Rad ioondra mms. Huiduitslag. Herrfot besproken. United Press ver neemt van betrouwbare zij le, dat hierbij ook aandacht is bes'eed aan d^n Poolschen C >rrldor; zooals bekend komt voor Ouitschland verdragsher. zlenlng voorshands in de eerste piaa's neer od wijziging van zijn Oostgren zen. Bij de algemeene bespr-kingen over deze kwestie was men het er over eens, dat elke verdragsrevisie bij de thans In Europa heerschende om standigheden ontijdig zou zijn. fapansche bommen op een Amerikaansche missie. Ondanks de Japansche verzekering, dat de luchtaanvallen boven Noord- China zouden ophouden Is gisteren de omgeving van Shik Hsia opnieuw gebombardeerd, waarbij de Amerikaan sche methodistische missie door bom men is getroffen. Het methodistische hoofdkwartier te Peking had nog geen bericht ontvan. gen omtrent de uitwerking van het bombardement, zoodat men zich ernstig ongerust maakt over het lot van deze missie, welke één der oudste missies In Noord-China is. Het bombardement heeft groote verontwaard'glng gewekt in de kringen der buitenlanders te Peking en de spanning te Peking en Tientsin is er aanzienlijk door toegenomen. Oe Amerikaansche legatie wacht een volledig rappori af alvorens stappen te doen. BINNENLAND. Het kabinet-Ruys afgetreden. Het kabinet heeft onder dagtetkening van 25 April de portefeuilles ter be schikking van de Koningin gesteld. H. M. heeft de beschikbaarstelling in overweging genomen en den ministers verzocht zich Inmiddels met de be handeling en afdoening zoo mogelijk van de loopende zaken te blijven be- lasten. Poovere resultaten te Berlijn. De Mtb. schiijfi De resultaten van de onderhande lingen met Dulischland worden in de kringen van belanghebbenden aller- minst bevredigend geacht. Men noemde ze zelfs zeer slecht. Er zijn wel eenige verlagingen van invoerrechten verkregen, maar de tarie ven blijven nog veel te hoog. Voor eieren b.v. waarvan het Invoer, recht vroeger 5 mark bedroeg en later 75 mark. zou volgens deze overeen komst 45 mark moeten worden betaald Het invoerrecht voor sla, vroeger 7 mark. is op het dubbele gebracht van dit tarief. Het tarief voor sluitkool zou het drievoudige van het vroegere tarief bedragen. De Duitschers bleken thans niet bereid tot het onderhandelen op een bevredigende basis. De overeenkomst, welke voorloopig is geteekend, geldt voor 1 jaar, zoodal het volgend jaar opnieuw onderhan deld zal moeten worden. Naar wij vernemen, heeft Nederland zich verplicht den rentevoet van de door Nederland aan Duiischland ver- strekte credieten te veriagen van 5'/a pCt. tot 4 pCt. Dalende werkloosheid In ons land. Gemidde d jaar percentage26. De directeur van den Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Ar beidsbemiddeling deelt rmde. dat de werkloosheid onder de 606000 leden van Ingevolge het Werkloosheidsbesluit 1917 gesubsidieerde werkloozenkassen in de week van 3 tot en met 8 April 1933 bedroeg 27, dat is 2 rCt. minder dan in de week van 2025 Maart. Het gemiddelde werkloosheids percentage bedroeg in het afgeloopen j aar 26. Ter vergelijking