ADD. BERGKIINIIIS ANTON HOLTGRËFË De nieuws® tlecirische iMnachines en Wringers Brief uit Waspik. RECLAME. IJzersterke Autopeds, Kinderfietsjes, Vliegende Hollanders. RESERVE-WIELEN op voorraad. H. de Bont-v. Huiten 1 Geen Bazarkwaliteit! Fa. P. T. BIERLAAGH-VAN OER HEIJDEN „De Uzer- en Verfhandei" No. 54. Zaterdag 1 Juli '33. 56e-itrg. DERDE BLAD. Waspik, 29 Juni 1933. Geachte Lezer. Haast vanzelfsprekend gaat 't van daag over de voetbalsport. Onze Was- piksche vereeniglng „Hercules" had Immers j 1. Zondag het genoegen haar nieuwe terrein te openrn, wat natuurlijk weer wat bijzondere drukte meebracht. Onze harmonie was, als steeds, ook thans weer bereid deze plechtigheid op te luisteren, en nadat bij Hotel Montens een stoet geformeerd was van voetballers en supporters, bracht zij er met een paar pittige, marschen direct het tempo In. Alvorens de Burgemeester met goedgekozen woorden het o'ficieele gedeelte op zich zou nemen, werd het veld door den Geestelijken Adviseur ingezegend. Z.Eerw. vertaalde het door hem uitgesproken gebed en wees den spelers op de diepe beteekenis hiervan. Vervolgens werd namens „D.V.C.* Dongen een fraaie mand meibloemen aangeboden, waarop de heer v. d. R. allen hartelijk dankte. Vervolgens blies de scheidsrechter de beide elftallen in het veld voor den wedstrijd, die voor velen onzer een groote teleurstelling zou worden We zagen dan ook Her cules verscheidene keeren beter, en de eindstand 8—3 lijken ons geen goede cijfers om de krachtsverhouding weer te geven. Het valt niet te ont kennen dat D.V.C. beschikt over een uiterst vlugge en zeer tactische ploeg, met veel schutterscapaclteiten. maar doen. En dat de verstandhouding tus- schen onze belde clubs spoedig moge verbeteren. Dat zal allen ten goede komen. Wie R.K. voetballer wil heeten moet het ook zijn zoowel in de daad als in het woord. En als straks het nieuwe Herculesveld geheel gereed is hopen we daar ook Brabantla nog eens te gast te zien. Tot groot ge noegen zoowel van .de Straat" als van „Boven*. ADEPT. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 30 Juni 1933. Koopt In Waalwijk. Steunt de Waalwljksche handel en industrie. W. B. Examens. Aan de Universiteit te Uirecht slaag de voor het propaedeuttsch examen geneeskunde de heer Th. J. M. van Delft alhier. Betaling van Personeele en Grondbelasting. De Rijksontvanger brengt onder de aandacht van hen, die nog niets of te weinig termijnen op hun Personeele en Grondbelasting 1933 betaalden, dat de 5i Juli a.s. de vervolging daarvoor aanvangt. Die zich dus de vcrvolgings kosten wil besparen, zal nog óór dten tijd voor betaling dienen te zorgen. Sluiting Cursussen Rijksvakschool. De sluiting van den cursus 1932'33 aan de Rijksvakschool voor Schoen- makers en Leerlooiers te Waalwijk zal plaats hebber, op Donderdag 20 Juli a.s. 's morgens te kwart voor elf Op daar staat tegenover "dal Hercules ver- dien dag van 2-5 en ook op^iljdaa schillende spelers heeft met veel „aus- en Zaterdag an 9 12 en dauer", en dat haar spel meestal er voor belangstellenden gelegenheid robuster en meer geforceerd Is. In het ^et dooi de leerlingen vervaardig tekort aan tactiek wordt hierdoor veel vergoed. Intusschen bleek onze ver dediging een echte „soff Jay„ te hebben, hoewel de doelman vooral na de rust aanmeikelljk verbeterde. Het mooiste werk zagen wij wel In onze midden- Unie, terwijl de „halffi* '1 zware werk met een zeker gemak wisten te ver zetten. Zeer sterk stak dan ook hierbij de prestatie der uitersten af. '1 Leek alsof zij niet tegen de D.V.C.-verdedl- ging waren opgewassen, maar wQ ge- looven eerder dat zij een beetje slecht gemutst waren, want hun „kunnen* is toch lang niet het minste. Kwam het soms omdat de D.V.C.