K ECHO fill BET MS. 1 Inzameling in de Parochie St. Jan voor de St. Vincentiusvereeniging te Waalwiik. Zaterdag 17 Juni, 3 uur namiddag Abonneert U op het Waalwiiksche en Lang- straatscheblad.dat ook voor Uwe advertenties het aangewezen or gaan is, omdat 't in deze plaats en streek alge meen gelezen wordt. jfo. 49. Woensdag 14 Juni '33. 56e Jrg. TWEEDE BLAD. Een transport colonne van het Roode Kruis. Velen zullen met verwondering hebben gelezen, dat er In princiepe besloten is tot het oprichten eener transportcolonne van hei Nederlandich Roode Kruis te Waaiwljk. Wellicht hebben sommige zich af gevraagd wat dat voor iets is en welk nut het bestaan eener dergelijke colonne kan hebben. Daarom wil Ik in de volgende rege len graag eenige naderen uitleg geven, teneinde het werk van het Nederland sche Roode Kruis, wat meer btkend te maken, aangezien het spreekwoord .Onbekend maakt onbemind* nog steeds van kracht is. In het jaar 1867 werd te Gerê/e een bijeenkomst genouden van meerdere (mogendheden, waarop een overeen— PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 14 Juni 1933. Inzameling, ot viucumusvti ccm&mg. t Zal niemand verwonderen, dat het aantal cliënten, der St. Vincentlus— vereeniging gedurende het laatste jaar n aanmerkelijke uitbreiding heeft ondergaan. Ook is het welvaartstekort van hen gemiddeld sterk toegenomen. 't Gevolg Is. dat het aantal en de groote der giften door de vereeniging verstrekt steeds zwaardere eischen aan de kas heeft gesteld. Mogen wij daarom 'n beroep op U komst gesloten werd, krachtens welke, Kijkt Uw kasten en zolders eventjes na; en maakt er, gemakshalve, een pakje van. doen Heusch we zullen 't U niel lastig maken We vragen U slechts, wat U zelf niet meer gebruikt, wat mogelijk reeds jaren op zolder is opgeborgen en slechts bij de veel geprezen en veel gesmade schoonmaak periodiek een behandeling ondergaat. Wij vragen Uledikanten, beddegoed, fornuizen, kachels. We vragen U ondergoed voor mannen, vrouwen en kinderen, datalsonmodlsch niet meer passend of half sleetsch in uw kasten ligt opgestapeld. We vragen ook bovenkleeren, jassen, mantels en schoenen, die opgeborgen zijn, omdat ze „nog wel eens te pas zullen komen." Na kunnen ze ie pas komen voor onze gezinnen, die met een inkomen van f 3f5 f6.—per week geen kans zien om ook maar 't geringste te koopen. Nu komen ze ie pas in gezinnen, waar vroeger welstand heerschte. maar waar deze verdwenen is door werkeloosheid of ziekte of beide. Zaterdagmiddag 17 Juni zullen de leden van de R.K. Middenstands Vereeniging „de Kruisridders" met 4 groote wagens bij de parochia nen van St. jan rondgaan. We hopen dat de activiteit van deze jongelui 'n belooning, vinden zal in een ruime oogst! Uw be— looning?Den arme gegeven is Gode geleend. En mochten Uw zolder of kasten geen artikelen voor onze Inzame ling bevatten* welnu de jongelui zijn gaarne bereid ook geld in ontvangst te nemen. Het Bestuur der St.Vine, vereeniging* Gelieve geen hoeden of petten mede te geven. Priesterjubilé Pater Albertus. Gisteren heeft de HoogEerw. Pater Albertus (in de wereld C. de Bree) In het Capucljnenklooster te '8 Bosch zijn 25-jarig priester jubilé gevierd. Sedert jaren is Pater Albertus secre taris van den Provinciaal der Ned. Capucljnen-provincle en reeds meer dan 20 jaar Is hij directeur der Derde Orde te 'a Bosch. 