FIRMA F. W. VAN LIEMPT Van nature bent U vroolijk Brandewijn Genever Fransche Cognac Citroen Schillen op Brandewijn f2.90 f2.80 f3.20 f 2.00 f 2.50. per Liter f2.70 f2.60 f2.75 f2.80 per flesch f 1.60 Advocaat vanaf per flesch f 1.50 Boerenjongens vanaf per pot f 1.25 Boerenmeisjes vanaf per pot f 1.35 Port, Wijnen en Likeuren in alle kwaliteiten en prijzen. 3.30. 3.20. 3.60. Wijnhandel W a a I w ij k Al deze artikelen ook per maat verkrijgbaar. aan de ijsbaan ten koste van rijk en gemeente. 5. Vaststelling bouwverordening, j HAAMSDONK. Gisterenavond, 1 Juli, had de eerste trainingsrit plaats onder de leden van „het Vliegend Wiel", op de nieuwe baan en geheel ons dorp was op de been om dit te kunnen me de maken. Circa 300 personen uit ons dorpje waren aanwezig, toen om half 8 een aanvang werd gemaakt en de renners in de baan verschenen. Geweldig was de koppelwedstrijd en achtervolging, zoodat aan klassementen niet viel te denken. Bij de officieele opening op 10 Juli a.s. zal de drukte zeker gewei- dig zijn. Voor dien tijd wordt zulks nog door berichten en advertentiën in de couranten bekend gemaakt. Elke ren ner die deze baan heeft bezichtigd, spreekt lof over den uitstekenden aan leg. Ook de eigenares, de Wed. Kanters is ten zeerste tevreden en hoopt op het welslagen van de komende opening en wedstrijden. RAAMSDONKSVEER. Bij de ge houden aanbesteding voo-r een Gebouw voor Protestantsche belangen werd in geschreven als volgt A. D. v. Suylekom 5795. Verduijn-van Ommeren 6100. H. Spuijbroek 6132. A. Molewijk f 6213. J. Bax 6834. P. C. Spuijbroek 6893. Joh. Kleijn 6898. L. Spuijbroek Lz. 6974. L. Spuijbroek Hz. 7200. ^De gunning is aangehouden. Tot lid van het Bestuur der Ge combineerde Aanwassen werd gekozen dhr. J. G. Lankhuijzen Pz. ij Onze dorpsgenoot dhr. J. P. van Dongen-Torman slaagde voor het exa- 4nen scheikundig ingenieur. Zaterdagavond zal de Chr. Werk mansbond zijn vergadering houden, o.in. ter bespreking der agenda jaar vergadering en verkiezing afgevaar digde. GEERTRUIDENBERG. Op verzoek van den burgemeester dezer gemeente is Zaterdagmiddag j.l. vanuit Eerssel naar deze gemeente overgebracht A. W. Janssen, oud 32 jaar, wonende te Eerssel, als verdacht van de gepleegde diefstal in deze gemeente van 4 koeien. Alhoewel J. blijft ontkennen mag toch worden aangenomen, dat hij een van de daders van genoemden diefstal is, daar een achttal personen in J. den persoon herkennen die de koeien per s.s. Thor naar Rotterdam heeft ver voerd. Woensdag 5 Juli is hij naar de straf gevangenis te Breda overgebracht. 7— De dames J. Weterings en J. Of fermans slaagden te Tilburg voor het onderwijzeres-examen. Mej. G. Offermans (Zr. Paul) slaag de voor het eindexamen Gymnasium, eveneens te Tilburg. Onze stadgenoot de heer P. Smol ders, werkzaam ter gemeentesecretarie van Raamsdonk slaagde voor het diploma A gemeente-administraie. Voor de Ned. Herv. Kerk hoopt Zondag a.s. des v.m. 10 uur voor te gaan Ds. Zuurdeeg. Voor de Evangelisatie Immanuel gaat Zondag a.s. des n.m. half 6 voor Ds. Strating uit Oosterhout. Gedurende de maand Juli is met de distributie van onvermengde mar garine belast de winkelier Th. du Pont, Brandestraat 16. De werkloozen die hiervoor in aan merking komen kunnen zich dus al daar vervoegen. Aan onzen stadgenoot Jac. Blij- levens is voor de somma van 987. opgedragen het slaan van 13 vloedpa- len en het trekken van elf gebroken palen langs de haven en havenhoofden te Maassluis, voor 'rekening van ge noemde gemeente. LHet maken van een steiger te Drimmelen is door B. en W. der ge meente Made c.a. opgedragen aan on zen stadgenoot Jac. Blijlevens voor de somma van 1472. HANK. Door B. S., visscher te Woud- richem, werd bij den gemeente-veld wachter aangifte gedaan van ontvreem ding van een aalfuik, welke had ge staan in de Bergsche Maas. Tegen de vermoedelijke daders A. K. en J. K. is proces-verbaal opgemaakt. DUSSEN. Onder het rundvee van verschillende lnadbouwers, welk vee loopt in den polder „Spits en Hennip" heerscht