Radioprogramma. Ilieuis oil KaïIsheDTel OVALINE kachelglans Rondvraag. Het lid Schmichusen wenscht meer toezicht op de jeugd, die de straten vernielt. De Voorzitter zegt, dat er streng zal worden toegezien. Het lid Stap vroeg om éénrichtings verkeer in de Ridderkade. Hoewei de Voorzitter het niet met hem eens was. zal hij de zaak be spreken In het Dag. bestuur. Het lid Meenhorst klaagde over den stank van den Demer en vroeg ver betering. Meerdere namen deel aan de discussie en 't slot was, dat de Voorzitter zeide, dat als er iemand kwam met een degelijk plan en goede voorstellen, hij die gaarne zal accep teeren Hierna werd de vergadering ge sloten, daar niemand verder 't woord verlangde. BUITENLAND, Roode vliegtuigen boven Berlijn. Zondag verschenen boven Berlijn buitenlandsche vliegtuigen, voorzien van in Duitschland onbekende ken- teekenen. Zij wierpen boven de regee ringswijken en in het Oosten pamfletten omlaag met een voorde rijksregeering beleedigenden inhoud. Het Wolff-bureau teekent bij dit bericht nog het volgende aan: Daar de politie niet over eigen vliegtuigen beschikt en *de op het vliegveld aanwezige sportvliegtuigen niet in staat waren de hoogte te be reiken, die de buitenlandsche vlieg tuigen intusscfyen hadden opgezocht, konden deze onherkend ontkomen. Deze gebeurtenis stelt duidelijk in het licht in welk een ongehoorde positie Duitschland zich op het oogenblik bevindt. Vliegtuigen met een tot nu toe in Duitschland niet bekend teeken kunnen ongehinderd boven de ge bouwen der rijksregeering verschijnen en pamfletten met ongehoorde beschim- pingen tegen het Duitsche rijk uitwer pen. Vandaag zijn het nog pamfletten, morgen kunnen het reeds gas- of brandbommen zijn, die dood en ver nietiging beteekenen! Loebe gearresteerd De vroegere soc.-dem. Rijksdagaf gevaardigde en oud president van den Rijksdag Loebe is door de politie gearresteerd. De ontwapenlngs conferentie wordt niet uitgesteld. Uit gezaghebbende bron wordt ver. nomen, dat er geen sprake van is, dat de ontwapeningsconferentie na haar op 3 Juli te houden zitting tot den herfst zal worden verdaagd, zooals door enkele bladen was gemeld. Het bureau der conferentie zal Dinsdag a s. te Genève vergaderen, waarna de conferentie zelf, zooals gezegd, op 3 Juli zal bijeenkomen Geregelde vliegd'enst lusschen Afrtka en Zuid Amerika? In het kader der voorbereidingen voor een geregelden vliegdienst over den Zuid-Atlantischen Oceaan werd door de Deutsche Lufthansa een proefvlucht gemaakt van Natal in Zuid Amerika naar Bathurst aan de West- kust van Afrika. Het vliegtuig .Passat" vertrok uit Natal en streek neer bij bet .kunstmatige eiland", de door de Deutschen Lufthansa gecharterde „Westfalen", midden in den Oceaan. Nadat de .Westfalen" het vliegtuig aan boord geheschen had, voer het schip des nachts voort in de richting van de Afrikaansche kust, om het vliegtuig den volgenden morgen halfeen met het katapult toestel af te schieten. De .Passat* vloog vervolgens naar Bathurst. Aldus werd de vlucht over den Oceaan, onder omstandigheden, gelijk die bij een zich bij geregelden verkeersdienst voordoen in 33'/a uur afgelegd. Hierbij dient te worden opgemerkt, dat in het stadium, dat de proefvluchten thans hebben bereikt, nog niet des nachts wordt gevlogen. De vlucht, die plaats had in de, richting West naar Oost, is vlot en