Nieuws ail Riatshtmel. Miiers. Lanostraiers Marktberichten. Uitslag Kamerverkiezingen Stembureaux Waalwijk en omliggende plaatsen» DIT BLAD. a linge wedstrijd plaats, waarmee ver schillende aardige prijzen te verdienen zijn. Naar we vernemen is de toestand van Dollekens, die Maandag van een zeer hoog dak viel en in het R.K. ziekenhuis werd opgenomen, bevredi gend en menschelijkerwljze gesproken is alle gevaar geweken. Het bestuur der Prot. Klesver- eeniglng is met drie personen aangevuld met het oog op de ontstane vacaturen en bestaat nu uit de volgende Heeren: Voorz. A. D. Scholten, secr. J. Deurloo, pennlngm. H. Vos en commissarissen A. v. d Kolk en B Stap. Kaatsheuvel ,27 April 1933. Vrouwelijke jeugddag te Kaatsheuvel 't Wordt Zondag a s. een groote Feest - en Propagandadag voor de Vrouwelijke jeugd te Kaatsheuvel. Met alle recht wordt In de artistiek ver zorgde programma's gesproken van een VROUWELIJKE JEUGDDAG. Tot heden met alle afdeelingen van K.J.V. van K.J.M en K.O M bekrompen ondergebracht in het benedenhuis Oud postkantoor—tegenover de Kerk, is de organisatie, daarbij geleid door de K.J.V. Stichting alhier er in geslaagd beslag te leggen op het oude Raadhuis. Met zoo weinig mogelijk kosten, doch op zoo practisch mogelijke wijze, eenvoudig, doch smaakvol is het,—we mogen gerust zeggen oiderkomen ge bouw in een gezellig tehuis voor deze groeiende vrouwelijke jeugdorga nisatie herschapen. Wij mogen hiervoor ons gemeentebestuur een woord van lof niet onthouden. Zondag as. nu zal het nieuwe KJ. V. huis plechtig worden ingezegend en officieel worden geopend. Met een plechtig Lof om half drie zal worden begonnen, waaronder de Lofzangen door de K.J.V. ers zullen worden uitgevoerd Na het zingen van hetVeni Creator worden de aan te nemen leden opge- steld waarna de aannemingsplechtigheid door den Hoog.Eerw. Heer Pastoor Mgri Volker zal geschieden. Na de plechtigheden in de Kerk wordt opgetrokken naar het nieuwe KJ.V. Huis, alwaar carré gevormd wordt door de K.J.V.ers en de K.J.M.ers. Mgr. Volker verricht dan terstond dt injwijdingsplechtigheld, waarna het Jeugdhuis door den Weled. Achtb. Heer Burgemeester J. L v. Besouw zal worden geopend. De Voorzitter van de K.J.V. Stich ting Wethouder v. d. Horst houdt als dan een toespraak, waarop de K J M.ers hun clublied zingen. De KJ.V.ers voeren hierna een spreekkoor op getiteld „DE WEK ROEP DER JONGEREN". Door de plaatselijke radio - centrale zullen de festiviteiten door luidsprekers versterkt voor het clubhuis worden uitgezonden, zoodat de belangstellende toeschouwers alles duidelijk zullen kunnen volgen. Als slot brengen de K.j M ers aan de geestelijke en wereldlijke AUTORI TEITEN hun HULDE-QROET. Bij de plechtigheid zQn uitgenoodlgd alle Qeestelijken ter plaatse, de Eerw. Broeders en Zusters, de Wereldlijke autoriteiten, de besturen der diverse Standiorganlsatles etc. Van de omlig gende plaatsen nemen aan de plech tigheid deel de afdeelingen der K J.V ers uit Berkdijk, Dongen, Qeertruidenberg, Raamsdonksveer, Made, Qoirle e a. Op Zondag 7 Mei zal het nieuwe clubhuis voor het publiek ter bezich- tiging zijn opengesteld. Collecte Crisis Comité. De gehouden collecte ten bate van het Nationaal Criris Comité