.De ecdo uan hel zuiden" Miters. Langsiraiers DIT BLAD. HET blad voor Waalwijk en de Langstraat. VIJFTIG JAAR A. N. W B. I. Zooals reeds bekend is, zal het op 1 Juli van dit jaar vijftig jaar geleden zfln, dat de A. N. W. B.Toerlstenbond voor Nederland werd opgericht. De oprichting zelve op 1 Juli 1883 had ten doel het vélocipède-rijden in Nederland, dat zich, door gemis aan centrale organisatie, niet in gelijke mate had ontwikkeld als in andere landen van Europa, op alle mogelijke wijzen te bevorderen en te gerieven door: a. ten minste eenmaal per jaar een wedstrijd in het rijden op véloci- pèdes, uitsluitend voor amateur rijders, te houden; b. het toeren in Nederland te ondersteunen en uit te breiden door benoeming van vertegenwoordigers van den Bond in groote steden, het drukken van kaarten voor het gebruik door vélocipèdlsten enz.; c. het ver keer tu8schen verschillende clubs onderling te vergemakkelijken; d. de rechten van vélocipèdlsten te handha ven; e. vélocipède-clubs in steden, waar ze niet bestonden, op te richten. Voorzitter der Vereer.iglng (.Het Nederlanduch Vélocipèdlsten Bond") werd de heer C H. Bingham, captain der* Haa:sche véloclpèdeclub „De Ooievaar". Hef ledental bedroeg op 20 januari 1884. toen te Rotterdam de eerste bestuursvergadering werd gehouden, 93 werkende leden en 103 niet»werkende leden. In deze vergade ring werd besloten den heer E. J. Bergsma, te Leeuwarden, als hoofdaf gevaardigde voor district VI (Oronin- gen en Friesland) voor te stellen. Nadat voorts het ontworpen regle ment grondig was nagezien, werd het den secretaris ter hand gesteld, om het door een taalkundige te doen redlgeeren. Besloten werd nog, zoo spoedig mogelijk een handboek uit te geven. Afgevaardigden werden drin- jend uitgenoodigd in alle steden van lun district een consul te benoemen, .alsook In alle steden en grootere dorpen, hotels, koffiehuizen en repa rateurs te noteeren." Ook werd hun verzocht de meest nauwkeurige in. lichtingen over de wegen In hun dis trict op te geven. In deze korte vermelding herkent men reeds enkele zaken, welke thans nog steeds de volle belangstelling van het bestuur hebben. Op 21 Sept. 1884 werd de hrer Edo J. Bergsma als voorzitter geko zen. In de „Staatscourant'* van 5 en 6 Juli 1885, no. 156, werden de Qrond- regelen van den Bond opgenomen, en hiermede was de Algemeene Neder- landsche Wielrijders Bond, gelijk de naam toen reeds luidde, gelreden in de rij der groote vereeniglngen. Al thans men wilde op grooteren voet voortgaan op het ingeslagen pad. De propaganda voor het vélocipède- rijden werd krachtig ter hand geno men. „De Nedjrlandsche wielersport", zei het in 1885 uitgebrachte jaarver slag, .Is geen kunstmatig gekweekt broelkasplantje, maar de krachtige jonge stam van een boom, die op gezonden bodem in de vrije natuur grotit en eens zijn vruchtdragende takken over ons geheele land zal uitbreiden Een voorspelling, welke volkomen werd verwezenlijkt 1 De wielersport werd gepropageerd om het wielrljden populair te maken, doch dat het toerisme als doel en wel als vrij nabijliggend doel werd be schouwd, bleek reeds In 1886, toen er in het Bondsorgaan op gewezen werd, dat de Bond zich In dat jaar meer geuit had Jn wedstrijden dan In het bevorderen van reizen en toeren; hieraan werd 'toegevoegd; „In 1887 zal dit anders zijn." Behalve de lot mannen opgegroeide jongens van '83 en later, traden toen ook reeds velen, die tot de meer be- daagden behoorden, tot het lidmaat schap van den Bond toe. Wanneer één tak van sport populair kan genoemd worden, is dit zeker het geval met de wielersport. In ons land is die