's Morgens om 7 uur droeg de jubi laris in de Capucflnenkeik 'n H. Mis op. Om 11 uur werd Pater Albertus ge huldigd door afgevaardigden der beide besturen van de Derde Orde. Nadat de jubilaris was gelukgewenscht door alle afgevaardigden en o.a. ook door het zangkoor der Vrouwenafdeeling, werd hij toegesproken door Dr. B. Mettrop, minister der Derde Orde. Als huldeblijk bood hy aan een goudlaken koorkap, goudlaken velem en albe. Namens de Vrouwenafdeeling werd Pater Albertus toegesproken door Mevr. Sweens-Meuwese, die een ceremonie- staf aanbood. Voorts bood Mej. Vorstenbosch namens de zangeressen een superplie aan en werd de jubilaris toegesproken door de heer Ellëns, burgemeester van Erp. De HoogEerw. Pater Albertus dankte In treffende woorden. Te twaalf uur begon de receptie, die door honderden werd bezocht, o. m. door het gemeentebestuur van 's Bosch, Mgr. Hendrlkx,, de secretarissen van Mgr. Diepen en plebaan Brekelmans. De volgende week zal de feestviering in het convent plaats hebben. y Speldjesdagen K. V. DJ speldjesdagen voor de K. J. V. (Kali. Jeugdvereeniging voor de vrou wel.lke jeugd) zullen gehouden worden In 'iroot Waalwyk (dus alle parochies) Jaterdagen Zondag 17 enl8Junla.s. Daarenboven nog in de St. Antonius- patochie op 19 en 20 Juni gedurende de SI. A itoniusfeesten. Wy komen op deze Jeugdvereeniging nacer terug en verwijzen daarvoor naar om nummer van a s. Zaterdag. Ondernemende jongelui. Een tweetal jongelui uit onze plaats, die nogal wat durven aanpakken, gaat dezen zomer per fiets een reisje naar Rome maken. Het zyn de heeren jac. Marks en Sjef Trimbach, die ook reeds vorig jaaT getoond hebben niet voor een kleintje vervaard te zyn, door een p»jed stuk van Duitschland en Zwitser land af te peddelen. Over den tocht naar Rome denken zy drie weken te doen, na een kort verblijf In de Paus stad zullen zy dan weer per fiets terugkeeren. Wij wenschen de jongelui die op 8 Juli a.s. vertrekken een goede reis en prettige vacantie. Vakschool excursie. Gieren maakten de studenten der aid. Schoenmaken der Rijksvakschool een excursie per autobus naar de Robinson schoenfabrieken te Nymegen. Na afloop van dit zeer interessante bezoek werden nog „Mooi Nederland" en de schitterende omgeving van Ny megen bezocht, in oorlogstyd, het personeel belast met de verzorging der zieke en gewonde militairen, onschendbaarheid werd ver klaard, d.w.z. het mocht niet worden gevangen genomen of als gevangenen worden beschouwd, wanneer het in handen viel van den vyand. Verder werd besloten dat in ieder land een vereeniging zou worden op gericht, welke zich ten doel zou stellen om door opleiding van daartoe ge schikte personen, den militairen ge neeskundigen dienst, zoo noodlg by te kunnen staan. Om nu de onschendbaarheid te kunnen vaststellen van een genees kundige formatie, werd besloten voor alle landen eenzelfde kenteeken vast te stellen. Hiervoor nam men, vooral om den Initiatiefnemer te eeren het Zwltsersch bondswapen, doch in omgekeerde uitvoering n.l. een rood kruis op wit veld, zoodat de naam der vereeniging van zelf sprekend is. In Nederland is aan het Roode Kruis niet alleen opgedragen de verzorging van zieke en gewonde militairen, doch ook het lenigen van nood bij allerlei rampen, waardoor de taak nog edeler en grootscher geworden is en de vereeniging niet alleen beteekenls heeft in ooriogs- doch ook in vredestyd. Het vredeswerk van het Nederlandsch Roode Kruis hetwelk omvat het ver- leenen van hulp by rampen van allerle aard. het steunen en inrichten van ziekenhuizen en Eerste Hulp Posten is zeker zoo belangryk als het ooriogs werk. Om echter aan de eischen welke dl werk reeds stelt, te kunnen voldoen is