Radio pro gram ma. 0VALINE kachelglans tewerkgestelden. Daarna sluiting. VLIJMEN. Hulp der Bossche Brand weer. Werkverschaffing Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Vrijdag 30 juni des avonds ten half acht uur. Voorzitter Edelachtbare heer O. R v. d. Ven. Afwezig de heer van Wagenberg Aan de orde: Schrijven van den pensioenraad om alsnog een besluit van de benoeming van den klokkenist J. v. Valderen, die In 1922 daarvoor is benoemd te willen Inzenden. De Voorzitter zegt dat het wel een heel vreemd geval is aangezien Van Valderen inmiddels reeds lang is overleden. Het betreft echter slechts een formaliteit. Goedkeuring rekening Gezondheids commissie te Heusden. De rekening sluit met een batig slot van f l9l 98. Ontheffing van aanslag in schoolgeld over 1932. Wordt besloten aan Van Oijen ont heffing te verleenen aangezien hij abusievelijk tweemaal is aangestaan. Overeenkomst met Den Bosch tot het verleenen van hulp bij ernstige gevallen van brand. De Voorzitter deelt mede dat de ge meente 's-Bosch bereid is hulp te ver leenen op voorwaarde dat eenmaal per jaar de brandweer door den Prov. Brandweerbond hier wordt onderzocht, waartegen geen bezwaar kan bestaan. Op verzoek komt de motorspuit hulp verleenen. De kosten daarvan zijn minimum f 30 plus f 10 voor elk uur dat hulp moet worden verleend. De heer Berkelmans vraagt of ook zal moeten worden betaald indien de motorspuit onderweg stukken krijgt. De Voorzitter zegt dat het gemeen, tebestuur van Den Bosch zeer coulant is en in zulk geval dus wel zal schip peren. Vervolgens vraagt de heer Berkel mans of de putten wel zijn berekend op een motorspuit. De Voorzitter zegt dat niet alle putten daarop zijn berekend. Echter is dit geen bezwaar aangezien Den Bosch over meer dan 1000 M. slangen beschikt en men dan overal de wielen kan bereiken. Wordt besloten op de aanbieding van Den Bosch in te gaan. Verlaging landpacht ingevolge de crisispachtwet 1932. De Voorzitter deelt mede, dat de pachten in totaal met f 778 zijn ver laagd. Een perceel is van f 500 op f 175 teruggebracht. Werkverschaffing. Voorstel van B. en W. om dé vol gende werken uit te voeren voor werk verschaffing. a. Het slechten van de Singelkade en aanleg van een zwemkom. b. Het bewerken van de afgebran de mast. De Voorzitter merkt op dat men in het Ven met de werkzaamheden bijna gereed is gekomen en men nu met de opzichter van de Heide Mij. naar ander werk heeft omgezien. Om een zwem kom te maken die aan alle eischen voldoet, zal te veel geld kosten. Men zal nu een kade om de wiel laten aanbrengen, waarop hout kan worden aangebracht zoodat degenen die van de zwemkom gebruik maken niet open en bloot in de polder behoeven te staan. Met inbegrip van de bewerking van de afgebrande mast zullen de onkos ten voor de gemeente op f 580 komen te staan. Begroot is dat in totaal f 1250 aan loon zal verwerkt moeten worden. De kosten boven de f 580 zullen door het rijk worden bijgedragen. Het beste zal zijn om in plaats van mastenboomen gewoon eikenhout daar te laten aanbrengen wijl men voor mastenbosschen wel eenige schrik mag hebben. De heer Van Halder vraagt of werk- Ioozen, die bij de werkverschaffing te werk zijn gesteld, bij particulieien mogen komen