i UN HET DHL H. Kolsteren-Lagarde Berg mans-Smits, Hoe Waarooi H. Kolsteren-Wrde koekjes: Prima Bonbons en Chocolade H. Kolsteren - Laöarde ATTENTIE Luxor Bioscoop. Orgelconcert. Goed en Goedkoop koopen Omdat Heden ontvangen Bonbons en Biskwie. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. SIGAAR van 6 ct. lib Limonade en Sodawater Limonades Victoriawater Gedistilleerd illlilMHillillliHil—llll lllll No. 56. Zaterdng 8 Juli '33. 56e Jrg. in DERDE BLAD. Onze kantoren zullen in de aan- staande week GESLOTEN zijn vanaf Zaterdagmiddag 5u. tot en met Dinsdagavond. (Alleen spoedgevallen uitgezonderd). De verdere dagen zijn deze geopend van 8—6 uur. „De Maandagmorgen" ver krijgbaar Maandag van 8—11 uur. PROVINCIAAL NIEUWS Waalwijk, 7 Juli 1933. KERMIS 1933. We hebben het kermisvermaak al dikwijls hooien vonnissen als iets Jat uit den tijd is en dat ontaard is in een massale danspartij. Het moge waar zijn dat het dansvermaak, of zooals anderen het noemen de danswoede, in de laatste jaren als de voornaamste kermispret beschouwd wordt, dat neemt nog niet weg dat de eigenlijke kermisattracties hun reden van be staan behouden. Van tijd tot tijd heb ben wij er immers behoefte aan ons eens flink te laten dooreen schomme len op een cake-walk of waterval of hoe men het noemen wil. Er zijn inenschen die dat dwaas vinden en die lachen om groote menschen die zich zoo laten rondsollen. Maar is het wel zoo dwaas? Houden ook die groote menschen niet iets in zich van het kind, dat kraait van pret als het op een hobbelend paard in de rondte draait? Daarom mag men al eens om die kennis-dwaasheid lachen, af schaffen kan men ze niet en ze houdt ondanks alles haar charme: de char me van hel blinkende klatergoud en van valsche orgelmuziek. Zoo staan we ook in Waalwijk weer aafi den vooravond van het jaarlijksche kermis festijn. Er wordt veel'geklaagd, maar ook vorige jaren deed men dat, en toch deelde men in de feestvreugde. ïs er reden om te veronderstellen dat het dit jaar weer niet evenzoo zou gaan? Wij gelooven van niet en verwachten dat Waalwijk weer goed en vroolijk en op gepaste wijze zijn kermis zal vieren. Wat er te doen is. Als gewoonlijk zullen we hier trach ten een opsomming te geven van wat er met de Kermisdagen zooal te doen is. Oudergewoonte zal de Liedertafel „Oefening en Vermaak" de kermis! openen met een matinée op Zondag- hiorgen in „Musis Sacrum". Elders in dit blad vindt men het programma voor dit matiné opgenomen. Wij ver wachten dat weer velen morgen in Mu sis Sacrum hun kermis zullen begin nen ery dat het er dus vol zal loopen. Maandag is 't de liedertafel Tot Bloei der Toonkunst die matinée geeft, n.l. in de zaal van café P. v. Crom- voirt te v.m. Baardwijk. Ook hier zal men niet over belangstelling te klagen hebben, vooral daar het duo Martini- Jeanette zijn medewerking zal verlee- nen. Na afloop is er groot bal. In de zaal der R.K. Werkliedenver- eeniging wordt Maandag eveneens matinée gegeven. De Harmonie St. Cris- pijn voert een goed samengesteld pro gram op en de Tooneelvereeniging D.V.S.V. zal haar medewerking ver- leenen door een tweetal kluchten ten tooneele te brengen, die goed bij de kermisvreugd passen. Een belangrijk nummer van het programma wordt nog geheim gehouden, zoodat de be zoekers op een verrassing kunnen voorbereid zijn. Woensdagavond is er in den Gilden bond groot concert, dat verzorgd wordt door het dubbelmannenkwartet „Zang en Vriendschap". In het programma is een goede plaats toebedeeld aan het komische. Vooral de operette „Als Mijnheer van Huis is" belooft een lachsucces te worden. Verschillende café's hebben weer voor de noodige attractie's gezorgd. ïn Hotel Verwiel zetelt Siin Kentu cky's Attractie