Electr. Auto bah- en Spuitinri W. v, d. Heijden WEER OF GEEN WEER HET MOET ND GEBEDRENÜ! Speciale Dames- en Kinderleden. I Enorme noodles in Cooleclie. Alle verdere MH-fllïlLEl worden alle lierdicht. rijving maar m Marktberichten. s p o t p rij zen. DINA DU MOULIN, NA JA ARS-ARTIKELEN, 25 CENT. - Afscheid Jhr. Mr. Verheijen nis Kantonrechter. [en, na zoo welgedanen arbeid. Vervolgens nam de Ambtenaar van het O.M. Jhr. Mr. Verheijen 't woord. Hij sprak ongeveer als volgt: Het zij mij vergund bij deze plech tigheid ook een enkel woord tot U te richten. Toen U in 1978 het voorrecht had uw 40-jarig ambtsjubilé te mogen berdenken, hebben wij U daarmede gelukgewenscht en de verwachting uitgesproken, dat bet niet bij dat ju- bi lé zou blijven en dat wij spoedig nog een jubilé met U zouden mogen vie- 011. Door omstandigheden buiten uw wil heeft het niet zoo mogen zijn, doch de gelukwensch van '28 moge nu worden herhaald, nu U zoo dicht bij Uw 50-jarig jubilé als rechterlijk ambtenaar bent gekomen. Daar komt bij dat het op 8 Juli a.s. juist een hal ve eeuw geleden is dat U den doc torsbul in de rechten behaalde. Dat zijn termijnen in het leven die zelden of heelemaal nooit voorkomen. Het 50-jarig jubileum als ambte naar is een unicum dat bij de rech terlijke macht is voorgekomen. Op die jaren kunt U met buitengewoon veel voldoening terugzien. Wij zien U slechts zeer noode been. gaan, en ik geloof wanneer ik dit zeg te spreken namens allen die met U in den loop dezer jaren ken nis maakten. Zelfs het meeren- deel van ben die op minder aange name wijze met U in aanraking kwa men, zullen een aangename herinne ring aan U bewaren, want uw straf en oordeel waren steeds mild en cle ment; liet steeds uw gevoel spre ken en rondde de straf eer naar be neden dan naar boven af. En waa> noodig wist U ook 'te straffen en in Ie grijpen en te wijzen op den ernst van het feit. Mede namens Jhr. Mr. van Rijcke- vorsel en Mr. Donv zeg ik U hartelijk dank voor de aangename en welwil lende wijze waarop wij steeds onder U hebben mogen werken. Tenslotte wil ik U nog een zeer lang en aangenaam leven toewen- sehen. Ik weet, dat de rust, die U te gen uw wil wordt opgelegd, U zwaar valt, doch ik hoop dat de toekomst zal leeren dat het ambteloos leven ook zijn aangename kanten heeft en dat voor U het spreekwoord in ver vulling moge gaan: Na gedanen ar beid is het goed rusten. Hierna voerde Burgemeester Moo- ncn het woord, ongeveer als volgt: Naar ik heb gehoord is deze dag door U tegemoet gezien met een ge voel van wrevel wegens de schending van recht en een gevoel van onvol- daanheid dat gij moet heengaan, ter wijl gij nog alle krachten voor de uit oefening van uw ambt hebt, en met een gevoel van droefheid, omdat een groote periode van Uw leven wordt afgesloten, n.l. de periode van arbeid en bevrediging. Deze dag zou naar uw ineening in uw levensboek met de somberste kleuren moeten worden af geschilderd. Doch ik geloof, dat er alle reden is om vandaag juist het licht te wer- pen op die omstandigheden die zich oj) dezen dag naar voren dringen en 1 waaruit moge blijken dat in Uw ambtsperiode het licht de schaduw heeft overheerscht en er reden is tot dankbaarheid en groote voldoening. 