geheel volgens ver- wachting verloopen. De toestand in Duitschland Straks zal men van Duitschland kunnen zeggen, dat er daar geen poli tieke partijen meer bestaan, behalve dan de Nat. Soc. Partij. De S P.D., dat is de organisatie der socialisten is verboden en Loebe, de algemeen ge- ziene leider der partij is gevangen genomen blijkbaar om hem te dwin. gen, te zeggen, waar de partijbezittin gen zijn ondergebracht. In Beieren wordt de R.K, Volkspartij op hard handige wijze geliquideerd; verscheide ne voormannen zijn gearresteerd en ook een aantal geestelijken zijn op gesloten geworden. Rijksminister Esser heeft verklaard, dat ook de Duitsch Nationale Partij overbodig is geworden. Het Centrum wordt mede bedreigd. Esser verklaarde, dat de nieuwe Duitsche regeering met de katholieke kerk op goeden voet verkeert en dat daarom een katholieke politieke partij overbodig is. De christelijke vakbe weging is gelijkgeschakeld; een Nat. Soc. is met de algemeene leiding be last, nadat de eigen functionarissen uit de bureaux waren weggejaagd. Ook de Evangelische Kerken worden gelijk geschakeld. Rijksbisschop von Bodel schwingh, pas als zoodanig gekozen, is tot aftreden genoopt geworden, daar men hem eerst een Pruisischen staats, commissaris voor de Evangelische kerken op zijn dak had gestuurd en al te duidelijk den toeleg liet blijken om den rijksbisschop door een ver trouweling van Hitier te doen vervan. gen. Daarvoor kwam Ds. Muller in aanmerking. Het schijnt, dat de Duitsche regeering zich ook met de zaken der katholieke kerk wenscht te gaan be moeien, maar daartoe zoekt ze naar „een andere methode". Het heet, dat gestreeft zal worden naar een rijks concordaat met den Paus, waarin o m. het voeren of toelaten van een katho lieke politieke actie zou worden ver. boden. Bomaanslag In de St. P/eter. Alvorens de basiliek van St Pieter te Rome binnen te gaan heeft een onbekend persoon Zondagmorgen aan de garderobe, die zich in het buiten- portaal der basiliek bevindt en waar fototoestellen, wandelstokken, e.d. in bewaring worden gegeven, een pakje afgegeven, dat even later ontplofte. Drie Italianen, twee mannen en een dame, werden door deze ontploffing gewond. Zij werden terstond naar het ziekenhuis gebracht waar vastgesteld werd, dat de kwetsuren niet van ern- stigen aard waren De ontploffing richtte in het geheel geen materiëele schade aan, hetgeen moet worden toegeschreven aan de omstandigheid, dat de ontplofte stoffen niet in een metalen omhulsel hebben gezeten. In den St. Pieter werd van de ontploffing niets gehoord, zoodat de godsdienstoefening niet gestoord werd. De Belgische alcoholwet. De commissie van justitie van den Belgischen senaat heeft met 11 stem men (Katholieken en liberalen) tegen 3 stemmen (socialisten) het wetsvoor stel aangenomen volgens hetwelk verlof wordt gegeven voor het gebruik van alcohol in drankwinkels, café's en restaurants onder bepaalde controle- maatregelen. Verder heeft de commissie een amendement aangenomen volgens hetwelk de koning, de gouverneurs der provincies of burgemeesters de wet buiten werking mogen stellen, indien zou worden vastgesteld, dat de nieuwe regeling het alcoholisme begunstigt. Invoerrechten In Engeland. De Engelsche regeering heeft be sloten tot verhooging van een aantal invoerrechten o.a. op houtwarer, hoe. den, kant en tricotages Het invoer