werken, waarop de Voorzitter bevestigend antwoordt. Zelfs mogen ze dat niet weigeren. Vervolgens deelt de Voorzitter nog mede dat de winst door het Gemeen telijk Electriciteitsbedrljf gemaakt f 6926 bedraagt waarvan f 3500 in het reser vefonds zal worden gestort. De heer Berkelmans vraagt of het oude kerkhof niet kan worden verkocht voor bouwgrond. De Voorzitter zou daarmede nog, uit piëteit, een 25 jaar willen wachten. De heer Van Heesbeen pleit voor den verkoop van de bouwgrond van de Woningbouw. De Voorzitter voelt daarvoor veel en zegt toe te zullen informeeren op welke wfjze zulks het best kan geschieden. Daarna sluiting. (Hsgz.) DUSSEN. De raad der gemeente Dussen kwam Vrijdagavond te zes uur In openbare vergadering bijeen ten raadhnize, onder voorzitterschap van burgemeester Snijders. Afwezig Weth. M. v. d. Pluljm. De notulen worden goedgekeurd. Aan de orde 1. Ingekomen stukken en mededee- lingen. De Voorzitter doet de mededeeling dat het contract met de waterleiding, maatschappij geteekend Is. Een teekening van de ontworpen leiding Is daarbij overgelegd. Van Ged. Stalen is het Ambtenaren reglement met een nota van aanmer kingen terug ontvangen. O.m maken Ged. Staten bezwaar tegen een vacan- tietijd van 21 dagen, en achten zij 12 dagen voldoende. Het schrijven wordt in handen ge. steld van B en W. die in de volgende vergadering prae—advies zullen uit- brengen. Voorfs is van Ged. Staten de veld wachtersverordening terug ontvangen met eenige bemerkingen, o.m tegen het aanvangssalaris dat van 1400 gld. op 1200 gulden moet worden terugge bracht. De Voorzitter merkt op dat een en ander voor den tegenwoordigen func- tionnaris geen verschil zal uitmaken, doch slechts geldt voor nieuw—aange- stelden. De verordening wordt overeenkomstig het schrijven gewijzigd. Radio-distributie. Van den DIoc. Kath. Radio-Bond te 's Bosch, verzoek om vergunning tot het aanleggen van een radio-distributie net. Eenzelfde adres is ingekomen van Jac. Prins te Dordrecht. Ofschoon deze kwestie door B. en W. behoort te worden afgewerkt acht de voorzitter het gewenscht er het ge voelen van den raad over te hooren. B. en W. hebben de bedoeling de vergunning te verleenen aan den D. K. R. Bond. wiens adres het eerst is ingekomen. De heer Koekkoek wijst op de guns tige bepalingen die in de aanvraag van Prins worden voorgesteld. 25 pCt. van de winst zal in de gemeentekas worden gestort en aan werkloozen zal een gratis-aansluiting verschaft worden. De Voorzitter ziet hierin niet zoo'n groot voordeel voor de gemeente. Het winstcijfer is moeilijk te controleeren. Spr. kan sommige voorwaarden in het adres niet goed begrijpen. Hij wijst erop dat het adres van den D. K. R B. het eerst is ingekomen. De heer Smink vraagt of deze bond ook heeft medegedeeld welke stations kunnen beluisterd worden. De heer Jongbloets gelooft de beide Nederlandsche Stations en Daventiy De voorzitter zegt dat dit de onder nemer maar met de aangeslotenen moet uitmaken. De heer v. d, Zouwen wil een soort belasting op deze nieuwe onderneming leffen, zooals naar zijn meening ook elders gedaan wordt. De heeren Jongbloets en Leeggan- gers vreezen dat het met het distribu tienet weinig zal uithalen. Van de R.K Mil. Vereenlging te Venlo verzoek om een subsidie van 10. Op voorstel van B. en W. wordt op dit verzoek afwijzend beschikt, gezien den slechten toestand der gemeentekas. Van A. v, Drunen te Nieuwendljk, verzoek om vergoeding voor school gaande kinderen ingevolge de L O - wet. Wordt gegeven overeenkomstig de verordening. 