Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. Schoonmaak! Werk aan den winkel! Gordijnroeden en toebehooren. Alle Verf-, Olie- en Teerproduclen Asfalt, Gaas en Draad. I ANTON HOLTGRËF& I „De IJzer- en Verfhandel" NUMMER 32. ZATERDAG 15 APRIL 1933. 56e JAARGANG. Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Brieyen, Ingezonden stukken, gelden enz. franco te zenden aan den Uitgever. Abonnementsprijs per 3 maanden 1.25. Franco p. post door 't geheele rflk 1.4t. UITGAVE: Prfls der Advertentiên: 20 cent per regel; minimum 1.50. Bij contract flink rabat. WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. Reclames 40 cent per regeL Advertentiën moeten Woensdag en Vrijdag des morgens om uiterlijk 9 our Telefoon No. 38. Telegr.-adresECHO. IX ons besit sgn. DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 14 April 1933. Koopt ln Waaiwifk. Steunt de Waalwlfksche handel en Industrie. W. B. Postbestellingen. Met ingang van Dinsdag 18 April wordt te Waalwijk op het postkantoor eene nieuwe werkwijze ingevoerd voor het uitzoeken en rangschikken der te bestellen poststukken. Tegelijk wordt ook het aantal bestelwijken van zeven tot acht uitgebreid, hetgeen uit den aard der zaak eenige wijzigingen medebrengt in de verschillende loopen. Doel der te treffen maatregelen is het tijdstip van uitgaan en het beëin digen der verschillende bestellingen zooveel mogelijk te vervroegen. Het behoeft geen nader betoog, dat het bestellend personeel eenigen tijd noodig zal hebben om met de nieuwe werkwijze geheel vertrouwd te raken, zoodat het niet uitgesloten is, dat aan- vankelijk nog eenige vertraging zal ontstaan in d uitreiking der stukken. Men wordt beleefd verzocht bij het beoordeelen van den nieuwen toe stand met het vorenstaande wel reke ning te willen houden; zooals van zelf spreekt, zal alles in het werk worden gesteld om het ongerief zoo veel mogelijk te beperken. De Directeur LANGERAAP Missie-tentoonstelling. De missie-tentoonstelling, die Zater dag 22 April as. geopend wordt belooft ln elk opzicht haar ln 1929 zoo glansrijk geslaagde voorgangster te evenaren Zij zal geopend worden door den HoogEerw. heer M.Franclscus Janssens, Oen.-Abt. S O C. en bezocht worden door missiestands van de missiona rissen van Scheut (Sparrendaal). van het St. Joseph Missiehuis Roosendaal (Moederhuls te Mill-Hill), van den H. Qjest te Weert, van de H. Familie te Kaa'sheuvel. Wij hopen op een en ander uit- voeiig terug te komen, maar willen al vast onze parochianen aanmoedigen, zeker een missie-speldje en een programma le koopen, die dezer dagen worden aangeboden en zeker de uit voering in den Gildenbond bij te wonen, die D.V.S.V. a s. Woensdag en bate der missie-tentoonstelling eeft. Paaschprogramma Liedertafel Oefening en Vermaak. len Paaschdag 12 uur Paasch-matinée, vrij toegankelijk voor iedereen. 1. Gloria A. B. Verhey. 