45 jaren is het U gegeven geweest 't ambt van Kantonrechter uit te oefe nen en dat nagenoeg onafgebroken in het genot van een goede gezondheid. Gij hebt uw schoon ambt met groote toewijding vervuld. Gij hebt Uw hart laten meespreken bij de uitoefening van Uw ambt. Door de wijze waarop gij uw ambt hebt uitgeoefend en meer nog door uw voortreffelijk voorbeeld, hebt gij den eerbied voor de recht spraak in dit kanton op zeer hoog peil weten te handhaven en daarmee hebt gij een eminent landsbelang ge- di end. Gij gaat heen met een voor uw leef tijd zeer bijzondere vitaliteit en le venskracht en juist daardoor zult gij in de herinnering van de zeer velen, die met U in aanraking kwamen, blij ven voortleven als een scherpzinnig jurist en een krachtig, maar humaan rechter, die altijd op zijn post is ge weest en lot den laatsten dag zijn ambt met groote toewijding heeft vervuld. Het is moeilijk om het meest geschikte oogenblik te bepalen, waar op men zijn ambt wil neerleggen, dat men steeds met liefde heeft vervuld en waarmede men een is geworden. Ik geloof dat die keuze voor U zeer moeilijk zou zijn geweest en het zou niet onmogelijk zijn, dat die keuze schade zou hebben gedaan aan de herinnering van Uw schoone ambts periode. Deze omstandigheden en het feit dat U nog vele jaren in de gele genheid zult zijn op Uw loopbaan te rug te zien, geven aanleiding om de zen dag niet als het zwarte schaap van Uw 45 ambtsjaren te doen noe men. Ik meen dat er reden is tot dankbaarheid voor de groote voldoe ning en ik verwacht dan ook, als het schrijnende gevoel is afgesleten, dat gevoelens van dankbaarheid U zul len bezielen. Ik zeg U als Burgemees ter dank voor de wijze waarop gij den eerbied voor het gezag hebt weten hoog te houden en tenslotte dank ik U voor de wijze waarop gij mij steeds bent tegemoet gekomen bij de vervul ling van mijn functie als plaatsver vangend kantonrechter. Moge U de rust, die ten volle ver diend is, nog lange jaren genieten. Vervolgens sprak nog de heer Kaasjager, kapitein der Marechaus- sée, die Jhr. Mr. Verheijen bedankte voor de wijze waarop hij het perso neel der Kon. Marechaussee steeds gesteund heeft. Als persoonlijke wensch voegde spreker er nog aan to&. de hoop, dat het Jhr. Verheijen gege ven moge zijn nog vele jaren van zijn rust te genieten. Spr. hield zich er echter van overtuigd dat deze rust slechts een betrekkelijk begrip voow den Kantonrechter zal zijn, gezien zijn buitengewone vitaliteit. Namens de geheele Politiemacht uit het Kanton, richtte de heer Pie- ters, brigade-commandant der Kon. Maréchaussée te Kaatsheuvel, het woord tot den Kantonrechter. Spr. was ervan overtuigd, dat deze dag Jhr. Verheijen zwaar zou vallen en een der zwaarste van zijn leven zou zijn. Gij zijt voor de politiemannen, aldus spr., altijd iemand geweest met een glimlach op het gelaat, die altijd een vriendelijk woord voor ons had. En al moest er eens ooit een terecht wijzing gegeven worden, dan wist U dat te doen op een wijze, zoodat het publiek het niet merkte. Als bewijs van de erkentelijke ge voelens der politiemannen bood spr. den Kantonrechter een prachtige bloemenmand aan en hij gaf de ver zekering dat de politie-beambten nog dikwijls met de grootste dankbaar heid en waardeering aan hem zullen terugdenken. Notaris van Ham voerde het woord als oudste der notarissen uit het kan ton. Hij dankte den Kantonrechter hartelijk voor de aangename samen werking en hoopte dat deze nog lange