J V Vergiftiging op De begfooting 1933—1934'werd in ontvangst en uitgaaf vastgesteld op f 111050. Gedurende de afgeloooen maand werd aan het postkantoor alhier voor de Rijkspostspaarbank ingelegd 1456 58, terugbetaald f 5877.76. HERPT. Vergadering der commissie bedoeld In art. 158 der Gemeentewet op Maandag 12 Juni nam. half vier. Aanwezig alle leden. Nadat de vereischte formaliteiten vervuld zijn stelt de voorzitter aan de orde s 1. Voorstel van Hedikhuizen om de grenzen uit te breiden, zoodat daaraan worden toegevoegd de Hoeve met het Herpsche Veld. De Voorzitter licht dit voorstel toe en zegt dat de raad zich tegen dit voorstel heeft verklaard. De commissie is in zijn geheel tegen dit voorstel. 2. Voorstel van Ged. Staten voor het meer uitgebreid plan tot bijvoe ging van Herpt c a. met Hedikhuizen en Oudheusden bij Heusden. De Voorzitter wijst op het prae- advies van B. en W. waarin deze advlseeren met het voorstel accoord te gaan. v. d. Brandt vindt het toch beter zelfstandig te blijven. v. Korven kan zich wel vereenigen met het plan en meent dat met het oog op de groote lasten samenvoeging nu meer gewenscht is. A. Buijs izn. kan zich aansluiten bij het advies van B. en W. A. v. Bokhoven Jzn. vindt de argu. menten van B. en W. erg steekhou dend met dien verstande dat ook Doeveren en Heesbeen er bijgevoegd worden. Th. Buijs Martzn. zegt dat hij het prae-advies zeer goed heeft nagegaan en verklaart zich ook voor vereeniging. J. Kouwenberg zegt dat het prae- advies zegt dat hier niet zal gehandeld worden dan in uiterste noodzaak. M. v. Bokhoven kan zich ook met het prae-advies van B. en W. ver eenigen. Voor het voorstel zijn 6 leden, tegen dhr. v. d. Brand. Het ltd v. Korven vraagt nog hoe het zal gaan met de verdeeling der armengronden en -goederen als wij later bij Heusden komen. De Voorzitter zegt dat deze gewoon lijk voor degenen blijven waarvan ze aanvankelijk geweest zijn. Hierna wordt de vergadering ge sloten: Aan het Bondsfestival alhier op Zondag 25 Juni a.s. zullen een tiental zang- en muziekverenigingen deel nemen, Het eere-comité bestaat uit de heeren burgemeester van Eggelen eere voorzitter, en als leden de Z Eerw. heer Timmermans pastoor, de wethou ders van Bokhoven en Verhoeven en de gem.-secretaris F. H. T. v. Liempt. Burgemeester van Eggelen zal het festival officieel openen op het ge meentehuls en de vertegenwoordigers der deelnemende verenigingen aldaar ontvangen. SPRANGCAPELLE (V.m. Sprang). Vergadering van den Raad dezer ge meente te houden op Donderdag 15 Juni 1933 des namiddags te 3 uur. Agenda 1 Vaststelling van de notulen der vergadering van 31 Maart 1933, 2 Ingekomen stukken. 3 Goedkeuring wijziging begrooting Burgerlijk Armbestuur Capelle. 4 Wijziging gemeente—begrooting diensi 1932. 5 Vaststelling kohier Straatbelasting 1933. 6 Schrijven van Gedeputeerde Staten inzake opheffing Openbar Lagere Scholen. 7 Mededeellngen. Toen de heer B uit Vrijh.— Capelle dezer dagen met zijn auto door onze gemeente reed, zag hij plotseling voor zijn wagen een tweetal kinderen de straat oversteken zonder zich te bedenken gooide hij het stuur van den wagen om en reed tegen de poort van de woning vrn M. in 't V., op, die geheel werd vernield. Ook de aU.