Mogen kinderen snoepen? zijn om de ongehoorzaamheidsbewe ging te bestrijden, in te trekken. Hij voegde er aan toe, dat indien hij zijn vasten overleeft, hij de zaken, die werden afgebroken bij zijn terugkeer uit Engeland, zou hervatten. Vreemde strijdkrachten in Neder- landsche havens in West-Indië. in de commissie, die zich met het geschil tusschen Peru en Columbië bezig houdt, heeft de Nederlandsche gedelegeerde prof. Moresco naar aan leiding van het bericht, dat drie Peru- aansche oorlogsschepen, gevolgd door drie Columbiaansche watervliegtuigen, aan in de buurt van het Panama-kanaal gelegen havens om faciliteiten gevraagd hebben, een verklaring afgelegd.| Daaruit blijkt dat de vergunning gevraagd is doch dat de Nederland sche regeering voorloopig geen toe stemming heeft gegeven, in afwachting van de adviezen van den Volkenbond. De gouverneur van Curacao heeft een aantal Peruaansche oorlogsschepen gedurende 8 uur op de reede toege laten, daar het volgens hem een noodgeval betrof, omdat de schepen van brandstof moesten worden voor zien. SPORT. VOETBALSPORT. HOLLAND—BELGIë 1—2. DE VOETBALCOMPETITIE. WAALWIJK. JULIANA. R. W. B. DRUNEN. SPRANG-CAPELLE. WIELERSPORT. WAALWIJK. KAATSHEUVEL. 's-BOSSCHE WIELERBAAN. DUIVENSPORT. WAALWIJK. DRUNEN. Dit is voor vele ouders nog steeds een open vraag Toch is deze kwestie heel gemakkelijk op te lossen. Als Uw kinderen weer vragen om iets .lekkers" geef ze dan de origineele KING Pepermunt. Waarom? Omdat KING niet alleen een heerlijke smaak en geur bezit, maar tevens door het edele natuurproduct, waaruit het be reid is, de eetlust opwekt. KING Extra Strong. CAPELLE. DRUNEN. He! bouwen van een woonhuis voor rekening van C. van Delft is opgedragen aan M. Schapen donk—Jehoel alhier. Zondag is het café in de duinen van de heeren van Wezel en v. Oers geopend. De harmonie .De Volharding" zou enkele nummers ten gehoore brengen doch meest wegens het slechte weer thuis blijven, wat vele terug hield om deze wandeling te doen. Woensdagavond half achl wordt in het café van den heer Th. Elshout alhier een vergadering gehouden waar bij alle patroons schoenfabrikanten uit onze gemeente worden uitgenoodfgd tot oprichting van een R.K. Patroons, bond. v/ De tooneelclub der Jongens- Congregatie heeft in studie genomen „Mozes in de klem", komische-operette in één bedrijf door Alph. G Mosmans. Deze operette zal opgevoerd worden tijdens het matirée met kermis. >j-r~§ Donderdag a.s. zal voor de 'eden van den Boerlnnenbond Drunen- Elshout een vergadering worden ge* houden te Elshcut. ELSHOUT. Nauwelijks is de schoone Meimaand aangebroken of horderden pelgrims maken zich op om van heinde en verre te komen naar Elshout, om de Wonderbare Moeder dank te brengen voor verkregen gunsien. De eerste Zondag was buitengewoon druk. 