CHEVROLET üsieeie vasfstelliDjj m Senzine-verbmili en mmlïÉ der Standard CDevrolet. 1.1. IMM, Kal Wei-dealer, V11IM Nieuws all Kanlskotei. namogro trauma. grieia MeosMer en Hakscneurder. volledil! pension. Nu de examens naderen GEVRAAGD. GEVRAAGD Heden, den Vijfden Mei 1900 Drie en dertig, des voormiddags ten 9.30 uur Heb ik, JAN VAN WIJNGAARDEN, Deurwaarder bij de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem, en wonende aldaar; In tegenwoordigheid van de heeren THEODORUS HEN- DR1CUS MARIA VaN SWIETEN, Hoofdredacteur van „De Auto", lid van het Nederlandsch Instituut van Automobiel- en Motor Experts, en Ingenieur JOHAN WILLEM VAN VVAMELEN, Technisch Redacteur van het Weekblad „De Auto", beiden wonende te Haarlem, als getuigen-deskundigen ten deze verzocht, terwijl mede aanwezig was en het hierna vermeld parcours heeft mede gereden HENRi F. WIWEL, vertegenwoordiger van de General Motors Continental Mij bevonden in de Garage SWAALF, aan de Parklaan te Haarlem, om vandaar uit ten verzoeke van de NAAMLOOZE VENNOOTSCHAP „GENERAL MOTORS CONTINENTAL", te Antwerpen, met een door haar gelabriceerde en met de vier bovengenoemde personen bemande, zes cylinder Chevrolet Auto mobiel, model Standard Six Coach, jaar 1933, motornummer M 10180, Chassisnummer S. 2CC.02—1299, een proetrit ter constatee- ring van het benzine.verbruik dier auto te maken naar Arnhem en vandaar weer terug naar Haarlem De bij deze controle verkregen en hieronder vermelde cijfers zijn berekend naar de gecorrigeerde aanwijzingen van den snelheids meter-kilometerteller van dezen wagen, welke bij herhaalde nauw. keutige verificatie een vijf t.5) procent te lage snelheid en een twee-en-een-half (2'/a) procent te groot kilometeraantal bleek aan te wijzen. Na in gemelde garage eerst de benzinetank der voorgeschreven auto te hebben geledigd, is door ons aldaar twintig Liter gewone benzine, getapt uit een pomp van een der bona fide benzine maat- schappijen, in de tank doen storten, en hebben wij met de auto de garage te 9 uur 45 minuten verlaten en met dezelve gereden een traject, waarvoor, teneinde de condities van normaal en gemiddeld gebruik, wal den aard der wegen, de intensiteit van het verkeer, en de rijsnelheid betreft, zoo zuiver mogelijk weer te geven, werd gekozen HaarlemAmsterdam Utrecht—Arnhem Apeldoorn Amersfoort—Amsterdam— Haarlem. In al deze steden is de route door de binnenstad gevolgd, terwijl daarenboven in Amsterdam (eerste doortocht) en Utrecht respectievelijk 33 minuten (12.4 Kilo meter) en 25 minuten (8 1 Kilometer) in het centrum gekruist werd. Met inbegrip van dezen tijd en dien, welke door gesloten brug- en spoorwegovergangen verloren ging, werden het traject Haarlem- Arnhem, plus de stadsritten in Amsterdam en Utrecht, tezamen een afstand van 136 5 Kilometer, afgelegd in 3 uur 9 minuten, hetgeen overeenkomt met een gemiddelde snelheid van 43 3 Kilometer per uur, en zijn hiervoor gebruikt precies 17 liter benzine. Hst benzine verbruik bedroeg derhalve 12.5 Liter per 100 Kilometer over dit traject. Daarbij dient nog te worden aangeteekend, dat ais rij tem po op den buitenweg, overal waar de omstandigheden van weg en verkeer