natuurlijk een bekwaam dokter moeten worden geëngageerd, doch spr. acht het niet op den weg van den raad te liggen dezen aan te wijzen. De heer de Wijs merkt op dat Dr. v. Selers de algemeene sympathie be zit en dat hij nooit Is tekort geschoten tijdig te waarschuwen als kerkelijke bedieningen moesten worden getroffen. Spr. vindt het daarom verschrikkelijk als deze dokter gepasseerd zou worden. Weth. v. Halder wil een opmerking maken, doch de heer Verhoeven belet hem dat door te zeggen De Wijs Is nog aan het woord I Voorzitter: Ik heb hier de leiding van de vergadering. Nog een woord van u en ik neem andere maatregelen. Weth. v. Haider zegt dan dat de vraag van den heer de Wijs z i. ge grond was, doch dat het beter ware geweest als de heer de Wijs he t bij die vraag gelaten had, Dr. v. Seters is ni. wel degelijk gehoord en hij heeft alles goedgekeurd zooals het thans wordt voorgesteld. Er is dus geen sprake van dat dr. v. Seters is gepasseerd. De heer de Wijs: Dat is zoo niet gebeurd, daar heb Ik getuigen van. Toen dr. Ackermans in Drunen kwam, heeft hij dr. v. Seters laten weten dat hij zich als geneesheer gevestigd had. 14 dagen later reeds is hij gekomen met het plan tot oprichting van een consultatiebureau. Doch meer is er niet over gezegd. De heer Verhoevenv. Halder liegt verschrikkelijk 1 Voorzitter, ik raad U aan beter op Uw woorden te passen. De heer Verhoeven Ik heb ook nog wat te zeggenSpr. beticht den voor zitter van advocaten-streken. Ook op de publieke tiibune wordt het onrustig. De voorzitter waarschuwt de bezoekers zich van op- of aanmer. kingen te onthouden. De heer A. v. d. Wiel heeft van Dr. Ackermans persoonlijk gehoord dat hij met dr. v. Seters over het bureau gesproken heeft. Dr. v. Seters heeft toen verklaard dat hij er niets op tegen zou hebben als Dr. Ackermans hier werkzaam zou zijn. De Voorzitter vindt het jammer dat bij een zaak van volksgezondheid per soonlijke kwesties worden gehaald. Mocht blijken dat het bureau zoodanig wordt opgericht dat men er geen goede verwachtingen van kan hebben, dan moet z.l. de subsidie geweigerd worden. Spr. vindt het beter niet verder op deze kwestie in te gaan. daar deze door het Wit-Oeie Kruis zelf moet worden uitgewerkt. De heer Verhoeven Wethouder v. Halder liegt en U hebt een aanslag gepleegd op Dr. v. Seters. Voorzitter. Ik wensch dergelijke woorden niet te hooren. De heer VerhoevenIk ben aan het woord en ik heb 5 minuien het recht om Ie spreken. U hebt den eersten aanslag gepleegd op Dr. v. Seters., Voorzitter. Het gaat over het bureau en niet over Dr, v, Seters. De heer Verhoeven. Maar daar heb ik het over. De Voorzitter ontneemt den heer Verhoeven het woord en als deze door blijft praten verzoekt hij hem de ver gadering te verlaten. De vergadering wordt geschorst om den heer Verhoeven in de gelegenheid te stellen zich te verwijderen. De heer Verhoeven weigert weg te gaan en zegt zooiets vanDat laat ik me niet doen al is U 100 jaar advocaat. De heer W. v. d. Wiel. Je mag hier in 't geheel niet praten. Als dhr. Verhoeven blijft weigeren wordt hij door den veldwachter bij den kraag gepakt en naar buiten ge bracht onder uitroepen als: Ik ben geen communist. Ik wensch me niet te laten beleedigen, verd.... De vergadering wordt heropend. De heer Vrijhoeven acht't wensche- lijk dr. v. Seters eerst over de zaak te hooren en het punt daarom aan te houden. De heer W. v. d. Wiel heeft in het prae-advies gelezen dat velen naar de bureaux in Waalwijk en 's Bosch gaan, doch hij vraagt zich af of dat wel ooit gebeurd is. Spr. meent dat een inrichting als hier bedoeld wordt toch niets za! uit. halen. Sommige vrouwen kunnen op gemakkelijke wijze het bureau bezoe ken, doch een vrouw met zes kinderen kan dat niet Bovendien moet het een model-inrichiing zijn. In plaatsen als