Meisjes Thuisstikslers. BENEDENHUIS WONING HOLLANDIA Te huur gevraagd mini, zijn oudera en familieleden met het onwaardeerbaar geluk hun door God geschonken. Na deze indrukwekkende predlcalie werd het H. Off cle voortgezet Na afloop verliet de stoet in dezelfde volgorde het kerkgebouw. Bij hun thuiskomst werden zij opgewacht door de zangvereenlglng .Zang en Vriend schap en de harmonie „de Volharding" die een serenade brachten. Door de directeurs van beide vereenigingen werd een korte toespraak gehouden. Pater Wilberlus dankte voor de ge brachte hulde. Om drie uur had een plechtig lof plaat». Te vier uur werd de neomist met zijn ouders en famiie feestelijk ontvangen in degrootezaal der jongen congregatie. Na een korte oefening voor de leden beklom de ZeerEerw. heer directeur pastoor Goossens hetj preekgestoelte. Na een welkom voor allen, richtte hij het woord tot den jeugdigen Pater en wenschte hem ge luk met zijn verheffing tot het pries terschap. Hij verzocht den neomist om vanaf het podium zijn zegen te komen geven. Nadat de harmonie eenige harer beste nummers had uitgevoerd, betrad Pater Wllbertus nogmaals het podium om allen te bedanken die hadden medegewerkt tot het welslagen van dit schoone feest. Hiermede wa» de plechtigheid geëindigd Door het buurtcomlié was voor de ouderlijke woning een prachtige eere poort opgericht met toepasselijke op schriften en electrisch verlicht. De buurtschap toonde haar medeleven door het uitsteken der vlag. Deze schoone feestdag, zal voorzeker voor vallen in aangename herinnering blijven. Zondag j Inspeelden de Sporters 1 alhier, vriendschappelijk tegen DES I en II gecombineerd uit KaatsheMwel en wonnen verdiend met 6 1 van DES De Sporters speelden Zondag legen DVG te Liempde en behaalden aldaar de overwinning met 2- 0 wat 2 punijes beteekent voor de compe- Jtitle. Dewijl onze parochiekeik te klein wordt om de kinderen In de Hoogmis een behoorlijke plaats te be zoden onder toezicht, heeft onze Z.Eerw heer pastoor aan den Bis schop vergunning gevraagd en gekre- gen, om in de meisjes-congregatie een kapel in te richten. Verleden Zondag om 10 uur is deze kapel door Z.Eerw. ingezegend en de eerste H. Mis opgedragen, met pre- dicatie. \J Voorlaan zal in deze Kapel eiken Zondag om 10 uur een lezende H. Mis geschieden, uitsluitend voor school gaande kinderen. De leden van de voetbal vereeniging V J. C. van de jongens congregatie, 40 in getal, gaan Zondag a.s. per autobussen naar Hateit btj Nijmegen, om een bezoek te brengen aan de Eetw. Broeders van het Suc- carsaalhuis van het Broederhuls alhier. Aldaar zullen zij een vriendschappe- lijken wedstrijd spelen tegen de pa tronaatsclub Dat zij daar welkom zijn, staat buiten allen twijfel, zoodat indien het weder medewerkt, voor de jongTS een prettiger! dag te wachten staat. V' ELSHOUT. G sferen werd alhier de herdenking van de 400ite geboorte dag van Willem van Oranje op luister, rijke wijze gevierd. Van vele huizen wapperde de nationale driekleur. Om 10 uur verzamelden de jongens en meisjes der scholen zich voor het gemeentehuis, waar tevens aanwezig waren de Harmonie, de Zangvereni ging en de Bljz. Vrijw. Landstorm. Na het Wilhelmus en eenige andere nummers werd door Burgemeester Mr. v. d. Heijden de herdenkingsrede uitgesproken. Hij herdacht Willem van Orarje als de grondlegger van onze Nationale eenheid en schetste hem als een der grootste zonen des lands, die steeds heeft gestreden voor de eenheid en vrijheid van den staat. Daarna werd nog „Wiens Neerlands Bloed" en de „Oranje rnarsch" ge. zongen en tot slot werden nog enkele salvoschoten gelost dcor de leden van den Landstorm. Het was een waardig feest. \j Begunstigd door mooi weer had Dinsdag ter gelegenheid van de kermis de jaarlijkiche prjjsverschieting plaats van de leden van den Bljz. Vrijw. Landstorm in den prachtigen tuin bij den heer H. van Hoorn alhier. De uitslag was als volgt: 1 A. Kempenaars 93 p2 C Pelders 91 p.. 3 C. Klijn A7. 