ii NI had volgens spr. oog reeds ja ren geleden al verbeterd moeten worden. Noch het gebouw, nocti het nr-ubllalr voldoen aan redelijke elschen. De raad heeft al jaren achtereen de noodzakelijkheid van verbeteilng be pleit. doch er gebeurt niets. Spr heeft zich als raadslid geschaamd toen hij toevallig aan het schoolhuis te Vrijhoeve aanbelde. Spr. noemt dit een schrom i- lljke verwaarloozing van een gemeente- genöurg, leden Timmermans en üa maijer, plaatsvervangers A. B v d. Hoeven en j. v. Beek. III. Capelle-Zuld Voorzitter J. Kerst, leden Kraak en Boer, plaatsvervangers H. v. d. Hoeven en A. Verhoeven. IV. Capelle-Kom Voorzitter R. Mid delkoop, leden J. Michael en A. Ver- heljden, plaatsvervangende leden J. Huijsman en O de Bas HoofdstembureauVoorzitter de gebouw dat toch voor woning moet burgemeester, leden R. Middelkoop, dienen C3 v. d. Wllllgenburg en J. Kerst, i^ Spr tart den raad hem één schuur olaatsvervangers Kraak en Boer. in de gemeente aan te wijzen die er 3. Vaststelling voorschotten en ver zoo schandelijk uitziet aU het school- goeding Bljz L. O. huis te Vrijhoeve 1 De vergoeding wordt gesteld op Het doet ons voorstanders van f8.58 per leerling, op basis van de openbaar onderwijs wel zeer onaan- kosten voor de openbare school. De genaam aan, dat steeds bezuinigd voorschotten bedragen voor de Bljz. moet worden op openbaar onderwijs, L S. te Sprang f 2000 en te Capelle zegt spr. Hij vindt het dezelfde ge- f 1300. schledenis als met de Rijkskweekschool 4 Voorstel B. en W tot het aangaan In Den Boschde eenige openbare van een kaagcidleer.teg. opleidingsschool wordt opgeheven waar De raad gaat met het voorstel duizend'n tdef-katholleken in Noord-accoord. De leening zal m&x. f20.000 Brabant op aangewezen zijn, enbedragen tegen 5 pC<. 31 R.K. Kweekscholen blijven even De heer Vevhefjden merkt op dat de vroolDk voortbestaan 1 De gelijkstelling gemeente ook de rente der voorschotten van openbaar en bijzond-r onderwijs va a Vadertje Staat" moet betalen, wa vindt aldus spr. wel een eigenaardige hij „een mooie toestand" vindt, toepassing in al zijn geledingen. Spr. 5 Wijziging Bouwverordening, erkent graag d noodzakelijkheid van Conform het concept-besluit word bezuiniging, doch hij meent dat die besloten, niet mag drukken op eea groep van 6. Reclames Straatbelastlng de bevolking. Terwijl het bij zonder De Voorzitter zegt dat sommige onderwijs geen enkele beperking wordt reclames vei band houden met nog niet opgelegd, most het openbaar onderwijs plaats gehad hebbende boekingen In het z.l. steeds ontgelden. het kadaster. Voorgesteld wordt daar- Waar moet hes heen, vraagt spr.voor een suppletoir kohier vast te tenslotte, als de aanhangers van Ds. stellen, en andere posten te boeken Kersten of van der Lubbf. allen om j op den staat van oninbare en nog te een school komen om anderen te ver- verhalen posten. drln>en. Snr. zal zich dan ook tegen De raad gaat daarmede accoord. Werkverschaffing 7. Bespreking Werkverschaffing. De Voorzitter zeg: dat er weer ge en Deiangrifke vraag Weet wat .ASPIRIN" isVelen zullen antwoorden .Hoofdpijn tablet ten" Dit is echter verkeerd, want niet elk hoofdpijnmiddel is „ASPIRIN". Het echte „ASPIRIN* is niet alleen pijnstillend bij" hoofdpijn, doch even eens onovertroffen van werking bij alle ziekten, welke op kouvatten be rusten, rheumatiek en kiespijn. Het echte „ASPIRIN" is alleen in de origineele verpakkingen met Bayer kruis, buisjes met oranjeband van 2' tabletten a 70 cent en oranje zakjes van 2 tabletten a 10 cent, verkrijgbaar Buitendien is elk tablet van het Bayer kruis voorzien. Weigert elk ander product, indien U „ASPIRIN" verlangt. deze opheffing, die z i een onrecht Is. met hand en tand verzetten. De heer Verheijden betwijfelt hei ten zeerste of de ouders er