Ie Echo van hel Zuiden" DoQrzitien PUROL HET blad voor Waalwijk en de Langstraat. executie te bespoedigen geopend door toe te staan, dat de termijnen niet meer behoeven te worden afgewacht en, ongeacht of al dan niet reeds een aanmaning is uitgereikt, onverwijld een dwangbevel wordt uitgevaardigd. Voorgesteld wordt om enkele be. palingen, die het verleenen van uitstel van betaling bezwaarlijk maken, uit den weg te ruimen. Voorts wordt voorgesteld de wet zoodanig aan te vullen, dat het recht van parate executie mede omvat het recht om lijfsdwang toe te passen. Koningin naar Orange? De gemeenteraad van Orange heeft besloten Koningin Wilhelmina uit te noodigen de feesten bij te wonen, welke op 30 Juli te Orange zullen worden gevierd ter herdenking van het feit, dat Willem de Zwijger 400 jaar geleden geboren is. De Instelling van het ministerie van sociale zaken. Bij Koninklijk besluit is ingesteld een departement van algemeen bestuur, dat den naam zal dragen van ministerie van sociale zaken. Bij Kon. besluit van 8 Juni is met ingang van 12 Juni benoemd tot minis- ter van sociale zaken prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine, lid van de Tweede Kamer. Is Antl./oodsche actie 'n onrechtmatige daad? De president der arr.- rechtbank te Arnhem, jhr. mr. J. A. van der Does, heeft in kort geding uitspraak gedaan in de civiele actie, welke door een Joodschen handelaar, den heer 1. Abas te Arnhem, was ingesteld tegen dr. E H. van Rappard, redacteur en uitgever van het anti semietisch blaadje .De Nationaal Socialist". De president verklaarde eischer niet ontvankelijk in zijn vordering en veroordeelde hem in de kosten van het geding. De president heeft o.m. overwogen, dat eischer wel is waar aangeeft, dat gedaagde met zijn geschrijf tegen de Joden een onrechtmatige daad zou plegen en dat eischer, zelf Israëliet zijnde, daardoor schade ondervindt, doch in het geschrijf de naam van den eischer niet wordt genoemd. De stelling van eischer, dat nu elk individu, beweert, tot het Joodsche ras te behooren, het recht heeft tegen dezen gedaagde uit hoofde van on rechtmatige daad te ageeren, kon de president niet onderschrijven. De president ging hiertoe te eerder over, nu de in het blaadje voorko mende uitdrukkingen en zegswijzen en de toon van den inhoud zoo weinig verschillen van die in strijd- blaadjes van andere politieke partijen, dat hij het niet onaannemelijk acht, dat de bevoegde rechter met het oog op de door de Grondwet gewaarborg de vrijheid van drukpers een verbod als gevraagd zal weigeren. Bovendien moet, gezien de zakelijke, nuchtere natuur van ons volk, dat zich niet zoo gemakkelijk laat opzweepen, het lijden van schade door eischer zeer twijfel achtig geacht worden. Ned hoogterecord verbeterd. Reserve eerste luitenant-vlieger jhr. H. J. M. van Asch van Wijck heeft in den avond van 8 Juni opnieuw een hoogtevlucht uitgevoerd met een Fokker jager D XVI met Panter-motor. De berekeningen welke sedertdien zijn uitgevoerd hebben uitgewezen, dat een hoogte van 9.587 M. volgens standaard atmosfeer is bereikt. Hierdoor is het bestaande Nederlandsche hoogterecord verbeterd. Geen weeldevertermgsbelastlng. De minister van financiën heeft medegedeeld, dat hij, het wetsontwerp betreffende heffing eener weeldever- teringsbelasting. intrekt. Mildere houding van minister