2. Vaststelling voorschot ingevolge art. 104 der L. O.—Wet. De voorstellen worden vastgesteld als volgt: R. K. Lagere Meisjesschool Wijk C 845 53. R K Lagere Meisjesschool Wijk B 497 30. R K. Lagere Jongensschool Wijk B 491.78 R.K. Lagere Jongensschool Wijk C 823 24. Bijz. Lagere School met den Bijbel Wijk A 374 47. Burg. Armbestuur. 3. Vaststelling begrooting 1934 en rekening 1932 van het Burgerlijk Arm bestuur. De inkomsten van het Burg. Arm bestuur bedroegen f 3805.77, de uit gaven f 3748 48, zoodat er een batig slot van f 59.27 resteert. De begrooting 1934 sluit op f 178433. Voor gemeentelijke subsidie Is 1000 geraamd, welk bedrag echter niet toereikend zal zijn. Met het oog op de komende reorganisatie kan hier mede echter voorloopig volstaan wor den. De heer Jongbloets stelt een vraag omtrent de verantwoording van een bedrag van f 1000, dat aan de kerke- Ijke armbesturen ls gegeven. De heer Smink wil hierover ook spreken, doch hij doet het liever in besloten vergadering. De rekening en de begroeting wor den vastgesteld. 4. Reclame hondenbelasting. Wordt vastgesteld op f 33. 5. Begrotingswijziging. De lijst van af. en overschrijvingen wordt goedgekeurd. Daarna gaat de raad in geheim comité, o.m. ter behandeling van recla mes hondenbelasting. Prinses Juliana in Engeland. Met den gewonen boottrein is Prinses Juliana te Londen gearriveerd. Ter begroeting waren aan het station aanwezig prinses Alice en de graaf van Athlone wier gast zij tijdens haar verblijf te Londen zal zijn, alsmede de Nederlandsche gezanten mevrouw De Marees van Swinderen en de ge zantschapsraad en mevrouw Bosch ridder van Rosenthal. Zoodra de trein stilhield verliet de prinses den salonwagen en begroette met een kus prinses Alice, de graaf van Athlone gaf haar een handkus. Hierna bleef het gezelschap nog enkele oogenblikken, terwijl de prinses druk lachend praatte, op het perron wachten, waarna men zich naar de gereedstaan de automobielen begaf. Hier had zich een leger van fotografen opgesteld. Een intervieuw met mr. Trip. In een intervieuw met Reuter heeft de president der Nederlandsche Bank, mr. Trip verklaard, dat de Nederland, sche delegatie haar politiek ten aanzien van goud en valuta zal voortzetten, niettegenstaande het wneen* van Roose velt. .We zullen onze politiek niet op. geven", verklaarde mr. Trip, .doch willen zoo nauw mogelijk samenwer ken met de andere goudlanden, ten einde ons doel te bereiken. De landen, dieden gouden standaard handhaafden, blijven overtuigd, dat het van het grootste belang is voor de wereld, dat een monetaire chaos voor komen wordt." Esquadrille-vlucht van Soesterberg. De groote esquadrille-vlucht van de Luchtvaartafdeeling Soesterberg, waar aan Zaterdag werd deelgenomen door 62 jagers, verkenners en schoolvlieg- tuigen, zoomede zes reserve toestellan, heeft een buitengewoon gunstig verloop gehad. Het eskader, dat onder leiding van den commandant der