mond- en klauwzeer. De ziek te is niet van kwaadaardig karakter. Onder de schapen van den land bouwer W. R. alhier, is besmettelijke ziekte Rotkreupel uitgebroken. Op het Vrijdag j.l. te 's-Graven- ha ge gehouden examen voor gemeente administratie slaagde de heer A. A. Snijders, ambtenaar ter secretarie al hier, zoon van onzen Burgemeester. Den geslaagde en zijne geachte fa milie proficiat. maar dat U soms neerslachtig en nerveus bent, komt alleen, doordat U een eenvoudig dage. lijksch middel ter opwekking en verkwikking mist; U hebt iets noodig, dat U nieuwe energie geeft, dat Uw geest frisch houdt: U hebt behoefte aan KING Pepermunt. De origineele KING is geen .pepermunt" zonder meer. Neen, door het edele natuur product, waaruit het bereid is, vormt het een lehkernif en medlctfn tegelijk KING Pepermunt. is 3000 M. is 500 M. is 3000 M. is 500 M. is 3000 M. RAAMSDONKSVEER Zondag middag omstreeks vier uur had op de Keizersdijk een ernstig motorongeval plaats. De heer v. L uit. Breda kwam met zijn motor uit de richting Keizers- veer, achter op de motor was gezeten de heer v, M. uit Breda. Ter hoogte van de Bank wilde het 5 jarig zoontje van Wed. G. uit Geertruidenberg, dat daar aan het spelen was, de straat oversteken, toen de motor naderde Hoewel de motor rijder uit alle macht remde, zoodat de motor onmiddellijk stilstond, werd de kleine toch nog aangereden, en kwam onder de motor terecht. De motor rijder sloeg over de kop, doordat hij zoo sterk remde, en werd ernstig ge wond In bewustelooze toestand werden beiden in een nabij gelegen café btnnengedragen. Geneeskundige hulp was direct aanwezig. Dokter Lips con. stateerde bij het kind een zware hersen schudding, overbrenging naar het RK. Ziekenhuis werd noodzakelijk geacht. De motorrijder was er ook ernstig aan toe, dokter Knaap constateerde dat hij zijn kaakbeen had gebroken Hij kwam nog al gauw tot bewustzijn, na ver bonden te zijn werd hij per auto naar zijn woning te Breda vervoerd. De duorijder had het er nog het beste afgebracht, met enkele schrammen en met de schrik kwam hij er af. De motor was zwaar beschadigd, en werd naar de garage van Fransen gesleept. Naar we vernemen, treft v. L totaal geen schuld, de motor had maar een matig gangetje. De marechaussees hebben de zaak in onderzoek. Maan. dagmiddag was de kleine nog niet tot bewustzijn gekomen. De besmettelijke ziekte mond en klauwzeer is geconstateerd bij een 10 tal koeien van den landbouwer v. L., die loopen in den wei in den Willemspolder. De voorgeschreven kenteekenen zijn aangebracht. Op het politiebureau zijn inlich tingen te bekomen omtrent de volgende voorwerpeneen heerenfiets en een kinderportemonnaie. De Rijvereeniging .Juliana" te Raamsdonk(dorp) zal op Dinsdag 18 Juli a.s., des namiddags om twee uur zomertijd, doen houden een verrich- tingsproef voor NS. Tg paarden in in de Provincie Noord.Brabant, waar voor door de Provinciale Regelings- commissie voor de Paardenfokkerij in Noord-Brabant aan prijzen is beschik- gesteld f550, Er mag gereden worden zoowel aangespannen als onder den man. De verdeeling der prijzen zal door de Jury worden vastgesteld en uitge reikt worden op het terrein tegenover hotel Koppelpaarden in de Schans straat. De eischen zijn: 10 min. draf 300 M. p. min. 5 min. stap 100 M. p min. 10 min. draf 300 M p. min. 5 min. stapJOO M. p. min. 10 min, draf 300 M, p. min. 40 min. lOOOOM De inschrijvingen sluiten Donder dag 13 Juli a s. en worden ingewacht bij den Secretaris der Vereeniging den heer A. A. Schoenmakers te Raams- donk(dorp). Het programma van het Congres der Parochiale Afdeelingen van de H. Familie In het Dekenaat Geertrui- denberg dat a.s. Zondag 9 Juli wordt gehouden is alsvolgt; Des morgens algemeene H. Commu- nie voor alle leden en a&pirantleden. Om half drie wordt de stoet te Qeertruidenberg opgesteld, daarna op- marsch naar de R K. Kerk te Raams» donksveer. Om half vier groote vergadering van de H. Familie, in welke vergadering den ZeerEerw. Pater W. Jonckbloedt c.s. s r. de feestconferentie zal houden. Om vijf uur opstelling van den stoet op het kerkplein te Raamsdonksveer, vandaar plechtige optocht naar de Markt te Qeertiuidenberg, alwaar het congres verder wordt voortgezet. De volgorde van den stoet is alsvolgt: I. Harmonie Qeertruidenberg, 2. Af deeling van Qeertruidenberg, 3 Af- deeling van Made, 4. Harmonie Made. 5 Afdeeiing Zevenbergen. 