znlks toelieten, een snelheid van ongeveer 75 Kilometer per uur aangehouden werd Over de gedeelten Amsterdam (grens) Utrecht (grens) en Utiecht (grens)—Arnhem (grens) bleKen de gemiddelde snelheden respectievelijk 52.2 en 56 8 kilometer te bedragen. Over het parcours Arnhem Apeldoorn— Amersfoort—Amster- dam Haarlem met regelrechten doortocht der steden, is niet sneller gereden dan ongeveer 60 kilometer per uur 139.2 kilometer werden afgelegd in precies 3 uur, overeenkomende met een gemiddelde snelheid van 46 4 kilometer per uur. benzineverbruik 15 Liter (wederom gewone handelsbenzine van een der groote maatschappijen, getapt uit de pomp van Garage VAN ZIJLL te Arnhem, alwaar de tank na beëindigen van het eerste traject werd geledigd)specifiek benzineverbuik over dit traject derhalve 10.8 Liter per 100 Kilometer. Resultaten over het geheele parcours van 275.7 kilometer gemiddelde snelheid 44 8 kilometer per uur, benzine-verbruik 32 Liter, verbruik per 100 kilometer 11.6 Liter. De mede-ondergeteckenden, de heeren TH. VAN SWIETEN en Ir. J W. VAN WAMELEN, die om beurten als bestuurder zijn opgetreden, hebben kunnen vaststellen, dat de afstelling van den motor op geenerlei wijze strijdig was met de levering van pres taties, welke redelijkerwijze van een automobiel van dit type en vermogen mogen verwacht worden. De topsnelheid bleek te zijn 112 K M. per uur. Van al hetwelk door mij, Deurwaarder, is opgemaakt, dit ambtseedig proces-verbaal, dat door mij en voorgenoemde getuigen- deskundigen is onderteekend. (Get.) TH. VAN SWIETEN. (Get.) J. VAN WAMELEN. (Get.) J. VAN WIJNGAARDEN, (Deurw.) Geregistreerd te Haarlem: Acht Mei 19 drie en dertig deel 51 folio 28 nummer 2195 Twee blad en geen renvooi. Ontvangen voor recht een gulden vijftig cent fl.50. De Ontvanger, (Get.) Evangelisatie Iramanuël des n.m. half zes Ds. van Loos uit Lage Zwaluwe. Ned. Herv. Kerk v.m. 10 uur Ds. Zuurdeeg. V' De laatste weken is het hier in de omgeving van de Dordtschestraat vaak zeer rumoerig toegegaan, doordat enkele bewoners aldaar het omwonen den lastig maakten. Op Maandag j 1. moest zekere A. B. ter terechtzetting te Breda zich verantwoorden wegens gepleegde mishandeling en nam hij J.H. als getuigë mede. Vermoedelijk op den goeden afloop, werden door werden door op den terugweg Breda Geertruidenberg verschillende café 's bezocht, zoodat de heeren in opge wonden toestand te Geertruidenberg arriveerden. J.H. begon met veel geweld tegen de huisdeur te trappen van P. wonen de in de Waterpoortstraat onder het uiten van de noodige verwenschingen. Onmiddellijk had een groote volks oploop plaats, de politie werd ge- waarschuwd, waarop de burgemeester, de majoor der rijksveldwacht en de gemeente veldwachterter plaatse verschenen. Deze maanden aan tot doorloopen, hetgeen bij de familiele. den van H. ontstemming verwekte. Door ook een broer van J. H. in dronken toestand verkeerde en aldaar de orde verstoorde, werd deze door de politie opgepakt om naar het arrestantenlokaal te worden gebracht. De geheele familie H. kwam hier tegen in verzet, waardoor het de politie zwaar te verantwoorden kreeg, zoodat hardhandig opgetreden moest worden, Toen nog