Luchtvaart afdeeling Luit. Kol. van den Generalen Staf J. J. van Santen, den tocht van het verzamelpunt voerde via Gouda Rotterdam, Delft, Den Haag, Leiden Haarlem, Amsterdam en het Gooi, heeft de formatie tot op het laatste oogenblik gehandhaafd. Slechts een toestel moest bij Harme ien een noodlanding maken. Deze buitengewone prestatie is een waardige afsluiting en viering van het 20 jarig bestaan der Luchtvaart-afdee- ling, waarbij ook de proefneming (telefonische verbinding tusschen toe stellen in de lucht) een groot succes heeft opgeleverd. Overtreding der loterij wet? Te 's.Hertogenbosch heeft de politie proces-verbaal opgemaakt ter zake van een overtreding van de Loterijwet tegen de N.V. Vroom en Dreesmann in een der étalages van haar maga zijnen langs de Markt. In de étalage was namelijk een Montaschoen uitgestald van reusachtige afmetingen, die eens dienst gedaan had bij een Sint-Nicolaasavond als surprise voor een der directieleden van deze schoenfabriek. Het publiek moest nu raden, welke maat deze schoen had en er werden daarvoor door de N.V. Vroom en Dreesmann geldprijzen uitgeloofd. De stembus, de schoen en 't verdere materiaal werden door de politie in beslag genomen. Indien deze dikwijls gebruikte wijze van reclame maken inderdaad een overtreding van de Loterijwet zal blijken te zijn, zal men op dit gebied nog een en ander moeten veranderen. De Ned. Spoorwegen. De ontvangsten der Ned, Spoorwe gen bedragen over de eerste drie maanden meer dan 4 millioen gulden minder dan in 1932. 424 üooden op Sumatra. Aneta meldt uit Kroë (Benkoelen): Nog steeds worden aardschokken gevoeld. Bij de aardbeving van 25 Juni j.l. zijn 424 personen gedood, ruim 50 zwaar gewond en ruim 600 licht ge- wond. Het aantal ingestorte woningen bedraagt ongeveer 1800. Bezuiniging op Onderwijs. Tot beperking van uiigaven, welke voor de openbare kassen voortvloeien uit de uitvoering der Lager Onderwijs wet. heeft de regeering een ingrijpend wetsontwerp ingediend. De voornaamste bepalingen van het ontwerp houden in een regeling, waar door de stichting van nieuwe school gebouwen en schoollokalen uit de openbare kaesen tot gevallen van objectieve noodzakelijkheid wordt be perkt. Deze artikelen bepalen o.m. dat aan de goedkeuring van de Kroon zijn onderworpen gemeenteraadsbesluiten betreffende de plaats van vestiging van nieuwe schoolgebouwen of lokalen, betreffende vermeerdering van het ge tal scholen en besluiten van de Ged. Staten, houdende bevel tot vermeer, dering van het getal openbare scholen Aan de goedkeuring van den minis ter zijn voorts onderworpen besluiten van den gemeenteraad tot verbouwing van openbare lagere scholen en tot het aanschaffen van nieuwe schoolmeube- len. Nederland opent de mogelijkheid van clearing dwang. Naar het Corr. Bureau van gezag hebbende zijde verneemt, is aan den Raad van State om advies toegezonden het ontwerp van een algemeenen maat regel van bestuur als beeoeld in art. 2 der Clearingwet. Zoodra deze alge meenen maatregel zal zijn afgekondigd, hetgeen ongetwijfeld met den meest mogelijken spoed zal geschieden, zal het mogelijk zijn, indien de omstan digheden het noodzakelijk zouden maken, op ieder gewenscht oogenblik een gedwongen clearing te doen