recht op tricotages wordt verhoogd van 20 op 30 petop hoeden van 25 op 30 pet. En de economische conferentie? Neen,.., die niet,.... geef mij maar dat is Nederlandsch Fabrikaat en de beste. Doosjes en tuben. BINNENLAND. Hevige aardbeving In Z. W. Sumatra, Een hevige aardbeving werd Zondag morgen vroeg in Zuid—Benkoelen N O.S, gevoeld. Tot dusverre Is be kend geworden dat in het Ranausche 67 personen zijn gedood, allen in landers. Als gevolg van de aard schokken is in Palembang een kamponghuls ingestort. In 't Ranausche zijn veertig kamponghuizen vernield, waardoor branden uitbraken tusschen Moeara Doewa en Slmpangan en een groote aardschuiving plaats had. Het verkeer is gestremd. De waarnemende resident uit Palembang is hedenmor gen naar het Ranau district vertrokken. Te Kota Agoeng zijn 270 woningen ingestort. Veertig personen werden gewond en negen gedood. In totaal zijn dus thans 76 personen om het leven gekomen. De schade In Kota Agoeng bedraagt f 80.000. Prinses Juliana naar Otrschot. Prinses Juliana is voornemens Zater dag te Oirschot de wedstrijden bij te wonen van de Landelijke Rijvereeni- gingen van den ChristelQken Boeren bond, gevestigd te Tilburg. De Invoer van varkens In België. De staatscourant publiceert vandaag een besluit van den minister van landbouw, waarbij de invoer van varkens uit Nederland via Esschen wordt toegestaan, mits deze varkens naar het abattoir te Anderlecht wor den gezonden. Aan 't grensstation zal een veterinair onderzoek der varkens geschieden. Spoorweg tekorten. Blijkens het jaarverslag van de Nederlandsche Spoorwegen vermin deren de opbrengsten gedurende 1932 met bijna f 25 000.000 en de exploi tatiekosten met bijna 110 millioen De vooruitzichten worden weinig hoopvol beoordeeld. De directie ver wacht dat het tekort vermoedelijk weder zal toenemen. De A.V.R.O. over Kootwijk. Naar de N. Rott. Crt. meldt zal de A.V.R.O. proeven nemen met het uitzenden van zijn programma's over den zender te Kootwijk, zoodat alsdan minder storing op de 1875 M. zal worden ondervonden. De programma's zullen In dat geval door ongeveer de helft van Europa kunnen worden gehoord. Revolutlonnalre militairen. In Utrecht is een congres gehouden der communisten tegen oorlog en fascisme e d. Daarin deed de voor. zitter o.m. de mededeeling dat be wijzen van instemming waren inge komen van marineschepelingen uit den Helder en van revolutionaire soldaten uit Amersfoort. Plotseling deed de politie een inval en nam alle bescheiden der bestuurs tafel in beslag, met het oog op een onderzoek naar deze revolutionaire militairen. Inflatie of niet. Op de vergadering van de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel heeft Dr. Sir Henri Deterding een warm pleidooi gehouden voor ir.flatie HQ Is in „De Telegraaf" daarin gesteund door A. F. Bronsing, directeur der Mij. Nederland. Op bovengenoemde vergadering trad Mr. J. W. Beijen, directeur der Rotter- damsche Bank krachtdadig op tegen de zienswijze, gesteund door prof. Ffjda. Ook de Voorzitter der K. v. K. te Amsterdam, dr. Crone heeft verklaard dat er geen sprake is en kan zijn van inflatie, zoowel als onze vertegen woordigers derLondensche conferentie. GEMENGD NIEUWS. Vrijgesproken van doodslag. De arrondissementsrechtbank te Maastricht heeft heden H.v.d.Sandt, beschuldigd van doodslag op 26 Fe bruari j.l. op den 80 