Britl on de Dronensctie haai. FLMKE DAfiniBODE Notaris MiddelKooD MP UN DN geilen en uertooeen: Gevraagd: publiek oerkoopen L. W. J. C. Christ, Trouwkaarten of Trouwbrieven t Dè is heel gewoon! Mèr veur auwers en zoon un groote eer. Joawel! Mer veur hullie liepen twee Munheer. rjjen meej bruidjes. Gin groote, mèr Is bij jou ook heel de boel afgevro- aiiem.oal van die kender, zoo van zes, Dè is nou eenmoal zon gewonte ge worven en die onderhauwen we zoo lang es 't kan, zeg ik altij. Dan goan me onze Jan us opzuken en tegen un uur of vier dan goan me zeuven joar. meej ons vieren: onze Jan meej zun Ze strooiden stroiseltjes en snipper- wijf en wij meej ons baaien noar dun kes papier. „Hoed".) Doar ging ik uit vatten, dè tè zoovcul i Doar goan me zitten kijken noar t beteekende es unne weg, die gemoakt daansen. wier deur die onschuldige haandjes, Dè hèk vroeger ok gère gedoan, mèr van die kender, die om zoo te zeggen nou zèk vort te oud. Toch lèèf ik hor, nog éven dicht hij Onzen Lieven Heer es ik die daansmuziek heur. ston es de nije Priester. *r u*:~ 1 rA'~ Ik zeg altij mer zoo Zal zoo moe- Dje kender zijn >t die Pater de Wit ten, aanders gebeurde l nie - jrs^ geholpen-hebben op de weg, van En doar mee uit! („Basta geleul ik ioophoan, es ik dè zoo noemen dè ze hij jullie zeggen). j maag De buurt van Jan de Wit kan be- Verleje wèèk u^ Zondag heiume wir groot gQan Qp dur werk, Mèr nie minder Pater Wilbertus en ren l Dè zal wel, war! Gij zult misschien wel gin hoaver hebben ol' beezen, mèr dan zudde 't wei degelijk kannen zien, wè zon naaclitvorsje doei oan oew spullen. Doar is niks oan te doen, dus doar hoeven we gin woorden over vuil te inoaken. 1 us kannen zien, dè Drunen nog echt kateliek is. Van kop toe teen! „Hoezoo"? zalde zeggen. Luster! Unnë zoon van Jan de Wit oan de Hemiese din un Zondag zun irste plech tige Mis. Munheer, wè moet dè veur de auwers en veur de bruurs en zusters van zonne Eerwoarde Poater nie alleen un eer, mèr ok un blijdschap zijn ge wist, toen ze doar oan dun altoar durre zoon of dur bruur de Heilige Mis heur- de en zagen opdroagen! Ik haai ur nou hillemoal niks meej te inoaken, Munheer, en toch ging ik ur groot op, dè doar wir unnen Dru- nensche Priester oan dun altoar ston. Ik was 't nie alleen die tur groot ging! O jongens neeje! De Kerk was prop vol! De buurt veural, Munheer, die heeget loaten zien wè 't beteekent es tur unne jongen, die zullie van kens aaf gekind hebben zon hoog ambt heej gekregen. Want ge kunt zeggen wè ge, wult, mèr de Priesters zijn en blijven de minsen, die 't dichtst bij Onzen Lieven Heer ston. Hullie zijn 't die oew kannen troosten al heddet nog zoo begoaid of al bedde nog zoo'n pijn. Zij kannen oew bijstoan es ge de groote reis goat beginnen. Gij begrept ok wel Munheer, dè ik ur de mins nie noar zij, om al de dingen die unne Priester doei en loat noar jou te schrijven. Dè hadde kannen heuren Munheer, es ge in de leste Mis waart gewist, die deur de nije Priester wier gedoan en woaronder dun Eerwoarde Overste van zijn Klosterorde unne Preek hief. Wè zin 't dieë Pater toch mooi! Veural Munheer toen ie doar begon tegen de auwers van Pater de Wit. Die woorden sloegen in! Die vuulde ieder voader en moeder. Doar hadde genog oan, om zoo te zeggen Om nog us ojf de huurt terug te ko men. Ze ban unnen prachtigen hoog veur 't huis van Jan de Wit gezet. Mooi meej blommen en gruun ver sierd. zijn familie. Ik hoop dè de Pater lang en trouw Onzen Lieven Heer zal magen dienen. Ikke van meene kaant zal zooes iedere Drunensche meens dè doei oan dè nije Pater denken, net zoowel es hij oan oons, zun durpsminsen, zal den ken es ie de Mis doei. Och, Munheer, nou hek nog