wel ge- jn i „u >,-» sproken zal moeten worden over voort noecen mee zouden nemen ais net K nucgoi mee zetting der werkveischatfitg, daar de zoover zou komen dat de scnool te h d ri ;h<l£ratRPhl. worden opgeheven Spr. I getakt'menbe7lTiï"«n diilvïn tawn;tn e,nde '«"«V H,e> is f0!1'". moeilijk een goed object te vinden Een viertal plannen zijn reeds naar rl de bevolking te krenken en daarmede zou hij zeer voorzichtig willen zijn. Het ware beter geweest, aldus spr., ais indertijd in het midden van onze gemeente, een Ulo school was gesticht, dan zouden de kinderen hier kunnen blijven idolaats van dat ze naar elders moeten. Over de gevolgen d!e dit mee- brengt wit spr. nier uitwijden, doch hij heef: er genoeg van gezien. Was er een U'o-school binnen de gemeente, dan bleven de kinderen tenminste onder toezicht. De heer Kerst vraagt hoe hel staat met de onderhandelingen met Loon op Zand. De Voorzifter zegt dat hij daarover in besloten vergadering nadere merte- deelfngen zat doen. Het adres wordt voor kennisgeving aangenomen. Schadevergoeding. Van den h er v. d. Hoeven verzoek om schadevergoeding van f 25 voor zijn perceel weiland dat gedeeltelijk is vernield doordat ds werkloozen er oyer naar de werkverschaffing moesten. Os Voorzitter zegt dat adressant aanvankelijk me! f 10 genoeg n nam, later vroeg hij echte» f 15 en nu wil hij f25 hebben. B. en W. «rellen voor de vergoeding op f 15 te bepalen. De neer 8oer is van meer.lng dat B. en W. het best kunnen beoordeeleti welk2 vergoeding rechtvaardig Is. Het voorstel—B en W. wordt aan genomen. Van J. v. Raamsdonk te Capelle verzoek om \een schadevergoeding van f22.25. De Voorzitter zegi dat adressant opdracht had gekregen prijsopgave te verstrekken voor het schilderen van verkeersteekens cp de wegen. Het werk is hem niet opgedragen, en nu beweert hij dat hij door deze handel wijze f 22.25 minder getrokken heeft uit de werkloozenkas. B t n W. stellen voor afwijzend te beschikken. Daartoe wordt besloten. Streekplan. Aan de orde komt het aangehouden adres van den Comm. der Koningin inzake toetreding tot het s reekplan „de Meijerii". De Voorzitter schetst de bedoeling van dit plan en stelt namens B. en W. voor toe te treden. De Secretaris geeft verslag van zijn telefonisch onderhoud met da griffie omlrent deze kwestie Op zijn vraag is hem medegedeeld dat 't wenschelljker is dat de gemeente aansluit bij de Meljerij dan bij de Baronie, omdat zij meer op 's Bosch als centrumplaats Is aangewezen D3t Loonopzarid tot de Baronie behoort zal geen bezwaren scheppen daar beide plannen steeds aan elkaar getoetst worden. De heer Verhfljden wijst op de actie van Tilburg om bij de Baronie te komen en zegt dat de. heele kwestie slechts een gevolg is van het feit dat 's Bosch cn Tiiburg elkaar niet luchten of zien kunnen. Besloten wordt tot toetreding tot het plan de Meljerij. Stembureaux. 2 Benoeming leden Stembureaux. Op aanbeveling van B en W. worden de stembureaux als volgt samengesteld I. Vrijhoeve.CapelleVoorzitter de burgemeester, leden Q. Bos en C. de Roon, plaatsvervangers Heijmans en P. A. v. d. Hoeven. II. Sprang: Voorzitter O. v. d. Wil den minister gezorfden, terwijl een vijfde in voorbereiding isde plannen betrtffen het uitbaggeren van slooten en hei ophooger» der polderkade Op geen der pia men is echter nog goed keuring verkregen en het is bavendlen zeer de vraag of ze uitvoerbaar zullen zijn, daar hiervoor de financieels steun van betrokkenen noodfg zai zijn. Speciaal over de moeilijke kwestie der kostenverdeling tusschi-n gemeente cn particulieren willen B. en W. den raad hooren. Spr. acht het gewenscht de besprekingen hieromtrent met gesloten deuren te houden er» sreft daarom ee?st de Rondvraag aan de orde. Rondvraag. Weth v d. Wllllgenburg doet mede deeling van