populalriteit voor het grootste deel te danken aan den A. N. W. B. De nadeelen, aan het wielrljden ver. bonden, heeft hij zooveel mogelijk geweerd of genezen, de vooroordeelen heeft hij bestreden, onwilligen heeft hij bekeerd. Met welk een breeden, vér-vooruit- zienden blik de geestdriftige, maar toch steeds bedachtzame, tactische voorzitter, de heer Edo J. Bergsma, de zaken bekeek en den Bond be stuurde, moge blijken uit hetgeen hij in Januari 1890 in het Bondsorgaan o.m schreef over de taak van den Bond in de naaste toekomst: a. een reiswijzer onderhouden en verbeteren en het werk aanvullen door het opnemen van de wegen in een tamelflk uitgestrekt gebied over de Nederlandsche grenzen, opdat ook de N^derlandsche grensbewoner naar alle zijden toeren en reizen kan met den Bondsreiswijzer als alwetende vraag baak in den zak; b. het plaatsen van waarschuwings borden op gevaarlijke plaatsen; c. betere regeling van de verhouding tusschen den Bond en de Bondshotels; d. het aanbrengen van hotelschilden e. bevordetlng van het plaatsen van wegwijzers: f. bestlijding van gemeentelijke polilie-verordeningen, die het wiel rljden reglementeeren, doch bevorde ring van een voor het geheele land geldende wetgeving op d<t punt In den geest van de desbetreffende En- gelsche wet; g. bevordering van de kennis der wijze, waarop wegen kunnen worden aangelegd, die beter zijn dan vele bestaande en tevens op den duur goedkooper voor de houdsplichtigen; b. bevordering van het bestemmen van bepaalde paden en wegen voor wielrijders op de wijze van ruiterpa den (te Utrecht reeds sedert jaren Ingevoerd); i. het bevorderen van een goede verstandhouding tusschen de wielrijders ter eene zijde en het publiek, de tol beambten, bestuurslichamen enz ter andere zijde. DRUNEN EN ELSHOUT. Nu de Oude en Dubbele raden hunne vergaderingen gehouden hebben over vereeniging van gemeenten kan uit de verslagen geconcludeerd worden dat de gemeente Drunen zich op den strop kan voorbereiden. Van Oed. Staten is weinig coulantie te verwachten gezien de grensscheiding 1923-1924 door toevoeging van 440 Hectaren, Het meest aannemelijke voorstel van toevoeging grondgebied aan de gemeente Drunen is dat van het raadslid Vrijhoeven en wel tot de Laagstraat ten Westen van den weg naar Heusden en aan de Oostzijde de zoogenaamde Oosters tot Herpt en Hedlkhuizen.* Men wil ons nu van de bevolking 85 pCt. en van grondgebied 42 pCt. toevoegen, maar dit is een grove onbillijkheid en had ik dergelijk on aanvaardbaar voorstel van zulk een hoogstaand college niet verwacht. Moet dit nu de belooning worden voor het zuinig beheer dat onze vroede vaderen sinds de oorlogsjaren gevoerd hebben. Het is mij dan ook ten eenenmale onbegrijpelijk dat de raad van Drunen zich hier niet veel krachtiger over uitgesproken heeft en uit zijn midden geen deputatie aangewezen om deze aangelegenheid in den Bosch te gaan bepleiten. Nu heeft de Voorzitter wel toege zegd de aangelegenheid met Gedepu teerden te gaan bespreken maar daar moesten minstens èn de Wethouders van Drunen en Elshout aan deelnemen te meer daar in de vergadering reeds bleek dat de Voorzitter in deze aange legenheid te zwak staat om dit met voldoende kracht te verdedigen. Uit het verslag van de gemeente Oudheusden n.l. blijkt voldoende dat het Dagelijksch Bestuur uit zijn finantieele zorgen wil komen en dit makkelijkste te bereiken is door bij Drunen aan te sluiten. Flinker was het van hen geweest, dat ook zij zich krachtiger hadden uitgesproken om mee te brengen wat maar eenigszins mogelijk en billijk was en later niet alles op Gedepu teerden woid geschoven