Waalwijk en 's Bosch kan men dat bekostigen, doch in Drunen zal er niets van terecht komen. Spr. blijft bulten de kwestie—dr. v. Seters. Deze is altijd een zeer goede kracht geweest en als hij gepasseerd is spr. laat de persoon van dr. Ackermans buiten beschouwing dan kan dit z.t. niet door den beugel, want dr. v. Seters is gemeentearts en de subsidie wordt door de gemeente gegeven. Spr. ziet echter geen nut in deze Instelling. Als men tot oprichting wenscht over te gaan dan moet dat z.l. pas gebeuren als de werkloosheid uit de wereld Is. Want zoolang ais die bestaat en de kinderen niet be- hoorlljk verzorgd kunnen worden helpt een bureau, naar spr. meent, toch niet. Daarom zou hij de f80 aan een ander doel besteden. De heer v, Drunen wenscht de zaak aan te houden. De Voorzitter vindt het jammer dat uitgesponnen. Nogmaals zegt spr. dat het niets uitstaande heeft met de werk zaamheden van dr. v. Seters, die hij altijd zeer heeft geapprecieerd. Als het bureau wordt opgericht gelooft spr. dat de raad zich buiten de benoeming van den dokter kan houden. Spr. ge looft echter dat het verzoek der heeren Vrijhoeven en v. Drunen billijk is en hij stelt daarom voor de zaak aan te houden opdat hij er eerst persoonlijk met dr. v. Seters over kan spreken. De heer A. v. d. Wiel weet zeker dat de Consultatie-bureaux in andere plaatsen goed werken en dat zij door verschillende menschen uit Drunen worden bezocht. Drunen moest er z.l. 'rotsch op zijn als hier een bureau gevestigd zou kunnen worden. Spr. meent dat de subsidie toch reeds kan worden toegestaan al moet er nog met Dr van Seters over gespoken worden. Weth. v. Halder vindt het jammer dat hier een persoonlijke kwestie bij gehaald is. De houding van dhr. W. v. d. Wiel vindt spr. vreemd daar deze ais lid van het W.-G. Kruis steeds al het mogelijke heeft gedaan voor de betere verzorging van Kraamvrouwen en zuigelingen. Nu echter voorgesteld wordt een bureau op te richten, nu er dus werkelijk iets gedaan wordt is de heer v. d. Wiel er tegen. Dat kan spr. niet begrijpen. De heer W. v. d. Wiel vindt de tactiek van weth. v. Halder heel mooi, doch merkt op dat hij in het W. O. Kruis nooit voor een consultatiebureau ge. ij verd heeft, Wel heeft hij altijd ge. tracht een nieuwe vroedvrouw aange steld te krijgen, niet echter In het W.-Q. Kruis doch in den raad. Op een dorp als Drunen verwacht spr. van een bureau niets, en z i. is er veel meer behoefte aan 'n Kraamverpleegster als Elshout straks geannexeerd wordt zal die z.i. noodzakelijk worden. De heer A. v. d. Wiel. Waarom gaan er dan zooveel menschen naar het bureau in Waalwijk. De heer W. v. d. Wiel. Dat zijn er maar twee. Het punt wordt aangehouden. De Annexatie. 5. Voorstel van Heeren Gedeputeerde Staten tot toevoeging van een gedeelte der gemeente Oudheusden c a. aan de gemeente Drunen. B. en W. hebben omtrent deze kwestie het volgende prae-advies uit. gebracht. Ftnantleele gevolgen. Het is zeer moeilijk thans reeds een juist overzicht te geven van de gevolgen die de uitbreiding onzer gemeente ten aanzien van hare finantieele positie met zich zal brengen. Over verschil- lende onderdeelen der voorgestelde wijziging der gemeentegrenzen ont breken de gedetailleerde gegevens, zoodat wij ons thans moeten bepalen tot een globale raming der inkomsten en uilgaven van de nieuwe gemeente Drunen. Intusschen hebben wij die raming èn voor de inkomsten èn voor de uitgaven, tenminste voor zoover zulks geraden was, aan den veiligen kant gehouden. Flnantleel overzicht. De begrooting 1933 voor de ge. meente Drunen is in ontvangsten en uitgaven vastgesteld op een bedrag van rond f95975,—, terwijl die voor de gemeente Oudheusden c a. is vastge steld op een bedrag van rond f 30300—, aizoo te zamen een bedrag van pl.m. f 126275 Als gevolg der vergrooting der ge meente Drunen met het dorp Elshout zullen de uitgaven stijgen met een bedrag van ongeveer f20000 (dit cflfer is ontleend aan de begrooting voor de gemeente Oudheusden voor 1933)Die meerdere uitgaven bestaan in: Jaarwedden (verhooging jaarw. tengevoige van stijging van het zielental enz.) Wachtgelden 3050.