J WASPIK. vverü ouüer groo- te belangstelling het nieuwe voetbal terrein der R.K. V.V. „Hercules" fees telijk in gebruik genomen. Voor deze gelegenheid was de voetbalvereniging „D.V.C." uit Dongen uitgenoodigd om den openingswedstrijd te spelen. De feestelijkheden werden begonnen met een plechtig Lof in de parochie- kerkv opgedragen door den ZeerEerw. Heer Pasloor Huijbers, dat door beide voetbalvcreenigingen werd bygewoond Daarna werd gezamenlijk opgetrokken naar het oude clublokaal van den Heer Chr. Montena-Gijsman, vanwaar de voetballers, voorafgegaan door d Harmonie „Volksvlijt en Volksvermaak" zich naar het nieuwe terrein begaven. Daar aangekomen, werd door den Geestelijken Adviseur, den WelEeerw. Heer kapelaan Hens, het terrein Inge. zegend. Hierna sprak de Edelachtbare Heer Burgemeester Dekkers een har telijk woord tot de vereeniging „Her cules", waar; ij hij de vereeniging tevens complimenteerde met het bc- haalue kampioenschap in de laatste competitie. Spreker drukte den spelers vooral op het hart, steeds de voetbal sport als sport te beschouwen. De WelEerw. Heer kapelaan Heus richtte hierna een kort woord tot de kampioenen, waarna door den heer H. Brouwers, voorzitter van „D.V.C." namens die vereeniging een prachtige bloemenmand werd aangeboden, be geleid door hartelijke gelukwenschei. De Voorzitter van „Hercules" de Heer N. van der Rijken, dankte de verschillende sprekers voor hunne gt- lukwenschen, waarna de harmonie het Wilhelmus speelde. Dan brengt de Edelachtbare Heer Burgemeester den bal aan het roller. Hij plaatst keurig naar den DVC cei- tervoor, die direct zyn rechtsbuiten aan het werk zet. De Hercules achter- hoede zendt den bal terug en het spel biyft even op het middenveld. Het terrein is erg glibberig en de broeken der „Blauw-Witten" behoi- den niet lang hun witte kleur. Na zts minuten, weet de DVC rechtsbuiten aan zyn club de leiding te bezorgen 0—1. Hercules pakt stevig aan en weet na enkele minuten geiyk te maken 1—1, By beide elftallen wordt in het begh slecht geplaatst. De Blauw-Witten die met 3 invallers spelen, geraken er nUt gauw in. De harmonie brengt nu in dan wat „muziek" in de spelers. Het spel wordt spannender. By een vluggen aanval der Dongenaren neemt de rechtsbinnen opnieuw de leiding (1—2). Maar de vreug e is niet van landen c uur, want wanneer de DVC keeper onnoodig uitloopt, verdwijnt de tal, aangespeeld door den Hercules rechts buiten, via een voet van den DVC- iinksback in de touwen. De kampioenen geraken vol vuur, maar DVC komt nu beter op dreef. Hun spel gaat beter sluiten, en we zien dan de Blauw Witten in hun ouden vorm. Keurige aanvallen worden tot stand gebracht, en voor de rust krQgt de Waspiksche keeper nog viermaal den bal voor het nakyken, De rust gaat in met 2—6. Na de thee komt Hercules flink los. De Blauw-Witten vinden het schynbaar genoeg. Als de Hercules centervoor met een mooien kopbal den achter- stand verkiynt, probeeren de DVCers het nog eens. Hun centervoor maakt uit een mooien voorzet van links zijn derde doelpunt, en kort voor het einde maakt Dongen's rechtsbinnen met Met dezen stand komt het einde. Scheidsrechter Martin leidde den wed- stryd zeer verdienstelijk. Onmiddellijk na het einde van dezen wedstrijd werd een wedstrijd gespeeld lus schen de supportersvereenigingen .Hercules" en Hercules II. Na een fraaien wedstryd wist Hercules» met 4—2 de overwinning te behalen. Door de leden van het R.K. Zang koor zal