EEN KINDERMEm L. W. J. C. CHRIST, publiek ver koop en Eenig Huisraad, ten om te solliciteeren. Spr. vraagt zich echter af, waarom men dezej gelegenheid tot bezuiniging moet laten voorhij gaan. Ook al moet er een typiste o.i.d. bijko men, dan nog blijft er een flinke bezui niging over. De heer Roestenberg heeft zich in de vorige vergadering namens; de arbeiders fractie vóór combinatie geuit. Spr. was echter niet bevoegd om te beoordeelen of er werkelijk door bezuinigd zou wor den. Het gevoelen van den raad ging, naar; spr. meent, in de richting van com binatie, maar juist door het advies van Weth. v. d. Horst is besloten de oproep over de geheele linie te doen. Op die wijze is spr. het spoor zoek geraakt. Eerst waren, de woorden van het college voor spr. een ernstige aanbeveling, doch toen later bleek dat ook de wethouder naar de functie dong kon spr. niet goed aan den indruk ontkomen dat die woor den van niet zooveel beteekenis waren. Deze indruk kan niemand bij spr. weg werken. De heer A. Dingeinans vraagt of, wan neer een ambtenaar benoemd wordt, nog afzonderlijk gesproken zal worden over de vraag of twee functies gecombineerd zullen worden. De Voorzitter zegt dat de combinatie dan automatisch zal gaan. I)e heer A. Dingemans is in dit geval tegen combinatie, daar verschillende ambtenaren toch al een goede positie hebben. Worden Ide salarissen nog ver hoogd dan krijgt de gemeente nog duur dere ambtenaren. Zoolang als spr. in den raad zit heeft hij nog nooit iets anders gehoord dan salarisverhooging. Spr. zou in elk geval voor den ontvanger-ambte naar een maximum salaris van 3000. willen stellen. De heer Nijkamp [merkt op dat de com binatie voor de gemeente een besparing aan salarissen zal beteekenen, ook al ver betert de positie van een der ambtenaren. Spr. zegt nog dat hij v. d. Wildenberg slechts heeft aanbevolen in het belang der gemeente en niet omdat hij een Loon- op-Zandenaar is. Door zijn benoeming wordt het meest bezuinigd en die gele genheid mag ide raad, naar spr. meent, niet voorbij laten gaan. De heer v. d. Hoven zegt niet overtuigd te zijn van het voordeel dat combinatie zal bieden. De Voorzitter wil hierna tot stemming overgaan. Weth. v. d. Horst acht het gewenscht dat de raad zich eerst uitspreekt of hij accoord gaat met het voorstel om bij be noeming van een ambtenaar 2/3 op diens salaris te korten. De heer Roestenberg vindt het ge wenscht dat B. en W. hun standpunt toe lichten. In de vorige vergadering meen den B. en W. dat combinatie niet ge wenscht was. De notulen zijn op dit punt onduidelijk. De raad heeft zich te laten leiden door het inzicht van het college. Als B. en W. nu van meening zijn dat combinatie in het belang der gemeente is, zal spr. zich daarnaar richten. Weth. v. d. Horst meent dat de raad niet zoozeer waarde moet hechten aan het oordeel van het college, doch aan dat van burgemeester en secretaris, die in deze het meest tot oordeelen bevoegd zijn. De heer v. d. Hoven wil, voor het ge val een ambtenaar benoemd wordt, nog meer op diens salaris korten. De heer Maas meent dat tot nog toe nogal veel werk van den ontvanger door de ambtenaren werd verricht. Daaruit concludeert spr. dat er een teveel aan ambtenaren is. Spr. is van meening dat het ontvangerschap voldoende levens positie biedt en daarom is hij er tegen de verschillende salarissen voor een per soon op te hoopen. Daarenboven vreest sor. dat bij combinatie