het bezoek aan den minister naar aanleiding der voorgestelde ophef fing van het Kantongerecht te Waal /vijk. Voor behoud van het Kantongerecht bleek men tn Den Haag niet te vinden, wel echter heeft men no'ltle genomen van den wensch van deze gemeente om bij 's Bosch te worden Ingedeeld. De heer Verheljden vraagt de aan dacht voor het Veerpad, dal reeds teekenen var» slijtage begint te ver- 10 o ti en. De heer Boer vraagt inlichtingen betreffende de verlichting van den Winterdijk vanaf Lïbbegat tot calé Kamp. De Voorzitter zegt dat bij de PNEM om prijsopgave gevraagd is. De heer Verheijden merkt op dat automobilisten geen onverdeelde in stemming met dit plan toonen. De heer de Rooij merkt op dat de loswal te Labbegai regelmatig vol steenen ligt. zoodat men soms nle! kan laden of lossen Spr. vraag', verbetering van dezen toestand. De Voorzitter zegt dat hiermede zooveel mogelijk wordt rekening ge. houden. Er moest meer terrein zijn om te lossen. De heer d? Rooij acht 'i gewenscht dat dz boopen zand of steenen direct worden afgevoerd als ze zijn aange komen. Spr, 9prak Iemand die zeer ontstemd was over het antwoord dal hij ter secretarie kreeg toen hij zich hierover beklaagde. De Secretaris zegt dat voor alles wal Is opgeslagen kadegeld betaald wordl. Heeft iemand een hard antwoord gekre. gen, dan zal de vraag er wel naar geweest zijn, zegt spr Spr. wijst erop dat klachten hieromtrent bij den haven meester moeten worden ingebracht. De raad gaal daarna o/er In ge heime zitting. BUITENLAND De Joden-boycot Ih Daltschland. De Joden-boycot In Dultschland Is vrij rustig verloopen, zonder dat zich vele ernstige opstootjes hebben voor gedaan. Alleen in Kiel vlei een slacht offer. n.l een joodsch advocaat die werd lastig gevallen door een S.A. man en In woede een schot op hem loste. )e advocaat werd in de gevangenis opgesloten, doch de woedende menigte D RUNEN. Weg naar Giersbergen. Be vordering van het vreemdelin genverkeer. Geen kermis op Zaterdagmiddag. De winkels open op Zondag. De Raad der gemeente Drunen kwam Maandagavond ten Raadhuize in open bare vergadering bijeen onder voorzit terschap van burgemeester Mr. R. v. d. Heijden. Aanwezig alle leden. De. notulen geven den heer W. van de Wiel aanleiding tot eenige aanmerkin- gen. De Voorzitter is van meening, dat de notulen de beteekenis van het bespro kene in voldoende mate weergeven. De heer W. v. d. Wiel stemt tegen vaststelling der notulen. Aan de orde: 1. Ingekomen stukken: a. Mededeeling van Ged. Staten dat he.t bedrag, vastgesteld door de letter u in artikel 42 van het Kon. Besluit van 4 November 1929, Staatsblad no. 476 is vastgesteld op 72262. b. Besluit van Ged. Staten d.d. 22 Maart 1.1. G no. 47. tot goedkeuring van het raadsbesluit d.d. 20 Febr. 1933 tot wijziging der gemeentebegrooting 1932 c. Proces-verbaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger d.d. 29 Maart 1933. d. Proces-verbaal der gehouden kas opname en controle bij den administra tcur van het G.E.B. d.d. 20 Februari '33 Weg naar Giersbergen 2. Aangehouden adres betreffende 't maken van een verharden weg naar bet gehucht Giersbergen. De Voorzitter brengt in herinnering dat in de vorige vergadering aan B. en W. is opgedragen nader onder het oog te zien in hoeverre aan bet verzoek van de bewoners van Giersbergen zou kun nen worden voldaan. B. en W. hebben ter plaatse een on derzoek ingesteld cn zijn tot de conclu sie gekomen, dat, afgezien van de on mogelijkheid om den weg op 'n behoor lijke breedte te brengen op sommige plaatsen is de weg 910 M., doch op de meeste slechts 7—8 M., wat' voor een weg met aan weerszijden een sloot, te smal is Van een verharden weg niets kan komen, daar de kosten daarvan veel te boog zouden zijn. Zelfs voor 'n gruis of maeadamweg zou het bedrag