het noodig, dat er In iedere plaats colonnes of minstens een colonne be staan, welke voldoende getraind zyn om.direct by plaatseiyke rampen, een hulpactie te kunnen organiseeren. Hiervoor is het noodig dat er menschen, en wel zooveel mogelijk zijn die vry willig en geheel belangloos hun vrijen tyd willen geven, om in geval van nood, hulp te bieden, daar waar deze noodig is. Wel zijn er in Waalwyk reeds men schen gevonden, bezield met den wil hun diensten belangloos beschikbaar te stellen tot verwezeniyklng van hel grootsche ideaal, doch hun aantal is nog tameiyk gering, daar er voor deze gemeente loch zeker een flinke colonne noodig is, van mannen op wien men ten alle tijden rekenen kan. Wellicht zijn er nog, welke door onbekendheid, met het doel en streven van het Roode Kruis, zich tot op heden afzydig hielden, doch welke gaarne hun krachten geven ten bate der ïydende menschheid. laat deze dan door hun tegenwoordigheid op de byeenkomst welke Donderdag 15 Juni om 7uur in het Café „De Twee Kolommen* zal worden gehouden biyk geven van hun sympathie met het werk en zich daar opgeven als lid der iransportcolonne, om zich alzoo daad- werkeiyk in dienst te stellen der Comités. Vischconcours. De Vischclub „Maar geduld hebben", gevestigd bij den heer P. v. Cromvoln re vm. Baardwijk, hield Zaterdag j.l. een onderllngen hengelwedstryd in het Afwateringskanaal. De uitslag was als volgt le Wisselbeker met le prijs en extra- prys voor het grootste aantal gevangen vtsch C. Bergmans. 2e Wisselbeker met 2e prys H. Nieuwkoop. 3e piys voor de zwaarste visch A. Brok. 4e pr. H. Versteeg, 5e pr. C. Maas, 6e pr. M. Remle, 7e pr. P. Verhoeven, 8e pr. B. Bergmans, 9e pr. G. Brok, 10e pr. J. van Woenset, lie pr. A. Lejjtens, 12e pr. W. Brands. Aspirant-leden.' le pr. H. de Folter, 2e pr. H. Leytens, 3e pr. C. de Brouwer. De wisselbekets waren aangeboden door de Heeren P. van Cromvolrt en J. Vermeulen en de excra-piljs door den heer C. Didden, Agent van Politie, Waalwyk. FESTIVAL. uit het feit dat bijna alle genoodigdeu i aan den oproep hadden gehoor gege ven en er gisterenavond in Café van Cromvoirt een zeer druk bezochte en geanimeerde vergadering kon worden gehouden, waar de voorloopige plan nen van de harmonie aller instemming vonden. Er werd een hoofd-comité gekozen, terwijl verder diverse sub-comité's wer den geformeerd, die aan de verschil lende onderdeelen der organisatie hun speciale aandacht zullen wijden. De voorzitters en secretarissen der sub-commissies hebben zitting in het hoofd-comité, zoodak het gewenschte contact en de onderlinge samenwerking steeds gewaarborgd zijn. De samenstelling van het hoofd-co mité is als volgt: C. Pullens, algemeen voorzitter. Ger. Veltman, algemeen secretaris. J. Thijssen, algemeen penningm. W. v. d. Mee, vice-voorz. en voorz. comité van ontvangst. Jac. v. Mierlo, 2e secretaris en voorz. comité voor reclame. Henri Pullens, voorz. comité finan- tiën en vermakelijkheden. G. Smits, secr. comité finantiën en vermakelijkheden. C. Mol, voorz. comité voor terrein. Jos. Lombarts, secr. comité voor ter rein. v. Eijnthoven, secr. comité voor re clame. Adr. v. Mierlo Az., secr. comité voor ontvangst. Hei festival zal vermoedelijk begin September a.s. gehouden worden; de juiste datum wordt nader bepaald, daar met tal van andere feestelijkheden hier en elders rekening moet worden ge houden. Ook over het terrein zal nog nader een beslissing worden genomen. Verschillende vooraanstaande perso nen zullen voorts worden uitgenoodigd