met in de vergaderingen maar steeds op te werpen„zij doen toch zoo hun dat goeddunkt." Dat de Dagelljksche Besturen van Drunen en Elshout niet met positiever cijfers zijn gekomen pleit niet voor den ernst van hun taak en er zullen m i. wel meer addertjes van onder het gras te voorschijn komen als de samenvoeging heeft plaats gehad en kan men toch kwalijk van de inwoners van Drunen meer belasting vergen voor iets waar ze heelemaal geen schuld aan hebben en daarom moet het grondgebied zoo hoog moegelijk worden opgevoerd om den eersten stoot op te vangen. Een der grootste belasting betalers van Drunen. i w. s. c. Wenscht gt| volledig ingelicht over gebeurtenissen, vergade ringen, uitvoeringen, ver- koopingen, verpachtingen In Uwe en omlig gende gemeenten abonneert u dan op V. P 10,00 V. A. 10,15 10,30 11,15 12,00 2,30 3,45 4.00 4,30 5.00 5,30 6,00 0,15 7,00 7,59 8,00 8,45 9,15 9,45 10,00 10,30 N. C. 8,00 8,15 10,30 11,00 11,30 12,00 12,15 12,30 2,00 2,45 3,00 3,30 5,00 0,30 7,00 7,10 7,20 7,45 9,00 9,40 10,10 10,20 A. V. 8,00 10,00 10,15 10,30 11,00 11,30 12,00 2,30 3,00 1,00 4,30 5,00 5,30 R. V. 6,30 A. V. 7,00 7,30 8,00 8,05 9,00 9,15 11,00 11,10 K. R. 8,00 11,30 12,00 12,15 2,00 3,00 5,00 5,30 7,00 7,15 7,35 7,45 8,00 8,45 8,50 9,30 11.00 V. A. 8,00 8,30 V. I'. 10,00 V. A. 10,15 12,00 12,30 12,10 1,10 I,15 2,00 3,00 5,30 5,50 6,00 7,00 7,20 7,59 8,00 8,20 9,00 9,25 9,40 II,00 11,15 N. C. 8,00 8,15 10,00 11,00 12,00 12,15 12,30 2,00 3,00 3,30 5,00 6,00 6,30 7,00 7,15 7,30 7,45 8,00 9,00 9,30 10,30 10.40 R. O. Morgenwijdimg. R. A. Voordracht. VARA Klein Orkest, Voordracht. De Notenkrakers. Oostersche muziek. Voordracht: De Aanslag. G r a in of oonin uzi ck De Flierefluiters. Hetty Beck vertelt. De Flierefluiters. Grnmofooumuziek. Orgelspel. Humor en muziek. Herhaling SOS-berichten. VAR A-orkest. VARA-tooneel. Orkest. Vaz Dias. Orkest. Gramofoonmuzick. HUIZEN 1875 M. R. V. Schriftlezing en meditatie. Gramofoonmuziek. Morgendienst. I.ezen van Chr. Lectuur. Gramofoonmuziek Politieberichten. Gramofoonmuziek. Orgelconcert. Causerie over plantenverzorgtrig. Cursus knippen en naaien. Cursus stofversleren en hoedentnnken. Uitzending vnn een gedeelte van het 18e Marannthn-Conferentic te Zeist. Amsterdnmscli Salon-orkest. Vragenuurtje. Politieberichten. Persberichten van het Ncd. Chr. Persbureau Voortzetting vragenuurtje. Vervolg uitzending Maranntha-conferentie. Het Thomanerkoor te Leipzig. Gramofoonmuziek. Persberichten van Vaz Dias. Gramofoonmuziek. DINSDAG 30 MEI 1933. HILVERSUM 296 M. R. O. Gramofoonmuziek. Morgenwijding. G ramof oonmuziek Orgelconcert. Kook- en bakpraatje. Voortzetting orgelconcert. Lunchconcert Plano-recital. Knipcursus. Gramofoonmuziek. Radio Kinder Koorzang. Verhalen voor kleine kinderen. Orgelconcert. U. Cursus. R. O. Voortzetting Orgelconcert. VacantlegangersAttentie. Nieuwsberichten van Vaz Dias. Het Omroeporkest. AVRO-Radlo-tooneelWeet gij waarom? Kovacs Lajos en zijn orkest. Nieuwsberichten van Vaz Dias. G ramof oonmuziek. HUIZEN 1875 M. O. Gramofoonmuziek. Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquln Politieberichten. Het KRO-Sextet Vrouwenlialfuurtje. Concert. Gramofoonmuziek. De KRO-Boys. Politieberichten. Causerie door Pastoor NV. Nolet. Gramofoonmuziek Verbondskwnrticrtje. Het KRO-orkest. Vaz Dias. Radio-tooneel. Het KRO-Orkest. Granrof oonmuziek. WOENSDAG 31 MEI 1933. HILVERSUM 296 M. R. A. Orgelspel. Gramofoonmuziek. It. O. Morgenwijding. R. A. Uitzending voor de arbeiders in de Con tinubedrijven. VARA Klein Orkest. Gramofoonmuzick. Orgelspel. Gramofoonmuziek. VARA Klein Orkest. Vrouwenuurtje. VARA-tooneel