— Kosten brandweer 100.— Kosten straatverlichting 400.— Onderhoud wegen en gemeen te-eigendommen 500.— Grond- en polderlasten 320.— Kosten van het Bijz. Onderwijs 2650.— Verplegingskosten krankzinn. 1400.— Armwezen 2000.- Kosten van werkverschaffing 500.— Subsidie werkloozenkas en arbeidsbemiddeling 650.— Rente van geldleeningen 1400.— Aflossing van geldleeningen 3580.— Overige kosten 925.— Totaal f 20475.— komsten en uitgaven kunnen worden vastgesteld op een bedrag van onge. veer f116000.Er wordt dus op het eerste gezicht een besparing bereikt van ongeveer f 10000 Geheel juist is dit niet, omdat een gedeelte der inkomsten en uitgaven van de tegen- woordige gemeente Oudheusden c.a. zullen gaan naar de gemeente Heus- den, die vergroot wordt met het dorp Oudheusden. Dit gedeelte mag ge. voegelijk gesteld worden op 1/5 van de geheele gemeente Oudheusden c.a. ofwel ongeveer f6000.—. De directe besparing is dus te stellen op ongeveer f4000 waarvan 4/5 of f3200.aan de gemeente Drunen zou ten goede komen. Of dit ook werkelijk in be grooting en belastingdruk tot uiting zal komen, zal de toekomst moeten leeren Intusschen mogen we gevoegelijk aan nemen, dat de voorgestelde uitbreiding der grenzen voor onze gemeente geen nadeelige finantieele gevolgen zal heb ben. Intusschen zal het voor-of nadeel dat de voorgenomen uitbreiding voor de gemeente Drunen met zich brengt voorloopig hoofdzakelijk te zoeken zijn in de verdeeling van bezittingen en schulden der op te heffen gemeente tusschen de gemeenten Drunen en Heusden. En aangezien het voorstel van Heeren Gedeputeerde Staten hieromtrent geen bepalingen bevat, kunnen wij Uwe vergadering ook daaromtrent slechts een raming aan- bieden. Voor zoover aan de hand van het opgemaakte plan is na te gaan zullen de onroerende bezittingen die van de op te heffen gemeente binnen de grenzen der gemeente Drunen zullen komen en haar vermoedelijk toege wezen worden, een waarde vertegen woordigen van ongeveer f70000,—. De schuldenlast van de gemeente Oudheusden bedroeg per 1 Jan. 1933 plm. f31340. welk bedrag moet worden verminderd met f 9000 die op naam staan van P.N.E M. en waar voor deze maatschappij jaarlijks de rente en aflossing terugbetaalt. Het aizoo over te houden bedrag van f22340.— moet alsnog worden ver minderd met een Ieeningsschuld van f2900 die is aangegaan voor pro ductief bezit, zoodat de improductieve Ieeningsschuld van de gemeente Oud. heusden per 1 Jan 1933 bedroeg f19440.Hierbij moet nog worden gevoegd de gekapitaliseerde schuld van de bijzondere school te Elshout tot een bedrag van plm f31000.— De totaalschuld der gemeente Oud heusden mag dus veilig worden ge raamd op f50000. Aangenomen dat deze schulden naar verhouding van het toegewezen bezit of voor ongeveer 85ó/0 ten laste der gemeente Drunen zouden worden gebracht, dan zouden o.i. de onroe. rende bezittingen, die vermoedelijk aan de gemeente Drunen zullen ten goede komen het totaal der schulden alsnog met een bedrag van ongeveer f27500.overtreffen. Hoewel deze beschouwing zoo nauw keurig mogelijk is opgezet, mag daaraan toch niet tè veel waarde worden toe gekend, aangezien de uiteindelijke verdeeling van schulden en lasten nog beduidende wijzigingen in de door ons gemaakte ramingen kan brengen. Intusschen moeten wij wijzen op ééne fout, die in het voorgestelde plan gemaakt wordt ten aanzien van de verdeeling van het grongebied dér gemeente Oudheusden c.a. Nieuwe grenzen: De gemeente Oudheusden c.a. met een totaal-oppervlakte van 1046 