zitting to nemen in het eere-comité. Al ligt het ook geenszins in de be doeling den opzet al te grootscheeps te maken, toch kan men er van verze kerd zijn dat ons een goed georgani seerd muziekfeest te wachten staat dat weer heel wat vertier en vreugde in onze plaats zal brengen en dat een waardige viering zal vormen van het Ift-jarig bestaan varv het jongste plaat selijk muziekgezelschap „St. Jan". te Drunen komt bedraagt 2504,32 859,39 o^ te wel 1644,93; dat vóór het inwerkingtreden der Nijverheidsonderwijswet deze vak school voor schoenmakers, thans 23 jaren geleden te Drunen opgericht, re gelmatig nimmer meer dan 300. (in 1920 alleen 600.van de ge meentekas heeft gevergd; dat met dit bedrag ad 300.bij het geven van financieelen en anderen steun door de gemeente ten tijde der oprichting gelijk toen ongeveer bere kend kon worden, terdege is rekening gehouden; dat alzoo het bedrag wat in 1931 in gevolge de Nijverheidsonderwijswet inzake de vakschool zuiver ten laste der gemeente komt 1044,93 meer be draagt dan in 1920 of ooit vroeger vóór de inwerkingtreding der Nijverheids onderwijswet het geval was; dat alzoo de invoering der Nijver heidsonderwijswet, die toch ten deze een geldelijke verlichting voor de ge meente beoogde, het omgekeerde re sultaat heeft gehad ten opzichte der vakschool voor schoenmakers te Dru nen dat de vakschool voor schoenmakers te Drunen als een vakschool uitslui tend voor opleiding in het handwerk moet worden beschouwd en dus dien aangaande geheel en al verschilt van de Rijksvakschool voor schoenmakers te Waalwijk, die ten deze uitsluitend de opleiding van fabriekswerkers met name fabrieksarbeiders beoogt; dat over het jaar 1930 door de pro vincie aan de gemeente Drunen op een bedrag van 954.68, gelijk blijkt uit desbetreffend Rioleering Putstraat. Naar wij vernemen heeft de heer Frans Mombers, eigenaar der percee- len bouwgrond aan de Oostzijde der Putstraat aan 't gemeentebestuur aan gevraagd thans te willen overgaan tot rioleering van het resteerende deel der OostzijdePutstraat tot aan den Parallelweg, zooals dat vroeger bij ge deelten voor zijn rekening geschiedde Het verzoek is toegestaan. Jan Nelissen. Zaterdagmiddag omstreeks twee uur is de bekende baritonzanger Jan Ne lissen, die zich in verband met zijn ge zondheidstoestand kortelings in huize „Maris Stella" te Scheveningen had la ten opnemen, plotseling overleden. Met den dóód van dezen voortreffe- lijken zanger verliest het zangkoor van de Zaaierskerk te Amsterdam zijn be kwamen directeur, en zal zijn stem niet meer klinken op de concerten van de R.K. Oratoriumver. en op de jaar lij ksche vergadering van het Genoot schap van den Stillen Omgang, waar wij hem herhaalde malen beluisterden. De heer Nelissen verleende steeds, wanneer op hem een beroep werd ge daan, belangloos medewerking voor liefdadige doeleinden. Zoowel om zijn artistieke als om z'n persoonlijke eigen schappen werd hij in breede kringen bemind. De heer Nelissen trad meermalen op voor de liedertafel „Oefening en Ver maak" alhier. Visscherslust. Op het j.l. Zondag te Tilburg ge- iiouuen groot nationaal hengelconcoujs behaalde de Waalwijksclie nengeiclub Visscherslust" den len vaandelprijs. Er waren 13 deelnemende vereemgin- gen. Reus' Geluks- en 10U.0UÜ kantoor. Zaterdag j.l. werd Reus' gelukskan- 'toor weer met een telegraiiscli bericht verblijd, dat op no. 4Uöi de premie van 300U.was gevallen mei een 1/1U van de Centra kwitantie te Den Haag. Het no. werd verkocht door de heeren WASPIK. Op