jaren van zijn welverdiende rust zal mogen genieten. De griffier deed daarop voorlezing van een telegram, waarin het bestuur van „Waalwijks Belang" Jhr. Ver heijen dankt voor het vele wat hij in het belang dezer gemeente gedaan heeft. Ten zeerste geroerd sprak Jhr. Mr. Verheijen daarop een dankwoord. Hij bedankte de verschillende sprekers en tevens zijn medewerkers notaris Schaap, en den heer Trimbach (de plaatsvervangende griffier^ en de deurwaarders. Voorts betuigde spre ker, dat dit afscheid voor hem diep. ingiijpend is, en het hem zeer zwaar \aJt te scheiden van het ambt dat hij zoo lange jaren heeft waargenomen. Zijn ontroering niet meer meester, zei Jhr. Verheijen tenslotte: Ik ben U allen even dankbaar! Vaarwel! De plechtigheid werd hierna ^be sloten met het maken van een foto, die als herinnering aan dit afscheid aan den Kantonrechter zal worden aangeboden. Het Bestuur van „Waalwijks Be lang" kennende de bedoeling van den kantonrechter om deze afscheids- zitting te beperken tot de rechterlijke macht, heeft den scheidende het vol gende huldigingstelegram gezonden: Jhr. Mr. Verheijen, Kantonrechter, Waalwijk. Met eerbiediging van uw wensch om de afscheidszitting te beperken tot den kring der rechterlijke macht zijn wij zoo vrij U telegrafisch har telijk hulde en dank te brengen voor hetgeen U bijna 50 jaren voor de belangen van Waalwijk op zoo veelzijdig gebied heeft gedaan. Namens Waalwijks Belang: Timmermans, Voorzitter. Tielen, Secretaris. Examens. Te 's-Gravenhage slaagde voor het examen gemeente-administratie de heer Adr. Snijders te Dussen. Bij de gisteren te 's-Bosch gehou den examens voor Onderwijzer aan de Rijkskweekschool te 's-Bosch, slaagde o.m. de heer Ant. Horst, alhier. Speld jesdag O ran je-Huis. Naar wij vernemen zal ook de har monie St. Crispijn haar medewerking verleenen aan den speldjesdag van Oranje-Huis, en daartoe morgen van 122 uur een marsch door het cen trum der gemeente maken. Athletiek. Op de morgen te 's-Bosch te houden Athletiekwedstrijden om de kampioen schappen van hel Bisdom 's-Bosch der R.K. Athletiek Unie zullen ook deel nemers uit onze gemeente uitkomen, n.l. een 8-tal leden van de Patr. Sport Ver. „Kunst Kracht". Gezien de schitterende successen die de „Kunst Kracht"-ploeg steeds op vorige athletiekwedstrijden wist te be halen, zijn we er van verzekerd dat men morgen in Den Bosch weer zware concurrenten aan deze ploeg zal heb- ben en achten wij haar, mits het pech- duiveltje niet te veel tegen haar is, wel in staat de ploegen uit 's-Bosch, Tilburg, Nijmegen, Eindhoven, Hel mond e.m.a. in verschillende nummer/s er onder te houden. Goed afgeloopen. Op den onbewaakten overweg Pul straatBurg. Smeelelaan, wilde J. K. gisteravond met zijn boerenkar, waar op nog 2 kinderen waren gezeten, pas- seeren. Hij sloeg geen acht op den trein die uit de richting station nader de, en die hij door het rammelen der kar niet kon hooren. Gelukkig be merkte de machinist het nog tijdig, zoodat hij de trein, die nog niet in zijn volle vaart was, nog juist voor de kar kon tot stilstand brengen. Een geluk mag het heeten, dat hier geen ernstige ongelukken gebeurd zijn. Tegen K. is door den conducteur proces-verbaal opgemaakt. De invoer van schoenwerk. De minister van oeconomische za ken heeft de hoeveelheid, waarvoor bij den invoer van schoeisel