volgen hier de gemiddelde percentages van eenfee landen in Europa over het jaar 1932: Zwitserland 13 Groot Brittannifi en Noord-lerland 19 Zweden 22 Belg.fi 23 Nederland 26 Noorwegen 30 Denemarken 32 Duitschland 51 Bij 1048 organen der openbare arbeidsbemiddeling stonden op 8 April 1933 in totaal 356 044 werkzoekenden Ingeschreven, waaronder 339 936 man- nen. In totaal waren werkloos 327 403 personen, waaronder 316 414 mannen. Op 25 Maart 1933 bedroeg het totale aantal ingeschrevenen bij l025orea-en deropenb. arbeidsbemiddeling 376 987. Hiervan waren werkloos 343.962 per sonen Het aantal ingeschrevenen bij de organen der openbare arbeids bemiddeling is derhalve van 25 Maart tot 8 April verminderd met 20 943, het aantal werkloozen met 16559. Holl.-Amerika Liin boekt verlies van f 158812 Blijkens het jaarverslag der N.V. Nederlandsch - Amerikaansche Stoom vaart Maatschappij, Holland-Amerika Lijn, over 1932 bedroeg het voordeelig saldo der exploitatierekening over het afgeloopen jaar f4772 (v. j. nadeelig saldo f 1098 011). De verlies- en winstrekening sluit met een nadeelig saldo van f158 812 (v. j. f7.755 569). Nederland en Washington. Naar wij vernemen heeft het depar tement van Buitenlandsche Zaken een telegram ontvangen van den Neder- landschen gezant te Washington, waarin deze mededeelt dat de Ameri kaansche staatssecretaris hem heeft uitgenoodigd ter voorbereiding van de economische besprekingen te Washing ton het Nederlandsche standpunt uiteen te zetten Vermoedelijk zal de Neder landsche gezant te Washington met het uiteenzetten van het Nederlandsche standpunt belast worden Maastunnel te Rotterdam? Bij het college van B. en W. is van Rotterdam een project van een tunnel onder de Maas in behandeling Bin nenkort zal bij den raad een voorstel worden ingediend, waarin wordt ver klaard dat aan tunnelbouw de vootkeur moet worden gegeven boven den bouw van een tweede brug, Westelijk van de thans bestaande oeververbinding, en waarin de urgentie van tunnelbouw wordt vastgesteld. De dienstweigering op de Java. De „Javabode" meldt, dat de kapi tein ter zee J. T. A. J. Bruinsma, csmmandant van de Java", die eerst sedert October 1932 in Ned.-Indie vertoeft, van het commando is ontheven in verband met slap optreden tijdens de dienstweigering aan boord van zijn schip. SPORT. VOETBALSPORT. Ned. Elftal verliest van Admira. Ook het voorloopig Nederlandsch elf tal is niet opgewassen geweest tegen de wonderbaarlijke voetbalmachinerie, die het elftal van Admira is en een 41 ne derlaag was het resultaat van een stryd, waarin de Nederlanders voor rust eenige kansen hadden- doch na de hervatting werden overspeeld. Woensdag werd deze strijd op het Sparta-terrein in Rotterdam gespeeld. Voor de rust weerde de Hollandsche ploeg zich uitstekend, zoo zelfs, dat zy een oogenblik de leiding had. De rust ging met 11 in. Daarna waren de Oos tenrijkers echter veel sterker en zy brachten den stand tenslotte op 41. NEDERLAND—BELGIë. Voor den wedstrijd NederlandBel gië op 7 Mei a.s. is de Nederlandsche ploeg als volgt