Band, een ensemble dat in verschillende groote steden met veel succes is opgetreden en dus ook hier in Waalwijk wel een flinke aantrek kingskracht zal bezitten. Maandag en Dinsdag is hier bovendien dancing. In „de Twee Kolommen" verzorgen de „Teknir Syncopaters" weer de ge- lieele week de muziek. Aanbeveling behoeft deze kapel niet, men herinnert ze zich nog wel van vorige jaren. Voorts treden in de eerste helft der week op de bekende transformatie- duetten Henny en Willy v. Noordt, en in de laatste helft het bekende zan gerspaar Jo en Piet Schuurmans. Op de Zondagen en Vrijdagmorgen is er matinée. Het ensemble Gebrs. v. d. Akker zit In café „de Korenbeurs" en zal daar het publiek wel weten te vermaken. Ook het bekende humoristen-duo v. Engelen-Didden treedt hier op en van Russell. van Hero en Polak enz. Groote sorteering. De fijnste merken. Groolestraat Waalwijk Hoofdagent der „PERL" 50298 voor Waalwijk en Omstreken. voorts nog de beroemde clowns „de Vitalins". De dansliefhebbers zullen hun hart weer kunnen ophalen. Behalve naar de danstent van Jacobs op het kermis terrein kunnen wij hen naar de vol gende gelegenheden verwijzen. „Musis Sacrum" is eiken dag van 511,30 uur voor dansers geopend en Vrijdag's bovendien nog van 113 uur. Herman Rinket en zijn vroolijke Boys zullen wel voor een lustig stukje mu ziek zorgen in een smaakvol versierde zaal. De „Luxor Bioscoop" is zooals tel ken jare voor de kermisdagen in een danspaleis omgetooverd. Een prachtig orgel zal de nieuwste schlagers ten gehoore brengen. In café Wed. v. Helvoirt in de Put straat wordt eveneens gedansen. Ook hier is voor prima muziek 'gezorgd, zoodat ook deze zaal menig danslief hebber zal trekken. In Baardwijk is café W. van Helvoirt de dansgelegenheid, een prachtig orgel is er geplaatst. De groote Schouwburgloge van L. Dassi, die weer in de Mr. v. Coothstr. is opgeslagen, geef ook dit jaar weer een goed verzorgd program. Wij ver wijzen daarvoor naar de publicatie el ders in dit blad. Een avond in deze Schouwburg doorgebracht is goed be steed. Voor liet bioscoop-publiek is, de her opening van de Witte Bioscoop onder den naam R.D.B.-theater een aange name klank. Eiken avond, behalve Woensdag zijn er voorstellingen. Voor het geheele programma zie men de ad vertentie. Wie het drukke kermisterrein eens wil ontloopen kan hij de café's „Gal- genwiel", „Huize Roestelberg" en J. Trompen, eenige uurtjes in de vrije natuur vertoeven. Heden Zaterdagavond van 7-11 uur Vrij Entrée. Op het kermisterrein. Het kermisterrein is dit jaar een be duidend stuk uitgebreider dan vroeger. Wij gaven Woensdag reeds een op somming van de talrijke attracties, waarvan een danstent van Jacobs, de Steiwand van Gigengank, de Zweef- caroussel van Verdonk, de Stoom- caroussel van v. Bergen, de Autoscooter van Robben, de draaimolen van v. Reeke, de cake-walk van v. d. Veen en het Theater van Boltini wel de voornaamste zijn. Velen zullen het met ons jammer vinden den mooien draaimolen van Gie- sen oj) de Markt te missen. Niet min der dan 43 jaren, zonder onderbreking, was deze een der voornaamste attrac ties van het Waalwijksche kermister rein, die vooral door de jeugd zeer ge zocht was. Men kan zich hier de ker mis zonder Giessen haast niet voor stellen. Thans is deze caroussel in v.m. Baardwijk geplaatst. Ook daar zal zij wel vele draailustigen tot zich trek ken. Tot slot: aan allen een prettige en gepaste kermis. Groot Kermismatinée der Liedertafel „Oefening en Vermaak". Der traditie getrouw zal ook Zon dag de liedertafel „Oefening en Ver maak" wederom de Waalwijksche ker mis openen met haar Kermismatinée in Musis Sacrum, 't Is in den loop der jaren als het ware een gewoonte ge worden van het uitgaand publiek om ee*rst aan dit matinée een bezoek te brengen en van daaruit de verdere ge legenheden op te zoeken. Wij twijfelen dan ook niet of Mu sis-Sacrum zal a.s. Zondag wederom vol loopen, te meer daar onder de kun dige leiding van den heer Gerritsen ons oude mannenkoor een zeer varieerend en gezellig programma zal ten gehoore brengen. Wij noemen achtereenvolgens: 1. Zegepraal, T. Brandts Buys, Mannenkoor. 