heeft in deze parochie opgebracht fl. 66 50. Wielersport. Het zal vele renners interesseeren te vernemen dat op 10 Mei a.s in de zaal van den heer Jan van Dun een home-trainingswedstrijd zal worden georganiseerd waaraan o.m. zullen deelnemen de bekende zesdagenrenner |an Pijnenburg, de fameuse temporijder Braspenning de sympathieke debutant Frans Slaats en meer bekende figuren uit de Wielersport. De uitslag der Iweede Kamer verkiezingen. Ter detailleering van den verkiezings uitslag in deze gemeente laten wij hier de voornaamste cijfers volgen Stembureau Gemeentehuis: R.K. Bouw vakarbeiders 9, R.K. Volkspartij 17, S.D.A.P. 5, R.K. Staatspartij 896, St. Ger. Partij 8, de rest verspreid, totaal 957 stemmen. Telefoonstraat: R.K. Volkspartij 14,SDAP 8, C.—H. Unie 6, R.K. Staatspartij 779, St. Ger. Partij 6, A. - R. 9, de rest verspreid, totaal 839. ZusterschoolR.K. Bouwvakarbeiders 5, R.K. Volkspartij 4, R.K. Staatspartij 871, St. Ger. Partij 11, de rest verspreid, totaal 911. Berkdijk: A. D. U. 6, lijst Braat 6, Chr. Arb. Partij 7, S.D.A.P. 28, Communisten 10, C.—H. 57, R.K. Staatspartij 422, St. Ger. Partij 138, A.—R. 18, de rest verspreid, totaal 709. Loonopzand: R.K. Bouwvakarb. 5, R.K. Volkspartij 11, C.—H. 6, R.K. Staatspartij 938, St. Ger. Partij 7, de rest verspreid, totaal 983. St. Joach. Moer: R.K. Staatspartij 158, de rest verspreid, totaal 165. Voor den totaal—uitslag verwijzen wij naar den in dit blad opgenomen tabel. Herdenking 400.\'/e Geboortedag van Willem van Oranje. Verjaardag van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana. Zondag 30 April. Programma: A. 6.30 uur: Muzikale wandeling. Opstelling van den stoet in de Gasthuis straat en op de Markt. Volgorde van den stoet. 1. Bestuur der vereen. Kaatsheuvels Belang. 2. R.K. Gymnastiekclub K.G.V. 3. Kon. Muziekgezelschap Euphonia. 4. Groep schoolkinderen jongens. 5. Harmonie St. Jan, Berkdijk. 6. Groep schoolkinderen meisjes. 7. Harmonie Apollo. 8.» Zangvereeniging Bel Canto. De stoet zal trekken vanaf de Markt naar de Gasthuisstraat tot Café de Wed. Smit, dan terug Gasthuisstraat, School straat, Hoofdstraat, Verl. Hoofdstraat tot fabriek Vesters Roestenberg, terug Verl. Hoofdstraat, Hoofdstraat, tot firma M. Zacht, terug Hoofdstraat, Peperstraat Markt. B. Zangaubade der schoolkinderen der lagere scholen op het Marktplein met hegeleiding van muziek van het Kon. Muziekgezelschap Euphonia. Gezongen worden 1. Een lied van Holland, van Hertog. 2. Holland Bovenal, van Schellekcns. Wilhelmus van Nassauwe, van Marn. v. St. Aldegonde. Demonstratie R.K. Gvmnastiekclub K.G.V. 1. Opmarsch. 2. Standen Adspiranten. 3. Standen leden. D. Herdenkingsrede over Willem den Zwijger, door den Weled. Achtb. Heer Burgemeester. Door de plaatselijke Radio Centrale wordt de rede met luidsprekers versterkt over de Markt uitgezonden. E. Groote Avondconcerten Koninklijk Erk. Harmonie Apollo, Dir. de heer P. B. Bisselink. 1. Neerlands vreugd, marsch, Kessels. 2. Slavische Rhapsodie, C. Friedeman. 3. Estudiantina Walzer, E. Waldteufel Kon. Erk. Zangvereeniging Bel Canto, Dir. de heer J. Tuerlings. 1. Hollands Glorie, Rich. Hol. 2. Vlaggelied, Joh. Verhulst. Deze beide nummers met begelei ding van koper door de Harmonie Apollo. 