—backs maar steeds weer opnieuw de buiten, spelbal wisten te benutten? Ook wij zien deze manier van spelen zeer ongaarne, maar een speler moet daar als speler toch tegen kunnen. Voor het publiek is het iets ergerlijks als telkens het spannende van een wed. strijd wordt afgebroken door het sner- pende fluitje van den scheidsrechter. Enfin, naar wij hopen hebben de Her culanen hun oogen goed opengedaan en veel uit dezen wedstrijd geleerd. En 't zou dan goed bekeken zijn, ais wij binnenkort eens veie oefenwedstiij den zagen aangekondigd. De eerste zal Intusschen vanavond tegen een elftal der „Lederfabriek Waspik" worden gespeeld. Hercules mist nog veel aan combinatievermogen en vlugheid, en hierop zouden wij vooral den nadruk willen leggen. Wist b.v. j.l. Zondag niet de linksbuiten telkens een of twee D.V.C.spelers te passeere'n, om dan toch den bal aan nummer drie nog kwijt te raken. En dat vier, vijf maal achter elkaarKijk jongens, dat moet eruit. Uw collega voetbalt evengoed als gljzelf, welnu, combineer dan en geef Uw schutters tijdig de kans. Nog altijd is het waar dat samenspel doet overwinnen. Op je p'aatsen blijven en tijdig den bal doorgeven. Door oefening is hierin nog wel wat verbetering te brengen. Een goed voetballer moet niet alleen 's Zondags voetballen, maar ook door de week, als er maar even gelegenheid voor Is, Is training en oefening geboden. Oefening voor het combineeren en training voor uiterste vlugheid en uithoudingsvermogen te verkrijgen. D.V.C (waarvan de Was- piksche rechtsbinnen Ant. VI. ons op keurige schoten verraste) heeft U thans laten zien hoe 't moet. En als gij het nu nog niet zoudt weten, ga dan eens enkele wedstrijden van late klassers bijwonen, ook dat kan tot groot nut voor U zfln. Want hoe hooger Uw spelpeil zal klimmen, hoe meer gij zelf van Uw mooie sport zult genieten, hoe meer wij allen zullen kunnen genieten, en hoe meer moreele en financieele steun gij zult onder vinden. Een ding moet ons nog van 't hart. 'I Schijnt momenteel tusschen Hercules en Brabantla nog maar steeds niet goed te boteren. Wie hiervan de schuld moge zijn blijft vrijwel gelijk, maar wij hoorden dat de wrijving thans zoover is doorgezet dat men zelfs hatelijke en spottende versjes hoort zingen, waarin clubs en be stuurders worden neergehaald en ge hekeld. Dat gaat toch wel een beetje te ver. Een beetje wrijving iusschen twee clubs op dezelfde plaats kan overal al eens voorkomen, maar deze concurrentie tot minder mooie dingen te laten uitgroeien, dat strekt geen enkele club tot eere. We hopen dan ook maar dat zij die hieraan iets kun nen veranderen, dit zeer spoedig zullen werk te bezichtigen. Evenals andere jaren zal ieder be langstellende van harte welkom zijn. 5 I'Enclume, polka de concert Laube 6, Souvenir de Qllon, Marsch Challiet. R. D. B .Theater, Zooals wij kort geleden reeds gemeld hebben, werden er door het Radio- Distributie—Bedrijf hier ter plaatse pogingen in het werk gesteld om de Witte Bioscoop wederom In bedrijf te stellen. Thans kunnen wij mededeelen dat deze pogingen met succes bekroond zijn en dat de bioscoop reeds 8 Juli a.s. onder den naam „R.D.B.