limns oil Memel zich daarmede onverholen uit voor een terugkeer der Hohenzollern— dynastie. Tegen de jodenvervolging. Te Warschau Is een groot congres gehouden van Poolsche joden. De sprekers, waaronder een journalist, die ter plaatse een onderzoek naar de waarheid der berichten over Joden vervolgingen had Ingesteld,- consta teerden, dat deze berichten volkomen juist waren en dal nog talrijke feiten stilzwijgend waren voorbijgegaan ter wijl de joden in Duitschland van publicatie een verergering van hun lot vreesden. Strafvervolging legen communisten. Naar de .Deutsche Allgem. Zeitung* meldt, Is het rijksgerecht voornemens het onderzoek in de talrijke aanhangige hoogverraadsprocessen tegen leden der communistische partij tot een groot geheel te vereenigen. Men verwacht dat het onderzoek acht tot tien weken zal duren, zoodat dan alle hoogver raadsprocessen door het rijksgerechts hof behandeld kunnen worden. In aan merking komen alle daden van hoog verraad, die In verband staan met de regeeringswisseling in Duitschland, dus alle vergrijpen uit de periode Januari en Februari. Derhalve zal ook de zaak van de brandstichting in den Rijksdag er bij worden betrokken. Men is volgens genoemd blad tot dusver niet kunnen opschieten, omdat de betrokkenen, en vooral de gearresteerde Bulgaren, wei geren iets te zeggen. De verdenking, dat de Rijksdagafgevaardigde Torgler er bij is betrokken, is versterkt. De toestand In Spanje. Volgens een mededeelir.g van den minister van blnnenlandsche zaken hebben in 43 van de 46 gemeenten, waar Zondag verkiezingen plaatsvon den, de tegen de regeering in de oppositie verkeerende partijen een overtuigende zege behaald De liberalen onder Lerroux verkregen niet minder dan 110 zetels, terwijl de socialisten zich met 64 zetels tevreden moesten stellen. De leiders der parlementaire oppo sitiegroepen zijn bijeengekomen. Na deze bespreking verklaarde Maura, de leider der conservatieven, dat hij zich naar Besteiro. den president van de Cortes, zou begeven voor de vaststel ling van de agenda der Kamer. Hij voegde eraan toe, dat de regeering r.u niets meer zal doen om aan het bewind te blijven. Besprekingen te Washington. MacDonald heeft te Washington met Roosevelt voorbesprekingen gevoerd voor de as economische wereld conferentie. De voornaamste punten ian de Engelsch - Amerikaansche be sprekingen kunnen als volgt worden samengevat 1. Een overeenkomst, dat de oorlogs schulden ondergeschikt zullen zijn aan de problemen van tarieven en valuta. 2. De Brilsche en Amerikaansche experts zullen trachten een basis van overeenstemming op te stellen inzake economisch actie. 3. Er zullen geen drie-mogendheden besprekingen gehouden warden tus- schen Amerika. Engeland en Frankrijk. Er is reden om aan te nemen da' Roosevelt en MacDonald het eens zijn geworden over de te nemen stappen tot herstel van de economische stabi liteit van de wereld. „Wij zijn van oordeel dat een terugkeer tot normale omstandigheden alleen kan worden verkregen door een internationale stabiliseerings—overeenkomst", aldus formuleerden zij de bereikte overeen stemming. Ook Herrlot Is thans te Washington aangekomen om op ullnoodlglng van Roosevelt een bespreking te voeren. Naar in Franiche kringen verluidt, zou Herrlot slechts tot concessie op econo misch gebied bereid zijn indien de Vereenigde Staten bindende verplich- tingen ten aanzien van de veiligheids- kwestie op zich zouden nemen. Steun aan Amerikaansche farmers. Roosevelt heeft voorstellen gedaar tot her-financieering der boerenbedrij ven in de