Nimivs lil laaliteoTil een loopjongen ELECTRO-MONTEDR, DOOR GELDBELEGGING IE KOOP TE BREDA. Een ölotje van Irie woningen Een blokje van vier woningen Aanbesteding, BAL BAL müZIKALE CLOUIHS. BAL BAL Bezoekt Central GROOT BAL. C. A. R, TIMERIÏIAIIS HEDEN OPENING Runds-, falls- en Mensslagerij F. DE VAAN H. DICKS. GEDENKBOEK Waalwijlsclie llrnMtm Antoon lillen. Opening Fotografisch Atelier Steen- en Reliefdrukwerken Halfwas publiek aanbesteden Notaris A. Schaap Specialiteit in iijne vleeschwaren. NEDERLANDSCHE SCHOENINDUSTRIE Ingenaaid 1.-in prachtband 2.- Hubert van Strien. 99 publiek verkoopen Opening Café-Restaurant Euphonla. Dank zij de voortvarendheid van het bestuur van het Kon. Muziek, gezelschap „Euphonia" is Kaatsheuvel een pracntlg nieuw hotel-calé-restau- rant rijker geworden, dat met recht een sieraad voor deze nijvere plaats mag genoemd worden. Het oude gebouw van Euphonia vertoonde al langen tijd de gebreken van den ouderdom en kon in vele op. zichten niet meer aan de eischen en wenschen van den hedendaagschen caté bezoeker voldoen. Euphonia heelt dan ook het kloeke besluit genomen een geheel nieuw gebouw te sdchten, van de nieuwste comforts voorzien, waar zij de bewoners van Kaatsheuvel en den vreemdeling een gezellige verpoozing kan aanbieden. Het grootsche vooraanzicht van het gebouw, ontworpen door architect Prins, trekt aanstonds het oog van ieder die de Hoofdstraat passeert. Door de ruime entiée komen we in den groen-betegelden corridor, die reeds direct ruimte en frischheid suggereert, eigenschappen die we trouwens in alle hoeken van het gebouw aantreffen. Een marmer—plaquette aan den wand. geschonken door uen directeur en de werkende leden van het muziekge zelschap, vertoont de namen van de stichters, de bestuursleden van Euphonia: de heeren M. J. v. Nieuw, stadt, O. C. Wijdemans, J. M. O. v. Kemenade, C. P. Vloemans, M. W. J. M Swagemakers, P. J. van Qastel en J. Kemmeren. Links komen we in het café, waar de architect door de donkerroode lam briseering, den ruimen lichtinval en de fraaie moderne verlichting een zeer gezellig interieur heeft weten ie schep pen. Een nieuwe vinding op het ge bied van vloerbedekking vinden we hier toegepast, nl. de Fana—vloer een veerkrachtige stof met als voornaamste eigenschap zijn onveislijtbaarheid. Üe buff it—installatie past uitstekend in het geheel en is eveneens met de nieuwste inrichtingen toegerust. Zoo is er b.v. het allernieuwste model bier- installatie, waardoor het schuimende vocht steeds koel en .goed—getapt* in de glazen stroomt. Alle dranken worden op het buffet kunstmatig koel gehouden. Steken we weer den corridor over dan komen we in de restaurantzaal, die wat kleiner is dan de grooie café ruimte, maar toch overigens door de zelfde eigenschappen uitmunt. De Interieur—aankleedir g is in precies denzelfden trant gehouden als in hei calé. Deze zaal zal ook als lunchroom gebruikt worden. De verdere benedenruimte wordt ingenomen door de frlsch betegelde keuken, waarvoor de hygiënische In richting als eerste eisch gesteld is en woonruimte voor den gérant, den heer Vissers. Via een tweetal roodgeschilderde trappen komen we op de le étage. De eene trap leidt ons naar het keurig ingerichte societeitslokaal van „Amici- tia", terwijl de andere voert naar dt moderne hotelkamers met koud- en warmwater-voorziening en naar de ver dere woonruimte voor den gérant. Het geheel is een gebouw dat een industrieplaats als Kaatsheuvel ten volle waardig is 'n hotel-café-restaurani dat menige groote stad haar benijden zal. Het pleit voorts voor de ontwlkke ling van den Kaatsheuvelschen mid- denstand dat bjjna de geheeie lnrich ting door plaatselijke leveranciers