2. Opwaarts R. Holl. 3. a. Wiegenlied J. Brahms, b. Zomeravond I. Olman. (door solo-kwartet) 4. De Rots in Zee R. Holl. 5. Janmaat R Holl. Maandag 2en Paaschdag geeft de Liedertafel een bal-avond, waarvoor geëngageerd is de White Star Band. Goede muziek en een gereduceerde entiéeprijs zullen ongetwijfeld vele dansliefhebbers naar Musis Sacrum lokken. Zie de annonce in dit nummer. Wij vestigen de aandacht van het publiek erop, dat door omstandigheden de matinée ditmaal op eersten Paasch dag gegeven wordt en dus niet op Maandag. Tooneelvereeniging D.V.S.V. Maandagavond (Tweeden Paaschdag) zal de tooneelclub D V.S V. in de zaal van de R K Werkliedenvereeniging een uitvoering geven voor de leden dezer vereeniging. Opgevoerd zal worden het tooneel- spel „De Eenzame Hoeve" van Joh. N Tromp. Het spel dat ons wordt aangekondigd als 'n geheimzinnige historie, is er een dat het publiek weet te pakken. Uit den aard van de geheimzinnigheid leent 't stuk er zich niet toe 't in het kort te vermelden. Dat zou voor de uitvoeringen de spanning geheel weg. nemen. Wij willen er alleen van zeggen, dat 't stuk zich afspeelt op 'n eenzame boerderij in Engeland waar 'n boer woont die in West-lndië rijk is geworden. Daar klinkt op 'n storm- achtigen nacht plots een schot, gevolgd door een kreet van een mensch in doodsangst. Wie de vermoorde en wie de moordenaar is, daarover gaat nu verder dit drama. Dit raadsel wordt pas op 't eind van 't stuk opgelost, hoogstwaarschijnlijk heel anders dan 't publiek zich dat dacht. Het belooft een mooie tooneelavond te worden. ren. De diepere oorzaak van den on gunst der tijden zocht spreker ln de zelfverhtff ng van den mensch, die gemeend heeft zfjn Qod niet meer noodig te hebben ln dezen lijd moeten wij ons herinneren het profetische woord, dat zegt, dat wij niet strijden tegen vleesch en bloed, doch tegen geestelijke machten, die tot openbaring komen. Die strijd moeten we kennen in het maatschappelijk leven en daarbij moeten we het groote wapen, Qods Woord hanteeren. Ook in den poli tleken sbijd moet dit wapen gehan teerd worden. Daarom waarschuwde spr. tegen de S.D.A Pdie pas nog heeft bewezen dat zij het gezag tracht te ondermijnen; het gezag dat noodig is in ons staatsleven en dat geëerbie digd moet worden. Voor alles Is in dezen tijd de erkenning van de mach* der regeerfng noodzakelijk, daarom heeft de Anti Rev Partij zich de be strijding van alle gezagsondermijning ten doel gesteld. Sprekende over de staabfiianc'ën, wees spr. op de noodzakelijkheid van de herstelling der ontredderde publieke financiën. Daartrtje zal op de ui'gaven bezuinigd moeten worden. Voorts moet volgens het Anti Rev. program ge— Waalwijksche Steenkolenhandel Engros. En detail. ED. VAN TILBURG - Grootestr 142. Huisbrand. Wilhelmina Antr. 2%o f 2 30 p. H.L. Wilhelmina Antr. 'Va f 1.60 p. H.L. Hendriknootjes 20/3o f 1-30 p. H.L. Essnootjes 2%o f 1.60 p. H.L Bestellingen worden aangenomen bij ED. VAN TILBURG GR.STRAAT 142 en QR.STRAAT 154 Alle kolen en cokes worden prima gezeefd en franco berghokken bij elke hoeveelheid geleverd. Fa. P. T. BIERLAAGH-VAN DER HEIJDEN Markt naast het Raadhuis - Telef. 72. Anti-Revolutlonnaire Kiesvereeniging. Donderdagavond hield de Anti Revolullonnaire Kiesvereeniging in de zaal voor Christelijke Belangen ln de Besoljenscheslraat een bijeenkomst, waar als spreker optrad Ds. Vreugden- hil uit Oorcum. De vergadering, die goed bezocht was, werd geopend met Psalm-gezang en gebed Daarna sprak de Voorzitter der Kiesvereeniging, de heer Wijnar ds, een welkomstwoord, waaraan hij eenige wenken voor de a s. verkiezing toe voegde. Nadat enkele coupletten van het Wilhelmus waren gezongen, kreeg Ds. Vreugdenhil hel woord voor zijn ver