-Theater" zal worden heropend. De nieuwe directie heeit het bedrijf van een geheel nieuwe film-installatie voorzien en zal door het geven van uitstekende programma's trachten het bioscoop publiek spoedig aan zich te verplichten. Onge.wljfeld zal het bericht der her. opening van dit bedrijf door velen met Ingenomenheid worden vernomen. Zelfbinders 39 cent. Per 2 stuks 70 cent. Zelfbinders in een mooie en grootesorteering vanaf 29 cent. ZIET DE ETALAGE. MARKT WAALWIJK. Kontngschteten. Het Krulaboogschuttersgezelschap „Nooit Gedacht*, gevestigd bij de Wed J. van Helvoirt. Putstraat alhier, hield j.l. Zondag haar jaarlljksch koning schieten. De opkomst der leden was zeer goed en er werd met veel animo geschoten. Na een spannenden kamp werd het koningschap voor dit jaar behaald door den heer K. v. d Schans met 145 punten. Opvolger was H. v. Helvoirt Harkt naast het Raadhuis te Waalwiik. Bij Kon. Besluit van 2 lull 1933 Is op het daartoe door hem gedaan verzoek aan den heer J. Klijberg te Waalwijk eervol ontslag verleend als lid van de Commissie van Advies van de Rijksschool voor Leerlooiers en Schoenmakers met daaraan verbonden proefstation en voorlichtingsdienst t.b_d. leder- en schoenindustrie ie Waalwijk. Tot leden der voormelde commissie zijn benoemd de heeren C. Spapens, schoenfabrikant te Waalwijk, W. v.d. Assum, overlederfabrikant te Dongen en P. A. Butjkx,dlstrictsbestuurder van den R.K. Fabr. Arb. Bond te Breda. Geen bewaren van post enz. ten postkantore. De Directeur van het Postkantoor maakt, ingevolge van hooger hand ontvangen opdracht, bekend, dat het niet meer mogelijk is gedurende de aanstaande vacantie—week de hier aankomende briefpost en pakketpost op het postkantoor te béWaren. Daarom wordt In overweging ge- geven tijdig maatregelen te willen treffen voor bestelling van de stukken op een ander adres of doorzending daarvan aan het tijdelijke adres. Dienstvak der Directe Belastingen. Bij resolutie van den minister van financiën is aan den rijksklerk F. van Slooten ter inspectie Waalwijk met in gang van 1 Juli 1933 eervol ontslag verleend. Concert. De harmonie „St. Jan* alhier geeft morgenavond met medewerking der Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst* een concert op de muzieknis in v m. Baardwijk. Aanvang 8 uur. Programma 1. Pelagie, Marsch A. Eenhaes. 2. Tannh&user, fantaisie surPOpéra de Wagner O. Oadenne. 3. Flots du Danube, Qrande Valse de concert J. Ivanovicl. De Deerne door de Liedertafel Die Sakrische Bas De Kuiper Na de pauze 4. Rose-Marle, ouverture de l'Opéra-Comfque Sam Vlessingt met 144 punten. Na 2.Ö jop werd den heer v. d. Schans de prachtige zilveren koningsmedaille overgereikt, waarna allen nog een tijdje gezellig bij elkaar bleven. Gevonden voorwerpen. Op het bureau der gemeentepolitie zijn inlichtingen te bekomen omtrent de navolgende gevonden voorwerpen Een vulpotlood, zwart kinderhand- taschje met inhoud, witte kindermuts. Waalwljksche Zwemclub. In de 2 laatste weken 582 bezoekers. Temperatuur 18 Brabantsche Rutterdagen te Olrschot De Brabantsche Ruiterdagen, welke op 1 en 2 Juli ie Oirschot worden ge houden, staan in het midden van de publieke belangstelling. De Bond van Landelijke Rijvereenigingen van den N C.B. mocht een buitengewoon blijk van belangstelling ontvangen van het Koninklijk Huis, doordat Prinses Juliana Zaterdag 1 Juli omstreeks twee uur de wedstrijden zal bezoeken. Op Brabantsche wijze zal de trouw van het Zuiden aan hei Koninklijk Huis worden geloond. De Bond mag zich verder verheugen in de belangstelling van wereldlijke en geestelijke autoriteiten. Zondagna middag zullen de Brabantsche Lande lijke Ruiters Minister Deckers mogen begroeten. Ook zal Zondagnamiddag Z H. Exc. Mgr. Diepen, Bisschop van 's-Hertogenbosch, de landelijke ruiters de eer aandoen van een bezoek aan den ruiterdag, terwijl zeer waarschijn lijk ook Z. H. Exc. Mgr. L. Hopmans, Bisschop van Breda, blijk van belang stelling en waardeertng voor de lande lijke rfjbewegtng zal komen geven. Reclameplaat - prijsvraag. De