H.A. bestaat uit de dorpen Oudheusden en Elshout, welke dorpen respectievelijk 165 en 927 inwoners tellen Het voorstel van Heeren Gedeputeerde Staten nu houdt in een toevoeging aan de gemeente Drunen van het dorp Elshout met 927 inwoners, omvattende een grondgebied van ongeveer 440 Hectaren. De verhouding tusschen het percentage van het aantal inwoners en dat van het aantal H A., die aan onze gemeente worden toegevoegd, is dus wel zeer onevenredig, namelijk de gemeente Drunen wordt vergroot met 85"/o van de bevolking en met slechts het grondgebied met al de voordeelen, die uit dat grondgebied voortvloeien. 3o. Het dorp Elshout leeft voor 95°/ö van den landbouw, terwijl de bevolking de te bewerken gronden bijna uitsluitend vindt in haar eigen gemeente Het is daarom alleszins wenschelijk, dat althans het meeren- deel der gronden, waarop de inwoners van Elshout hun dagelijkschen kost verdienen, ook na opheffing der ge. meente Oudheusden c.a. binnen het grondgebied van hun woonplaats ge legen zijn. enz enz. In het in 1924 door Gedeputeerde Staten gedaan voorstel, eveneens in houdende een uitbreiding der gemeente Drunen met het dorp Elshout, werd het aan de gemeente Drunen toe te voegen grondgebied volgens andere meer aannemelijke grenzen aangegeven. Hoewel ook toén de verhouding tus schen het meerdere aantal inwoners en de uitbreiding van het grondgebied niet geheel evenredig was, omvatte die uitbreiding toch in ieder geval nog de z g. „Hooibroeken" en „De Oosters Thans loopt de voorgestelde grens over de Hooibroeksche Steeg en naar het Oosten over de grens tusschen „De Oosters" en de „Oudheusdensche Weiden*. Wij zijn van meening, dat het een alleszins redelijke eisch onzer gemeente is, dat een grooter grongebied aan Drunen wordt toegevoegd, zooveel mogelijk evenredig aan het aantal toe te voegen inwoners. Minstens zal een gebied moeten worden toegewezen, gelijk aan dat, hetwelk in het voorstel van 1924 voor Drunen werd bestemd Voor de gemeente Heusden kan dit geen werkelijk bezwaar opleveren. Bevolking. Voor wat betreft de bevolking van het dorp Elshout in vergelijking tot die van onze gemeente, kunnen wij kort zijn. Ten aanzien van dit punt levert de voorgestelde grenswijziging naar onze meening zeer zeker geen enkel bezwaar op. De bevolking van beide dorpen past zeer goed bij elkaar en heeft vele gemeenschappelijke belangen, vooral wat betreft de landbouwende bevolking; zoo zijn zij o.a. vereenigd in één afdeeling van Boeren bond, Boerenleenbank, Boterfabr iek, Boerin- nenbond enz. Conclusie. meenen Hiertegenover kan worden gesteld aan meerdere inkomsten een bedrag van eveneens ongeveer f20000 bestaande In: Uitkeering uit het gemeentefonds (uitk. per inwoner) pi.m. f 4953.- Te verwachten bijdrage v. h. Rijk in de uit te keeren wachtgelden t| 2250 Opbrengst staanpl. kermis 225.— Opbrengst landerijen 2525.— Opbrengst huizen 350 Schoolgelden 'it 200'— Subsidie provincie verplegings- kosten krankzinnigen 420.— Hoofdsom en opcenten grond- belasting 2800.- Hoofdsom en opcenten perso- neele belasting jt 3300.— Opcenten vermogensbelasting 75!— Opcenten gemeentefondsbe lasting n 1375.— Hoofdsom gemeentefondsbe lasting (classificatie-opbr.) ,r 800.— Overige belastingen w.o. hon- denbel., verg. en verlofsr. ,r 300.— Rente en afl. geldleen, te ont vangen van de P.N.E.M. 900.— Totaal' f20488.