Vereen. S aten. Aldaar zljr de laatste acht jaar meer dan ee: mlllloen boerderijen een zesde var alle landbouwbedrijven In de V. S. - verkocht wegens achterstallige hypo theken of belastingen. De totale waarde der Amerikaanschf boerderijen is gedaald van 70 tot 5C milliard dollar en de bruto-opbrengs van 16 milliard dollar In 1928 tol slechts 5 milliard in 1932. De actie der Nazi's in Oostenrijk De Helmwehr in Stiermarken heef zich bij de nat. socialisten aangesloten Het besluit hiertoe is genomen na een geheime conferentie in Stiermarken De leiders van de nat. socialisten er de Helmwehr in Stiermarken hebber een gemeenschappelijke proclamath uitgevaardigd. Mussolini heeft zich echter uitge sproken tegen den Anschluss var Oostenrijk aan het Duitsche rijk, dit in het programma der Oostenrijkich' Nazi's is opgenomen. De invloed der soc democraten wordt steeds minder. Betoogingen var roode zijde op 1 Mei zijn verboden Dit is voor het eerst sinds 43 jaar, dal de optocht verboden is. Zelfs op 1 Mei 1890, toen te Weenen de staat van beleg was afgekondigd, en In de oorlogsjaren, is vergunning voor den optocht verleend. GEMEENTERAAD. beheer der gemeente Hedikhuizen sfeeds den toets der critiek heeft kunnen door staan en wij betwisten ook niet de den Raad bij de gemeentewet toegekende be voegdheid, aan de Kroon wijziging van gemeentegrenzen te vragen, doch nooit kan het de bedoeling van den wetgever geweest zijn, dat wijzigng van gemeente grenzen groote schade zou toebrengen aan de geldmiddelen en belangen der z.g. gebied-afgevende gemeenten. Kaatsheuvel, 24 April 1933. Protest vergadering der R.K. Werk- lledenvereeniging op Donderdag 20 April In het Patronaat. Men schrijft ons van arbelderszijde Onder overgroote belangstelling wat de Werkliedenvereenlging de laatste jaren niet gewoon was opende de Voorzitter J. Beerens, de vergadering met den christelijken groet. Na het zin gen van het strijdlied, sprak de voor zitter over het doei dezer vergadering n.J. om krachtig stelling te nemen tegen het onwaardig geschrijf in de pers, tegen den persoon van den heer Roestenberg, en tegen de afbraak tactiek onzer organisatie. We vinden het fout wie het dan ook is om in de pers en zeker als men persoonlijk is naamloos te schrij. ven. Op verzoek van den voorzitter sprak de Hèer Roestenberg de vergadering toe. De Voorzitter heeft in zijn ope ningswoord vooral laten uitkomen de aanranding onzer organisatie, over mijn persoon als zoodanig laat ons onver schillig. Ondanks alle smaad tegen mijn persoon maar vooral door de organisalie ondervonden, beginnen de arbeiders steeds beter te begrijpen, waar om het te doen is, namelijk om de arbeiders het vertrouwen in de leiding te ontnemen, om zoodoende de organisatie te treffen. Hoewel het stuk door mfl geschreven, gaat over den algemeenen t jestand onzer Schoen, industrie, schijnt er hier een zooge naamde fabrikant te zijn, die gemeend heeft, op een minder fait e manier in de pers ingezonden stukken te schrijven en dan naamloos. Daarom is het goed gezien van den Bestuursraad der R.K. Werkliedenvereenlging om deze ver gadering te beleggen en hier tegen op te treden. Er zijn natuurlijk wel fabrikanten, en die zijn er meer dan 3, die dit ondergronds schrijven tegen de vak organisatie zeer zeker afkeuren. Laten we toch allen de organisatie steunen; was de organisatie sterker, dan hadden we zeker hier betere toestanden in de werkverschaffing, als de arbeiders over de willekeur van verschillende werkgevers, de goede niet te na ge sproken, over de eene week