f ECHO ÏMI HET IUIDEH Crisielilk Historische Kiezers Ihr. Mr. D. I. DE GEER Nieuws lilKaalsheivet. neeFi in No. 1 van Lijst 24. Xo. 33. Woensdag 19 April 1933. 56e Jrg. TWEEDE BLAD. Zatt da PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 18 April 1933. Deken van Riel. Vrijdagavond na de vermoeiende diensten van Goeden Vrijdag is onze geachte pastoor-deken de hoogeerw, heer N. van Riel ongesteld geworden. ZHoogeerw. bleek oververmoeid en had hevige pijnen, zoodat direct geneeskundige hulp moest worden ingeroepen, die door Dr. Langemeijer dien avond tot driemaal werd ver leend. Dien nacht Het de toestand zich nog al ernstig aanzien. Gelukkig is hij nu weer wat beter. Aan ZHoogeerw., die thans in het St Nlcolaas ziekenhuis verpleegd wordt, is volstrekte rust voorgeschreven. Moge deze met de liefdevolle ver pleging en de gebeden en goede wenschen zijner parochianen een spoedig geheel herstel brengen. Soeur Flavlana. 2;n Paaschdag herdacht, zooals wij Zaterdag aankondigden, de eerwaarde zuster Flaviana den zestigsten ver. jaardag harer professie, waarvan zij 59 jaren in her St Theresia-gestfcht doorgebracht. Korten lijd heeft zij nog vertoefd in het klooster, waar thans 't huls van den heer Timmermans— Verschure staat. Al die vele jaren heeft zij hoofdzake lijk besteed aan 't bewaarschool-onder wijs, zoodat de meeste Waalwljkers bij haar ter,ichool zijn gegaan. Begrijpelijk is 't dan ook dat velen gaarne van hun belangstelling op dezen heugelijken dag deden blijken en de krasse 80-jarige zuster persoonlek gingen gelukwenschen om nog eens vele oude herinneringen e d. op te halen. Tal van persoonlijke felicitaties, bloemen, geschenken, werden aange boden en ook telegrafisch en op andere wijzen kwamen gelukwenschen binnen. Des morgens was een plechtige H. Mis van dankzegging opgedragen, terwijl voor de zusters en 't huis een prettige feestdag was bereid. Lezing Willem de Zwijger. De door ons in het vorig nummer aangekondigde lezing over «Willem de Zwijger" door het hoofd der Christe lijke School den heer j. L. van Kempen wordt gehouden op Donderdag 27 April a.s. om half acht in de Ned Herv. Kerk te v m. Besoljen en zal voor eenieder vrij toegankelijk zijn. De Christelijke Zangvereeniging .Halleluja" zal hare medewerking ver- leenen, zoodai dit een waardige hulde zal worden aan de nagedachtenis van dezen grooten Vaderlander. Paaschmatlnée Oefening en Vermaak. Zondagmorgen gaf de Liedertafel «Oefening en Vermaak" in de zaal Musis Sacrum haar jaarlijksch Paasch- matinée. De zaal was slechts matig bezet, waarschijnlijk daar de matinée wegens de repetitie voor de Willem de Zwijgerherdenking op Eerste Paasch dag gehouden moest worden. Jammer dat niet meerderen aanwezig waren want «Oefening en Vermaak" heeft van het vijftal programma-nummers een zeer goeden vertolking gegeven. De weinige belangstellenden hebben van den zang genoten en hebben op nieuw kunnen constateeren hoezeer de liedertafel onder de bekwame leiding van haren directeur is vooruitgegaan. Maas steeds meer aantrekkingskracht uitoefent. Het bezoek aan de ont- soanningsgelegeriheden was dan ook Maandag zeer druk. Voor de velen die van de prachtige natuur in de j duinen achter den Roestelberg gingen genieten was de pas aangelegde nieuwe autoweg een zeer welkome verbetering. Het Roestelberg seizoen is goed ingezet en we meenen te mogen verwachten dat, dank