a.s. Donderdag een uitstapje worden gemaakt naar Zuid Limburg. Donderdagavond 7'/jUur zal de voetbal vereeniging „Hercules" een vriendschappeiyken wedstryd spelen tegen een elftal van de Nederlandsche Chroomlederfabrlek .Waspik". V NIEUWS UIT HEUSDEN, Heusden, 25 Juni. '33. De collecte voor het Fonds van den Gewapenden Dienst bracht hier op f 11.47, Zaterdagavond gaf de Heusden- sche Fanfare op de Vischmarkt haar 2de Armenconcert, dat zich in een groote belangstelling mocht verheugen. Zaterdagmiddag werd hier ge- speeld door de voetbalvereenigingen Siabilitas en Noad, de eerste won met 4—3. Zondag ging Juliana li spelen bij TOP Drunen en keerde terug met een 3-2 overwinning. De uitslag van qet scherpschut— tersconcours op Zondag bij St Blasius alhier is: le korpspfljs v.m. Besoyen, 2e korpsprijs Elshout en 3e Heusden, terwijl de 17 personeele pi ijzen door verschillende leden werden gewonnen. GEMEENTERAAD. LOON OP ZAND-KAATSHEUVEL. De Ijsbaan. De heer v. d Hoven Gemeente Ontvanger. De raad der gemeente Loonopzand kwam In openbare vergadering byeen op Dinsdag 27 juni j 1., des namid dags om 7 uur ten gemeentehuize. Voorzitter: de Burgemeester. Secretarisde heer M. A. v. d. Wee. Aanwezig alle ledeneen vacature wegens overlijden van den heer Wydemans. De notulen der vorige vergadering worden goedgekeurd. Alvorens tot de afhandeling der agenda over te gaan spreekt de Voorzitter als volgt Sinds onze laatste byeenkomst is ons medelid, de heer Wydemans, van ons heengegaan. Zondag is hy plotse ling uit het leven genomen en laten wij hopen naar betere ge westen gegaan. Gedurende tien jaren heeft hy de belangen der gemeente raar best vermogen gediend. Moge hy daarom nog langen tyd in onze herinnering biyven voortleven. Hy ruste In vrede. Aan de orde. 1. Schryven van Gedeputeerde Staten in zake gemeenschappelijke regeling met de gemeente Sprang— Capelle om trent de toelating van de kinderen uit de eene gemeente op de school der andere. By beschikking van Gedeputeerde Staten van 31 Mei 1.1. werd bepaald a. te bevelen, dat een gemeenschap peiyke regeling tusschen de gemeenten Sprang—Capelle en Loonopzand wordt vastgesteld aangaande de toelating van kinderen uit eerstgenoemde gemeente op de O. L. School te Kaatsheuvel. Loonschendyk, gemeente Loonopzand b. te bevelen, dat met ingang van den dag, waarop de gemeenschappe lijke regeling, bedoeld onder le, in werking treedt de o. 1. scholen te Vryhoeve—Capelle en in de Nieuw- straat, gemeente Sprang—Capelle wor den opgeheven. Op grond van het vorenstaande Is het derhalve noodig dat voor de kin. deren uit de gemeente Sprang-Capelle, die de openbare lagere school wen. schen te bezoeken, een regeling wordt getroffen omtrent hun toelating op de openbare lagere 3chool te Loonschen dyk. Tegen deze beschikking van Ged. Staten heeft de Raad der gemeente Sprang—Capelle beroep aangeteekend. Hoewel dat beroep moet worden afgemaakt om tot een goeden opzet vaneen zoodanige regeling te komen, wil het B. en W. toch gewenscht voorkomen den raad van de beschik, king van Ged. Staten mededeeüng te doen. Indien het besluit van Ged. Staten gehandhaafd wordt, zullen B. en W. te zijner tyd een regeling aanbieden met betrekking tot deze toelating. De heer Beerens vraagt of hierom trent door het gemeentebestuur reeds onderhandelingen gevoerd zyn. De Voorzitter antwoordt dat de gemeente er tot dusverre niets mee uitstaande heeft. Slechts wanneer de Kroon het besluit van