en leest- klaar schoenwerk alsnog toewijzing zal worden verstrekt, vastgesteld op 20 pet. van de hoeveelheid, waarop de aanvrager overeenkomstig de gestelde regelen ten hoogste aanspraak kan maken. Buurtcomité. Men schrijft ons De algemeene slotvergadering van het buurtcomité voor de gouden bruiloft te Besoyen, welke gehouden is Donderdag 29 Juni in Café Smolders, had een bui tengewoon gezellig en prettig verloop. De finantieele afrekening was nog zoo danig dat er een batig saldo was van 3,54. De officieele toespraken der heeren de Graaff, Teulings en Schouten getuigden van bijzondere waardeering en saamhoo- righeid van alle dames een heeren die deel uitmaakten van het comité. Na dit officieele gedeelte werd de avond pret tig gevuld met voordrachten, zang en dichtwerken, teveel om op te noemen. Het klokje van gehoorzaamheid sloeg. veel te vroeg. Zoo behoort dit feest weer tot het ver leden; laten wy hopen dat de buurtbe woners nog meerdere malen gelegenheid krijgen om op gezellige wijze bij elkan der te zyn. Wy laten hier nog volgen een gedeelte der toespraak die de ceremoniemeester, de heer Schouten, op den feestavond in Café Pompe tot het gouden paar gehou den heeft Een woord van gelukwensch, wijl de goede God U vijftig jaren voor elkander wou bewaren en sparen. Wijl de goede God U wou geven dat gij vijftig jaar ver- eenigd zijt gebleven in Uw leven, ver een igd in voorspoed en tegenspoed, ge zondheid en ziek zijn, in vreugde en droefheid, doch voor alles in heilige eendracht, in liefde en min, lijdende en strijdende voor Uw huisgezin. Een woord van gelukwensch, omdat gij U op heden omringd mag zien door een groot aantal nakomelingen, door een groot aantal kinderen, die met eere ge noemd mogen worden, goede kinderen, kinderen die opvolgen het gebod des Heeren en hun Vader en Moeder eeren; kinderen die op hunne beurt, hunne kin deren, Uwe lieve klein-kinderen, opvoe den in eerbied, achting en toewijding lot hun dierbare grootvader en groot moeder. Een woord van hulde, omdat gij in Uw huwelijksleven zooveel opoffering en zelfverloochening hebt geloond om Uwe kinderen op te voeden voor God, Kerk en Maatschappij. Een woord van hulde, omdat gij bei den door eendrachtige samenwerking hebt geleden, gestreden en gebeden om Uw zaak te doen voortbestaan en tot meerdere bloei te brengen. Wij hopen, geacht feestpaar, dat deze feestdag en feestavond IJ de overtuiging heeft geboden dat dq Besoijenarcn mede leven, respecteeren en eeren Uwe acti viteit en Uwen arbeid. Wij hopen dat nog eens een kleine troongenoot, een kleine Sjef Wanten moge dartelen op Uw schoot, opdat gij de blijde gedachte moogt koesteren, dat de zaak Wanten nog lange, lange jaren mag blijven voortbestaan. Wy wenschen U beiden nog vele ge zonde jaren ei* hopen dat gij ook moogt genieten een zorgelooze, rustige levens avond en een welverdiende rust na een leven van welbesteden arbeid. Moge deze feestdag van 19 Juni 1933 met gulden letteren in Uw hart geschre ven staan en dat het U beiden lange, lange jaren goed moge gaan! Gemeenteraad. WAALWIJK.. GLterenavond kwam de raad onzer jemeente bijeen in een openbare eltting, welke In 'n paar minuten be ëindigd was, aangezien de agenda slechts weinige en onbelangrijke punten oevatte. "Voorzitterde edelachtb.Heer Moonen Secretaris de heer j. v. Mierio. Afwezig de heeren