vereeniglng „Tentoonstelling Slad Tilburg 1934" heeft een prijsvraag uit geschreven voor het ontwerpen van een reclameplaat van deze tentoonstelling. Voor de bekroonde ontwerpen worden prijzen beschikbaar gtsield van f250 en van 1125 De ju y bestaat uit de heeren Prof. Dr. J. dc Quay, Prof. R. N. Roland Holst, H. Tn. WJJdeveld, j. Bergmans en Jan van der Valk. Ontwerpen worden ingewacht voor 4 Augustus a.s Inlichtingen kunnen schriftelijk wor den gevraagd aan het adres der ver eeniglng, Fabriekstraat te Tilburg, tot 29 Juli 1933, en zullen voor zooveel naar het oordeel der ju y noodig zal zijn, worden beantwoord in hel Bouw kundig Weekblad. Schoenenfabriek Gustav Hoffmann. De schoenenfabriek Gustav Hoff. mann te Kleef (Rijnland), die onder de grootste fabrieken van kinder schoenen ter wereld telt en een dage- lijksche productie van 17 000 tot 20 000 paar heeft, zal aan een reor- ganisatie worden onderworpen. Deze is op zoodanige wijze geregeld, dat de geheele productie zal worden inge. bracht in een andere maatschappij, waarvan het aandeelenkapitaal nog niet is vastgesteld Waarschijnlijk zul len andere groote lederfabrieken in ruil voor hun vorderingen tusschen Mk. 400 000 en Mk. 1 millioen aan- deelen van de nieuwe maatschappij overnemen. Salamander A. G De Salamander A. G. te Korn- wesiheim keert een onveranderd divi dend van 7 pCt. uit. De nettowinst be draagt 3 794.579 M. tt gen 3 635 386 M. Stookolie voor Centrale Verwarming. Het zal waarschijnlijk niet onbekend zijn, dat het gebruik van Stookolie als brandstof voor centrale verwarmings installaties in de laatste jaren, zoowel in ons land als daarbuiten op uitge breide schaal toepassing vindt en zich in een groote populariteit mag ver heugen. Verwonderlijk is dit niet, want de vele daaraan verbonden voordeelen en het groote comfort stempelen het oliestoken ongetwijfeld tot de meest ideale verwarmingsmethoden van den modernen tijd. De Bataafsche Import Mij. heeft een keurig verzorgde brochure „Wan neer de Noordenwind giert" het licht doen zien, waarin een en ander duide- lijk wordt in het licht gesteld. De stof is op populaire wijze behandeld, zon der in technische bijzonderheden af te dalen. Cursussen Buitengewoon Onderwijs, De cursussen voor opleiding van onderwijzend personeel bij het Bijzon der Buitengewoon Onderwijs, dooide Leergangen te 's Hertogenbosch en te 's Oravenhage gegeven, zijn besloten met een driedaagsche txcursie naar Gent naar de O iderwijsinrichtingen van de Broeders van Liefde aldaar. Aldaar heeft de uitreiking der diplo ma's door Mgr. Prof. Dr. Tn Qoossens plaats gehad. O m. aan de volgende deelnemers is het diploma uitgereikt: Br. BernarduJ (L J Hertrrys) Kaats heuvel Br. Hermes (I. A. Tn. Bror.é) KaatsheuvelBr Morenas(P J.Emmen) Kaatsheuvel, Grootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor een 364 BETERE HEERENKLEEDING VRIJHÖEVE-CAPELLE. KORFBALSPORT. SPRANG. WIELERSPORT. WAALWIJK. WitLtRSPORT. oordeel over Frans Slants ongelukkigen te bevrijden, zoodat de hoop is opgegeven hen nog levend te kunnen bergen. Kath. Dem. Bond en R .K. Volkspartij. Het Limburgsche Dagblad meldt, dat het hoofdbestuur van den Kath. üemocratischen Bond een congres neeft bijeengeroepen, om te besluiien tot samensmelting met de R K. Volks partij. Het congres wordt Zaterdag 15 Juli om 4 uur te 's.Hertogenbosch gehouden. Prof Veraart zal de ope ningsrede uitspreken. Hooger onderwijs. Wijzigingen zijn voorgesteld in het wetsontwerp tot wijziging en aanvul nng van de hooger ondei wijswet. De oepaling vervalt, dat indien langer dan „normaal" gestudeerd woidt, i 400 collegegeld moet worden betaald. Opgenomen is een overgangsbepaling, Krachtens welke de student, die thans teeds door het viermaal betalen van collegegeld of door het genieten van een Rijksbeurs is vrijgesteld geweest, vrijgesteld blijft. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Van 2d—30 Juni. Geboren; Adriana üa. dv. H. C.deLouw- Krout. Johannes M. zv. J. P. van Zeist» irtffeis. Engelbeita Ja. dv. J. J. van den .v\eerakker-v. bchaijk. UvcrtcdenN. Versteeg echtgen. van W. .vuijsten 57 jaar. 1 h. Leipens wed», van ia. v. d. Dungen 65 jaar. Aa. Ja. Pa. v. d. Heijden wed. van van Hutten 84 jaar. Ma. Pa. tsaijens echtg. van P. R. bchoe- mans 60 jaar. HuwelijksaangiftenA. P. Ebbing 26 jaar ie Loonupzand en Ja. Ja. v. d. ürienot 26 jaar alhier. M. J. van Kooij 29 jaar te sprang Capelle en Ma. Bouwman 26 j. alhier. Huwelijken: J. M. C. L. Verwiel 27 jaar en W. C. J. Brans 24 jaar, beiden alhier. Ingekomen: A. Kolenberg, L. F. Kolen» oerg en F. J. Kolenberg, allen v. Rotterdam. Ba. Ja. Rodenburg en M. L. Rodenburg oeiden van Rotterdam. Ja. Aa. Aa. Ma. Nuijons van Woensdrecht. Chra. Moonen van Tilburg. Vertrokken Ra. Ja. Ma. v. Dartel nr.Leiden. Verkoop van rogge op stam. Rogge die voor steun in aanmerking komt en op stam verkocht wordt, Is onderworpen aan de volgende regeling Degene die steun-rogge op stam verkoopt, doet hiervan zoo spoedig mogelijk opgave aan de Qewesteiljke Rogge-organiaatie te Tilburg. Spoor- laan 50 De rogge wordt getaxeerd en deze taxatie geldt als definitieve basts voor de berekening van hetulttekee. ren bedrag Geen steun zal worden uitgekeerd aan rogge die reeds gesneden is vóór de taxatiecommissie de opbrengst op stam getaxeerd heeft. De kosten vallende op de taxatie komen ten laste van den verkooper en worden van het steunbedrag ingehou. den. Het volledig reglement is op aan vrage verkrijgbaar aan het Secretariaat van de Qewesteiljke Rogge-organlsatie, Spoorlaan 50 Tilburg. SPRANG—CAPELLE (V.m. Sprang). A.s. Zondag des voormiddags half tien zal in de Ned. Herv. Kerk alhier leesdienst worden gehouden, terwijl des namiddags 2 uur hoopt op te treden Ds v. d. Vlugnt van Drunen. In de Qeref. Kerk v.m. 9.30 uur en n.m 5 uur leesdienst. Tot predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier Is beroepen Ds. J. H. Gunning E Bz te Schoonhoven. SPORT. VOETBALSPORT. WAALWIJK. Een In de „Telegraaf" lezen wij c-vei Frans Slaats het volgende: De Waalwljker Slaats, dlc het vorige .aar nog tot de amateurs behoord» ieverde wederom een uitstekende pres tatie door Zondagavond met Pij nenburg als koppelgenoot den kop pelwedstrijd op de Tliburgsche wielei- baan te winnen. De manier, waarof deze 21-jaiige renner zfltt laatst» wedstrijden rijdt, getuigt dat hij in he handjevol race», waarin hij lusschei de beste beroepsiijders uhkom', dt fijne knepen van hei vak reeds won derwel aangeleerd heeft. Als Slaats als tacticus volleerd zat zijn mag hij tot de meest geduchu koppelwedstrijdrenners uit het Zutder gerekend worden. Dat zal niet zoo heel lang meer dureninsiders weter dat Slaats te meer alles in het werk stelt om zich ln den koristen tijd to< volwaardig renner te bekwamen, om dat er voor hem In 't verschiet... bes wel eens een vast partnerschap voor de zomermaanden met Pijnenburg zou kunnen liggen. Waalwljksche Wielerbaan. Morgen kunnen de wielersport- liefhebbers weer van spannende wed strijden op de Waalwljksche baan ge nieten. Het is al een flinke tijd geleden dat we eengrooten wedstrijd in Waal wijk zagen. Des te meer reden hebber wij dan ook om te verwachten dat hei er druk zal loopen. Verleden week hebben we reeds op gesomd welke renners er zooal deel