Ged. Staten bekrachtigd heeft moeten de financieele voorwaarden bepaald worden. Wordt voor kennisgeving aangeno men. Ijsbaan, 2. Schryven van de Vereeniging tot behoud van Natuurmonumenten in Ne derland met betrekking tot de in het Hoekje te maken ysbaan. „Met eenige rerwondering hebben wij kennis genomen van Uw brief, waarin U ons mededeelt, dat de Raad bezwaren maakt tegen den huurprijs van de te graven Ijsbaan op ons ter rein, n 1. f 37.50 per jaar, voor een oppervlakte van ongeveer l'/a HA. Wy van onzen kant hebben de mede werking van onze Vereeniging uitslui tend verleend, omdat wij de werkver schaffing op ons gebied niet wilden tegengaan. Uit de gevraagde vergoe ding zal U biyken, dat in geenerlei opzicht winstbejag heeft voorgezeten. Het is ons trouwens onbegrijpelijk, dat de Raad bezwaren tegen de voor gestelde regeling maakt. Immers, de huurvergoeding zelf is gebaseerd op de aangename verstand houding, welke er tusschen Uwe Ge meente en onze Vereeniging bestaat. Ook elders, n.l. in Helloo, verhuurt onze Vereeniging een ysbaan, waarvoor de vergoeding bedraagt f 350 per jaar en deze baan is weinig grooter dan die, welke thans op ons terrein gegraven wordt. Mocht de Raad bezwaren biyven opperen, dan lykt het ons het beste, dat by beëindiging van het werk, onze Vereeniging zelf zal trachten een ge. gadigde voor het huren van de ysbaan te vinden. Wy zyn ervan overtaigd, dat door ons een hoogere vergoeding bedongen zal kunnen worden. Wy vertrouwen, dat de Raad by nader in zien de gevraagde huurvergoeding zeer laag zal vinden en over de aanvan. kelijke bezwaren zal willen heen stappen." De heer M. DIngemans biyft bij het standpunt dat h| in de vorige ver. gadering ten opzichte van deze kwestie heeft ingenomen. De gemeente moet de oevers van den waterplas beplanten. Dan wegen de kosten voor de ge- meente en voor de vereeniging tegen elkaar op. Spr. wil daarom met ge sloten beurzen betalen. De heer Grootzwagers stond erover verwonderd dat de vereeniging meent dat dc bezwaren tegen den huurprys gingen. Alleen door spr. zelf is be zwaar tegen den prijs gemaakt, doch de meeste bedenkingen gingen tegen de plaats der baan. Spr. is nog steeds van meening dat dit in het geheel niet de beste plaats Is voor een ijs baan en daarom kan hy niet met het voorstel meegaan. De heer Snaphaan begrypt de be zwaren niet goed. Toen de kraam— houders aan den Roestelberg vroegen om later open te mogen zyn i3 dat toegestaan. Spr. ziet niet goed in waarom men maar steeds tegen de plaats der ijsbaan ageert als men er wel aan meewerkt de kramen tot 10 uur open te laten. De heer Qrootzwagers begrypt deze opmerking niet. De Roestelberg is van ouds een ontspanningspiaats geweest, doch de ysbaan is nu pas tot stand gekomen. De gevaren der ysbaan kun nen nog gekeerd worden, wat by den Roestelberg niet het geval is. Spr.'s voornaamste kezwaar is dat het werk ondernomen is zonder de goedkeuring van den raad. De heer Snaphaan ziet niet in waar om er zooveel stof over deze kwestie moet opwaaien, daar er toch hoogstens enkele Zondagen per jaar op de baan gereden zal kunnen worden. De heer Roestenberg blijft by de bezwaren die hij In de vorige verga dering heeft geuit. Spr. is er ook tegen dat de vereeniging voor natuur schoon de baan zal exploiteeren, dan heeft hy nog liever dat de gemeente zelf baas blijft. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen met 9—5 stemmen; voor stemden de heeren v. d. Horst, v. Lier, v. d. Hoven. Maas, de Kort, Snaphaan, A. DIngemans, Vrinten en Nyfcamp tegen de heeren Roestenberg, M. DIngemans, Beerens, Qrootzwagers en Snoeren. 7erreln verhuring. 3. Opzegging huur van het terrein achter het Qemeentehuis. Door de schoenfabriek „Martino" is reeds sedert eenlgen tijd de beschik king gevraagd over een gedeelte van het terrein achter het gemeentehuis gelegen, ten einde dit als bergruimte en voor de plaatsing van auto en ry- wieien (van het personeel) te bestem men. B. en W. kunnen dat verzoek billijk heeten en hebben daarom getracht tot een minneiyk overleg met den huldigen huurder, den heer J. Tuerlings te ko men, welk overleg niet tot eenlg resul. taat heeft geleld. Dienovereenkomstig stellen B. en W. voor van het terrein een zoodanig ge deelte op te zeggen als noodig is om aan de Schoenfabriek „Martino" een passende ruimte te verzekeren. B. en W. zyn daartoe gekomen wijl het gemeenschappelijk gebruik maken van den dam (deze is gemeenschap pelijk) tot niet gewenschte verhoudin gen voor vuilnisdlenst voert en het zich thans voordoet dat de wagen, wyi de dam bezet is, niet kan passeeren. Daaraan zal door het beschikbaar stellen van een gedeelte van het ter* rein in huur, mede een einde worden gemaakt. In een schryven aan de raadsleden heeft ook de heer Tuerlings zijn stand- punt uiteengezet. De heer Roestenberg vindt het ver weer van verhuurder juist. Kippendieven gesnapt en gedood De Heer Spiering te Tiel had veel last van ratten in zijn kippenloop. Telkens waren eieren verdwenen of kuikens doodgebeten. Meer dan een jaar lang probeerde hij aller- lei middelen, echter zonder resultaat. Ten slotte kocht hij bij zijn drogist een doosje Rodent, dat hij op de voorgeschreven manier gebruikte .Het resultaat is werkelijk ver rassend" schrijft hij. .Een kwartier nadat, het met Rodent besmeerde brood werd uit-' gelegd, was het reeds verdwenen." Toeni hij ons 4 weken later schreef, had hij geen! rat meer gezien. Rodent faalt nimmer, het trekt ratten en muizen onweerstaanbaar aan.) Koop nog heden een enkele doos 50 ct) of ten dubbele doos 90 ct en morgen zult U van rat en muis bevrijd zijn. Imp.:! Firma B. Mcindersma Den Haag. A45{ De zaak komt er op neer dat de fa. „Martino" een stuk grond wil hebben dat thans in huur is by den heer Tuerlings. T. heeft zich bereid verklaard het stuk grond af te staan mits „Martino" de kosten die hij daar door moest maken wilde beialen. Dit standpunt vindt spr. billijk. Spr. wyst erop dat T. zich alsnog bereid ver klaard heeft de zaak op bevredigende wijze op te lossen en hy gelooft dat dit de uitweg moet zyn om de kwestie tot oplossing te brengen. De heer Vrinten vraagt of „Martino" een verzoek heeft gericht aan het Ge meentebestuur. De Voorzitter antwoordt bevesigend en voegt er aan toe dat het dag. besluur toen de zaak zag evenals de heer Roestenberg thans. Later heeft spr. er niets meer over gehoord als dat de partyen niet tot overeenstemming waren gekomen. De heer Vrinten acht het standpunt van den heer T. billijk en wijst erop dat in het huurcontract staat dat de huurder de grond mag houden tot de gemeente die zelf noodig heeft. Weth. v. d. Horst zegt dat de kwestie onverkwikkelijk is geworden, ook voor B. en W. Van de eene zyde is te billijken wat de heer T. heeft naar voren ge bracht, doch van de andere zijde heeft spr. gehoord dat T. f400,— schade vergoeding vroeg en dat „Martino" hierop niet kon ingaan daar zy dit