Deckers Het Volk verneemt uit betrouwbare bron, dat de minister van Defensie is overgegaan tot intrekking van het door hem uitgevaardigde verbod voor militairen van land- en zeemacht, om nieuwe verzekeringen te sluiten of loopende verzekeringen voort te zetten, bij de Centrale Arbeiders Verzekering en Depositobank. Nauwe samenwerking tusschen de Oslo-staten Reuter meldde gisteren uit Londen, dat de Scandinavische staten Neder land, België en Luxemburg reeds maatregelen genomen zouden hebben voor het geval de oeconomische con ferentie mocht mislukken. Reuter meende te weten, dat zij „een radicale onafhankelijke actie" zouden beginnen, Indien de groote mogendheden niet tot concrete beslissingen mochten komen. Nederlandsch-Brltsche besprekingen. Vertegenwoordigers van de Brltsche kolen-, Ijzer- en staalindustrie hebben een bezoek aan Nederland gebracht om informeeljvan gedachten te wisselen over de handelsbetrekkingen tusschen beide landen bestaande. Bij de besprekingen, die gehouden werden op het departement van oeco nomische zaken waren aanwezig ambtenaren van de Nederlandsche en Brltsche regeeringen, teneinde deze gedachtenwissellng bij te wonen. Gedurende het verblijf in Nederland van de Britsche vertegenwoordigers hebben deze Iaatsten eveneens een aantal vertegenwoordigers ontmoet van de Nederlandsche land- en tuinbouw en industrie, die hun standpunt hebben uiteengezet met betrekking tot zaken, die de door hen vertegenwoordigde belangen betreffen. BUITENLAND, De Economische Conferentie geopend. Maandag is te Londen de Econo mische Wereldconferentie op plechtige wijze geopend. In de concertzaal waren J68 gedele- geerden gezeten, vertegenwoordigers van alle naiies der wereld. Blank, bruin en zwart zaten broederlijk ver- eenigd naast en bi] elkaar. Het was een merkwaardig schouwspel. Bij het binnentreden van den koning in de conferentiezaal verhieven zich alle gedelegeerden, experts, diplomaten en andere aanwezigen van hun zetels om staande de rede van den koning aan te hooren, welke door de B.B.C. werd uitgezonden en door tal van buitenlandsche radiostations werd gerelayeerd. De rede van den koning nam onge veer zeven minuten in beslag. Zijne Majesteit vertolkte 't oprechte verlangen van het land om te zamen met andere landen naar een oplossing te zoeken van de vraagstukken, waar- door de geheele wereld verontrust wordt. Nadat de Koning de zaal veriaten had heeft MacDonald, de president, zijn openingsrede gehouden. HQ schetste daarin den economischen nood, waarin de wereld verkeert en legde er den nadruk op dat slechts wederzijdsche hulp en steun der naties hieruit een uitweg zal weten te vinden. Het werk van Laussanne moet worden voltooid en de kwestie der oorlogs schulden moet voorgoed uit den weg geruimd worden. Nadat het bureau der conferentie was samengesteld, waarin ook Dr. H. Colijn zitting heeft, werd de bijeen komst verdaagd. Men hoopt de algemeene bespre kingen in twee dagen te kunnen beëindigen. Dr. Colijn zal heden aan het woord komen, aanstonds na de vertegenwoordigers der groote mogend heden. Vele groote partijen zullen ter eere der buitenlandsche gasten worden ge- houden de voornaamste daarvan heeft a s. Zaterdag op Windsor Castle plaats in het bijzijn van den Koning en de Koningin. Reeds Pessimisme. Een M3b.