Zondag 25 Juni a.s, zal het nieuwe voetbalterrein van de V V.V. „Hercules" worden In gebrutk genomen. Op dien dag zal een wed- strijd worden gespeeld tusschen Her cules II en de supporlers-vereenlging van Hercules. De opstelling van het supporterselftal is ais volgt: Doel: L. P. P. Roovers, AchterJos. Boom en F. van Onzenoort, Midden P. de Bom, A. de Hond en P. Coes- mans, Voor: Jos. van Onzenoort, P. Vleuten, Th. van der Rijken, Th. de Graauw Azn. en J. Rekkers. Reserves Chr. Mutsaers, Jac. Rollen- bergh, H. de Bont, C. van Es en B. de Bont. Gezien bovengenoemd elftal geheel uit oud—voetballers beslaat, zal er weinig krachtverschll zyn. In ieder een afschrift van een u besluit, dat hierbij als bijlage IV rvorrtt j.Karel van der hchans^er en H. san overgelegd, welk bedrag toen meer ten laste der gemeente Drunen kwam dan zulks in 1920, dus vóór de inwerking treding der Nijverheidsonderwijswet het geval was, een subsidie is gegeven geworden van 335.of te wel pl.m. 35 Redenen waarom Herwaarden te Heusden. De nieuwe Chevrolet. De heeren J. v. Wijngaarden, deur waarder te Haarlem, Ph. van bwieten en ir. J. van Warneten, redacteuren van „De Auto", maakten op hel jfcet Haarlem tra- Amsterdam Inbraak. Een of meer inbrekers hebben zich in den nacht van Vrijdag op Zaterdag toegang weten te verschaffen tot de cantine van de zweminrichting aan het „Hoefswiel". Ten nadeele van den bad meester ontvreemdden zij eenige doo- zen chocolade en eenig kleingeld tot een bedrag van 2.50. De politie heeft de zaak in onderzoek. Aanrijding. Aan het Laageinde te v.m. Baard wijk werd mej. W. P. aangereden door een auto die onbekend gebleven is. Mej. P. werd tegen den grond gere den en kreeg eenige schade aan haar rijwiel. De politie onderzoekt de zaak. Voorkeuring Politiehonden. De voorkeuring van politiehonden zal plaats hebben op liet landgoed Galgenwiel" op Zaterdagen 17 en 24 j en Loonopzand. Juni a.s. De mogelijkheid bestaat dat de keuring van 24 Juni te Loon-op-Zand zal worden gehouden. Vergadering. het gemeentebe- jtrecht Arnhem Apeldoorn stuur van Drunen zich met den meesten j Ailiersloort Amsterdam Iiaar- eerbied tot de Staten van Noord-Bra- -em ^275.7 K.M.) een proelrit met cie bant wendt, met het verzoek om over nieuwe Chevrolet, model Standard Sis het jaar 1931, waarvoor de gemeente Drunen 1044,93 meer moet bijdragen aan de vakschool voor schoenmakers voornoemd, dan zulks het geval was in 1920 of althans in eenig jaar dat de Nijverheidsonderwijswet niet bestond, aan de gemeente Drunen, ter verlich ting van den last ad 1044,93, een subsidie te geven van pl.m. 35 van dat bedrag gelijk zulks het vorig jaar het geval was of te wel van rond 365. In- en uitver van schoenen. Blijkens de statistiek zijn in Mei 1933 ingevoerd 55.270 paren schoenen tegen 79.215 in Mei 1932; in het tijdvak Jan. Mei 1933 werden geimporteerd 311.712 paren, vorig jaar 534.385 p. Het grootste contingent werd gele verd door Tsjecho-Slowakije, Duitsch land en Engeland. Rubberschoenen werden in Mei j.l. 160.342 paren geimporteerd (vorig jaar 149.099) en in Jan—Mei 1.347.645 (vorig jaar 1.580.888). Zij kwamen voornamelijk uit Japan, Duitschland, België er^ Polen. Uitgevoerd werden in Mei 1933 520.) paren schoeisel (v.j. 5151) en in Jan. Mei 1933: 27.727 (v.j. 34.476). De mees te schoenen gingen naar Ned. Indië. Heerlijk Jachtrecht. Men seint ons uit Kaatsheuvel: Gistermiddag is in café van J. van "Dun een vergadering gehouden van grondeigenaren in de Heerlijkheid van Salm Salm, belegd door