Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. LBiar-BioscDDP. Love Me Tonight Muziek op het terrein. Gratis rondvlucht. VUMMER 45. WOENSDAG 31 MEI 1933. 58e JAARGANG Dit blad verschynt WOENSDAG en ZATERDAG Brieven, Ingezonden stukken, gelden, enz. franco te zenden aan den Uitgever. Abonnementsprijs per 3 maanden 1.25. Franco p. post door 't geheele rijk 1.40. UITGAVE: WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. Telefoon No. 38. Telegr.-adres: ECHO, Prijs der Advertentiën 20 cent per regel; minimum 1.50. Bij contract flink rabat. Reclames 40 cent per regel. Advertentiën moeten Woensdag en Vrijdag des morgens om uiterlijk 9 uur in ons bezit zyn. TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 31 Mei 1933. PINKSTEREN. Zendt tijdig uwe advertentie voor het Pinksternummer van dit blad. Administratie. Deken van Rlel. Naar wij vernemenis.de HoogEerw. Deken van Riel, na in 't Orool—Zie kenhuis te 's Bosch in observatie te zijn geweest, i.l. Zondag op de pas torie alhier teruggekeerd Z.H Eerw. zal voorloopig nog vol strekte rust moeten houden. Bevorderingen. De heer J. N. Qerssen alhier is be vorderd van laborant aan het Rijks- proefstation ten bate der Schoen- en Lederindustrie tot analyst eerste klasse. De heer J. Buddingh thans amanu ensis aan deze instelling ls bevorderd tot administratief ambtenaar. T. B. C.-bestrijding. De Waalwljksche Concoursbond heeft een prachtig plan, dat aller steun en medewerking dubbel verdient. HQ wil nl. een groote duiven-wedstrijd organiseeren, waarvan de baten geheel komen voor de T. B. C. bestrijding fn onze gemeente. Hij heeft daarvoor de hulp ingeroepen der T. B. C. commissie en var „Waal- wijks Belang', die deze zeker zullen verleenen. Maar dit niet alleen, bij roept daar voor den steun in van alle ingezetenen in de vorm van het beschikbaar stellen van prijzen voor dit concours. Dit is een zeer gemakkelijke vorm van steunregeienieder wil en kan toch zeker voor dit mooie doel een prijs of prijsje beschikbaar stellen. Hoe meer prezen hoe meer deelnemers en hoe meer inleggeid en des te grooter overschot. Laat Waalwijk ook op dit terrein toonen wat het is en wat het kan. Op voor de T. B C -bestrijding 1 Qeld. en andere prijzen kunnen be zorgd worden bij den heer Ant. van Eljck, Stationsstraat Waalwijk. Vervroegde postbestelling. Met genoegen kunnen wij mede deelen, dat de eerste postbestelling met ingang van gisteren belangrijk vervroegd is. Ging deze post totinog toe steeds tusschen half negen en 9 uur uit, thans zal dank een nieuwe rege ling, deze post reeds tegen acht uur besteld kunnen worden. Zakenlui zuilen dus voortaan ongeveer drie kwartier vroeger de eerste bestelling kunnen verwachten. Wij twijfelen er niet aan of deze mooie verbetering zal in zakenkringen ten zeerste op prijs worden gesteld. Reeds langen tijd immers is er voor geijverd o.a. door de Kamer van Kooph. en Fabr. Een woord van dank past hiervoor aan het adres van den directeur van het postkantoor, die reeds langen tijd al het mogelijke heeft ge- daan voor deze verbetering en niet minder aan de Kamer voor hare on vermoeide pogingen ten deze. N, V. van Loon's Import Mij. In vervolg op ons bericht van ij. Zaterdag kunnen wij thans mededeelen dat de uitbreiding van magazijnen, kantoren enz. van bovengenoemde firma is opgedragen aan de Fa. Wed. A. Aarts Zonen alhier. C. Timmermans, Sprang f 11.993 Fa. Wed. A Aarls Zonen Waalwijk 1 11.990.— I. Nieuwenhuizen, Sprang f 11.847.