veel te hoog zijn en spr. acht den Raad niet verantwoord, wanneer bij hiervoor zoo'n groot bedrag zou beschikbaar stellen. B. en W. erkennen echter, dat het noodzakelijk is, dat de weg wordt nage keken en om de inwoners van Giersber gen zooveel mogelijk tegemoet te komen, stellen zij voor dezen weg op te nemen onder hel gewone wegen-onderhoud, zoodat bij jaarlijks in behoorlijken toe stand wordt gehouden en geregeld ver beterd wordt. Spr. meent, dat dit voorloopig de beste weg is. Wanneer de tijden beter zijn cn de andere gemeentewegen, die in slechten toestand zijn, hun beurt ge- bad hebben, kan nog overwogen worden of de gemeente kan overgaan tot het leggen van een verharden weg. De heer de Wijs vraagt of B. en W. zich reeds in verbinding hebben gesteld met de eigenaars van dat gedeelte van den weg, dat niet aan de gemeente be hoort. De Voorzitter antwoordt, dat de eige naars zeer bereidwillig waren en den weg aan de genu'ente zouden willen af staan als hij verhard werd. Op sommige plaatsen is de weg echter zoo smal, dat de eigenaars 2—3 M. van bun bouw grond zouden moeten afstaan en het is de vraag of zij ook daartoe bereid zou den zijn. Spr. heeft hiernaar verder niet meer geïnformeerd, daar hij wel wist, dat van verharding voorloopig toch niets zou kunnen komen. Spr. wijst er voorts op, dat het peil van den weg voor het grootste deel veel te laag is. In doorsnee zal er 1 Meter moeten worden opgebracht, om een vol doende hoogte te krijgen. Daarbij zal veel puin noodig zijn om een harden ondergrond te krijgen. De kosten van een en ander zfin echter veel te hoog. Het ligt thans in de bedoeling van B. en W. om de karsporen op te vullen, de draaien te verbarden en een goede af watering te verzekeren. De heer Verhoeven vraagt of de Voor zitter moeite gedaan heeft om te infor- meeren, wat hot zand voor ophooging per M3 zou kosten. De Voorzitter zegt, dat het moeilijk te schatten is, wat het zou kosten om den weg op voldoende hoogte te brengen. Als het in werkverschaffing zou gebeu ren. zou alleen het zandrijden en gelijk maken van den weg komen op 6000. Het leggen van het wegdek is daarbij nog met inbegrepen, en dit zou voor 'n klinkerweg komen op 3.50 per M2. voor een macadam-weg op iets minder, doch daarbij worden de onderhouds- costen veel hooger. De heer Verhoeven wil de menschen tegemoet komen. Spr. zou een andere kostenberekening kunnen overleggen, van een weg die prachtig in orde zou zijn, zooals de weg van Waalwijk naar Boestelberg. Spr. weet ook. dat men niet beginnen kan aan een verharden weg. Hij klaagt erover dat er in het geheel niets aan de wegen gedaan wordt. De weg naar Sempke en de Stationsstraat liggen nog te wachten. Steeds wordt er maar ge zegd, dat ze verbeterd zullen worden, maar er wordt niets gedaan en toch be talen we belasting, zegt spr. De heer van Delft had verwacht, dat B. en zouden hebben voorgesteld den weg met gruis te verharden, z.i. zou daarvoor b.v. de geheele Hoogc Schijf al direct in aanmerking komen, daar dit gedeelte niet behoeft te worden op gehoogd. De Voorzitter zegt, dat de klachten in hoofdzaak het gedeelte BrugGiersber- gen betreffen; als het even geregjend heeft, staat de weg daar op verschillen de plaatsen onder water. De heer v. Delft vestigt er de aandacht op. dat de inwoners van Giersbergen voor heel weinig geld 500 karren zand willen ri.jdcn. De Voorzitter zegt dat B. en W. daar mede hebben rekening gehouden hij hun toezegging om den weg in geregeld on derhoud te nemen. De heer van Delft is van meening, dat liet wenschelyk is een schip gruis te la ten komen, dat is op het oogenhlik niet duur. Het gedeelte van den weg dat aan de gemeente behoort cn dat het slechtst is, zou daarmede al aardig opgeknapt kunnen worden. De Voorzitter heeft er bezwaar tegen