Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. FEUILLETON WAALWIJK a 4 nl GEMEENTERAAD. GEERTRUIDENBERG. Regent Godshuizen. Stenn. verleening. Streekplan. Vischver gunning. Water leiding. Brandweer.—Land- arbelderswet. Salarissen. De raad der gemeente Geertruiden- berg vergaderde Vrijdagmiddag ten Raadhuize onder voorzitterschap van burgemeester Bianchi. Aanwezig alle leden. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing goedgekeurd. Aan de orde: 1. Mededeeling Proces-verbaal van kasopname over het le kwartaal 1933. De zaken zijn in orde bevonden. 2. Vaststelling kohier hondenbelas ting 1933. Het kohier sluit op een bedrag van f 462, 3. Vaststelling- vergoeding ingevolge art. 101 der L. O. Wet 1920 voor de bijzondere scholen over 1933. De vergoeding wordt gesteld op f 7.53 per leerling en bedraagt voor de R. K. Jongensschool f 1453.29 en voor de R. K. Meisjesschool f 2014 27. 4. Vaststelling voorschot ingevolge art. 101 der L O. Wet 1920 voor de bijzondere scholen over 1933 Het voorschot wordt gesteld op 80 pet. en bedraagt dus voor de R.K. Jongensschool f 1210.82 en voor de R.K. Meisjesschool f 1590.33. 5. Wijzigingen gemeente begrooting dienst 1932 en begrooting grondbedrijf dienst 1932. De raad gaat met deze wijzigingen accoord. 6. Wijziging verordening, regelende de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van de veldwachters der gemeente Geertruidenberg, van „De Echo van het Zuiden". De Voorzitter merkt op dat deze verordening telken male wordt terug- gestuurd met het verzoek om wijziging aan te brengen. Thans wil de minister weer de artikelen 18 en 19 veranderd zien. B. en W. stellen voor de verorde ning opnieuw te wijzigen volgens den wensch van den minister. De raad gaat daarmede accoord. 7. Vaststelling reglement op den rechtstoestand van den gemeente secretaris, den gemeenie—ontvanger en de ambtenaren van den burgerlijken stand. De Voorzitter zegt dat vorig jaar een algemeen ambtenaren—reglement is vastgesteld, dat ook bedoeld was voor secretaris, ontvanger en ambte naren van den burgerlijken stand. Ged. Staten hebben er echter op aange drongen dat voor deze ambtenaren een speciale regeling zal worden ge troffen. B. en W. stellen vooraan dezen wensch gevolg te geven en in de model-verordening eenige wijzigingen aan te brengen die strooken met de veranderingen die indertijd zijn aan gebracht In het model algemeen amb tenarenreglement. Deze wijzigingen betreffen in hoofdzaak de verlofregeling. De raad gaat met het voorstel accoord. 8 Vaststelling voorwaarden betref fende het in dienst stellen van per sonen op arbeidsovereenkomst. De Voorzitter merkt op dat deze verordening slechts voor een persoon gemaakt behoeft te worden, nl voor..., de werkster in de openbare school. De raad keurt het ontwerp goed. Regent Godshulzen. 9. Benoeming van een regent der Stedelijke Godshuizen. De Voorzitter zegt dat B. en W. na bespreking met het college van regen ten aanbevelen de heeren Dirven en Staal. De heer Timmermans maakt de Gods huizen een compliment voor deze aanbeveling. Er is reeds zooveel critiek uitgeoefend op de regenten en spr. meent daarom, dat, wanneer er op Iets gewezen kan worden dat In de goede richting gaat, men ook zedelijk ver plicht is dat te doen. Van de regenten is diegene die daar speciaal de land bouwbelangen behartigt reeds oud, zoodat hij niet meer als vroeger die taak kan waarnemen. Het doet spr. daarom genoegen dat de heeren Dirven en Staal thans worden aanbevolen, als twee vooraanstaande personen op het gebied van landbouw In deze gemeente. De heer v. d. Loo vraagt of ook buiten deze aanbeveling om gestemd mag worden. De voorzitter antwoordt bevestigend. De heer Jansen noemt dan als derde candidaat de heer G J. du Pont. Uitgebracht worden 5 stemmen op du Pont, 1 op Staal en 1 blanco. De heer Timmermans acht het wen scheüjk dat een herstemming zal plaats hebben daar op enkele briefjes geen voorletters genoemd zijn en er meerdere du Pont's in de gemeente wonen. Voortaan bevat Blue Band 40 °/o allerfijnste roomboter onder Rijkscontrole terwijl de prijs onveranderd blijft 30 cents per half ponds pakje. Blue Band handhaaft dus haar naam als Hollands beste standaardmerk! Koopt „Blue Band-kwaliteit" niets anders! NUMMER 31. WOENSDAG 12 APRIL 1933. 