van betrekkingen het werk ter secretarie er onder zal lij- De he^r Snoeren zegt dat de heer Maas de zaak 'verkeerd bekijkt. Het gaat er slechts over of ,de gemeente er voordeel bij heeft. De heer Groot'zWagers is tegen verdere korting op het salaris van een ambtenaar, daar deze slechts vier dagen als ontvan ger zou moeten werken P" dus nog 1 3 der week voor andere werkzaamheden beschikbaar heeft. De heer Roestenberg informeert nog maals naar de meening van B. en Weth. v. d. Horst lis niet zo9 goed op de secretarie bekend en meent dat die genen die hier de leiding hebben uit spraak zullen moeten doen. Spr. IS v001 combinatie als hij de overtuiging nc(y dat daardoor het werk niet zal lijdePJ oit blijft voor hem echter een vraag. De Voorzitter wil het zijne over de zaak liever denken en niet zeggen. In de laatste vergadering kwam de wenst n naar voren iedereen de gelegenheid t? geven te solliciteeren. Daaraan heeft spr. zich gehouden en verder heeft hij er niets over willen zeggen. Met het voorstel van B. en W. om 2/3 opl het salaris van een event, benoemden ambtenaar te korten gaat de raad accoord, met uitzondering van den heer v. d. Ho ven. Hierna wordt tot stemming overgegaan. Bij eerste stemming worden uitge bracht op v. Gastel 5 st., v. d. Hoven 4 st., v. d. Wildenberg 3 st. en Vrinten 2 st. Bij tweede vrije stemming verkrijgen v. d. Hoven 5 st., v. Gastel 5 st., v. d. Wil denberg 3 st. en Vrinten 1 st. Bij herstemming tusschen de heeren v. d. Hoven en v. Gastel wordt de heer v. d. Hoven gekozen met 8 st. tegen 6 op den heer v. Gastel. Rondvraag. De heer Snoeren geeft in overweging het plantsoen rond de kiosk, te Loon-op- Zand op te ruimen en dat gedeelte der Markt te bestraten. De heer Beerens vraagt hoe het staat met de uitvoering van Het ambtenaren- en werkliedenreglement. De Voorzitter antwoordt dat B. en W. daarmeej bijna gereed zijn; de voornaam ste bepalingen worden reeds toegepas'- De heer Vrinten vraagt een waterkraa11 te plaatsen voor de kermisgasten, da^r de bewoners der Markt er anders "e voortdurende last van ondervinden. De Voorzitter zegt dat de eenige we& is in Oosterhout te vragenj of er een me_ ter geplaatst kan worden. Spr. zen* toe er werk van te zullen maken. De heer Beerens vraagt maat^Se^11 tegen het venten met liedjes lan8s. de straat, dat tot een ware plaag 's uitge groeid. De Voorzitter zegt dat hij hiertegen reeds al het mogelijke doet, de vri' 'eid van drukpers belemmert die maatregelen echter dikwijls. De heer Grootzwagerd wijst op het z.i. onbillijke feit dat aan den Roestell)ertf een IJsco-wagen, die op gemeentegrond staat 15.moet betalen en) een die °P particulier terrein staat niets. Weth. v. d. Horst zegt dat deze zaak in i onderzoek is. Spr. is persoonlijk v£?n meening dat de tweede wagen niet op die plaats mag staan. De heer Snoeren vraagt tijdens de ker mis jeugdige jongens en meisjes uit de danszalen te weren. De heer Nijkamp vraagt of de vuilver branding in Loon al is geregeld. De Voorzitter antwoordt ontkennend; het vuil wordt thans niet meer verbrand en waarschijnlijk zullen B. en W. een afvoerterrein vinden op de drainage- velden. De heer A. Dingemans merkt op dat het velen misschien bevreemd heeft dat Weth. v. d. Horst geen enkele stem had voor ontvanger. Spr. kan zeggen dat de landbouwers hebben gemeend hem niet te moeten stemmen, daar zij hem niet wilden missen als wethouder. Dit is de reden dat