overwer ken, de volgende week de straat op. We zouden kunnen wijzen op de ruim 200 arbeiders van bulten, die hier komen werken, terwijl hier 120 arbeiders werkloos zijn of In de werk verschaffing werken, met als motief daar kunnen we niets mee aanvangen. Het schrijven van dien fabrikant Is niets anders, dan om een zekere ver deeldheid te zaaien onder de arbeiders, tegen de organisatie. Het kwaad van een dergelijk naamloos schrijven is groot ook en tegen het algemeen be lang. En dan vooral de plaatselijke pers die zulke stukken opneemt, terwijl de aanval groolendeels persoonlijk is. We hebben niet ten onrechte steeds tegen het Kaatsheuvels advertentie-blaadje gewaarschuwd. Aan dergelijke bronnen moesten we onze centen niet geven, die steeds met aanvallen klaar staan tegen vakorganisatie en coöperatie; wie dan ook dit blaadje steunt betaalt voor zijn eigen ondergang. Als we den moed hebben steeds voor onze belan- gen op te komen, ondanks alle tegen werking van links en van rechts, want niet wij blameeren de Industrie, niet wij blameeren de fabrikanten van onze plaats, als het schrijven gaat over den algemeenen toestand der industrie, maar de naamlooze schrijver. Men schaamt zich niet als het gaat over de naleving van het contract op andere arbeidsvoorwaarden, deze een voudig niet na te leven. Als we de steun hadden van werkgeverszijde, en onze leden die vaak hun weekloon niet durven toonen aan het bestuur onzer organisatie, omdat zij bang zijn voor ontslag. Dat mer. de loonlijsten weigert aan onze organisatie is een bewijs, dat er een groot tekort is van den kant der werkgevers. We hopen dan ook dat allen propa gandist zullen worden voor onze Stands- en Vakorganisatie, en diegenen welke nog buiten onze gelederen staan zich zullen aansluiten, dan geef ik U de verzekering dat na verloop van een weinig tijd, er een contract bestaat, hetzij over het algemeen of per fabriek. We willen even graag erken nen, en dat hebben we altijd gedaan, dat de werkgevers recht hebben op een rechtvaardig bestaan, maar ook onze arbeiders. (Daverend applaus). De voorzitter dankte den heer Roes tenberg voor zijn duidelijke uiteenzet ting, en geloofde zeker te zijn van aile aanwezigen als hij een woord van protest laat hooren tegen het onwaar dig geschrijf tegen onze organisatie en tegen de leiding in het algemeen. (Daverend applaus). Vervolgers vroeg onze WelEerw. Adviseur Kapelaan de Klijn het woord. Wanneer we van avond hier te saam gekomen zijn aldus Z Eerw. dan is dit omdat onze organisatie is aange. vallen. 25 jaren geleden is hier opge richt onze organisatie op grondslag van de beroemde Encycliek Rerum Novarum, getuige ook nog de ver schillende zendbrieven der laatste jaren, waarin steeds wordt gewezen op den plicht zich te organiseeren In Katholieke Bonden, nu zelfs nog in den jongsten vastenbrief van het Door. luchtig Episcopaat, waarin nog eens met klem wordt gesproken over den plicht van alle katholieke arbeiders, om zich te organiseeren in katholieke stands- en vakorganisatie. We zijn dan ook van avond bij elkaar gekomen niet om den heer Roestenberg te ver dedigen, want hij die 25 jaren zijn krachten heeft gegeven voor onze ka. tholieke organisatie kan zulks zelfs wel. Wat de schrijver voor een bedoeling gehad heeft weten we niet. wel weten we dat door een dergelijk naamloos schrijven de organisatie wordt aange rand. en daartegen protesteeren wij. In dit schrijven zegt Z.Eerw. een be wijs te meer te zien om allen met kracht te werken voor de grootmaking onzer katholieke—organisatie. Deze