-redacteur ter conferentie schrijft Wie zijn oor te luisteren iegt, kan in breede kringen hooren, dat men over 't algemeen weinig hoop koestert en ook in Londen zelf, in de City, is men weinig hoopvol gestemd. Het bezoek van de delegaties uit 66 landen .aan Londen wordt door velen slechts als een beleefdheidsvisite beschouwd. Er zullen tal van plechtige redevoeringen gehouden worden met tal van mooie phrasen, Mogelijk zul. len zelfs enkele kleine staten zeer juiste en zeer verstandige opmerkingen maken. Doch verder dan het be noemen van studiecommissies, welke dan waarschijnlijk meer dan een jaar noodig hebben, om een lijvig rapport uit te brengen, komt het niet, aldus is over het algemeen de publieke opinie. Er zijn zelfs economen, die voorde Londensche conferentie de schouders ophalen. Zij beschouwen de huidige economische en financleele crisis zuiver en alleen als een onvermijdelijk gevolg van de bestaande en telkens weder terugkeerende conjunctuur golven. Social, partijzetel naar Praag. Volgens een circulaire heeft het social, partijbestuur besloten zijn zetel van Berlijn naar Praag te verplaatsen. Het partijbestuur zal dezer dagen een manifest publlceeren over den „waren toestand" in Duitschland. De Vorw. rts zal in Tsjecho Slowakije uitkomen. Aanslagen op twee Oostenrijksche staatslieden. Tegen twee eminente Oostenrijk sche staatslieden zijn aanslagen ge. pleegd. De leider van den Tiroolschen Heimweh, bondsraad Steidle, is nabij Innsbruck van een auto uit beschoten en aan den arm gewond, terwijl een poging is gedaan om de auto van dr. Rintelen, den gouverneur van Stiermarken, in de lucht te laten vliegen. Deze poging is echter mislukt Een aantal personen is gearresteerd en volgens half-officieelemededeelingen kan de aanslag op Steidle worden toegeschreven aan een nationaal-socia- listisch complot. Wegens de aanslagen in Oostenrijk, zijn ingrijpende maatregelen van regeeringswege getroffen. Het katholieke gezellencongres te Munchen ontbonden. Ernstige botsingen met Nazi's. Het congres der katholieke gezellen, eerst door de Beiersche autoriteiten toegestaan, daarna verboden en ver volgens weer toegelaten onder be perkende voorwaarden, heeft na ernstige incidenten een ontijdig einde ge nomen. Het congres was belegd met het doel zich te verklaren voor inschake ling van de katholieke jeugd in den nieuwen Duitschen staat. Vice-kanselier von Papen en graaf Quadt waren er heengegaan om aan dit streven hun zegen te schenken. Maar geheel en al naar den smaak van de nat.-socialisten blijkt het toch niet geweest te zijn. In den nacht van Zaterdag en Zondag kwam het tot incidenten, welke aanleiding werden tot opzegging van de laatste bijeen komsten op Zondag en sommatie aan de deelnemers zoo spoedig mogelijk naar huis te gaan. De Daily Tel. zegt dat Nazi-storm troepen een reeks brutale aanvallen hebben gedaan op de weetlooze katholieke jongens die aan het congres deelnamen. Ingevolge die aanvallen hebben de 35000 gedelegeerden, o.a. uit Engeland, Ver. Staten. Nederland, België, Zwitserland, München zoo spoedig mogelijk verlaten. Hun uittocht kan alleen worden beschreven als een vlucht. De herrie begon Zaterdagavond. De nazi's haalden de katholieke jongens uit bed en ranselden ieder, die zich wilde verzetten af. Twee jongens zijn met verbrijzelde kaak naar een zieken huis gebracht. Daarna drongen de nazi's tal