'a Morgens om 5 uur naderden honderden pelgrims ter H. Tafel. Bij alle diensten was de kerk overvol en moesten honderden menschen ztch buiten met een staanplaats tevreden stellen. Om 9 uur kwam de groote processie met twee extra trams uit Tilburg, die begeleid door de harmonie naar de kerk trok. Na de verach-'^de oefeningen irok de groote process. onder leiding van den Directeur den E riser v. Olrschof, naar de gereedstaande tram om de terugreis te aanvaarden. \j SPRANGCAPELLE (V.m. Sprang). De Ned. Herv. Meisjesvereeniging op G.G. alhier kwam Donderdagavond j.l. in de zaal van den Chr. Volksbond in feestelijke jaarvergadering bijeen, onder leiding van haar oud eere voorzitter Ds J. Fokkema van Amstel. veen, die voor deze gelegenheid met Mevrouw Fokkema, oud-presidente der vereeniging, was overgekomen. Na de verslagen die door verschillende dames.functionaressen werden uitge bracht, werd de avond op aangename wijze doorgebracht met voordrachten, zang enz. Te middernacht keerde men voldaan huiswaarts. De afd. Sprang van het Ned Werkl. Verbond Patrimonium kwam j.l. Zaterdagavond in de zaal van den Chr. Volksbond in vergadering bijeen. Na opening op gebruikelijke wijze werden enkele ingekomen stukken be handeld. Ingekomen was o a. een schrijven van Ds. P. van Toorn van Rotterdam, als antwoord op de door de afd. gezonden felicitatie bij gelegen heid van diens zilveren ambtsjubileum Tot afgevaardigde naar de jaarver gadering van het Verbond op Maandag en Dinsdag 15 en 16 Mei te Rotter dam, werd benoemd dhr. J. de Jong De agenda voor bedoelde vergadering werd hierna behandeld, waarna de vergadering met Dankgebed door dhr. W. M. Dalmaijer werd gesloten. CAPELLE. De Ned. Herv Jonge- meisjesvereeniging op G. O. houdt a.s. Woensdagavond 7 uur in de Ned. Herv. Kerk haar Jaarvergadering. De agenda vermeldt behalve de jaar verslagen inleidingen, afgewisseld met voordrachten. D- heer M. de Rooij alhier heeft in verband met zijn benoeming tot hoofd der Bijzondere School te Well bij Ammerzoden, welke benoeming door hem is aangenomen ontslag ge vraagd als onderwijzer aan de Bijzon dere school in de Nieuwstraat te dezer plaatse. Onze dorpsgenoote Mej A. de Graaff is benoemd tot hulp-huishoud, verzorgster bij de, Afdeeling van het Groene Kruis te Waalwijk, welke be- iiucmiiig uuor naar is aangenomen. De heer. P. Faro alhier is bf- noemd lot lid van den Bondsraad van den Ned. Chr. Bouwvakarbeidersbord met 260 stemmen tegen 156 op zijn tegen-candidaat. Naar men ons mededeelt, is aan eenige arbeiders, werkzaam op de Stoomschoenfabriek van de firma Moonen in de Nieuwstraat, wegens slapte in bet bedrijf, ontslag aangezegd. Op Zaterdag 10 Juni a.s. zal de jaariyksche Landdag worden ge houden, uitgaande van den Ring van Ned. Herv. Jongelingsvereenlgingen op Qeref. Qrondslag, op het bekende terrein van den heer A. Verhoeven aan de Hoogevaart, tegenover kasteel .Zuidewijn." Verschillende sprekers hebben zich voor deze samenkomst beschikbaar gesteld. WASPIK. De voetbalvereeniging .Hercules" alhier heeft de beschikking gekregen over een nieuw terrein nabij het Spoorwegstation, gelegen achter het café van den heer A van Iersel. Met het in orde brengen van het terrein is reeds een aanvang gemaakt. De 59 jarige P. alhier gevoelde zich dezer dagen onwel en was binnen enkele oogenblikken overleden. K GEERTRUIDENBERG. Het bou. wen van een woonhuis voor rekening van S. Mureau alhier is bij openbare aanbesteding opgedragen aan Ch. v. d. Ploeg voor f1589. Bij de gemeentelijke werkver schaffing zijn thans 30 werkloozen te werk gesteld. Kerkdiensten op