rede werd meermalen door luid applaus onderbroken. De voorzitter dankte den W.Eerw. Adviseur yoor de openlijke afkeuring van het geschrijf van den fabrikant, en de voor ieder duidelijk uitgesproken rede. Van uit de vergadering werd ook nog door verschillende leden het woord gevoerd. Vermelden we nog dat door G. Grootzwagers als secre- taris der vakvereeniging met kracht werd geprotesteerd, tegen het plaatse lijk blaadje en sprak dan ook den wensch uit, dat niemand dit nog zou steunen. Van Huiten sprak nog over de be- teekenis van dat schrijven, waardoor de arbeiders, als het ware worden aan gezet zich te organiseeren in socialis ten—bonden. wegens de verdachtma kingen van leiding en organisatie onzer katholieke arbeiders. De voorzitter sprak nog over de werkverschaffing, deelde mede dat j.l. Zondag door den bestuursraad besloten is het volgende telegram naar den Mi nister te zenden, tot spoedige tewerk, stelling der stakers. Aan Zijne Excellentie den Minister van Binnenland- Zaken te Den Haag. Excellentie Met verwijzing naar de desbe treffende rapporten van B. en W. en Inspecteur Rijkswerkverschaf fing inzake corfl ct bij de Ge meentelijke Werkverschaffing te Kaatsheuvel, verzoekt de Bestuurs raad der R.K. Werkliedenvereenl ging ter plaatse Uwe Excellentie beleefd intrekking der schorsing der betrokken arbeiders. w. g. BEERENS, Voorz. En blijkbaar met succes, want heden kregen we bericht dat ze morgen aan het werk kunnen. Van zelf sprekend is hier zeker weer eens bewezen dat door de organisatie nog wel iets te bereiken is Ook spoorde hij nog aan aanstaanden Woensdag alle hun stem plicht te vervullen, en alle te stemmen op lijst 25, dat zijn we verplicht volgens ons geweten, maar is ook in ons welbegrepen belang De voorzitter der vakvereeniging sprak nog even over het schrijven, haalde hierbij nog aan het boek voor waarheid en recht van het jaar 1927. Aan het slot van de vergadering gekomen sprak de voorzitter nog den wensch uit dat alle ondanks geschrijf, de organisatie hoog zouden houden. Daarna sluiting met den chr. groet. Vereeniging Hulseigenaren. Hedenavond hield de vereeniging van huiseigenaren in de zaal van Euphonia haar 3 maandelijksche ver gadering De opkomst was slechts zeer matig, wat het bestuur aanleiding was om voorstellen in te dienen tot verhooging van de boeten voor ver gadering-verzuim. in de eerstkomende vergadering zal dit punt worden afgewerkt. Het aantal leden der vereeniging is thans ge stegen tot 76 met in totaal 449 wo ningen. Bij rooster van aftreding werd be paald, dat 1934 zullen aftreden de heeren J. H. van Gestel en L. Ver- baandert, in 1935 M. J. v. Nieuwstadt en F. C. Tuerlings, in 1936 J. J. van Ameisfoort. Geslaagd. Voor het diploma Radio Techniker van de Nederl. Vereeniging van Radio Telegraphie slaagde de heer J. Beek mans alhier. Geslaagde genoot zijn op leiding van den heer Steenhouwer van het Radio Instituut te Rotterdan. Kaatsheuvels Belang. In de vergadering van het besiuur der vereeniging Kaatsheuvels Belang werd Maandagavond definitief het programma voor de Willem de Zwijger herdenking tevens verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana vastgesteld. Om half zes zal op de Markt een stoet worden gevormd door: 1 Bestuur Kaatsheuvels Belang, 2 Gymnastiekvereeniging K G.V., 3 Kon. Muziekgezelschap Euphonia, 4 groep jongens der 4 hoogste klassen van de diverse lagere scholen, 5 Harmonie Si. Jan, 6 Meisjes der diverse lagere scholen, 7 Harmonie Apollo, 8 Zang vereniging Bel Canto. Door bovengenoemden stoet zal