90 p 4 C Klijn Jz 90 p., 5 P. v. Huiten 89 p6 A. v. d. Wiel 89 p7 Chr. Hamers 89 p„ 8 Th v. d. Bfsselaar 88 p9 C. Pulles 87 p.. 10 L Klijn 85 v., 11 M. Klijn 84 o 12 H. Muskena 82 p., 13 J. Brok 70 p., 14 H. v d. Besselaar 69 p. Op 8 Mei a s. hopen onze dorps- genooten het echtpaar C. v. d.Sanden en Francir;a van Balen hun diamanten huwelijksfeest te vieren. De kranige oudjes zijn beiden nog goed gezond, zoodat de ingezetenen meenen dezen dag niet ongemerkt te mogen laten voorbij gaan. Er is reeds een comité gevormd bes'aande uit de volgende heerenG. Vei hagen, Voorzitter, W. v. d. Grid, Secretaris, Fr. Klijn, Pen. zingmeester, A. v, Losten en Ant. Klerks. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). Door hen welke de cursus gegeven door l)s. J. C. Hagen, Geref. predi- ant alhier, dezen winter volgden, y-'era als dank een bedrag bijeen ge- bracht om Z.Eerw. voor dezen belang- oozen arbeid een cadeau te offreeren. P verlangen van Z.Eerw. werd dit bedrag voor vloerbedekking van de consistoriekamer aangewend, wat bereids door de firma S. Rempt en Zn. tot volle tevredenheid is uit- gevoerd. Voor het restant der gelden werden aan Z Eerw. nog een tweetal studieboeken aangeboden, welke dank baar werden aanvaard. Een en ander was voor den pastor loei een bewijs van sympathie en medeleven. Onder leiding van haar voor. zitier werd door de A R. Kiesvereen. een goed bezochte ledenvergadering gehouden Na gebruikelijke opening verkreeg het mede-lid Ds. J C. Hagen het woord om een opwekkend woord te spreken in deze dagen van strijd en leugen. In een helder betoog werden de A.R. beginselen in tegenstelling tot die der anderen nader toegelicht. Het was voor de A R. een leerzame avond. De voorzitter dankte Ds Hagen voor deze principieele u teenzetting en hoop: dat de leden in deze laatste ure met het gehoorde nog winst zullen doen. De voorzitter verzocht Ds. Hagen in gebed te willen oorgaan, daarbij vorstenhuis, land en volk aan den troon der genade op te dragen VRIJH.-CAPELLE. Onze voet. balvereeniging Sparia geeft volgende week Zaterdag groote seriewedstrijden, welke naar men ons mededeelt worden opgeluisterd door muziek. Een kindje van P. G. in de Nieuwstraat had het ongeluk in een onbewaakt oogenblik aan de kachel te komen, zoodat het zich aan een der handjes deerlijk verbrandde CAPELLE. In het stationskolfiehuis van den heer L. F. van Dongen alhier werd j.l. Donderdagavond een open bare vergadering gehouden in verband met de op handen zijnde verkiezing, tn welke vergadering als spreker op trad de heer Keielaar, Lid der Tweede Kamer, te Amsterdam Na een inleidend woord door den voorzitter van het provinciaal comité van den Vrljz. Democratischer» Bond, den heer Spren- ger uit Breda, werd het woord gegeven aan den spreker voor dezen avond, die In een breedvoerige, keurige en zeer beschaafde rede het doel van de a.s. Kamerverkiezing uiteenzette. Hij gaf daaiblj een zeer duidelijk beeld omtrent de oorzaak van de Kameront binding als gevolg waarvan deze ver vroegde verkiezing, waarna spreker met eeibltdigtng van Itdeis pohiieke overtuiging de beginselen van den Vrijz. Democratischen Bond uitvoerig toelichtte. Hierna werd door den leider van dezen avond gelegenheid gegeven tot gedachtenwissehng. waarvan door geen der aanwezigen gebruik werd gemaakt. Met een woord van dank aan den spreker en een opwekking om bij de verkiezing zijn stem uit te brengen op Mr. Marcüani, sloot de heer Sprenfeer deze vergadering. ^WASPIK. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Waspik op Vrijdag den 28 April 1933 des namiddags ïen 6'/a ure. Aan de orde is Mededeelingen. 2 Adhaesiebeiuiging renteverlaging der leeningen van de Waterleiding Maatschappij. 3. Op verzoek van den gemeente raad van Hooge. en Lage Zwaluwe om wijziging te brengen in de ver tegenwoordiging der gemeente in de Waterleiding- Maatschappij. 4. Wijziging begtooting 1933. Door hare overwinning op de voetbalver. .Juliana" uit Oosterhout met 3-1, heelt de voeibalvereeniging „Hercules" alhier het kampioenschap behaald in de eerste klasse van den K. K. V. B. Nauwelijks was het bekend, dat .Hercules" de wedstrijd had gewonnen, of de Harmonie „Volksvlijt en Volks, vermaak" was op het terrein aanwezig om de kampioenen te huldigen. Met muziek werd vervolgens naar het club lokaal van den heer Chr. Montens getrokken, alwaar de Voorzitter van „Hercules" de spelers gelukwenschte met het behaalde kampioenschap. Naar wij vernemen zal a.s Zondag de olficieele huldiging plaats hebben. Zondagavond geraakte een koe onder den trein, die ongeveer half elf van hier vertrekt. De trein onder vond belangrijke vertraging A.s Zondag bij de opening der Meimaand zal de Aartsbroederschap der H. Familie een bedevaart onder- nemen naar Elshout. Maandagavond werd door de R.K. Kiesvereeniging een algemeene vergadering gehouden in 't Patronaats- gebouw, waarbij als sprekers optraden de Zeereerwaarde Pater Engelmundus O.M.C. en den Heer van Hilst uit 's Hertogenbosch. Voor het bijwonen dezer vergadering bestond buiten gewone belangstelling Beide sprekers wekten de R.K. kiezers, na een schitte rende rede, op om eenparig hunne stem uit te brengen op de lijst der R.K. Staatspartij n.l. lijst 25 en allen te stemmen op nr. 1 van die lijst. v/ RAAMSDONK. Voor het bouwen van een woning voor rekening van A. de Wil te Waspik is laagste inschrijver Adr. Broeders uil deze gemeente voor het bedrag van 14549.— Het werk is gegund aantal inwoners volgens de laatst gehouden volkstelling bedroeg 3629 mannen en 3587 vrouwen, totaal 7216 zielen, verdeeld volgens onder staande kerkelijke gezindten Ned. Hervormd 775 m. en 741 v., totaal 1516, 21.009 °/o Chr. Gereformeerd i m, totaal 1, O014°/o. Doopsgezind 4 m en 1 v., Qieuwe totaal 5. 0 069°/o Evang. Luihersch 3 m. en 2 v.,1 totaal 5, 0.069 °/q. Hersteld Luthersch 1 m en 1 v., toiaai 2, 0 028 °/0. Geref. Kerken 63 m en 86 v., totaal 149, 2 065 °/0* Roomsch Katholiek 2760 m en2743 v. totaal 5503, 76 261 °/0. Ned. Israëliet 1 m. en 3 v.. totaal 4, 0 055 Andere 5 m. en 2 v., totaal 7. 0 097 °/0. Geen 16 m. en 8 v„ totaal 24, 0 333 °/0 Deze opgave is deze week door hei Centraal Bureau voor de Statistiek ter kennis gebracht aan de gemeente Raamsdonk. Aan C W Kanters la vergurnim verleend tot het bouwen van een woning In ds Schansstraat. RAAMSDONKSVEER. De R. K. Vrouwenbond hield Zond?g 23 April j.l. In het St. Henrlcusgebouw haar jaarvergadering. Na het jaarverslag van de Secreta- resse en Pennlngmeesteresse werden door de tooneelclub „St. Theresia" twee tooneelstukken opgevoerd, ge naamd „Groote Zus", tooneelspel in 4 bedrijven van Jo