*o had eenige averij bekomen. Oe heer H. Kortweg, onderwijzer aan de Chr. School alhier, en als zoodanig voorwaardelijk benoemd aan de Chr. School te Capelle. heeft op zün verzoek iiï verband met deze be noeming één jaar vrijstelling verkregen van militairen dienst, zoodat hij thans deze benoeming kan aanvaarden. Morgen (Donderdag) zal alhier langs de huizen der ingezetenen eene collecte gehouden worden ten bate der Vereeniging iot Verspreiding der H. Schrift. CAPELLE. De Ring 's-Grevelduln- Capelle en omstreken van deu Bond wan Ned. Herv. Jongelings—vereent gingen op Oer. Grondslag hield j.l. .Zaterdagnamiddag, bijgewoond door de leden van de aangesloten Ned. Herv. Jongellngsvereenigingen te v.m Besoijen, Sprang. Loonschendijk. Ca- pelle en 'sQravemoer en belangstel lenden uit deze gemeenten, onder leiding v. d. Ringsvoorzitter, cNn heer H. A. v. d. Ham, onderwijzer 'aan de Christelijke School te Sprang, zyn 7en Landdag op een welland aan de Hooge- vaart tegenover het kasteel „Zuljdewijn" en daartoe welwillend beschikbaar ge steld door den heer Adr. Verhoeven Jr. Na het zingen van Ps. 147 vs. 1 en groote schaal 1 De postduivenvereniging Luchtvaart" hield j.l Zondag 6 en werd deze openluchlsamenkomst door den Ringvoorzitter geopend met gebed en een openingswoord, waarna voor de pauze als sprekers optraden Ds. Q. A. Polt, Ned. He^v, predikant te Rotterdam, met het onderwerp „Het ideaal van den jongeling en Ds. J. C. van Apeldoorn, Ned. Herv. predikant te Lelden, die tot onderwerp zijner rede genomen had .Onmogelijk doch niet onoverkomelijk", terwijl de Chris telijk Gemengde Zangvereniging „Hallelujah* uit v.m. Besoijen, onder leiding van den heer v. d. Kolk, een tweetal liederen ten gehoore bracht. De Christelijke Qem. Zangvereni ging .Hallelujah" uit deze gemeente onder leiding van den heer M. C. Rijken, opende na de pauze het pro gramma met een paar zangnummers, waarna Ds. Ph. J. Vreugdenhili, Ned. Herv. predikant te Qorlnchem, sprak over .Volharding" en Ds. Q J. Kool haas, Ned. Herv. predikant te Rotter dam, als laatste spreker de aanwezi gen bepaalde bij hel onderwerp .De weg tot het geluk". Na een slotwoord van den Ring voorzitter werd deze goedgeslaagde bijeenkomst met gebed gesloten, waar na met het zingen van Ps. 75 vs. 1 en 4, beëindigd werd. Ds. j. Bakker te Bleiswijk (Z.—H) heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. gemeente alhier bedankt. Aan den heer H. Korteweg, be noemd onderwijzer aan de Bijzondere School in de Nieuwstraat, is voor één jaar uitstel van miliiairen dienst ver leend. Het aantal lewerkgestelden by de gemeentelijke werkverschaffing be droeg In de werkweek van 26 Mei tot Juni IJ. 87. een wedvlucht vanuit Orleans, met den volgenden uitslag: J van Doornik 1, J. Versteeg 2 6 20 22 24, H. Rosenbrand 3 23, H. Klootwijk, 4 5 12, C. Verhagen 7, Q. Stam 8 10 19, C. Rosenbrand 9, O Treffers 11 15. H. Dekkers 13 16 18, W. Versteeg 14 en M. de Jong 17 24 Aangetoonde duiven J. van Doornik, C. Rosenbrand, H. Dekkers en M. de jong. Extra—prijs een paar konijnen, J. van Doornik Ter secretarie der gemeente Sprang—Capelle zijn vanaf heden visch—akten te bekomen. De voetbalvereniging „Excelsior" behaalde j.l. Zondag op de te Kaats heuvel gehouden seriewedsfrijden den 2en prijs. BQ het agentschap der arbeids bemiddeling in de gemeente Sprang- Capelle bedraagt het aantal ingeschre venen momenteel 123. v— Op het te Tilburg j.l. Zondag door de Hengelaarsvereeniging .Ons Oenoegen" aldaar georganiseerd hen- gelconcours behaalden onze dorpsge- nooten P. de Visser en H. Rosen- brand respectievelijk den 7en en 20sten prijs in den personeelen wed strijd. is— Te dezer plaats bestaat het voor nemen een Reisvereeniglng op te rich- ten. Naar we vernemen zal in verband hiermede binnenkort een bijeenkomst worden gehouden In het café van den heer J. Treffers, aan het Bruggetje. RAAMSDONK. Zondag herdachten onze dorpsgenooten het echtpaar Jos. Leijten—Heeren, den dag waarop zij voor 25 jaren geleden in het huwe lijksbootje stapten. Daar de jubilaris een bekende figuur is in het aanne mersbedrijf, ontbrak het hen ook niet aan blijken van belangstelling. Ook zijn kroost van 