een Engelschman) een me- chanicien, een radio-telegrafist en 12 passagiers. Bij het vertrek te Haren was niets ongewoons geconstateerd. Boven Woumen moet een der motoren in brand zyn geraakt. Boeren, die op het land werkten, zagen de vlammen overslaan naar de cabine en het brandende toe- stel bijna loodrecht naar beneden val len. Op ecnigen afstand van het bran dende toestel zijn vier lijken gevonden van passagiers, die, naar men meent, uit het vliegtuig zijn gesprongen. Het lijk van den bestuurder werd letterlijk vei;- koold onder het rookende puin wegge haald. Al de andere passagiers, die op één na, een Belg uit Antwerpen, van Engelsche of Duitsche nationaliteit wa ren, bleken eveneens op slag te zijn ge dood. Er zijn 12 passagiers en 3 leden der bemanning gedood. RECHTZAKEN. Uitspraken. H. v. B. Hedikhuizen. Leerplichtwet, vonnis Kantongerecht Heusden beves tigd. W. F. C. te Veen, Jachtwet, vonnis Kantongerecht Heusden' vernietigd, "lipesnrnken. En nou zal ik gaan rijden alsof ik de auto heelemaal heb afbetaald. ADVERTENTÏëN. op Fabriekskantoor een voor lichte kantoorwrrk» zaamheden. Brieven onder no. deradv. Bureau van dit blad. 9927 Niet beneden 16 jaar, v. g. v. Zich aan te melden bij W. KAMP-VLOEMANS, 49921 Kaatsftuvel. Waalwijksche Stoomdrokleri) Altoon Halen. VEE EN RAAKDON. ROTTERDAM, 28 Maart. Ier veemarkt waren ncaen aangevoerd172 paarden, 1 ezel 1571 tnagetc runderen, 1U57 vctie run deren, 3ÖU vette Karveicn, 1732 nuchtere karvcten, 81 graskaivcicn, 157 scUapen oi rammer en, 14 varkens, 8 biggen, O Dokken ot geilen. Ei ijzen per '/a kilo: koeien 12-15ct.,20- 24 en 27—29 cu, oasen 14—16 ct., 19—21 cl., en 24—25 Cl., slieren 13—10 Ct., 17—18 ct., en 2U—22 ci., karvelen 25—3U ct., 3o—4U ct., en 40—5U Ct. Riyzcu per stuk van mager vee: melk koeien 1 109 lol f 215, stieren 1 40—20U, graskalvcicn i 20—45, paarden 1 loü—23U, sirtcn.paaruen i 9u—180, imien 1 40—9U, tok nuctucre kalveren r 7 14, slactn nucn- tere karve.en 1 3—5, kalikoeten 1 115—235, pinken 1 50—85, vaarzen 1 80—125, biggen I 510, 40—80 Cl. per week. NOUILUCff MOUTAS Heb je die poeiers in de koffie van js man gedaan |a. En non laat ie 't drinken toch zeket |a maar alleen vau koifie. AMBITIE.

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 6