de landbouwers niet op hem gestemd hebben. De heer v. d. Hoven spreekt in den- zelfden geest en wijst daarbij op het vele werk dat Weth. v. d. Horst voor de ge meente doet. Spr. iq ervan overtuigd dat de gemeente in den heer v. d. Horst een goed wethouder heeft en hij hoopt dan ook dat hij met evenveel toewijding de belangen der gemeente zal blijven behar tigen. Weth. v. d. Horst dankt en geeft de verzekering dat hij met dezelfde ambitie zijn wethouderschap zal blijven waar nemen. Spr. zegt nogmaals waarom hij naar het ontvangerschap gesolliciteerd heeft. Waarom zou ik het niet evengoed gedaan hebben als ieder ander? vraagt spr. De heer Vrinten vraagt nog op de Markt een waterplaats te maken. Weth. v. d. Horst geeft toe dat dit noodzakelijk is. Hij wijst op de moeilijk heden die eraan verbonden zijn. De heer Roestelberg vraagt zich af of de bewoners er wel van gediend zullen zijn- De Voorzitter zegt toe de zaak te zul len overwegen. Hierna wordt de openbare vergadering gesloten en gaat de raad over in geheim comité ter behandeling van schoolgeld reclames. EETHEN c.a. Het Burg. Armbestuur te Drongelen zit zonder geld. De Raad der gemeente Eethen c.a. kwam Dinsdagmorgen ten Raadhuize te Genderen in openbare vergadering bijeen, onder voorzitterschap van Burgemeester Brune. Aanwezig alle leden. De notulen worden onveranderd vastgesteld. Aan de orde: 1. Ingekomen stukken. Verzoek van de Voetbalvereeniging S.D.O. te Eethen, om een der school lokalen te mogen gebruiken als kleed- en vergaderlokaal. Het terrein ligt in de onmiddellijke nabijheid der school Op voorstel van B. en W. wordt het schrijven in handen gesteld van het college ter afdoening. Van S. de Bie te Meeuwen verzoek om de huur van zijn perceel met 75 te verlagen, daar op zijn salaris ver schillende kortingen zijn toegepast, tot een totaal bedrag van 465.44. B. en W. stellen voor de B., mede met het oog op de vele verdiensten, die hij de gemeente bewezen heeft, 50.huurvermindering te gteven, met ingang van 1 Juli. De heer Donken vraagt hoe hoog de huur is. De Voorzitter zegt, dat deze 200 bedraagt. De heer G. v. d. Beek vraagt zich af, waarom B. en W. juist ƒ50 willen geven en geen 75. De Voorzitter zegt, dat B. en W. al les zoo zuinig mogelijk willen doen. Besloten wordt 50.verminde ring te geven. Van den Ontvanger der Registra tie te Werkendam inededeeling dat de verkoop van het fort te Doeveren is goedgekeurd. Van de Gezondheidscommissie te Heusden rekening ovr 1932, waaruit blijkt, dat ontvangen is 2301.02| en uitgegeven ƒ2109.04, zoodat er een batig saldo is van ƒ191.881. Het aan deel dezer gemeente in de kosten be draagt 114.80. De rekening wordt goedgekeurd. Eveneens van de Gezondheidscom missie begrooting voor 1934. De bij drage is voor dit jaar geraamd op 117.20. De heer Donker vraagt of de ge meente verplicht is bij deze Commis sie aan te sluiten. De Voorzitter antwoordt bevesti gend. De begrooting wordt goedgekeurd. Van Ged. Staten schrijven betref fende onderhandsche verkooping van een perceel grond van het Burg. Arm bestuur te Eethen. Ged. Staten vragen het verkoopbe- sluit af te kondigen, voordat zij er hun goedkeuring aan verleenen. Daartoe moet een schattingscom missie worden benoemd. Op voorstel van den Voorzitter worden als schatters benoemd de hee ren M. Spoor, G. Uithoven en W. Branderhorst. Van den Keuringsdienst voor Wa ren te 's-Bosch verzoek om aanvul ling der gemeentelijke keuringsveror dening. Aan deze formaliteit wordt vol daan. 2. Wijziging der begrooting 1932. Wordt goedgevonden. 