- 42'/2°/o van het grondgebied der ge meente Oudheusden. Er zijn meerdere motieven, die zich tegen een dergelijke verdeeling ver. zetten. Eenige der voornaamste zullen wij opsommen. lo De gemeente Drunen, een ge- meente die thans reeds jaarlijks met ongeveer 2°/0 in bevolking toeneemt en in verband met de zich sterk uit- breidende schoenindustrie voor de toekomst op zelfs grootere bevolkings aanwas kan rekenen, heeft thans een grondgebied van 0 81 H A. per hoofd. Wijziging der gemeentegrenzen volgens het voorstel van heeren Gedeputeerde Staten heeft tengevolge dat de nieuwe gemeente Drunen een grondgebied zal hebben van hoogstens 0.74 H.A. per hoofd. Dit beteekent een teruggang van 0.07 H.A. per hoofd, welke terug gang voor een sterk groeiende bevol- king aanmerkelijk genoemd mag wor den, wanneer zooals in Drunen het geval isnaast de sterk toenemende industrie nog 55°/0 der bevolking zich toelegt op landbouw, tuinbouw en vee- teelt. 2o. De gemeente Drunen krijgt de zorg voor 85°/0 der bevolkingen heeft Wij meenen na de voorafgaande beschouwing te mogen adviseeren, aan het college van Gedeputeerde Staten te berichten, dat geen bezwaar bestaat tegen de toevoeging aan onze gemeente van het, tot de gemeente Oudheusden c.a. behoorende dorp Elshout. Daarbij zal er echter met nadruk op moeten worden gewezen, dat de verhouding tusschen het toe te voegen grondgebied en het aantal inwoners onevenredig is, en dat onze gemeente ten aanzien daarvan wijziging der voorgestelde grenzen verlangt. Deze grenzen zullen dan in ieder geval minstens moeten zijn zooals aangegeven in het voorstel van 1924. De Voorzitter wijst er op dal dit voorstel nog slechts voorloopig is en den raad later het ontwerp-wel zal worden voorgelegd. Op een vraag van den heer v. Drunen zegt de Voorzitter dat de grens der gemeente door Ged. Staten is gepro jecteerd over de Hooibroeksche Steeg en langs de Noordzijde van het griend perceel der fam. Verhoeven uit Heulden Spr. wijst op de betreffende passage in het prae-advies. B. en W. zijn van meening dat deze grens moet worden verwijd, zoodat Drunen min stens zooveel krijgt als in 1924 was voorgesteld. Spr. gelooft wel dat Ged. Staten daarvoor te vinden zullen zijn. De heer van Drunen wil vragen de grenzen van Drunen tot aan de Lang. straat uit te breiden zoodat deze ge meente ook een gedeelte der betere perceelen krijgt. Z.i. krijgt Heusden toch voldoende compensatie door de annexatie van Doeveren en Heesbeen. De Voorzitter vreest dat Ged. Staten niet voor een dergelijke regeling te vinden zullen zijn. De vereeniging van Doeveren en Heesbeen met Heus den komt op het oogenblik niet aan de orde en een groote moeilijkheid zou het zijn indien de Langstraat ver deeld zou moeten worden tusschen Heusden en Drunen. De wijde water loop acht spr. de meest geschikte grensscheiding Dhr. Vrijhoeven zou de grens zoo willen projecteeren dat ook de Oosters bij Drunen komen. Dhr. W. v. d. Wiel merkt op dat ook in 1924 verschillende voorstellen zijn gedaan doch zonder succes. Aan al het praten heeft men z.i. niets daar (och alles in 's Bosch wordt afgewerkt. Spr. informeert naar de oorzaak der verhoogingen der salarissen. De Voorzitter zegt dat de gemeente na de annexatie meer dan 4000 in woners zal hebben en daardoor in een hoogere klasse van salarieering zal komen. Bovendien zal wellicht een tweede ambtenaar noodig zijn, Dhr. A. v. d. Wiel is het eens met hetgeen de heeren Vrijhoeven en van Drunen hebben opgemerkt. Wel vreest hij dat voor het voorstel van den laatsten in 's Bosch niet veel gevoeld zal worden. De Voorzitter zou ook graag zien moet z i. in goede verhouding staan tot den aanwas der bevolking. Weth. Muskens zou de grens van 1924 als minimum elsch willen stellen. De Voorzliter vindt het gewenscht aan Ged. Staten een reëel voorstel te doen, dat spr. dan persoonlijk bij Ged. Stalen zal bepleiten. Dhr. Vesters is het eens met dhr. Vrijhoeven, daar de gronden die de gemeente krijgt volgens het thans gedane voorstel niet veel waard zijn. Weth. van Halder is voor zoo groot mogelijke uitbreiding, doch gelooft dat het voorstel v. Drunen weinig kans zal hebben, daar daardoor Oud heusden in twee deelen zou gesplitst worden. Dhr. v. Drunen gelooft dat de ge raamde opbrenast van verpachtingen (f2850.