Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. FEUILLETON GRATIS 1 PAK RADION Gemeenteraad. A 221 CENT NUMMER 53. WOENSDAG 28 JUNI 1933. 66e JAARGANG. Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG Brieven, Ingezonden stukken, gelden, enz. franco te zenden aan den Uitgever. Abonnementsprijs per 3 maanden 1.25. Franco p. post door 't gebeele rijk 1.40. UITGAVE: WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. Telefoon No. 38. Telegr.-adres: ECHO, Prijs der Advertentiën 20 cent per regel; minimum 1.50. Bij contract flink rabat. Reclames 40 cent per regel. Advertentiën moeten Woensdag en Vrijdag des morgens om uiterlijk 9 uur in ons bezit zijn. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. EERSTE BLAD. HEUSDEN. De Raad was voltallig. Aan de orde kwamen Punt 1: Beëediglng van het nieuw gekozen raadslid, dhr. H. Meenhorst. De nieuw benoemde legt in handen van den Voorzitter de verelschte eeden af, waarna deze hem welkom heet en den wensch voor hem uitspreekt, dat hij zooveel mogelijk de belangen der stad steeds zal behartigen, waaraan hij niet twijfelt. De heer Meenhorst zegt den Voor. zitter dank voor zijn welwillende woorden en hoopt het in hem gestelde vertrouwen niet te zullen beschamen. 2. Notulen der vorige vergadering. Deze worden onveranderd goedge* keurd. 3. Mededeeling van ingekomen stukken. - Ingekomen 'was procesverbaal van kasopneming op 26 Mei bij den over leden Gemeente—ontvanger, tevens Administrateur van 't Vleeschkeurings. bedrlji, waarbij alies bleek in orde te zijn; Besluit van Ged. Staten houdende goedkeuring van de in de vorige vergadering gemaakte wijzigingen in de gemeente-begrooting 1932 en 1933; Brief van de Gezondheidscommissie in den kring Heusden ten geleide van de aangeboden begrooting voor 1934 Hierin komt Heusden voor met een bijdrage van f 90 90, gebaseerd op het aantal ingezetenen en gerekend op f0 05 per persoon. Deze post zal worden gebracht op de gemeente— begrooting voor 1934. Tevens was ingekomen de rekening dier Commissie, waarop voorkwam van „De Echo van het Zuiden". Uit het Engelsch van Joseph Hocking (Nadruk verboden). a Mirry gaf geen antwoord op deze warme pleitrede en de jonker liet het onderwerp verder rusten. Maar toen ze naar bed was gegaan, ontsnapte hem een diepe zucht en nog geruimen tijd bleef hij, in gepeins verloren, voor het vuur zitten. Na een poosje kwam een der bedien den binnen. Is er nog iets van uw orders, me neer. Neen, niets Jones, dank je. Neemt u me niet kwalijk, me neer, maar ik heb iets vergeten, toen u binnenkwam. Wat is dat dan? Mr. Arthur Dulverton is hier ge weest, net nadat u was uitgegaan, om u of juffrouw Miriam te spreken. Hij komt waarschijnlijk morgenochtend terug, maar hij heeft niet gezegd hoe la&t. Mr. Donnithorne was juist klaar met zijn ontbijt, toen de jonge Arthur Dulverton werd aangediend. Zoo, Arthur, begroette hij den jongeman. Je bent vroeg op vandaag! Dat ben ik altijd, Mr. Donnithor ne! En de rit heeft mij goed gedaan. een ontvangst van f 2301.021/» en een uitgave van f2109.14, alzoo met een batig slot van f 191.88'/, 4. Verzoek van den Directeur der R.K. Militaire Vereeniging te Venlo om een subsidie van f 10 per jaar. Hoewel het groot nut der vereeni ging erkennend, stelde de Voorzitter voor afwijzend te beschikken, wat geschiedde. 