3. Belegging van gelden. Ged. Staten hebben bezwaar ge maakt tegen het besluit der vorige vergadering tot het beleggen van gel den bij de Boerenleenbank te Meeu wen. Het besluit wordt gewijzigd overeenkomstig den wensch van Ged. Staten. 4. Wijziging Ambtenarenregle ment. Op verzoek van Ged. Staten worden hierin enkele weinig beteekenende wijzigingen aangebracht. 5. Vaststelling verordening rege- lende de eischen vaa benoembaarheid enz. der veldwachlers. De verorde ning wordt vastgesteld conform ont werp. De veldwachters genieten een aan- vangsalaris van 1200.met 4 jaar- lijksche verhoogiingen van 50. voorts hebben zij vrije uniformklee- ding, vrij schoeisel en vrije woning. 6. Agentschap Arbeidsbemidde ling. De Secretaris heeft dit agentschap altijd waargenomen, thans wordt voor deze functie een verordening geëischt, die voor deze gemeente ech ter weinig beteekent. De verordening wordt vastgesteld. Burg. Armbèst. Drongelen. 7. Extra subsidie voor het Burg. Armbestuur te Drongelen. De Voorzitter noemt dit een zeer onprettig voorstel, dat in deze ge- mecne nog nooit aan de orde is ge weest. Het Burg. Armbestuur van Drongelen heeft geen geld meer en moet noodgedwongen aankloppen bij het gemeentebestuur. Namens B. en W. moet spr. nood gedwongen voorstellen 600.te ge ven aan dit Armbestuur. De instel ling kan zich anders niet meer red den en er is geen sprake van dat er nog bezuinigd zou kunnen worden, van de ondersteuningen kan niets worden ingehouden. De ontvangsten van het Armbe stuur zijn met ineer dan de helft ge daald. Spr. meent, dat het op den weg der gemeente ligt hier in te grijpen en hij vreest dat het niet de laatste maal zal zijn, dat het Armbestuur ge holpen zal moeten worden. De heer Donken merkt op, dat hij er reeds vroeger op gewezen heeft, dat het wenschelijk zou zijn de ver schillende Armbesturen te Vereeni gen. Spr. acht het beter dat dit eerst gebeurt, voordat tot subsidieverstrek king wordt overgegaan. De Voorzitter wijst erop, dat, ook al zou besloten worden tot vereeni- ging, het toch noodzakelijk zou zijn het Drongelsche bestuur te hel pen. Men is reeds zoover gekomen, dat een lid een flink bedrag heeft moeten voorschieten. Spr. zelf heeft ook altijd samenvoeging der Armbe sturen als de eenige oplossing be schouwd, dat zou voor allen en voor alles veel beter zijn. Echter bestaat de mogelijkheid dat zulke plannen op tegenwerking zouden afstuiten. In 't Dag. Bestuur of in den Raad is er nooit ernstig over gesproken. Spreker zegt toe, dat deze zaak in de eerstvol gende vergadering een punt van ba- spreking zal uitmaken. De heer Donken is tegen het voor stel, daar hij het onbillijk vindt, dat een deel der gemeente geholpen wordt en het andere niets krijgt. Als 't hard noodig is, moet men aan de Armbe sturen gezamenlijk maar subsidie geven. De Voorzitter hoopt, dat de heer Donken met zijn oppositie een fias co lijden zal. Het B. A. van Drongelen kan niet langer meer wachten, geen dag en geen uur, terwijl er toch reeds een flinke tijd overheen zal gaan voordat het besluit kan worden uit gevoerd. Spr. meent, dat reeds ƒ300 voorschoten is, terwijl er verschillen de posten zijn, die noodzakelijk be taald moeten worden. Volgens de wet is de burgerlijke overheid in dit geval verplicht hulp te verleenen. Het