1 ECHO til! BET ZOIfl. H. Kolsteren Lagarde ANTON HOLTGREFc Brief uit Waspik. H. de Bont-v. Hulten SPUITWATER! IJSMACHINES Alexanderwerk WAALWIJK Anno 1882 Tel. No. 173. No. 61. Zaterdag 29 Juli 1933. 56e Jrg. DERDE BLAD. Waspik, 26 Juli 1933 Geachte Lezer, 't Is wel een beetje al te warm om een Waspikschen brief van gewoon formaat te gaan zitten lezen, laat staan van hem te moeten schrijven. Wil ik echter met de redactie goede vrienden blijven, dan zal ik er toch aan moeten beginnen. U kunt mijn babbeltje lezen, zoo U verkiest, en zoo nocdig het blad weer op zijde leggen Ik kleed mij dus in de .nationale dracht" het poloblousje, (wat staan die dingen me afschuwelijk!) en begin De lang besproken mogelijk- heid tot demping van .de Wiel" op het Vaartje is thans een feit geworden Op 18 Juli 1.1. werd dit omvangrijke werk door den Provincialen Waterstaat te 's Bosch aanbesteed O i. zal het een reuzenverbetering geven, als ten minste de politie een oogje in 't zeil houdt, zoodat het Vaartje niet wordt omgeschapen tot een snelheids, baan voor HH. motorrijders en auto. mobilisten. Vooral voor de gezinnen met kinderen zal een zeer scherp toezicht op de maximale snelheden de uitkomst moeten zijn. Naar ruwe schatting zal er ongeveer 12000 kubieke Meter zand noodig zijn om de ge_ wenschte verbetering aan te brengen, en 't valt dan ook niet te verwonderen, dat de demping van dit „poeltje" nog al even op zich heeft laten wachten Ik zou zoo zeggen, nu de Provincie toch aan 't verbeteren is laat ze nu ook gelijk maar even de bruggen over het afwateringskanaaltje wat verbreeden want ook daar is de toestand nu nog juist, als dertig jaar geleden En zoo ,'t er niet meer aanzit", laat men dan tenminste het brugdek over de geheele breedte even hoog maken Reeds meerdere keeren, zagen wij een wiel. rijder, bij het op de brug passeeren van een auto, een halve of heele buiteling maken, doordat zijn rijwiel terecht kwam in de uitgelaagde "trot toirs'. En dat daardoor tot heden geen ongelukken gebeurden is meer geluk dan wijsheid. Waspik is wel aan het modernisee ren, en met name de Kerkstraat gaat zoo een beetjeeen .stadsaspect" krijgen. Reeds voorzien van enkele moderne en gemoderniseerde winkelhuizen, zien we thans weer het statige heerenhui op den Hoek, reeds jaren onbewoond omgetooverd in een „grootestads win keihuis' hetwelk met zijn keurige etalages niet weinig tot verfraaiing daar ter plaatse bijdraagt. Op den anderen hoek is een modern wijnpakhuis ver rezen, dat door zijn strakke lijnen en sobergehouden architectuur op dit centrum een zekere mate van rust en gemoedelijkheid doet neerdalen Was piksche aannemers onder Waspiksche architectuur hebben bij beide panden een bewijs gegeven van hun .kunnen" waarop zij met recht trotsch mogen zijn en den besteders, aan wien stopwoor den als „crisis" en «malaise' onbekenc zijn, wenschen wij een goed rendement Het is momenteel de tijd van va cantie, voor trekken en reizen, naar 't water en de bosschen, en eerlijk gezegd, waren wij een heel klein beetje jaloersch op onze R K schooljeugd, die onder leiding van het hoofd der schoo dezen middag er op uit trokken, om naar hartelust te gaan profiteeren in het Reijensche natuurschoon. Ook wij, grooteren hebben dat noodig Het zou ons wat opfrisschen, en onze „geestes accu" zou opnieuw geladen worden met energie, ausdauer, werklust en aanpakkingsvermogen. Dubbel jammer is het daarom, dat er slechts zoo hee! weinigen zijn die er nu echt eens een dagje van kunnen nemen Ter com. pensatie daarvoor zoeken wij, nood gedwongen thuisblijvers, natuurlijk naar iets anders Wat we echter langen tijd niet vonden Zoo wachten wij bijv. reeds weken op een mooi zomeravond- concert van onze harmonie, maar nog steeds vergeefsch. Hoe heerlijk kan een goed concert den mensch ver kwikken en hoe gezellig is het niet voor de jeugd In ieder geval was het al vast iets. Geachte Lezer, het boven genoemde polohemdje, (dat me zoo foeiIeelijk staat), is intusschen nat geworden van het transpireeren, wes. halve ik er een eindje aan moet maken. Grootestr, 199 201 Waalwijk Telefoon 139. 