Zondag 14 Mei Ned. Herv. Kerk v.m. 10 uur Ds. Zuurdeeg alhier. Evangelisatie Immanuel nam. half zes Ds. Cieremans uit Princenhage. ST. JOACH1MSMOER. Zaterdag ver- gaderde in café Maa3 alhier bet Kruis booggezelschap „Onderlinge Vriend schap". De Voorzitter sprak allereerst over de wedstrijden met de zusterver. eeniging te Berkdijk, waarvan de eerste zal plaats hebben op de banen van O.V. op Zondag 14 Mei as. te half vier; de tweede te Berkdijk op een nader te bepalen Zondag in Auguslus of September. De regeling, opgemaakt met't Bestuur van .Willem Teil* werd voorgelezen, terwijl de groepsindeellng werd opgemaakt. Een tweede agenda punt betrof een eventueele blijvende samenwerking met Willem Teil en zoo mogelijk andere Kruisbooggezelschap pen in de naaste omgeving. Tot slot werden de eveniuee! te houden volks spelen met voile belangstelling be sproken. Deze droegen een voorloopig karakter, daar de definitieve reg-ling plaats heeft op een bijeenkomst van de beide andere hier bestaande clubs Volgens oud gebruik trokken op den eersten Zondag in Mei de Harmo niecorpsen vroeg in den morgen naar nabijgelegen plaatsen op marsch. Voor die gelegenheid had de Harmonie „St. Jan" uit Berkdijk ons gehucht voor haar uitstapje gekozen. Voor den aanvang der vroege Mis klonken de lustige tonen van lichte marschmuzlck den kerkgar^afs icgeu. Na eerst een aubade gebracht te hebben bij 't Hoofd der school en aan de Pastorie trok het gezelschap over Dongen.Vaart naar huis terug. BINNENLAND. Uiteenzetting van de K LM. directie. De directie van de K. L M heeft thans uitvoerige mededeelingen gedaan over het fusschen de piloten en haar gerezen coifl'c», dat geleid heeft tot de ontslagaanvrage van de piloten. De directie geeft een uiteenzetting van de „voorgeschiedenis" en tracht ver volgens de grieven van de piloten, zooals zij in een zestal punten zijn neergelegd, ie weerleggen. De verdiensten loopen van f 10.000 lot f 15 000 per jaar; behalve een verblüfgeld van f 12 per dag. De kabinetscrisis. In het gebouw van de Tweede Kamer hebben de liberale en chr.- historische Tweede Ksmer.fraclic-s ver gaderd, ter bespreking van het haar voorgelegde ontwerp regeeringspro- gram. De R K, Tweede Kamerfractie zette haar Zaterdag begonnen vergadering voort. De A. R en V. D. Tweede Kamer fracties hebben reeds eenige dagen geleden vergaderd om haar standpunt te bepalen. De positie van den gulden. Zaterdag heerschte op de beurs ongerustheid ten opzichte van onzen gulden. Na de verklaringen van den minister van financiën en den president der Amsterdamsche Bank, dat Nederland den gouden standaard handhaaft, is het vertrouwen wederom aanzienlijk versterkt. Opening der Staten Generaal. Gisteren is de zitting der Staten Generaal geopend in een vereenigde vergadering van eerste en Tweede Kamer. Minister Ruijs de Beerenbrouck hield de volgende openingsrede: De Koningin heeft mij opgedragen deze buitengewone zitting van de Staten Generaal te openen. Den dag aan de stemming voor ue vemezifïg v3n 'de leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal, voorafgaande, hebben de ministers, hoofden der ministerieele departementen hunne portefeuilles ter beschikking van de