opgesteld: Doel: v. d. Meulen. Achter: Weber en v. Run. Midden: Pellikaan, Andriessen, v. Heel. Voor: Wels, Adam, v. d. Broek, Duin houwer (Feyenoord), v. Nellen. Het Belgisch elftal is als volgt samen gesteld Doel: Braet (C. S. Brugeois). Achter: Dedeken (Antwerp F.C.) en Hoydonckx (Hasselt). Midden: Van Ingelghem (Daring F.C.), Hellemans (F.C. Malinois) en Claessens (Union St. Gilloise). Voor, Versyp (F.C. Brugeois), Voorhoof (Liersche S. K.), Capelle (Standard), Saeys (C.S. Brugeois) en Van den Evnde (Beerschot). Reserves: Van den Berghe, Nou wens, Stynen en Wevdisch. In België schijnt men het met nieuwe krachten nog niet goed aan te durven. Nederland B zal te Hasselt tegen Bel gië B. spelen. DE VOETBALCOMPETITIE. Go Ahead of FeijenoordWie wordt Zuidelijk eerste klasseri Het voetbalprogramma van morgen is er een waarin men vele vraagteekens zou kunnen zetten. De grootste wel achter Go AheadFeyenoord, welke wedstrijd voor het landskampioenschap van zeer groot belang is. Wij achten tenminste heide ploegen twee der ernstigste candi dates Er valt moeilyk iets van te voor spellen nu we nog vooraan in deze com petitie staan. Stormvogels zullen in eigen huis wel haas blijven over Velocitas. VVV heeft verleden week de promotie ronde zoo goed ingezet, dat we haar op eigen veld tegen Middelburg een klein kansje durven geven, ook al heeft Mid delburg in haar eerste-klas-periode reeds bewezen goede dingen te kunnen doen. Voor Hero vreezen we, dat er bij Juliana weinig te halen zal zyn. Programma Kampioenschap van Nedèrland. StormvogelsVelocitas; Go Ahead Feyenoord. ZUID. Ie klasse: NOADNAC. Promotie-competitie 2e klasse. JulianaHero. VVVMiddelburg. 2e klasse A: AllianceTSC; Breda Dongen. 2e klasse B: TegelenWilhelmina. Promotie-competitie 3e klasse. AxelBoeimeer; PicusZaltbommel; Staatsmijn MauritsKerkrade. 3e klasse D: HEC—RWB. Reserve le klasse: PSV 2Helmond 2. Promotielcomp. reserve 2e klasse. Dongen 2NOAD 2. Reserve 2e klasse A: WSC 2Gudok 2; NOAD 4Wilhelmina 3. W. S. C. Nu het lc elftal de competitie heeft beëindigd, concentreert zich onze be langstelling op de reserves. Morgen ont vangen zij GUDOK 2 uit Tilburg, waar van indertijd na een spannenden kamp gewonnen werd. De laatste wedstrijden wilde het met WSC 2 niet zoo goed meer vlotten. We hopen dat de ploeg thans de depressie weer te boven zal zijn en voor een verrassing zal zorgen. Hef is voor WSC 2 de laatste competi tiewedstrijd. Hetzelfde is het geval voor WSC 4 dat om 12 uur thuis speelt tegen HEC 3. Pet traditioneele WSC-bal is vastge steld op Zaterdagavond 14 Mei a.s. in Musis Sacrum. JULIANA> Zondag a.s. speelt het le elftal een thuiswedstrijd en komt een sterk 2e elf tal van den le klasser Longa uit Tilburg tegen Juliana in den strijd. Dit is een geheel onbekende tegenstander en wij zien dan ook met belangstelling uit hoe onze geel-zwarten het er tegen deze te genstanders zullen afbrengen, nu er in enkele weken niet is gespeeld kunnen worden wegens het wachten op de be slissing inzake den gestaakten wedstrijd tegn Good-Luck. Wij verwachten