van Duin en het blijspel In 2 bedrijven „Tooneel- trioinph". Beide stukken werden uit. stekend opgevoerd, wat wel bewees het herhaaldelijk applaus van de aan- wezlgen. Op het politiebureau is een damesfiets gedeponeerd, die in den nacht van Zaterdag op Zondag op het Veer onbeheerd is aangetroffen. Door de R.K Prooagandaclub „Voor God en Vaderland" zal op Zon dag en Maandag 30 April en 1 Mei een uitvoering worden gegeven in het St. Henrlcusgebouw. Opgevoerd wordt het tooneelstuk „Pastor Bor.ua". De opbrengst komt ten bate van het Wit- i Gele Kruis. De Zondag j.l. alhier gehouden politieke meeting, georganiseerd door de R K. Kiesvereeniging, is een schit- lerend succes geweest. Aan de propaganda-optocht namen een vijftal plaatselijke vereenigingen deel. De stoel werd 's middags om vier uur aan de Wllhelminalaan opgesteld, en trok met ontplooide vanen, begeleid door het muziekkorps de Kon. Erk. Harmonie „de Eendracht", naar het Heereplein, waar de meeting plaats had. De meetingdeelnemcrs schaarden zich rondom den spreker den Z.Eerw. Pater Rudolphus van de Orde der Minderbroeders Capucijnen uit Breda, die een schitterende verkiezingsrede hield, voorafgegaan door een korte Inleiding van den Vice-voorzitter der R.K. Kiesvereeniging de heer G. van Zwol. Het was de vijfde maal dat ZEerw. dien dag de verkiezingsrede hield. Een. ontzaggelijke menigte hoorde de prachtige rede van Pater Rudolphus aan. Na afljop trok men naar het Kerk plein, alwaar de stoet werd ontbonden, waarna allen ten zeerste voldaan huiswaarts keerden. Het kan gezegd worden, dat de politieke meeting voor de R.K. Staats partij een uitstekend verloop gehad heeft. GEERTRUI DEN BERG. Het bou. wen van een woonhuis voor rekening van den heer M. Schrauwers is op gedragen aan den aannemer G. van Witmarschen alhier. Toen mej. M. B. in den winkel van van Alphen in de Koestraat alhier even boodschappen ging doen en haar fiets tegen den winkel plaatste, bleek bij haar terugkomst dat iemand zoo vriendelijk was geweest haar rijwiel plaatje te gappen. Rectificatie. In een vorig bericht gaven wij een verslag van een uit voering der R.K. Jeugdclub. Wij ver gaten echter naast het duo Pruijsten te vermelden dat de heer Heuren hieraan ook zijn medewerking ver leende. Gaarne voldoen wij aan het verzoek om den heer Heuren ook cp deze plaats onze tevredenheid te be tuigen voor hetgeen die avonden door hem is gepresteerd. \J— Zaterdag en Zondag gaf de tooneelvereeniging I. V. B. ter gelegen heid van haar 10 jarig bestaan een uitvoering in de zaal van hotel Centraal. Beide uitvoeringen waren zeer druk bezocht. De verschillende voordrach ten, waaronder ook een spreekkoor „De keuze" door J. ter Gouw, uitge voerd door kinderen van 10 tot 14 jaar, vielen zeer in den smaak van het publiek Ook de declamatie van den jongenheer Sassen werd met ge noegen beluisterd. Een woord van hulde is hier zeker opzijn plaats. Het geheel mag schitterend geslaagd heeten, zoodat de tooneelvereeniging I. V. B. met genoegen kan turugzien op deze uitvoeringen. Maandag j.l. gaf het Don Ko— zakkenkoor onder leiding van Serge Jaroff een alleszins geslaagde uitvoering in de zaal van hotel Baars. Ongeveer een 200 bezoekers woonde deze uit voering bij. Zooals we van het Don Kozakkenkoor gewoon zijn, was het in een woord schitterend. We kunnen dan ook niets anders zeggen dan, dat zij, die deze uitvoering niet hebben bijgewoond, veel gemist hebben. Jammer dat het programma zoo vlug werd afgewerkt, zoodat de uitvoering reeds om half tien was