voor de kinderen. De Flierefluiters. Gramofoonmuziek. De Flierefluiters. SDA P-kwartiertje. Het Beuker- en Denijs-ensemble. Herhaling SOS-berichten. Causerie over de vakbeweging. Muziek van dezen tijd. V'ARA-orkest. Gramofoonmuziek. VARA-Orkcst. Gramofoonmuziek. VAR A-Orkest, HUIZEN 1875 M. R. V. Schriftlezing en meditatie. Gramofoonmuziek. Morgendienst. Bondsvergadering in gebouw „Tivoli" te Utrecht van het Ned. Verbond van Chr. Meisjesvcreenigingen. Politieberichten. Gramofoonmuziek. Het trio van der Horst. Landbouwuurtje. Lezen van Christelijke Lectuur. Concert. Kinderuurtje. Concert. Onderwijsfonds voor de Binnenvaart. Politieberichten, Persberichten van het Ned. Chr. Persbureau Gram of oonmuziek A. Stapelkamp spreekt voor liet Chr. Nat. Vakverbond in Nederland Het Oostcrbcek's Strijkorkest „Resonant". Causerie door Prof. Dr. Haltjerna. Bespeling van het Studio-Orgel Persberichten van Vaz Dias Gramofoonmuziek. i INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.). t Kon mij echter niet veel schelen Want ik moest, ik zou er zijn Dauwtrap door de muzikanten Is voor mij een waar festijn. Heerlijk is 't, zoo vroeg marcheeren. Op een pittig marschgeluid, En groot en klein en jong en ouden Trekken er dan ook op uit. Bij de aantree-plaats gekomen Zag ik buurman Jan al staan, Mijn buurman Kees en buurman Tinu» En Bart den Bras en „voetbal-Sjaan". Nog veel anderen van mijn vrienden Bevonden zich al bij ,de Zaal'. Zij schenen op deez' mooien morgen Dus allen wel zeer muzikaal. Daar komt de harmonie naar buiten, 'k Zie Harry al en „lange Jan". 'k Zie de tambours, de vaandeldrager, En ook den would—be—dauwtrap—man. k2ie Grauwman The en Grauwman Pieter, En Grauwman Jos. en Baatman G. Den Dongenaar en kleine Kuijtman, En Jantje Kuijtman, (zoon van J.) 'k Zie Damson, Paulus en den Kampman En Pieter, (zoon van C. de H.) Rijkman, Beppie en Lies Kleinman En Pieter Mutsaers, zoon van A. Ook 't kleine muzikale „Hondje" Met zijn heele groote bas, Broekman, de ee-bas en de tuba Alles loopt al in de pas. Ook Seldermans is met vier zonen Vertegenwoordigd, (dus dat gaat!) En Jos van Iersel is er ook al Maar Dingena komt een uur te laat. De marsch vangt aan, de tambours roffelen, De route is eerst thans naar Den Dijk 'k Zie menig meiske in pyama Dat stiekum door een dakraam kijkt. We keeren om en gaan naar 't Vaartje Een marsch doet menigeen plezier, En onder 't loopen spreekt men over: De muzikaliteit van 't dier. Een boer, die vroolijk zat te melken Bemerkte het dan ook te laat En spoedig liepen al zijn koeien Achter bij „de ouwe straat". Bij Schroot ging alles op de koffie (Zoo druk was 't, dat ik moest blijven staan) Het „Langstraatsch Koffiehuis" deed dan ook Beslist zijn naam wel eere aan. Een goed idee was 't, om bij „Treesje" Ons' Zondagsplichten te voldoen Daarna ging 't gansch muziekgezelschap Bij Jos. van Iersel op de „noen". Worstenbrood met koffie, heerlijk Smaakt dat na zoo'n lange reis Ieder muzikant die stelde Deez' tractatie hoog op prijs. „Zeg 't met muziek"was thans de leuze En 't mag dan hier ook wel vermeld, 'k Geloof dat ik wel een kleine twintig Flinke marschen heb geteld. 'k Heb dan waarlijk ook genoten 't Meest dat opviel, was wel dit: Na deez' lange, zware wand'Iing Zat eenieder nog vol pit. En toen 'k met een vriend naar huis ging Zei die kerel tegen mij „Volgend jaar, dan ben ik vast weer Bij het dauwtrappen er bij. Dauwtrap stamt uit vroeger tijden En het past in ons gewest, in het volgen der folklore Ziet men Brabant op zijn best. Laat ons daarom, Dorpsgenooten, In de schoone maand van Mei Deez' gewoonte blijven houden, 4t Houdt ons jong en frisch en blij. Veel werd reeds door „modernen" Weggevaagd, beschouwd als kaf, Maar wij houden onze „dauwtrap" En dat geven we nooit af. RIJMELAAR. SPORT. 