uiaaluilers, LaagsM DIT BLAD W Denkt tijdig aan uwe advertentie voor ons Paaschnummer. Dondet dagavond 7—9 Training WSC gymnastieklokaal R.K. Handelsschool. Donderdag GEEN repetitie Lieder tafel Oefening en Vermaak. Donderdag 8 uur. Repetitie W.O.V Gymnastieklokaal. Vrijdagavond 5.30, 7 en 8.30 uur repetitie adspiranten W.G.V. Zondag 12 uur. Groot Volksmatinée der Liedertafel Oefening en Vermaak. Entiée vrij. Maandag 12 uur. Algem. repetitie voor de gezamenlijke Waalwijkache zangers in Musis Sacrum voor de a.s. Willem van Oranje—herdenking Maandag 8 uur. Groot Paasch-Bal der Liedertafel Oefening en Vermaak. RECHTZAKEN. Diefstal. C. J. K. en A. de P. te Almkerk hadden zich op 4 Febr. vergist. Ten- minste zoo luidde hun verklaring voor de rechtbank waar ze moesten terecht staan wegens diefstal van een spade en schop. Met veel omhaal van woorden trachtte verdachte K. hun beider on- schuld te bewijzen. Beiden waren in de werkverschaffing, hadden hun ge reedschap geborgen in de schuur bij M. Hoeflaken, landbouwer te Eethen, en toen ze op 4 Febr. vanwege de vorst niet konden werken waren ze naar huis gegaan en hadden hun ge reedschap meegenomen, waar bij ver gissing ook dat van Hoeflaken bij was. K. had nog de brutaliteit Hoeflaken voorbij te fietsen en hem vriendelijk toe te zwaaien Hij reed hard, zoodat Hoeflaken die zoo z'n spade zag ver dwijnen hem niet kon achterhalen. Het gestolene is thans bij den eige- naar terug bezorgd door de politie. K. heeft al zes veroordeelingen achter Het O M. acht .vergissing" uitge sloten en eischt tegen ieder der ver dachten f 10 boete subs. 10 d. hechtenis. Uitspraak 24 April a.s. BINNENLAND. Het broeide reeds lang In Indlë. Het „Soer. Hbld.a meldt, dat bij het onderzoek door de daartoe ingestelde commissie naar de gevallen van dienst, weigering verscnillende feiten kwamen vast te staan, o.m. dat een korporaal van de .Java" zich naar de „Evertsen" had begeven, waar hij in een toespraak de minderen had aangezet tot massale dienstweigering. Een andere korporaal deelde mede, dat op de .Java" de roode vlag zou worden geheschen als sein tot een algemeen verzet van de ter reede van Soerabaja liggende schepen. Uit brieven van familie uit Holland aan gevangenen blijkt, dat reeds in December plannen bestonden op de vloot voor een georganiseerde dienst weigering. Eenheid in de verkeersslgnalen. Eenige gemeenten In het Zuiden van het land hebben, naar de Tel. verneemt, het plan opgevat om gezamenlijk over te gaan tot aanschaffing van verkeers- seinen met de bedoeling eenheid daarin te verkrijgen. Unileverdividend verlaagd. Commissarissen der Unilever N.V. hebben het slotdividend op de gewone aandeelen bepaald op f30 (v j. f40) per aandeel. Het totaal.dividend over 1932 bedraagt derhalve 6°/0 (v.j 8°/0). Nieuwe burgemeester van Batavia. De heer ir. E. A. Voorneman, burgemeester van Malang, is benoemd tot burgemeester van Batavia. BUITENLAND. Gö'lng Pruisisch minister president. De benoeming van den commissa- rialen leider voor het Pruisische mi nisterie van Binnenlandsche Zaken, Göring, tot Pruisisch premier, die elk oogenblik werd verwacht, is heden inderdaad afgekomen. Men schrijft aan Von Papen de bedoeling toe, in Duitschland een nieuwe katholieke partij te stichten met een nationalistisch program. joodsch Advocaat te Chemnitz vermoord In den afgeloopen nacht is de Joodsche advocaat dr.. Weiner te Chemnitz door een groot aantal man nen, die