Nuijien, Klljberg en Eibers, de beide laatsten met ken nisgeving van verhindering. De notulen der vorige vergadering worden onveranderd vastgesteld. Aan de orde 1. Ingekomen stukken. a. Van de Gedeputeerde Staten. Goedgekeurd raadsbesluit van 28 October 1932 inzake toetreding tot het streekplan „De Meijerl]". Alsvoor van 26 Mei 1933 tot aan vaarding in eigendom van een strook grond langs den Noorder Parallelweg van G. A. F. van Assen en Th. F. van Disseldorp. Alsvoor tot afwijking van de alge meene verkoopsvoorwaarden van grond ien aanzien van den verkoop van een perceel bouwterrein aan de Burge meester Smeelelaan aan R. van Loon- Alsvoor tot het verleenen van pacht, vermindering aan A. van Velthoven. Alsvoor tot wijziging der gemeente en bedrijfsbegrootingen voor 1932. Alsvoor tot wijziging der gemeente- öegrooting voor 1933 Al deze stukken worden voor ken. niêgeving aangenomen. o. Van D. van den Boomgaard, alhier. Verzoek teruggaaf van verlofsrecht in verband met de door hem ingediende afstandsverklaring. Aangezien adressant intusschen een gewone tapvergunning heeft gekregen heeft hij het verlof ntet meer noodig en bestaat er bij B. en W. geen bezwaar hem het betaalde verlofsrecht terug te geven. De raad kan zich hiermee ver eenigen. c. Van C. Klljp. Kaatsheuvel. Verzoek vermindering van landpacht. De raad kan zich met het hierover uitgebrachte prae-advies vereenigen. (Aangezien dit prae-advies niet is gepubliceerd en niet is voorgelezen kunnen we den inhoud daarvan niet w tfgeven). 2. Voorstel tot het onttrekken aan den openbaren dienst van een gedeelte van de Loint onder Baardwijk en toi nadere aanwijzing van het bij raads besluit van 26 Mei 1933 aan L. P. Verhoeven verkochte bouwterrein (Zte het prae advies van B. en W. hieromtrent in ons blad van Woens dag j.l De heer Pullens dringt er nog op aan dat men het dichtgegooide ge deelte met een muurtje ot l.d. zal afsluiten om instorten van de af damming te voorkomen. De Voorzitter zal daaraan zijn aan dacht schenken. De heer Spapens informeert of er geen gevaar bestaat voor overlast van water als dat gedeelte treksloot en Loint wordt dichtgegooid. De Voorzitter zet uiteen hoe de situatie ter plaatse is en zegt dat naar het oordeel van deskundigen een goede waterafvoer lange de beide heulen op het Hoogeinde en Laageinde verze kerd is. Ook de heeren Pullens en v. Haren geven als hun meening te kennen dat voor overlast van water geen gevaar bestaat. In verband met het dichten van de Loint ter plaatse besluit de raad thans aan den heer L. Verhoeven te ver— koopen 10 strekkende meters bouw terrein aan de Baardwijkeche straat aansluitende aan het laatst-verkochte perceel van J. M. Maas. 3. Voorstel tot wijziging der veror dening op de geldschietbanken. Conform prae-advies van B. en W. wordt besloten. 4 Vaststelling kohier straatbelasting 1933. De heer Spapens informeert of er wijziging in het kohier is gekomen. De Voorzitter zegt dat het kohier alleen is aangevuld met nieuwe per- ceelen aan de straten die volgens raadsbesluit in de straatbelasting worden betrokken. De heer v. Haren heeft op het ko hier een perceel niet ingevuld zien siaan. De Voorzitter zal dat onderzoeken, *ant vrijstelling wordt aan niemand gegeven. 