3. Domine Salvam Fac, J. P. J. Wierts Harmonie St. Jan, Berkdjjk, Dir. de heer A. Stravers. 1. En Excursion, marsch, D. Belleflamme. 2. L'Amitié, ouverture. O. Filsfils. 3. Erinnering an die Loreleij, Walzer, H. Necke. Kon. Muziekgezelschap Euphonia, Dir. A. Stravers. 1. Faithful and Bold, marsch, A. Rush. 2. Winterstürmcn, Walzer, J. Fu^ik. 3. Neerlands Taptoe Fantaisie. A. Roeien. De burgerij wordt verzocht door het uitsteken der vlaggen van haar medele ven in deze nationale betooging blijk te geven! Tooit U op 30 April met Oranje. RECHTZAKEN. Meineed. A. v. E. 21 jaar, landbouwer te Nieuwkuijk, gedetineerd, werd door de rechtbank veroordeeld tot 10 maanden gevangenisstraf. Conform den eisch wegens meineed als getuige in de strafzaak tegen zijn vroeger meisje de dienstbode M. v. S. te Herpt, die we gens diefstal moest terecht staan. Met carnaval doodgestoken. L de L. 19 jaar, opperman te Ros malen, gedetineerd, werd veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest wegens doodslag op Daniel Heesbeen, een 18-jarige jongen uit Den Bosch, die met verdachte in een stampvol kroegje aan 't dansen was bij gelegenheid van Carnaval. Diefstal. L. M. v. B. schoenmaker te Kaats heuvel, 21 jaar, thans gedetineerd, had op 6 April 1933 te Waalwijk een rijwiel van B. Kleljberg ontvreemd. Hij beweerde de fiets maar even te hebben willen gebruiken, maar niet om te behouden. De eisch luidde 8 maanden gevangenisstraf. De verdediger Mr. Gerrits, Den Bosch, voerde o m* aan, dat verdachte in den moeilijken dienst der Cavalerie nooit straf had gekregen, een btwijs dus voor zijn correct gedrag. PI. concludeerde tot vrijspraak. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.). ABONNEERT U OP DIT BLAD. Waspik, 26 April 1933. DE DINGEN DER WEEK. Plechtige Communicantje, Met Uw hartje teer en rein, Laat dat hart ook in de toekomst Vrij van alle smetten zijn. Gedenk nog dikwijls de gelofte Van trouw en liefde aan Uw Heer. En beschouw een zuiver leven Als de allerhoogste eer. Waspiksch Roomsche Kiesbeweging, Wij bewonderen Uw werk, Want tegen de S.D.A.P.-ers Staat gij ongetwijfeld sterk. Hoe heerlijk kwamen toch Uw sprekers Op, voor 't Roomsche ideaal 'k Wed, de velen die dit hoorden Stemden Deckers allemaal. Voetbal-kampioenschap krijgt men Vast en zeker niet cadeau, Daarom, voor ons „Herculanen" Een driewerf Hoera, bravo Nu gaat gij den strijd straks wagen In den grooten I.V.C.B. Jongens, doe je best toch goed, want In zoo'n klasse valt niet mee. „Gril des Hertogs" heet het blijspel Dat „Entre-Nous" ten beste gaf. Maar voor tooneel, haast in den zomer, Staat men toch een beetje paf. Beter was 't een stuk te geven Dat heet „De Gril van Entre-Nous" Want na zoo'n druk tooneelseizoentje Wordt menig kijker 't kijken moe. Wat was het Woensdag druk ter stembus Men drong als paarden aan de ruif, Vooral de Roomschen schenen ditmaal Verlekkerd op de „snert met kluif", „Waarom rechts en waarom Roomsch" Klonk daverend hen nog in 't oor Voor nummer één van vijf en twintig Daar gaven zij hun stemmen voor. Willem de Zwijger werd herdacht hier Door het hijschen van de vlag, Maar nog meer herdenkingsdaden Zagen wij heusch niet dien dag. De harmonie bleef