dan ook Wasch de aangedane plaatsen met warm water en Purolzeep, droog daarna voor zichtig af, doe er dan wat Purol op en strooi daar overheen nog wat Purolpoeder. Herhaal dit eiken da,?, zoolang het noodig is. een spannenden wedstrijd daar onze geel-zwarten er alles op zullen zetten en het tevens een mooie oefenwedstrijd is voor de eventueele ontmoeting tegen Good-Luck. Zeer zeker zullen vele sportliefhebbers Zondag weer op het Juliana-terrein aan wezig zijn om Juliana aan te moedigen in dezen stryd. Aanvang half 3. H. E. C. Zondag 1.1. speelde HEC 3 een compe titiewedstrijd tegen BW 6 en wist met 64 te winnen. Goed gedaan, jongens. Als ge nu de twee resteerende wedstrij den ook nog wint, kunt gy U nog enkele plaatsen omboog werken. Voor Zondag is vastgesteld de wed strijd WSC 4HEC 3. Op eigen terrein wist HEC 3 gelyk te spelen, maar nu nroet gewonnen worden. Denkt er aan, HEC-ers. De wedstrijd wordt gespeeld op het WSC-terrein en zal aanvangen om half 12. HEC 2 ontvangt Haarsteeg. Reeds een maal was Haarsteeg de gast van HEC 2 en stond toen reeds met 40 voor, toen de scheidsrechter wegens regen den wedstrijd staakte. Haarsteeg dat, als zy wint, morgen kampioen is, zal er alles opzetten om den wedstrijd te winnen en zal ongetwijfeld vergezeld worden van 'n groot aantal supporters, die haar in den laatsten kamp zullen aanmoedigen. Maar ook van RWB verwachten wy veel bezoekers. Immers, er staat voor hen ook veel op het spel. Indien Haarsteeg verliest, is RWB kampioen. Daarom zal ook van RWB de belangstelling groot zyn. Hoe zal HEC 2 zich houden? Ook voor hen is de wedstrijd van groot belang. In dien zij den wedstrijd winnen, nemen zy de eervolle tweede plaats in op de rang lijst. HEC 2 zal dan ook geweldig sterk opkomen, zoodat de toeschouwers van een spannenden wedstrijd zullen kunnen genieten. De wedstrijd wordt gespeeld op het HEC-terrein en zal aanvangen om half 1. W.V.V. QUICK. Zondag had onder buitengewone be langstelling de aangekondigde voetbal wedstrijd plaats tusschen het nieuwe Quick en de ex 2e klasser Quick. Alvorens de wedstrijd een aanvang neemt, houdt de Voorzitter van Quick, de heer Damen, een korte toespraak tot de ex-2e klassers. Hy dankt de oud-Quickers dat ze bereid zijn geweest dezen middag een vriendschappelyken wedstrijd bij hen te komen spelen en hy hoopt, dat de wedstrijd een aangenaam verloop zal hebben. Hierna overhandigde hij een mooie bloemenmand aan den Oud-Quicker J. v. Bladel. Deze dankte den Voorzitter en ook de leden van Quick voor de hulde hier ge. bracht, wat, naar spreker zeide, geheel buiten verwachting was. Hij sprak de hoop uit, dat ze van den zomer nog wel eens terug zouden komen om een wed strijd te spelen. Hierna nam de wedstrijd een aanvang. Circa kwart over 3 fluit de scheidsrech ter, de heer Hornes, heide aanvoerders bij elkaar. Verhelst raadt goed en ver kiest het eerst met zon tegen te spelen. Het spel is echter slechts enkele minu ten aan den gang, «als de rechtsbinnen van Quick het leer in de touwen jaagt, 10. Na den aftrap gaat het oude