de besturen van den Boerenbond van Kaatsheuvel Coach 1933, teneinde het benzinever bruik van den wagen te constateeren. üp het geheele parcours, dal gereden werd met een gemiddelde snelheid van 44.8 K.M. per uur, werd 32 L. benzine verbruikt, wat dus neerkomt op een verbruik van 11.6 L. per 100 K.ivl. De topsnelheid van den wagen bleek te zijn 112 K.M. per uur. Steun aan de Griend- en, Rietcultuur. D^ Regeeringscommissaris inzake steun aan de riet- en griendcultuur verzoekt alle telers van teen- en griendbout, alsmede van de verschil lende soorten riet, teneinde te komen tot vaststelling van de steunnormen voor gewas 1933, zich vóór den 20 Juni a.s< schriftelijk aan te melden aan zijn adres: Nieuwe weg No. 10 te Werken dam, waarna een formulier ter invul ing zal worden toegezonden. De voorzitter, de heer G. Klein, opende de vergadering en gaf het woord aan Mr. Jos. van Besouw uit Den Bosch. De vergoeding voor 't jachtrecht be- Naar wy vernemen zyn.de pesturen dpaagt v()()r deze gronden pi.m. Reeds eerder meldden wij dat de har monie „St. Jan" alhier in October a.s.' haar 10-jarig bestaan zou herdenken en dat er plannen in overweging wa ren om dit feit op eenigszins feestelijke wijze te vieren. Deze plannen beginnen thans vaster vorm aan te nemen. Nadat het bestuur der harmonie ver schillende plannen onder het oog had gezien, werd het houden van een fes tival de meest geschikte feestviering geacht en besloot men een aantal inge zetenen uit te noodigen zitting te ne men in een comité dat de organisatie van dit muziek-feest op zich zou ne men. 1 Hoezeer de burgerij van v.m. Baard wijk met „St. Jan" meeleeft, bleek weer der in Waalwijk bestaande gym nastiek- en voetbalvereenigingen door den burgemeester dezer gemeente uit genoodigd tot een vertrouwelijke be spreking op a.s. Vrijdagavond ten raad- huize. De Vakschool voor Schoenmakers te Drunen. Naar aanleiding van het voorstel van Ged. Staten, om 11a 1934 geen subsidie meer te verleenen aan de Vakschool voor Schoenmakers, geëxploiteerd en beheerd door de R.K. Middenstands- vereeniging te Drunen, richten B. en W, van Drunen zich met een request tot Prov. Staten, waarbij zij o.m. schrij ven: dat ingevolge de bepalingen der Nijverheidsonderwijswet de gemeente Drunen, blijkens een hierbij als bij lage II overgelegd afschrift der reke ning en verantwoording over het jaar 1931, goedgekeurd door zijne Excellen tie den Minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen, aan subsidie ten behoeve der vakschool moet uit- keeren een bedrag van 2504.32; dat van dit bedrag ad 2504,32 ex- artikel 25, 4e lid, der Nijverheidson- derwyswet een bedrag van 859.39, blijkens een hierbij als bijlage III over- gelegden staat, op de buitengemeenten valt te verhalen; dat alzoo ten slotte het bedrag, dat volgens de Nijverheidsonderwijswet, gezien de rekening en verantwording over 1931 zuiver ten laste der gemeen- 54.000. plus 6 pet. rente van '24 af is pl.m ƒ80.000. Daartegen komen de grondeigenaren in beroep, temeer daar in de heerlijkheden v. Oisterwijk Best het jachtrecht slechts 15.per H.A. bedraagt en waar het jachtter rein voor Loonopzand slechter is, meende men hier den prijs lager te kunnen stellen. Aanwezig waren alle groot-grond bezitters uit de omgeving, o.a. Dr. Gim- brère uit Tilburg, eigenaar van Huis ter Heide, de heer Timmermans, di recteur van „Noord-Braband" uit Waalwijk, M. Swagemakers uit Kaats heuvel. Men besloot de procedure in han den te stellen van Mr. Jos. v. Besouw De besturen van de boerenbonden en de aanwezige grondeigenaren wa ren hiervóór. De niet aanwezigen zul len in de gelegenheid worden gesteld zich hieromtrent uit te spreken. De kosten worden begroot op 1200.