Armbestuur is. naar spr. weet, niet dan na lang aar zelen met dit verzoek gekomen, daar het geen anderen uitweg meer zag. De heer Donken heeft al lang ge leden gezegd, dat het fout zou loopen. Spr. betreurt het dat toen geen maat regelen genomen zijn. De Voorzitter merkt op, dat het niet zeker is, dat de vereeniging reeds tot stand gekomen zou zijn, indien er reeds vroeger werk van gemaakt was. Het is best mogelijk dat ook in dat geval de gemeente nog in de bres had moeten springen. De heer Donken acht de vereeni ging dringend noodig, wordt Dronge* len nu uit den nood geholpen, dan is de prikkel weg en daarom is spr. te gen het voorstel. (Slot volgend nummer.) SPORlT VOETBALSPORT. WAALWIJK. DRUNEN. v. j. c. y DUIVENSPORT. DRUNEN. CAPELLE. WIELERSPORT. Tilburgsche Wielerbaan. Op de Tilburgsche baan reed Frans Slaafs Zondag den 80 K M koppel wedstrijd met Pijnenburg. De uitslag was 1 Pijnenburg—Slaats 5 pnt.; op een ronde, 2 Kilian Vopel 18 pnt; 3 Maas Braspenning met 3 pnt; op 2 ronden: 4 Ószmella Schorn 20 pnt.; 5 Schön 10 pnt; op 5 ronden6 Ros- sau-Hoevens 20 pnt. tijd 154 uur# Ronde van Roosendaal. In de .Ronde van Roosendaal" die Zondag verreden werd bereikte C. Slaats de vierde plaats. Een mooie prestatie. De uitslag was: 1. Schilleman Bramehout am,, 2. Soeljers Hoogerheide, 3. Hendrikx, 4. C. Slaats Waalwijk, 5. C. Pellenaars, 6. I. Martens, 7. Hectors, 8—14 tege lijk: Rurenberg, A. Heeren (1 nieuwe ling), P. v. d. LlstJ. Backx, p. Broeks. Weda, 14. J. v. d. Horst, 15. C. Maas, 16. C. Nuijten, 17. H. Daniels, 18 J. v. d. Berg, 19 Markerink, 20. A. Maats. MOTORSPORT. 7. 7. races te Assen. Onder bijzonder groote publieke be langstelling werden Zaterdag weer te Assen de Nederlandsche T. T.—races verreden. Een prettige verrassing was het bijzonder goede rijden van de Nederlanders, ln de 350 c.M.3 klasse zegevierde na spannenden strijd de Engeischman Woods vóór zijn landgenoot Hunt, terwijl de Nederlander van derPiuym op de derde plaats eindigde en hier mede het Ned. kampioenschap ver overde. De 250 c.M.3 klasse bracht een overwinning voor de Engelschman Mollors met een gem, snelheid van 118.1 K.M., terwijl de Ridder (gem. 114.3 K.M.) door het bezetten van de tweede plaats het Ned. kampioenschap veroverde. De 500 c M 3 klasse brachl een overwinning voor Woods op Norton, (gem. 135 3 K.M.,) derde was de Ne derlander v. d. Plujjm (gem. 128.5 KM). De klasse der kleinste motors (175 cM3) won de Belg de Qoor (gem. 95.5 K M.). BUITENLAND. Dullschland's betalingen. Dr. Schacht heeft goedgevonden, dat in het tweede halfjaar 1932 beschik bare deviezen worden gebruikt voor gedeeltelijke couponbetaling op Duit- sche leeningen. Hugenberg afgetreden. Het Duitsch—Nationale front ontbonden. De rijksminister van Economische Zaken, Geheimrat dr. Hugenberg, heeft bij rijkspresident von Hindenburg zijn ontslagaanvrage ingediend. Het Duitsch.Nationale Front heeft een verdrag gesloten met de kopstukken van de Nationaal-Socialisten. Het schijnt dat de Duitsch-Nationalen zich als hospitanten bij de Nationaal— Socialistischeafdeelingen, zullen mogen voegen. Hitier prijst de Duitsch-Natio nalen om hun edelmoedige besluiten. Het verzet van het Duitsch-Nationale front is in elkaar gezakt. Dit front heeft zich vrijwillig ontbonden. Een en ander houdt verband met Hugenbergs ont slagaanbieding. Chlneesche vloot ln opstand. De vloot van N.O.