enkele mare chaussees assistentie kwamen verlee- nen was spoedig aan alles een einde gemaakt niet als resultaat dat de twee gebroeders H. in het arrestantenlo kaal werden opgesloten. Kaatsheuvel, 13 Juni 1933. R.K. Voetbalver. DES W I.K. 2—t. Zondag j.l. speelde onze R.K. Voet- balver. DES een vriendschappelijke widsirijd tegen WIK I, le Klasse R K.F. uit Tilburg. Het vrij goede voetbalweer had meer bezoekers dan we den laatsten tijd pewend zijn naar het DES terrein ge lokt om dezen wedstrijd bij te wonen. Het spel ging vrijwel gelijk op Voor de rust wist DES 1-0 te maken. Na de thee weer het zelfde spel met aan beide zijden wisselende kansen. Htt was weer DES die na de rust het eerste doelpuntte. Even vcor het einde maakt W. I K een tegenpunt waardoor de wedstrijd met 2—1 voor DES eindigde. Herdenking 100 jarig bestaan St. Vincentiusvereenlging Kring Langstraat. Zondag j.l. werd In onze plaats het 100 jarig bestaan der St. Vincentlus vereeniglng herdacht. In alle H. Missen werd door den ZeerEerw. Pater Franciscaan een pre dicate gehouden waarin de geschie denis der St. Vincentiusvereenlging werd uiteengezet. Spreker wees hierbij op hst mooie charitatieve werk dat door deze vereeniglng in de jaren was verricht en wat door haar intensief werken voor vele anders tot den on dergang gedoemden is gedaan. Na de Hoogmis werd in ds groote Patronaaiszaal een receptie gehouden door de Sr. Vincentiusvereenlging. Vele bloemsiukker. sierden de zaai. Dat de St. Vincentiusvereenlging zich in alier sympathie mag verheugen moge worden afgeleid uit het feil dat velen waren gekomen om het bestuur te complimenteeren. Onder de aanwezigen merkten we op de Eerw. Heeren Kapelaans, dc ZeerEerw. Pater Overste Beerninck en de Procurator Kouwenhoven van het Missiehuis St. Antonius, hel bestuur van het Kon. Muziekgezelschap Eupho- nta, het bes uur van de Harmonie „Apoilo", het bestuur van de Zangver. Bel Canto, het bestuur van de R K. Werkliedenver. en diverse Standorga nisailes, de Si. Ellsabethsvereeniging, bestuur der Mariavereeniging ert Kiuis- veroond etc. Talrijke felicitaties zoowei van in als buiten de plaats waven getuigenis van de symphatle welke de vereeniglng in alle kringen ondervindt. Het plechtig Lof met assistentie werd om vijf uur gehouden en daarin waren alle leden van den kring met verschillende heeren geestelijken tegen woordig. Na het Lof werd in het Patronaat de Feestvergaderlng gehou den, waarbij, behalve de Vincentianen uit den Kring, de leden der St. Elisa- betbsvereeniging. het Dag. Bestuur der gemeente en verschillende andere per- tonen aanwezig waren. DeÉ kringvoor zitter, de WelEd, Heer M. A. v. d. Wee sprak een uitvoerig openingswoord, waarin hij op prachtige wijze den stichter der veieenlgingf Frederic Oza nam en diens werk herdacht. Nadat het parochiaal zangkoor eenige num mers had uitgevoerd, hield de Zeereerw. Pater de Gfaaf O F.M. een feestrede, waarin hij naar het voorbeeld van den grooten stichter het werk van den Vincentiaan schetste. Zoowel uit zijne kindsheid als uit zijn priesterlijke loopbaan kleurde spreker zijne feest rede met tal van voorbeelden, wat de charltas, naar de leer van Ozanam