01 KOLONIALE WAREN COMESTIBLES DELICATESSEN KOFFIE EN THEE Fijne kwaliteiten Uitgebreide sorleering. P r o m p t e bediening. Geregelde besteldiensten in Waalwijk en Omstreken. ADEPT. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 28 Juli 1933. Koopt in Waalwijk. Steunt de WaalwIJksche handel en Industrie. W. B. Volksfeest van Waalwijks Belang. In ons vorig nummer konden wij nog mededeelen, dat Waalwijks Belang op 15 Augustus a.s. groote middag en avondfeesten zal organi- seeren. De plannen zijn om des middags van 4'/28 uur muziek te doen geven op de kiosk op de Markt, o.m. van (>—8 uur een groot concert door de Kon. Harmonie Euphonia van Kaatsheuvel. Ten 8'/2 uur zal een bal—cham- pêtre op het schitterend verlichte marktplein worden gehouden op de nieuwste dansmuziek, versterkt door de stem van de reus, die tot afwis- 1 seling de nieuwste schlagers geeft. oor dit balchampelre wordt op de Markt een plancher opgesla gen van pl.m. 20 x 10 M. De feeërieke verlichting zal aan het geheel een feestelijk cachet geven. Doktersfonds in conflict met de geneesheeren. Het Doktersfonds van de R. K. Werkliedenvereeniging alhier is in conflict gekomen met de plaatselijke geneesheeren. Reeds op de laatst gehouden jaarvergadering der R.K. Werklieden-vereeniging is over deze kwestie gerept en toen werd het be treurd dat het nog steeds niet gelukt was een overeenkomst met de dok toren tot stand te brengen. Thans heeft het conflict zulk een vorm aangenomen dal het bestuur van het Doktersfonds het noodig heeft geoordeeld er een spoedeischen- de algemeene vergadering voor te beleggen. Deze bijeenkomst zal Maandag avond a.s. in de groote zaal van den Gildenbond gehouden worden. Als spreker zal daar optreden de heer Hendriks, voorzitter van den Bond van R.K. Ziekenfondsen in Neder land, die een uiteenzetting van het conilict zal geven. Hel bestuur zal aan de vergadering machtiging vragen om een eigen geneesheer aan te stellen. Ondernemende lonristen. De heer Sjef Trimbach alhier, die zooals wij gemeld hebben Zondag met twee vrienden per fiets naar Rome is vertrokken, is Donderdag avond te Freiburg in Zwitserland aangekomen. De fietstocht ging over Coblenz en Mainz. De jongelui klaagden er over dat zij wegens de groote hitte slechts weinig waren opgeschoten, doch o. i. is dit voor een vierdaag- sche rit een respectabele afstand. werd vastgesteld Zaterdag 2 September «a.s., terwfjl besloten werd het volgend jaar tijdig pogingen aan te wenden om zoo mogelijk op 31 Augustus de feestvie ring te doen plaats hebben. Reeds enkele malen zyn onderhande- .ingen geopend met alle werkgevers van W aalwijk en komt hierbij een woord van lof toe aan een groot getal werkgevers die hunne volle medewerking hadden toege zegd. Zeer jammer is het daarentegen, dat sommige, waarbij de grootste onder nemingen ter plaatse, bezwaren hadden om hun bedrijf op Koninginnedag geheel of ten deele stop te zetten. Als gezegd, zal het volgend jaar nog eens getracht worden ook met die werk gevers tot overeenstemming te komen en hopen wy gaarne dat deze poging alsdan met succes bekroond mag worden. Ongetwijfeld zal het effect van de feestviering, speciaal wat betreft het aankweeken van eerbied en aanhanke lijkheid aan Vorstin en Gezag bij de kin deren, hetgeen bijzonder in dezen tijd met