kiezingsrede. Spr. ontleedde de belangstelling voor de as. verkiezingen in twetën. nl. de belangstelling der revolullonnaire ele menten. die de ongunst des tljdswil len gebruiken voor doorvoering hun ner gedachten en die van hen die bulgen voor het Woord des Heeren. Wijzende op de groote politieke ver snippering. die zich heeft geuit ln de indiening van 53 candidatenlijsten, waarschuwde spr. voor stemmenver— spilling aan de kleine partijen, ook de Staatk. en Herv. Oer,, die geen opbou wend werk kunnen verrichten en ^oogstens dit weik kunnen belemme- streefd worden naar lophtff ng uit de economische crisis en naar verzachting der gevolgen der werkloosheid. Deze 4 belangrijke punten zal de A. R. partij In de komende jaren aan de orde stellen en daaruit blijkt voor spr.^dat zijn party de toestanden met open oog bekijkt. Bij deze 4 punten staat voorop daf de A R. opkomen voor de eeuwige beginselen en de maatschappelijke toestanden beschouwen in 't licht van Oods Woord. In dit gezichtspunt moest spr. het betreuren dat er ver deeling is ook onder de protestanten en dat men niet gezamenlijk kan op komen voor het behoud der Chrlste lljke beginselen in ons volk. De ker kelijke verschillen behoeven z 1. nog niet op staatkundig gebied te worden doorgevoerd, de A.R.-parljj is immers inter-kerkelijk. Ds,. Vreugdenhil eindigde met een krachtige aansporing om in den ko menden verkiezingsstrijd de A.-R partij zoo krachtig mogelijk te steunen, op dat zij zoo sterk mogelijk uit de stembus te voorschijn kome, tot welzijn van volk en vaderland. De voorzitter sprak een dankwoord tot den spreker, waarna de bijeenkomst gesloten werd met gezang en gebed, waarin Ds. Vreugdenhil voorging. Kerkelijke Gezindheid in deze gemeente Volgens de cijfers der volkstelling van 1930 was de kerkelijke gezind heid in de gemeente Waalwijk alsvolgt Ned. Hervormd 690 m, 671 vr. Waalsch Hervormd 1 Remonstrant 1 Cnr. Gereformeerd 8 10 Doopsgezind 1 1 Evang. Luthersch 10 9 Hersteld Luthersch Qeref. Keiken 33 23 Roormch Katholiek 42C0 4174 Oud Blssch Cler. of oud Roomsen 1 Ned. Israëliet 6 2 Port. Israëliet Andere 8 7 O en 37 26 Onbekend Totaal 4995 „49.4 Tooneelultvoering in het Parochiehuis te Berkdijk. Tengevolge van een misverstand is de datum van de uitvoering in het Parochiehuis te Berkdijk door de tooneelclub afd. van de Missie-naai- kring van Besoijen verkeerd aangege ven Deze uitvoering heeft plaats op Maandag 2en Paaschdag om 3 uur en is uitsluitend toegankelijk voor vrouwen en meisjes tegen entrée van slechts 20 cent plus plaatselijke be lasting. Opgevoerd wordt „Het Lokaas", gevolgd door het blijspel „Tooneel- triomphen". In den R K. Vrouwenbond te Waalwijk had deze tooneelclub met deze twee tooneelstukken zoo n buiten gewoon succes, dat wij vertrouwen, dat zeer velen deze uitvoering zullen komen bijwonen. „Roestelberg' De belangstelling voor den „Roestel berg" na de mededeeling in de bladen omtrent de verbetering van den weg Waalwijk— Roestelberg blijkt zeer groot te worden. Een groot aantal aanvragen zijn bij den secretaris van Waalwijks Belang ingekomen om gidsen en wandel- kaarten, speciaal uit Gorinchem en omgeving, maar cok uit Vucht, Breda, Gouda, Tiel en tal van andere plaatsen. De wandelkaart, die thans versche nen is, geeft de verbindingen met Waalwijk en Roestelberg