wè ver geten! Jè, dè maak toch heelemoal nie doen, want dan zuk ruzie krijgen meej onze Giel. De „stroathermenie", unne oarge i noam zalde zeggen. Dè gif niks, de Drunensche minsen weten goed wè ik bedoel en de mannen van de hermenie zalle ur nie kwoad 0111 worren, dè weet ik wel veur jou meej, Munheer. Mèr doar schiette gij niks ineej op, war. 1 Nou, dè is de hermenie, die bij Do- reske Elshout thuis lig. „De Volhar ding", hiet ze. Kinde ze nou? Joa, dq wies ik wel. Nou goed, de Hermenie dan en de Liederentoffel van Oarte hebben de nije Pater gehuldigd oan huis. Om vier ure un Zondag is Hij ge huldigd op 't Kloster deur Munheer Pastoor en de Hermenie. Allemoal was 't echt gemèènd! Dè konde zoo gewoar worren. De woorden die gezeed wieren, dè was gin klets zooes dè soms wel us Vurrechtig, Munheer, Gijs, och, hoe hiet die nou ook wir meej zunne van? Affijn, dè doet tur nou ok niks toe. Mèr om wijer te goan. Dè is unnen mins van un groote zestig, misschien wel zeuventig joar en die zaagde ok zoo nou en dan op dun daansvloer. Wè zegde doar van, Munheer? Veul jonkvolk kan nog terug gon stoan veur um. Bij ons komt de kermis ok al in 't zicht. 't ls zund dè tè bekaant allemaol Zondoagen zijn. Dan kan tur nie ge- daansen worren, dè sprèkt van eigus. Dan moet 't jonkvolk en ok de auwer minsen en getrouwden dur eigen op un aander menier vermoaken. Es 't kermis is, dan wul alleman iets van de\ kermis meej moaken. Dè stoi vaast! Dè kan goed en maag gerust, zuk zoo zeggen. Di joar zèk toch bang, Munheer, dè 't veur jong Drunen nie meej zal val len om net zooveul plezier te moaken es aander joaren. Woarum? Omdè de stoomkarresel nie komt! Es ge doar binnen waart, nou dan kondei doar op oew gemak goan zitten of es ge veul geld had gingde draaien. Nou komt ur, es ik 't goed geheurd heb, un autoboan. Dè is niks veur Drunen. Doar kande buiten gon stoan. Es 't dan wè vochtig weer is dan kande in de modder goan stoan dabbelen. Dè kost toch gin intree. Gelijk hedde, mèr es ge us un poar minuutjes wult rijen meej zon ding dè op unnen auto .lijkent, kost 't oew unnen bonk geld. ,,'t Geld mot toch op", zegde mis schien. Dè is woarMèr alleman heej toch gebeurt bij un huldiging of serenoade. gère zoveul meugelijk plezier veur zun geld. Woar of nie? De stoomkarresel, doar kannen ze dur eige nog us in vermoaken. 't Vurrig joaB hèk toch un stel bezig gezien, Munheer. Nou, ik weet zeker, dè ik net zooveul plezier haai es hullie. Wè ging dè toch mooi! Sjonge, sjonge. De Bioskoop, of liever „vrijplaats" zuk dè noemen. Doar vèndde wè in. Die nie op stroat durven te komen meej un meske of aandersom, zijn doar te vijnen. Doar kannen ze dur (Onder oons gezeed „Ter eere van de fooi".) Neeje, 't waren woorden, die grond han. I De vureenigingen van Drunen heb ben dur eigen pront gedroagen, dè moet ik zeggen, Munheer. I 's Oavunds wier er netuurlijk gefist meej veul volk, dè begrèpte. j Wel Munheer 't was van die zelfde familie woar un tijke geleje unne foto in oewe kraant gestoan heej. Ge wit wel, van dè Gouwe Kloster fist van die Zuster uit Vught. de agenten een stomp in de maagstreek gaf. De agenten haalden hnu gummi stok voor den dag. Op dat oogenblik sprong de vrouw van V. tusschen de agenten en haar man, om hen te scheiden. O/er het hoofd van zijn vrouw heer heeft V. daarop een van de agenten, n.l. den agent j. Karssens, met zijn mes —een soort van dolkmes, dat hij in een schede bij zich droeg— tot drie maal toe In het hoofd gestoken. De eerste steek trof den agent recht van voren, de tweede stuitte af op het rechter jukbeen en de derde aan den linkerkant van het voorhoofdsbeen. De agent verloor veel bloed en zakte in elkaar. De dader