5. Brief van C. J. Vermolen te Orthen om een staanplaats voor een lucht, schommel op de kermis in de jaren 1934 tot en met 1936 aan hem onder hands te verhuren. De Voorzitter deelde mee, dat V. jaarlijks f 78.wil geven en vindt dit bod, gezien de tijdsomstandig heden aannemelijk. Het lid Stap vraagt, of die plaatsen gewoonlijk niet publiek worden ver pacht, waarop de Voorzitter bevestigend antwoordt, doch dit thans het meest geschikt vindt, waarop het voorstel wordt aangenomen met algemeene stemmen. 6. Voorstel van B. en W. om met de gemeente 's Hertogenbosch een overeenkomst aan te gaan voor het verleenen van hulp bij catastrophaie branden in deze gemeente. De Voorzitter zegt, dat de voor waarden ongeveer gelijkluidend zijn met die van de overeenkomst van Wijk en vindt het gewenscht er op in te gaan, daar het zou kunnen, dat Wijk niet in de gelegenheid zou kunnen zijn, hulp te verleenen. Het voorstel werd daarna aangenomen. Het lid Slap vraagt of bij den brand by Bouman de hulp was ingeroepen van Wyk. De Voorzitter zegt, dat iemand met goede bedoeling op eigen houtje die brandweer heeft gealarmeerd, doch dat Heusden daardoor niet op kosten js gekomen en zeg! verder daarover in privé nader te willen spreken. 7. Brief van Ged. Staten, houdende een aanmerking, op de verordening, regelende de invordering van markt- geld, met voorstel van B. en W. De Voorzitter zegt, dat dit eigenlijk een juridische kwestie is, doch stelt voor aan het verlangen van Ged Staten te voldoen, wat wordt goed gevonden. 8 Voorstel van B. en W. tot wijzi ging der gemeente-begrooting 1932 Terugbetaald zal worden f 16 58 voor te veel betaalde bijdragen, ge vorderd door den Keuringsdienst van Waren. Bybetaald moet worden f 11.69 op den post klokken en uurwerken. Deze wijziging werd goedgekeurd. 9. Voorstel van B en W. tot be paling van de zekerheidsstelling door den gemeente-ontvanger. Alvorens dit punt te bespreken, wenscht de Voorzitter den onlangs overleden gemeente-ontvanger te her denken. In zijn rede was de Voorzitter vol lof over den overledene en huldigde Ik was gisteravond nog hier, zooals u waarschijnlijk gehoord hebt. Ja, dat heeft Jones me gezegd. Het spijt me dat je een vergeefsche reis hebt gemaakt. En kennelijk niet op zijn gemak tuurde hij uit het och tendblad, waarin hij bij Arthur's bin nenkomst had zitten lezen. Jones vertelde, dat u naar Dul verton Manor was. Ja, oin Bob te verwelkomen. Zijn vader was mijn oudste en beste vriend zooals je weet. Ik moest er even heen. Natuurlijk, klonk het vaag, maar in Arthur's oogen kwam een wraak- i zuchtige glans, dien Mr. Donnithorne j niet opmerkte, doordat hij in de krant keek. Wat voor indruk maakte hij op U?, vroeg hij vervolgens. Buitengewoon in zijn voordeel veranderd, was het spontane ant woord. In veel opzichten een nieuwe Bob. Alles, welalles, dat zijn i vrienden met bezorgdheid vervulde, heeft hij laten varen. Hij zal een sie- raad voor het Graafschap worden, j Ik ben blij, dat hij teruggekomen is, viel Arthur den spreker bij, en blij dat hij zoo in zijn voordeel veranderd is, al zijn we, hij wachtte even, al zijn we nooit zulke dikke vrienden ge weest. Hij mocht mij nooit hijzonder Neen, er heeft nooit bepaald een warme genegenheid tusschen jullie bestaan, bevestigde Mr. Donnithorne. Ik heb altijd hard moeten wer ken, hernam Arthur, als vormde dit een verklaring van de tegenstelling tusschen beide neven. Als zoon van den jongeren broer moest ik mezelf een toekomst scheppen. Vader heeft mij als compagnon in het kantoor op genomen, maar daardoor zal mijn hem als een !jverlg, nauwgezet ambte naar, wiens werk altijd .al" was Ook gelooft