ileum lil Huisluid Dienstbode flaitCRPölder Huil. Brieven. Haarlui Enveloppen aa Dames-correaioniientie. 1 L. W. J. C. CHRIST J gevraagd aan te besteden: het schouw maken in den Buiten polder van Waalwijk. ATTENTIE S. V. P, Ie soort prima HORELLEN zijn het geheel dezelfde factoren als bij de wollenstofien- en schoen industrie, die den achteruitgang be werkstelligden. Dit blijkt o.m. uit het voortgezet personeelsontslagbij 34 zoollederfabrikanten, die per i Januari 1931 509 arbeiders in dienst hadden, was de personeelssterkte op 1 Januari 1932 546 arbeiders en per 1 October 1932 483 arbeiders. Bij 10 overlederfabrieken waren, deze cijfers resp. 1120, 1034 en 1000 arbeiders. Oorzakenverminderd gebruik, daling export en stijging import. De daling van den export en stijging van den import had tenge volge dat ons exportsaldo, dat in de 5 voorgaande jaren zich bewoog tusschen en 7.5 millioen gulden, veranderde in een importsaldo van 1.3 millioen gulden. Grootearbeidersdemonstralie. Op Zondag 3 September zal op initiatief van den Bosschen Dioc. Het café van den heer J. Quirijns aan de Vaartkant alhier, clublokaal der Hengelaarsvereeniging „De Maas mond" is door de „Algemeene" Hen. gelaarsbond erkend als Bondscafé. l/ Het 4-jarig dochtertje van den Heer H. M. alhier kwam j 1. Zaterdag in een onbewaakt oogenblik in een pan kokend water te vallen, met het noodlottig gevolg, dat het zich dermate brandde, dat geneeskundige hulp nood zakelijk was en door Dr. R, verleend werd. XDe postduivenvereeniging „De Luchtvaart" hield j 1. Zondag een wedvlucht vanuit Lier met den volgen, den uitslag: G. Treffers, 1 17 37, L. de Haan 2 3, P. de Roon 4 19, W. Versteeg 5 18 25 38, W. Mande- makers 6 47, M de Jong, 7 34 53 54, A de Jong 8 40 41 49 50, J. v. Doornik 9 10 44, A. Spierings 11 13 15 23, H. Dekkers 27 30 42 43, A. Klootwijk 16 33 35 45, J. Blom 20, U7 u- a k a it* au i A* Verslee£ 21 22 32, P. Verhagen Werkhedenbond te Eindhoven worden 24, H. Rozenbrand 26 28 46, G. Stam gehouden een groote demonstratie van 29> J. Versteeg 36, P. Bakkeren 39 alle Katholiek georganiseerde werklie- ----- - den wonende in het Bisdom 's-Bosch, dus voor alle leden der R. K. Werk- liedenvereenigingen en Vakbonden tot ons Diocees behoorende, Ook „De Jonge Werkman" zal aan dezen Bondsdag van den Bosschen Dioc. Werkliedenbond deelnemen. De meetingsleuze en tevens het onderwerp dat zal worden behandeld door den bekenden Pater Jacobs uit Heerlen zal zijn »Voor sociaal en geestelijk hersteld. Ongetwijfeld een actueel onderwerp in dezen gistenden tijd. In den namiddag zal in de binnen stad van Eindhoven een betooging worden gehouden, waarna op het Sportterrein der Paters Augustijnen een openluchtmeeting zal p'aats heb. ben, waarna de demonstratie zal worden besloten met een kort Lof op ditzelfde terrein. DRUNEN. Zaterdag j.l. had in café Vissers een aanbesteding plaats voor het bouwen van een woonhuis, voor rekening van den heer Jac. Merkx alhier, onder architectuur van den heer v. d. Hout, te 's-Bosch. Ingeschreven werd als volgt A. van Iersel—Merks Drunen f2979 Gebr. Jehocl Drunen f2810 H. Jehoel D.'unen f2699 L. van üers Drunen f2602 Ingeschreven voor verfwerk F. Hombergen Drunen f280 J. Veldhuizen