-) f 1000 - te hoog is. De Voorzitter zegt dat deze cijfers slechts zeer globaal zijn en gebaseerd op de begrootingen van Drunen en Elshout. Dhr Vrijhoeven vraagt of de moge lijkheid bestaat dat de gemeente erop achteruit gaat. De Voorzitter gelooft dat niet, vooral als er weer een opleving In den landbouw koml. De raad besluit accoord te gaan met het prae-advies van B. en W. -s er op wordt aangedrongen het grond gebied zooveel mogelijk In overeen stemming te brengen met den aanwas van het zielental. Rondvraag. De heer W. v. d. Wiel vraagt hoe het staat met den bouw van het brandspuithuisje te Giersbergen. De heer v. Drunen zegt dat het fietspad langs M. v, Drunen voort durend door een persoon onbruikbaar wordt gemaakt. Spr. vraagt het pad te verbeteren en het uitdrukkelijk als fietspad aan te wijzen. De Voorzitter zegt toe dat B. en W. bij den wegenschouw ook dezen weg zullen bekijken. Spr. weet echter niet of het zonder vergunning van Ged. Staten geoorloofd is zulk een weg uitsluitend als fietspad te bestemmen. De heer van Drunen vraagt voorts de stoep op de grens van Nieuwkuik en Drunen te verharden met grint. De Voorzitter zal hieraan zijn aan dacht schenken hij gelooft echter dat het polderbestuur deze weg moetonder- houden. De heer van Drunen vraagt of de pachters van het jachtterrein reeds de schade aan de mastbosschen betaald hebben. Spr. heeft gehoord dat 25000 nieuwe plan'en gezet zijn. De Voorzitter zegt dat de schade rekening kort geleden is verzonden; naar hy meent zijn er 10.000 nieuwe boompjes gezet tot een waarde van plm. 120.het vorig jaar bedroeg de schade f38,—. De heer W. v. d. Wiel heeft nog meerdere vragen te stellenIs er niet een verzoek ingekomen tot verlichting van de Molenstraat en waarom staat dat niet op de agenda? Indertijd is tegen mij verbaai opgemaakt, wat was daarvan de bedoeling? Waarom is die comedie op Uw verzoek gespeeld Spr. zal vragen blijven stellen al zit hij hier nog 3 jaren. De heer de Wijs vraagt hoe het staat met de vakschool-kwestie. De Voorzitter heeft hieromtrent nog steeds geen antwoord van den minister. Deze heeft alleen bericht dat de wij ziging niet per 1 Mei kan Ingaan, doch dat deze zooveel mogelijk bespoedigd zal worden. De vergadering wordt hierna gesloten. BINNENLAND. Werkeloosheid dalende. Het aantal ingeschreven werkzoe kenden is van 829 April verminderd met 17 418; het aantal werkloozen met 16 112. Zal Colijn slagen Naar „De Tijd" uit parlementaire kringen verneemt, is men daar op het oogenblik optimistisch gestemd ten aanzien van de pogingen, die door dr. Colijn als kabinetsformateur onder nomen worden ter samenstelling van een parlementair kabinet. Men heeft zelfs groot vertrouwen, dat het den heer Colijn gelukken zal in den loop dezer week een dergelijk kabinet te vormen. Boycot van Dultsche artikelen. „Het Volk" meldt: De algemeene raad uit S.D.A P. en N V.V. heeft besloteu, een boycot van Dultsche artikelen af te kondigen. Onder alle verbruikers zal een inten sieve propaganda worden gevoerd. R K. Handelshoogeschool. Aan de R. K. Handelshoogeschool, hoogeschool voor economische en so ciale wetenschappen te Tilburg zfln geslaagd voor candidaatsexamen in de Handelswetenschappen de heeren P.J. A. van Hengelsom (Grubbenvorst) en A. F. M van Vugt (Tilburg.) Massa-onlslag op de mijnen. Naar de „Limburger Koerier" ver- neemt zal op heden op verschillende mijnen een groot aantal arbeiders worden ontslagen. Op de Oranje Nas- sau-mijnen, vier in getal, zullen 200 tot 250 mynwerkers ontslagen worden. Ook op „Laura" en de „Juliana" wordt De begrooting der nieuw/e jjfc :meente derhalve vanzelfsprekend recht op een j dat de gemeente deze gronden bijkreeg. cen gro0raantaI mijnwerkers ontslagen. pl.m. f 3000.—

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 2