daartoe te hesluiten. Met een schip gruis doet men niet veel, doch blijkt het mo gelijk, dan kan die uitgave nog op reke ning van hel jaarlijksch onderhoud ge- flaan worden. De .heer A. v. d. Wiel kan zich met het voorstel van B. en W. goed vereeni gen, temeer omdat de toezegging wordt gedaan dat nieuwe voorstellen zullen worden gedaan als de tijd dat toelaat. Spr. gelooft niet dat met gruis een af doende verbetering kan worden ver kregen. Dc Voorzitter zegt, dat B. en W. graag bereid zijn een proef te nemen met gruis, blijkt dat afdoende te zijn, dan kan er mede worden doorgegaan. De heer Verhoeven wil de menschen uit Giersbergen uit hun isolatie verlos sen. Hij begrijpt niet, waarom de weg 1 M. hooger gelegd zou moeten worden De heer v. Drunen merkt op, dat B en W. de menschen met een doode musch blij maken. Als met den weg naar Giersbergen moet worden gewacht tot andere wegen zijn verbeterd, kan men z.i. gerust zeggen, dat er nooit iets van zal komen. Spr. begrijpt, dat er geen verharde weg gelegd kan worden, doch om de menschen zooveel mogelijk tege moet te komen, is hij voor het voorstel van den heer v. Delft. De Voorzitter verduidelijkt hetgeen hjj straks gezegd heeftB. en W. achten dergelijke uitgave voor dezen weg niet gemotiveerd, zoolang er nog andere we gen zijn die nog dringend verbetering noodig hebben. De heer W. v. d. Wiel is door al het gepraat nog maar weinig wijzer gewor den. Hij snapt niet goed wat de heeren v. Delft en v. Drunen bedoelen; als men met een voorstel komt, dient men z.i toch ook te weten wat de kosten daar van zouden zijn. De heer Vrijhoeven dringt erop aan dat eerst voor een goede afwatering zal worden gezorgd; daar hebben de men schen z.i. meer aan, als aan directe be werking met gruis. De heer van Delft blijft erbij dat het voorste gedeelte geschikt is om aan stonds met gruis te worden verhard. Dc lieer Verhoeven is het nog niet eens met het voorstel van B. en W. en wenseht stemming. Het voorstel-B. en W. wordt met alge- meenc stemmen aangenomen. Weg naar de duinen 3. Verzoek om een verhard pad te maken langs Steegerf naar de duinen. Dit verzoek is ingediend door de hee ren L. van Wezel en M. v. Oers, die daar een uitspanning exploiteeren. Bedoeld wordt het gedeelte vanaf den Kanaaldijk tot aan de duinen. In het adres wordt gewezen op de wenschelijkheid het vreemdelingenver keer te bevorderen door goede verbin dingen te scheppen met deze mooie streek. De Voorzitter zegt, dat B. en W. ter plaatse zijn geweest, doch dat zij er niet van overtuigd zijn, dat het noodig s, dat de auto's geheel kunnen doorrij den tot het einde der Steegerf. Ook hier voor geldt natuurlijk het bezwaar der hooge kosten, maar bovendien zou het onmogelijk zijn. daar nog een autopad te maken, daar er dan geen plaats meer zou overblijven voor een fietspad en twee karsporen. Het fietspad tot auto pad maken is al evenmin mogelijk, daar het dan spoedig niet meer door fietsen zou te berijden zijn. B. en W. meenen dan ook, dat niet aan dit verzoek kan worden voldaan, wel willen zij toezeggen te zorgen, dat er een.goed fietspad gemaakt wordt. De heer A. v. d. Wiel is lief met dit voorstel eens. een goed fietspad, afgezet door palen, acht hij gewenscht. De heer de Wijs opper» de mogelijk heid een der karsporen te verharden, zoodat hier ook auto's zouden kunnen rijden. Spr. wijst erop. dat het vreem delingenverkeer ieder jaar toeneemt en hij vreest dat de gemeente op den duur genoodzaakt zal zijn hij den Kanaaldijk een parkeerplaats voor auto's te maken. Er wordt reeds propaganda gemaakt voor de moo'e Drunensche Duinen, cn spr. acht het gewenscht, dat in dezen geest door het gemeentebestuur zelf wat meer gedaan werd. Plaatsen als Oisterwijk en Waalwijk zijn er steeds op uit om vreemdelingen te trekken, zegt