bedrag te hoog achite. Spr. vindt het jammer dat T. in zyn schryven Inhei geheel geen som genoemd heeft. Spr. wyst cp de klachten die herhaaldelijk binnenkomen dat de vuilniswagen den oprydam niet kan passeeren daar deze versperd is. Hij is er iterk voor de zaak in der minne te schikken. Zeker is indertyd bepaald dat alleen voor gemeente belangen de huur zou worden opge zegd. doch niemand kon toen ver moeden dat naast het perceel een schoenfabriek zou worden gebouwd. Kunnen de parfljen niet tot elkaar komen dan staat de raad voor de beslissing. Spr. wyst er nog op dat het T. ook wat waard zal zijn indien hy zijn in richting dichter by huis kan plaatsen. Spr. betreurt het dat T. geen be- grooting van de door hem te maken kosten heeft overgelegd, dan had de raad kunnen oordeelen of de gevraagde vergoedFg billijk is. Tenslotte zegt spr. dat hy het on- billijk vindt dan de gemeenschappelijke oprydam door een der partyen dikwyis versperd wordt. De heer Roestenberg betuigt er zyn spijt over dat T. in zijn uiteenzetting niet volledig is geweest. Deze voorname schakel heeft ook 3pr. gemist. Is de verklaring van weth. v. d. Horst juist, dan vindt spr. het gewenscht ook de andere partij te hooren. Spr. verzoekt daarom het punt aan te houden. Daartoe wordt besloten. 4 Vaststelling kohier der straatbe lasting voor het diensijaar 1933. Dit kohier wordt vastgesteld op een bedrag van f 7319 71. 5. Belegging van gelden. Over het loopende jaar Is door dg gemeente nog te beleggen een bedrag van f 2000. B. en W. stellen voor daarvoor 1 aandeel groot f 1000 v»n de Bank voor Nederlandsche Qcmee-i. ten aan te koopen (deze stelt de in- schryving naar 500 aandeelen opep) en f 1000 te beleggen door aankoop van een obligatie Nederland. De raad gaat hiermede accoord. Gemeenteontvanger 6. Benoeming van een Gemeente, ontvanger. Daar de zekerheidstelling tot e$n bedrag van f 15.000 door Qed. Staten is goedgekeurd, kan thans tot de be. noeming van een gemeente ontvang^ worden oyergegaan. Naar deze betrekking hebben ln aj. phabetlsche volgorde gesolliciteerd J. A. J. van Qastel te Kaatsheuvel. M. A. Holten L. J. van der Horst C. W M.v. d. Hoven Q. Meijers H. A C. Vrinten G. J. M. v. d. Wildenberg Loonopzand J. Th. van Woensel Kaatsheuvel. Bovendien is. na het verstrijken van den oproepingstermyn, nog een solli citatie ingekomen van den heer |.Th P. Schellekens te Kaatsheuvel, die eveneens voor een eventueele benoe ming in aanmerking wenscht te komen. Het request van M. A. Holten Is niet gezegeld. Naar de eischen van bekwaamheid en geschiktheid is uit de boven aan gegeven sollicitanten door B. en W. de navolgende alphabetische aanbeveling opgemaakt C. W M van den Hoven, G. J. M. van den Wildenberg, J. Th. van Woensel. Ten opzichte van het vervullen van de functie van Gemeente—ontvanger zouden B. en W. de navolgende con- dities wenschen te stellen c.q. diens instructie nader aan te vullen; le. dat hem 4 dagen per week in kantoorarbeld voor het vervullen van deze betrekking zullen worden aan gewezen 2e. dat hy zyn zittingen in het Ge meentehuis behoort te houden 3e. dat hl] daarnevens nog zittingen heeit te houden te Loonopzand en In de diverse scholen, een en anuer zoo als bereids is of nader zal worden bepaald. 