vluchtte, daarbij geholpen door zijn vrouw, maar, zooals wij reeds hebben gemeld, is de man even later gegrepen. Hlj-leek toen wat gekalmeerd en is rustig met de politie meegegaan naar het posthuis aan de St. Jansstraat. Eenmaal binnen kreeg hij opnieuw een aanval van woede en hij heeft toen een gedeelte van den inventaris ver nield. Even later is hij overgebracht naar het bureau aan de Lange Torenstraat, waar hij is opgesloten. Reusachtige brand te Londen. Zaterdagnacht heeft te Londen een reusachtige brand gewoed. In de West-India.docks in de Lon- densche haven brak brand uit in een rhum pakhuis waarin 5 millioen liter rhum ter waarde van ongeveer 2'/a millioen pond sterling lag opgeslagen. Binnen enkele minuten stond de geheele kade in lichterlaaie. De brand weer was weldra met 150 voertuigen aanwezig en bestreed het vuur met honderden stralen doch niettemin greep de brand steeds verder om zich heen. Tegen middernacht leek het alsof de geheele docks door het vuur zouden worden aangetast. Het blusschingswerk wem bemoeilijkt door voortdurende ontploffingen. Eerst 's morgens was men het vuur meester. Chauffeur met een blinddoek Een experiment van prof. Langsner, die geblinddoekt een auto bestuurde, vormde Zaterdag een geweldige sensa tie op den Scheveningschen boulevard. Het zag zwart van de menschen toen prof. Langsner nabij de Rotonde werd geblinddoekt. Het personeel der N V Stoomschoenenfabriek A. H. VAN ScHIJNDEL betuigt zijn innig leedwezen bij het overlijden van zijn ge- achten patroon. den Weled. heer A. H. van Schijndel. Zijne nagedachtenis zal bij hen in groote eere blijven. Het Personeel Waalwijk, 28 April 1933 zelfstandig kunnende werken en koken. Aanm. STATIONSSTRAAT 21. WAALWIJK. Z. g g o. z. a. t. m. 50109 te Capelle, zal op Vrlldag 5 Mei a.s.( te 's namiddags 2 uur, ten ver zoeke van den heer A, DOLI. SLAGER aan diens woning op het Dijkje te Waspik om contant geld, 50110 5 kasten, schilderijen, stoelen, glas- en aardewerk, ijzeren potten, melkwagen, glazen, luiken 14 gegalvaniseerde platen en wat meer zal worden aangeboden. onder Waalwlfk en Baardwijk. Notaris te Waalwijk, Tegen half twee beklom prof. Lang-1 het openbaar Dan hebben ze nog iets gedoan, woar ik mèr nie over uitgeroepen kan rug. komen! Mèr, ik ïfl er gewist! „Wè dan?" zalde zeggen, Munheer. Joa, Munheer, de is vaast ieriet, „Die bruidjes!" 's Moandags meej Elshoutsche kermis Munheer dè hadde moeten zien! weer of gin weer, dan ziedde Tienusse Pater de Wit! ging un Zondag te voet meej Drieka's bij Pietje Klerks noar tusschen zun voader en moeder in noar vurre komen, in de bus stappen en de Kerk. noar den Elshout rijen. Nou ik 't over un Gistelijk fist heb eige uit kuren! Doar \s, 't donker! gehad, nou goi ik 't ok us efkes hebben Ik geleuf dèk nou munne gal zoo wè over un wérelds fist. uitgespouwd heb over de komende Doar bedoel ik meej de „kermis". kermis. De Elshoutsche kermis is aachter de Kijk us, Munheer, ik zeg altij woar 't op zit. Es 't iemus nie meej mun eens is, wè goed kan zijn, want per slot van rekening zij ik toch ok mèr unnen boer uit de haai, dan moeten ze 't mèr weten te zeggen. Munheer, houdoe war en de groeten van Driekas. TIENUS. sner zijn wagen, waarin nog een Duitsche zenuwarts en 2 Nederlandsche journalisten plaats namen. Vooraf verklaarde prof. Langsner, dat als hij dreigde ergens tegen aan te rijden, hij, doordat de anderen in den auto dat vreesden, gewaarschuwd zou worden. Met groote snelheid reed de auto weg. Met een vaart van minstens 70 Kilometer per ur reed prof. Langsner den boulevard af. Na den boulevard te hebben afgereden, sloeg de geblind doekte bestuurder plotseling de Pala- cestraat in