1)E VOETBALCOMPETITIE. Go Ahead verslayenl Middelburg's kaJis stijgt Goed werk van Baardwijk Waspik, 14 Mei 1933. „Dauwtrappen" door de Harmonie „Volksvllft en Volksvermaak" Kwart voor vijven werd ik wakker Door het schettren der trompet 't „Op recruten, 't is reveille" Gooide me met spoed uit bed. Een, twee, drie, was ik beneden 'k Had mijn kleeren half pas aan, 't Raakte drie, vier, vijf, zes treden 'k Zag de sterren en de maan In een seconde was ik onder, 't Ging dus wel mirakel gauw, Boem, klets, boem ging 't op de trappen En mijn ribbenkas was blauw. De grootste verrassing die Velocitas ons kon bereiden was wel een overwin ning op het leidende Go Ahead. Die krachtprestatie heeft de stoere Groning sche cuib volbracht, nog wel in een uit wedstrijd. Met dat al wordt de coinpe titie er des te spannender om, want Go Ahead, P.S.V. en Stormvogels hebben nu allen e engelijk aantal verliespunten V.V.V. leed in Spekliolzerheide een nederlaag en kan nu volgend jaar wel weer opnieuw beginnen. Het zou tenrnin ste al raar moeten loopen^ als nu Middel burg nog uil de eerste klasse verdrongen werd. Van Baardwijk is het gelijke spel tegen Gudok een goede prestatie, die haar bo vendien haar kans doet behouden. Picus zal intusschen een dergelijke uitslag wel met ingenomenheid gehoord hebben. Zelf versloeg deze club Zalt-Bommel. De uitslagen zijn: Landskampioenschap. Go AheadVelocitas Zuid. Prom. 2e klasse. JulianaV.V.V. Zuid. Prom. 3e klasse. GudokBaardwijk Programma voor Zondag a.s. Voor morgen wachten weer belangrij ke wedstrijden. P.S.V. gaat op bezoek in IJmuiden en we durven haar, gezien de laatste uit slagen tegen Stormvogels wel een kansje geven. Feijenoord, dat bij Velocitas te gast is, moet geducht oppassen en het zou ons in het geheel niet verwonderen als de Rotterdammers volgens traditie in het Noorden de punten verloren. In het Zuiden blijft Middelburg natuur lijk baas over Hero. Van groote beteekenis is de ontmoe ting BaardwijkPicus, waarvan nog moeilijk iets te zeggen valt. Zalt-Bommel wint o.i. van Gudok. Kampioenschap van Nederland. VelocitasFeijenoord. StormvogelsP.S.V. Zuid. 4—5. 2—1. 2—2 Promotie-comp. 2e klasse. MiddelburgHero. Promotie-comp. \e klasse. haaruwykPicus. /.a ii DommelOuuok. NV.S.G.F. G. Turnhout 33. Wc wielersport seliijnt Koning oelbai in net /.uiueii op ernsuge wyze ie gaan verunngen. wat DteeK overuuiUeiyK uit ue ueiangsieliiTig uie er Wonueruagnuu- uag op nel bG-terrein was, voor een oimnoeung die toen zeer interessant be- looiue te worden. Misscüien is deze wei nige Deiangsteiting wel mede de oorzaak dai deze internationale wedslryd niet geworden is wat we er van verwaent nadden. Vooral het spel der thuisclub, die in een geneet nieuwe opstelling uitkwam. iet tegen en dit bleet ver onder dat van de competitie-wedstrijden. Alleen dienen we een uitzondering te maken voor de achterhoede, die een verjongingskuur ondergaan üad en aan wier goede spel het te danken is dat de WSC'ers ten slotte nog een gelyk spel bevechten kon den. Van de voorhoede ging echter slechts weinig kracht uit. De tegenstanders gaven vooral voor de rust een goed spel te zien, waaruit al direct bleek dat deze ploeg tot groote dingen in staat is. Vooral het goede werk an den mid-haif, den rechts-binnen en den rechts-hack viel op. Over het verloop van den wedstrijd kunnen wy ditmaal kort zyn. I)e Bet gen maakten het de verdediging dei- thuisclub zeer lastig en het