4e. dat de gelden niet ten gemeente huize mogen worden bewaard 5e. dat voor hei gevat een ambtenaar zal worden benotmd, diens satans als ambtenaar met zal worden ver minderd 6e. dat, zooals trouwens in een vorige vergadering reeds is bepaald, ntj met meer dan t 15 ÜUÜ in kas mag nebben, met verpiicnung van over- storting van het meerdere bij de Bank voor Nederiandscne Gemeenten ot een nader aan te wyzen Bankinstelling. Üe heer Vnmen vraagt ol In de vorige vergadering niet bestolen is de sollicitatie oproep in het Kaaisneuvel- ache biad ie plaatsen. Spr. beueurt het dat dit met gebeurd is, daar hy bekendmaking aan de pui voor een dergelijke pontue niet voldoende acht. Dc Voorzitter zegt dat hierover wel gesproken is, de heer Beerens verzocht tenter net mei ie doen. De heer Roestenberg zou het aan genamer gevonden htbOen Indien B. en W. de sollicitaties van de heeren Schellekens en Holten niet genoemd naddcit, ciaar deze niet aan dc eischen voldeden. De heer Snoeren is ook van meening dat er een oproeping In de krant bad moeien gescmeaen, evenals dat gebturd ia met ue vacature van den gemeente- bode. De heer Vrinten vindt het niet gezond dat alles uit het Kaatsheuvel- acne blad geweerd moet woiden. De beer Beetens zegt dot nlj zyn opmerking In nel geheet met gemaakt bceti om net blad ic passeeren. De beer v. d. Hoven wijst erop dat verschillende menschen nog niet ge solliciteerd hebben daar zy nog een oproep verwacnuen. Voorzitter; Dan heeft het zyn goede uitwerking nog genad, anders waten er nog meer sollicitanten. Weth. v. d. Horst merkt op dat de door den heer Roestenberg genoemde candi- daten door li. en W. zyn vernoemd, te meer omdat zy er zich op beriepen dal geen oproep was geschied en zy dus van een en anuer niet, op de hoogte waren. De heer Grootzwagers merkt op dat men in de locale pers toch de raadsver slagen had kunnen lezen. Gegadigden handen naar aanleiding daarvan toch in formaties kunnen inwinnen. De heer Vrinten zegt dat zelfs raads leden sommige personen hebben gezegd dat ,zy met hun sollicitatie vyel konden wachten tot de oproep was geplaatst. De heer Beerens maakt <ie opmerking dat de voorzitter tegey een publicatie in de krant was, omdat er dan wellicht sollicitaties van buiten de plaats zouden komen. De lieer Vj-inten meent dat de voorzit ter erbij gezegd heeft: het is niet omdat ïk tegen het plaatselijk blad ben. De Voorzitter ontkent dat hij dit ge zegd zou hebben. He heer Njjkamp kreeg in de vorige vergadering den indruk dat B. en W. Jievei- geen advies gaven. Deze houding heeft spr. bevreemd, daar men het een vorig jaar betreurd heeft dat het ambt v$n ontvanger niet gecombineerd was hiet dat van ambtenaar ter secretarie. Dit zou immers een belangrijk finantieel voordeel zijn, terwijl men er dan tevens van overtuigd zou kunnen zyn, dat het ambt in goede; handen zou zijn. Spr. ziet in de combinatie van ambten een drietal voordeden: 1. de mogelijkheid om voor een ambtenaar een behoorlijke levens positie te scheppen; 2. de zekerheid dat het ambt goed zal worden vervuld; 3. het voornaamste punt: een flinke bezuiniging voor de gemeentekas. In de omstandigheden waarin de ge meente thans verkeert moet er bezuinigd worden, zegt spr., en deze gelegenheid bestaat nu zonder dat er nadeelen voor de gemeente uit kunnen voortvloeien. Wel is gezegd dat de mogelijkheid niet is uitgesloten dat een nieuwe ambtenaar zal moeten worden benoemd, doch spr. gelooft niet dat dit het geval is, daar er de volontairs inbegrepen voldoende personeel op de secretarie is. En anders zou in elk geval met een goedkoope kracht volstaan kunnen worden. Spr. ziet in den heer v. d. Wildenberg