Quick er van door maar zij kunnen het tegen onze verdediging niet bolwerken, wat al weer dadelijk daaruit blijkt, dat de voor hoede van Quick den bal weer opvangt, er mee vandoor gaat en de linksbinnen er 20 van maakt. Niet ontmoedigd spe len de oud-Quickers verder. Vooral J. Trimbach speelt nog een heel goede par ty voetbal en ook J. van Bladel voldoet nog heel goed als linksachter. Tot aan de rust wordt de stand opge voerd tot 3—0. Na de rust zitten de oud- Quickers fanatiek op den bal en reeds na een half uur spelen heeft haar rechts binnen met een mooi schot succes. De oud-Quickers raken dan zichtbaar ver moeid en de stand wordt opgevoerd tot 51. waarmede het einde komt. Scheidsrechter Hornes voldeed heel goed. Zondag gaat het eerste elftal van Quick naar de seriewedstrijden uitge schreven door Wilhelmina, Kaatsheuvel. Als tegenstander krijgen ze TVC uit ''notcheuvel. De wedstrijd vangt aan om 1 uur. UNO ANIMO 2H.V.V. Zondag gaat HVV haar laatste en de belangrijkste wedstryd spelen van het seizoen en wel tegen de reserves van Uno Animo. Wint HVV dan staat zy er uistekend voor. Dus Zondag nog eens flink aangepakt, dan kan succes niet uit blijven. De wedstrijd vangt aan om 12 uur. Vertrek om 11 uur bij P. v. Dalen per fiets. r DRUNEN. A.s. Zondag speelt TOP 1 haar laatste voetbal wedstrijd voor de competitie te gen Geel-Zwarl uit 's-Bosch. 1 OP II speelt haar laatste wedstrijd tegen Juliana 11 uit Heusden voor het tournooi; als Juliana met 4 punten tegen wint, komen ze in het bezit van den be ker. ESC uit Elshout heeft nog de leiding met 3 punten tegen. VRIJHOEVE-CAPELLE. SPARTA. Op de Zaterdagen 6 en 13 Mei a.s. zal door de voetbalvereeniging Sparta uit Vryhoeve-Capelle de gebruikelijke jaar- lijksche groote seriewedstryden gehou den worden. Verschillende vooraanstaande clubs zullen aan deze wedstrijden deelnemen. Het muziekgezelschap „Sirena" uit Vrijhoeve-Capelle zal de wedstrijden op luisteren. Voor de voetballiefhebbers zal er dus wederom volop te genieten zyn. WIELERSPORT. TILBURGSCHE WIELERBAAN. Holland-Belgie-wedstrijd. Frans Slaats gekoppeld aan Jan Pij nenburg. Een zware krachtproef voor onzen plaatsgenoot. Wat zal Frans Slaats a.s. Zaterdag presteeren tusschen de „groote kanon nen"? Dit is een vraag, die momenteel niet alleen de geheele Langstraat en Til burg, doch geheel Brabant bezighoudt. En bovendien een vraag, die gemakke lijker te stellen, dan te beantwoorden is. Wanneer we het programma bekijken, dan zien we.^at de geheele wedstryd be staat uit een omnium, die een sprintwed strijd, een achtervolging en een koppel- wedstrijd omvat. Door middel van een speciale puntentelling, welke uitvoe rig in het programmaboekje is aangege ven, wordt het z.g. „landenklassement" bepaald. De zes Nederlandsche renners hebben dus op de eerste plaats te zorgen, dat het landenklassement een Nederland sche overwinning aanwijst. Daarnaast komt echter in de diverse wedstrydnum- mers de persoonlijke eerzucht 'n woordje meespreken. En wat betreft de deelne mers: de prestaties van Jan van Kempen en