vermag en uitwerkt. Spreker sloot met een krachtig woord van opwekking voor de leden der conferenties er op wijzende, dat het voorbeeld van den Zaligmaker hun steeds voor oogen moet staan, en dan niet alleen de leniging van den llchamelijken nood hun laeaal moet zijn, doch daarmede tevens de heiliging der zielen bet resultaat zai zijn van hun vruchtbaar en schoon werk. Andermaal zong het zangkoor een koorwerk, waarvoor de voorzitter met zijn woord van dank aan dei spreker een hartelijk woord van waardeering betuigde. De Zeereerw. Heer van Enschot pastoor der par. Berkdijk sloot de vergadering op de gebruikelijke wijze. Na afloop der feestvergadering bleven de Vincentianen tot het houden van een kringvergadering bijeen. Benoemd. Bij besluit van den Commissaris der Koningin in de Provincie Noordbrabant is tot gemeente.veldwachter in deze gemeente benoemd de heer G. Flos, thans Korporaal bij de Militaire politie te 's Gravenhage. Voetbal. Kaatsheuvelsche Boys. Heden werden op het lerrein der Kaatsheuvelsche Boys groote serie- wedstrijden gespeeld, welke zich in groote belangstelling mochten ver heugen. De uitslagen waren: Korvel Tilburg—Juliana Heusden 7—0. E.K.C. Breda—Capelie Sprang. CapeJle 1—3. Korvel—Capelie 3—0. Het eerste elftal der Boys verloor te Leerdam van L V.C. voor den B. V. Beker met 2-0. is het vau belaag over le gaaa tot het geregeld gebruik van KING Pepermunt. Deori- gineele HING is bereid uit een edel natuurproduct en heeft daardoor opwekkende en kal- meerende eigenschappen. HING Pepermunt hoadt Uw geest frisch en vormt een welkome afleiding bij Uw in. g spannen werk. HING Pepermunt. Huwelijksleest. Door tusschenkomst van een ijverige buurtcommissie, en het medeleven van de geheele buurt met het sympathieke paar is deze dag een echte feestdag voor de jubilarissen geweest, al was vooral in aen voormiddag Pluvius niet erg goed gemutst. Qnder regen dat het goot, werd in den vroegen morgen de boogversiering afgewerkt, die getuigde van veel goeden smaak. Om 8 uur stelde zich een stoet op vanaf de Hoek Teletoonstraat waarin niet minder dan 17 auto's meereden. Voorop trok een muziekcorps uitslui tend uit de buurt gevormd. Voor de auto van de jubilarissen trok een mooie groep bruidjes gehuld in mantels en verscholen onder parapluies. Het was jammer voor de moeite welke men zich getroost had, jammer voor de kleintjes, die het zoo graag mooi deden. Om 9 uur werd in de Parochiekerk een H. Mis van dankbaarheid opge dragen, waarvoor zeer groote belang- slelling bestond zoowel uit de buurt als uit de geheele parochie. Bij aankomst thui9 werd het echt paar door twee bruidjes toegesproken, terwijl de aanbieding van het cadeau om half 12 geschiedde. De receptie van 12—2 uur werd druk bezocht. Zoowei geestelijke als wereldlijke autoriteiten maakten hun opwachting, en naast bloemen en telegrammen, kwamen vele bewijzen van sympathie binnen. Na de middag klaarde het weer op en kon de avond feestviering in ge regelder verloop krijgen. Met een kiudertractaat werd begonnen. Om 7 uur zongen de kleintjes uit de geheele buurt met begeleiding van het muziek corps een feestlied, waarna de harmo nie een serenade bracht, die een massa volk op de been bracht. De muzikale rondwandeling bracht stemming onder de menschen welke stemming tot laat in den avond voortduurde. De Gast huisstraat bewees andermaal op schit terende wijze zijn oudjes te kunnen eeren.