— Zw. Treffers Zn .Waalwijk f 11.738 j. van der Meljs, Waalwijk f 11.733. J. Leijten, Raamsdonk f 11.200. P. Kramer, Genderen f 11.193. Gegund aan J. Leijten Onder architectuur van den heer v. d. Heuvel uit Kaatsheuvel werd in hotel Verwiel aanbesteed het bouwen van een woonhuis aan den Klooster- weg voor rekening van den heer Ir. Charpentier, Ingeschreven werd als volgt Martens. Weterings, Oosterhout f9620 M Wijnands, Waalwijk f9240 C B. Timmermans, Capelie f9353 A. v. Huiten-Krol, Waalwijk f 9490 Gebr Naglé, Geertruidenberg f9540 H. M. Kramer. Waalwijk f9183 J. Michael, Capelie f9340 H. Maas, Waalwijk f9436 Gegund aan den heer Kramer. Als Plnksterprogram MAURICE CHEVALIER JEANETTE MAC DONALD in hun grootste succesfilm: Bespreekt Uwe plaatsen. Aanbesteding. Uitslag der door het Architecten bureau van Ree Bossaerts te Waal wijk gehouden publieke aanbesteding voor den bouw van een dubbel woon* huis aan de Jullanastraat te Waalwijk voor rekening van Mej. d« Wed. G. Wagemakers aldaar, Santos. De Zaterdag en Zondag gehouden speldjesdag ten bate van het Santos fonds bracht ruim f 124.— op. Land en Tuinbouwtentoonstelling te Drunen. Naar wij vernemen zal door den R.K Jongen Boerenstand, Kring 's Bosch een groole land. en tulnbouwtentoon. stelling georganiseerd worden welke in Drunen zal worden gehouden en die zal worden ondergebracht in het gebouw van de Veilingvereeniging „de Langstraat", die ook als zoodanig hare medewerking verleent. Aangezien de kring der afdeelingen loopt van Nuland tot Raamsdonk ver wacht men dat de tentoonstelling een leerzaam beeld zal geven van hetgeen deze kring biedt, temeer ook daar alle vereenigingen In dit gebied hunne medewerking hebben toegezegd. A.R.K.A. De Waalwijksche afdeeling der ver- eeniging A.R.K.A. (Alg. R.K. Ambte- narenvereeniging) hield Maandag in Hotel Verwiel een goed bezochte ver- gadering, waarop o.m. besloten werd op 25 Juni a.s. een gezamenlijk uit stapje te maken naar Antwerpen. Tot afgevaardigden op het landelijk congres van R.K. Ambtenaren werden gekozen de heeren v. d. Maagdenburg voor de rijks, en Bank voor de ge meente ambtenaren. Loterijclub. In het café van den heer A. v. d. Pluijm aan de Haven werd dezer dagen opgericht een loterijclub ge. naamd „de Gelukszoekers". Ongeval, In de machinefabriek van den heer F. v. Wees alhier kreeg de werkman M. bij het afbranden van gietijzer een stukje ijzer in het oog. Hij moest zich onder geneeskundige behandeling stel. len, doch het geval bleek gelukkig van minder ernstigen aard te zijn. Op den weg naar Doeveren kwam de heer v. d. P. met zijn motor te vallen toen hij voor enkele wiel rijders wilde uitwijken. Hij kwam met zijn machine in den sloot terecht en kreeg een lichte hersenschudding. De motor kreeg ernstige schade. Transport-colonne. Men zal zich herinneren dat we vroeger een uitstekend uitgeruste en geoefende transport-colonne van de Afdeeling van het Roode Kruis alhier hadden. In den loop der jaren is deze echter in verval geraakt, maar eenige oud leden hebben het plan opgevat om deze weer in eere te herstellen i.e. nieuw leven in te blazen, i Zoo kwamen de heeren Schamber- gen, van Dongen, v. d. Ven en Klaas- sens uit Tilburg, met het Dag. Bestuur der Afd. Waalwijk van het Roode Kruis, de heer A. Schaap, Voorzitter, en P. Mombers, Secr., bijeen, waar in principe besloten werd de transport colonne opnieuw op te richten met 'n getal van 12 leden en de oefeningen opnieuw met kracty Jer hand te ne men. Dr. Kolster zal uitgenoodigd worden een verband- en vervoercur- sus te geven. Vooral in deze dagen met de tal van auto-ongevallen, etc., is een dergelijke hulp-colonne van groot nut, temeer waar we zeker mettertijd in de Lang straat hulpposten van E.H.B.O. zullen krijgen, zooals we die thans reeds langs de hoofdwegen overal aantref fen. De herleving dezer transport-colon ne is in hoofdzaak te danken aan de actie van den heer Klaassens uit Til burg, alhier werkzaam, die ook elders daartoe met succes het initiatief nam. Concert. Zaterdagavond gaf de