Drunen f221 W. Sambeek Drunen f220 L. Brok Drunen f195 j Het werk is gegund aan de laagste inschrijvers. Het bouwen van een woonhuis voor rekening van J, van Beers— Broeks 48, C. Rozenbrand 51 52, - Tot lid der oudercommissie der O. L. School a d. Loonschendijk is benoemd de heer A. Blom te Vrijhoeve- Capelle. WASPIK. De dochier van dhr.C. K. had het ongeluk te dicht bij een brandende kachel te komen, zoodat hare kleeren vlam vatten. Door yiings toegeschoten hulp werden de vlammen spoedig gedoofd en werd erger voor komen. Zij liep echter verschillende brandwonden op, die door Dr. W. werden verbonden. Onze dorpsgenoote Mej. A. Kamp slaagde dezer dagen voor het examen le rares akte Na. (lingerie en costume, naaien). Zij genoot hare opleiding bij de R.K Huishoud- en Industrieschool, St. Janssinge! te 's Hertogenbosch. RAAMSDONKSVEER. De heer Adr. Nollen alhier slaagde dezer dagen voor het voorbereidend examen Ge meente.administratie. Aan den aannemer A. J. du Pont is opgedragen het verbouwen van een woonhuis voor J. M. van Rooijen aan de Julianalaan. In het 2e kwartaal 1933 werden in den kring Raamsdonk aangegeven, voor normale keuring 191 runderen, 42 vette kalveren, 1 eenhoevig dier en 377 varkens; aantal noodslachtingen 2 runderen; gestorven slachtdieren 4 runderen, 4 graskalveren 5 eenhoevige dieren en 3 varkens; het aantal afge- keurde slachtdieren bedroeg 17. De dienstplichtige J. M. Spuij- broek, der lichting 1933 is voor één jaarvrijgesteld wegens kostwinnerschap. Tijdens het groot Nationaal Concours voor Muziek. Fanfare directeur dhr. v. Loon uit Raamsdonk goed uitgevoerd, hetgeen wel tot uiting kwam door het langdurig applaus van het talrijke publiek dat dit concert beluisterde. Raamsdonk 's harmonie kan verze kerd zijn dat zij een zeer geslaagd concert hier in Geertruidenberg heeft gegeven. In den nacht van Woensdag op Donderdag j.l. zijn ten nadeele van den landbouwer Staal 3 groote en 8 'jonge konijnen ontvreemd. Van de daders geen spoor. Vrijdagmorgen viel het driejarig zoontje van den parlevinker R. spelen- derwijs in de haven. De 18-jarige groentenkoopman Looren uit Raams- donksveer zag het ongeval gebeuren en wist door spoedig ingrijpen te voorkomen dat het kind jammerlijk verdronk. Hulde aan dezen kranigen redder. Onze stadgenoote G. J. Mulders slaagde te Roermond voor het diploma eindexamen H B S. Onze stadgenoote A Jansen slaagde voor het diploma stenotypiste Engelsche correspondentie. Voor de Evangelisatie Eben Haezer te Raam3donksveer hoopt Zon- dag as. des v.m. 9.30 en des n.m. 2 uur voor te gaan de heer West. straten. de Haan is opgedragen aan den heer 7 v, muzie^ rantare- en Kleingeld, Kaatsheuvel. j Zanggezelschappen zullen door de volgende harmonievereenigingen U Zondag a.s. geeft de harmonie een groot concert «Duinzicht», gelegen nabij mooiste plekjes Volharding« bosch en gunstig zijn dan bezoek gerekend X/ \J «de in café een dei duin. Moge het weer zal zeker op druk kunnen worden. De opbrengst van de schaal- collecte ten bate van liet crisis comité in de R.K, Kerk alhier be draagt f 4.8 T.O.P. II alhier speelde Zondag een voetbalmatch tegen E.V.C. II uit Elshout en won met 2—0. SPRANG—GABELLE (Voorm. Sprang). Dezer dagen