en installateurs geleverd is. De zeer smaakvolle moderne verlichting en de centrale verwarming werden aangelegd door den heer C Markus, de stoffe ring en meubileering werd verzorgd door de fa. Frederiks en den meubel handel M. Smit, desanitaire-inrichting door den heer Dekkers. Bovendien is het gebouw ontworpen door een Kaatsheuvelschen architect, den heer Prins, wien voor dit pracht stuk werk alle eer toekomt. Uitvoerders waren de heeren Baaten en Roovers te Waspik, terwijl hei schilderwerk verzorgd werd door den heer Roovers eveneens te Waspik. De opening. Nadat Zaterdagmorgen de plechtige inzegening van het gebouw bad plaats gehad door den HoogEerw. heerMgr W. H. Vöiker, in het bijzijn van drie Eerw. heeren Kapelaans, had 's middags de openings plechtigheid plaats. Toen we het gebouw binnentraden leek het wel of er een tentoonstelling op het gebied van floraiia gehouden werd. Talloos waren de prachtige bloemstukken die in alle zalen als fliurige entourage stonden opgesteld. Wij zagen er van den R.K Fabrikanten- bond, den R K. Werkmeestersbond, het R.K. Zangkoor, de Biljartclub, 't Groene Pommeransje",, drukkerij «Excelsior* en van talrijke notabelen en leveranciers. Te vijf uur begon de receptie, die gehouden werd in de restaurantzaal. Aan ae bestuurstafel had naast de bestuursleden van Euphonia en nunne dames plaats genomen Dr. de Both, thans woonachtig te 's Gravenhage, die oud—voorzuter is van de socië,eit „Amicuia." Onder de talrijken die het bestuur kwamen complimenteeren zagen wij den ourgemeester den EdelAcntbaren neer J. v. Besouw, wethouder v. d. Horst en den heer M. A. v. d. Wee, Gem.—Secretaris, Dr. Vercauteren, Notaris van Ham, architect Prins, den ontwerper van het gebouw, deputaties van de Harmonie Apolio, voetbalver- eeniging E.S„ R.K. Werkmeesters- oond, K.K. Faortkantenbond, Harmonie Concordia Loonopzand, R.K. Zangkoor S Cecilia, Zangvereeniging Bei Canto en de Kegeicluos N. P., Amoemtas en Houdt de Prank, en voorts nog veie notabelen. Tal.jjte telegrafische en schriftelijke geluKwcnscnen kwamen bij het be stuur In. ue voorzitter van Euphonia de heer M. J. van Nieuwsiadi, sprak tijdens de receptie het volgende openingswoord Wanneer ik hier het woord neem om U bij gelegenheid van de inge bruikstelling van het nieuwe Eupho- niagebouw eenige woorden toe te spreken, dan zie ik mij genoodzaakt een stap te doen in het verleden. Toen in het jaar 1893 het bestuur van Euphonia het calé met harmonie zaal van den heer van Leeuwen had aangekocht, werden al spoedig plannen gemaakt tot den bouw van een nieuw calé.restaurant, omdat het gebouw oud en bouwvallig was en volstrekt niet voldeed aan de destijds nog zeer matige eischen van comfort. Die plannen waren zoover reeds tot rijp heid gekomen dat zelfs een bestek en teekening werd gemaakt van een nieuw gebouw. Tot uitvoering is het echter nooit gekomen wel zijn in den loop der jaren aan het oude gebouw tal van verbeteringen aangebracht, zooals de aanbouw van een sociëteitszaal, de geheeie verbouwing en moderni seering van het calé, enz., doch jaar na jaar bleek toch steeds meer dat alleen een nieuw en aan de eischen des tijds in alle opzichten voldoend café-restaurant hier aidoende oplossing zou kunnen brengen. Eindelijk, 40 jaar ongeveer nadat Euphonia door aankoop eigenaar van het pand was geworden, is de groote en gewichtige slap gezet, en vandaag zijn we dan zoo ver dat het mooie moderne Euphonia gebouw in gebruik zal worden gesteld en aan zijn be- stemming zal kunnen worden dienst baar gemaakt. Het voornaamste, ik zou haast zeggen het eenige doel dat heeft voorgezeten bij het Bestuur van Euphonia met de stichting van dit nieuwe bouwwerk, is voorzeker: den leden, inwoners van Kaatsheuvel en vreemdelingen een aangenaam en goed tehuis te verschaffen, en verder een gelegenheid te scheppen die op het gebied van Hotel, Café, en Restaurant - wezen aan redelijk te stellen eischen voldoet. Dit, Dames en Heeren, wensch ik hier nog eens uitdrukkelijk vast te stellen. Winstbe- jag is voor een zaak als de onze nooit het doel. Wij hebben alleen bij de stichting van dit nieuwe gebouw gemeend en overwogen dat een zaak als deze voor Kaatsheuvel niet alleen dienstig maar in de tegenwoordige tijd zelfs noodzakelijk was, en als zooda- nig kan de totstandkoming van dit gebouw ook worden beschouwd als een daad die bevorderlijk is aan het algemeen en zeer zeker ook aan het plaatselijk belang. In dezen zin heeft Euphonia steeds voortgebouwd op de richtlijnen die zich in het verleden hebben afgeteekend, omdat zij zich steeds in dienst heeft gesteld van de plaatselijke belangen en als zoodanig een staat van dienst van bijna 60 jaar achter zich heeft. Alvorens dan dit gebouw aan zijn officieele bestemming dienstbaar te maken, rest mij, mede namens het geheeie bestuur, een woord van wel- gemeenden dank uit te spreken aan het Hoofd dezer gemeente, den Edelachtbaren Heer Burgemeester, aan den Secretaris, en verder aan het geheeie gemeentebestuuraan den Directeur van het gemeentelijk Licht- bedrijf, aan den Gemeenteopzichter den Heer Tirion, voor den steun, de waardevolle adviezen, en de loyale medewerking die wij in zoo velerlei opzicht van hen hebben mogen onder vinden. Verder gaat onze dank eveneens uit naar den architect den Heer Prins, den schepper en construe- teur van dezen bouw, die op waarlijk geniale wijze dit mooie plan heeft doen uitvoeren. De heer Prins heeft hier getoond een bouwmeester te zijn met grootsch talent. Onzen dank verder aan de aannemers en uitvoer ders van het werk, de Heeren Baeten en Roovers uit Waspik over wier vlotte en keurige afwerking van het geheeel wij niet anders dan met den grootsten lof kunnen gewagen. Verder ook aan den schilder, den hr. Roovers Junior, die door het prachtig uitge voerde schilderwerk afdoende aantoont dat hij, jeugdig eu frisch, hier een interieur te aanschouwen geeft, dat blijk geeft van vakkennis en dege lijkheid. Verder dank aan den heer Markus voor de keurige verlichting en mooi uitgevoerden aanleg der centrale ver warming. Ook aan den heer Dekkers voor de verzorging en vakkundig uit gevoerde plaatsing van het sanitair en de aanleg van gas- en waterleiding. Aan de firma Frederiks voor de keu. rige en met smaak uitgevoerde stof feering, en ook aan de firma M Smit, alhier en Handelmaatschappij te Eind hoven voor de mooie en degelijke meubileeringalsmede aan de firma Willings te Rotterdam voor de prach tige uitvoering van buffet en bier installatie eveneens onze bijzondere tevredenheidsbetuiging. In een woord aan allen die zich op eenigerlei wijze bij den bouw van ons cafe-restaurant hebben verdienstelijk gemaakt onzen hartelfjken dank, ook aan hen die on verhoopt hier niet mochten genoemd zijn. Ik ben ervan overtuigd mede Uw aller gevoelens weer te geven, wanneer ik hier de hoop uitspreek dat dit schoone Euphonia—gebouw in alle opzichten aan de daaraan gestelde ver wachlingen zal beantwoorden, dat, in weerwil van de zeer moeilijke tijden die we beleven, maar met de hoop op een betere toekomst we met recht mogen vertrouwen dat onder Gods besten zegen deze zaak zal dienen tot plaats van ontspanning en verpoozing na volbrachte taak voor Kaatsheuvel'» burgerij zoowel als voor vreemdeling. Als zoodanig moge ik het hier ihans in het algemeen aanbevelen. Zoo be zien zal dit schoone gebouw nog tot in den verre toekomst getuigenis