spr.. en waarom zou Drunen dan achter blijven? Spr. is daar om voor inwilliging van het verzoek. De Voorzitter meent, dat de vergelij king met een plaats als Oisterwijk niet opgaat. Nogmaals zegt spr., dat hij het voldoende acht, dat de wagens tot aan den Kanaaldijk kunnen komen. Mocht het zoo druk zijn, dat er een parkeer plaats moet worden aangelegd, dan zou dat in de duinen evengoed noodig zijn nis aan den dijk. Wanneer de weg druk ker bereden wordt, zal er natuurlijk meer aandacht aan besteed worden. De heer Verhoeven beticht den Voor zitter van weinig voortvarendheid op 't. gebied van vreemdelingenverkeer. Het voorstel-B. en W. wordt zonder stemming aangenomen. Kermis op Zaterdag. 4. Adres van den Bond van Caféhou ders Ie Drunen om de kermis voor dit en de volgende jaren te doen beginnen op Zaterdagmiddag. De Voorzitter herinnert er aan dat de Raad vorig jaar op een dergelijk ver zoek afwijzend heeft beschikt, omdat deze Zaterdag viel op Vigilie-dag voor Pinksteren en het niet aangaat op dien lag kermis te houden. Waar ditzelfde bezwaar is blijven bestaan, stellen B. en W. opnieuw voor afwijzend te beschik ken. De heer de Wijs is voor inwilliging van het verzoek, daar de caféhouders een zeer slechten tijd doormaken. Dat deze dag een Vigilie-dag is, acht spreker geen overwegend bezwaar, daar men ook in andere plaatsen wel op vas tendagen kermis houdt. De Voorzitter wijst op de bijzondere kerkelijke beteekenis van dezen dag. Waar bijna de geheele bevolking Ka tholiek is, zou hij het ten zeerste betreu ren, als op dezen dag kermis zou wor den gehouden. De kleine materieele be langen dienen z.i. te worden achterge steld bij de hoogere moreele belangen der bevolking. De heer W. v. d. Wiel ziet het groote bezwaar niet in het feit, dat deze Zater dag Vigiliedag is, daar de meeste men schen toch reeds vóór Pinksteren uit gaan. Hij is echter tegen het verzoek, omdat het z.i. geen tijd is om tot uit breiding van de kermis over te gaan. De heer A. v. d. Wiel prefereert het voorstel van B. en W. Dit voorstel wordt aangenomen met 10—1 stem; tegen de heer de Wijs. 5. Wijziging begrooting G.E.B. over 1932. Wordt goedgekeurd. Slachttarieven. 6. Wijziging verordening tot heffing van rechten op het gebruik van het noodslachthuis. De Voorzitter zegt, dat het wensche- -ïjk is de tarieven die thans J b.- en 0.50 bedragen, te wijzigen als volgt: Voor paard, muilezel, ezel of rund met 2 breede tanden 5. Voor kalveren ouder dan 6 maanden 4.—. Voor kalveren jonger dan 6 maanden en voor varkens 3. Voor schapen of lammeren 0.50. De keurmeester achtte deze onder scheidingen tusschen runderen en kal veren voldoende. Het voorstel wordt goedgekeurd, Winkelsluiting. 7. Wijziging der verordening op de Winkelsluiting in deze gemeente. B. en W. achten het voor sommige winkeliers bezwaarlijk, dat zij hun win kels op Zondag niet mogen openhouden. Nu te verwachten is, dat de Minister daaraan zijn goedkeuring zal verleenen, stellen zij dan ook voor tè bepalen, dat alle winkels 's Zondags van 10—2 uur geopend mogen zijn. De meeste winke liers schijnen deze uren te prefereeren. De heer van Drunen vindt het beter de uren te stellen tusschen 11 en 3 uur, daar vele menschen het bezwaarlijk zul len vinden onder de Hoogmis hun zaak open te houden, met het oog op onge- wcnschte bezoekers. De heer de Wijs vindt den tfid van 9 tot 1 uur geschikter, daar de menschen die om 9 uur uit de Mis komen, ook kun nen koopen. De Voorzitter merkt op, dat de veror dening altijd nog gewijzigd kan worden als de winkeliers om andere uren van openstelling mochten verzoeken. Het voorstel-B. en W. wordt hierna aangenomen. Nog is ingekomen een schrijven van Ged. Staten betreffende omlegging van wegen in Giersbergen. Dit schrijven wordt in handen gesteld van