jarigen heer J. Melotte, Brugstraat alhier, vrijgespro ken van het hem ten laste gelegde wegens het ontbreken van het wettig en overtuigend bewijs. Het O. M. had 12 jaar gevangenis straf geeischt. Verdediger was mr. Jos Stroom, advocaat alhier Zonder een spier van zijn gezicht te vertrekken hoorde verdachte de uitspraak aan Of het O. M. in hooger beroep zal gaan, is nog niet bekend Ernstig auto-ongeluk bij Oosterbeek Vijf personen gewond Zondag is op den straatweg Ooster beek—Renkum een ernstig auto-onge- luk geschied, waarbij vijf jeugdige personen min of meer ernstig zijn gewond. Omstreeks acht uur reed op den gladden weg, de z g. Kievitsdel, een aulo uit Hilversum bestuurd door den 18 jarigen A van P. uit Hilversum, waarin nog vier andere personen waren gezeten, twee heeren en twee dames. Plotseling slipte de auto, ver moedelijk tengevolge van de groote snelheid. De wagen kwam op de trambaan terecht en sloeg daarna tegen een boom te pletter. De vijf inzittenden werden uit den wagen geslingerd. De bestuurder A. van P. was er met den naast hem zittenden W. de S. het ernstigst aan toe. Met been breuken en een hersenschudding wer den zij opgenomen. De heer H. B. liep vleeschwonden op, terwijl mej G. S een hoofdwonde kreeg en een hersenschudding, mej, W. K. kreeg vleeschwonden. Alle slachtoffers zijn naar het gemeente-ziekenhuis te Arnhem over gebracht, waar zij ter verpleging zijn opgenomen. Het waren allen jongelui, afkomstig uit Hilversum, die een plezierritje hadden gemaakt en nu op weg waren naar huis. De auto is totaal vernield en moest in twee stukken worden weggesleept. De tram had door dit ongeval geruimen tijd vertraging. Een verdwenen beambte van de Scheep. vaart vereenlging Noord. Per vliegtuig naar Parijs vertrokken. Een onderzoek van de Zaandamsche politie heeft uitgewezen, dat. een be ambte van de Scheepvaartvereeniging Noord die er met f29,000 van door is gegaan, zich Donderdagavond met een taxi van van Zaandam naar Amsterdam heeft laten brengen, eerst met bestemming naar het Centraal Station, welke opdracht hij veranderde in het vliegveld Schiphol als voorloo- pig eindpunt. Hier heeft hij een kaartje genomen naar Parijs, waarheen hij des avonds om 8 uur per vliegtuig is vertrokken, na eerst op den Overtoom zich vwi een reiskoffer te hebben voorzien. Zondagmorgen zijn de commissaris van politie, de heer S. van der Laan en de heer J. van der Schaaf van de Schaaf van de recherche naar Parijs vertrokken, om den voortvluchtige daar op te sporen. Kaatsheuvelsche Wielerclub. Zaterdag j I. hadden op de Kaats heuvelsche Wielerbaan belangrijke wielerwedstrijden plaats. Er werden twee koppeiwedstrijden verreden en een eigenkracht race voor junioren. De eigen kracht race over 25 ronden wist de junior A. van Boxtel op schitteren, de wijze te winnen. Uitslag: 1 A. van Boxtel 31 pnt. 2 Kievits 24 pnt. 3 G Wagemakers 19 pnt. 4 Mols 9 pnt. Pol opgegeven. De eerste koppelwedstrijd was een echte vluchtcourse. Voortdurend weid er gedemareerd waarbij de koppels om beurten de leiding hadden. Geen der koppels was echter in staat een ronde uit te loopen. In de klassements sprints wist het koppel Slaats Rosé Herman de meeste punten te verza melen en zich aan den kop te plaatsen. Deze sprints w rden telkens op hard nekkige wijze betwist. Bij het eerste klassement kon het koppel van