zwijgend zwijgen Heeft zij wel haar plicht gedaan? Of tracht zij soms in het zwijgen Nog het duur-record te slaan Geachte Lezer. De reden dat mijn vorig schrijven, door C. R. niet i9 bean woord, is zooals U allen bekend zal zijn, dat ik volgens zijn zienswijze niet netjes ben. Wel heeft hij op Donderdag 20 April 1.1. nog omtrent deze kwestie vergaderd, en heeft hij, naar men mij mededeelde, daar ten overstaan der leden weer een, niet gestelde vraag, gezegd, die ik gezien zijn laatste verzoek, meen, ter zake dienend te moeten beantwoorden. Hij noemde mij een naamloos modderhandelaar. Welnu dan. •U bekent aldus C. R. dat mijn courantenartikelen handelswaarde (al- zoo waarde) hebben, anders kunt U mijn geen handelaar noemen. Daar waar de zaken zoo staan, vind ik het niet netj(Pardon) van U, mij met een minderwaardig gelijknamig artikel zoo'n oneerlijke concurrentie aan te doen, door dit in het blad van 1 April, geheel gratis ter beschikking van een ieder te stellen U zijt in dit opzicht een echte marktbederver, door te trachten met een gelijknamig minder waardig artikel met mij een .knoeiers- duel'' uit te lokken. Verder hoorde ik niets meer. 't Wa9 stil nachtelijk stil. Toen opeens hoorde ik haastige voetstappen op straat, gevolgd door anderen. Ik zag de straten zich al meer en meer vullen met jonge en oudere mannen en meisjes, Zij sloten zich aaneen in rijen, eindeloos lange rijen. De stoet kwam nader, steeds grooter en grooter. Sierlijke vaandels in alle kleurschakeeringen, werden, hoog zwierend, voorop gedragen door fiere jonge mannen. Luid klonken hun strijdliederen in galmende accoorden wegstervend. Vier schuimende rossen met rozen getooid, trokken trots een triomfwagen onder bloemen en kransen verscholen. Om geven door bruidjes met wuivende palmen, zetelt hoog C. R. onder goudgeborduurden hemel geflankeerd door wachten met .Trouw" gebor duurde sjerpen getooid. Namen van „loonuitbuiters" prijkten op borden, rustend op schouders van lange man nen. „Te lage loonen" bengelden hoog aan lange hengelstokken. „Uitgeputte vaders van groote gezinnen" liggend in kleine wagentjes, werden voortge trokken door jeugdige groenen Zij die niet medegingen .de heb- zuchtigen", vluchtten beschaamd en zichzelf verachtend weg, en berouwvol terugkeerend, hun brandkasten torsend, stelden zij deze ter beschikking van hen die daar gingen, welke onmiddel lijk met kennersblik door Pol en Dirk werden opgeladen en weggevoerd Opeens schrik ik wakker. Zeven uur slaat de klok. Ik grijp en met hengel, stok gewapend open ik de deur der fabriek voor..De uitgeputten. Slot. EEN FABRIKANT. M. H. de Redacteur. Mag ik een klein plaatsje in Uw blad, waarvoor mijn dank. In Uw blad van 26 April heb ik het verslag gelezen van de protestverga dering van de R.K Arbeidersorgani satie te Kaatsheuvel legen 'n Ingezonden stuk van een fabrikant tegen mijnheer Roestenberg. Nu haalt hij daar op de vergadering aan, dat er in Kaatsheuvel 200 arbeiders van buiten werken en 120 van Kaatsheuvel in de werkver schaffing staan. Mijn inziens had hij er ook nog bij moeten vertellen dat er hier in Waalwijk over de honderd alleen uit Kaatsheuvel werken. Daar spreekt de heer Roestenberg niet over, maar ik hoop