-China, is uit protest tegen de voorwaarden van den Chineesch-Japanschen wapenstilstand tegen de regeering van rvanxing m opstand gekomen. Admiraal Sjen zelf, is bij een aanslag gedood. De Gouden Standaard. Te Londen heeft een belangrijke bespreking plaats gehad tusschen de Centrale banken van Europa, welker valuta nog op goud gebaseerd is. Eenstemmig wtrd besloten dat er geen sprake van mag zijn, dat Nederland, Zwitserland, Frankrijken Duitschland van den gouden standaard afgaan. Frankrijk houdt den Gouden Standaard. De Fransche minister Bonnet heeft verklaard dat de geruchten al zou Frankrijk den gouden standaard ver laten, volkomen ongegrond zijn en uitsluitend voortspruiten uit speculatieve manoeuvres. Positie van den gulden De president van de Nederlandsche Bank, mr. Trip, heeft omtrent de positie van den gulden verklaard „Er is niets veranderd in de opvattingen. Wij zijn er nog altijd vast van over tuigd, dat het noodzakelijk is den gouden standaard te handhaven en dat de positie van den gulden, zooals ik in jaarverslag heb uiteengezet, vol maakt gezond is en tot geen enkele bezorgdheid aanleiding kan geven". Het goudverlies dat de Ned. Bank de laatste week heeft geleden moet gering geacht worden. De goudvoorraad is nl. afgenomen van f811 millioen tot f768 millioen, zoodat in totaal dus ca. f43 millioen goud de kelders der Nederlandsche Bank heeft verlaten. GEMENGD NIEUWS. Vliegtuig ongeluk bij Mainz. Gistermiddag is op het vliegveld Grosser Sand bij Mainz een ongeluk met' een zweefvliegtuig gebeurd. Toen de 26-jarige zweefvlieger Hans Ott met den 22-jarigen zweefvlieger Paul Breitenbach een vlucht ondernamen, stortte het toestel plotseling van een hoogte van 40 tot 60 M.neer. Het vliegtuig werd volkomen vernield en beide vliegers werden zwaar gewond. Breitenbach overleed spoedig, de toestand van Ott is zoo ernstig, dat voor zijn leven wordt gevreesd. Ernstig auto-ongeluk. Na het zonnewende-feest op het plein van de vroegere Hertaburch bij Sassnitz (Ruegen) is gister een ernstig ongeluk gebeurd. Op den weg tusschen Segard en Lietzow reed een particu liere auto een afdeeling arbeidsdienst- vrijwilligers van achteren aan, 10 man werden zwaar, 14 licht gewond. MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 27 Juni. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 177 paarden, 11 veulens, 1 ezel, 574 magere rundeicn, 870 vette runderen, 334 vette kalveren, 803 nuchtere kalveren, 61 graskalveren, 153 schapen of lammeren, 7 varkens, 2 biggen, 14 bokken of geiten. Prijzen per l/2 kilo koeien 16—18 ct., 23 - 26 en 271—29 ct., ossen 16—17 ct., 21—221 ct., en 24—26 ct., stieren 17—19 ct., 20 ct., en 22—24 ct., kalveren 15—20 ct., 25—27{ ct., en 30—35 ct. Prijzen per stuk van mager veemelk koeien f 110 tot f 230, stieren f40—280. graskalveren f20—60, paarden f 100—200, slachtpaarden f 100—195, hitten f50—100, veulens f50 80, fok nuchtere kalveren f 611, slacht nuchtere kalveren f3—7. kalfkoeien f 120—240, pinken f30—60. vaar zen f55—95, biggen f6—11. Biggen f 0.60— 1.10 per week. AGENDA. WAALWIJK. W.C.B. Donderdag van 6'/a—8 u. Inkorven Toury, K.C. BNassau. Donderdag 8 uur. Repetitie W.G.V. Gymnastieklokaal. Vrijdagavond 5.30, 7 en 8.30 uur repetitie adspiranten W.G.V. Zaterdagmiddag van 2—4 uur oefen- vlucht T.B.C.