reed de landbouwer v. P. uit Capelle met zijn vrachtauto, beladen met hooi, In den bocht bij de Ned. Herv. Kerk alhier, een langs den weg staande bakfiets-wagen van den winkelier v. d. M. omver,-zoodat de inhoud gedeeltelijk voor den ver. koop onbruikbaar werd en 't wagentje gedeeltelijk werd vernield. De leden van de Ned. Herv. Meisjesvereenlging „Persls" alhier maakten j.l. Zaterdag een plezierreisje naar Domburg. Ds. J. H. Gunning E Bz. van Schoonhoven, beroepen predikant bij de Ned, Herv. Kerk alhier, bracht j.l. Viljdag een bezoek aan de ge meente ter kennismaking met Kerkraad en Kerkvoogdij, Des avonds trad Z.Eerw. voor de gemeente op. CAPELLE. Op de Hoogevaart had jl. Zaterdag een ernstig auto ongeval plaats Het kindje van B. werd door een passeerende vrachauto aangereden met het noodlottig gevolg, dat de ontboden geneesheer opname in het ziekenhuis te Waalwijk noodzakelijk oordeelde. Bij het aan het Gymnasium te 's Hertogenbosch gehouden overgangs examen werd van de le naar de 2e klasse bevorderd A. Dekkers en Ella v. d. Hoeven en van de 3e naar de 4e klasse S Kuypers alhier. J.l. Zaterdag reed de vrachtrijder d. H. uit Waspik met zijn vrachtauto aan den spoorwegovergang bij het station CapelleNieuwevaart tegen de neergelaten afsluitboom, zoodat deze afknapte. Behoudens eenige materieele schade liep dit ongeval betrekkelijk &oed af. A.s. Vrijdag 28 dezer zullen de leerlingen der Chr. School a d. Loon- schendijk onder leiding van het onder, wijzend personeel dezer school een schoolreisje maken naar Nijmegen en omgeving. - op het terrein concerten worden gegeven: op 13 Augustus om 8'/ uur n.m. door het 's Hertogenbosch Muziekcorps en op 14 Augustus door het Generaal Koch van der Heijden Muziekcorps uit Zalt-Bommel. Tot voorloopig bestuur van het nieuwe Waterschap Steen van Klooster oord werden gekozen de heeren J. J. v. Oort, A. Z, Snoek, D. Lankhuij. zen Sz., P. A. v. Dongen en A. de Waard. De heer J. Elzerman werd ge kozen tot lid en secretaris van den Chr. Besturenbond alhier. Maandag deden 5 leerlingen der Chr. Mulo eindexamen, drie voor B en twee voor A. Allen slaagden. Het zijn A. de Koning, J. Stolk, A. Liberg, J. Lankhaar en Annie Konings. GEERTRUIDENBERG. Aan ker- misi ermakelijkheden zal het dit jaar op de kermis welke as. Zaterdag aanvangt en Dinsdag eindigt, niet ontbreken. De navolgende attracties zullen op het marktplein verschijnen: Poppenkast, vliegbommensport patat.frite wagen schiettent en lijtrek- sportLunapark luchtschommel.zweef molen draaimolen theater-varieté steile wand; platenwerptenttheater; schiettenthobbelende geitonder- zeebootsportgoochel tent; lachspie- gelhoogvaartemotiebaan vogelpik en diverse suikerkramengebakkra men galanterie kramen visch en zuurkraam palingkraam era noga kra. men. Naar wij vernemen zullen op verzoek van vele ingezetenen evenals te Geertruidenberg, met ingang van: 18 Juli a.9 door de Ned. Spoorwegen marktkaarten naar Rotterdam worden verkrijgbaar gesteld en wel te Raams- donksveer Keizersdijken te Made en Drimmelen. Geldig iedere week op Dinsdag voor de heenreis in de treinen welke voor 12 uur te Rotterdam aankomen, voor de terugreis in de treinen welke voor 18 uur te Rotterdam vertrekken, tegen