nemen. Vooral de wedstrijd der Waal wljksche nieuwelingen tegen der. Nederlandschen kamptoen v. Erven ut Tilburg, belooft spannend te worden Niet minder echter ook de kamp dei amateurs en onathankelijken waar ook een Nederlandsche kamptoen L. Reljnen tot de concurrenten behoort. Naasi de oude brkenden C. Slaats. Mar tens, Paljmans, Vriens, Prince en v.d Bembt, zullen de volgende voor Waal wijk onbekende renners op de baan komen L. Rdjnen, Vlerken, v. Isselt, van Oalgendonk. Het belooft dus weer een middag van spanning te worden. BINNENLAND. Elf arbeiders bedolven. In een steengroeve in de nabijheid van Boedapest, is een ernstig ongeluk gebeurd. Een ondergrondsche bron brak door een dijk heen, waardoor een aardverschuiving ontstond, die 11 arbeiders bedolf De reddings werk- zaamheden werden onmiddellijk ter hand genomen, doch nadat reeds verscheidene uren hard gewerkt was, *as men er nog niet in geslaagd de VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. AFSCHEID KANTONRECHTER Jhr. Mr. VERHEIJEN. Hedenmorgen, in de laatste zitting van het Kantongerecht die door Jhr. Mr. E. Verheijen werd gepresideerd en tevens op den laatsten dag van diens bijna 50-jarige ambtsperiode, heelt een korte, doch indrukwekken de plechtigheid plaats gehad lol af scheid van den Kantonrechter. Nadat de civiele zitting le 11 uur was geëindigd, betraden de talrijke belangstellenden de zittingszaal, waar Jhr. Mr. Verheijen met den" griffier Mr. M. Brouwers en den Ambtenaar van het O.M. Jhr. Mr. E. Verheijen, achter de rechterstafel zaten. Aan wezig waren o.m. Burgemeester Moo nen als plaatsvervangend kantonrech ter; de heer Kaasjager, kapitein der Kon. Marechaussee te Vught, de no tarissen v. Ham uit Kaatsheuvel, Middelkoop uit Capelle, Schaap uit Waalwijk tevens als plaatsvervan gend griffier, Christ uit Waalwijk en Sc. reurs uit Drunen, de deurwaar ders Tecker uit Waalwijk en Scheef hals uit Den Bosch, de heer Trimbach plaatsvervangend griffier en de ge heele politiemacht uit het district, zoowel Marechaussee als Rijksveld- wacht en Gemeentepolitie. De griffier Mr. Brouwers nam het eerst het woord en sprak den schei denden Kantonrechter ongeveer als volgt toe: Nu hier bij het plechtige gedeelte van uwe laatste zitting velen zijn ge komen om van U afscheid te nemen, moge ik als achterblijvend ambtenaar en meest vast behuizer van het Kan tongerecht het eerst het woord ne men. Het lag op mijn lippen U toe te spreken als mijn oudere en vader lijke collega, die, hoewel gij boven mij stond, dat nooit hebt doen. gevoe len. Ik voel mij dankbaar voor de prettige manier waarop gij mij in zicht hebt gegeven in alle Kanton- rechterswerkzaamhcden. Ook in de toekomst hoop ik nog vaak hij U te rade te mogen gaan om uw inzicht in moeilijke gevallen tc vernemen. Heel wat griffiers hebben U in den loop van uw 45 rechts jaren assisten tie verleend en zij allen prijzen zich gelukkig dat te hebben mogen doen. Bij de vervulling van Uw functie heb ik U van nabij kunnen gadeslaan, hetgeen er vanzelf toe heeft geleid, dat ik U bowonderde en waardeerde en U nam als voorbeeld van dèn Kan tonrechter. Zelfs na die 45 jaren van ambts vervulling kende U geen slapte, doch steeds hield gij dezelfde nauwgezet heid en hetzelfde scherpe oordeel. Bo ven allen stond gij als rechter en toch toch tegelijk temidden van allen als mensch. Nu is Uw taak volbracht. Een wet die hard kan zijn in sommige geval len, trekt den rechterstoel ruwweg on der U vandaan voordat de tijd daar toe is gekomen. Want al hebt gij den wettelijken leeftijdsgrens met bijna ld jaren overschreden, physiek en psy chisch voelt gij U nog even sterk