en reed achter het Kurhaus om. Ieder oogenblik leek het of de auto in razende vaart tegen een der lan taarnpalen op een vluchtheuvel zou rijden, doch even zoovele malen wendde prof. Langsner tijdig het stuur en passeerde op kleinen afstand de obstakels. GEMENGD NIEUWS. Door een auto overreden en gedood. Gistermiddag is op den rijksweg te Klein Driene, bij Weerselo, het vierjarig dochtertje van B. onder een auto van P. uit Winterswijk geraakt. Het kind was onmiddellijk dood. De auto is in beslag genomen. Nieuwe proeven van den heer A. Veraart. Wij vernemen dat de heer A. Veraart in de de maand Mei zijn proefnemingen voor het bestrijden van onweer en hagelbuien uit lucht, vaartuigen zal hervatten De werkwijze van den heer Veraart voor onweers- en hagelbestrijding be- staat hierin, dat hij door het uitwer pen van papier op de wolken in het begin van den namiddag, deze tot condensatie brengt, voordat ze zijn opgestegen tot zeer groote hoogte. De oorsprong der hooge hakken. Wij weten dat de Egyptische konin gin, Cleopatra, onweerstaanbare diep. zwarte, sikkelvormige wenkbrauwen om haar oogen teekende, dat de dichters uit dien tijd, het fonkelen van haar oogen en den glans van heur haar, dat was als gepolijst ebbenhout in 't maanlicht, bezongen.... Maar een volmaakte schoonheid, vond zij zichzelf niet.... Zij was te klein van gestalte, waardoor zij niet voldoende imponeerde.... Dit kon zóó niet blijven, er moest iets op gevonden worden 1 Na veel besprekingen met haar ADVERTENTIëN. hofhouding en na vele slapelooze nachten heeft zij 't vraagstuk weten op te lossen.... Zij liet zich een schoeisel vervaardigen, waarvan de zolen van den teen tot aan den hiel geleidelijk tien centimeter dikker wer den, zoodat Cleopatra de eer toekomt de schoenen met super hooge hakken uitgevonden te hebben, die onze vrouwen nu dragen, al is het dan ook in gewijzigden vorm. Aanslag op een polltle-agent te Rotterdam. De dader is gearresteerd. Woensmlddag tegen 3 uur moest uil het gebouw van den gemeentelijken dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon aan 't Achterklooster R'dam een werk- looze die, omdat hij ontevreden was over de regeling van zijn ondersteuning, kabaal maakte, worden verwQderd. Toen een agent van politie hem beet greep, trok hij opeens een groot mes en daatmee stak hij den agent in het hoofd De agent werd zeer ernstig getroffen en zakte ineen. Van de algemeene consternatie maakte de dader gebruik, om er van door te gaan. Men zette hem evenwel na, en het gelukte hem te grijpen. Het mes had hij inmiddels al weggegooid. Op de ondersteuning van den 35- jarigen zeeman K. V. was gekort, om dat zijn vrouw zou hebben gewerkt en deze verdiensten niet waren opge geven. V. kwam met zijn vrouw hier over spreken. Hij vertelde van niets te hebben geweten en zijn vrouw zei te hebben gewerkt, zonder dat haar man daar iets van zou hebben geweten. Men zei op het bureau, dat men deze zaak nader zou onderzoeken. V. nam hier geen genoegen mee. Hij wilde geld hebben en htj verkoos niet weg te gaan. Daarop zijn 2 agenten ontboden, die eerst getracht hebben den man met een zoet lijntje weg te krijgen, hetgeen niet Is gelukt. De agenten grepen den man toen beet, waarna hij een van Tot onze diepe droefheid overleed heden, vrij plot seling, tijdig voorzien van de H. H. Sacramenten der Stervenden, onze beminde Vader, Behuwd-, Groot-en Overgrootvader de WelEd. Heer Antonlas Hubertus van Schijndel Weduwnaar van Mevrouw Anna Maria van Wall, in den ouderdom van 77 jaren. Uit aller naam, FRANS COOYMANS- VAN SCHIJNDEL. Waalwijk, 28 April 1933. De plechtige uitvaart zal plaats hebben op Maandag 1 Mei ten 10 uur in de parochiekerk