Cesar Bogaert lijken ons voldoende bekend, dat verondersteld mag worden, dat dit tweetal tot de zwaarste concur renten voor de eere-plaats zal behooren. Het koppel Braspenning-van Oers, hoe wel vanzelfsprekend niet zeó sterk als de combinatie Pijn-Bras, lijkt ons eveneens van genoegzaam gehalte, om het Pijnen burg en Slaats zeer, zeer lastig te maken. En wat te zeggen van de Belgischte te genstanders? Aerts-Haesendonck. de .stoere Vlamingen, die we op de Tilburg- sche piste nog niet zagen, doch die in hun eigen land en ver daarbuiten reek sen klinkende overwinningen behaalden, stellen we vrijwel op één lijn met De- pauw-van Nevele, van welk tweetal de laatste met Pijnenburg het vorige jaar op zoo schitterende wijze de zesdagen van Chicago uit het vuur seepte. En ten slotte zien we voor de eerste maal in Nederland aan het werk de nieuwe Belgische super- combinatie Kaers-Huijs, van welke reeds thans wordt voorsneld, dat ze zeer spoe dig al hunne landgenooten zullen over vleugelen. Alles welbeschouwd, is ons in ziens de directie der Tilburgsche Wieler- b.tan er in geslaagd een wedstryd van vrijwel gelijkwaardige krachten samen te stellen en waeen wij ons daarom nier aan een voorspelling. Doch Juist hierom verwachten wy een strijd, die van het begin tot het einde uitermate spannend zal zijn. En gezien de enorme drukte wel ke steeds op de T.W.B. heerscht. raden wij elk sportliefhebber aan, zich tijdig van voorverkoopkaarfen te voorzien, welke ook in onze nlaats verkrijgbaar ge steld zijn. Men zie hieromtrent de adver tenties. WAALWIJKSGHE WIELERBAAN. Morgen worden op de Waalwykschb Wielerbaan wederom groote wedstrijden gehouden. Zeer bekende renners uit ge heel ons land zullen deelnemen, zoodat we puike staaltjes van wielersport te ge nieten zullen krijgen. Wy behoeven hier slechts de namen te geven van de deel nemers aan den grooten koppelwedstrijd. Frans en Kees Slaats vormen speciaal voor dezen wedstrijd een Waalwyksch koppel, wat een attractie op zichzelf ge noemd mag worden. Frans is op het oogenblik in uitstekende conditie en al leen om hem zullen velen reeds dezen wedstryd gaan zien. Als Kees in zijn sprints geluk heeft, geven we de twee gebroeders een goede kans. Geduchte concurrenten zullen zy ech ter hebben aan Th. Reijnders en J. Mar tens, die op de Waalwyksche baan reeds vroeger hun kwaliteiten getoond hebben. Bellenaars kan niet rijden daar hy zijn sleutelbeen heeft gebroken en daarom is als nieuw koppel ingevoegd v. Gils-Pay- mans, die hier al evenmin onbekenden zyn. Als bijzondere attractie zyn deze maal twee Amsterdamsche koppels geënga geerd. zoodaf het een krachtmeting wordt tusschen Holland en Brabant. Van de koppels Baanen-Muller en HommePel ser is in de hoofdstad vooral het laatste sterk favoriet en menige malen werden zij in hunne vereeniging kampioen. Pel ser werd in 1932 sprintkampioen van Olvmpia. Hij behaalde op groote wed strijden verschillende malen de le plaats. Hetzelfde kan gezegd worden van Hom- ma, die 3 achtereenvolgende jaren sprint kampioen van Excelsior was, en