van koffiehuizen binnen en waar zij een congreslid in geel hemd met zwarte broek (de dracht van een katholieke vereeniging) aantroffen, rukten^zlj hem de kleeren van het lijf. Ook op straat moesten honderden congresleden zich deze bewerking laten welgevallen. In den nacht van Zaterdag op Zondag is op straat geducht gevochten. In alle gevallen waren de Nazi's de aanvallers De katholieken bewaarden voortreffelijk orde en tucht en trachtten uitsluitend het geweld van hun vijan den te ontgaan. Voor een katholiek verenigings gebouw, waar vele leiders van het Congres logeerden, werd de toestand zoo dreigend, dat de inwonenden vreesden, dat het huis bestormd of in brand gestoken zou worden. De hoofd zuster vroeg telefonisch politiebe scherming aan, die stellig geweigerd werd. Professor Zinser, een priester werd door Nazi's met gummiknuppels voor de katholieke kaihedraai neergeslagen. Hij stierf een paar minuten later nadat men hem nog in de kerk had kunnen dragen. Een andere afgevaardigde eischte op een politiebureau dat de dienstdoende inspecteur zijn klacht over mishandeling zou reglstreeren. Een Nazi-aanvoerder verbood den commissaris de verklaring op te nemen. Mozes Hitler, Dezer dagen heeft een Joodsch ingezetene van Polen, Mozes Hitier genaamd, zich tot het hof van War schau gewend, teneinde zijn naam te veranderen. Hij verhaalde, dat hij tengevolge van zijn naam door een aantal winkels was geboycot en dat zijn tien jarig zoontje om dezelfde reden door zijn speelkameraadjes werd geslagen. Zijn een en iwintig.jarige zoon had zijn verloving moeten ver breken, omdat zijn verloofde weigerde, den naam Hitier aan te nemen. Het hof stond Mozes Hitier toe, zijn naam te veranderen in Mozes Hiller. Overigens wordt uit Warschau ge meld, dat ongeveer vijftig joden zich dezer dagen bij de Poolsche bevolkings registers hebben gemeld, die allen den naam Hitler dragen en verlof hebben gevraagd, zoo spoedig mogelijk hun naam te mogen veranderen. De bestorming van Mount-Everest. Uit een telegram van Hugh Ruttledge aan de Daily Telegraph blijkt dat bij de laatste poging (die van Smylhe en Shipton) om den top te beklimmen, laatstgenoemde na twee uurklimmens onwel werd en terug moest keeren Smyihe ging toen alleen verder; hl) kon echter niet verder komen dar ongeveer de plaats waar kort te voren Harris en Wager al geweest waren Er lag versche sneeuw op de glooiende rotsen, die het klimmen zeer be moeilijkte. Er wordt nu spoedig een nieuwe (derde) poging gedaanmaar dan moet eerst de pasgevallen sneeuw zijn verdwenen. SPORT. VOETBALSPORT. DE VOETBALCOMPETITIE. WAALWIJK. W. S. C. JULIANA. R.K.V.V. H.V.V. DRUNEN. SPRANG. VRIJHOEVE CAPELLE. SPARTA. WASPIK. KORFBALSPORT. SPRANG. V WIELERSPORT. WAALWIJK. WA A L'W IJ K SCHE WIELERB A A N Slants le Helmond. DUIVENSPORT. DRUNEN. DRUNEN. De Emma-bloemverkoop len bate van liet TBC-fonds heelt al hier en in Elshoiit opgebracht in to taal 62,35. Zondag j.l. had in de groote zaal der Meisjescongregatie alhier de prijs verloting plaats ten bate van de huis vlijt- en handwerkcursussen, waar voor 110 prijzen waren uitgeloofd. De le prijs, een casette met fijn tafelzil ver werd gewonnen door mej. Sjaan v.. Delft te Wolfshoek. Tot groot gerief, vooral van ne ringdoenden en industrieelen, is al hier op liet postkantoor een verzen- dingsdienst ingelegd voor de lichting Den Bosch om 1 uur nam. DRUNEN. De laatste Zondag van kermis was nog tamelijk. Na de Hoog mis werd in café Vissers een uitvoe ring gegeven, waarbij optraden het bekende duo van Engelen—IJpelaar,. in het Beethoven-ensemble. Ook bij A. v. d. Geld werd een Maiinée gegeven door de zangvereni ging „Zang en Vriendschap." Belde malinée's waren druk bezocht en ver dienden die belangstelling ten volle. Alles heeft een rustig verloop gehad. ELSHOUT. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Oud— Heusden te houden op het Raadhuis te Elshout. op Woensdag 14 Juni 1933 des avonds ten half acht uur. Agenda 1. Ingekomen siukken. a Besluit van Gedeouteerde Staten, waarbij goedkeuring wordt verleend aan het Raadsbesluit tot verhooging van het crediet bij de Bank voor Ne derlandsche Gemeenten. b. Brief van Burgemeester en Wet houders van 's Herlogenboscb, betref fende hulpverleening bij brand. 2. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der gemeente- begrooting voor 1932 en 1933, 3. Benoeming van een tijdelijk gemeente—ontvanger. N1EUWKUIJK. De patronaat/jongens St. Jan alhier, hebben op Zondag 18 Juni a.s. op een daarvoor speciaal af gehuurd terrein groote atletiek wedstrijden georganiseerd. Verschil lende vooraanstaande vereenigingen op dit gebied uit het bisdom den Bosch en Breda zullen aan deze wedstrijden deelnemen, Ten gemeeniehuize alhier hield het waterschap „De polder van Nieuw- kuijk" haar algemeene jaarvergadering. De ontvangsten bedroegen f 1158 64'/2 de uitgaven f 1048.14,/a. Batig slot f 110 50. WRIGLEY'S KAUWGOM JN DE MOND ,IS LEKKER EN «GEZOND! VIER STUKS PER PAKJE Twee iftlijke spelen om het landskam pioenschap. PSV is er jroed mee. (lood Old HFC. Zondag vielen <le eerste gelijke spelen in de kampioensroiide. In Rotterdam konden noch Feije noord nocli Go Ahead liet verder als 1 doelpunt brengen en in Groningen mankten Velocltas en Stormvogels er elk drie. De situatie is nu zoo danig gewijzigd dat PSV op alle overige clubs 1 punt heeft gewonnen. Voor haar is dit van zeer groote beteekenis, want nu heeft zij linar kans in eigen handen. Zien de lampenblazers kans in Deventer van Go Ahead en thuis van Feijenoord te winnen, dan zijn zij binnen. Dat is ccliter een moeilijke opgave I Vele voetbal-enthousiasten zullen met instem ming vernomen hebben dat Good Old HFC, de club van Van der Meulen, en de oudste voetbal vereniging van ons land weer in de eerste klasse is teruggekeerd, ten koste van Blauw-Wit. Het niet minder roemruchte HVV kon het niet zoover brengen en moest Zondag de eer laten aan Excel sior uit Rotterdam, dat in Waalwijk niet geheel onbekend is. In het Zuiden werd Baardwijk met 70 afge maakt door Picus en Gudok en Zaltbommel deel den dc eer. De uitslagen. Kampioenschap van Nederland. FeijenoordGo Ahead 11. VeloeitasStorm vogels .1—3. ZUIR. Promotie 3e klasse. PicusBaardwijk 70; GudokZaltbommel 3-3. Landskampioenschap. 