11 flinke kinderen, waarvan er reeds 6 in zijn bedrijf be huipzaam zijn, deed zijn uiterste best om het feest in elk opzicht te doen slagen. Vele vooraanstaande personen, waar onder de ZeerEerw. heer Pastoor van Heeswijk, de ZeerEerw. heer Schoen- makers, professor ieeraar Doofstom men—instituut te St. Michielsgestel, J. Snijders directeur van het zangkoor met alle leden en meerdere autori teiten, kwamen de jubilaressen geluk wenschen. Heden slaagde onze dorpsgenoot den heer H. L. M. de Wit voor onderwijs—examen. Hij genoot zyn succesvolle oplei dingen aan de St. Fransiscus Kweek school Haagdyk te Breda. INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der redactie aanvaardde onze pelgtims heden morgen de reis ter bedevaart naar Brielle. Om 5'/a uur vertrok een auto bus naar Oeertruldenberg, alwaar over gestapt werd op een boot. Circa 400 pelgrims uit omliggende dorpen maak ten de reis mede. Al aanstonds bleek er een goede stemming te zijn onder elkander, want nauwelijks was de boot van wal gestoken, of er werd reeds een lied ter eere de Martelaren van Qorinchem gezongen. Afgewisseld door gebed en gekeuvel werd na 4'/a uur varen Brielle reeds bereikt. Hier treft ons oog iets dat reeds zeer oud is, maar voor ons allen steeds intersant. Hier stonden namelijk niet minder dan 20 k 25 oude modellen ryiuigen waar circa 16 k 20 personen mede kunnen worden vervoerd. Eenieder onzer was in de wolken om hiermede een snelheidsrecord op zyn naam te krygen. Na aankomst werd eerst een plech- tige H. Mis opgedragen waarna een prachtige predicatie van een Eerw. Pater Capucyn, die zoo mooi naar voren bracht wat deze 19 martelaren geleden hebben, voor zy den martel dood stierven. Om 1 uur plechtig Lof met processie in de tuinen waar de martelaren hun bloed vergoten hebben. Om 3 uur vertrokken wy met onze harddravers naar de boot, welke om 3'/a uur de terugreis wederom aan vaardde. Eenleder onzer was weer In goede stemming, zoodat ook deze reis een succes genoemd mag worden. By het einde der reis voor Drlmme- len, waar de eerste pelgrims moesten afstappen, dankte de hoofdgeleider de ZeetErw. heer v. d, Wee, pastoor te Oeertruldenberg allen harteiyk voor de medewerking aan deze succesvolle bedevaart. Ook onze ZeerEerw. heer Pastoor v. Heeswijk sprak zijn dank uit, vooral tot zyn zangkoor, waarvan alle leden ter bedevaart trokken en die ook flink hun best deden onder leiding van directeur Snyders. By aankomst in Oeertruldenberg waren honderden nieuwsgierigen komen toeloopen om vrienden en famieleden af te halen. Het geheel had een schitterend ver loop, zoodat wy hopen een volgend jaar het getal der pelgrims te zien verdubbelen. EEN PELGRIM. Kaatsheuvel 11-6- '33- Rondom het ontvangerschap. Er is heel wat te doen ter plaatse over het ontvangerschap Geen wonder, het is een baantje dat nog goed be taald wordt; waarbij, zoo je zorgt dat je boeken kloppen, je niet afhankelijk bent van een bemoeizuchtigen gemeen teraad waarvoor geen enkele bevoegd heid vereischt wordt. Vooral het eerste wil momenteel wat zeggen voor tobbers voor het dageliiksch brood voor een groot gezin. Het tweede is een geruststelling ook voor de minder ontwikkelden, die begeerig hun kansen berekenen. Het derde doet de deur open voor een sortiment candidaten in de grootste variatie. Men noemt secretarie-ambtenaren met en zonder bevoegdheden, waar onder er zijn die collegiaal op collega's schelden, meenende hun kansen daardoor te vergrooten; waaronder er zijn die beweren dat er ter secretarie te veel personeel is, pleitende alzoo voor gemeente-bezuiniging, die hun mogelijk zelf een kraag gaat kosten. Men noemt schoenfabrikanten, zoowel gewezen als in werkelijkheid, die