— geval belooft deze ontmoeting inte ressant te worden. Door het R.K. Zangkoor zal worden deelgenomen aan dente Dongen te houden Zangersdag. RAAMSDONKSVEER. De heer L. v. d. Made, C. Langerwert, J. G. Lankhuyzen Pz., en J. A. Lankhuyzen Jz., werden gexozeii o! herkozen tot lid van een Polderbestuurrespectie velijk van de Wertkampen, Eendrachts- poider, Carthuyzer Polder en de Dom- bosch. De collecte voor de Samen- we.kende Zendlngsvereenigingen ie Üegstgeest bracht in de Herv. Kerk der gemeente Raamsdonk t 93.31 op. De heer J. van Woerden werd gekozen tot Bestuurslid der Alaeeiing bijbelgenootschap en wel tot penning meester. Mej. J. van Dongen, onze dorps- gcuoote werd benoema lot Wijkzuster van het Groene Kruis te Wouditchem. De heer D. Konlngs Az. werd heiitozen lot directeur der boeren leenbank, dhr. D. Lankhuijzen Sz.,tot l.d van de Raad van Toezicht en dhr. J. Lankhuijzen tot secretaris. Dondeidagavond kreeg de familie M. uit de Groewsieeg bericht, dat hun 19jarige zoon Jan, vermoedelijk by net zwemmen in de Rynhaven te Rot terdam Is verdronken. J. M. die schip persknecht is werd Donderdagmorgen foor den kapitein van het aioumacuip 4Wiidhorn" vermist. Direct weid een mderzoek ingesteld en even later vond nen zyn kieeren op een paal aan den val. Veimoea wordt dat M. Woens- Jagavond bi] het zwemmen is ver- ironken. Met het dreggen ls direct aangevangen, maar het iyk was Viy- jagmorgen nog niet gevondeu. De radio—aansluitingen aan de Radiocentrale „Raamsdonk" neemt nog needs toe in aeze gemeente, en voorat te laatste dagen. Dit zal z'n reden vel hebben, omdat het niet vernieuwd s en de Centrale uitgebreid wordi net een Ouitenlanascn station. Wan- .iter hel zoo voortgaat zal men gauw Je 200 gepasseerd zyn. Aan de dienstplichtigen P. J. Hompus en W. J. A. Pols, oer lichting i933, ls voor een jaar viy&telüng /entend wegens kostwinnerscnap. De collecte ten behoeve van het tonus lot aanmoediging en ondeisieu- nng van den gewapcuden dienst in le Nederlanden zal in deze gemeente vordert gehouden aan de huizen der ingezetenen op Maandag 19 juni a.s. Zondagmiddag werd alhier een demonstratie geliouuen, uitgaande van de Aiüeeling „De Jonge Werkman", alhier. Een o-tal atdeenngen uit den omtrek namen aan uen optocht deel, die circa 4 uur door het Veer trok. Op 17, 18 en 19 September a.s. zal in liet St. Henricusgebouw een fancy-fair worden gehouden, waarvan ed opbrengst komt ten bate der R. K. Missie. De kermis die in deze gemeente wordt gehouden van 25 tot en met 27 Juni a.s. belooft niet zoo druk te wi den als het vorig jaar, wat betreft de vermakelijkheden. Een danstent, rij- wielcaroussel, hoepla, schiettent, lijn- trekkerij, theater, vliegbommensport, gebakkraam, zuurkraam en nog meer dere inrichtingen die het vorig jaar aanwezig waren, zullen dit jaar op de kermis ontbreken. Het is echter nog mogelijk dat er nog inschrijvingen binnen komen, want daar zijn er altijd die wachten tot de laatste week. GEERTRUlüENBERG Door de Heide Maatschappij worden opme- tingen verricht in de Veenestraat. Het plan bestaat om deze straat geheel te vernieuwen en een rioleering hierin aan te leggen. Het geheel zal een prachtige verbetering worden. Door een tweetal controleurs van de crisiszuivelcentrale werd bij 2 slagers een partijtje gesmolten vet in beslag genomen dat niet