^- Duivensport. De Kaatsheuvelsche Concoursbond hield heden een wedvlucht vanuit Orleans, higekorfd weiden 180 duiven. De uitslag was; 1 8 9 28 Fr. v. d. Assem, 2 31 35 55 Jus Snaphaan, 3 38 42 L, Mossel veld, 4 52 H. Hendriks, 5 26 33 53 C. ae öondt, 6 29 Jan Kemmeren, 45 |ac. v. Dongen, 10 L. Brokken, 11 54 J. Oppetman, 12 21 32 P. Kem meren, 13 W. Kemmeren, 14 39 H. Snoeren, 15 P. de Nijs, 16 49 59 M. Zacht, 17 P. Stokkermans, 18 27 51 B. v. Bruickeren, 19 34 J. v. d. Linden, 20 50 B. Ksrameren, 22 M. Soeterboek, 23 Th. Emmers, 24 M. Kemmeren, 25 Jan v. d. Ven, 30 43 F. Damen, 36 P. v. Es, 37 44 H. Netten, 40 A. Pijnenburg, 41 P. Snoeren, 46 P. Zijlmans, 47 Jus Vrlnten, 48 P. Laros, 56 58 Juh. Couwenberg, 57 W. Kem meren. Aanbesteding. Onder architectuur van den heer A. Prins alhier werd heden aanbe steed het bouwen van een woonhuis voor rekening van den heer Jan van Beers te Drunen. Ingeschreven werd als volgt: VI. van Campen 's Capelie f 4271.— H. de Wit Drunen t 4265.— van der Loo Elshout f 4171.— C. den Teullng Kaatsheuvel f 4135 A. Kramer Genderen f 3825. A. Kieijngeld Kaatsheuvel f 3750.— Gunning volgens bestek. Geslaagd. Voor het examen onderwijzeres en nuttige handweiken slaagde onze jlaatsgenoote Mej. Cony van den Hoven. Geslaagde genoot haar oplei ding aan de R.K. Kweekschool te Moerdijk. Gouden bruiloft. Maandag 12 Juni vierden de echt. ieden Peer Donders van Gorkom in de Gasthuisstraat alhier hun Gouden NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 13 Juni 1933. Hedenmorgen geraakte op den Ouaheusdenschen weg nabij het lort de vrachiauto van v. S. uit Drunen in brand en brandae geheel uit. 'iOnge val liep af zonder persoonlijke onge lukken. Naar we uit goede bron ver nemen, wordt de boteifabriek „De Bommelerwaard* opgeheven en ge combineerd met het bedrijf van de V. Z. alhier. - In de alhier in café „Central* bij den heer C. Timmerfnans gehcu- den vergadering van het Dijkcollege van het Waterschap „Stad en Lande van Heusden" werden de voordrachten opgemaakt voor twee heemraden ter voorziening in de vacature J. de Vaan (Vlijmen) en C. J. v. Grevenbroek (Herpt). Als no. 1 op de eerste kwam J. de Vaan Mz. (Vlijmen) met 19 van de 23 stemmen en op ae tweede J.J. Buijs Az. te Herpt met 12 van de 23 stemmen. Maandagochtend om 4 uur ver trokken van hier per salonboot de bedevaartgangers naar Brieiie. Hun aantal was in 't oog vallend geringer dan andere jaren. Des avonds reeds om half tten was de boot hier weer voor den wal, waar een extra-tram hen opwachtte, om ze zoo ver zulks noodig was, weer naar huis te brengen. Zaterdag speelden hier vriend schappelijk de voetbalclubs WSC 5 Waalwijk en Stabiiitas Heusden. De eerste won met 9—4. Juiiana wist Zaterdag te Beaojjen in de seriewedstrijd door twee over. winningen n.l. tegen RWB met 6—0 en BSV met 4—1 beslag te leggen op den len prijs. Zondag speelde PSV, Heusden tegen Be Quick, Ammerzoaen in den serie- wedairijd