koningin gesteld. De koningin heeft hun verzoek in overweging genomen en de ministers uitgenoodigd zich inmiddels te blijven belasten met de behandeling en af doening zoo mogelijk van de loopende zaken. De koningin hoopt dat het u gegeven zij in deze zitting welke slechts kort van duur zal zijn tot heil van ons vaderland onder Gods leiding werkzaam te zijn. In naam der ko ningin verklaar ik de buitengewone zitting van de Staten-Generaal te zijn geopend. Vergadering van RK. Werkgevers. Te Tilburg is een gecombineerde besiuursvergadeting van de Aig. R K. Werkgeversvereeniglng en het R.K Ver bond van Werkgeversvakvereeniglngen gehouden. Over de openingsrede van Mr. M. P. L Steenberghe ontspon zich een uitvoerige gedachtenwlsseling. Wat de beveiliging der binnenland, sche markt betreft, welke voor de industrie door bet wegvallen van het grootste deel van den export met den dag van meer belang wordt, werd vastgesteld, dat de industrie op vol strekt onvoldoende wijze tot nu toe is geholpen, zoodat vergrooting van de werkloosheid en ondermijning van vele ondernemingen voor de deur staat. De vergadering besloot bij de nieuw te vormen regeering er ten sterkste op aan te dringen aan de crisis— invoerwet ruimer toepassing te geven en bovendien den invoer veel sterker te beperken. Van twee zijden zal Nederland dienen zorg te dragen, het deflatie- proces, waaronder de industrie gebukt gaat, te stuiten. Eenerzljds door de productiekosten te verlagen,.anderzijds door het prijspeil wederom te ver- hoogen tot een loonend niveau. De vergadering sprak zich met klem er voor uir, dat de bestaande sociale wetgeving zoolang mogelijk moest worden gehandhaafd. In het belang der werkgelegenheid moeten echter nieuwe lasten op het bedrijfsleven worden uliges'eld. De vergadering achtte het onver mijdelijk dat de tot nu toe gevoerde economische politiek noodzakelijk binnen korter of langer tijd tot inflatie van het ruilmiddel zou moeten leiden. Versterking van den weerstand van het bedrijfsleven is het eenige middel om de inflatie te ontgaan. De vergadering achtte het den aller, hoogsten tijd het roer om te werpen en de lijdelijke economische politiek in een actieve om te zetten, 7unnelbouw te Rotterdam B. en W. van Rotterdam hebben thans den Raad een voorstel aanhangig gemaakt om in beginsel te besluiten tot den bouw van een tunnel onder de Maas te Rotterdam, in de lijn Parkkade— Charlois, waarvan de kosten geraamd worden op f 24 milli- oen. Deze tunnel zal uitsluitend be stemd zijn voor het snelverkeer en is geprojecteerd in aansluiting op be staande en voorgenomen hoofdverbin dingswegen tusschen Den Haag en Rotterdam, Hoek van Holland en Rot eidam, alsmede Rotterdam en het Zuiden des lands. GEMENGD NIEUWS. Het ontvoerde meisje in Massachusetts. Reuter meldt nader uit Harwich in Massachusetts, dat aan de ontvoerders 60.000 dollar is uitbetaald, alvorens zij het tienjarig meisje Margaret McMath aan de ouders hebben terug gegeven. In verband met de ontvoering heeft de politie twee personen gearresteerd, en wel den garage-eigenaar Cyril Buck en zijn broer Kenneth. Eerstge noemde was een der tusschenperso- nen bij de onderhandelingen over den losprijs. De