6. Afdeeling Zevenbergschen Hoek, 7. Afdeeling Raamsdonk. 8, Harmonie Raamsdonk, 9 Afdeeling Waspik met Waspik- Boven, 10. Afdeeling Dussen, 11. Af deeling Raamsdonksveer, 12. Harmonie Raamsdonksveer. Onder groote belangstelling van de zijde van het publiek gaf de Har monie „Apóllo" uit Qeertruidenberg Zondag ji. een concert op de kiosk in het plantsoen op het Dorp. Alle num mers werden uitstekend uitgevoerd, het publiek volgde aandachtig het ten gehoore gebrachte. In één woord er werd goed gespeeld, we hopen dat we de harmonie nog meerdere malen op het Dorp mogen terugzien. GEMEENTERAAD. RAAMSDONKSVEER. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 4 Juli 1933. Onze oud—stadgenoot de heer J. S. Deurloo, slaagde te 's Hage voor het rximen administratie en contröle gem. financiën. Donderdag was het 25 jaren ge* leden, dat mej. van Diem ais dienst, bode bij den Edeiachtb. heer H. J. v. Eggelen in funtie kwam. Dat deze niet alledaagsche trouwe dienstvervul. ling door de familie op hoogen prijs gesteld werd. laat zich begrijpen. Mej. A. J. M. J Keunen, slaagde te '8 Hage voor het 2e gedeelte van het examen voor cand. gemeente secretaris. Zondag speelde de voetbalver- eenlging PSV te v.m. Besoijen in den seriewedstrjjd van BSV en won met 4-1. De uitslag van de damwedstrtj- den bij V. Y. in hotel van Strien is: Simultaanpartij van F. Raman, Am- sterdam, kampioen van Nederland. Gespeeld 16 partijen, gewonnen 13, remise 2, verloren 1. Driekamp: A. de Qraag, Heusden, (meesterdammer), F. Raman 2—0, A. de Qraag—Q. Boost Breda, kampioen van N.—Brab. 1—1, Q. Boost—F. Raman 11, zoodat onze stadgenoot won met 3 p., terwijl Boost er 2 en Raman slechts 1 behaalde. De Raad der gemeente Raamsdonk kwam Vrijdagavond om zeven uur bijeen onder Voorzitterschap van Burgemeester Moons. Alle leden waren aanwezig De notulen der vorige vergadering werden goedgekeurd. Voor kennisgeving werden aange nomen de goedgekeurde besluiten van Gedeputeerde Staten, en wel de verordeningen op de heffing van een Rioolbelasting A. en Rioolbelasting B Verordening op de heffing van eene belasting op de verzekering tegen brandschade van in de gemeente zich bevindende onroerende goederen, alsmede van eene overeenkomstige belasting voor zooveel die goederen niet verzekerd zijn Eenige verzoekschriften werden aan gehouden om deze te behandelen bi] de gemeentebegrooting voor 1934 o a. van den Directeur van de R. K Mili taire Vereeniging te Venlo van den Directeur van de R. K. Militaire Ver eeniging te Breda, om een jaarlijksche subsidie van f25uit de gemeente kas; van J. G. Simons te Tilburg om verhooging van zijn pensioen als veldwachter dezer gemeente; van de V leeschkeuringscommissie in dekring Raamsdonk om de vergoeding voor het gebruik van een transportmiddel voor den Directeur van den Vleesch- keuringsdienst wederom te brengen op het oorspronkelijke bedrag f500, per jaar. Verslag van den toestand en de verrichtingen van het agentschap der arbeidsbemiddeling over het jaar wordt ter inzage gelegd. De Gemeenteraad verleende zijne medewerking tot het beschikbaarstellen van de benoodigde gelden voor aan schaffing van leermiddelen, ter uit breiding, vernieuwing en aanvulling, ten behoeve van de N. H. bijzondere school voor Ulo en gewoon onderwijs te Raamsdonksveer, als voor voor de aanschaffing van nieuwe leermiddelen, ter vernieuwing van een verouderd systeem en aanvulling ten behoeve van de N. H. school te Raamsdonk (dorp). Op dit verzoek is het vorig jaar door den raad afwijzend beschikt, het schoolbestuur is hierop in beroep gegaan bij de Kroon, en is toen in het gelijk gesteld. Vastgesteld