te Hedikhutzen en verloor met 0—1. Juliana.!, die Zondag deelnam aan de seriewedstrijden bij de Kaatsheuvel sche Boys tegen Korvel, Tilburg ver loor met 7—0. GEMEENTERAAD. DRUNEN. Geen subsidie aan het Consultatie- bureau. Politieverordening vast gesteld. Een rumoerig slot. Openbare vergadering van den raad der gemeente Drunen, gehouden op Dinsdagavond 7 uur te raadhuize onder voorzitterschap van burgemeester Mr. R. v. d, Heijden. Aanwezig alle leden. Notulen. De heer W. v. d. Wiel maakt aan merkingen op de notulen. Van de passage betreffende de W.G. Kruis- kwestie deugt z.i. niets. Van hetgeen spr. daarover gezegd heeft is 90 pCt. weggelaten en bovendien is er wel een antwoord van den Voorzitter achter geplaatst, ondanks het feit dat de Voorzitter spr. in deze vergadering geheel genegeerd heeft. Deze notulen zijn onzin, zegt spr en beslist geen wferk van den Secretaris. Hij kan er dan ook zijn goedkeuring niet aan verieenen. De heer de Wijs wil In de nofulen zien opgenomen dat Welh v. Halder gezegd heeft: .wij hebben met Dr. v. Seters over deze kwestie gesproken*. Weth. v. Halder merkt op dat hij juist zoo gesproken heeft als In de notulen is opgenomen. Hij heeft slechls gezegd dat met Dr. v. Seters over de zaak gesproken ls, zonder meer. De Voorzitter wijst erop dat de notulen slechts de meening der leden behoeven weer te geven. Weth. Muskens vraagt wijziging van de passage betreffende de annexatie waar hij gevraagd heeft aan Ged. Staten te verzoeken de grens langs de Laag- straat te trekken. De Voorzitter zegt toe deze wijziging ie zuilen aanbrengen. De nofulen worden vastgesteld. Tegen stemmen de heeren W. v. d. Wiel en Verhoeven. Aan de orde 1 Wijziging gemeentebegrooting 1933. Naar aanleiding van een vraag van den heer v. Drunen deelt de Voorzitter hierbij mede dat het nadeelig saldo der rekening 1932 f 4000 zal bedragen. Het voorstel wordt goedgekeurd. Consultatle-bureau, 2. Aangehouden verzoek van het Wir.Gele Kruis te Drunen om subsidie voor de oprichting van een consultatie bureau voor zuigelingen. De Voorzitter heeft zich op verzoek van den raad in verbinding gesteld met Dr. v. Seters, met wie hij een telefo- nlsch onderhoud heeft gehad. In de schriftelijke bevestiging van dit onder houd deelt Dr. v. Seters mede dat hij in Mei van het vorig jaar bezoek heeft gehad van Dr. Ackermans, die hem toen heeft gezegd dat hij plannen had tot oprichting van een Consultatie bureau. Dit is het eenige wat Dr. v. Seters over de zaak gehoord heeft. Tenslotte wijst Dr. v. Seters erop dat hij deze kwestie, wat hem persoonlijk betreft, als afgehandeld beschouwt. De Voorzitter voegt er nog aan toe dat zoowel Dr. v. Seters als Dr. Acker mans hebben verzocht hun persoon niet meer in de besprekingen te be trekken. Daarom lijkt het spr. 't best dat niet meer over de zaak gesproken wordt en direct tot stemming wordt overgegaan. In de vorige vergadering s de zaak toch voldoende belicht. De heer de Wijs wenscht over de zaak een kort woord te zeggen. De Voorzitter stelt echter eerst het voorstel aan de orde om niet meer over de zaak te spreken. De heer v. Drunen achi het onbillijk dat de meerderheid van den raad aan de minderheid het spreken veibiedt. Met 7—4 stemmen wordt het voor stel van den Voorzitter, cm aanstonds ot stemming over te gaan, aangeno men. Tegen de heeren v. Drunen, W«. v. d. Wiel, Verhoeven en de Wijs. Met 6—5 stemmen wordt op het verzoek van het Wit-Gele Kruis afwij zend beschikt. Voor de heeren A. v. d. Wiel, v. Delft, v. Halder, Brok en Vesters. Polltie-ver ordening. 