afgeloopen, hetgeen we hier in Geertruidenberg niet gewoon zijn. v Maandag j.l. gaf de harmonie „Apollo" ter gelegenheid van de 400e geboortedag van Willem de Zwijger een welgeslaagd concert op de kiosk op het marktplein alhier. Dit concert mocht zich in een groote belangstelling verheugen. Naar wij vernemen heeft de heer G. J. du Pont zijn benoeming tot regent van het College der Sted. Gods huizen, aangenomen. Volgens de laatst gehouden volks telling is de bevolking dezer gemeente naar de kerkelijke gezindten als volgt ingedeeld Ned. Hervord 159 mannen en 173 vrouwen. Remonstrant 1 man. Doops gezind 2 m en 2 vr. Evangel. Luthersch 2 m. Geref. Kerken 30 m. en 30 vr. Roomsch Katholieken 1106 mannen en 1217 vrouwen. Ned. Israëliet 11 ra en 21 vr. Andere 5 mannen en 1 vrouw. Geen 33 mannen en 22 vr. Totaal 1349 mannen en 1467 vrouwen. Voor de Evangelisatie Eben Haezer te Raamsdonksveer hoopt Zondag as. des v.m 9 30endesn.m. 2 uur voor te gaan de heer Vroeg in de Wei uit Middelharnis. '/■NIEUWKUIJK. Maandagmiddag ontstond er brand in het schuurtje van M. Schuurmans. Door spoedig toegeschoten hulp wist men erger te voorkomen. Het schuurtje brandde geheel uit. Het bouwen van een woonhuis voor rekening van H. Mostermans werd opgedragen aan P. Groffen te Vlijmen. iy St JOACHIMSMOER. In café Maas gaf de Tooneelclub „T.O.G." alhier een 2de uitvoering voor, haar leden, donateurs en belangstellenden. Het program gaf heel wat afwisseling. De avond weid Ingezet met de komische voordracht Professor Potjes door C de Roolj. De gemeenteraads vergadering van Wouweldam amu seerde 't publiek wel, maar meer nog genoot men bij 't blijspel Moppie als kindermeid. De hoofdrol was onver beterlijk. Na de pauze werden nog opgevoerd Moppie als ongeluksvogel, een echt lachnummer en Studentwraak Vooral bij dit laatste nummer hebben de toeschouwers genoten. Een krachtig applaus was ook wel verdiend. T.O.G. heeft z'n toehoorders hiermede een echt gezellige avond verschaft en be wezen onder z'n diilettanten goede looneelkrachten te bezitten. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 25 April '33 Vrijdagavond trad hier als spreker op voor de R.K Kiezers de heer Van Hllst, redacteur van de Volkscourant te Bosch, om propaganda te maken voor de Kamer erklezing. Zijn heldere uiteenzettlrg werd door de talrijke aanwezigen met aandacht gevolgd. Aan het slot zyner rede sprak de Weled. beer Verhoeven als tolk der vergadering een welgemeend woord van dank. Zaterdag werd voor rekening van Dr. v. Seter» uit Drunen hier aan besteed de verandering van een heeren huls met bijbouwing van een garage en showroom door het architecten bureau Suyling te 's Bosch. Inge schreven werd door 9 aannemers. Hoogste was P. Kramer, Genderen voor f5690.—. laagste Boogaarts— Venroolj. Orthen voor f3840.— De gunning werd aangehouden. Met het oog op de annexatie van Herpt, Hedikhuyzen en een ge deelte van Oudheusden worden door de R K. Kiesvereeniging candldaat gesteld voor den dubbelen Gemeente- raad" de heeren W. v. Deursen, F. Klijn, Rud. Verhoeven en N. Ver. meulen. Zaterdag speelde de V. V. R K. V.V. tegen haar stadsgenoote Noad. De eerste won met 3—0. De laatste wedstrijd van de comp. voor den Brab. Voetbalbond werd Zondag gespeeld door Juliana tegen W.SC. 3 (Waalwijk). Juliana was de gelukkige en won met 2—0 Mej. M. Hoekstra, hoofd van de Prut. Bewaarschool, heeft legen half Mei eervol ontslag als zoodanig aan gevraagd. Door de Anti revolutionnaire partij alhier is besloten tot de oprichting eener Kiesvereeniging. De