een muzikale wandeling gemaakt worden vanaf de Markt tot café de Wed. C. M. Smit, daarna terug door School straat, Hoofdstraat, Verl. Hoofdstraat tot fabriek Fa. Vesters—Roestenberg, terug Verl. Hoofdstraat tot de fabriek der N.V. M Zacht, terug Hoofdstraat Peperstraat, Markt. Op de Markt zal door de vier hoogste klassen der diverse lagere scholen gezongen worden met bege leiding van muziek van het Kon Mu ziekgezelschap Euphonia1 Alleman van Neerlands Stam van L. Hertog, 2 Ons Brabant bovenal van G. Schelle- kens, 3 Wilhelmus, Marnix van St. Aldegonde. Na deze aubade zal de R K. Gym nastiekvereeniging K.G.V. een demon stratie geven waarna de herdenkings. rede over Willem de Zwijger zal ge houden worden. Tot slot zal een con- cert volgen door a Harmonie Apollo, b de Zangvereeniglng Bel Canto, versterkt door alle deelnemende zangers van Kaatsheuvel, c de Harmonie St. Jan (uit Berkdijk), 4 Koninklijk Mu ziekgezelschap Euphonia, Na zeer ge animeerde bespreking werd de uit gave van een platten grond Kaatsheu vel met Roestelberg met omgeving aanbevolen waartoe Kaatsheuvels Be lang in den korst raogeljjken tijd zal overgaan. VLIJMEN. Donderdagavond kwam de Raad der gemeente Vlijmen in openbare vergade ring bijeen. Voorzitter burgemeester G. v. d. Ven. Secretaris de heer van Hcst. Afwezig de heer van Hecsbocn. 1. Ingekomen stukken. Goedkeuringen van vroeger genomen raadsbesluiten. 2. Aanmerkingen van Ged. Staten op de begrooting 1933. B. en W. zullen de aangevraagde wijzigingen aanbrengen, waarmede de Raad accoord gaat. 3. Verzoek van Ged. Staten tot wijzi ging besluit geldleening voor uitbreiding van de Bijz. School te Hedikhuizen. Het is B. en W. intusschen gelukt met den geldschieter ecne nieuwe overeen komst te maken, waardoor bet geld thans geleend kan worden tegen 4.5%. Ged. Staten zullen zich daarmede wel kunnen vereenigen. 4. Verzoek van de gemeente Nicuw- kuijk tot toelating van kinderen uit Nieuwkuik op de O. L. School te Vlijmen. Nieuwkuik beeft geen openbare school en vraagt daarom de kinderen, die daar voor in aanmerking komen, te mogen zenden naar de school te Vlijmen. B. en W. stellen voor de gemeente Nieuwkuik in deze ter wille te zyn, doch ten hoogste voor 2 kinderen tegen vergoeding van 50.voor elk. De Raad kon zich hiermede vereenigen. 5. Verlaging van pacht ingevolge de crisis-pachtwet over 1932. Met verschillende pachters is een over eenkomst getroffen. Vroeger waren er abuizen gemaakt met de namen, daarom komen deze gevallen nu zoo laat. De heer van der Griendt vraagt of er nog meer komen. De Voorzitter zegt, dat de andere ge vallen behandeld worden door de pacht- commissie. In verband daarmede hadden B. en W. de pachtcommissie verzocht de perceelcn, waarover het gaat, eens te ko men bezichtigen, alvorens eene beslissing te nemen. Dit is geschied. De Raad gaat daarop met de voorge stelde verlagingen accoord. Werkverschaffing. (5. Bespreking rooien van bandhout voor werkverschaffing. Er is toestemming van den Minister gekomen om dit werk in werkverschaf fing uit te voeren. Alleen mogen te werk gesteld worden hoofden van gezinnen, zooveel mogelijk in accoordloon. Het loon mag gemiddeld niet meer bedragen dan 21 cent per uur. Kindertoeslag begint met het 3e kind. Regenvergoeding wordt de eerste 3 uur niet gegeven. Het werk moet worden uitgevoerd onder leiding van de Ned. Heide Mij. Rijk en gemeente betalen ieder de helft. De werkverschaffing zal morgen om half 8 reeds beginnen, 't Loon zal va neeren van 19 tot 23 cent. Er zal nog worden uitgezien naar verder werk, daar werkverschaffing in elk geval te prefe- reeren is boven steunverleening. De heer Berkelmans vraagt nog of de menschcn zelf hun gereedschap moeten betalen. De Voorzitter antwoordt hierop beves tigend. De heer v. d. Griendt vreest, dat som mige menschcn met dit werk geen loontje zullen kunnen halen. De Voorzitter zegt, dat daarmede reke ning is gehouden. Iedereen gaat er niet naar toe. Be grenswijziging. 