3. Vaststelling algemeene politie verordening voor de gemeente Drunen. De verordening wordt artikelsgewijs behandeld. Tegen sommige bepalingen worden bezwaren ontwikkeld, enkele worden gewijzigd. Met algemeene stemmen wordt de verordening daarna vastgesteld. De Voorzitter merkt nog op dat binnenkort de Bouwverordening in behandeling zal komen. Rondvraag. De heer Verhoeven vraagt om een reglement van orde. De Voorzitter zegt dat de heer Ver toeven zich daarvoor tot de Secretarie kan wenden. De heer W. v. d. Wiel stelt enkele vragen, n.l. betreffende het brand— spuithulsje te Glersöergen, 'de ver— ichiing der Molensteeg, het storten van vuilnis nu dit niet meer in de zgn. putten kan gebeuren. Voorts vraagt spr. waarom niet hij doch wel anderen op het werkverschaffings— terrein mochten komen en of de Voorzitter een verdediger wil aanwijzen voor de zaak die 22 Juni voor het <antongerecht te Waalwijk dient. De heer van Drunen vraagt nogmaals verbetering van de stoep aan de ^lieuwkuiksche grens. De Voorzitter zegt dat hij voor nemens is deze stoep in het najaar met puin en gruis te doen verharden. De heer van Drunen vraagt de stoep ook te verbreeden wat z.i. niet veel behoeft te kosten. De Voorzitter zal dit overwegen, als de kosten niet te hoog zijn is er geen bezwaar tegen. Spreker verwacht echter dat ook de polder, waar de stoep van is, een woordje zal willen meespreken. De heer van Drunen vraagt waarom de heer W. v. d. Wiel nog steeds jeen antwoord van den Voorzitter krijgt. Moet men nu beslist absoluut alles gelooven wat de Voorzttterzegt? De Voorzitter antwoordt dat hij dit n het geheel niet eischt, maar als een vraag gesteld wordt en men zegt er evoren bij dat men den Voorzitter och niet gelooft, dan wenscht spr. niet te antwoorden, iets geheel anders s het natuurlijk alsmen niet kan aannemen wat de Voorzitter gezegd leeft. Als de heer W. v. d. Wiel zijn woorden intrekt Is spr. graag weer bereid antwoord te geven. De heer W. v. d. Wiel: Ik trek niels terug. U hebt zelf mijn woorden n de notulen verdraaid om U uit deze zaak te warren. Ik heb gezegd: „Als het waar ii dat de minister de zaak zoo geregeld heeft maar dat geloof ik niet" en daar hebt U maar van gemaakt „maar ik geloof U toch niet*. Dat kan ik U bewijzen aan de hand van de verslagen in drie bladen. De Voorzitter sluit de vergadering met den Chrisienjken groet, doen onderwijl bnjit de heer W. v. d. Wiel doorpraten en met de vuist op talel slaan. Hij roept: „Laat my nu maar bulten zetten als U kunt. U ls een leugenaar". De Voorzitter waarschuwt den heer W. v. d. Wiel dat de vergadering gesloten is en hjj aus op zijn woorden moet passen. Luid protesteerend tegen den Voor zitter en Wetnouder van Haider ver laat de heer W. v. d. Wiel dan de raadszaal. Tot aan de aeur blyit hy roepen: „ik neb U nooit beleediga". W.C.B. vrijdag van 6'/2—8 u. inkorven Pt. St. Maxence, K.C. B.Nassau. Donderdag 8 uur. Repetitie W.