afleg gen van de moed, de energie, en dtn ondernemingsgeest van het bestuur en de leden van het Koninklijk Muziek- gezelschap Euphonia. In die hoop en dat vertrouwen, Dames en Heeren, verklaar ik onder dankzegging voor Uw aller belangstelling het nieuwe Café—Restaurant Euphonia voor ge opend. Ook de heer Prins sprak nog een kort woord, waarin hij het bestuur van Euphonia en de uitvoerders van het werk bedankte voor de ondervonden medewerking en de hoop uitsprak dat het nieuwe gebouw aan de verwach tingen zou voldoen. Daarna werd de eerewijn rondge diend. Te goed zes uur was de openings, plechtigheid ten einde. 's Avonds was het in het café een gezellige drukte ook van buiten, en eveneens Zondags was het voortdurend druk bezocht. Aan 't einde van dit verslag willen wij nog gaarne onze gelukwenschen aan 't bestuur herhalen, en de hoop uitspreken dat het nieuwe gebouw van Euphonia, onder zijn energiek bestuur en onder kundige leiding van den heer Vissers, volkomen aan zijn opzet moge beantwoorden en moge strekken tot verhooging van den naam van Kaatsheuvel ook op dit gebied. ADVERTENTlèW. Gevraagd DE GREEFF.VERWIEL, 50215 Waalwijk Gevraagd ook bekend met koperslagers, werk, bij FRANS VERSCHUREN 8c Zn. 50217 Waspik. aaneengebouwd 112000. en aaneengebouwd 116000* De woningen zijn steeds goed verhuurd en zoo noodig is er ook hypotheek voor beschikbaar. Bevragen Kantoor GROND- BRIEFBANK, Wilhelmina9traat 9, BREDA. 50191 Het Architectenbureau VAN REE 8c BOSSAERTS te Waal- wijk, zal onder georganiseerde aannemers: Het boawen van een dubbel woonhuis aan de Jnlianastraat te Waalwijk voor reke ning van Mej. de Wed. G. Wagemakers aldaar. De aanbesteding zal plaats hebben op Maandag 29 Mei 1933, des avond9 ten 7'/2 uur in het Hotel VERWIEL te Waalwijk, Bestek en teekening te beko men ten kantore van het Archi tectenbureau voornoemd tegen betaling van f5 (restitutie f2.50) Inlichtingen verstrekt onder- geteekende. 50200 De Architect, ED. BOSSAERTS. Wilt U de a s. Kermisdagen gezellig doorbrengen Bezoekt dan het van ouds bekende Hotel Café-Restaurant Donderdag (Hemelvaartsdag), Zaterdag en Zondag Schitterende Jaszband met weder optreden der alom bekende en gevierde Komt, ziet en overtuigt UI Spiegelgladde dansvloer Prima spijzen en dranken. Minzaam aanbevelend, met de a s. Heusdensche Kermis Hotel Café Restaurant ft Dagelijks vanaf 4 uur n.m. Gezellig Pittig Beschaafd. Populaire eerste klas Jaszband. Aanbevelend, vb. A. F. SPIERENBURG. te Waalwijk, zal bij inzet op Woensdag 3i Mei 1933 en bij toeslag op Woensdag 14 Juni 1933, telkens om 3 uur nam. Zomertijd, ten koifiehuize van ADR. VAN DER BEEK te Babylonienbroek, Voor de erven J. Bonis Het goed onderhouden woonhuis, boomgaard, erf en tuin te Babylonienbroek, Kad. Meeuwen C no. 340 groot 0.27.70 H.A. Voor Mej. E. H. van Camfien Weiland te Meeuwen in den Oost Hengmeng,Sectie C nos. 277, 278, 279 en 280 groot 2.59.10 H.A. Te aanvaarden bij de betaling der koopsom. 50218 van de naar de eischen des tijds ingerichte Hopende door nette bediening de gunst van het publiek waardig te worden. Minzaam aanbevelend, Boekeinde 12. WAALWIJK. HEMELVAARTSDAG 25 MEI Gevestigd GROOTESTRAAT 189, Waalwijk. Tevens ontwikkelen en afwerken voor Amateurs worden door ons geleverd in prima uit voering en aan billijke prijzen. Door onze bemiddeling krijgt men hetzelfde wérk aan dezelfde prijzen. Doet uwe bestellingen dus bij Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tlelen. DER 326 pagina's, groot formaat, rijk geïllustreerd. Bij afname van grooter aantal [minstens 5 ex.] voor scholen,fabrieken, vereenigingen,cursussen 20%reductie

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 14