zij den nieuwen weg en de reclame aclie van Waal. wijks Belang, het bezoek aan het ontspanningsoord in de komende zomerdagen in vergelijking met vroegere jaren beduidend zal vermeerderen. moest stoppen. Toen de heer S. uit Loon op Zand, die de derde wagen reed, bemerkte dat zijn remmen defect waren trachtte hij over het trottoir heen langs de voor hem staande wagens te rijden. Het gevolg was dat hij bfl café de Korenbeurs eenlge glasruiten vernielde en vervolgens tegen den vrachtwagen opbotste. De auto van den heer S. werd leelijk gehavend en moest per takelwagen naar Loon op Zand worden overge bracht. Paaschbal Oefening en Vermaak. Op Maandag (Tweeden Paaschdag) gaf de Liedertafel «Oefening en Ver maak" in Musis Sacrum een bal avond, die zeer goed geslaagd is. Het was er druk en het ging er recht gezellig toe, mede dank zij de goede muzikale kwaliteiten die de White Star Band ten toon spreidde. Met voldoening kan Oefening en Vermaak terugzien op de door haar georganiseerde Paasch-attraclies. Roestelberg. De beide Paaschdagen hebben ook dit jaar weer hun traditie van i he sein tot den trek naar buiten hoogge houden. Ook in onze omgeving was dat evenais andere andere jaren weer goed te merken. Vooral op tweeden Paaschdag viel het op dat een groo aantal toeristen per auto of fiets door Waalwijk kwamen. Natuurlijk was he overgroote contingent daarvan op we naar den Roestelberg. die vooral op de bewoners van het land over de Werkt deze dagen voor het behond van een Christelijke Regeering. STEUNT UW PARTIJ. Stemt 26 April op Het Bestuur pl. Klesver. 9De Eenzame Hoeve." Maandagavond gaf de tooneelver- eeniglng „D.V S.V." in den Qlldenbond voor de leden der R.K. Werklieden- vereeniging een opvoering van het bekende tooneelwerk van Joh. N. Tromp «De Eenzame Hoeve." Het programma had ons reeds doen weten dat we met een zonderlinge geschiedenis te doen zouden krijgen. En dat was dan ook degelijk het geval, want men moest al bijzonder met detectiven aard gezegend zijn om het kluwen van verwikkelingen rond den sinisieren moord op het landgoed van Tobias Spencer te kunnen ontwarren. Wij willen er hier niet reeds de bij zonderheden van gaan vertellen want vanavond is er nog een opvoering,ten bate der Missietenioonstelling, en we ouden niet graag bij voorbaat voor de bezoekers de spanning van het ruwelljke drama wegnemen. Het zij voldoende hier te zeggen dat ).V S.V. met dit stuk den zeer goede ceuze gedaan heelt en dat de voor stelling van hedenavond aan de be zoekers enkele uren van aangename spanning zal bieden. Van aangename spanning niet alleen, doch ook van goede tooneelkunst, want de vertolking van het werk viel zeer te loven. Tobias Spencer, een rijk geworden planter die thans een land goed bewoont, wordt op welhaast on verbeterlijke wijze gespeeld door Jac. M. Didden. Zuiver was zijn uitbeet ding van de gewetenswroeging van den ouden Spencer en zijn levens biecht tegenover zijn zoon. Naast hem noemen we de mismaakte iiuisgenoot van Spencer, welke zware rol M. Berkelmans zeer goed lag. Men «an waarlik genieten van de voor— reffelljke wijze waarop deze bullebak raaskalt tegen alles en iedereen waar. tegen hij zijn hatelp gemoed meent te moeten uiten. Wij herinneren ons zijn tirade tegen den ouden Tobias in het laatste bedrijf, voorgedragen zonder een enkel moment var» verslapping. 