een zeer geringe prijs van f 1.65 van Geertruidenberg retour 3 kl. f 1,65 van Raamsdonk f 1,50 van Made-Drimmelen„„ Deze gunsiige bepaling zal onge twijfeld door zeer velen op prijs worden gesteld. Zondag j.l. gaf de harmonie St. Bavo alhier op de markt een concert dat alleszins geslaagd mag heeten. De diverse muzieknummers werden onder leiding van den voortvarenden NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusdcn, 18 Juli 1933. Op Zondag 13 Aug. zullen de afgevaar digden van den Rond van Muziekgezel schappen en de besturen der deelnemen de vereenigingen aan iiet festival der R.K. Fanfare officieel ten stadhuize wor den ontvangen door den Edelachtb. Heer Burgemeester. Hierna zal gezamenlijk een feestinarscli worden geblazen voor liet hordes. Vrijdag maakten een 50-tal leerlin gen der Openbare School een uitstapje naar Rotterdam en omgeving. Al liet het weer zich dreigend aanzien, toch bleef het goed, zoodat de jeugd naar hartelust kon profiteeren. Veel van wat voor haar interessant is, werd bezichtigd, o.a. den Dierentuin, de Bijenkorf, etc. Na een voorspoedige reis was men des avonds circa 10 uur weer in ons stadje terug, vervuld van het vele dien dag genoten. De Heusdensche processie naar Ke velaar vertrekt dit jaar op 15 Augustus op den gewonen tijd des v.m. tDe voetbalver. LONGA speelde Don derdag te Haarsteeg vriendschappelijk tegen DVO, doch verloor met 13. Tegelijkertijd nam men den onlangs in den seriewedstrfjd le Haarsteeg gewon nen prijs in ontvangst. Zaterdag nam LONGA deel aan den seriewedstrijd hij Sparta te Andel, kwam uit tegen NOAD uit Wijk en won met 3-1, waardoor zij in de finale geplaatst is. Zondag speelde hier Juliana 2 tegen Hollandia 2 uit Haarsteeg. De uitslag was 22. Tegelijk speelde hsv tegen DVO te Haarsteeg en won daar met 42. Juliana 1 speelde toen in den serie wedstrijd van Steeds Hooger te 's-Bosch en won met 21. -Onze stadgenoote, de jongejuffrouw A. Oerlcmans, is toegelaten tot den len cursus van het gymnasium te 's-Bosch. De heer Gijzelzandt was bij de ver loting in het R.K. Vereenigingsgebouw van een vrije reis naar Rome van een lid der H. Familie, de gelukkige winnaar en zal dus daar te zijner lijd onze H. Familie vertegenwoordigen. De collecte voor het tehuis voor alleen staande blinden te Wolfsheeze, bracht Kaatsheuvel, 18 Juli 1933. Gevallen. Bij het spelen op den zolder van het achterbouwtje viel hel 10-jarig zoontje van R. uit de Tramlaan door een plank en kwam op den steenen vloer terecht. De dokter constateerde een zware her- I senschudding. MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. Rotterdam, 18 Juli. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 223 paarden, 21 veulens, 803 magere runderen, 88G vetle runderen, 334 veile kalveren, 527 nuchtere kalveren, 198 graskalveren, 339 schapen of lammeren, 5 varkens, 4 big gen, 3 bokken of geiten. Prijzen per pond: koeien 1619. 22 25, 27.5—29 ct.; ossen 16—17, 20—22, 23—25 ct.; stieren 16—18. 