politie deelt mede, dat hij bekend heeft bij de ontvoering betrokken te zijn, een bekentenis die hij aflegde, nadat zijn broer Kenneth was geïdentificeerd als degene, die het meisje aan haar vader terugbracht. De twee broers hebben den losprijs reeds aan de politie teruggegeven. Een bejaarde man berooid. In den nacht van Zaterdag op Zondag is de alleenwonende 77-jarige v. d. B. in zijn woning te Veghel overvallen en van f680 beroofd. De man werd aan handen en voeten gebonden. De in brekers zijn daarna per rijwiel ver trokken. Enkele maanden geleden zijn bij denzelfden persoon f300 gestolen. Doudelijk auto.ongeluk. Zaterdagmiddag ongeveer kwart over 4 is op den Rijksweg in 't Zand (N.-H,) bij de Burgervlotbrug de on. geveer 42-jarige heer N, v. K. uit Rotterdam, hoofd van de expeditie onderneming fa. v. Koningbruggen, door een auto uit Leeuwarden aan- gereden en vrijwel op slag gedood. Bij het passeeren van een anderen auto slipte de auto, waarbij de heer v. K. werd opgenomen en tegen een brugwachtershuisje werd gesmakt Het lijk is naar het ziekenhuis te den Helder gebracht. Het Nederlandsche elftal heeft zich Zondag aan zijn slechte gewoonte gehouden om in het Am- sterdauische Stadion te verliezen. Het was een partij waarin beide ploegen beneden hun nor male peil bleven. Na de laatste goede wedstrijden die het Nederlandsche elftal gespeeld heeft, is dit een geduchte tegenvaller. Het gemis van v. llecl was voor Holland een geduchte handicap, hoewel Breitner, die hem ver ving, geen slecht werk deed. De midhalf pluats blijft nog steeds een vrnagteeken, ook Zondag kon Anderiessen zich weer niet boven het gemid delde verheffen; erger, hij bleef zelfs onvoldoen de. Pellikaan speelde op volle kracht en was dan ook de beste speler der lialflinie. De binnenspelers hielden zich te zeer op den ach tergrond. Duijnhouwcr was veel te langzaam en bleek een volkomen mislukking. Adam speelde weer zijn fraaie staaltjes voetbal, die echter door zijn te verdedigende houding geen succes konden brengen. Wels en van Nellen speelden een vrij goede partij; doch de laatste heeft enkele opge legde kansen gemist. Ook van den Broek was be-, noden zijn normalen vorm. Hij had nog last van zijn blessure. In de verdediging was Weber verre weg de beste, van Run was iets minder. Van der Meulen heeft weer uitstekende dingen gedaan, doch hij viel weer in zijn slechte gewoonte om enkele houdbare ballen te missen. De Belgen hadden een goede keuze gedaan aan huh nieuwen doelman Braet, die bijna niet te passeeren was. De backs en de midhalf Hellemans voldeden weer zeer goed en in de voorhoede wa ren beide vleugelspelers en Voorhoof goed op dreef. Het begin was voor de Oranjemannen hoopge vend, want reeds aanstonds werden enkele ge vaarlijke aanvallen geforceerd. Na tien minuten kwam echter een goed opgezette aanval van Bel gië en dank zij een fout van v. d. Meulen kon Desniedt het eerste doelpunt scoren. Tot de rust was het een weinig aantrekkelijke partij waarin België het meest in den aanval was. Enkele goede Hollandsclie kansen, vlak voor de rust, wer den gemist. Toen de tweede helft half ten einde was, slaag de de Hollandsclie voorhoede erin door Adam uit