tobben om een hard bestaan, wat hard doch niet schandelijk is. Men noemt handelaars en boekhouders met en zonder diploma's, met en zonder pretentie. Men noemt zelfs gemeente raadsleden en wethouders, die reeds iets presteerden voor de gemeente in de jaren dat zij zetelden als vertegen, woordigers van een groep burgers. Men noemt ja weet ik het, mogelijk candidaten op wier hoofd nog geen peil aan het ontvangerschap ge dacht heeft. Men noemtmen werktgewond. men wroet Men gebruikt argumenten als koeien. De een eischt omdat hij het meest presteert en de rest prullen zijn, een tweede omdat het hem het meest toekomt uit anciëniteits overwegingen derde omdat hij een groot huis- van hen die hun taak als raadslid te vervullen hebben uitsluitend in het belang der gemeente, toch wel de moeite waard zijn eens te overwegen of zij hun stem werkelijk geven in dat belang, of om een persoon die zij helpen willen. Het mandaat van raads lid geeft niemand het recht dit te misbruiken al9 philantrophie. De afgelegde eed blijft voor den geheelen zittingsduur de verantwoording van ieder raadslid ten volle eischen DIXI. GEMENGD NIEUWS. Prettige toestanden. In de gisteren gehouden ver gadering van den raad van Didam is de gemeentebegrooging voor 1933 behandeld en vastgesteld. De post salaris van den burgemeester werd overeenkomstig een voorstel van de meerderheid van B. en W. van f4500 teruggebracht op f615, omdat de burgemeester tegen het verlangen van den raad toch was herbenoemd. Van den datum der herbenoeming af wenscht de raad geen salaris meer uit te betalen. Een voorstel Dirksen om het volle salaris weer op de be grooting te brengen, werd verworpen met 7 tegen 5 stemmen. In strijd met de bepalingen der wet i9 tevens een korting toegepast op de salarissen van B. en W., secretaris en ontvanger, tevens op de loonen en salarissen van de andere personen in gemeente dienst. Ondanks de waarschuwing van den voorzitter, dat de begrooting op vele punten in strijd met de wet is, werd ze vastgesteld met 7 tegen 5 stemmen. Dultsch jacht gestrand. Echtpaar verdronken. Zaterdag tien uur is bij het Bornrif ten Noorden van Ameland het Duit- sche jacht .Stella Maris" uit Dussel- dorp, gestrand Aan boord bevonden zich vier personen. Twee hunner, een man en een vrouw, zijn op Ameland aangekomen. De andere twee zijn over boord geslagen en verdron ken. Het jacht zit bij Ameland op het strand. Een nteuw bltndenschrtft. Een Franschman, Duval genaamd, heeft een nieuwe methode voor de blinden ontdekt om door middel van het schrift met de zienden in gemeen schap te treden. Zij brengt den klank recht9treek9 over, wat in tegenstelling met het Brailleschrift is. Bovendien kunnen menschen met normale oogen ze ook gebruiken. Vier lessen van een half uur zouden voldoende zijn om dit nieuwe schrift te leeren. Dank zij deze vinding zouden blinden steno—dactylograal kunnen worden. Er zijn er al, die uitstekend „tikken". Spoorwegongeluk. Uit Konstantinopel wordt gemeld, dat twaalf passagiers van een sneltrein tusschen Adana en Angora bij een ontsporing in de buurt van Eskishehr zouden zijn omgekomen en er vijftig vermist worden, die waarschijnlijk zijn verdronken. Het spoorwegonge luk, waaromtrent nog geen zekerheid schijnt te bestaan, zou veroorzaakt zijn geweest door beschadiging van de spoorbaan door sterke overstroo mingen. Groote brand In-een cellulold.fabrlek. 