20, 22—23 ct.; kalveren 17.5—22.5, 27.5—30, 32.5—35 cent. Prijzen per stuk van mager vee: melk koeien 115245; stieren 40280; graskalveren 2060, paarden 90-195; slachtpaarden 90185, hitten ƒ4085 veulens 3070, fok nuchtere kalveren ƒ610, slacht nuchtere kalveren 36; kalfkoeien 125265; pinken ƒ3060; vaarzen 5090; biggen ƒ610; biggen per week ƒ0.601. Veilingvereen. „De Langstraat", Drunen. Prijsnoteering van 15 Juli 1933. Zwarte bessen 22.7023.40; Roode hessen 6.606.80; Witte bessen ƒ7.30; Frambozen 23.1023.50, alles per 100 K.G. BURGERLIJKE STAND. RAAMSDONK. Van 8 t.m. 14 Juli 1933. Geboren Cornells Adr. z.v. Adrianus Th. Vis sers-van Rijn. Johannes T. zv Johan nes C. van Strien-van Dongen. Anna F M dv Hubertus J Vissers-van den Kie- boom. Andreas Chr. zv Antonius A. Joore-Vissers. Overleden Johanna C. Kluylenaar, wed. van Dirk Ant. Klootwijk, oud 80 j. Johannes ITendr. Kieboom, oud 62 jaren. GEERTRUIDENBERG. Huwelijks-aangiften Johannes van Erp, 62 jaar en Maria F. de Vries, 54 jaar. Overleden: Marinus Antonius Mekes, zv A Mekes- Joore, 5 maanden. Gevestigd: Johanna E. P. Mulders van Roermond. Antonius A Zopfi van Oosterhout; Goudina Cornel van Rotterdam. Wil lem Mellcnbergh van Rotterdam. Wit te C. Hage en echtg. van Rotterdam. Cornelis Jongenelis van Udenhout. Vertrokken: Alida G. Weerd naar Tilburg. Pe trus van Geel naar Doetincliem. AGENDA. WAALWIJK. Donderdag 8 uur. Repetitie W.G.V Gymnastieklokaal. Vrijdagavond 5.30, 7 en 8.30 uur repetitie adspiranten W.G.V. W C.B. Vrijdag van 6'/a—8 uur Inkorven Vilvoorde. Zaterdag 8'/3 uur repetitie voor allen Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie voor allen, Liedertafel „Oefening en Vermaak". BINNENLAND. Ontiverp-Marchant gewijzigd. Mlnisler Matchant heeft thans, cm tegemoet te komen aan de bezwaren der Kamer enkele wijzigingen gebracht In zijn ontwerp tot beperking van de Lager.Onderwijsuitgaven. Allereerst brengt minister Marchant het aantal leerlingen, dat benoodlgd is voor de oprichting van een bijzon dere school en dat hij gesteld had op tweemaal de getallen, die de L. O - wet thans noemt, terug op anderhalf maal die getallen. Voorts komt hij tegemoet aan het bezwaar dat de ge legenheid tot beroep ontbreekt. Verder breidt hy de bepaling dat aanzienlijke toeneming of belangryke verplaatsing der bevolking of andere gewichtige omstandigheden tot schoolstichting j aanleiding geven ook uit tot de by. zondere scholen. Verder beperkt hy de maximum afstand die kinderen naar de naastbljgelegen school moeten gaan tot 5 KM. Zooals men weet had de heer Marchant oorspronkeiyk voorge steld 6 K.M. en noemt de bestaande wet 4 K.M. De Rijnvaart-actie. Het Dagbl. van N -B. publiceerde deze week mededeellngen waaruit bleek dat de Rynvaartcommlssie hare bevoegdheden ging uitstrekken tot de tusschenwateren tusschen Rijn en Schelde. De N R. Crt. bericht naar aanleiding daarvan dat de Nederlandsche regeering zich zal blijven verzetten tegen een uitbreiding van de jurisdictie der Rynvaartcommigsie tot de Rynmondin gen en de Tusschenwateren. Verhoogde leerlingenschaal. Naar wij vernemen, ligt het in het voornemen van den Minister van Onderwijs, K. en W. de wet-Terpstra tot verhooging van de leerlingengchaal reeds met ingang van 1 Januari 1934 ie doen invoeren. Zooals men weet, zou voor de vol ledige Inwerkingtreding een overgangs- tyd gelden tot 1 Januari 1935. De bedoeling is nu dezen termyn met 1 jaar te bekorten. GEMENGD NIEUWS. Kankerbestrijding met