harmonie St. Crispijn op het planchier op het Sint j Antoniusplein een avondconcert, zulks op uitnoodiging der vereeniging „Trouw aan Oranje". De belangstel- j ling voor de muzikaliteit die St. Cris- pijn aan den dag legde, was vrij groot, ondanks het feit, dat aan het plan zoo goed als in het geheel geen publiciteit gegeven is. Wij kregen er zelfs geen kennis van. De harmonie die op vlotte en uit stekende wijze een goed programma afwerkte, verdiende dan ook ten volle een goed gehoor. Serenade. Maandagavond bracht de Harmonie St. Jan alhier ten huize van haar nieuw eere-bestuurslid den heer Jos. v. Heijst een serenade. De Voorzitter der harmonie, de heer C. Pullens, wees in zijn toespraak op het tweevoudige doel van deze muzi kale hulde: op de eerste plaats wilde de harmonie uiting geven van haar vreugde en dankbaarheid dat de heer v. Heijst het eere-bestuurslidmaat- schap heeft willen aanvaarden en bo vendien had men juist dezen dag hier voor gekozen omdat de heer en mevr. van Heijst thans de tinnen bruiloft op eenigszins feestelijke wijze herdach ten. In den fraaien tuin werd door de muzikanten nog geruimen tijd gemu siceerd, waarbij de heer v. Heijst zich een buitengewoon gul gastheer toon de. Na een hartelijk dankwoord bood hij nog een flink douceurtje onder couvert aan om de muzikanten in de gelegenheid te stellen den verderen avond feestelijk door te brengen, waar van dankbaar gebruik is gemaakt. Belastingmerk gestolen. Een vlugvinger zag kans van de fiets van A. v. N. het rijwielbelasting- merk te ontvreemden. Schoorsteenbrand je. Bij v. d. W. aan het Hoogeinde ont stond Zaterdagmorgen een schoor steenbrandje. De brandweer die was uitgerukt, hoefde niet op te treden, daar het vuur inmiddels met behulp van enkele emmers water gebluscht was. Aanbesteding. Het bouwen van een woonhuis voor rekening van den heer J. B. de Leijcr in de Besoijensche Straat is bij onder- handsche aanbesteding opgedragen aan den heer F. Couwenbergh, alhier, voor de som van 4598. Kalf verdronken. In de haven alhier is aangespoeld het cadaver van een verdronken kalf. WIE HELPT? Schrijver van dit artikeltje is blind. In die hoedanigheid hoor ik zoo dik wijls zeggen;, „wat is hel toch erg blind te zijn" en „er is niets zoo onge- lukkig als blind zijn, dat is toch wel het grootste kruis". Men denkt dan bij mij bevestiging van deze ontboezeming te krijgen. Wat zeg ik dan gewoonlijk? Ja, het is nu ook voor mij juist niet zoo ge makkelijk, maar ik vind het als Patei Capucijn nu toch juist zoo allerver schrikkelijkst niet. Maar wat ik wel vreeselijk en in treurig vind, dat is, dat ik lotgenooten heb, die huisvaders kostwinners en kostwinsters zijn van een gezin, in hun onderhoud niet kun nen voorzien zonder den steun der Overheid en van hun ziende mede- menschen en toch deze somtijds niet krijgen. De Noord-Brab. R.K. Blindenzorg- vereeniging St. Antonius van Padua wil deze menschen, die georganiseerd zijn in den Nederl. R.K. Blindenbond St. Odilia helpen, maar zij staat mach teloos zonder uwe medewerking. Waalwijk is niet de minste onder de plaatsen van Noord-Brabant, zij be grijpt haren plicht om den hulpbehoe venden evenmensch te helpen. Behal ve dat wij dankbaar kunnen vermel den dat het Gemeentebestuur ons een mooie subsidie uitkeert, hadden wij daar verleden jaar een spcldjesdag, die een mooie som opbracht. Welnu, wij doen weder een beroep op U en sporen U nog eens krachtig aan Uw medelijden met de blinden niet te laten bestaan in woorden, maar dit door daden te toonen. Op Pink sterdag en daags te voren zal U we derom een speldje worden aangeboden voor een dubbeltje ten bate van hen, die het licht en de schoone natuur niet kunnen zien en bovendien zoo hulpbe hoevend zijn. Koopt allen een speldje, zoo