van Muller. Ook de wedstrijden der nieuwelingen beloven weer heel wat spanning te zullen brengen. Hieraan nemen deel: L. Slaats, de Moor, Knuist, v. Geenen, G., D. en N. Pol, Broeks. de Vaan, .1. v, d. Berg, Rozen- brand, Gebrs. Gommers, Pruimboom, Zijlmans en v. Rerkel. Een welverzorgd programma dus, waarvoor veel belang stelling zal zijn. "Voorverkoop van kaar ten is bij .Tos. Moonen. DUIVENSPORT. CAPELLE. De Postduivenvereniging „De Lucht vaart" hield j.l. Zondag een wedvlucht vanuit Vilvoorde, met den volgenden uit slag: A. Zwart 1, 18, 40: C. Rosenbrand 2; A. Versteeg 3, 7, 14, 28, 38; M. de Jong 4, 12, 22, 27; J. van Doornik 5, 10. 11, 15, 33; W. Versteeg 6, 35; A. Klootwijk 8 16, 20, 44; H. Rosenbrand 9, 21, 26; H. Dek kers 13, 17, 23; G. Treffers 19, 31; E. Haverhals 24; P. Verhagen 25, 32; W. Me ter 29; C. Verhagen 30. 34, 45; A. Ver steeg Az. 36, 37, 39; W. Mandemakers 41, 42, 43. le OverduifC. Verhagen. VRIJHOEVE-CAPELLE. Postduivenvereniging „Nog Sneller"'. Uitslag wedvlucht Baarle-Nassau: S. v. d. Galiën 1, 2, 3; M. Mesch 4, 5, 10, 14, 18; M. van Peer 6, 9, 15; H. Vos 7, 8, 11; D. Groeneveld 12, 16, 21; N. Blom 13, 19; G. Vos 17, 20; le en 2e over duif G. Vos. Uitslag wedvlucht Lier: G. Vos 1, 7. 20; M. van Peer 2, 5. 8; M. Mesch 3; D. Groeneveld 4, 16; H. Vos 6, 9, 10, 12, 18; S. v. d. Galiën 11; J. van Oosterhout 13, 14, 15; H. van Beek 17; N. Blom 19; L. Verduin 21; Overduif L. Ver duin. Uitslag wedvlucht Vilvoorde: M. Mesch 1. 10. 13, 14, 22; D. Groene veld 2; H. Vos 3, 5, 15, 18, 19. 20; JA. Goedhart 4, 6; G. Vos 7, 11, 12; N. Blom 8; M. van Peer 9, 22; J. v. Oosterhoui 16, 21; S. v. d. Galiën 17; overduif G. Vos. BURGERLIJKE STAND. 21—28 April 1933. WAALWIJK. Geboren Hermanus J A M zv G L M Vrijhoeven- v. Kuik. Jacobus L zv J C Wykmans- v. Eeten. Johanna A M dv J v Riel- Fijneman. Hendrikus J zv L H Ley- tens-Coenen. Simon G A zv S J C IJpe- laar-Bruijstens. Overleden E. Fa Ca Verappe, 20 j. Huwelijks-aangiften H van Drunen, 27 jaar te Nieuwkuik en Aa Ca Kipping, 27 jaar, alhier. L C de Greeff, 29 jaar en Ja Ha v Baard wijk, 31 jaar, beiden alhier. Gehywd M C M van der Heijden, 25 jaar en Aa Ga Kooien, 26 jaar, beiden alhier. J Biekens, oud 24 jaar en E Ja Damen, oud 22 jaar, beiden alhier. A J van den Broek. 25 jaar te Eindhoven en Ma E La Brekelmans, 25 jaar, alhier. Ingekomen Ca Ma van Gruitrooy van Nijmegen. E Haverhals en gezin van Loon op Zand. H en H M van Zeist van Haarlemmer meer. Ia van Diemen van 's-Graven- hage. J Gasper van Hennef (Did.). Th A v d Kleinemulder en gezin van Nij megen. W A de Graaff van Ryswyk. Vertrokken: A Vermeulen naar Berlicum. M H 't Hooft naar Rotterdam. Aa Ja Ma de Leyer naar Tilburg. GEERTRUIDENBERG. Overleden Gerardus Johannes du Pont 5 jaar. Gevestigd Willem van Leeuwen van Hillegers- berg. Johannes A Schummelketel van Ginnekcn c.a. Anna M Waas van Bre da. Cornelia H van Vught van Raams- donk. Dvmphna A Riool van 's-Gra- venhage. Vertrokken: Maria H Suos naar Tilburg. -Adriaan de Koning naar Ranmsdonk. Adriana de Koning naar