Heusdensche fanfare geeft met het oog op de verjaring van H.K.H. Prinses Juliana a s. Zaterdag avond een concert op de Vischmarkt. De bibliotheek van het Nut is tot nadere aankondiging gesloten, daar vele boeken wegers slijtage moeten worden nagezien. Bij het vegen van een schoor steen van circa 9 M. hoogte vielen Maandagmorgen P. en J. D. door het afbrokkelen der steenen van een dak in de Schramstraa»! waarby de eerste boven op den laatste terecht kwam en het er met een paar min of meer ernstige wonden afbracht. D. was er ernstiger aan toe en lag in den beginne voor dood. Dr. V., die even als de heer Deken, spoedig aanwezig was, deed hem naar het R.K. Gast huis vervoeren, waar de man by kennis kwam. Hij had een zeer groote wond aan 't hoofd en bovendien een paar kleinere aan armen en beenen en klaagde over pyn in de borst, doch zal zyn val b.o. o. wel te boven komen. touw gezet is nog te verklaren, en er zal als ik't wel heb tenminste morgen avond en a.s. Zaterdag nog een of ander gedaan worden. Dat neemt echter niet weg dat het mij ten zeerste tegen de borst heeft gestuit dat ik Maandag in geheel Waalwijk geen enkele nationale vlag, ook niet van 't gemeentehuis, rijks- of gemeente gebouwen, heb zien waaien. Men schijnt er hier een heilige afschrik van te hebben op nationale feestdagen door het uitsteken van het rood wit blauw van zijn gevoelens jegens vader land en vorstenhuis blijk te geven. Wordt het geen tijd dat daar eens verandering in komt en dat onze be- volking eens wat meer medeleven gaat betoonen. Ook van andere zijde houdt men zijn mondje niet dicht en durft men op onverholen wijze en dikwijls ook op afkeurenswaardige wijze, zooals b.v. vandaag de teerders van de S.D.A.P. zijn meening uiten Een gezonde uiting van vaderlands, liefde zal ons er bovendien voor be hoeden dat het ook in ons land vroeg of laat tot patriottische uitspattingen a la Hitler zal komen. Met dank voor de plaatsing. EEN ABONNÉ. Waalwijk, 25 April 1933. Wij zagen de vlag van de Ned. Herv. Kerk waaien. BINNENLAND. Willem van Oranje herdacht. Maandag op den dag, dat voor vier eeuwen Prins Willem van Oranje werd geboren, is in de hoofdstad een tref fende herdenking gehouden, in tegen woordigheid der Koninklijke Familie. De dag werd ingeluid met koraal- muziek op het platform van de Nieuwe Kerk, terwijl mede bazuinen schalden van de peristyle van den Stadsschouw burg en van den trans van den Westertoren. In de morgenuren hebben ongeveer 14 000 kinderen aan de Koningin, Prinses en Prins een treffende zang- hulde gebracht op het stampvolle Damplein, welke aubade gevolgd werd door een geestdriftig défilé met vele vlaggen, vaandels en banieren. De vorstelijke familie sloeg de Oranjebe tooging gade, staande op het Paleis- balkon. In den middag volgde de groote nationale herdenking in het Concert gebouw, ook bijgewoond door de Koninklijke Familie. Alssprekerstraden op Jhr. mr. dr. A. Röell, Commissaris der Koningin in Noord Holland, voorzitter van het Herdenkingscomité, minister Jhr. Ruys de Beerenbrouck en oud minister dr. H. Colijn. Op tal van plaatsen in de stadwas heden muziek en veel vreugdebetoon. Een groote taptoe op het IJsclubter- rein sloot 's avonds den feestdag. Ook in de andere groote steden had den herdenkingsplechtigheden plaats. Herdenking in de kerk te Dillenburg In de Evangelische Kerk te Dillen burg, inVelker grafkelders het stoffelijk overschot van Willem den Rijke en Juliana van Stolberg is bijgezet, is in verband met de herdenking van de geboorte