9 dooden, 182 gewonden. Te North Arlington in den staat New Jersey brak een groote brand uit in een celluloid-fabriek waardoor verscheidene ontploffingen ontstonden 9 personen, o.w. twee kinderen, wer den gedood, terwijl 182 arbeiders door de brandende celluloid-mas9a werden gewond. Bovendien werden vijf huizen door het vuur aangetast en geheel vernield. De fabriek ligt aan een rivier, waarin 25 jongelui baadden, toen de brand uitbrak Ook zij werden door wegvlie- gend brandend celluloid getroffen en Geen RAAMSDONK, 9 Juni 1933. Bedevaart Brielle. Onder prachtige weeromstandigheden een gezin heeft, en de kost niet meer verdienen kan, een vierde omdat allen zijn benoeming bezuiniging brengt, een vijfde omdat hij de overtuiging heeft dat de grootste helft van den raad hem genegen is. Dit laatste wel het meest riskant. Er zijn al raads* leden die driemaal hun stem toezeg, den. Nu wij gelooven dat het zeer moeilijk is steeds maar neen te zeggen, vooral als er invloeden gebruikt wor den, die voor dergelijke gelegenheden niet misbruikt moesten worden. Want we kunnen wel zeggen, wie acht van de vijftien stemmen haalt is benoemd; doch al9 we de overtuiging hebben dat het ambt dan berust in handen, waar. in de goede vervulling groot risico loopt, niet om de mindere eerlijkheid van den candidaat doch om de min dere geschiktheid voor een zoo ver antwoordelijke post, dan mag het van hen op wier schouders door de burgerij de verantwoording gelegd is voor een goed en economisch beheer der gemeente-finantiën, dan mag het huwelijk als men ouder Is dan 40 jaar. In een conferentie van Oswals(een Hindoe secte) is een motie aangeno- men, dat niemand boven den veertig, jarigen leeftijd mag trouwen, onder straffe van socialen boycott door de kaste. Geslaagde vlucht Spanje—Cuba. De beide Spaansche vliegers Collar en Barbaran, die te Sevilla in Spanje waren gestart, zijn veilig te Camaguey op Cuba geland De vlucht over een afstand van 6500 K.M. duurde 41 uur en 10 minuten. De daling was noodzakelijk, door dat hun benzinevoorraad uitgeput bleek te zijn. 22 Militairen omgekomen. In de provincie Tsjatsjan is een Chineesch kruitmagazijn in de lucht gevlogen. De uit 22 man bestaande wacht is om het leven gekomen. Berging van het Lutlne goud. De bergingswerkzaamheden voor het wrak der Lutine bij Terschelling vorderen thans snel. De toren, welke boven het wrak geplaatst zal worden, is van de bin nenhaven naar de buitenhaven ver haald en ligt nu gereed om bij de eerstvolgende mooi-weer-periode naar buiten te worden gesleept. De ber gingsmaatschappij staat in directe ver binding met 't Meteorologisch Instituut te De Bilt en zal bericht ontvangen wanneer op eenige dagen mooi weer met Z.O. wind gerekend mag worden. Alleen bij vast fraai weer en kalme zee zal men .den sprong" wagen. Men wacht dus nu verder rustig af. Volgens de statistieken bestaat in het laatst van Juni en begin Juli groote kans op mooie dagen. Vrachtauto tn ravijn gestort op Java. Bij Madioen is een vrachtauto in een vijf meter diep ravijn gestort. Zeven personen werden gedood en twaalf gewond. Een ernstig vliegongeluk ie Chicago. Tien dooden. Bij een rondvlucht met bezoekers van de wereldtentoonstelling is te Chicago een amphibievliegtuig gevallen. De beide bestuurders en acht passa- giers zijn om het leven gekomen. Het vliegtuig was opgestegen met tentoonstellingsbezoekers, die tegen gereduceerden prijs in de gelegenheid werden gesteld, rondvluchten te maken. Nabij het dorpje Genview stortte het vliegtuig plotseling omlaag. Op het zelfde oogenblik sloegen de vlammen aan alle kanten uit de romp. Ongeveer vijfduizend automobilisten, die van het ongeval getuigen waren geweest, spoedden zich uit alle richtingen naar de plaats waar het toestel was neer gekomen. Elke hulpverleening bleek echter onmogelijk, doordat het vlieg tuig aan alle kanten fel brandde en de verspreide hitte wa9 zoo groot, dat men het toestel zelfs niet kon naderen. Pas toen de vlammen waren uitgewoed, slaagde men er in de tien