3eze beide spelers steken klassen boven hun metjewerkers uit. Toch voldeden A. Wijkmans, H. Maas en Kelder ook goed in hun rollen van James en John Spencer en de detective. In vergelijking met beide voorgenoemde spelers was hun spel echter te tooneel- matig. niet vrij en natuurip genoeg. D.V.S.V. is met dit stuk weer uit stekend voor den dag gekomen en verdient vanavond zeker een volle zaal. Profiteert van den mooten weg naar Roestelberg. Steaat het wegenfonds van W. B. De tooneelaankleeding en meubi— leering waren belangeloos afgestaan door den heer Jos. de Folter alhier. Heropening. Blijkens in dit nummer voorkomende advertentie wordt a.s. Zaterdag de belangrijk vergrootte en gemoderni seerde autogarage, rijwielhandel en reparatie-inrichting van den heer W. v. Dommelen aan de Stationsstraat alhier heropend.Architect Bossaerts heeft hier wederom een mooi stuk werk geleverd bij de vele fraaie panden die de omgeving van de Markt de laatste jaren zulk een modern aspect gegeven hebben. Vechtpartij. Zondagavond kregen een drietal Drongelschen. de gebrs. S. en K., in de Stationsstraat oneenigheid met de gebrs. v. d M alhier. De twistjiep zoo hoog dat er een formeele vecht partij ontstond. Daarbij heeft een der Drongelschen van een mes gebruik gemaakt om zijn tegenstander enkele, overigens onbeduidende, sneden in den rug loe te brenger. Het mes werd 's morgens op de plaats der vechtpartij gevonden. De vechtenden werden door de politie naar het bureau gebracht. Van het gebeurde is proces-verbaal opgemaakt. Herrie. Dat de bevorderiig van 't vreemde lingen verkeer ook z'n kwade zijde heeft, bleek uit bovenstaand bericht der Drongelsche vechtersbazen, die de gebr. v. d. M die om vuur vroegen met een mes bewerkten. 't Bleek ook Maandagavond bij en na 't bal in Musis toen eenige Kaats heuvelsche jongelui 't de bezoekers onaangenaam maakten en vervolgens] na afloop op straat een Waalwljksch jongtnensch afrosten, zoodat de politie hier even flink hardhandig tusschen beide moest komen. Een ander Waaiwper werd, toen hij zich alleen huiswaarts begaf door een tweetal dezer heeren lastig ge vallen, waarbij hoofdwonden werden opgeloopen. De politie heeft ze toen maar opgepakt, een tijd op 't bureau gehouden en proces verbaal opgemaakt. Men moet o.i. hierheen komen voor een prettig en gepast amustment en niet voor herrie- en ruziemakerij Conflict in de meubelindustrie te Oorschot. Te Oorschot is een staking uitge broken bij de meubelfabriek van de firma Erven en Conaar aanleiding van een loonsverlaging van 15 pet. De staking omvat vijftien arbeiders en staat onder leiding van den R K. Hout- bewerkersbond St. Ajithonius. Van de zijde van den Bond van Meubelfabrikanten te Oorschot, erzp zeven meubelfabrieken in die plaats, wordt uitsluiting aangekondigd, wan neer de staking niet op 19 April is geëindigd. Bij het con flict zullen dan betrokken zijn alle meubelfabrieken, oehalve de Hollandsche Stoelen- en Meubelindustrie en de fabriek van de fiima Meeuwis en Co. Cechlsche Schoenenexport. Sinds 1920 is de Cechlsche uitvoer van schoenen Restegen van 2 760.000 paar tot 10.028.000 paar in 1932. CAPELLE. Op uitnoodiging van hei comité tot herdenking van den 400sten geboortedag van Prins Willem de Zwijger, trad Dinsdagavond in het Ned. Herv. Kerkgebouw alhier als spreker op Ds. Voorsteegh, Ned. Herv. predikant te Den Haag en voorzitter van den Bond van Chr. Oranjevereeni gingen