2. O Pepita, Müller, A. B .C., Zöllner, Dubbel Mannenkwartet. 3. a. Vlamisches Tanz liedchen, E. Lendoai, b. Biergalop, v. Paaschen, Mannenkoor, i 4. Bei uns zu Haus, Groote Wals m. begeleiding, J. Strauss, Mannenkoor. Naast het machtige „Zegepraal" is ook voor het meer vroolijke kermis- genre gezorgd, terwijl een echte melo- dieuse Strauss-wals het slot zal vor men. Deze matinée is voor ieder vrij toe gankelijk, vangt aan ten 12 uur en is bijtijds afgeloopen, zoodat na afloop nog volop tijd is om andere vermake lijkheden te bezoeken. Meyer Hamel's Revue 1933. De Kermis 1931 bracht U de Succes revue „Hallo Hierheen" van Rido. De Kermis 1932 bracht U de Schlager revue ,,'n Geel Bandje Meneer" van Meyer Hamel. Thans brengen wij U in 1933 als klap op de vuurpijl de sensatie revue „De Bilt Seint..." door Rido en Mever Ha mel tesainen vervaardigd. De groote reputatie van beide au- is de leus van iedereen. Hierin slaagt U bij die U een groote sorteering brengt in: Kousen Sjaals Overhemdem Sokken 15 ct Handschoenen, Kraagjes Boorden 20 ct. Pochets 11 ct. Handwerk Babyartikelen Dassen 29 ct. Bretelles 49 ct. ADR. BERGMANS—SMITS Markt 1 WAALWIJK Uk en hebt U nog geen naar Uw smaak gevonden U nog niet kocht bij Grootestr.201 Waalwijk ZIET ONZE SPE- CIALE ETALAGE. teurs als revue specialisten waarbor gen een ongekend succes en terecht. „De Bilt Seint..." heeft stormenderhand Nederland veroverd. Meer dan 6 maan den werd deze rev ui te Amsterdam en Rotterdam voor stampvolle zalen opge voerd. En dat in deze tijden De hoofdrollen zijn in handen van Henriette Davids, de populaire revue ster, die in deze revue tevens haa'r 30- jarig tooneeljubileum vierde, en hier ter stede vooral hekend is uit de Bouw meester revue, terwijl het de directie gelukt is de eerste revue-komiek van ons land, Sjdvain Poons, „de populaire man" van Amsterdam en Rotterdam aan het gezelschap te verbinden. Bij dit „koppel" waaraan Jan Blok als derde toegevoegd is, is het komische gedeelte in vertrouwde handen. Verder treden op Sophie Kohier en Ad. Willebrandt die voor het vocale gedeelte zullen zorgen, Rika Davids, commère en Alex. Lndowsky met zijn 12 girls. Als bijzondere attractie zal in deze revue optreden Tatjana Tamarova, solo-danseres van de Kon. Vlanmsche Opera. Een schat van costuums en décors, vervaardigd op Nederlandsche Ateliers naar modellen van Pascaud, Caston Zanel, Delattre en Max Weldy te Pa rijs, gedragen door de bloem der Hol- Iandsche meisjes, schitterende licht effecten (ontwerp Dennis Prosdy) en het orkest onder de beproefde leiding van de radio-kunstenaar John Brook- house Mac Carty, zullen U in vervoe ring brengen. Tienduizenden in den lande geno ten reeds van de Revue „De Bilt Seint door de drie radio-uitzendingen (een unicum). Thans bent U in de ge legenheid deze revue met eigen oogen te aanschouwen. Summa Summarum: een Nederland sche revue, vervaardigd door Neder landsche auteurs, gespeeld door Ne derlandsche artisten en musici. Een Nederlandsche onderneming verdient den steun van alle Nederlanders. Wij zijn er van overtuigd, dat, het geen proefondervindelijk in Amster dam en Rotterdam reeds gebleken is, door de samenwerking van Rido en Meyer Hamel, het succes van „Hallo Hierheen" en ,,'n Geel Bandje Meneer" ook te dezer