zeer duide lijk aan, omgeven verder met verschil lende adressen van Waalwijksche fir ma's. Zij is voor iedereen verkrijgbaar en wij twijfelen er niet aan of W. B. heeft met deze uitgave een nuttig werk gedaan voor 't vreemdelingenverkeer naar onze plaats en omgeving en zoo het goede weer blijft aanhouden zal het er zekef met de Paaschdagen al druk zijn Luxor Bioscoop. WIJ vestigen gaarne de aandacht op hei goed verzorgde Paasch-programma dat de Luxor deze dagen vertoont. Zaterdag en Zondag draalt de be kende film „Twee gelukkige harten" waarin de meest bekende artisten op treden. Een kostelijke film waar een ieder met genoegen naar zal kijken. Maandag 2den Paaschdag wordt een nieuw program vertoond met als hoofd nummer Shanghai Express de film die bij zijn eerste verleonlng in Waalwijk zoo'n groot succes had Voor nadere bijzonderheden verwij zen wij naar de advertentit, voorko mende in het eerste blad. Goed voorbeeld! De heer Rath penningmeester der St. Vlncentius vereeniging alhier ont ving van iemand die onbekend wenscht te blijven f 25.— voor de stille armen dier vereentglrg. Een mooi voorbeeld. Waalwijksche Steenkolenhandel Engros. En detail. ED VAN TILBURG - Grootestr. 142 Centrale Verwarming. Brechcokes "/go 80 ct. p. H.L. Brechcokes 4%o 85 ct. p. H.L. Brechcokes 30/to 80 ct. p. H.L. Voor Hnlsbrand en Kenkenkachels. Parelcokes 75 ct. p. H.L. Bestellingen worden aangenomen bij: ED. VAN TILBURG GR.STRAAT 142 en GR.STRAAT 154 Alle kolen en cokes worden prima gezeefd en franco berghokken bij elke hoeveelheid geleverd. R.K. Kiesvereeniging en de Verkiezing. Door de propaganda-clubs der R K. Kiesvereeniging zullen op Eersten- en Tweeden Paaschdag en Zondag 23 April in alle 4 de parochies na alle H. Missen circulaires verspreid worden van de R. K. Staatspartij in verband met de verkiezing op 25 April. Nieuwe industrie. Naar wij met genoegen vernemen heeft de firma Verwiel. Cremers van Delft, alhier hare fabriek uitgebreid met een aldeellngmotorkleedtng. Wij vertrouwen dat deze uitbreiding van werkgelegenheid ten goede zal komen aan de arbeiders in onze gemeente. Gevonden voorwerpen. Op het politie bureau alhier zijn Inlichtingen te bekomen omtrent de navolgende gevonden voorwerpen: 3 paar lakvoorsten voor schoenen, vulpenhouder, twee ponemonnalts met inhoud, kwitantieboekje, 2 briefjes van 5 Poolsche szloii, motormuis, 2 hterentljwielen. Schoorsteenbrandje. Bij den heer Ch. H. aan het Hoek- einde alhier omstond een schoorsteen brandje. De politie die Ijlings werd gewaar, schuwd wist het vuur met behulp van enkele emmers water te blusschen, zoodat erger voorkomen werd. Jubllé Zr. Flavlana. Op eersten Paaschdag zal Zuster Flavlana, in het St. Theresiagesttcht alhier, haar 60 jarig kloosterfeest vieren. Wegens de tijdsomstandigheden wordt dit zeldzame feest slechts sober ge vierd. Zondag zal een plechtige H. Mis worden opgedragen, waarna de Zusters het heugelijke lei» ln lnttemen kring zuilen herdenken. Op Tweeden Paaschdag na de Hoogmis is er ge legenheid om de eerw. jubilaresse te feliclteeren en Woensdag a.s. zal een familie-feest worden genouden. Wij twijfelen niet of Zr. Flavlana zal bjj dit jubileum van vele zijden cho van het Zuiden, Waalwytscfte en Langstraatsche ('unit,

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 1