overbodig genoemd mag worden, sterk verhoogd worden, om niet eens te spreken over tal van andere redenen, welke naar voren gebracht zouden kun nen worden. Het programma der vier comité's in de verschillende wijken is ongeveer het zelfde als vorig jaar en deze zullen nog bekend worden gemaakt. Verder werd besloten 15 Augustus a.s. een speldjesdag te organiseeren, waar- van de baten ten goede zullen komen aan het Nationaal Speldjes Comité te Delft. I bedoeling is, dat in iedere gemeente in Nederland zoo'n Speldjesdag voor dit womite wordt georganiseerd, en dat het geld wordt aangewend ten bate van de restauratie der Groote Kerk te Delft. Juist in deze dagen, nu de persoon van Willem den Zwijger in het midden der belangstelling staat, is het wel het ge. schikte oogenblik Nederland te wijzen Grootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor een 364 BETERE HEERENKLEEDING Vanwege Het diploma der kookschool werd behaald door de jongedames N. Oostdijk, D. Vos, J. Proveniers en J. NYillems. De nieuwe cursussen aan naai- vakschool en kostschool vangen in September aan. Leerlingen kunnen zich in de maand Augustus opgeven. aalivijksche Zwenwereeniging Deze week waren er aan hel zwem bad 1834 bezoekers, de temperatuur was gemiddeld 25°. Zaterdagmiddag5 Augustus hebben aan l Zwembad wedstrijden plaats voor kinderen. Tevens zullen dan de «examens» gehouden worden voor het diploma dat door de sport- afdeeling voor geoefende zwemmers is beschikbaar gesteld. WG.V. SijDe W. G. V. gaat in Augustus een uitstapje maken naar Nijmegen en omgeving. Bossche Diocesane Werkliedenbond. Verschenen is het jaarverslag over I 1932 van den Bosschen Diocesanen nP/l. schaffing beschikbaar te hebben het plan opgevat, een afwaterings kanaal vanaf de beneden-Mark naar den Amer te doen graven. De Rijkswaterstaat heeft de op dracht gekregen, met spoed een plan uit te werken. De hitte i^ j tle 8l'oole hitte were Donderdagmiddag op verschillende lagere scholen vrij-af gegeven. 1 ertrek 22 September. Door den Overste van de Con gregatie der Salesianen van Bosco is met f?oedkcnring van Doorl -.ïllentie Mgr. J.H Jansen, Aartsbisschop van Utrecht besloten een reis te organiseeren naar de Eeuwige Stad en hieraan tevens een hezoek aan verbinden. Over een bezoek aan voor dorst, als tafelwater en voor zieken! MaaRf het zelf voor 10 cents per syphon! Koolzuurpatronen Fl. 1.20 per twaalf. Soda, Seltzer. Lithia, Carlsbad, Potasch, Vichy Fl. 1.00 per flacon tabletten. Vraagt het uwen huisdokter I öe syphoa voor Jarenlang gebruik Fl. 5 75. Reeds bij velen in Waalwijk in gebruik! Verdelg vliegen, muggen, kippenluis, springers en ander onhebbelijk gedierte snel en afdoende met onze FLY-TOXSPU8T en FLY-TOX. SNIJBOOftMOLENS! Origineefe PE-DE molens. Met 2 gewone messen Fl. 1.75. Met 2 roestvrije messen Fl. 2.25. Fa. P. T. BIERLAAGH-VAN DER HEIJDEN „Oe SJzer- en Verfhandel" Markt naast het Raadhuis te Waalwijk. Vergadering Centraal Oranje-Comite te Waalwijk. V oensdag 1.1. had een vergadering p.aats van het Centraal Oranje-Comité luder voorzitterschap van den Edel- ichtb. lieer Burgemeester. Voorgesteld werd om het Koniginne- feest voortaan op den dag zelf dus op 31 Augustus te vieren. Hoewel alle aam wezigen er in beginsel mede instemden, bleek het door verschillende omstan digheden niet meer mogelyk, reeds dit jaar de proef te nemen. Als datum van de viering van Koninginneverjaardag op den meer dan treurigen toestand, waarin de Nieuwe Kerk te Delft ver keert, die de laatste overblijfselen bevat van ons geliefd Oranjehuis. Dit nationale monument is dermate bouwvallig dat het eenigszins gevaarlijk moet worden ge acht het te bezoeken. Het rijk en de provincie Zuid-Holland zijn bereid het hoofdaandeel der bouw kosten op zich te nemen, doch de restee- rende 100.000.moeten nog bijeen ge dacht worden, 25.000.