hy namens den Raad ie spreken, als hy zei. dat allen hem daardoor erkentelijk zijn en zijn rage. dachfenls In dankbare herinnerlrg zullen bewaren, welke woorden zicht bare instemming verwierven. De zekerheidstelling werd bepaald op 16000 dat Is ruim 10 pCt. van de gemiddelde opbrengst over de laatste 5 jarendit gemiddelde be droeg n.l. 151999.52. Hoe die zeker heidsstelling zal worden getroffen, hangt af van den Ontvanger, die de keuze heeft tusschen drie verschlllerde regelingen lo. Of door de vereeniging van zekerheidssteliingof door Inschry ving op het Grootboek, of door het stellen van hypotheek. 10. Benoeming van een gemeente, ontvanger, tevens Administrateur van het Vleeschkeuringsbedryf. Aanbevolen werdenle candidaat A. van Delft, gem.-secretaris, 2c candi daat P. Bruysten, ambtenaar ter secretarie. De Voorzitter stelde voor met het oog op de aanhangige plannen ter uitbreiding der gemeente slechts voor 1 jaar te benoemen. Het lid Meyer vraagt of er een oproeping is gedaan. De Voorzitter antwoordt van neen. Toch zijn er nog enkele sollicitanten opgekomen o.a. uit Hardinxveld, Angerlo en Den Haag Het lid Schmichusen vraagt, hoe groot het salaris is, waarop de Voor- zitter antwoordt f700 (aanvang) volgens de regeling van Ged. Staten. Hierna werd gestemd, waarby de heer van Delft 6 st. verwierf, één was er blanco. De Voorzitter feliciteert den be noemde, de hoop uitsprekend, dat de in hem gestelde verwachting, die men van hem kreeg, toen hy waarnemend Zie de advertentie op pagina vier. werk niet verminderen, integendeel. Heeft je vader je compagnon ge maakt? Daar had ik nog niets van ge hoord. Ik ben juist hierheen gekomen om het u te vertellen. De zaak heeft gisteren pas haar beslag gekregen. Mr. Donnithorne had gehoord van de ontmoeting van den vorigen dag en de nederlaag van vader en zoon had hem heimelijk plezier verschaft. Blijkbaar was dit de aanleiding tot 't compagnonschap geworden. Naar zijn opinie en die van vele anderen had de jonge Arthur al jaren geleden in de firma behooren opgenomen te wor den, want hij stond bekend als een veel schranderder jurist dan zijn va der en nam het leeuwendeel van het werk voor zijn rekening. En nu, on«. middellijk na Bob's onverwachte thuis komst, scheen de oude, geldzuchtige advocaat plotseling het oogenblik ge komen te hebben geacht. De slimme landjonker liet niet na zijn conclu sies te trekken, maar hij hield ze voor zich. Het is een uitstekende praetijk, vervolgde Arthur, en mijn vader is van plan zich met een paar jaar uit het kantoor terug te trekken. Mr. Donnithorne keek weer in de „Times" en zei nog steeds niets. Ook 'zijn gezicht verried niet wat er in hem omging. Ik krijg nu, wat men in deze omgeving een goed inkomen noemt, klonk Arthur's stem weer. Om de waarheid te zeggen, geloof ik, dat mijn vader er heel wat neter bijzit, dan verscheidene van zijn cliënten. Dat zal wel, verklaarde Don nithorne op drogen toon. Ik heb altijd gezegd, dat de advocaten minstens evenveel uit de landgoederen halen als de eigenaars. Mijn vader heeft zich anders nooit met speculaties of iets van dien aard opgehouden, protesteerde Ar thur, zichtbaar gegriefd door de spot tende opmerking van den jonker. Niemand, die ook maar zooveel ten nadeele van zijn karakter of de ma nier waarop hij de belangen van zijn cliënten behartigd heeft, zeggen kan. Enkele weken geleden schreef een van de vakbladen nog van hem, dat hij eeh voorbeeld is van een advo caat die de nobele tradities van zijn