S.A. banden en bruine mutsen droegen, met geweld uit zijn woning in een vrachtauto ontvoerd. Des och tends is bij Mittweida het lijk van dr. Weiner gevonden. De advocaat was door een schot in het hoofd getroffen. Roof kan niet de drijfveer van deze misdaad zijn geweest daar dr. Weiner nog al zijn kostbaarheden, alsmede 400 Mark in baar bij zich had. Voor de opsporing der daders is een belooning uitgeloofd. LAATSTE BERICHTEN. In en Uitvoer van Schoenen. Blijkens de Maart statistiek werden in Maart j 1 ingevoerd 91.459 paren schoenen (v. j. 78 256) en in Jan Maart 196.000 paren (v. j. 352.106.) Uitgevoerd werden in Maart 1933 5754 paran (v. j. 7056) en in Jan.— Maart 1933 17 999 paren (v.j.23851), GEMENGD NIEUWS. Hel wrak van de Akron gevonden De Amerikaansche sleepboot Saga more meldt, dat zij in de nabijheid van het vuurschip Barnegat een onder water liggend wrak gevonden heeft, dat klaarblijkelijk het wrak is van de Akron. Het wrak zal worden gelicht en naar land gesleept. Andere schepen hebben intusschen verdere wrakstukken van het verongelukte luchtschip ge- vonden, en ook het logboek. De ramp met de City of Liverpool. Het blijkt thans, uit het onderzoek door de Belgische deskundigen inge- steld naar de oorzaak van de ramp met de City of Liverpool, dat de brand zeer waarschijnlijk in het toilet kamertje moet zijn ontstaan. Ook achten dezelfde deskundigen het vrij wel zeker, dat de heer Voss zich in het toiletkamertje bevond toen het vliegtuig in brand geraakte. Verder zou het onderzoek hebben uitgemaakt, dat de heeren Voss en Deardon, den nacht vóór de ramp, in een verdachte gelegenheid te Brus sel doorbrachten. Mag men de ver klaring gelooven van eene vrouw, die zich in hun gezelschap heeft bevon den, dan zou Voss, halfdronken hebben verklaard dat men binnenkort veel over hem in de kranten zou lezen. Eerst toen het reeds dag was, keerden de beide mannen naar hun hotel terug, waar zij slechts een paar uur hebben geslapen. Voss en Deardon zouden aanvankelijk van zins zijn geweest, eerst 29 Maart naar Engeland terug te keeren, maar wijzigden hun reisplan na ontvangst van een telegram uit Manchester, dat hen vrij zenuw achtig bleek te maken. Het onderzoek wordt ijverig voort- gezet en het Belgische gerecht wan> Indringers dood gevonden hoopt niet volledige klaarheid in deze geheimzinnige zaak te kunnen brengen. Letlandsch vrachtschip gezonken. In den nacht van Zaterdag op Zondag is het Letlandsche vrachtschip .Evermore", groot 3844 ton, toebe- hoorende aan den reeder F. Grands uit Riga, op ongeveer 900 mijl ten Noorden van Kaap Finisterre, in de Golf van Biseaye, tengevolge van een ketelontploffing gezonken. De geheele bemanning kon worden gered Vier en twintig mannen en drie vrouwen zijn aan boord genomen door het Nederlandsche motorschip .Dempo" van den Rotterdamsche Lloyd. Hoe de Evermorezonk .Zoodra de S. O S .signalen van het Estlandsche vrachtschip .Ever more" werden opgevangen", vertelde de kapitein van de Dempo",omtrent de redding van de 27 opvarenden van de Estlandsche boot, die, in de Golf van Biseaye gezonken is door dat een der ketels sprong, trachtten wij te weten te komen of geneeskun dige hulp noodig was, doch wij kre gen geen antwoord. Onmiddellijk keer- den wij terug. Toen wij, na een 25 mijl te hebben gevaren, de plek bereikten, die in het radiobericht was opgegeven, bevond er reeds een Por- tugeesch schip en enkele minuten later verschenen