7 4 1 7 3 1 Go Ahead Stormvogels P. S. V. Feijenoord Veloeitas 2 20—13 9 3 1416 7 0 3 0 3 15—14 0 5 2 1 2 9— 9 5 7 2 1 4 17—23 5 He jongere garde van WSC t.w. hel 5e elftal, trok Zaterdagmiddag naar Heusden oin daar te spelen tegen de palronaatsclub Baslia. De jonge zwarthemden wonnen den wedstrijd met 104. Behalve dc trainingsavonden voor de lioogerc elftallen is thans ook voor de jongere spelers een oefenavond vastgesteld. PicusJuliana 70, De laatste promotiewedstrijd Zondag j.l. in Eindhoven tegen Picus gespeeld, liecft geen suc ces gebracht. Nadat aan Picus een bloemenmand is aange boden voor het behaalde kampioenschap, stellen beide elftallen zicli op. Picus is volledig, terwijl Juliana weer 2 invallers telt voor centervoor en rechtsbuiten. Van beide kanten wordt direct flink aange pakt met Picus het meest in den aanval. Na 10 min. spelen kan bij een Picus-aanval de Jullana- keeper niet ver genoeg wegwerken en weet Picus te doelpunten 10. Het Plcusdoel komt nu ook enkele malen in gevaar, maar doelpunten wor den nog voorkomen. Tenslotte weet Picus echter den voorsprong te vergrooten, 20. Juliana komt ook nog gevaarlijk opzetten, maar kan het net niet^ vinden. Picus weet den stand op 3—0 te brengen, waarmee de rust aanbreekt. Direct na rust wordt een schot op het Juliana- doel gelost en op ongelukkige wijze slaat de kee per den bal in eigen doel, 40. Dan worden enkele vreemde beslissingen van den scheidsrechter de Juliana-achterlioede nood lottig, als in zuivere buitenspelpositic 2 doelpun ten worden gemaakt en liet is te begrijpen dat dit ontmoedigend op de spelers werkt. De Jullana- voorlioede onderneemt nog enkele aanvallen en als het Picus-doel In gevaar komt, onderbreekt de scheidsrechter den aanval. Dc Plcu$-voorfaoede krijgt de gelegenheid om te doelpunten als zij zieli voor het Juliana-doel opstellen en weder in buitenspelpositie doelpunten 7—0. Hoewel de Ju- liana-voorhoede nog probeert de eer te redden lukt dit niet en is de aardigheid er af zoodat het een verluchting is als de scheidsrechter het einde aankondigt., Picus verdiende de overwinning, al was deze door dc verkeerde beslissingen van den scheids rechter geflatteerd. Zondag 1.1. speelde onze voetbalvereeniging op "do seriewedstrijden te Waspik en wist na 2 ge speelde wedstrijden beslag te leggen op den len prijs, een prachtigen beker. Zij hebben Zondag nog eens getoond, dat ze het nog wel kunnen. Proficiat. Het programma was als volgt: Wilhelmina, KaatsheuvelJuliana, Dongen 30. HVV, Waalwijk—RVS, Raamsdonksveer 3—0 Finale: Wilhelmina—HVV 1—2. Zondag a.s. gaat de RKVV HVV naar de serlc- wedstrijden van de RKVV DVS te Dongen. Wij hopen dat zij met hetzelfde succes uit den strijd komt. Als zij met de zelfde geestdrift spelen als vorigen Zondag, dan kan succes niet uitblijven. Zaterdagmiddag liad alhier een vriendschappe lijke voetbalmatch plaats tusschen PSV 2 Drunen en Olympia uit Haarsteeg. De eindstand was 7to voor PSV. Naar wij uit goede bron vernemen is door eenige sportliefhebbers alhier liet initiatief ge nomen om een veteranenvoetbalclub op te richten. N. E. O. Jl. Maandagavond Ie 7 uur speelde de voetbal vereeniging XEO 2 op het tournooi, uitgeschreven door de voetbalver. SDQ, een wedstrijd tegen SDO 2. Deze wedstrijd werd door SDO 2 met 63 gewonnen. A.s. Donderdag speelt de voetbalvereeniging SVV alhier een vriendschappelijke wedstrijd te gen het le elftal van SDO. De voetbalver. Sparta is voornemens een groot ncderlaagtournooi tc organiseeren. Verschillende vooraanstaande vcreenigingen op voetbalgebied hebben reeds hunne deelneming toegezegd. Voor dit tournooi wordt een prachtigen zilve ren beker beschikbaar gstcld. Moge een en ander voor Sparta een groot suc ces worden en door een groote