van St. jan Baptist. Geen Bloemen. Geen Rouwbeklag. Commissarissen en Directie der N. V. Stoomschoenen fabriek A. H. VAN SCHIJNDEL, geven met innig leedwezen kennis van het overlijden van hun geachten president commissaris, den Weled. heer A. B. van Schijndel. De Raad v. Commis sarissen en Directie. Waalwijk, 28 April 1933. de na.omschreven onroerende goederen: Koop I. Het Huis met erf te Waalwijk, aan de Burgem. Smeelelaan 5, Kad. Seciie B No. 2734, groot 3 20 A. Verhuurd voor f 4 50 per week. Koop II. Het Winkelhuis met erf te Waalwijk, aan de St. Antoniusstraat 124, Kad Sectie B No. 1981, groot 2 88 A. Vrij van huur. Koop III. Een hui9, waarin drie woningen, te Baardwijk aan den Winterdijk, Kad> Sectie E Nos 982, 983 en 984, 9amen groot 2 94 A Verhuurd samen voor f5 50 per week Koop IV. Het huis met erf en tuin (bouwterrein) te Baardwijk aan het Laageinde. Kad. Sectie E No. 1387. groot 8.80 A met uitzondering van 1.59 A uit oud 614. bij het kadaster staande ten name van A. Bayens en cons. Vrij van huur. In dezen Koop is begrepen de gerechtigdheid van verkoopers in het kad. perceel gemeente Baard wijk, Sectie E No. 1412 ten name van de Gemeente Waalwijk, zijnde die gerechtigheid 1 A. uit het oude No 1037. Vooromschreven onroerende goederen behooren aan de erven en rechtverkrijgenden van P. van Iersel, gewoond hebbende te Waalwijk en worden verkocht ingevolge bevel der Arr. Recht bank te 's.Hertogenbosch. Aanvaarding: Bij de betaling der kooppenningen, voor zoover onverhuurd in eigen gebruik en indien verhuurd in het genot der huurpenningen. Betaling koopsomuiterlijk 5 Juli 1933. Lasten voor koopers vanaf 1 Juli 1933. De veiling wordt gehouden bij inzet en toeslag op Woens dagen 10 en 24 Mei 1933, telkens des avonds te 7 uur in het café ROYAL van den heer v. d. LEE aan de Groote traat te Waalwijk. Nadere inlichtingen geeft voor noemde Notaris. 50105 Waalwljksche Stoomdrukkerij Antoon Tfelen. 8,05 9,00 9,20 10,30 11,00 11,10 10,00 11,30 12,15 2,00 3,00 3,30 3,50 4,10 4,30 4,50 5,15 0,00 6,20 6,40 7,15 7,25 7,45 8,00 8,15 10,30 10,35 Vervolg Willy Rosen-programmn Clinge Doorenbos Brahms-Feest Gramofoonmuziek Vaz Dias Dansmuziek HUIZEN 1875 M. K. R. O. 8,00 Morgenconcert Gramofoonmuziek Godsdienstig halfuurtje Het KRO-Orkest Vrouwenuurtje Gramofoonmuziek Voordracht Lledercnrecital Voordracht Vervolg Liederenrecital Gramofoonmuziek De KRO-Boys De Vijfprovlncietoeht rond het IJsselmeer De KRO-Boys Esperanto-Cursus De KRO-Boys Causerie Verbondskwartiertjc Gramofoonmuziek De Haarlcmsche Orkest-vereeniglng Vaz Dias Iwan Schustow met zijn Balalaikakapel WOENSDAG 3 MEI HILVERSUM 296 M. VA.RA. 8,00 Gramofoonmuziek V. P. R. O. 10,00 Morgenwijding V. A. R. A. 10,15 Uitzending voor de arbeiders in de conti nubedrijven VARA-Klein-Orkest Orgelspel VARA-Klein-Orkest Vrouwenuurtje Voor de kinderen Amsterdamsche Salon-Orkest R. V. U. 6,30 De leegheid van het heelal V.A.R.A. 7,00 SDA P-kwartiertje Brahms-hcrdenklng VARA-tooneel Gramofoonmuziek VARA-Orkest Vaz Dias VARA-Klein-Orkest De Flierefluiters HUIZEN 1875 M. N. C. R. V. 8,00 Schriftlezing en meditatie 8,15 Gramofoonmuziek 10,30 Morgendienst 11,00 Liederenrecital 12,15 Gramofoonmuziek 12,00 12,45 1,15 2,00 3,00 5,30 7,15 8,00 9,30 9,45 10,30 10,45 11,15 12,30 Het trio Van der Horst 2,00 Landbouwuurtje 3,00 Lezen van Clir. lectuur 3,30 Concert 5,00 Kinderuurtje 6,00 Bespeling van het Studio-orgel 6,30 Onderwijsfonds voor de binnenvaart 7,15 Ncd. Chr. Persbureau 7,30 Gramofoonmuziek 7,45 Spreker: A. Stapelkamp 8,00 Evangelisatie-Samenkomst 9,30 Vaz Dias 9,45 Het Amsterdamsch Salon-Orkest 11,00 Gramofoonplaten

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 7