andere schepen ter plaatse, tot vier in totaal. Onze zoeklichten zetten het tot ondergang gedoemde schip in een fel licht. De zee was volkomen kalm en wij zagen de bemanning van het Estlandsche schip in de reddingbooten ronddob beren. Terstond streken wij twee onzer eigen reddingbooten. In een er van ging onze scheepsdokter mede. Er bleek echter geen hulp noodig. De .Evermore" zonk meer en meer, tot het dek zich ten slotte op gelijke hoogte bevond met den zee spiegel. De bemanning werd aan boord genomen en toen was het eind van de zinkende boot nabij De ge zagvoerder van de vrachtboot vroeg ons nog, niet weg te varen, zoodat hij bij den ondergang van zijn schip aanwezig kon zijn Dit werd natuurlijk toegestaan en zoo zagen wij de boot langzaam ver- dwijnen. In het licht van onze zoek lichten steigerde de voorsteven in de lucht, de deksels van de vooiste luiken vlogen in de lucht de masten stortten om en toen was het gebeurd Ongeluk met Fransch waiervileg'u'g. Eerst thans wordt bekend, dat Maandagnacht op een oefenvlucht een groot Fransch marinevliegtuig van het type Farman Goliath nabij Marseille in zee is gestort en gezonken De vijf inzittenden verdronken. Vliegongeluk. Een sportvliegtuig met 4 menschen er in, dat Maandagmiddag van het vliegveld Orly ten zuiden van Parijs naar Biarritz was vertrokken, is op een afstand van 3 K M. van d'Hos- ségor, bij de Fransche kust, in brand geraakt en neergestort. De bestuurder kon zich, zoodra hij de vlammen onder zijn zitplaats bemerkte, met behnlp van een valscherm redden, en kwam behouden op den grond. De drie overige inzittenden verbranden en onder ^de wrakstukken van het vernielde toestel vond men later hun geheel verkoolde lijken. Treinramp In Columbia eischt 30 doo den In Columbia heeit een ernsiige treinontsporing plaats gehad, waarbij volgens de jongste berichten dertig personen gedood en honderd gewond werden. Tot dusver zijn 18 lijken geborgen. Bij het déraillementschoven de locomotief en vier derde-klasse rijtuigen in elkaar. De meeste slacht offers zijn boeren, van wie er zich ongeveer 500 in den trein bevonden op de terugreis van een vacantie- uitstapje naar Bogota, de hoofstad van Columbia. Men veronderstelt, dat de hevige regens van den laatsten tijd ee spoorbaan ondermijnd hebben. Sneltrein grijpt melkwagen. Zondagavond heeft op den onbe- waakten spooroverweg nabij Beilen een ongeval plaats gehad, dat wonder boven wonder goed afgeloopen is. Omsttreeks 8 uur passeerde de melkrijder Moes uit Alting genoemden overweg. Op zijn melkwagen, die met een paard bespannen was, zaten be halve hijzelf, 4 kinderen. Waarschijnlijk had hij geen aandacht geschonken aan den omstreeks dien tijd uit de richting Assen komende sneltrein, hoewel het uitzicht op de spoorbaan naar beide zijden ter plaatse voldoende is, want toen de wagen de rails bijna gepasseerd was, werd hij gegrepen door de locomotief van den trein. Alle inzittenden werden door den schok van den wagen geslingerd, doch zij liepen geen noemenswaardig letsel op Door een auto overreden en gedood. Zondagmiddag is te Apeldoorn, in de Deventerstraat, ter hoogte van de Julianakerk, de 55-jarige W. Boek, uit Brummen, die daar fietste, overreden door een auto, die in dezelfde richting reed en bestuurd werd door den heer M. J. uit Putten. De heer Boek wilde oversteken, doch verzuimde een teeken te geven, met het gevolg, dat de auto en fiets met elkaar in botsing kwamen. De