als bij nu klaar denkt te spelen om die 200 arbeiders van buiten, uit zijn plaats te weren, dat hij dan ook zijn arbeiders uit Waalwijk op zijn dak krijgt. Dan zou het tenminste voor mij als Waalwijker mogelijk kunnen worden om In mijn eigen plaats werk te vinden. Het zal alles echter weer wel met een sisser afloopen. Ik heb wel eens meer wat van mijnheer Roestenberg in de courant gelezen, dan weet hij gewoonlijk niet veel goeds van de fabrikanten te ver tellen en ais iemand daar dan tegenin schrijft, dan gaat hij met zijn arbeiders protesteeren. ik zeg zoo, protesteeren. beloven, blij maken, in de handen klappen is niets, maar ik hoop dat er nu eindelijk eens iets goeds uit zal groeien, daar ze. anders weer blij ge maakt zijn met een dooie musch. Mijnheer de Redacteur ik dank U vriendelijk. Een werklooze. GEMENGD NIEUWS. Fabrieksbrand te Helmond. Zondagochtend te omstreeks 4 uur is brand uitgebroken in een der ge bouwen van de N.V. DeWit's Deken industrie te Helmond, gelegen langs het kanaal de Zuid - Willemsvaart. Ofschoon spoedig na de ontdekking de brandweer was gealarmeerd, welke onmiddellijk met groot materiaal uit rukte, had het vuur weldra zoo'n omvang aangenomen, dat het in brand geraakte gebouw niet meer te redden viel. Volgens mededeeling bedraagt de schade, welke op beurspolis verzekerd is, circa f 100.000. De oorzaak van den brand is nog niet bekend. Door zand bedolven en gedood. Gisteren is in de zanduitgraving aan de Rielerenk te Diepeveen het 13.jarige dochtertje van de familie Maatsman bedolven geraakt onder neervallend zand. Het kind brak den halswervel en is kort daarna overleden. Door een auto overreden en gedood. Gistermiddag is te Hengelo op den straatweg naar Oldenzaal een meisje aangereden door een auto, tengevolge waarvan het meisje kort daarna is overleden. Het lijk is naar het R.K. ziekenhuis vervoerd. De auto is in beslag genomen. De wielrijder de K., uit Meerkerk, die op weg wa9 naar Utrecht, is Zon dagvoormiddag onder Lexmond door een auto aangereden. Hij was onmid. delijk dood. De auto werd bestuurd door ingenieur R. uit Utrecht, die op reis was naar Dordrecht. VROUWENZORGEN Slechte teint - rheumatiek te dik. altijd moe. Indien deze vrouw voor elke klacht een apart middel genomen had, zou zij het erg druk hebben gehad. En de lange tijd die noodig zou zijn ge- weest, om voor dit alles een kuur te doen. Neen, ze nam maar ëén middel, en na zes weken zag zij alle klachten al verdwijnen. De eenvoudige verklaring is, dat al haar klachten voortkwamen uit één zelfde oorzaak. Zij schrijft „Sinds ik zes weken geleden Kruschen begon te nemen, is mijn gezondheid hard vooruitgegaan. Mijn teint, die er onfrisch uitzag, is nu helder en gezond geworden. Mijn rheumatiek is bijna verdwenen. Twee maanden geleden was mijn gewicht 138 pond en gisteren woog ik op dezelfde weegschaal 128 pond. Deze gewichts-vermindering heeft me wonderlijk veel goed gedaan, want ik voel me niet half zoo moe meer tegenwoordig en ik kan beter werken dan ik in maanden deed. Daarom zou ik Kruschen nooit meer willen missen." Mej. A. L, B. Zoovele kwalen, waarover de men. schen klagen vanaf „niet lekker voelen" acute rheumatiek kunnen veelal worden teruggebracht