van Prins Willem van Oranje een herdenkingsplechtigheid gehouden. De eigenlijke Oranjefeesten zullen daar pas 5 en 6 Augustus hun hoog tepunt bereiken. Men heeft deze latere data gekozen om vele Nederlandsche toeristen in de gelegenheid te stellen in den vacantietijd het historische land Nassau te bezoeken. Fransche hulde aan Oranje. De Fransche regeering heeft Prinses Juliana vereerd met 't Grootkruis in de Orde van het Legioen van Eer. Hiermede heeft de Fransche regee ring willen doen blijken, dat zij er prijs op stelt, zich aan te sluiten bij de huldiging door het Nederlandsche volk van Willem den Zwijger, ter gelegen heid van de herdenking van het vierde eeuwfeest van diens geboortedag. RECHTSZAKEN. INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der redactie Mijnheer de Redacteur. U zult met mij gelezen hebben van de herdenkingsplechtigheden die Maan dag in de meeste plaatsen over het geheele land hebben plaats gehad ter eere van den stamvader van ons vor stenhuis. In Waalwijk was dien dag niets te doen wat op eenig eerbetoon ten opzichte van Willem de Zwijger geleek. Dat geen festiviteiten zijn op Dat twee mannen zoo flauw kunnen doen! W. J. v. H. Landbouwer te Waalwijk, moest terecht staan wegens mishan deling; hy loog dat hy er uit noodweer maar opgeslagen had. 't Was op 15 Maart, dat H. O. uit Kaatsheuvel aan den Waalwljker om een sigaret vroeg, welke deze niet rijk was. O., bleef wat vervelen en over zulke flauwe koek vielen er klappen 1 Er werden een aantal getuigen gehoord, w o. ook een paar getuigen a decharge. En het slot was, dat het O. M. f 20 boete of 20 dagen brommen eischte en de Politierechter van H., conform veroordeelde. Overtreding Crisis varkenswet. De rechtbank bevestigde het vonnis waarby D. v. D. te Aalburg veroor deeld werd tot geldboete wegens het op stal hebben van varkens, zwaarder dan 10 K.G. en niet voorzien van hel vereischte oormerk in gevolge het voorschrift der Crisis varkenswet. 'k Had m'n wagen volgeladen. Méér dan datH. v. N. 34 jaar, chauffeur te Nieuwkuljk. had z'n wagen méér dan \öi, te vol geladen l De „bus" geschikt en goedgekeurd voor vervoer van 32 personen was overladen door 38 personen. De chauffeur werd daarom veroor deeld tot f 5 boete. resultaat geleid. De rente van 't crediet is verlaagd van 5'/a— 4°/0 ter. wijl daartegenover verschillende facili teiten worden verleend, bij invoer van Nederlandsche producten, als kaas, eieren enz. Omroep voor Indië. Er is een commissie benoemd voor het omroep programma voor Indië, waarvan politieke uitzendingen, en propagandistische uitzendingen op'tge- bied van den godsdienst zijn verboden. AGENDA. WAALWIJK. L>onderdag 8 uur. Repetitie gezame- ïyke zangers met harmonie in Musis Sacrum voor de a.s. Willem de Zwy&er- herdenking Dondeidagavond 7—9Trainlng V/SC gymnastieklokaal R.K. Handelsschool. Donderdag 8 uur. Repetitie W.G.V. Gymnastieklokaal. Vrydagavond 5.30. 7 en 8.30 uur repetitie adspiranten W.G.V. W C B. Vrijdag van 6'/a 8 uur inkorven Mons, Zondag 12 uur. Repetitie voor allen, Liedertalel „Oefening en Vermaak". SPORT. HONDENDRESSUUR. KAATSHEUVEL. Zondag 23 April hield de Hondendres- suurclub „De Trouwe Hond", gevestigd^ bij L. v. d. Kaa, alhier, een ouderlingen wedstrijd. Er werd met 6 honden gewerkt en aan gezien de club nog maar een jaar bestn?t werd er goed werk geleverd. De punten werden behaald als volgt: (Afdeeling 2 werd niet uitgevoerd we gens gebrek aan water. 