stede in elk opzicht zal worden overtroffen. Wij kunnen dus een bezoek aan de revue „De Bilt Seint..." ini de Schouw burgloge „Dassi" aan de Mr. v. Cooth- straat, op 13, 14, 15 en 16 Juli, 8 uur, warm aanbevelen. Zoekt toch op vreemden bodem niet Wat het eigen land U biedt. Een interessant bezoek! A.s. Zondag zullen een 100-tal leden van den Haagschen Schoenmakers- bond (voorzitter de heer Jan Th. Drese) met 6 auto-bussen een bezoek brengen aan Waalwijk en Omgeving. Waar dezo bezoekers voor een groot deel oud-Waalwijkers en Langstraters zijn, zal dit wel een interessant en pret tig bezoek worden en zal de Waal wijksche kermis bij velen goede oude herinneringen oproepen en er niet weinig door opgevroolijkt worden. Uitslag Aanbesteding. Uitslag der door het Architecten bureau van Ree Bossaerts te Waal wijk gehouden publieke aanbesteding voor het verbouwen van een dubbel woonhuis voor den heer J. Schamber- gen te Waalwijk: J. Kooien, Waalwijk 2833. J. Molegraaf, Capelle 2696. P. Kramer, Genderen 2390. M. Wijnands, Waalwijk 2370. J. v. d. Broek, Waspik 2354. L. Fitters, Waspik 2349. J. Nieuwenhuizen, Sprang 2340. Gegund aan den laagsten inschrijver. Verkooping. Bij den gisteren-avond in de Twee Kolommen ten overstaan van notaris Christ gehouden toeslag van de on roerende goederen der familie v. Dijck- Tijssen, aan de Groote Straat alhier, werd de generale massa gemijnd dooi den, heer Ivo van Haren, alhier, ad 31500, zijnde 6000 hoven den ge- neralen inzet. Ongeval. Mej. H. in de St. Crispijnstraat viel van een tafel waarop zij stond om rui ten te zeemen. Daarbij kneusde zij haar linkerpols zoodanig, dat zij zich onder geneeskundige behandeling moest stel len. een groote sorteering -JtJne Probeert ook allen eens onze 2 ons voor 25 cent. Ruim gesorteerd in luxedoozen Grootestr. Waalwijk Waalwijksche Zwemclub. In de laatste week 712 bezoekers. Temperatuur 22°. Kostelooze Rijwielbelastingmerken. Even als vorige jaren zal door den Rijksontvanger buiten de gewone kan tooruren gelegenheid worden gegeven om kostelooze rijwielbelasingmerken aan te vragen en te ontvangen, en wel op de navolgende dagen en u'ren: Dinsdagen 18 Juli, 25 Juli en 1 Aug. a.s.; Vrijdagen 21 Juli, 28 Juli en 4 Aug. a.s., steeds des nam. van 68 uur. Voor hen, die buiten de gemeenten Waalwijk, Drunen en Nieuwkuijk wo nen en om de een of andere reden moeilijk naar het Ontvangkantoor kun nen komen, zal gelegenheid worden gegeven om bij den assistent-dienst- geleider der belastingen van hun woon plaats een merk aan te vragen. In dit laatste geval zullen zij aldaar later ook het belastingmcrk in ontvangst moeten nemen. Recht op een dergelijk merk hebben alleen zij, die niet in de Rijksinkom stenbelasting zijn. of worden aangesla gen over het belastingjaar 1933-34, hoofd van een gezin zijn en 't rijwiel voor hun beroep noodig hebben.Ge- bruiken zij het rijwiel om er mede naar hun werk te rijden, dan moet dit meer dan een half uur van hunne woning zijn gelegen. Zoolag men werkloos is, kan geen vrij-merk worden aangevraagd en om werk te zoeken wordt het niet ver strekt. Heeft het hoofd van een gezin zelf geen rijwiel noodig voor zijn beroep, doch wel één der leden van dit gezin, dan kan deze door hem worden ge machtigd om een wij-plaatje te ont- \angen in zijn plaats. Beide personen mogen dan evenwel niet in de Rijks inkomstenbelasting zijn of worden aangeslagen. Is inen reeds in het bezit van een aanslagbiljet voor 1933-'34 dan gelieve men dit mede te brengen. Nog wordt men verzocht niet tot de laatste dagen uit te stellen, doch zoo spoedig mogelijk te beginnen met het doen der aanvrage. Ten kantore kan dit reeds nu geschieden. Voor de aan vrage moet de belanghebbende zelf