B. cn W. ter beantwoording. Rondvraag. De heer van Drunen vraagt wat de verpachting van kermisstandplaatsen heeft opgebracht. De Voorzitter zegt, dat dit ongeveer 1600.bedraagt. De heer v. Drunen vraagt voorts, van af de stoep op de grens van Nieuwkuik cn Drunen een fietspad aan te leggen langs den dijk. De kosten daarvan zul len slechts gering zijn, daar het werk door werkloozen kan gedaan worden. De Voorzitter zegt zijn aandacht aan de zaak te zullen besteden. Op voorstel van den heer v. Drunen worden B. en W. gemachtigd het werk te doen uitvoeren. De heer de Wijs vraagt waarom de overname der vakschool niet op de agenda staat. De Voorzitter antwoordt, dat het goedkeuringsbesluit van den Minister nog moet worden afgewacht, zoodra dit is ingekomen, zullen B. en W. verschil lende voorstellen aan den Baad voor leggen. Vragen zonder antwoord. De heer W. v. d. Wiel stelt een vraag betreffende de aanbesteding van een werk, dat niet is uitgevoerd. De Voorzitter: Tk zou IJ graag ant woord geven, maar U hebt in de vorige vergadering gezegd, dat U me toch niet gelooft. Als U die verklaring niet terug trekt, zal ik U niet antwoorden. W. v. d. Wiel: Dus men zou maar te voren reeds moeten gelooven wat U zegt. Tk heb gezegd, dat ik U inzake de werk verschaffing niet geloof. Tk zal toch mijn vragen stellen en het Iaat mij koud dat iï< daar niets aan heb. Wat zijn de redenen dat ik niet op het werkverschaffingsterrein mocht komer. cn dat proces-verbaal tegen mij is opge maakt? Voorzitter: Heeft nog een van de an dere heeren iets te vragen? W. v. d. Wiel: Ik heb nog meer. Voorzitter: Werkt U dan vlug af, U krijgt toch geen antwoord. W. v. d. Wiel. Werkloozen, die buiten de steunregeling vallen, workjen naar het Armbestuur verwezen. Dat is niet zoo het hoort en ik wil U daarom ver zoeken te trachten daar een oplossing voor te vinden, zoodat de menschen langs een anderen weg geholpen wor den en heter als dat nu gebeurt. Die menschen moeten worden geholpen door de gemeente, maar niet door het Armbestuur. Verder wil ik U verzoeken de politie voortaan niet meer op het werkver- schaffingsterrein te plaatsen, maar een beter toezicht te laten houden op deug- nieterijen van de schooljongens. Op de werkverschaffing gebeurt niets kwaads, maar de jeugd heeft b.v. laatst de meid van den burgemeester zoodanig met sneeuwballen bekogeld, dat ze er 6 we ken niet van kon loopen. Het is heter dat de politie daarop let, als op mij, als ik op de werkverschaffing kom. Voorzitter: Wenseht nog een van de heeren het woord! De heer van Delft vraagt verbetering van een stoep, hetgeen door den Voor zitter wordt toegezegd. De heer W. v. d. Wiel vraagt nogmaals het woord en zegtMen heeft mij altijd wijsgemaakt dat men den Paus moet ge looven. maar dat men ook het hoofd van een gemeente voortaan maar recht streeks in alles moet gelooven. vind ik nogal sterk. Weinig raadsleden zullen altijd gelooven wat U zit te vertellen. Betreffenc^f de werkverschaffing kan ik bewijzen dat U verschillende onwaar heden hebt gesproken. II hebt ons bijv. altijd wijs gemaakt, dat de geheele rege ling der werkverschaffing in handen van den Minister was, doch toen het er on aankwam, was de heele zaak in en kele weken in goede hanen. Ik blijf voor de rechten der arbeiders strijden zoo- Tang ik hier zit en ik zal doorgaan op den ingeslagen weg. Voorzitter: Als U dan in het vervolg I w tendentieuze kletspraatjes maar voor U houdt! De heer Vrijhoeven vraagt tenslotte de propagandisten der S.D.A.P. met hun geschriften uit de gemeente te weren. De Voorzitter zegt. dat dit niet moge lijk is wegens de vrijheid van drukpers. De vergadering wordt hierna geslo ten; de Raad blijft hijeen voor een ver trouwelijke bespreking.

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 2