een corner gelijk te maken. Doch na 10 minu ten deed Voorhoof deze winst weer teniet door van de'- Meulen met een onverwacht ver schot te passeeren. Holland zette er toen alles op, doch de spelers slaagden er niet in opnieuw gelijk te ma ken, ofschoon de kans daartoe wel geboden werd. Zoowel van den Broek, Duynhouwer als v. Nellen misten echter. Andere Internationale wedstrijden. Te Hasselt versloeg het Nederlandsch B-elftal het Belgische dito met 41. De eenigc promotiewedstrijd in de Zuidelijke 2e klas is door Middelburg met liefst 6—1 gewon nen. Deze cijfers toonen overduidelijk dat de Zeeuwen van plan zijn hun huid duur te verkno pen. HET ZUIDEN. Promotie le klasse. Middelburg—Juliana 61 Promotie 3e klasse. BoeiinecrZeelandia 43 Promotie res. 2e klasse. NOAD 2Staatsmijn Emma 2 31 De Zondag j.l. uitgestelde promotiewedstrijd is nu voor Zondag a.s, 14 Mei vastgesteld en moet Juliana dus Zondag als eerste wedstrijd de vereeniging Zaltbommel gaan bekampen. Supporters welke de reis wenschen mede te maken.kunnen zich tot Donderdagavond 7 uur opgeven bij den lieer C Krol, Hoogeinde, Waal wijk. Kampioenschap Juliana. Zaterdag j..l heeft onze voetbal vereeniging Juliana haar kampioenschap feestelijk herdacht. Circa half 5 arriveerde de harmonie St. Jan aan het kleedlokaal in den Overlaat om onze kampioenen met het Bestuur te komen afhalen en met vroolljke marschen naar het clublokaal te brengen. Om 5 uur had de receptie plaats. Tal van de putaties maakten van deze gelegenheid gebruik oin de vereeniging te complimenteeren met haar kampioenschap, welke felicitaties ineerendeels gepaard gingen met bloemen en de noodigc spee ches. De vergaderzaal waar liet bestuur en het elftal had plaats genomen, was zoodoende door de binnengekomen mooie bloemstukken feestelijk versierd. Allereerst kwam de Vice-Voorzitter van de harmonie, de heer C. Pullens namens de har monie St. Jan zijn gelukwensclien aanbieden met liet behaalde kampioenschap in deze zware com petitie en wensclite de vereeniging succes In de komende promotiewedstrijden. Tevens zei de spreker een speciaal woord over den aanvoerder J. Wilhelm, die door om standigheden niet aanwezig kon zijn en hij hoopte dat het bestuur zijne woorden zou overbrengen. Hij immers had een groot aandeel in dit behaal de kampioenschap. Verder kwamen o.m. aan het woord de heer Tac. van Mierlo namens de R.K. Gymn. Ver. Kunst en Kracht, Waalwijk; de heer M van Vugt namens de VV RWB, de heer J. Hornes KNVB-scheids- rechtcr; de eer Fr. Slaats BVB-scheidsrechter; de lieeren A. van Mierlo en C. Schoep namens Oranje-Bovende heer van Eindhoven namens de Sociëteit Ons Genoegen; de heer M. van Iersel en IJ. Pullens namens de Loterij-vereeniging. Mooie bloemstukken kwamen binnen van Waal- wijks Belang; VV HEC; VV RWB; RK Gymnastiek Helvoirt. Verder kwamen felicitatie-telegrammen binnen van „De Echo van het Zuiden, Waalwijk; VV Oosterhout. Schriftelijke felicitaties van Waalwijks Belang; RKVV H\'V, Waalwijk; VV DVO, Haar steeg, Sociëteit Ons Genoegen, Waalwijk; en van verschillende particulieren. De receptie werd opgeluisterd door de Harmo nie St. Jan onder leiding van den heer J. Thijssen. De Voorzitter van