voorzien was van de voorgeschreven banderol len. Tevens werd procesverbaal op gemaakt. Zaterdag j.l. is weer met een 2b tal leden een aanvang gemaakt met de schietoefeningen vanwege de vrij- willige landstorm. Voorloopig zulten de schietoefeningen nog in het bol werk plaats hebben, doch in verband met het herscheppen van het bolwerk in een wandelgelegenheid zal het oefenterrein binnenkort worden ver- plaat9t. Naar wij vernemen is het Centraal Theater met geheel nieuwe klankfüm apparaten geïnstalleerd. De nieuwe directie verzekert in de toekomst uit- sluitend het beste van het beste te brengen, zoodat het Centraal 1 heater geenszins voor andere in de grouiere plaatsen zal behoeven onder te doen. v_ Kerkdiensten op Zondag 18 Juni 1933. I 1 «4 U nt rtnuBnnaal mot MEEUWEN. Tijdens de provinciale premiekeu ring van tulgpaurden op 13 Juli alhier, zal even eens een keuring worden gehouden tot het ver krijgen van het Militair Certificaat. Belangheb benden zij er op gewezen, dat de aangifte voor de prcmickcuring vóór 13 Juni moet geschieden bij den heer Wagenaar te Dlnther, voor latere aan giften moet 2.50 worden betaald en dat voor de M.C.-keuring aangegeven moet worden hij den heer A D van Buuren te Meeuwen St. JOACHIMSMOER. Zondag 11 Juni 11. had het door het Mocrsch gezelschap voor liefhebbers rijsport uitgeschreven Concours llippique plaats op een terrein aan de Zijstraat alhier. Hoe wel het weer niet ongunstig was, dreigden toch vaak de regenbuien. Dit kon niet verhinderen, dat een talrijk publick was opgekomen om dit hippisch feest te komen bijwonen. Om goed 3 uur stapte de eerste ruitergrocp uit Dongen het ter- rein op onder het spelen der muziek. Deze voer den eenige mooie caroussclnummcrs uit en wer den terstond gevolgd door de Juist aangekomen Tilburgsche ruiters, die eveneens mooie bewijzen leverden van rijkunst. Hierna volgden de wedstrijdnummers van het pr rt. na, dat bevatte: 1. Stap, Draf en Galop, 2. Hemd- en mutsrijden; 3. Springconcours; 4. Worsthappen5 Stoelrijden, Kunstnummers en vroolijke nummers wissel den elkaar af, zoodat èn liefhebbers èn belang stellenden ten zeerste voldaan werden. Dc jury, die voor een zware taak stond, heeft zich daarvan met lof gekweten. ZU kon voor do verschillende nummers dc volgende prijzen toe kennen 1. Stap, Draf en Galop, le prijs A. Smulders te Tilburg. 2e prijs J. Schuurmans te Tilburg 3e prijs H. de Jong te Dongen. 4e prijs J. van Loon te Dongen 5e prijs G Pijnenburg te Tilburg 2. Hemd- en mutsrijden, lc prijs A. Smulders te Tilburg 2e prijs J Kroot te St. Joachimsmoer 3e prijs C. Otjens te Dongen 4e prijs H. de Beer te Tilburg 5e prijs Jos. Klijn te St. Joachimsmoer 3. Springconcours le prijs C Otjens te Dongen. 2e prijs A. Timmermans te Tilburg 3e prijs Th. Klissen te Tilburg. 4e prijs Fr Leijten te Tilburg 5e prijs A Smulders te Tilburg 4. Worsthappen le prijs A. de Jong te Dongen. 2e prijs van Roessel te Dongen 3e prijs A. Kimenai te Dongen. 4e prijs A. Smulders te Tilburg 5e prijs P. Jacobs te St. Joachimsmoer 5. Stoelrijden: le prijs J. van Loon te Dongen 2e prijs W. van Beek te Dongen 3o prijs J. Klijn te St. Joachimsmoer. 4e prijs J Kroot te St. Joachimsmoer. 5e prijs G. Pijnenburg te Tilburg fTe 9 uur ongeveer keerden deelnemers en pu bliek voldaan huiswaarts. De ondernemers kun nen met genoegen op dit concours terugzien, dat door zijn goede voorbereiding zulk een goed cn vlot verloop had, en dat in alle opzichten ge slaagd Is.

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 5