helpt gij mede om aan tientallen blinden eenigszins een bestaan te ge- ven, gij stort licht en levensvreugde op het duistere pad des armen blinden. P. ANDREAS O. Gap. HE£L BRABANT treft U op PINKSTERMAANDAG 2 uur op het Internationaal Vliegfeest te Gilze—Rijen. Nog nooit werd in Nederland d e r g e 1 ij k e waaghalzerij gezien Loopings voorover! Luchtgevecht! Opstijging luchtballon. Entrée f 0 50 D Kinderen f 0.30 .Belasting Gereserveerd f 1inbegrepen. Alle programma's zijn genummerd. Bepaalde nummers geven recht op een gratis rondvlucht. Programma 10 ets Militaire oefeningen. Een aantal luitenants en kapiteins van de Hoogere Krijgsschool uit Den Haag nam heden zijn intrek in Hotel Verwiel alhier; zij verblijven alhier tot a.s. Vrijdag en nemen deel aan de oefeningen die te Heusden gehouden zullen worden. N.V. Waterl. Mij. N. W. Brabant Zaterdagmiddag om 2 uur heeft In „de Beurs" te Breda een buitengewone algemeene vergadering plaats gevonden van aandeelhouders der N.V. Water leiding Maatschappij „Noord—West- Brabant*, gevestigd te Oudenbosch. Aangenomen werden o.m de vol gende voorstellen Voorstel tot machtiging van den Raad van Commissarissen om met de gemeenten Dussen, Heusden, Wou— drichem, De Werken en Sleeuwijk, Almkerk, en eventueel nog andere gemeenten in het Land van Heusden en Altena. overeenkomsten te sluiten tot het leveren van water binnen de gebieden dier gemeenten. Voorstel tot machtiging van den den Raad van Commissarissen om met de N. V. Provinciale Eleclrlclteits Maatschappij te 's Hertogenbosch een overeenkomst aan te gaan voor de levering van water aan hare fabriek te Geertruidenberg. Voorstel tot het aangaan eener geld leening van f 1 000 000 Het Neder landsch—Belgische Verkeersvraagstuk. De Brsbantsche Kanaal-comi'é's in Den Bosch. Te 's Hertogenbosch werd Maandag een zeer druk bezochte bijeenkomst gehouden van belangstellenden In het Nederlandsch—Belgisch verkeersvraag stuk en welke vergadering was belegd door het Kanaal—comité Den Bosch. In 't kort samengenomen was de vergadering het met de sprekers eens, dat, nu er een nieuw ministerie ls ge vormd. het verkeersvraagstuk Neder land— Belg'ë lot een oplossing behoort te worden gebracht. De saamhoorig. heid van Limburg, Brabant. Zeeland en de overige gewesten moet bevorderen, dat de economische én politieke zelf standigheid van ons land naar alle zijden wordt gehandhaafd, mei inacht- neming van de rechten van België; politieke bedreigingen van de natie af te weren en nieuwe toekomstmogelilk- heden voor ons volk te openen. En eenmaal de groote zeehaven in Noord- Brabant Van deze vergadering van groote beteekenis gaan groote verwachtingen uit 1 Het Kanalen comlié voor de Lang straat was vertegenwoordigd door de leden J. van Heesbeen en H. Klaassen, belden te Waalwijk. Op het stadhuis zagen we bijeen autoriteiten uit Noord- Brabant, Limburg Zeeland en van boven den Moerdijk; Mr. Dr. Blom, te Bergen op Zoom, voorzitter van her Kanaal-comllé In Noord-Brabantde heeren H. M. Blomjous en P. W, de Jong, leden der Eerste Kamer, Dr. Moller, lid der Tweede Kamer; Prof. L. van Vuuren, hoogleeraar te Utrecht; vele burge meesters, leden van Prov. Staten; ingenieursindusirieelen, generaal Malhon de Jongh vele leden van de verschillende Kanaal-comités, met de voorzitter van het Nationaai-comité aan het hoofd mr. Dr. Luden, uit Rotterdam. De heeren werden officieel ten stad- huize door het gemeentebestuur ont. vangen. Daar stond op het fraaie tapijt van de voorname Bossche raad zaaleen aardbelenmandje, gevuld met muisjes, nieuwe aardappelen van den kouden grond 1 't Was etn geschenk vin den bur* cho van het Zniden, Waalwjjkscbe en Langstraatsebe Courant*

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 1