in Nederland. De heer C. Koenen heeft zijn benoeming tot secretaris der jeugdclub van een Chr. Fabrieks- en Transport arbeidersbond aangenomen, en zal als zoodanig 28 April a.s. in functie treden Het bestuur der afdeeling Capelie van den Chr. Bouwvakarbei dersbond bestaat thans uit de heeren J. de Jong voorzitter, J. Haverhals secretaris, P. Faro penningmeester W. Ros, A. Snijders, K. Roosenbrand en Ant. Kruis. Door het bestuur van het Fanfarecorps «Sirena" te Vrljh-Capelie is besloten om voor de muzikanten uniformpetten aan te schaffen. lecJe tijdens de godsdienstoefening in de Ned. Herv. Kerk alhier, werd, naar men i ons mededeelt, een belangrijke gift ge- vonden voor de Kerk en de Diaconie, j S Door de Postduivenvereniging ,Nog Sneller" is een nieuw clublokaal ge bouwd in <le Nieuwstraat, welk werk is uitgevoerd door den aannemer G. Paans aldaar. RAAMSDONKSVEER. Door de marechaussees is bij een inwoner op iet Veer een vuurwapen in beslag genomen, daar hij niet bevoegd was een vuurwapen voorhanden te hebben. Aan de inlevering, die moest geschie den voor 1 April j.lhad hij geen gevolg gegeven. Procesverbaal is op gemaakt. - De melkprijs is alhier j 1. Maan dag verlaagd en gebracht op 8 ct. p. liter. RAAMSDONK. Zondag j 1. werd onze plaatselijke voetbalvereeniging .het Wapen van Raamsdonk2<* ge huldigd als kampioen van hare afdee ling. Tegen half een begaf de Harmonie .St. Bavo* zich naar het terrein aan den Parallelweg, alwaar een wedstrijd werd gespeeld tegen S.N.P. 2 uit Geertruidenberg, die met muziek were opgeluisterd. De wedstrijd eindigde met een gelijk spel 1 1. Er waren vele toeschouwers, al was de vorige week reeds uitgemaakt dat onze veree niging kampioen was, de muziek had velen naar het terrein gelokt. Na afloop trok men onder vroolijke tonen der Harmonie naar het clublokaal J. A. Heere in de Stationstraat, waar men eenigen tijd genoeglijk bijeen bleef. Zondag j.l. werd een ongeveer j 7 jarige jongen van B. aangereden door een luxe auto, doordat hij plotseling de straat over wilde steken. In bewus- teloozen toestand werd de jongen op genomen en in een nabij gelegen wo ning binnengedragen. Een dokter die direct aanwezig was, constateerde een lichte wond aan het hoofd, zoodat het ongeval nog betrekkelijk goed is afge- "oopen. De autobestuurder treft geen schuld DUSSF.N. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Dussen ep donderdag 20 April 1933 des nam ten 3"/2 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken en mededee- lingen. 2. Concessie N.V. Waterleiding Mij ^oord—West Brabant tot levering van water. 3 Vaststelling kohier hondenbelas ting 1933/34. 4 AanvullingAlg. Politieverordening 5. Viering eeuwfeest Prins Willem van Oranje. Gegund. Het leggen van centrale verwarming in de ambtswoning van den burge meester is opgedragen aan de fa. Wed. J. Verhulst Zn. alhier. Auto-ongeval Aan de Markt had gistermiddag een autobotsing plaats. Een drietal wagens reed achter tlksar, toen de voorste een vrachtauto van de V. te CAPELLE. In de Donderdagavond gehouden ledenvergadering van de plaat selijke afdeeling van den Chr. Fabrieks- en Transportarbeidersbond, werd de Voorzitter tot afgevaardigde benoemd naar het te houden Bondscongres op Woensdag 3 en Donderdag 4 Mei a.s. Daartoe uitgenoodigd door de Ned. Herv. Jong. Vereen. „Immanuël" al- bier trad j.l. Zondag des voor- en namid dags in