56e JAARGANG. WiilvUkstlr en Liifslnatsekr Conrant, Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Brieven, Ingezonden stukken, gelden ens. franco te zenden aan den Uitgever. Abonnementsprijs per 3 maanden 1.25. Franco p. post door 't geheele rijk 1.41 UITGAVE: WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN Telefoon No. 38. Telegr.-adresECHO. Prtjs der Advertentiën 20 cent per regel; minimum 1.56. Bil contract fïink rabat. Reclames 40 cent per regel. Advcrtentiën moeten Woensdag eu yiüdaf des morgens om uiterlijk 6 uur ag ons besit i#n. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. EERSTE BLAD. Naar het Engelsch van Mrs. Patrick MacGill. (Nadruk verboden). 32. Maar haar volgende woorden deden hem opschrikken en doodsbleek worden. Ik heb het diamanten collier dat aan je moeder toebehoorde, aan een man gegeven, die Max Reiss heet en die Jack 'vanavond zal vermoorden hij zei, dat hij het tegen half 11 zou doen en hij moet het niet doen jij moet het beletten! Waar zal die moord op mijn zoon plaats hebben en met welk doel heb je dat laten doen? vroeg Lord Perivale, die nog lang niet van de waarheid harer woorden overtuigd was, maar die zich al onbehaaglijk voelde, dat er met Jack iels niet in den haak zou kunnen zijn. Het antwoord kwam heesch fluiste rend; het was geen wonder, dat de on gelukkige vrouw niet wilde, dat de zus ter buiten, haar zou kunnen verstaan. Er is een donkere en eenzame weg die West Heath heet en tusschen twee stukken land loopt, op den top van Hampstead Heath. Daar moet Jack Max Reiss vanavond naar toe rijden. Jack verdient al eenigen tijd den kost als taxi chauffeur. Ik moet Max Reiss tien dui zend Pond betalen om dit te doen en die heeft hij gekregen want het collier is nog wel meer waard. Lord Perivale liet zijn vrouw door praten, maar hij wenschte dat zij over 'n ander onderwerp ze» ijle* da* ever een MAATSCHAPpy VAN VERZEKER!HG OP HET LEVEfl moord op Jack. Zie je, als jij sterft zal hij Lord Pe rivale worden en als hij dan met dat klei ne winkeljufje zou trouwen, zou die lady Perivale zijn en die gedachte kon ik niet verdragen. Ik wilde, dat mijn zoon den titel zou krijgen met alles wat er hij be hoort, maar ik zal toch niet blijven leven dus mijn kind zal niet geboren worden. Ik sterfik sterfen jij zit daar maar zonder iets te doen om mijn gewe ten van dien moord te bevrijden. Plotseling veranderde Lady Perivale's stem; het was of zij al haar geestelijke en lichamelijke kracht bijeen had verzameld om den ouden man aan haar bed van de waarheid harer woorden te overtuigen. Jij gelooft me niet, hè?, zei zij met zoo'n normaal klinkende stem, dat haar echtgenoot verbaasd opkeek. Natuurlijk niet, sprak hij met klem. Geef mij dan dat etui, daar van m'n toilettafel. Met trillenden vingerwees zij naar het etui, dat zij bedoelde. Met een onbehaaglijk gevoel gaf hij haar het etui en bleef er bij staan, ter wijl zij het opensloot. Nu zul je wel overtuigd zijn, en zij overhandigde hem een opgevouwen pa piertje.^ En toen schenen alle voorwerpen in de kamer tol een ondoorzichtbare massa te worden en een wilden dans rondom hem uit te voeren, terwijl temidden van dat alles de zwarte, fonkelende oogen van zijn vrouw zijn ziel schenen te wil len doorboren, i Hot papiertje was een ontvangstbe wijs voor hel diamanten collier eii was getcekend „Max Reiss". Onmiddellijk werd de oude man als geëlectriseerd tot handelend optreden. Ilij ïende heen en weer, deelde rechts en links bevelen uit en juist toen de doktoren kwamen, verliet hij de slaap kamer met de woorden: Jij duivelin; jij niets ontziende duivelin! HOOFDSTUK 30. Een dagje uit en wat er van kwam. Lizzi» K*nt k»«k glimlachend «aar het kleine stukje blauwe hemel, dat van uit haar slaapkamertje te zien was tus- schen de huisjes van Walthamliow- j street. Het was mooi weer gelukkig de regen maakte altijd de golf uit haar ha- ren en het was Zaterdagmiddag, het geen beteekende, dat zij vrij was. Zij neuriede vroolijk, terwijl zij haar beste blauwe japonnetje aantrok en haar lakschoentjes, die altijd als spie gels blonken, nog eens extra opwreef. Zij maakte een net pakje van sand wiches met ham, thuisgebakken koek jes en een paar bananen, alles in een schoonen zakdoek geknoopt en toen zij I daarmee klaar was deed zij iets vreemds iets dat eigenlijk alleen maar 'n ver liefd jong meisje doet zij kuste het pakje. i En wat zou dat? Zijn handen zul len het openmaken, niet waar en als ik