Hillegom. Johanna de Koning naar Terneuzen. Jan W de Koning en gezin naar Rotterdam. Cornelia P Mouthaan naar Oud-Vosse- meer. Maria H L Otten naar Tilburg. Matheus Baardemans en gezin naar Raamsdonk. RAAMSDONK. Van 15 t.m. 21 April 1933. Geboren: Rudolf A. zv. Marinus Tim mermans-van Gijnip. Jacobus J. zv. Petrus A. de Meijer-de Beer. Johannes M. zv. Johannes A. van den Kieboom-de Wit. ZONDAG 30 APRrL HILVERSUM 296 M. V. A. R. A. 8,30 Tuinbouwhnlfuurtje 9,00 Doe het veilig 9,15 Voctbalmeded. en postdulvenbcrichten 9,17 Zondngmorgentoesprnak 9,37 Orgelspel V. P. R. O. 10,30 Kerkdienst A. V. R. O. 12,00 Filmprnatje 12,30 Kovacs Lajos Tusschenspel van Gramofoonmuziek 2,00 Boekenhalfuur 2,30 Concert Tusschenspel van Gramofoonmuziek •1,00 Gramofoonmuziek 4,45 Sportuitslagen V. A. R A 5,00 Kinderuurtje G,00 De Speeldoos, een ballet voor kinderen 7,10 De Notenkrakers 8,00 Wijdingsprogramma voor den eersten Mei 11,00 Gramofoonmuziek HUIZEN 1875 M. V. C. R. V. 8,30 Morgenwijding K. R O. 9,30 Morgenconcert 10,00 Plechtige Geloofsbelijdenis en vernieuwing der Doopbeloften 10,30 Pontificale Hoogmis 12,30 Beiaardconcert 1,00 Limburg en zijn verhouding tot den Dult- sclien Bond 1,20 Het KRO-Sextet 2,10 De eeuwenoude kunst van het Ex-Libris 2,30 Het KRO-Orkest 4,30 Ziekenhalfuurtjc N. C. R. V. 5,00 Kerkdienst K. R. O. 7,45 Voetbaluitslagen 7,50 Gramofoonmuziek 8,00 Katholieke Meihulde 9,30 Vaz DIas 9,35 Het KRO-Orkest 10,40Epiloog MAANDAG 1 MEI HILVERSUM 296 M. A. V. R. O. 8.00 Beiaardconcert 8,30 Gramofoonmuziek 10,00 Morgenwijding 10,15 Gramofoonmuziek 10,30 Orgelconcert 11,00 Causerie 11,30 Voortzetting Orgelconcert 12,00 Lunchconcert 12,45 Gramofoonmuziek 1,30 Voortzetting concert 2,30 Piano-rccital 3,00 Gramofoonmuziek 4.00 Zang-recital 4,30 Causerie 5,30 Orgelconcert 6,30 Boekenhalfuur 7,00 Causerie 7,35 Gramofoonmuziek 7,45 PTT-kwartlertJe 8,00 Vaz DIas 8,05 Radio-tooneel 9,15 Opera-Concert 10,15 Gramofoonmuziek 10,30 Kovacs I.ajos 11,00 Vaz Dias 11,10 Kovacs Lajos HUIZEN 1875 M. N. C. R. V. 8.00 Schriftlezing en meditatie 8,15 Gramofoonmuziek 10,30 Morgendienst 11,00 Lezen van Chr. lectuur 11,30 Gramofoonplaten 12,15 Gramofoonmuziek 12,30 Orgelconcert 2,00 Gramofoonplaten 2,35 Welk werk verrichten wc in Mei in den liefhebherstuin 3,15^ Cursus knippen en naaien 3,30 Cursus stofversieren en hoedenmnken 4,00 Bijbellezing 5,00 Concert 6,30 Vragenuurtje 7,15 Ned. Chr. Persbureau 7,30 Vervolg vragenuurtje 8,00 Feestelijke samenkomst in het Concertge bouw te Amsterdam 10,45 De Amhemsche Orkestverceniglng DINSDAG 2 MEI HILVERSUM 296 M. A. V. R. O. 8,00 Gramofoonmuziek 10,00 Morgenwijding 10,15 Gramofoonmuziek 10,30 Ochtendconcert 11,00 Kook- en Bakpraatje 11.30 Voortzetting ochtendconcert 12,15 Gramofoonmuziek 12,30 Lunchconcert Tusschenspel van Gramofoonmuziek 2,15 Omroep-Orkest 3,00 Knipcursus 4,00 Zangvoordracht 4.30 Radio-KInder-Koorzang V. P. R. O. 5,30 Jeugdlialfuur A. V. R. O. 6,00 Gramofoonmuziek 7,00 Causerie 7,30 Willy Rosen-programma 8,00 Vaz DIm

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 6