heer Boek sloeg tegen den grond en is na eenige oogenblikken overleden. De auto reed tegen een boom, en werd danig beschadigd. De passagiers liepen geen letsel op. Te snel gereden. Te Laren reed Zaterdagnacht op den Hilversumschen weg een auto, bestuurd door den heer W. uit Huizen, met een snelheid van meer dan 100 Kilometer per uur, in de richting La- ren. In de scherpe bocht, tegenover den Houtweg, verloor de heer W. de macht over zijn stuur, met het gevolg dat de auto tegen een boom botste, welkeafknapte, daarna een tweede boom die ongeveer 19 meter verder stond omverreed en ten slotte in gruizele menten terecht kwam op het laag ge legen terrein, terzijden van den weg, waar men bezig is een hertenkamp aan te leggen. L)e chauffeur W. liep eenige lichte snijwonden aan het hoofd op. De aannemer K. B uit Huizen, die naast hem zat, kreeg een hersen schudding en een ernstig beenfractuur. Twee personen, die achter in den auto zaten, bleven ongedeerd. De heer K. B. is naar het ziekenhuis vervoerd. De auto is door de politie in beslaggenomen. De schrijfmachine bestaat 50 jaar. In Die Umschau, Duitsch weekblad voor wetenschap en techniek, wordt het 50-jarig bestaan van de schrijf machine gereleveerd. Het blad schrijft o.m.: Er is geen sprake van, dat een bepaalde persoon de uitvinder van de schrijfmachine genoemd kan worden, omdat er tal van constructeurs geweest zijn, die zich ten doel gesteld hadden, om handschrift te vervangen door machi neschrift. Aan het eind van de 17de eeuw trad de Engelschman Mill op den voorgrond, van wien algemeen gezegd wordt, dat hij de vader van de schrijf, machine is. Zijn creatie had echter niets met de huidige machines gemeen. Zij bestond uit een halven bol met een aantal beweegbare stiften, die aan het ondereinde letters droegen. Bij het naar beneden drukken kwa - men zij op een bepaald punt samen. Het papier moest telkens verschoven worden. Het behoeft geen nader be toog. dat deze machine voor de practijk geen waarde had. In het midden van de 19e eeuw werd het probleem weer aangevat. In 1867 gelukte het aan de boekdrukkers Sholes en Soulé, in samenwerking met den instrumentmaker Glidden, den grondslag te leggen voor een bruik bare schrijfmachine. De toenmalige wapenfabrikant Remington was zoo enthousiast over deze uitvinding dat hij ze overnam en verder ontwikkelde. Merkwaardig is de tegenstand, die de schrijfmachine aanvankelijk in Duitschland ontmoette. De Berlijnsche fabrikant Glogowski nam de vertegen woordiging van de Remington op zich Hij zag in de machine het middel, om blinden te laten schrijven. Ook voor de gezondheid achite hij de machine beter, omdat de gebruiker niet meer met een krommen rug behoeft te schrijven. Metzoo 'n machine op den rug liep hij de kantoren af, om zaken te doen. Overal werd het monster gedemonstreerd, maar men voelde er niets voor. Ondanks het feit, dat het driemaal zoo vlug werkte. De „deskundige" correspondenten en boekhouders achtten de machine onbruikbaar en overbodig. Vermoede, lijk vreesden zij voor hun baantje Later is er een kentering gekomen en thans is er, volgens het blad, in Duitschland één schrijfmachine op iedere 30 inwoners Vooral in de laatste jaren is de techniek op het gebied der schrijfmachines sterk ont wikkeld Gewezen wordt op de nieuw, ste typen „teletypes", de verreschrijf machines, die langs telefoonlijnen en zelfs langs radio-weg bediend kunnen worden. Wenscht gtf volledig Ingelicht