5. Voorstel tot wijziging der ge- meentebegrootirgen 1932 en 1933. De heer v. d. Waerden vraagt of in deze wijziging is begrepen de ver hoogde winst der gemeentebedrijven, omdat juist nu het jaarverslag der be drijven verschenen is. De Voorzitter zegt dat de raad in de vorige vergadering reeds heeft be sloten deze winst op de gemeente- begrooting te brengen. Dit was wel noodig om de eindjes aan elkaar te knoopen. Nu zal er misschien een klein batig saldo zijn. De voorgestelde wijzigingen worden goedgekeurd De Voorzitter schorst hierna de openbare zitting Nadat de raad geruimen tijd in geheime zitting heeft vergaderd, wordt medegedeeld dat besloten is de tijde lijke aanstelling van den heer de Hoop als gemeente-bouwkundige tot 1 Juli 1934 te verlengen, zooals wij bereids mededeelden. LAATSTE BERICHTEN. Duitsche betalingen. Het Duitsche Transfermoratorium wordt aldus toegepast, dat de rente Dawes en Young geheel worden over gemaakt: overige rente- en dividend- bedragen voor de helft. ORBETELLO. Het Ilallaansche lucht- eskader onder leiding van den Italiaan- schen minister Balbo Is Zaterdag ochtend ten ongeveer kwart voor 6 naar Amsterdam gestart. De vlucht naar Amsterdam, de eerste etappe voor de vlucht van Orbetello naar Chicago, hoopt het escader in 6 5 7 uur af te leggen. AGENDA'S. WAALWIJK, Zaterdag 8 uur. Luxor Bioscoop, De Cowbcy-Detective. Het nachtschip. Zaterdag 8'/2 uur. Repetitie Lieder tafel Oefening en Vermaak. Zondag 12 uur. Repetitie voor allen, Liedertafel „Oefening en Vermaak*. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en8'/jU. Luxor Bioscoop, De Cowboy Detective, Het nach schip. Maandag 8—9.30 uur. Gymnastiek dames K. en V., Gymnastieklokaal O. S. Dinsdag 7—8.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V Gymnastiekl. O. S. Woensdag 7—8.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V., Gymnastieklokaal O. S. W C.B Dinsdag van 6'/a8 uur tnkorven Limoges, Bondsconcours. Waalwijk, 29 Juni 1933 Eieren 2'/23 cent. Varkens t 7.— tot f 10.— ADVERTENTIëN. Verlengde Antoniusslr. 2 mm WAALWIJK mm Hoe kan men zich met Kermis goedkoop en goed trakteeren? Door «elf uw drank en limonades te maken. PRACHTIGE ROZIJNEN EN ABRIKOZEN. Voor boerenjongens en meisjes LIMONADE ESSENCE NECTAR voor slechls 25 ets. FIJNE KOEKJES EN BON.BONS. Iedere kooper ontvangt vanaf Maandag 3 Juli tot Zaterdag 8 Juli bij aankoop van f 1.50, naar keuze 1 pend pinda's of een reuzenreep chocolade cadeau. In de afdeeling Drogisterij heb ik een mooie sorteering Eau de Colognes, Bo ld ooi en 4711. Ook Eau de Colognes per maat. Verder de bekende Crème's als Zij-, Nivea-, Pond's en 4711. Nivea en zij-olie taky, vieto, trannasan tegen transpiratie. Champoon's, zeepen, tandpasta's, tandenborstels enz Beleefd aanbevelend, Gediplomeerd Drogiste, Hoekeinde 327 Telefoon 246 *3 s •8 6 e ca a e o a Alle goederen worden tegen lage p r ij z e n UITVERKOCHT om plaats te maken voor de nieuwe Dames-, Meisjes en Hinderhoeden vanaf vanaf Manspakken Jongenpakken Broeken Jongensbroeken 500 ct. 300 ct. 100 ct. 40 ct. Verder alle voorradige Confectie tegen HEEREN REGENJASSEN f 3.— DAMES REGENJASSEN 13.- Verder alle Regenkleeding tegen O P R UIM1NGSPRIJZ E N. DASSEN vanaf 10 ct. BOORDEN vanaf 10 ct. OVERHEMDEN 75 ct. Enz. Enz. Enz. Enz. L. v. Adelberg Markt 2 Waalwijk. UMI IWJavai HWMRanBMnMBDBMBHHMMMI 8 U V Si A fi G G 5 •m N

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 10