tot één grond-oorzaak traagheid der in wendige organen. Er is één zekere, veilige weg om Uw organen regelmatig aan 't werk te houden de „kleine dagelijksche dosis" Kruschen Salts. Kruschen is een wetenschappelijke combinatie van zes minerale zouten, die Uw afvoerorganen aansporen tot betere werking en aldu9 alle afval stoffen wegruimen, die Uw organisme verstoppen en het bloed onzuiver maken. Kruschen heeft eenzuiverenden en versterkenden invloed op de bloeds omloop, zoodat het elke vezel van Uw lichaam doorstroomt met tintelenden levenslust. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en dro- gisten a f 0 90 en fl.60 per flacon. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Een hevige aardschok Zondagmorgen heeft een hevige aardschok het Italiaansche eiland in de Aegeische Zee, Kos, geteisterd, waarbij verscheidene personen het leven verloren en groote schade werd aangericht. Het eiland heelt een bevolking van 10.000 inwoners. Vader doodt zijn zevenjarig kind. Te Amiens heeft een man in den nacht van Zondag op Maandag zijn zoontje van zeven jaar, terwijl het lag te slapen, doodgeschoten. Het was, zooals de man aan de politie heeft bekend, zijn bedoeling geweest ook zijn andere kinderen, twee klein tjes van vier en drie jaar, te dooden en vervolgens zich zelf van het leven te berooven. Maar toen hij het oudste kind had omgebracht en het volgende wilde doodschieten, had de revolver geweigerd. De man was daarop naar de politie gegaan om zijn misdaad te vertellen. Armoede en ellende hadden den man, die door zijn vrouw was verlaten, en met zijn kinderen in een verschrikkelijk kamertje leefde, tot zijn daad gebracht. Fascist schiet tijdens verktezlngsdrukte. Tijdens de groote drukte werd gis teravond bij het publiceeren de uit slagen der verkiezingen voor een dagbladgebouw op de Prinsengracht te '9-Gravenhage een fascist, die zich in uniform tusschen de wachtenden bevond volgens getuigenverklarin gen zoodanig in het nauw gebracht door tegenstanders van zijn politieke belijdenis dat hij, vermoedelijk uit noodweer zijn revolver getrokken heeft en hiermee in het wilde weg vier schoten heeft gelost. Drie van de kogels hebben hun weg gevonden zonder iemand te raken, de vierde kogel trof een argelooze toeschouwer, maar verwondde hem niet ernstig. Ernstig vliegongeluk. Het tot de Air-Union behoorende watervliegtuig dat den dienst tusschen Marseille en Beiroet (Palestina) onder hield is gevonden. Het was 23 April met 3 man en 5 passagiers van Korfoe vertrokken naar Beiroet. Sindsdien mankeerde ieder bericht. De wrakstukken van het vliegtuig dat klaarblijkelijk tegen een bergtop gevlogen is zijn nu bij Orsomarso in de Zuid-Italiaansche provincie Coden; za teruggevonden. Alle 8 inzittenden waren dood. Het agentschap Stefani spreekt het bericht tegen betreffende het vinden van een vliegtuig bij Osomarso. AGENDA'S. WAALWIJK, Zaterdag 8 uur, Luxor Bioscoop, „Die Fledermaus". Zondag 12 uur. Repetitie voor allen, Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst*. Zondag 6 en8'/jU. Luxor Bioscoop, „Die Fledermaus". Maandag 8—9.30 uur. Gymnastiek dames K. en V., Gymnastieklokaal O. S. Dinsdag 7—8.