Berkel Zijlmans niet aan de sprint deelnemen wegens een val van van Berkel De uitslag van dezen fel betwisten koppel wedstiijd is: 1 Slaats Rosé Herman 2 Gebrs. Gommers 14 pnt. 3 Pruimboom - Klaassen 6 pnt. 4 Zijlmans van Berkel 3 pnt. De renners van den tweede koppel wedstrijd schenen echter niet voor de andere onder te willen doen. Bij de start nam het koppel v. d.. Biggelaar Spierings de leiding en wist deze te vergrooten tot een voorsprong van een halve baanronde In het peleton zat men echter ook niet stil en er werd geweldig jacht gemaakt op de uitloo- pers, zoodat deze na een 10 tal ronden vervoegd konden worden. Het eerste klassement werd gewonnen door van den Biggelaar voor Dalmaijer die zich in de bochten niet thuis voelde. Het tweede en derde klassement werd gewonnen door G. van Boxtel in een tweetal prachtige sprinten. De uitslag van dezen prachtigen kop pelwedstrijd is: 1 G. van Boxtel Dalmaijer 18 pnt. 2 N. Pol van Geenen 9 pnt. 3 Spierings alleen 8 pnt. 4 Pruimboom van 't Hoff 7 pnt. Kinder hulde aan het HHart. De eerste maal, dat Kaatsheuvel zijn kinderhulde aan het H. Hart heeft be toond, mogen we in alle opzichten uilstekend geslaagd noemen. Het weer dat den geheeien dag dreigende ge weest is, was juist in de uren van op stelling en betooging goed. Achter het H. Hartbeeld toi legen de kerk was een ruim plankier opge slagen en het voetstuk van het H, Hart was als een expositie—troon ingericht. Om 5 uur trok een stoet van kinderen, ruim 1000 in getal, fraai gegroepeerd, vlaggen, spandoeken, emblemen en bloemen met zich voerend, vanaf de Bernardusschool in de Telefoonstraat door de Gasthuisstraat kerkwaarts, door de rijk beviagde straten. Een drom van duizenden toeschouwers stond reeds in afwachting bQ het kerk- plein opgesteld. Zoodra de stoet in 't zicht was werd hij door de zang van een kinderkoor van ongeveer 80 jongens en meisjes, op 't plankier voor de kerk opgesteld, verwelkomd. Door een tweetal luidspi ekers d jorde radio—centrale geïnstalleerd zong de zang in passende versterking den kin deren tegemoet. In goede ordestelden zich de spreekkoren, links de jongens en rechts de meisjes in lange kleederen van zachte tinten gehuld op. In de kerkportlek groepeerden zich een 50-tal bruidjes in glanzend witte gewaden. De groepen in totaal werden afgesloten met groote span doeken ln frissche kleuren passende opschriften dragend. Devoot knielde de duizendkoppige menigte neder, toen het Allerheiligste geurig bewierookt door den Weleerw. kap, de Klijn nit de kerk werd gedragen en ter aanbid ding voor het H. Hartbeeld werd uit gesteld. Stemmingsvol klonk het Jubi- DONDERDAG 20 Jl'NI 1903. HILVERSUM 296 M. A. V. R. O. 8,0» G raino loon muziek. 10,00 Morgenwijding. 10,15 Grnmofoonmuziek. 10,30 Solisenconcert. 11,00 Cursus knippen vrtïl KlnclevkleedhiK.- 11,30 Voortzetting Solistenconcert. 12,00 Lunchconcert. 2,30 Grnmofoonmuziek. 3.00 Causerie. 3,30 Grnmofooiimuzick. •1.00 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen 1,30 Gramofoonmuziek. 5,00 Radiotoonecl „Op en top William". 5,10 Concert door het Omroeporkest. 0,30 Sportprantje, 7,00 Hel Omroeporkest. 7,30 Vacanticsungers, Attentie! 8,00 Nieuwsberichten van Vaz Dias. 8,05 Concert uit den Grooten Schouwburg te Rotterdam. 10,30 Kovacs I.ajos en zijn orkest. HUIZEN 1875 M. K. R. O. 8,00 Morgenconcert. N. C. R. V. 10,00 Gramofoonmuziek. 