duurde dan ook niet lang voor zij de leiding namen. Nog voor de rust maakte W.S.C. door haar midden-voor gelijk. Na de hervatting waren het weer de bezoekers die de leiding wisten te ne men. Üo gelijkmaker werd gescoord door een f raaien kopbal van den WSC-rechts- binnen en kort daarna benutte de thuis club een haar toegewezen strafschop om de leiding te nemen. Voor het einde werd aangekondigd moest de WSC-doelman„ die op zeer goede wijze debuteerde, nog maals een schot doorlaten, zoodat met een gelijk spel het einde kwam. A.s. Zondag gaat W.S.C. met twee elf tallen op bezoek bij T.S.C. in Oosterhout. Juliana. GudokJuliana 22. Op schitterende wijze heeft Juliana het Donderdag in de promotiewedstrijd te Tilburg tegeen Gudok tot een gelyk spel gebracht en vooral het laatste half uur werd een uitstekende partij gespeeld. Had de scheidsrechter in de laatste minuten niet een vergissing begaan, dan hadden onze geel-zwarten de overwinning mede gebracht. Als om half drie de scheidsrechter be ginnen blaast, wordt direct flink aange pakt, waarbij Gudok eenigszins in de meerderheid is. Door de regen is het veld uiterst glad en hebben er nog al eens valpartijen plaats. Als na een kwartier spelen Gudok een aanval onderneemt, komt de bal voor het Juliana-doel; de mid-half krijgt de hal verkeerd tegen den voet en trapt in eigen doel, zoodat Gu dok op gelukkige wijze de leiding neemt. Ook de Juliana-voorhoede krijgt enkele kansen, maar weet; deze niet te benutten, zoodat met dezen stand rust komt. Na rust gaat het spel van doel tot doel. Na 10 minuten weer een Gudok-aanval waaruit een hoekschop ontstaat. Wan neer deze wordt genomen, krijgt een Gu- dok-speler vrij spel een deze schiet on houdbaar in, 20. Toch geeft Juliana niet op en van nu af nemen de geel zwarten het spel in handen. Spoedig komt succes, als uit een doehvorsteling een doelpunt ontstaat, 21. Dit geeft den Juliana-spelers moed een als de rechtsbuiten prachtig voor doel plaatst, schiet de linksbinnen onhoudbaar in, 22. Gudok zet er nu alles op en de Ju liana-keeper krijgt verschillende lastige schoten te verwerken, maar hij is weer in schitterenden vorm. Ook de Gudok- keeper weet een harde kogel van de Juliana-centervoor goed te stoppen. Als dan de laatste vijf minuten de Juliana- centervoor zich, door alles heenwerkt en voor open doel komt, fluit de scheids rechter voor buitenspel, terwijl er geen vuiltje aan de lucht is. De arbiter ziet zelf ook zijn vergissing en geeft een op- gooibal, alzoo Juliana een zeker schijnend doelpunt ontnemende. Onder groote span ning verstrijken de laatste minuten en komt met gelijken stand het einde. JulianaPicus. Zoudag a.s. wordt op het Juliana-ter- rein de belangrijke promotie-weffistryd tegen Picus uit Eindhoven gespeeld. Het is de strijd tusschen de twee voornaamste candidaten voor de bovenste plaats en hoewel Picus de beste papieren heeft, heeft Juliana zijen eigen lot nog in han den, daar nog tweemaal tegen Picus moet worden gespeeld. Het is dus een belang rijke wedstrijd, zooals nog nooit op het Juliana-terrein is gespeeld en het belooft dan ook een strijd te worden waar aller belangstelling op gevestigd is. Juliana zal er natuurlijk alles opzetten om zyn kans te behouden en het is dan ook heel moeilijk een voorspelling te wagen om trent den uitslag. Er wordt voor dezen wedstrijd een ongekende belangstelling verwacht, daar elk sportliefhebber uit Waalwijk en omgeving Zondag op het Juliana-terrein in den Overlaat aanwe zig zal zijn om dezen belangrijken wed strijd bij te wonen. Aanvang om half 3.

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 8