plaats hebben ten opzichte van eenig land, dat beperkende bepalingen ten aanzien van het internationale betalingsverkeer heeft getroffen. Het Balbo-eskader le Amsierdam. Het Balbo—eskader, dat op weg is naar Amerika, heeft Zaterdag Schelling- woude bezocht. BQ de daling is een der vliegtuigen over den kop geslagen, waardoor een der leden der beman ning om het leven kwam. Minister Deckers heeft de Italiaansche vliegers verwelkomd. Zij zijn weer naar Londonderry door gevlogen, waar zij uitstekend landden. Vandaar gaat 't naar IJsland. Dinsdag waren zij nog niet vertrokken. Neen,die niet,geef mij maar dat is Nederlandsch Fabrikaat en de beste. Doosjes en tuben. SPORT. VOETBALSPORT. BINNENLAND. DONDERDAG 6 JULI HILVERSUM 1875 M. A. V. R. O. 8,0(1 Gramofoonmuziek 10,00 Morgenwijding 10.15 Gramofoonniuziek 10,30 Solistencoiu-erl 11,00 Cursus knippen van ldnderkleeding 11,30 Voortzetting Solisteneoneert 12,00 Lunchconcert 2,30 Gramofoonmuziek 3,00 T)r. Gert Harsten spreekt 3,30 Grjiniol'oonnuiziek 4,00 Voor zieken en ouden vnn dagen 4,30 Zangvoordracht 5,00 Radiotooneel voor do kinderen 5,10 Concert door hel Omroeporkest 0,30 Sportpraalje. 7,00 Omroeporkest. 7,30 Causerie door G. de Josselin de Jong: Circus. 8,00 Vaz Ilias, 8,05 Gramofoonmuziek. 8,15 Concert gebouworkest. In de pauze: Causerie Dr. Grondijs: China 10,30 Gramofoonmuziek. 11,00 Vaz Ilias. 11,10 Dansmuziek. HUIZEN 296 M. K. R. O. 8,00 Morgenconcert. N. C. R. V. 10,00 Gramofoonmuziek. 10,15 Morgendienst. 10,45 i ram of oonm uz i ek K. R. O. 11,00 Gramofoonmuziek. 11,30 Godsd. halfuurtje. 12,15 liet KRO-orkest. N. C. R. V. 2,00 Cursus fraaie handwerken. 3,00 Gramofoonmuziek. 4,00 Bijbellezing. 5,00 Cursus handenarbeid voor de jeugd, 5,30 Liederen-recital. 6,15 Cursus knippen en stof versieren. 7,15 Ds. Herksen: Ergernis. 7,30 Weekoverzicht. 8,00 Het NCRV-Strijkorkest. Vaz Ilias. Gramofoonmuziek. VRIJDAG 7 JULI. HILVERSUM 1875 M. V. A. R. A. 8,00 Gramofoonmuziek. V. P. R. O. 10,00 Morgenwijding. V. A. R. A. 10,15 Janny van Oogen draagt voor. 10,30 Orgelspel door Cor Steyn. 11,60 Onze keuken door P J Kers Jr. 11,30 Gramofoonmuziek. A. V. R. O. 12,00 Gramofoonmuziek. Kovacs I.ajos en zijn orkest. Causerie door I' Schenk over vruchtengroei. Gramofoonmuziek, Richard Flink leest voor. Gramofoonmuziek. 12,30 2.00 2,20 1,00 3,30 V. A. 4,00 4,30 5.00 5,30 5,50 r.,io 6,30 6,40 7,00 7,15 R. A. V a ra-kiein-ork est Na schooltijd. Vara-klein-orkest. De Notenkrakers. Orgelspel. De Notenkrakers. Zang en Piano. J de Roode: De democratie in Oostenrijk. Zang en Piano. De Flierefluiters. V. P. R. O. 8,00 Cursus, Vlaamsche Religieuse Poëzie. 9,00 Cursus, Kerkdiensten in het buiteninnd. 10,00 Vrijz. Godsd. Persbureau. Vaz Dias. 10,15 Declamatie door Louis Snnlborn. 10,45 Gramofoonmuziek. V. A. R. A. 11,00 Gramofoonmuziek. HUIZEN 296 M. N. C. R. V. 8,00 Schriftlezing en meditatie. 8,15 Gramofoonmuziek. 10,30 Morgendienst door Dr. W. Lodder. 11.00 Frlesch Liederen recifnl. 12,15 Gramofoonmuziek. 12,30 Trio van der Horst. 2,30 Lezen van Chr. lectuur. 3,00 Huishoudelijke raadgevingen. 3,30 Concert. 4,30 Voor jeugdige amateur-fotografen. 5,00 Causerie door Rinke Tolman, Vogelleven. 5,30 Concert. 6,30 A J Herwig, over planten zaaien. 