over .gebeurtenissen, vergade ringen, uitvoeringen, ver- koopingen, verpachtingen in Uwe en omlig gende gemeenten ABONNEERT U DAN OP door M. van Wijk, namens vele ingeze tenen. Aangezien de Gemeentewet be paalt, dal de onderteekening namens an deren alleen geoorloofd is, wanneer daarbij een volmacht tot deze handeling wordt overgelegd, stelt de Voorzitter voor deze stukken niet in behandeling te nemen. Aldus besloten. Voorts is een „vies papiertje" ingeko men, waarin enkele inwoners op het aan leggen van een drinkwatervoorziening aandringen. I)e Voorzitter zegt dit stuk ter visie te zullen leggen, daar het „te vies is om aan te pakken". 2. Benoeming van een lid van het Burg. Armbestuur te Eethen. De heer W. G. J. Branderhorst heeft voor deze functie bedankt. Voorgedragen worden de heeren van Biel en C. Verdoorn. De heer v. Biel wordt gekozen met 5 stemmen; de heeren Verdoorn en Bran derhorst kregen elk 1 stem. 3. Benoeming leden stembureaux. Deze bureaux worden als volgt gefor meerd: Genderen: Burgemeester, Voorz.; G. v. Beek en Donken leden; E. v. d. Beek en M. v. d. Beek plaatsvervangers. Meeuwen: J. v. d. Schans, Voorz. D. A. v. d. Schans en Vos, leden; v. Buuren en Lankhaar plaatsvervangers. 4. Vaststelling verordening betreffen de verspreiding van lectuur en betreffen de slachten voor uitponding. De Voorzitter zegt, dat van hoogerhaiul er op is aangedrongen een bepaling in de politieverordening op te nemen, waar in wordt verboden, dat men met allerlei propaganda-lectuur in de gemeente leurt. Voorts heeft de inspecteur der Volks gezondheid er op aangedrongen, dat het voortaan zal verboden worden aan huis te slachten. De slagers moeten slachten op plaatsen die zij daartoe met hooge kosten overeenkomstig de wet hebben in gericht, terwijl de z.g.n. uitponders tot nog toe geheel vrij-uit gingen. Die men schen bewaarden hun vleesch dan ook .dikwijls op zeer onzindelijke plaatsen. Spr. herinnert zich b.v. nog een geval dal de ratten 's nachts aan het vleesch hadden gepeuzeld. De Gezondheidscommissie is het met deze aanvulling der politieverordening geheel eens. De heer Donken vraagt, of de nood- slachtingen ook onder deze bepaling val len en wat de kosten voor de uitponders zullen zijn. De Voorzitter zegt dat noodslachtingen hierbuiten vallen. Voor het gebruik eener slachtinrichting wordt gewoonlijk 5. per koe, ƒ3.per varken en ƒ1.50 per schaap gevraagd. In de practijk blijkt deze regeling goed te voldoen, in andere plaatsen zijn de uitponders blij, dat ze voor zoo'n prijsje bij een ander kunnen gaan slachten. Bovendien wordt hiermee aan de slagers een weinig tegemoet geko men. wat hard noodig is, daar deze een moei lijken tijd doormaken. De heer van Buuren vindt de verorde ning betreffende de verspreiding van lectuur wel wat ver gezocht. Hij vraagt zich af, hoe de Voorzitter hiertoe geko men is. Spr. heeft nog nooit ondeugdelijk geschrift op straat gevonden. De Voorzitter acht deze bepaling nood zakelijk, daarom is het voorstel gedaan. Spr. wijst erop, dat het college van B. en W. en niet hij persoonlijk het voorstel heeft gedaan. Van hooger hand is daar toe een wenk gegeven. Overigens vindt spr. dat men 'n dergelijke bepaling beter le vroeg als te laat kan maken, daar men achter het net zou visschen, als die din gen reeds gebeurd waren. De heer G. v. d. Beek juicht het toe dat B. en W. met dit voorstel gekomen zijn. Spr. wijsl op ergerlijke reclame-campag nes