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V., Gymnastiek!. O. S. Woensdag 7—8.30 uur. Gymnasti*1 heeren K. en V,, Gymnastieklokaal O. Waalwijk, 28 April 1933. Eieren 2'/2 cent. Varkens f 8.— tot f 11.— Wenschi gt| volledig ingelicht ovej gebeurtenissen, vergade ringen, uitvoeringen, vei koopingen, verpachtingen In Uwe en o m 1 i'gj g e n d e gemeenten ABONNEERT U DAN O Lijst No NAAM DER PARTIJ. Teeken- school Gym nas tieklokaa St. Ant. Parochie v Baa .m. rdw. V Bes .m. oijen Totaal Spr Caj ang- aelle Wa spik Dussen Ee hen Druaen Oudheus- den Heusden Herpt Nieuwk. Vlijmen Hedik- huizen Loo Z -op- and Raa do ms- nk. Geertr. berg 9 193C 192S 1933 1929 1933 1929 1933 1929 1933 1929 1933 1929 1933 1929 1933 1929 1933 1929 1933 1929 1933 1929 1933 1929 1933 1929 1933 1929 1933 1929 1933 1929 1933 1929 1933 1929 1933 1929 1933| 1929 1 Lijst Engels (alleen KI) 1 1 2 2 3 9 3 4 1 1 2 1 3 Alg. Dem. Unie 27 34 15 14 11 24 5 9 18 35 76 116 18 27 1 2 3 2 1 11 6 4 5 1 11 6 11 3 3 2 4 R.K. Volkspartij 6 4 26 13 11 1 4 2 16 9 63 29 6 3 11 7 2 1 10 5 4 16 13 14 8 6 20 5 4 1 49 11 13 4 7 1 5 Ned. Chr. Arbeiderspartij 2 1 4 2 2 11 20 2 1 4 1 1 2 2 3 13 1 6 Nat. Boeren-, Tuinders- en Middenstandspartij 2 1 2 1 1 0 3 2 7 84 4 2 6 2 19 6 1 1 2 8 2 1 7 3 5 2 2 7 Lijst Wolswinkel 3 2 2 1 11 S.D.A.P. 53 57 54 73 55 45 14 11 77 82 253 268 204 228 38 16 66 39 83 31 22 14 4 1 107 47 2 1 3 49 19 5 12 45 41 112 37 102 60 12 R.K. Arbeiderspartij 4 2 1 7 2 1 2 1 1 1 1 13 Onafh. Soc. Partij 2 1 1 1 2 3 1 14 Comm. Partij Holland 1 3 1 1 0 0 2 1 6 3 7 6 13 1 1 1 3 2 4 1 2 2 15 3 1 9 1 2 15 8 6 4 6 3 0 2 2 6 3 23 17 45 62 9 18 8 24 10 10 1 1 0 30 47 2 1 4 5 2 11 1 23 36 38 50 16 Recht en Vrijheid 1 1 2 18 Alg. Ned. Fase. Bond 3 1 8 12 5 2 6 4 3 2 4 9 1 4 9 2 19 Vrijz. Dem. Bond 4 15 22" 25 4 5 2 16 18 46 65 91 85 3 8 9 5 38 90 2 2 5 29 13 2 4 16 12 16 40 40 20 Kath. Dem. Bond 4 5 1 1 11 4 1 3 44 3 4 1 2 21 Ned. Vereen, van Belastingbetalers (alleen K 1) 1 1 2 1 1 1 2 22 Lijst Kuijpers 2 6 1 9 1 2 3 1 1 4 33 1 13 :.2 24 C.-H. Unie 24 25 31 22 36 20 67 65 197 196 355 328 631 490 144 30 147 170 204 139 33 34 16 16 108 151 19 24 13 7 14 77 42 452 401 47 46 25 R.K. Staatspartij 812 833 807 742 861 741 786 716 523 435 3789 3467 96 103 1131 1054 976 943 56 51 1468 1474 493 475 448 459 243 686 673 1621 1645 613 669 4064 3867 1912 1871 900 860 27 Nat. Socialistische Partij 3 4 2 2 3 14 1 1 9 9 1 4 5 28 Staatk. Ger. Partij 2 3 4 8 2 2 17 8 30 16 440 319 19 35 56 68 124 190 5 5 9 31 23 1 1 3 2 2 170 155 140 101 19 6 29 Verbond voor Nat. Herstel 2 2 11 2 6 2 2 1 3 2 6 30 Herv. Ger. Staatspartij 1 1 2 0 1 10 3 13 7 33 42 33 3 87 62 1 1 1 19 14 2 1 .5' 4 5 5 8 7 5 31 Nat. Verbond Plicht, Orde, Recht 2 3 7 4 32 Rev. Soc. Partij 6 4 2 0 3 15 5 12 2 2 5 2 2 1 8 2 1 2 22 1 10 l 8 33 Anti-Rev. Partij 10 11 21 11 18 12 6 0 70 35 124 69 549 636 31 21 250 212 515 454 4 1 2 1 71 48 4 2 5 7 5 30 33 109 137 26 33 35 Verbond van Nationalisten 1 1 2 3 1 1 3 2 2 1 1 R.K. Bouwvakarbeiders (alleen K 11) 21 13 1 23 Chr. Dem. Unie (alleen K II Ongeldig 23 21 13 6 18 81 16 25 29 4 1 3 1 61 36 TOTAAL 987 1025 1041 900 988 4940 2266 1415 1583 1167 1601 529 882 276 717 1843 670 4564 2884 1240 3. C. RIJMELAAR.

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 10