ü.V. Gymnastieklokaal. Donderdag 8'/i u. Repetitie Lieder- taiel Oefening en Vermaak. Vrijdagavond 5.30, 7 en 8.30 uur repetitie adspuanten W.G.V. Zondag 12 uur. Repetitie voor allen, Lleaertatci „Oefening en Vermaak". Hilversum zyo m. A. V. R. O. V. P. R. HUIZEN 1875 M. K. Rt O. Voor direct gevraagd een Brieven onder No. der advert, a. h. Bureau v. d. blad. 50335 gedurende de KERMIS BrievenaanHERMAN RINKET Concert- en Theaterbureau, Zuiderdiep 70 Groningen. AGENDA. WAALWIJK. DONDBRDAG 15 JUNI 1933. o,0ü tiianioioonmuziek lu,uO Morgenwijding 10,30 Ochtendconcert. 11,00 knipcursus Kinderklceding. 11,30 Lnsemble Rentmeester. 12,30 Orgelconcert. 3,00 Naaicursus. 1,00 Halluurtje voor zieken en ouden van dagen 4,30 Pianorecital. 5,00 Hauio-tooneel voor groote kinderen, 5,40 lvovacs Lajos en zijn orkest. 0,30 Sportpraatje 7,30 Vacantiegangers, Attentie. 8,00 Nieuwsberichten van Vaz Dins. 8,05 Het Omroeporkest. 0,00 Het Mannenkoor Vercenigde Zangers. 10,15 Zangvoordracht 10,30 Cornelius Codolban en zijn orkest 11,00 Vaz Dias en Grainol'oonmuziek. HUIZEN 1875 M. K. R. O. 8,00 Morgenconcert. 10,00 l't. Hoogmis, H. Barthalomcuskerk Meersen 11,00 Gramofoomnuziek. 12,15 Het KRO-orkest. 2,00 Cursus fraaie handwerken '3,00 Gramoloonmuziek. 4,00 Bijbellezing. 5,00 Cello-recital. 5,45 Cufsus handenarbeid voor onze jeugd. 0,15 Onze Ncdcrlaudsclie Monumenten. 0,45 Cursus knippen en stof versieren. 7,30 Weekoverzicht 8,00 Causerie door Ds. J. Hoekstra. 8,20 Zang door de Clir. Gemengde Zangverecn. Zon eu Schild te Amersfoort. 8,40 Causerie door H. van Boeyen. 9,30 De Amsterdamsche Orkestvereeniging. 10,00 Vaz Dias en gramofoonmuziek VRIJDAG 16 JUNI 1933 HILVERSUM 29G M. V. A. R. A. 8,00 Gramofoonmuziek. 10,00 Morgenwijding. V. A. R. A. 10,15 Voordracht door Adolf Bouwmeester 10,30 Viool-recital. 11,00 Onze keuken. 11,30 Orgelspel. A. V. R. O. 12,00 Gramofoonmuziek 12,30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 2,10 Causerie. 3,00 Marie Meunier Nagtegaal leest voor. V. A. R. A. 5,00 Rolien Numan vertelt. 5,30 Orgelspel. 0,00 Amsterdamsch Salon Orkest. 6,40 Causerie 7,00 Amsterdamsch Salon Orkest. V. P. R. O. 8,00 Cursus. 8,30 Concert 9,00 Cursus. 9,30 Concert. 10,00 Vrijzinnig Godsdienstig Persbureau. 10,05 Vaz Dias. 10,15 Lezing 8,00 11,30 12,15 2,00 3,20 3,45 4,45 5,15 0,00 7,15 7,45 8,00 9.30 10,00 Morgenconcert. Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. Het trio Wim Metselaar. Orgelconcert. Zangrecital. Voordracht. Land- en tuinbouwlialfuurtje. De Stafmuziek van liet le Reg. Inf. Assen Causerie over Duitschland. Lezing. v „De Middemachtszon PTT-kwartiertjé. Fragmenten uit Causerie, Het KRO-orkest. ZATERDAG 17 JUNI 1933. HILVERSUM 290 M. V. A. R. A. 8,00 Gramofoonmuziek. V. P. R. O. 10,00 Morgenwijding. V. A. R. A. 10,15 Uitzending voor de arbeiders tinubedrijven. 12,00 VARA-klein-orkest. 12,30 Orgelspel. HUIZEN 1875 M. K. R. O. 8.00 Morgenconcert. 11,30 Godsdienstig halfuurtje door Pastoo Perqoln 12,15 Het KRO-orkest

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 6