7,15 Ned. Chr. Persbureau. 7,30 Literair halfuurtje. 8,00 Het Dameskoor Cnntemus, Den Hang. 9,00 J Keessen Dzn.: Het tuinbouwleven in Aals meer. 9,30 De Harmonie Meyerbeer, Den Hang. 11,00 Gramofoonmuziek. ZATERDAG 8 JULI. HILVERSUM 1875 M. V. A. R. A. 8,00 Orgelspel. 8,30 Gramofoonmuziek^ V. P. R. O. 10,00 Morgenwijding. V. A. R. A. 10,15 Uitz v arbeiders in de Continubedrijven. 12,00 Vara-klein-orkest. 12,45 Orgelspel. 1,15 Vara-klein-orkest. 2,15 Gramofoonmuziek. 2,50 J v d Klieft: De finaneieele sehandalen in Amerika. 3,00 Het A'damscli Salon-orkest. 3,40 Letterkundig overzicht. 4,00 Het A'dnmseh salon-orkest. 4,45 De Flierefluiters. 5,30 Kinderuurtje. 5,30 Kinderuurtje. 6,30 Zang. 6,45 Orgelspel. 7,00 Zang. 7,15 Orgelspel. 7,30 Uitz. voor bet plateland. 7,59 Herhaling SOS-berlcliten. 8,00 Vara-orkest. 8,45 Vas Dias en Varia. 9.00 Rob Snoek zingt. 9,15 Suppë-programma door het Vara-orkest. 10,00 Roll Snoek zingt liedjes. 10,15 Vara-orkest. 11,00 Gramofoonmuziek. HUIZEN 296 M. K. R. O. 8.00 Morgenconecrt. 10,00 Gramofoonmuziek. 11,30 Godsd. halfuurtje. 12,15 Het KRO-Sextet. 2,00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2,30 Kinderuurtje. 1.00 Het KRO-orkest. 4.30 Zwemcursus. 5,00 Het KRO-orkest. 5,15 Sportpraatje. 5,30 Het KRO-orkest. 6,20 Journalistiek weekoverzicht. 6,40 Orkest. 7.15 J FeitsniaRhodns in de Egeisrlir Zee. 7,35 Gramofoonmuziek. 7,50 De a.s. esperanto-eursus. 8.00 Avondprogramma. 8,30 Vaz Dias 11,90 Gramofoonmuziek. net slot der kampioensronde. Zondag is de laaste wedstrijd van liet seizoen 1932—1933 gespeeld tusschen PSV en Feijenoord. De Eindhovenaren leden nog eens een exra neder laag met 83, cijfers, die eigenlijk niet veel meer zeggen. Feijenoord staat vast op de tweede plaats. De eindstand is: Go Ahead 8 5 1 2 11 23—13 Feijenoord 8 4 2 3 10 21—14 Stormvogels 8 3 2 3 8 16—18 PSV 8 3 0 5 6 18—25 Velocitas 8 2 1 5 5 17—2 WAALWIJK. De AmstelSporters. Morgen, Woensdagavond, speelt liet Amstel-elf- tal tegen de Vereen. Sporters uit Drunen. Daar deze vereen, hekend staat als een faire ploeg, belooft het weer een gezellige wedstrijd te worden. Aanvang half 8. R. W. B. RWB heeft met het organiseerou van den wed strijd RWRTrekvogels blijkbaar een goede keus gedaan, aangezien zoowel hier ter plaatse als in do omgeving nu reeds groole belangstelling voor deze sportgebeurtenis bestaat. Inmiddels is dezen wedstrijd door den KNVB goedgekeurd, terwijl als scheidsrechter is aange wezen dhr. Stasse uit Gorkum, welke 1.1. Zondag de kampioenswedstrijd PSVFeijenoord geleid heeft, zoodat voor een goed verloop alle factoren reeds aanwezig zijn; indien nu bel weer nog wil medewerken kan bet een mooie propaganda voor de voetbalsport worden. De Trekvogels zijn als volgt opgesteld: I loot zenWest dijkde VriesLagen daplWels Unitas f Xerxes Unitas Xerxes Unitas VerkerkBluanusde Goey Culemborg Unitas Unitas Sterrenburgde Rekker DOSB Unitas Serkenburg Buitenzorg Ned. Oost-Indië. De kansen en het RWB-elftal zullen we in het blad van a.s. Zaterdag nader bespreken. B. S. V. Zondag wenfen de seriewedstrijden van de voetbalver. BSV voortgezet met den volgenden uitslag: PSV—BSV 3—1. RoodbroekenJBS 50.

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 2