dooden te bergen. De lijken waren geheel verkoold en verminkt. Band van motorrijwiel gesprongen. Terwijl de gebroeders Schreurs op een motorrijwiel op den Maastrichter- weg te Roermond reden sprong de band van het voorwiel. De duorijder werd van het motorrijwiel geslingerd en met een zware hoofdwonde opge nomen. Eenige tijd na aankomst in het ziekenhuis is de man overleden. Uit de kap van een stoomcaroussel gevallen. Tijdens het afbreken van de ker misvermakelijkheden te Deventer is de 18-jarige F. P. L. uit Antwerpen uit de kap van een stoomcaroussel gevallen. De man werd ernstig inwen- dig gekneusd en is in het ziekenhuis overleden. Haren met benzine gewasschen. Bij het wasschen van het hoofdhaar met benzine geraakte Zondagmiddag mej. B. L. te Haarlemmermeer in brand, doordat ze te dicht bij een brandend petroleumstel kwam.Alhoe- wel het vuur spoedig gedoofd werd, bekwam mej. L ernstige brandwonden over het geheele lichaam. In ernstigen toestand werd zij naar een ziekenhuis overgebracht. Explosie te Bergen op Zoom. Te Bergen op Zoom heeft in het gebouw van de N.V, Melkinrichting „Vaca", in een der koelafdeelingen een ernstig ongeval plaats gehad, waardoor groote schade werd aange richt aan een der koelkamer9. Een der werklieden, die zich in de onmid dellijke omgeving der koelafdeeling bevond, verhaalde, dat hij op een gegeven oogenblik een doffen knal hoorde, terwijl het interieur van die afdeeling met stofwolken werd gevuld. Intusschen verspreidde het ammo- niakgas zich over alle complexen, waardoor het overige personeel naar buiten snelde om een en ander te controleeren. Gaandeweg had zich het personeel voor de fabriek verzameld, waarbij bleek dat nog eenige der arbeiders afwezig waren. Men con stateerde nu dat er vier arbeiders waren die zoo door het gas waren bedwelmd, dat zij ter plaatse in elkaar waren gezakt. Slechts met de uiterste krachtinspanning kon men deze men- schen uit de fabriek halen, Verschil lende werklieden zijn op medisch advies naar het ziekenhuis overgebracht. Bekendmaking. De brig. comm. Kon. Marechauwée te Sittard maakt bekend, dat door on- bevoegden onrechtmatig wordt gebruik gemaakt van autonummer met letter P—13137, toebehoorende aan de ga rage van Haaren te Sittard. Met op dit nummer betrekking heb bende nummerbewys is door den ga ragehouder verloren en vermoedeiyk ln het bezit geraakt van iemand, die in de omgeving van Heerlen of Kerk- rade woont. Onlangs heeft een vierwielig motor rytulg. dat vorenbedoeld kenteeken voerde, een aanryding veroorzaakt. De bestuurder it doorgereden en is niet achterhaald kunnen worden. Qenoemde brig. comm. verzoekt een ieder die omtrent den onrechtmatigen gebruiker van vorenbedoeld nummer met letter eenige inlichtingen kan ver strekken, zich te wenden tot de plaat- seiyke politie. Omtrent het verstrekken van inllch- tingen wordt stipte geheimhouding in acht genomen. Het wemelde op zolder en deel van den landbouwer P. te Aalten van de ratten en daar ze voldoende voedsel konden vinden, meende hij dat daartegen niets gedaan kon wor4en. Eenigen tijd later schreef hij: »'l en; einde raad probeerden we Rodent, met dit schitterende resultaat: 80 doode ratten. Dit resultaat bereikten we met slechts één doosje Rodent van 50 cerit." Of U last hebt van) één of van honderd ratten, Rodent zal ze absoluut uitroeien. Het trekt dit ongedierte onweerstaanbaar aan en leidt ze zeker naar hun verderf. Ook muizen ontkomen niet aan Rodent Koop nog heden een enkele) doos 50 ct of een dubbele doos a 90 et en morgen zult U van rat en muis bevrijd zijn. O-a. bij alle drogisten. Import: Firma B. Meindersma - Den Haag. A 48 „de

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 3