ambt hoog houdt. En dus kom ik niet alleen in een winstgevende praetijk, maar wordt ik deelgenoot in een ad- vocatenfirma, die door iedereen hoog gerespecteerd wordt, een eersterangs kantoor in elk opzicht. Wat js de bedoeling van deze redevoering eigenlijk, Arthur? vroeg Mr. Donnithorne plagend. Ik ben al tijd met mijn zaken bij jullie geweest 'en niet van plan daarin verandering te brengen. Dus wat dat betreft, kun je gerust zijn. Dat is de reden ook niet, was het antwoord. Ik heb dit alleen maar gezegd om u te bewijzen, dat ik geen hongerige avonturier ben! Alsof ik jou ooit voor een avon turier zou houden! Ik was peet toen je gedoopt werd en heb je sindsdien om zoo te zeggen geen dag uit het oog verloren Inderdaad, Mr. Donnithorne, U bent altijd een goed vriend voor mij geweest. Dat erken ik met de groot ste dankbaarheid. Maar u hebt mij altijd gekend als iemand, die voor iedere penny van zijn vader afban- Ontvanger was, niet zal worden be schaamd en noemde de keuze een alleszins gelukkige, waaraan niet behoeft te worden getwyteld. De heer van Deltt dankt den Voor zitter voor zyn harteiyke toespraak en den raad voor het In hem gestelde vertrouwen en zegt zQn taak zoo accuraat mogelijk te zullen vervullen. Hierna worden door den nieuwen Ontvanger de verelschte eeden af gelegd. U. Benoeming van een regent der Godshuizen (vacature Zonneveld). De volgende aanbeveling was Inge- komen van het college der Godshuizen 1 v. d. Schoor, 2 A. Baayens. De eerste bekwam 5 stemmen en werd benoemd, waarvan hem bericht zal worden gezonden. De overige 2 stemmen vielen op A. Baayens. 12. Verzoek van de Directie van de fabriek voor Melkproducten en Zuivel bereiding te Rotterdam, om een stuk grond in erfpacht te krygen langs de Bergache Maas voor den bouw eener fabriek, zoo de Rykswaterstaat zulks toestemt. B. err W. stellen voor het verzoek te bewilligen 6 ct. per M2. Het lid Meyer vraagt naar de be doeling, waarop tie Voorzitter ant woordt, dat de heer Wagenberg de v.m. conservenfabriek zelf noodig heeft en de V. Z. dus moet bouwen. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van B. en W. goedgekeurd. kelijk was. Dat is van nu af veran derd. j Het doet me pleizier dat te hoo- ren ik feliciteer je van harte. De jonker keeje op zijn horloge. Mijn opzichter kan elk oogenblik ko men. Ik hoop dat je me excuseert, Arthur ik moet me klaar maken om met hem mee te gaan. Een moment, Mr. Donnithorne. Ik heb u dit alles verteld, omdat och, u moet het immers wel begrijpen. Zoolang ik me herinneren kan heb ik van Miriam gehouden en en heeft het uw instemming dat ze mijn vrouw wordt? XV. ARTHUR EN MIRIAM. Mr. Donnithorne hield zijn oogen strak op zijn ochtendblad gevestigd. Hij had dit half en half verwacht en toch gaf het hem een schok. Hij wist niets tegen Arthur Dulverton in te brengen en toch had hij nooit van hem gehouden. Dikwijls was hij boos op zichzelf geweest, omdat hij vond dat hij den jongeman onrecht deed door zijn gebrek aan toegenegenheid. Maar onvriendelijk bejegend had hij hem nooit. Een heele poos staarde hij zwijgend naar de „Times'", zonder ook maar een woord van al de dichtbedrukte kolommen te lezen, j Ik ben bang dat ik u een beetje overrompeld heb, zei Arthur ten laat ste, dat U hierop niet was voorbereid. Ik had niet zoo haastig moeten zijn. Neen, stemde de ander toe, ik was er niet op voorbereid. Waalwpsche en Langstraatsche Courant, Wordt vervolgd.

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 1