7. Verzoek van de gemeente Hedik huizen tot uitbreiding van die gemeente met deelen van de gemeente Vlijmen e.a. In verband biermede hebben B. en W. aan de leden van den Raad bet volgende schrijven gericht. Het is U bekend, dat door Ged. Staten voor eenigen tijd bet gevoelen van den Raad dezer gemeente en van de commis sie uit de ingezetenen, als bedoeld in art. 158 der gemeentewet, is gevraagd, over ecne eventueel vereeniging van de ge meenten Nieuwkuik en Vlijmen. De be trokken rapporten berusten thans bij Ge deputeerde Staten. Intusschen heeft de gemeenteraad van Hedikhuizen zich de vrijheid veroorloofd lot de Kroon het verzoek te richten, om wijk E dezer gemeente en een gedeelte van Wijk A met een groot gedeelte van ons grondgebied en ook gedeelten der gemeenten Nieuwkuik en Herpt, bij die gemeente te voegen. Als motief voor dit verzoek wordt aan gevoerd, dat deze gebieden geografisch tot die gemeente behooren, en dat de be woners der aangrenzende gemeenten op economisch en godsdienstig gebied sa menleven met de bewoners van Hedik huizen. Door de beoogde samenvoeging (aldus wordt betoogd) zou de gemeente Hedikhuizen in staat worden gesteld krachtig werkzaam te zijn en behoorlijk te voorzien in de sociale nooden barer bevolking. Op de eerste plaats moeten wij opmer ken, dat de officieele plaats van inwoning niets afdoet aan een economische en godsdienstige samenwerking der ingeze tenen. Immers, richt men het oog naar de steden, dan ziet men daar talrijke zelfstandige parochies en vereenigingen op sociaal gebied, welker grenzen ver schillende stadsdeelen doorkruisen. Volmondig erkennen wy, dat ook wij de overtuiging hebben, dat de gemeente Hedikhuizen bij verwezenlijking van het beoogde doel, krachtig werkzaam kan zijn voor en beter kan voorzien in de sociale nooden harer bevolking. Wij zouden uit dit argument echter kunnen afleiden, dat die gemeente er kent, dat zij zonder bijvoeging van de be doelde gedeelten der gemeenten Vlijmen, Nieuwkuik en Herpt niet meer in staat is, op behoorlijke wijze de economische en sociale verzorging harer ingezetenen te behartigen en dat dus met het verzoek beoogd wordt een aanmerkelijke verbete ring der gemeentefinanciën te bereiken. Wanneer in een kleine gemeente de in komsten voor een goede behartiging der gemeentebelangen niet meer toereikend zijn en het vooruitzicht daartoe ook in de toekomst niet rooskleurig is, is het niet de aangewezen weg, te trachten, door de belastinggelden van aangrenzen de gemeenten het finantieele evenwicht te bevorderen of te herstellen, doch dan moet de raad der gemeente Hedikhuizen bet voorbeeld volgen van meerdere kleine gemeenten en samenvoeging dier ge meente met een grootere verzoeken. Dan eerst dient die gemeenteraad het waar achtig belang der ingezetenen. Het ligt niet op onzen weg te treden in een beoordeeling of het finantieele Immers, die gemeenten geraken daar door zelve in groote finantieele moeilijk- lied iyi. Eenerzijds moesten, tot bestrijding der kosten der nog steeds voortwoekerende werkloosheid, alle belastingen ten top gevoerd worden, anderzijds beweegt zich de draagkracht