-viucht vanuit B.Nassau. Zaterdag 8'/a uur. Repetitie Lieder tafel Oefening en Vermaak. Zondag 12 uur. Repetitie voor allen. Liedertafel „Oefening en Vermaak*. ADVERTENTIëN. Voor direct gevraagd: Leeftijd pl.m. 15—16 jaar. Grootestraat 123, WAALWIJK. Notatis te Waalwijk, zal op Donderdag 29 Jont 1933, 's namiddags 2 uur om contant geld, voor de erven van dhr. P. VAN IERSEL-VAN HELVOIRT Ie Waalwp, Sint Antonlusstraat 124. waaronder Tafels, Stoelen. Buffet, Spiegel, Matten, Aardewerk, Kachel, Tellen, Emmers en het geen verder ten verkoop zal worden aangeboden. Te bezichtigen één uur voor den verkoop. 50391 HOLLAND—HONGARIJE 6—5. In liet Stadion heeft een gehavende Neder- inudschc ploeg de Hongaarsche profs met 6—5 verslagen. Een mooie prestutlc, vooral als men bedenkt dat spelers als v. d. Meuleu, Adam, van den Broek en Bonsema niet van de partij waren. De Hollanders hebben zich dan ook van hun beste zijde laten zien. Vooral de Longa-man Pel- likaan heeft weer een soliede partij gespeeld. OM HET LANDSKAMPIOENSCHAP. Voor het landskampioenschap, dat inmiddels reeds beslist was, speelden Feijenoord en Velo- citas Znterdagavond te Rotterdam. De Rotter dammers bleven na een forschen strijd met 2-0 meester, en verdrongen Velocltas daarmede de finitief naar de laatste plaats. B. S. V. Zondag 25 Juni zijn de scriewedstrijden van de v.v. BSV begonnen. Om 2 uur speelde RWB 2 tegen Sporters uit Drunen. RWB toonde zich de meerdere en won verdiend met 5—2. Om 3.30 uur kwam BSV uit tegen HEC, Waal wijk. Hier deed zich het verrassende feit voor, dat een BSV-elftal met 4 Invallers van een sterk HEC-elftal won en wel met 31, doch HE' kreeg na den 'wedstrijd gewonnen, daar BSV zelf niet om een der prijzen, welke door onze vereeniging worden beschikbaar gesteld, wensclit mee te spelen. RWB en HEC komen dus in de volgende ronde. Zondag 2 Juli wordt gespeeld om 2 uur: PSV, HeusdenWllhelmlna, Wijk; om 3,30 uur: Rood- broeken, WaalwijkJBS, Waalwijk. De finale zal waarschijnlijk niet op Zondag 9 Juli gespeeld worden, doch op Zaterdag 8 Juli met het oog op de Kermis. De 4 prachtige prijzen welke door de vereeni ging worden uitgereikt, zijn te bezichtigen in het sigarenmagazijn van den heer L. Franken aan de Besoijenschestraat. AmstelDe Sporters 32. Vrijdag j.l. wist het Amstel-elftal een over winning te behalen op het elftal der Sporters uit Drunen. Het was een gezellige wedstrijd, welke eindigde met een 32 overwinning voor het Amstel-elftal. I)c voetbalwedstrijd, opgeluisterd door muziek, die Zondag gespeeld werd tusschen VJC 1 en een elftal der Harmonie van de Jongenscongregatie, had een gezellig verloop en was zeer druk be zocht. Het einde van dezen geanimeerden wed strijd bracht 74 voor VJC. Zondag hield de Postduivenvereniging „De Postduif", gevestigd bij A. van der Geld, een wedvlucht vanuit Chateau Roux. De prijzen werden behaald als volgt: 1, 2, 5, 6, 8 G-cbr. Ravesteijn; 3, 9 Gebr. Maas; 4, 7 Stiphout; 7, 11, 12 W. Viveen; 10 H. van Breugel. Speciaal: Gebr. Maas. Ie Koningspoule: Gebr. van Ravesteijn. 2e Koningspoule: Gebr. van Ravesteijn. De Postduivenvereeniging „De Luchtvaart" hield j.l. Zondag een wedvlucht vanuit Chateau Roux, met den volgenden uitslag: H. Dekkers 1, 2, 3, 12; E Haverhals 4, 14; H. Rozenbrand 5, 11; M. de Jong 6, 15; W. Mande- makers 7, 10; P. Nieuwenliuizen 8; J. van Door nik 9; G. Stam 13; G Treffers 16; C Verhogen 17. Aangetoonde duiven: II. Dekkers, W. Mande- makers en J. van Doornik. Extra-prijs een konijn: H. Dekkers en W. Man- demakers.

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 8