de Ned. Herv. Kerk op de heer Vermaas, godsdienstonderwijzer te Rot terdam. In beide diensten was het kerk gebouw goed gevuld. De arbeider P. W. werkzaam op de schoenfabriek „Sport" te Waalwijk, bad het ongeluk zijn voet te verstuiken, zoodat geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. Een kwartet van het fanfarecorps Sirena te Vrijhoeve-Capelle, bestaande uit de heeren C. Hoevenaars, buyle, C Sterrenburg, alto; C. de Cloe, bariton en W. Chabot, tuba, behaalde op het te Am- merzoden gehouden Solistenconcours op 2en Paaschdag in de 3e afdeeling een 3en prijs met 123 punten. Qeldrop In de Zondag j.l. gehouden col- Kaatsheuvel, 18 April 1933. Opening Sportterrein. Tweede Paaschdag stond onze R K Voetbalvereeniging Withelmina in het teeken van belangstelling, wijl haar nieuwe sportterrein gelegen aan de Marktstraat officieel zou worden ge- opeüd. Om 12 uur had een voorwedstrijd plaats tusschen Brabantia Waspik en Sarto uil Tilburg, welke wedstrijd door Brabantia met 1—0 werd gewonnen. Ongeveer kwart voor twee vertrok ken van het clublokaal Wilhelminaen de voor den openingwedstrijd geïnvi teerde zustervereniging D.E.S. naar het nieuwe sportterrein, voorafgegaan door de harmonie Apollo. Mgr. Völker, die de plechtige in. zegening zou verrichten was reeds met zijn kapelaans op het terrein aan wezig, om. merkten we ook de Edelachtb. heer van der Horst Wet houder, Gemeentesecretaris de heer M. A. van der Wee. Na begroeting door het bestuur van Wilhelmina werd door Mgr. Vö kerde plechtige inzegening van het nieuwe speelveld verricht. Hierna feliciteerde vereeniging met de sprak daarbij de hoop spelen wedstrijden in het R.K. verband zonder ongelukken zouden eindigen. Hij spoorde aan lot trouw aan de R.K. Voet balbeweging. Hij sprak de hoop uit, dat de leden van Wilhelmina in alle opzichten de sport zullen hooghouden, daaraan toevoegend dat door hen de sport niet op de eerste plaats moet worden gesteld, doch dat Qod voor alles moet gaan, Spreker eindigde met de beste wenschen voor de vereeniging, die naar hij hoopte ook eenmaal zullen worden bereikt. Hierna verkreeg de Edelachtb. heer L J. van der Horst het woord. Spr deelde mede, dat de burgemeester verhinderd was bij de opening aan wezlg te zijn. Het verheugde spr. te mogei constateeren dat de R.K. Voet balorganisatie steeds crescendo gaat Hij vindt het een verheugend feit dat ook onze plaats hiervoor meewerkt, om den R K. Voetbalbond, die steeds meer vereenigingen gaat tellen, nog tot grooteren bloei te brengen. Spr. eindigde met de beste wcnichenvoor de voetbalvereeniging W Ihelmlna, waarna hij het terrein voor geopend verklaarde. De Voorzitter van Wilhelmina de heer W. van Laarhoven sprak hierna als volgt Het is voor mij een groot genoegen U allen namens het Bestuur onzer R K. Voetbalvereeniging „Wilhelmina" een hartelijk welkom te mogen toe roepen bij deze plechtige inzegening en olficieele opening van ons nieuwe speelveld; tevens een hartelijk woord van dank tot U allen te richten. Ik meen op de eerste plaats een woord van dank te moeten brengen aan onze HoogEerwaarde Heer Pastoor welke alhier deze plechtige inzegening heeft verricht. Zijne Eerwaarde heeft hiermede getoond dat ontspanning, wanneer het op Katholieken grondslag berusl, steeds zijne volle sympathie heeft. Vervolgens een woord van dank aan der. Edelachtbare Heer van der Horst, welke als