Juliana, de heer L. van Gel der, dankte de afgevaardigden van de diverse ver- eeniglngen, waarna om circa 8 uur het kampioens feest voor geheel de vereeniging een aanvang nain. RWB 4 heeft de competitie beëindigd met een wedstrijd tegen HEC 3. De jongste RWB-ors heb ben dit op degelijke wijze gedaan door HEC 3 met 42 te kloppen. Voor de Zaterdagen 13, 20 en 27 Mei zijn voor de lagere elftallen seriewedstrijden uitgeschreven. Voor a.s. Zaterdag is vastgesteld: 3 uur: RWB 3—Quick, Waalwijk. 5 uur: BSV, alhier—NEO, Sprang. Gezien de gelijkwaardige tegenstanders kunnen eenige spannende wedstrijden verwacht worden. Zondag j.l. speelde VJC 2 alhier een vriend schappelijke wedstrijd tegen Olympia 2 te Vlij men en verloor met 24. J.l. Zaterdagmiddag werd op het terrein der voet bal vereeniging Sparta te Vrijhocve-Capelle de le ronde gespeeld der door deze vereeniging ge organiseerde seriewedstrijden, waaraan werd deel genomen door de voetbalverceniglngen Wilhelmina uit Wijk; LONGA, Heusden, BSV, Bcsoijen; SDO en NEO, Sprang; Neerlandia, Kaatsheuvel en Ex celsior, Capelle. De wedstrijden dezer le ronde die door het on gunstige weer niet die belangstelling hadden, welke men verwacht had, werden gewonnen door Wilhelmina, LONGA en SDO, terwijl Excelsior, dat voor deze eerste ronde vrijgeloot was, zich gemakkelijk in de eindwedstrijden geplaatst zag. De beslissingswedstrijden worden a.s. Zaterdag middag gespeeld en worden geopend met de wed strijden: Wilhelmina—SDO en LONGA—Excelsior, waarna de verliezers- en winnaarsronde gespeeld worden. Na afloop zullen de prijzen in het clublokaal bij den heer J. Treffers aan het Bruggetje wor den uitgereikt. Het muziekgezelschap Sirena zal, naar we ver nemen, ook deze wedstrijden opluisteren. Op de Waalwijksclie Wielerbaan zullen a.s. Zon dag om half 3 clubwedstrijden worden gehouden uitsluitend voor de leden van de „Zwaluwen" Tevens zullen er verschillende records worden gevestigd. Koppel wedstrijden, achtervolging en eigen kracht voor de jongere generatie staan op het program. De volgende renners nemen deel: Knuist, van Geenen, A. Slaats, J. van den Berg, J. van Beek, N I'ol, L de Vaan, Broeks, van Goorden, Baks, N Verhoeven, P van Geenen, Kampman, Kamp, Brc- kelmans, van der Heijden, Dalmeijer, Rosenbrand P Verhoeven, Zwietering, Verhoofstad, Timmer mans, Merens, van der Pennen. Leden en hunne dames hebben vrijen toegang op vertoon van hun kaart. Voor de verdere be langstellenden wordt een kleine entrëe geheven. Er zal voor deze altijd spannende nieuwelingen wedstrijden veel belangstelling zijn. De Kaatsbeuvelsche Wielerclub had voor Zon dag groote wedstrijden op hare baan aan den Horst uitgeschreven. Hoewel het weer niet in alle opzichten medewerkte, mag de club op een ge slaagden Zondag terug zien. In alle nummers ble ken de Brabanders sterker dan de Hollanders. Bij de nieuwelingen gaven bijzonder van Bcrkel en Zijlmans schitterend werk te zien. Uitslag: Sprintwedstrijden amateurs en onaf- hankelijken Finale: 1. P. van Zundert, Ulvcnliout. 2. Pli. Reijnders, Etten. 3. Muller, Amsterdam 4. Souert, Amsterdam Koppel-achtervolging Payir,6,.