10,15 Morgendienst door Ds. I'. de Smit. 10.45 Gramofoonmuziek K. R. O. 11,00 Gramofoonmuziek 11,30 Godsdienstig halfuurtje. 12,00 Politieberichten. 12,15 Het KRO-orkest. N. G. R. V. 2,00 Cursus fraaie handwerken. 3,00 yrouwenhalfuurtje. 4,00 Bijbellezing. 5,00 Chr. Dameskoor Hosanna te Alpljen. 5,45 Cursus handenarbeid voor onze jeugd. 0.15 Onze Nederlandsche Monumenten. 0.45 Cursus knippen en stof versleren. 7,00 Politieberichten. 7,15 Ned. Chr. Persbureau. 7,30 Weekoverzicht 8,00 De Arnhemsche Orkestvereeniging. 9,30 Causerie door architect Kool. 9,30 Vervolg Concert. 9,45 Vaz Dias. 10,30 Gramofoonmuziek. VRIJDAG 30 JUNI 1933. HILVERSUM 296 M. V. A. R. A. 8,00 Gramofoonmuziek. V. P. R. O. 10,00 Morgenwijding. V. A. R. A. 10,15 Adolf Bouwmeester draagt voor. 10,30 VARA-Orkest. 11,00 Onze keuken. 11,30 VARA-Orkest. A. V. R. O. 12,00 Gramofoonmuziek. 2,00 Emilc Kelleuaars draagt voor. 2,30 Gramofoonmuziek. V. A. R. A. 4,00 Gramofoonmuziek. 4,30 Rollen Numnn vertelt, 5,00 VARA Klein Orkest. 0,00 Albert dc Booy zingt. 6.40 Causerie. 7,00 De Notenkrakers. V. P. R. O. 8,00 Cursus. A. V. R. O. 8,30 Het Residentie-orkest uit hel Kurhaus te Schcveningen, V. P. R. O. In de pauze van het AVRO-coneertCursus. 10.45 Gramofoonmuziek. HUIZEN 1875 M. K. R. O. 8,00 Morgenconcert. 10,00 Grnmofoonmuziek. 11,30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen 12,00 Politieberichten. 12,15 Het KRO-Sextet. 2,00 Grnmofoonmuziek. 2,30 Piano-recital. 2,45 Voordracht 3,00 Vervolg piano-recital. 3,15 Voordracht. 3,30 Gramofoonmuziek. 4,10 De KRO-Boys. 4,45 Herdenking 50-jnrig bestaan ANWB. 5,15 De KRO-Boys. 5,45 Land- en tuinbouwhalfuurtjc. 0.15 Max K GerischDuitschland 0,30 De KRO-Boys 7,00 Politieberichten. 7,15 Causerie door Hazewinkel. 7,35 Gramofoonmuziek. 8,00 Het KRO-orkest. 10,20 Gramofoonmuziek. 10,30 Vaz Dias. 10,35 Felix Kwast en zijn hand. ZATERDAG 1 JULI 1933. HILVERSUM 296 M. V. A. R. A. 8,00 Gramofoonmuziek 9,30 Orgelspel. V. P. R. O. 10.00 Morgenwijding. V. A. R. A. 10,15 Uitzending voor de arbeiders in de Con ti nu bedrijven. 12,00 Amsterdamsch Salon Orkest. 2,15 Grnmofoonmuziek. 3,00 Letterkundig overzicht. 3.20 ANWB-Jubilcum. 4,15 Orgelspel. 5,00 Kinderuurtje. 0.00 Uitzending voor den Alg. Bond van Meu belmakers, Behangers, Houtbewerkers en aanverwante vakgenooten. V. P. R. O. 7,00 Rede door J. Hoving. Vereen igingsberich ten. V. A. R. A. 8,00 VARA Klein orkest. 8,30 Vaz Dias en Varia. 8,45 VARA-Orkest. 9,40 ANWR-jubileum. 10,15 VARA-Orkest. 11,00 Gramofoonmuziek. HUIZEN 1875 M. K. R. O. 8.rto Morgenconcert. 11,00 Gramofoonmuziek. 11,30 Rede van Edo J. Rergr.m.n, Voor/. ANWB. 12.00 Politieberichten. 12,15 Lunchconcert 2,00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2.30 Kinderuurtje. H. I. R. O. 4,00 Uitzending voor de Ned. Ver. v. Spiritisten 1,10 Lezing door J. Kakeberkr. 4,30 Uitzending voor de Centrale Bond van Werkmeesters en ander opzielitlmudind personeel. 4,10 Lezing door Joh. Jcronimns. K. R. O. 5,00 Het KRO-Orkest. 5,15 Espera nt o-i i i eu ws. 5.30 Het KRO-Orkcst. 5,45 Zwemen rsus. 6,15 Gramofoonmuziek. 6,20 Journalistiek weekoverzicht. 6,40 Het KRO-orkest. 7,00 Politieberichten. 7,15 Causerie door F. Feitsma. 7,35 Gramofoonmuziek. 8.00 Avondprogramma. 11,15 Gramofoonmuziek.

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 2