veriegenwoordiger onzer gemunte alhier deze olficieele opening heeft verricht. Wij danken zijne Edelachtbaren voor de zeer waar- deerende woorden tot onze vereeniging gericht en wij hopen dat Monseigneur Völker en onze gemeente, steeds met eere en genoegen zullen kunnen neer zien op de verrichtingen en resultaten onzer vereeniging. Vervolgens dank aan de Eerwaarde Heeren Kapelaans de Klijn en Rietra, respectievelijk Districts- en Club adviseur, alsmede aan de Eerwaarde Broeders van liefde, de Eerwaarde Paters van het Missiehuis St. Antonius alsmede aan het Comité ter bevorde ring van Oostelijke en Lichamelijke opvoeding, aan het Koninklijk Muziek, gezelschap «Apolio", Zustervereenigir.g D.E.S. en verder aan allen welke aan onze ultnoodiging hebben gehoor ge geven tot het medewerken aan het tot stand brengen en welslagen van dezen R K. Sporidag. Mijne Heeren, wanneer wij straks de eer van Kaatsheuvel zuilen hebben hoog te houden in de eerste klas der R.K. Voetbalb. zullen wij gesterkt met de over tuiging naast die van onze Qeestelijke ook de volle sympathie te hebben van onze gemeentelijke overheid, niet alleen trachtten onze Vereeniging moreel en finantieel te doen bloeien, doch op de eerste plaats die 2 woorden welke voor onze vereeniging staan en steeds zoo'n groole beteekenis in zich hebben namelijk de R.K. belangen van leden en vereeniging te behartigen, tot heil van de Vereeniging en tot heil van onze R K. Sporibeweging. De Voorzitter van Brabantia uit Waspik wenschte hierna Wilhelmina geluk met het nieuwe terrein en bood als blijk van sympathie een fraaie bloemenmand aan. De heer Jac Smit, voorzitter van de plaatselijke zustervereenlgirg D.E.S. nacht zijn beste wenschen over na mens de vereeniging en bood een raai bloemstuk aan. Hierna nam de wedstrijd Wilhel mina I-DES 1 een aanvang. In het begin was Wilhelmina eenigszirs in de meerderheid, doch wist dit niet Mgr. Vëiker de inzegening en uit dat al de te n doelpunten uit te drukken. Lang zamerhand kwam er DES beter in en reeds met rust hadden de gasten een 2—0 voorsprong. Na de thee redde Wilhelmina de eer, waarna DES met 4-1 welverdiend won. Er was veel belangstelling op het veld. nDle Czardaslürttin". Op den Tweeden Paaschdag trad het Viaamsche operette—gezelschap Pro Arte in de zaal van het Koninklijk Muziekgezelschap „Euphonla* op met de operette Czardaifirstin van E Kal- mann. Reeds meermalen trad genoemd ge noemd gezelschap in Euphonla op en telkens met siijgend succes. Dat ook thans de zaal niet uitverkocht was, moeten we wijten aan het vergevor derde seizoen en de omstandigheid dat meerdere andere gelegenheden dien dag 'n massa menschen uit Kaatsheuvel gelokt hadden. De van humor tinte lende operette is een bezoek over waard, en Pro Arte weet vooral met de hoofdpersonen de geestigheid en de bevalligheid van de operette uitte buiten. Mia Dumoulin is een schitterende Czardaslürstln, Prins Edwin wordt door Erik Lund op prachtige wijze vertolkt. Arthur Crauwels speelt de rol van Boni Kanzianu met een geestigheid die weergaloos is. Julsam is een prins Lippschwiez von Pribblemacz, die alleen door z^n verschijning reedaden lachlust opwekt. Ook de andere rollen waren in goede handen en het geheel kreeg de verzorging, die we van Pro Arte gewoon zijn. Aan mtj Dumoulin werden welverdiend na het tweede i

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 9