kon, zou ik hem den heelen dag door willen kussen, zoo dol ben ik op hem. Alles in de wereld zou ik voor hem wil len doen. Ik hoop, dat hij op de stand- plaats zal staan als ik kom, en Lizzie bekeek haar beeld lachend in den spie gel, nam het pakje en ging op weg naar de tram, die haar naar Piccadilly Cir cus moest brengen. Het was een prettige afleiding voor liet meisje, dat ritje in de tram op een tijd, dat zij gewoonlijk aan het werk was. De liefde maakt liet meest gewone ge zichtje mooi en Lizzie Kent was lang niet leelijk, ze was zelfs mooi en ze wist dat. Haar wangen bloosden en haar oogen schitterden, toen zij eindelijk Jack's standplaats bereikte. Hij was er en zag er even flink als altijd uit, maar zijn gezicht stond ern stig en mistroostig, hij zat kaarsrecht achter zijn stuur, en staarde onafgebro ken voor zich uit. alsof het drukke le ven om hem heen aan hem voorbij ging. Hallo Jackie! Dat had je niet ge dacht hè, dal tante Lizzie zou komen! Vr**lyk riep ze ham aan en zijn ge- BLUE zicht verhelderde, toen hij zijn bezoek ster herkende. Hij mocht het goedhartige, vriendelij ke kind graag lijden en hij kreeg een vreemd gevoel in zijn keel, toen Lizzie hem het pakje gaf. Hier heb je een versnaperingetje tusschen de maaltijden; jullie moet wel rammelen van den honger zoo altijd in de buitenlucht, babbelde Lizzie opge wekt en Jack, die wist dat zij een deel van haar karig zakgeld voor hem had besteed, voelde een halve crown in zijn zak en wilde wel dat hij hem haar zou durven aanbieden. Dank je wel; je bent een goed kind, Lizzie. Wat kom jij vanmiddag hier in de buurt doen? Kom je eens rondkijken?, vroeg Jack, toen Lizzie nog bleef staan. Ja, zei het meisje. Ze sprak achteloos en Jack had er geen idee van hoe ze naar dien middag had verlangd, hoe ze de dagen had ge teld, de uren en zelfs de minuten, totdat zij eindelijk eens vrij zou zijn 'en een middag met hem doorbrengen. Ze was een levendig persoontje en sprak honderd uit, terwijl Jack meer dan eens hartelijk lachen moest over haar origineele opmerkingen over de dingen, die rondom hen gebeurden. Af en toe moest hij een vrachtje rij den, maar dan vermaakte Lizzie zich in- tusschen wel met de andere chauffeurs en trippelde naar hem toe, zoodra hij weer verscheen. Zij ging ergens in de buurt een kopje thee drinken, maar kwam later weer te rug en langzamerhand kreeg Jack ge noeg van haar gebabbel, temeer waar hij een zijner collega's had hooren fluisteren dat hij nooit had geweten dat Jack een meisje had. Het werd avond en Lizzie begon moe te worden; het was bijna half tien en zij begon er over te denken een eind aan haar uitstapje te maken en naar huis te gaan. Zij stond op eenigen afstand van de taxi^ toen zij zag dat «en groote, vreemd uitziende man op de taxi toekwam. Hij had een grooten baard, was in avond- costuum en droeg een hoogen hoed, wit ten shawl en lichten overjas. Zijn stem klonk heesch en hij sprak de woorden slechl uit, maar Lizzie's scherpe ooren hoorden alles wat hij zcide. Ik wil gebracht worden naar den weg van West-Hcath in Hampstead, zei hij langzaam tot Jack. Het spijt mij, mijnheer, maar dat is te ver., ik zou zoo laat geen vrachtje terug kunnen krijgen, antwoordde Jack beleefd. Natuurlijk niet. Waarom kan die vent geen bus nemen, die vlak hij is en er hem veel vlugger naar toe brengt, mompelde Lizzie aan den anderen kant van de taxi. Zij kende Hampstead Heath heel goed; menigen vrijen dag had zij er met haar kameraadjes doorgebracht. De vreemdeling scheen een oogenblik na te denken en zei toen: Als ik den rit prijs terug ook betaal, wil je er me dan heenbrengen? O natuurlijk, als u dat wilt doen. Stapt u maar in, en opgewekt opende Jack het portier van de aulo, knikte vriendelijk tot afscheid naar Lizzie, zet te zijn motor aan en reed weg. Lizzie keck de taxi na op zijn weg door Piccadilly Circus in de richting van Regent Street en kreeg plotseling een idee, dat haar zeker door Jack's bijzonderen beschermengel was inge geven. Als ik nu de bus neem hen ik er eerder dart hij en dan neemt hij me mis schien wel mee terug als hij toch geen vrachtje heeft. Dat zou een reuzenpret zijn, en Lizzie was zoo verrukt van het denkbeeld met Jack in den maneschijn naar huis te rijden, dat zij bij het over steken van den weg bijna overreden werd. Slot volgt.

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 1