der ingezetenen door voortdurende vermindering van inkom sten uit industrie, land- en tuinbouw, nog steeds in dalende richting. In een dergelijk zorgvol tijdperk dus, waagt het de Raad der gemeente Hedik huizen een voorstel tot grenswijziging te doen, waarvan de finantieele gevolgen voor de aangrenzende gemeenten onover- komenlijke bezwaren met zich zouden brengen. Wanneer het door Hedikhuizen ge vraagde gebied van onze gemeente bij die gemeente zou worden gevoegd, zou den ons de volgende inkomsten ontno men worden 1. Uitkeering uit liet gemeente fonds naar zielental 2341.24 2. Opc. Gem. Fondsbelasting 1321. 3. Hoofdsom en opcenten per- soneele belasting 1723.85 4. Hoofdsom grondbelasting (75%) 833.— 5. Opcenten grondbelasting 550. G. Opc. vermogensbelasting 148. Totaal 6917.09 Overduidelijk blijkt dus, dat in casu een der belangrijkste levensaders van deze gemeente worden aangetast, zelfs in die mate, dat ons de noodige middelen voor een behoorlijke verzorging van de belangen onzer ingezetenen zouden gaan ontbreken. De gemeente Hedikhuizen zal o.i. an dere middelen moeten trachten te vin den om in de nooden en behoeften harer ingezetenen te kunnen voorzien, doch dan zoeke zij middelen, die minder sterk indruischen tegen de belangen harer na buurgemeenten. Ten slotte moeten wij nog opmerken, dat het zeer aan twijfel onderhevig is. dat het grootste gedeelte der bewoners van wijk E streeft naar samenvoeging dier wijk met de gemeente Hedikhuizen. Op grond van liet vorenstaande moe ten wij Uwe vergadering voorstellen Hare Majesteit de Koningin te adviseeren het verzoek van Hedikhuizen, als lijn recht in strijd met de belangen onzer ge meente, af te wijzen. De Voorzitter wijst er nog op. dat bet verzoek van Hedikhuizen in strijd is met de hcerschende meeningen. Het zou de eene gemeente bcvoordeelen ten koste van de andere. De heer v. d. Wagenberg zegt dat het geheel in strijd is met de hangende plan nen. De heer van Halder vindt het voorstel zeer vrijpostig van Hedikhuizen. Met algemeene stemmen wordt beslo ten conform het voorstel van B. en W. Rondvraag. De heer v. Engelen vraagt, hoe de pachtcondities luiden omtrent het wei den met paarden. Feitelijk is dit laatste niet geoorloofd, doch van die bepaling is reeds lang af geweken. B. en W. zullen bet onderzoeken. De heer Berkelmans stelt voor om bij de tegenwoordige lage bouwkosten enke le goedkoope woningen te bouwen. De Voorzitter zegt, dat dit eene zaak is van de bouwcommissie. Er is echter nog geen gebrek aan woningen. De heer Berkelmans zou enkele krotten onbewoonbaar verklaren. De Voorzitter antwoordt, dat dit meest eigen woningen zijn. Hij vreest ook, dat de tijd er te slecht voor is. Hij wil echter gaarne de kwestie met de bouwcommis sie bespreken. Hierna sluiting. (Hsgz.). Werkloosheid. Op het bureau voor arbeidsbemidde ling en werkloosheidsverzekering ston den Maandag 24 April 24 personen als geheel en 80 personen als gedeeltelijk werkloos ingeschreven. Het aantal tc- werkgeslelden in de gemeentelijke werkverschaffing bedroeg over de af- geloopen week 63. Nat. Crisis-Comité. De schaaleollecte voor het Nat. Cri sis-Comité Zondag jl. in de par. St. Jan alhier gehouden, bracht 66.50 op. N. J. de Rooij R. I. P. Na een kortstondig ziekbed, tijdig ge sterkt met de H.H. Sacramenten dei- Stervenden overleed Zondagavond al hier de WelEd. Heer N. J. de Rooij, Directeur van het R.K. Par. Zangkoor St. Cecilia van de Par. St. Jan, in den ouderdom van ruim 68 jaren. Ruim 50

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 2