in andere plaatsen, waar men er niet voor terug schrikt den minister-presi dent omlaag te halen. Zulke dingen kun nen voorkomen worden en spr. acht dit in dezen tijd van gezagsaanranding dan ook een verstandig-en maatregel. Spreker of men voortaan voor het maken van verkiezingspropaganda de toestemming van B. en W. zal moeten hebben. De Voorzitter antwoordt ontkennend. Wanneer de politie de propaganda onbe hoorlijk vindt, wordt proces-verbaal op gemaakt en inoet de Kantonrechter de zaak maar verder uitmaken. Twijfelt men of men zeker geschrift mag aanplakken, dan kan men zich eerst bij het gemeente bestuur vervoegen. Spr. raadt aan om wille der uniformiteit der verordening in het ontwerp geen wijzigingen aan te brengen. De heer v. Buuren wil, dat de beide verordeningen afzonderlijk worden be handeld, daar het twee geheel verschil lende onderwerpen zijn. De Voorzitter acht dit onnoodig, daar beide bepalingen in de politie-verorde- ning moeten worden opgenomen. De heer v. Buuren blijft tegen de bepa ling betreffende het verbod van propa ganda, daar dit z.i. de vrijheid van druk pers aantast. Men moet kunnen aanplak ken wat men wil, zegt spr. oorzitter. Als onze gevoelens hierover zoover verschillen, zullen we er niet meer verder over praten. Zonder stemming wordt besloten de bepalingen in de Politieverordening op te nemen. 5. Begrootingswijzigingen. De wijzigingen in de begrooting 1932 worden goedgekeurd. 0. Verpachting gras langs de wegen en verpachting weiland te Drongelen. Aan B. en W. wordt machtiging gege ven deze verpachtingen op de gebruike lijke wijze te houden. De Voorzitter zegt nog eenige punten aangaande de werkverschaffing in be sloten vergadering te willen bespreken. Bij de Rondvraag vraagt de heer G. v. d. Beek verbetering van den weg in Dron gelen, die in zoo'n slechten toestand ver keert, dat men er bijna niet meer over heen durft rijden. De Voorzitter zegt, dat dit in verband met de werkverschaffing zal ter sprake komen. De heer G. v. d. Beek heeft voorts aan merkingen op het keuringsloon voor slachtingen. Voor een volwassen dier moet n.l. evenveel hetaald worden als voor een kalf, met het gevolg, dat men thans voor kalveren evenveel keurings loon moét betalen als de beesten waard zijn. Spr. vraagt den Voorzitter deze kwestie in een gecombineerde vergade ring met de andere gemeentebesturen uit den omtrek aanhangig te maken.'Hij wil geen richting aanwijzen, doch vermoedt dat de keuringsdienst goedkooper zal moeten gaan werken. De Voorzitter zegt, dat de keuringsloo- nen uniform geregeld zijn. Spr. voelt voor de geuite bezwaren en zal deze bij de eerste gelegenheid met den Voorzit ter van den keuringsdienst bespreken. De heer v. Buuren brengt de drinkwa terkwestie te Meeuwen ter sprake. Het is z.i. een treurige beweging zoo het daar toegaat. De een wil de heul open houden en de ander wil ze dicht maken, doch in dit laatste geval zouden de menschen geen water meer hebben. Daar de aan leg eener waterleiding toch nog wel ja ren op zich zal laten wachten, wil spr. dat er thans een pomp wordt geslagen. De Voorzitter heeft over deze kwestie nog geen klachten gehad. Hij heeft liever dat men bij den heer v. Buuren komt za- nikken als bij hemzelf, doch men is daar toch aan het verkeerde kantoor. Had spr. klachten gekregen, dan zou hij de zaak direct bij den Bijkswaterstaat in Breda aanhangig hebhen gemaakt, want daar heeft men gezegd, dat men de zaak in