de aangewezen persoon voor deze functie. Ook B. en W. hebben door zijn benoe ming tot waarnemend-ontvanger getoond dat zij vertrouwen in hem stellen. Door deze benoeming zou tevens de grootste bezuiniging bereikt worden, daar op zyn salaris 1750.gekort zou worden. Het lijkt spr. voor den raad dan ook niet moeilijk zijn standpunt in deze te bepa len. Weth. v. d. Horst zegt dat hij in het "ollege herhaalde malen naar voren heeft gebracht, dat, als combinatie van functies beslist voordeelig was, daartoe moest gorden overgegaan. Van andere zyde zijn 'OCii echter verschillende bezwaren daar tegen naar voren gebracht, die ervoor pleitten geen ambtenaar ter secretarie te benoemen# Daarna heeft spr. gemeend ook tè moeten solliciteeren. De motieven ('ie hy daartoe had, meent hij hier niet ['Sar voren te moeten brengen. Alleen wil b'j opmerken dat hy zelf voor combina- 'ie was, indien daardoor bezuinigd zou kilnnen worden. Alleen omdat in het c011ege gezegd werd dat er nadeelen aan verbonden waren heeft spr. gesollici teerd. De heer Nijkamp wil den heer v. d. Horst allerminst zijn goed recht betwis- Ken, met het gevolg dat S. werd aangereden en tegen de grond gesmakt. Met een gebroken been en ernstige kneuzingen is de man opgenomen en per brancard naar het R.K. Ziekenhuis ver voerd. De marechaussees hebben de zaak In onderzoek. Het aantal geheel werkloozcn bedraagt in deze gemeente 374, gedeeltelijk werkloos zijn er 3. Op Zondag 23 Juli a.s. zal op liet Dorp een speldjesdag worden gehouden, waarvan de op brengst komt ten bate der R.K. Vcreeniging tot bestrijding der tuberculose „Herwonnen Levens kracht". Ouze dorpsgenoote Mej. A. van Beek, is be noemd tot onderwijzeres aan de R.K. Meisjes school te Berkel De Eerw. Zuster Euphrasia, onderwijzeres aan de R.K. Meisjesschool, alhier, is overge plaatst naar Het Hout, gemeente Micrlo. Het aantal steuntrekkenden van de gemeen te, bedroeg fn de afgcloopen week in deze ge meente 161, De kermis behoort alhier wederom tot hel verleden en we kunnen er met genoegen op terugzien. De politic had het zeer gemakkelijk, ze behoefde in het geheel niet op te treden Hoewel het weer Zondag niet al te best mee werkte, was het toch flink druk. De kermisver makelijkheden hadden het echter niet zoo druk als andere jaren, alleen de autoskooter mankte goede zaken. Al was er dit jaar op het Veer era Dorp geen Danstent, toch hebben de -lanslusti- flen kunnen poofltoeren, wijl er op zes plaatsen gelegenheid was. Ook in dc caftf's waar muziek was, was het druk, vooral in „Huis ten Deyl", waar de be kende humorist van Engelen uit Waalwijk op trad, was het zeer druk. GEERTRUIDENBERG. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente, op Vrijdag 30 Juni 1933, des namiddags 2 uur. Te behandelen zaken: 1. Aanbieding verslag Volkshuisvesting over 1932. 2. Aanbieding rekening dienst 1932 en be grooting dienst 1934 van de Gezondheidscommis sie te Oosterhout. 3. Wijzigingen gem.-begrooting dienst 1932 en begrooting GEB en Grondbedrijf dienst 1932 4. Vaststelling 2c kohier Hondenbelasting dienst -1933. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het geven van namen aan de nieuwe zijstra ten van de Koestraat. 6. oorstel van B. en W, om een gedeelte van de Koestraat gesloten te verklaren voor liet berijden in één richting met motorrijtuigen, rij wielen en andere voertuigen. 7. Ingekomen stukken. 8. Reclames.

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 7