cobra-gif Professor Calmette heeft in de Académie Sciences te Parijs medege deeld, dat twee geleerden proeven hadden genomen met het bestrijden van kankergezwellen door middel van zwakke doses cobra-gif. Zij waren er in geslaagd de ontwikkeling van zekere gezwellen tegen te houden en de pijnen te verminderen. Na een dozijn injec ties was Calmette er in geslaagd met dit gif gezwellen van aan kanker lij. dende muizen te doen verdwijnen. Groot heidebrand in Marokko. Aangewakkerd door een sirocco Reuter meldt uit Port Lyautey; Door het in brand vliegen van een tractor, die landbouwwerktuigen in beweging bracht, is een groote brand ontstaan in de vlakte van Petit Jean. De brand besloeg 60 K.M.2 en er zijn tal van boerderijen vernield en 21 inboorlingen, die door de vlammen ingesloten waren, zijn omgekomen. Zij waren verkoold. Uit den omtrek wordt hulp gezonden. Doordat er een sirocco waait is het tot dusver nog niet moge lijk geweest den brand te stuiten. ADVERTENTIëN. BUITENLAND. De tfliegloclü van Wiley Post. Uit Moskou wordt gemeld, dat Wiley Posl te Xowosihirsk is aan- gekomen en na een oponthoud van circa 2 uur in de richting van Ir- koetsk is vertrokken waar hij gister middag is geland. De vlucht van hel Ilaliaansche eskader. Balbo heeft verklaard, dat hij met zijn eskader van New York via de Italië zal terugvliegen, zal hij Zaterdag a.s. wegens teleurstelling. Spoedige indiensttreding. 50480 Brieven onder No. der adv. Bureau van dit blad. Het Bestuur schap wenschl van het Water- Inlichtingen worden verstrekt door den Polderopzichter, den heer A. van den Broek, Markt 13 te Waalwijk. 50481 Inschrijvingsbiljetten moeten bij den Voorzitter, den heer H. P. J. HOFFMANS, zijn inge zonden uiterlijk 29 Juli a.s. zal H. A. wijk Notaris te Waalwijk, ten verzoeke van den Heer VERHOEVEN te Baard. Azoren naar Vermoedelijk vertrekken. Wij voeren prachtige voor eigen gebruik. Bijzondere chique modellen voor Vraag U onze monsterboeken eens. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. Het solied gebouwd, goed onder houden Woonhuis met Schuur, T uin en Wei. land te Baardwijk, Laag- einde 28, kadaster Ge meente Baardwijk Sectie E nos. 921, 922 en 430 tezamen groot 45.16 Aren met uit zondering van den sloot aan de Oostzijde van No. 430. Het pand is voorzien van gas, electriciteit en waterleiding. De schuur biedt plaats voor stalling van een paard en eenig vee. Aanvaarding: uiterlijk 7 Sep tember 1933 of zooveel eerder als het door verkooper zal zijn verlaten en ontruimd en mit9 de koopsom voldaan zij. LastenGrond- en andere zakelijke lasten komen voor reke ning des koopers van 1 Jan. '34. Betaling der koopsom vóór of uiterlijk 7 September 1933. De veiling zal worden gehouden bij inzet en toeslag op Donder dagen 20 Juli en 3 Augustus 1933 telkens des avonds te 7 uur in het Café „Het Vosje" te Baard wijk. 50461 Waalwijksche Stoomdrukkerij Aitoon Tielei. MEVROUW, 50482 Wilt U voor den Winter iets fijns in huis hebben, besteld dan heden Uw Morellen. Binnen enkele dagen ontvangen wij een partij tegen billijken prijs. Besteld nog heden. Beleefd aanbevelend H. KLEIJN-TUMMERS. Statlonssfr. 21 - Telefoon 225 WAALWIJK.

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 6