1. A. Voogd afd. 1 36 p., afd. 2 168 p., totaal 204 pnt. 2. J. Timmers: afd. 1 42 p., afd. 3 lii p., totaal 183 pnt. J. Dingemans: afd. 1 19 p., afd. 8 106 p., totaal 125 pnt. A. Emmers: afd. 1 43 p., afd. 3 180 p., totaal 203 pnt. J. van Rooy, afd. 1 44 p., afd. 3 Yr- p., totaal 214 p. J. v. d. Kaa: afd. 1 36 p., af 127 p., totaal 163 pnt. werd gekeurd volgens keurreg: der K.N.P.V., onder de keurmec ters H. van Abeelen. Loon op Zand ega Jac. Eijkens, Waalwijk. 5 va ve pi b? Er ment ADVERTENTIëN. I^AATSTE BERICHTEN. NederlandDuttschland. De onderhandelingen met Duitsch- land hebben tot een bevredigend vraagt voor directe indiensttreding voor de stikkery, en Hoog stukloon. Vast werk. 5 a 6 kamers. Brieven onder No. der adveri. a, h. Bureau v. d. blad. 50079 •j# VOETBALSPORT. WAALWIJK. Hel bestuur van «Ie VV BlauwWit heeft voel de Zondaften April en 7 Mei een groote serie uitgeschreven, waarvoor ai verschillende vereeni gingen hebben ingeschreven. Wij hopen dat velen naar het terrein van Blauw-Wit zullen gaan kij ken naar deze grootö serie. Het terrein is gelegen bij de (lalgewiel bij den lieer Jos Steenbergen - Kroot. Voor leider is aangewezen de lieer M. Verhulst uit Waalwijk Wij komen er nog wel nader op terug RKVV IIVV RK Bcrkcl I—H.VV 1—2 HVV zegeviert over Berkel en neemt den kopt Zondag speelde onze Voctbalverceniging tegen Berkel en wist na een harden wedstrijd de punten mee naar Waalwijk te brengen. De wedstrijd was uiterst spannend. Direct na den aftrap breekt Berkel door en de linksbuiten doelpunt onhoud baar 1 - -0. Nu gaat het geruim en tijd op en neer tot even voor de rust onze linksbuiten niet een keihard schot den stand gelijk maakt 11. Met dezen stand wordt gerust. Na de rust pakt IIVV flink aan en nog geen 5 minuten later heeft nn/r linksbinnen succes en liet is 22 voor HVV. Hur.l wordt gewerkt, maar in den stand komt geen verandering meer en heeft HVV verdiend gewen nen. Zondag is vastgesteld: Uno Animo- HVV en Oranje-WitBerkel. Wint nu HVV en verliest Berkel dan is IIVV kampioen. Dus HVV'ers flink aangepakt. R W B Tegen verwachting heeft RWB van Oosterliou! niet 03 verloren. Dit flinke pak slaag is groo- iendceis oorzaak van ongeoefendheid. Dit bleek vooral na de rust, toen de meeste spelers uitge speeld waren. Het was een teleurstelling, doch wij vertrouwen dat liet een goede les geweest is. RWB 3 speelde; haar laatste competitiewedstrijd en klopte Kaatsheuvclsclie Boys met 30 KAATSHEUVEL Groote Serie-wedstrijden VV Stormvogels on Zondag 30 April Deze wedstrijden beloven wel interessant te worden, daar de deelnemende vereenigingen «li aan elkaar gewaagd zijn. Voor deze wedstrijden zijn twee prachtige prijzen beschikbaar gcsleld, le prijs Beker, 2e prijs Lauwerkrans. De leiding is opgedragen aan bekende arbiters. 'Wanneer het weer wat medewerkt, belooft h: t een heele drukte te worden aan de Marktstraat. Het programma luidt als volgt: 1 uur TSV Kaatsheuvel contra Quick Waalwijk. 2 uur DVV Dongen contra Rapid. 3.30 de finale om le en 2e. prijs. Half 5 uitreiking der prijzen in café De Bond, Marktstraat. TILBURGSCHE WIELERBAAN. Vanaf heden zijn toegangskaarten tot de Til- burgsclie Wielerbaan verkrijgbaar bij E. Vcrdur- incn, Stationsstraat 50 Waalwijk, Telef. 127. Daar de belangstelling voor de Wielersport lil deze omgeving steeds meer toeneemt en het voor velen moeilijk is zich tijdig van plaatsknarten ie voorzien, heeft de directie gemeend in een be hoefte te voorzien, door den voorverkoop voor alle wedstrijden in Waalwijk te doen plaats heb ben. 3. 4. 6.

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 6