belangstelling van de zijde van het publiek, èn door een kranig spel tegenover dc deelnemende vereenigingen, Serlewedstryden te Waspik. Op de scricwcdslrijden werden de winnaars als volgt Hank 2— Dussensclie Boys 2—1 onder protest. Juliana, Dongenschc VaartWilhelmina, Kaats heuvel 03. HVV, WaalwijkWVR, Raamsdonk 10. Finale HVV, WaalwijkWllhelmina^Kaatsheuvcl 20. lc prijs HVV, Waalwijk; 2e prijs Wilhelmina, Kaatsheuvel. Zondag a.s. zal de bekerwedstrijd worden voort gezet N. E. O. J.l. Zaterdagavond 0 uur speelde het eerste. 12- tal van de korfbalvereeniging NEO, alhier, een competitiewedstrijd voor den Dordschen Korfbal Boiul tegen dc korfbalvereenigiug AKC uit Alm- kerk op het terrein van laatstgenoemde vereeni ging. Deze wedstrijd, die in de beste verstand houding werd gespeeld, werd door NEO met 5—0 gewonnen. A.s. Zaterdag, 17 Juni, wordt een competitie wedstrijd gespeeld tegen de korfbalvereeniging Quick uit Nieuwendijk op het NEO-terreln, gele gen aan het Oosteinde alhier. Aanvang 0 uur precies, W.W.C. „De Zwaluwen". Zondag namen verschillende leden der WWC De Zwaluwen deel aan de wedstrijden op tic Al- phensche Wielerbaan. Wij laten hieronder enkele uitslagen volgen: Puntenrace over 50 ronden: 1 Braspenning, Loenhout B 31 punten; 2 Hannes, Turnhout 29 p.; 3 G Pol, Waalwijk 19 p.; 1 D Pol, Waalwijk 10 punten. Koppelrace over 300 ronden: 1 Tooncn—Frijtcrs, Alplien-Baarle Nassau 20 p. 2 Gebrs. Pol, Waalwijk 12 punten op 2 ronden. 3 Floorcn—Braspenning, Loenhout B 10 p. op 2 r. 4 Knulst-van Gcenen, Waalwijk 11 p. op 3 r. 5 HancveerValgaren, Alplien-Baarle Hertog 11 punten op 3 ronden. Tijdens het laatste klass. werd de renner G. Pol uit Waalwijk vrij ernstig door een trapper aan zijn rechterbeen gewond. Zonnebrand en Stukloopen van Huid en Voeten verzacht on geneest De wedstrijden die voor a.s. Zondag 18. Juni;, waren vastgesteld, zullen niet doorgaan en wor-v den eerst gehouden op Zondag 2 Juli e.k. Zondag j.l. reed Frans Slaats op «le Helmond- sclie Wielerbaan. Dc achtervolging over 25 ronden tusschen A. van den BroekSlaats en G. KilianVopel was spannend. Van den Broek moest lossen wegens machIncdcfeet. Slants ging alleen door en wist het gewonnen terrein tc behouden tot de laatste 3 ronden. Kilian—Vopel gingen nu geweldig van leer en wonnen met 5 inctcr voorsprong. Slants heeft hier een mooi staaltje van zijn kunnen la ten zien. De uitslag van den 2-uurs koppelwedstrijd was: 1 FundaMaidorn 22 pt. Op 1 ronde 2 G. KilianVopel 74 p.; 3 J PijnenburgBras penning 18 p.; 4 F Slants—v d Broek 42 punten; 5 O Hurt genK Gocliel 18 p.; 6 C Wals alleen 39 p.; van Oers moest na het 4e klassement wegens een val opgeven. J.l, Zondag hield dc Postduivenvereenlging Die Postduif, gevestigd in café A. van der Geld, al hier, een wedvlucht vanuit Orleans met oude duiven. De prijzen werden behaald als volgt: 1, 3, 7, 10, 12, 14 Gebrs. van Ravensteijn; 2 P. Veltmauvan Dommelen; 4 Peldcrs-van den Ho ven; 5 Stiphout-Pulles; G, 1G Gebrs. Maas; 8, 11, 15 H. van Brcugel; 9 Viveen-van Ravensteijn; 13 van Sou Koningspoule: le Gebrs van Ravensteijn; 2e P Veltman-van Dommelen; Speciaal: Gebrs van Ravensteijn. Aankomst le prijsduif 2-37-59 uur; laatste 6-6-21 uur. Het kaïiiploehscliap tot Orleans werd be haald door Gebrs. van Ravensteijn. NJ

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 2