alsoi die grens nog niet waart gepas- seerd. Met de groote veerkracht waar mede gij de jaren hebt onderdrukt, zult gij ook deze teleurstelling over winnen. Ik hoop dat U nog lang de welverdiende rust zult mogen genie- t T.agendaal tc zien spcln, derhalve een mooie gelegenheid welke hun thans geboden wordt. Op deze bijzondere gebeurtenis hopen we na der uitvoerig terug tc komen. R.K.V.V. H.V.V. Zondag 1.1. nam onze voctbalvcreeniging deel aan de serie van Dongen en wist zich, na een goed gi'speeldcn wedstrijd in de finale te plaat sen door de reserves van Brnbnntia met 1 (-1 !c kloppen. Zondag a.s. krijgen zc DVC tegei^ die vorigen Zondag Wilhelmina, Kaatsheuvel, met 82 klopte Dus Zondag nog eens flink aanpakken, want ge zult liet hard te verantwoorden krijgen. Dc wedstrijd vangt aan om 3 uur. Vertrek half 2 bij P. van Daelen. Zondag a.s. maandvergadering bij den heer Jos. Steenbergen-Kroot, Café Galgenwiel: aller opkomst dringend verzocht. SPARTA 1—S.D.O. 1. Dinsdag 27 Juni speelde Spartn haar 3e wed strijd van liet noderlnag-tournool en wel tegen SDO 1. De wedstrijd eindigde ln en gelijk spet, 00. Beide partijen waren dan ook aan elkaar gewaagd. Woensdag 28 Juni speelde het 3c elftal vau Sparta een vriendschappelijke wedstrijd tegen SDO 3. Deze wedstrijd eindigde ook met 00. Uit het spel van onze reserves kon men zien dat er vele goede krachten onder schuilen, die veel beloven voor de toekomst. Wij kunnen ook met genoegen constnteeren, dat het ncderlaag-tournool dc volle belangstel ling van het pubuliek trekt en wij twijfelen er niet aan, dat de komende wedstrijden veel pu- lillek, zullen trekken. N. E. O. Zaterdagmiddag te t> uur zal de korfbal veree niglng NEO, alhier, een competitiewedstrijd spe len voor den Donlschen Korfbulbond tpgei dc Korf hul vereeniglng Quick uit Nieuwendijk. De wedstrijd zal gespeeld worden op het ter rein van NEO aan het Oosteinde, alhier. liet belooft een spannenden wedstrijd te wor den, daar belde partijen aan elkaar gewaagd zijn. WWC „DE ZWALUWEN". De uitslag der wedstrijden der WWC „dc Zwa luwen" op de buan, van Woensdagavond: Sprint Juniores. Ie serie: 1 Camp, 2 Bones. 2e serie: Vcrhofstnd, 2 Dclcuij, Finale van deze sprint1 Camp, 2 Verhofstad. Eigen kracht 20 baanronden Juniores 1 Dollekcns, 2 Bones, 3 Camp, I Verhofstnü. Koppelwedstrijd Juniores over 30 baanronden. 1 Camp-Dcleuij, 10 punten, 2 Timmennans- Dollekcns 8 punten, 3 Bones-Vcrhofstnd 0 pun ten, -1 J. Pol A. Pol 1 punten Sprint A Klasse 3 baanronden le serie: 1 v d Heijden, 2 Slaats. 2e serie: 1 Rozenbrand, 2 van den Berg. 3e serie: 1 D Pol, 2 J van Geenen. Finale van deze sprint1 D Pol, 2 van der Heijden: 3 Rozenbrand. Groote koppelwedstrijd A-klasse over 150 baanronden: 1 A Slaats-vnn der Heijden 21 p.: 2 J van Gcenen-Rozenbrand 18 p.; 3 N' Pol-D. Pol 8 p.; I G Pol-van Beek 10 punten. Woensdag as. 5 Juli, des avonds half 8 weder om groote clubwedstrijden. Waaraan door ver schillende renners ook van bulten de club zal worden deelgenomen. R. W. B. Er staat de vele voetballiefhebbers een hoogst interessante wedstrijd te wachten. Het actieve RWB-bestuur is er in geslaagd een sterk toerclftal, de „Trekvogels" naar Waal wijk te laten komen, om tegen een versterkt RWB-elftal een wedstrijd tc komen spelen. Dc Trekvogels is een combinatie van Xerxes, Unitns- en DOS-spclers, met 'dc zeer vermaarde spelers Wels en Lagcndaal, Wcstdijk, de Vries, enz. De wedstrijd wordt gespeeld Dinsdag 11 Juli in de kermisweek om half 7. Voor de velen welke nooit in de gelegenheid zijn om spelers als Wels en het geweldige kanon

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 9