orde zou brengen. Het werk zal veel geld kosten en zoolang als het nog niet vast staat wie die kosten zal moeten dragen, is spr. er niet voor een pomp te slaan. Spr. voor zich heeft de overtuiging, dat de schuld bij den Bijkswaterstaat rust. Waarom verwijst -U de menschen niet naar Breda?, vraagt spr. v. Buuren. Tk zal ze naar Genderen sturen. Voorzitter. Werkt IJ het nu zelf maar af. L hebt toch deze zaak ter harte geno men. I" komt hier toch niet als bood schappenjongen. De heer Donken vraagt of nog geen beslissing is gevallen inzake dé drink waterleiding. De Voorzitter antwoordt ontkennend. De heer Donken wil onderhandelen om gedaan te krijgen, dat de maatschappij voor deze gemeente voordeelige voor waarden stelt. De Voorzitter vindt het gewenscht op het oogenhlik niet langer over deze zaak te praten. Er is reeds zooveel stof over opgejaagd, dat het beter is de zaak voor- loopig te laten rusten en de houding van andere gemeentebesturen af te wachten. De heer Donken merkt op, dat de ta rieven der maatschappij algemeen te hoog zijn. De Voorzitter zegt, dat dit op 't oogen hlik nog niets terzake doet. Spreker wijst erop. dat Eethen geen speciale condities kan bedingen als de andere gemeenten de voorwaarden aannemen. De heer Donken merkt voorts op, dat de aanleg van het electrisch net in Hees been ook achterwege hlijft. De Voorzitter zal daar later inlichtin gen over geven. De cijfers hebhen B. en W. schrik aangejaagd, zoodat zij voor- loopig de zaak laten rusten. Bij de he- groofing 1934 kan er nog over gesproken worden en dan kan het licht nog voor den winter zijn aangelegd. Hierna wordt de vergadering gesloten. MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDON. ROTTERDAM, 11 April. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 172 paarden, 1 ezel 2262 magere runderen, 890 vette run deren, 203 vette kalveren, 1809 nuchtere kalveren, 175 graskalveren, 153 schapen of lammeren, 2 varkens, 21 biggen, 14 bokken of geiten. Prijzen per »/2 kilo; koeien 12-15ct.,20- 24 en 27—29 ct., ossen 1416 ct., 19—21 ct., en 24-25 ct., stieren 13—15 ct., 16—17 ct., en 19—21 ct., kalveren 2V/2—35 ct., 40—45 ct., en 50—55 ct. Prijzen per stuk van mager veemelk koeien f 105 tot f 215, stieren f 40—250, graskalveren f 20—60, paarden f 100—230, slachipaarden f 90—190, hitten f 40—90, fok nuchtere kalveren f 6-12, slacht nuch tere kalveren f 3—5, kalfkoeien f 115—235, pinken f 50—85, vaarzen f 80—125, biggen f 5-10, 40-80 ct. per week. De aanvoer van vette koeien en ossen was flink. De handel was wat stug. Paasch* vee was willig. AGENDA. WAALWIJK. ucu iug, ai waren uie uan niet juisr voor diefstal. In de fouragepakhuizen van den Heer Jel- lesma te St. Nicolaasga vonden de ratten zooveel voedsel als ze wilden en brachten den eigenaar groote schade toe. Op aanraden van een drogist werd een proef genomen met Rodent en het resultaat was verrassend. ,.!k ben nu zoo goed als geheel van ratten bevrijd" schrijft genoemde Heer ons daarna, „en had het geluk metéén doosje 120ratten te dooden." Zulke successen zijn niet zeld zaam, eiken dag doodt Rodent duizenden ratten en muizen. Indien dit ongedierte Uw eigendommen vernielt, koop dan nog heden een doosje Rodent, gebruik het op de voorgeschreven manier en morgen zult U van rat en muis bevrijd zijn. Enkele doos 50ct., dubbele doos 90 cent. Imp.: Firma B. Meindersma - Den Haag. A 44

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 7