verschijnen, hetzij dus hij den Ontvan ger of hij den dienstgeleider. Het afha len der plaatjes kan door gemachtig den geschieden. Vergadering Wit-Gele Kruis. Donderdagavond hield 1de vereeni ging „Het Wit-Gele Kruis" in de groote zaalvan den Gildenhond een zeer slecht bezochte jaarvergadering. De voorzitter, de heer Arn. Verwiel, komst, die hij weet aan de weersge- betuigde zijn spijt over de slechte op- steldheid en aan het feit dat de leden zich hij het bestuursbeleid kunnen neerleggen. Spr. somde in zijn ope ningswoord allereerst de redenen op, waarom deze jaarvergadering later dan gewoonlijk wordt gehouden. Op de eerste plaats waren er verschillende omstandigheden huiten den wil van het bestuur, die oorzaak waren dat in de eerste maanden moeilijk vergaderd kon worden. Bovendien heeft het be stuur langen tijd gezocht naar een of andere attractie, die geen geldelijke of- Iers zou vragen, doch hierin is liet niet geslaagd. Tenslotte heeft liet bestuur zoo lang mogelijk met deze vergadering ge wacht met het oog op de ziekte van den H. E. heer Deken van Riel. Tot spr.'s groote spijt kan Z.H.E. ook thans niet aanwezig zijn, ofschoon zijn toestand voorinTgïïann'e iLs. Spr. wenscht hem een spoedig en algeheel herstel toe. De voorzitter wees vervolgens op den slechten finantieelen toestand der vereeniging. Het saldo eind 1931 be droeg 2156.57 en eind 1932 2145.95, zoodat de vereeniging weliswaar niet armer is geworden in dit verslagjaar. Spr. legde er echter den nadruk op dat het verslag over 1933 een somher der beeld zal geven. Er dreigt een aan zienlijk tekort, vooral daar de gemeen telijke subsidie met niet minder dan 650.verlaagd is. Spr. bedoelt met deze mededeeling allerminst critiek te geven op het gemeentebestuur. Inte gendeel was het hein een behoefte nog maals dank te brengen aan de plaatse lijke overheid, die steeds blijk heeft gegeven een open oog te hebben voor de volksgezondheid. Spr. begrijpt dat men dit offer van de vereeniging ge vraagd heeft, al is het offer dan ook buitengewoon zwaar. Spr. sprak ech ter de hoop uit dat in de toekomst zoo eenigszins mogelijk de oude subsidie weer zal worden uitgekeerd, opdat alle instellingen van het Wit-Gele Kruis zullen kunnen blijven functionneeren. Spr. somde deze verschillende be- belangrijke werkzaamheden nog eens op: wijkkraamverpleging, ziekenver pleging, kinderconsultatiebureau, con sultatie-bureau praenatale zorg, hulp in de huishouding en uitleenen van artikelen. Het Gemeentebestuur kan zich dan ook, aldus spr., ervan over tuigd houden, dat de vereeniging zal trachten de eindjes zoo lang mogelijk aan elkaar te blijven knoopen. Het bestuur is zorg gewoon en vreest geen moeilijkheden, doch als het touw te kort wordt om alles te omspannen, zal het I hoe ongaarne ook een of andere tak van werkzaamheid moeten laten vallen, ofschoon het zich er van bewust is, dat dit waarschijnlijk tot groot nadeel zou zijn voor de volksge zondheid. Het is bijna zeker dat het jaar 1934 nog grootere moeilijkheden zal bren gen. Vandaar dan ook dat het bestuur gemeend heeft het punt contributie- verhooging op de agenda te moeten zetten. Dat in 1932 geer^ giften zijn binnen gekomen (in 1931 310) weet spr. aan de crisis en het stemde hem dank baar dat 1933 in dit opzicht beter in zette, doordat van verschillende zijden kleinere bedragen inkwamen. Spr. dankte de milde gevers. Voorts bracht hij dank aan allen die de vereeniging hun moreelen en financieelen steun gegeven hebben en in het hijzonder den Geest. Adviseur, den H.Eerw. Heer Deken van Riel, de Eerw. Zusters en dames verpleegsters, de doktoren, huis houdsters en de pers. HERO PERL a

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 9