werd het bedrag der gemeentelijke vergoeding der kosten van instandhouding van de bijzondere scholen in deze gemeente, bedoeld in artikel 101 der Lager-Onderwijswet 1920 over het jaar 1931 en wel voor de scholen voor gewoon lager onder wijs a f5,13 per leerling en voor de leerling en voor de N. H. school voor uitgebreid lager onderwijs op het Veer a f 14,47 per leerling. Hierna werd vastgesteld het voor schot op de gemeentelijke vergoeding overeenkomstig artikel 101 der Lager Onderwijswet 1920, ten behoeve van de scholen in deze gemeente over het jaar 1933. Het bedrag van het gevraagde voorschot wordt vastgesteld op 80 ten honderd, berekend naar f 5.13 uitgave per leerling voor de scholen voor gewoon lager onderwijs en naar f14 47 uitgave per leerling voor de N. H- school voor uitgebreid lager onderwijs op het Veer. Afwijzend werd beschikt op het ver zoek van de huurders der midden standswoningen, om vermindering van huur met een gulden per week. De raad is van oordeel, dat de thans gel dende huurprllzen van f 8 50 (een woning), f 6 50 (de woningen met erker) en f 5 50 (de woningen zonder erker) per week niet te hoog moeten worden geacht, mede in verband met het feit, dat voor minderwaardige wo- ntugen in deze gemeente een hoogeie huufpriji wordt Deiaald, Besloten werd in de kosten der werken, welke door Waterschappen ter bestrijding van de werkloosheid worden uitgevoerd, en die na aftrek van de Rijksbijdrage voor hunne reke ning blijven voor hoogstens de helft bij te dragen. Van Seeters vraagt waarom de werk zaamheden van de verhooging van de Dongekaden nog niet zijn hervat en wat daarvan de oorzaak is. De Voorzitter zegt dat de schuld niet zit bij* het Gemeentebestuur, maar dat den waterschappen de voortgang der werkzaamheden tegenhouden. B. en W. hebben de betrokken polderbe. sturen verzocht het werk te hervatten, maar tot dusver zonder resultaat. Het Gemeentebestuur zal nogmaals de polderbesturen aanschrijven en hen met grooten aandrang verzoeken het werk zoo spoedig mogelijk voort te zetten. Vastgesteld weid nierna hel primi tief konier der riooibelasiing B. De ontwerpbouwverordeiitng werd tot onderzoek gesteld in handen eener commissie bestaande uit de hceren Mr. Th. Heere, D. Lankhuijzen, C. C. de Bont en W. F. M. de Kiijn. Hierna werd de vergadering gesloten. LAATSTE BERICHTEN, üe Paus weigert concordaat met Duitschland. Men seint uit Rome aan de Msb.: De Duitsche vise-kanselier, von Pa pen,* werd heden door Z. H. den Paus in audiëntie ontvangen. De H. Vader heeft geweigerd het ontwerp-concordaat tusschen het Va- ticaan en Duitschland te parafeeren, wijl hij de vrijheid en het bestaan der Katholieke organisaties en vereeni- gingen verzekerd wil zien. CORRESPONDENTIE. H. C. P. Uw Ingezonden stuk komt a s. Zaterdag. Verschillende andere stukken in 't volgend nummer. RED. AGENDA. WAALWIJK. Donderdag 8 uur. Repetitie W.Q.V, Gymnastieklokaal. Vrijdagavond 5.30, 7 en 8.30 uur repetitie adspiranten W.Q.V. Zaterdagmiddag van 2—4 uur oefen- vlucht TBC.-vlucht vanuit Wouw. Zaterdag 8'/a uur. Algem. Repetitie Liedertatel Octening en Vermaak. Zondag 12 uur. Kermismatlr ée der Liedertafel Oefening en Vermaak. MARKTBERICHTEN. Rotterdam, 4 Juli. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 205 paarden, 10 veulens, 704 magere runderen, 819 vette runderen, 197 vette kalveren, 705 nuchtere kalveren, 196 graskalveren, 174 schapen of lammeren, 5 varkens, 10 biggen en 9 bokken of geiten. Prijzen per half kg.: koeien 1618 c., 2326 c., 27,529 c.; ossen 1617 c., 2122,5 c., 2426 c.; stieren 17 19 c., 20 c., 2324 c.; kalveren 1520 c., 2527,5 c., 3035 c. Prijzen van mager vee per stuk: melkkoeien 100235, kalf koeien 110255, stieren 50280, pinken j 3060, graskalveren 2060, vaar zen 5590, paarden 100220, slachtpaurden 100200, hitten 50 —100, veulens 3070, fok nuchtere kalveren 611, slacht nuchtere kal veren 36, biggen 611, per week 0.60—1,10. Tel. 173 Anno 1882 II II II II II II

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 7