„-vrni*ï-Tilburg halen Gebr. de Beer, Amsterdam in na 15 ronden 30 Baanronden eigen kracht voor nieuwelingen met 2 klassementen 1. Dalmeijer, Kaatsheuvel, 7 pnt. 2. N. Pol, Waalwijk, 5 pnt. 3. Rozenbrand, Waalwijk, 4 pnt. 4. de Vaan, Waalwijk, 1 punt. Koppelwedstrijd nieuwelingen 150 baanronden t 1. van Berkcl- Zijlmans, Kaatsheuvel, 7 punten Op 1 ronde: 2. Knuist-van Geenen, Waalwijk, 12 punten 3. Slaats-van den Berg, Waalwijk, 11 punten. Op 2 ronden: 4. Spierings-Nouwens, Kaatsheuvel, 2 punten. Koppelwedstrijd amateurs en onafhankelijken over 1 uur, 4 klassementen: 1. Reijnders-van Zundert, Ulvenliout-Etten 20 p. Op 2 ronden: 2. Paijmans-Vriens, Tilburg, 12 punten Op 4 ronden: 3. De Beer-Dekkers, Amsterdam, 9 punten. Op 8 ronden: 4. Souert-van Banen, Amsterdam 5 punten De Bossche Wielerbaan opende Zondag haar poorten onder ongunstige weersomstandigheden. Slechts de eerste serie *an den persoonlijken wed strijd voor amateurs over 10 K.M. kon worden uit gereden. De best geplaatsten waren: 1 KI. Bakker Tilburg; 2 W. Oeger, Amersfoort; 3 J Frese uit Utrecht; 4 C. Slaats, Waalwijk. De Waalwijksclie Concoursbond hield een wed vlucht vanuit Noyon. In concours 267 duiven. Los 12.50 uur Eerste duif 3-45-12 uur; laatste duif 4-4-21 uur. De prijzen werden behaald als volgt: C Broumels 1, 45, 67; S Sleenhof 2, 39; L van Gelder 3, 26J Verhagen 4, 7, 56J Blok 5A van Eijck 6, 54; P L Pullens 8; Th van der Geld 9, 14, 36, 64; J Kipping 10, 11, 60, 63; A de.Leijer 12, 35, 66; J de Wit 13, 28; A van Spijk 15, 24, 42; J van Veldhoven 16, 41, 59; C Verhulst 17; M van de Griendt 18; J Schoemans 19, 32, 38; Th de Ronde 20, 37, 61; J van den Houdt 21, 33; A Lom- barts 22; G Schoemans 23; II Knippels 25; H Pul lens 27; Th Duivenkam 29, 43, 47; J Leijten 30; C Witlox 31, 53, 65; A van Scliayk 34; Sjel Boot 40, 49; P Schoemans 44; A Hensen 46, 50; M Leij ten 18; A Stokwielder 51; J van Bladel 42; W van Bokhoven 55; A Stam 57 S van Boxtel 58; A Rak kers 62. le Overduif A. van Eijck. Zondag j.l. hield de Duivenvereeniging „De Postduif", gevestigd in café A. van der Geld, een wedvlucht vanuit Vilvoorde. De prijzen werden behaald als volgt: 1, 2, 5, 6, 19 W. Viveen-van Ravensteijn; 3, 4, 7, 9, 24 Gebr. van Ravensteijn; 8, 10, 20 M. van Sluysveld; 11, 25 Gebr. Maas; 12, 17 P. van Dom- melen-Veltman13, 23 A. Pelders-van den Hoven; 14, 15, 16, 18, 22 J. Stiphout-Pulles; 21 H. van Breugcl. Speciaal Gebr, van Ravensteijn; Konings poule: le W. Viveen van Ravensteijn; 2e Gebr. van Ravensteijn. le Overduif H. van Breugel. Aankomst le prijsduif 9-18-29 uur; laatste prijs- duif 9-58-31 uur. Duiven gelost 8 uur. Zondag a.s. wedvlucht vanuit Mons. Inkorven Vrijdagavond van 7 tot 8 uur. De Postduivenvereeniging „De Luchtvaart" hielo jl. Zondag een wedvlucht vanuit Noyon niet den volgenden uitslag: C. Verhagen 1, 18, 31, 34; J. van Doornik 2, 8, 25, W. Mandemakers 3, 5, 9, 19, 22; M de Jong 4, 15, 24; P Verhagen 6, 7, 11; G. Treffers 10 27; A. Klootwijk 12, 14, 30; II Rosenbrand 13; J. Ver steeg 16, 17, 23, 29; E. Haverlials 20, 33; A. Ver steeg 21, 28; W Versteeg 26, 32; G. Stam 35. Eerste overduifW. Versteeg Aangetoonde duiven: M. de Jong, G. Treffers en A. Klootwijk.

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 3