— hebben de Delftenaren reeds bijeen gebracht. Om nu ook nog de overige 75.000. te verzamelen, wordt deze speldjesdag in geheel Nederland georganiseerd en wordt n beroep gedaan op iederen Nederland sen en medeburger van welke Godsdien stige of politieke overtuiging dan ook. Het geldt hier niet een kerkelijk of plaatselijk belang, maar een eereschuld die Nederland aan zyn Vorstenhuis heeft. an neer iedereen aan dit plan mee werkt, is het succes verzekerd en kan volledige restauratie ter hand worden genomen, terwijl Nederland zich tegen over de vele buitenlanders niet langer behoeft te schamen, over de wyze, waar op het zijn vorstelijke dooden eert. Wij willen deze gewichtige zaak met nadruk in uwe belangstelling aanbevelen en hopen dat eenieder een speldje zal koopen, wanneer deze 15 Augustus zul len worden aangeboden. Het Bestuur van het Cen traal Oranje Comité: J. J. M. v. HEES WIJK, Secretaris. Aanbesteding. Uitslag der door het Architecten bureau van Ree Sc Bossaerts, te Waalwijk gehouden publieke aan besteding voor den bouw van een woonhuis aan de Noordzijde der Julianastraat te Waalwijk, voor reke ning van den beer W. Teurlings, en met uitzondering van het glas- en verfwerk A. H. Willemsz, Sprang f 9533 J. Nieuwenhuijzen, Sprang f 9322 J. v. d. Meijs, Waalwijk f 9200 Zw. Treffers Zn., Waalwijk f 9140 P. Kramer, Genderen f 8888 J. Leijten, Raamsdonk f 8525 Mertens Sc Weterings, Raamsdonksveer f 8330 Gegund aan den laagsten in schrijver. Geslaagd. Het diploma lingerie en costuum- naaien werd deze week uitgereikt aan de jongedames B. Mouthaan,.!. Smit, P. Straver, '1Vos, G, Bonman, v. Vu uren, G. Ehlert, R. Trom melen, M. v. d. Hoek, J. v. Crom- voirt en S. de Rooij, allen leerlin- Werkliedenbond. Ofschoon de 50.000 nog niet bereikt kon worden is het bestuur over de ledenaanwinst te vreden. Vooral als we daarbij be- denk'en, dat eenige afdeelingeri een aantal leden beneden de 21 jaren moesten afstaan aan De Jonge Werk man en rekening houdende met de tijdsomstandigheden. Ware dat niet het geval geweest, dan zouden de 50.000 meer benaderd, wellicht ge haald zijn. De afschrijving naar De Jonge Werkman is geen verlies. Telden we einde 1931 43.8G8 man nelijke en 1.847 vrouwelijke leden, einde 1932 was het ledental 44.845 mannenen 1.788 vrouwen, dus totaal 45.633 leden. Eene aanwinst dus van 918 leden, Feitelijk zijn ei in totaal 2.150 nieuwe leden te boe ken, doch 53 afdeelingen boeken te zamen een verlies van 1.232 leden. Het ledental bedroeg in de plaatsen der Langstraat het volgende: v. (88) (42) (-) (-) (170) (96) (160) (586) (147) (163) (63) (480) (714) (112) Druncn 115 Elshout 46 Haarsteeg 67 I leusden 47 Nieuwkuik 51 Vlijmen 130 Baardwijk 104 Geerlruidenberg 184 Kaatsheuvel 580 Loon-op-Zand 253 Mariapolder 170 Raamsdonk 57 Raamsdonksveer 400 Waalwijk 832 Waspik 114 De moord te Vlijmen. Naar aanleiding van den moord te lijmen op v. H., vernemen wij nog dat de als dader gearresteerde mandenmaker v. E., hij het nieuwe verhoor pertinent volgehouden heeft zich niet te kunnen herinneren de daad begaan te hebben. Hij beweert dat hij op een bepaald oogenblik zijn geheele denkvermogen verloren heelt en niet meer verantwoordelijk voor zijn handelingen is geweest. Een kanaal Terheijden Hooge— Zwaluwe. Naar het «Dagbl. v. N.-Brab.» uit welingelichte bron verneemt heeft de regeering voornemens om in Turijn te L I ML Rome met (je daaraan verbonden audiëntie hij den II. Nader, behoeven wij hier niet nader meer te spreken. Wij vestigen evenwel speciaal dc aan dacht op 1 urijn, de stad waar de Lijkwade Onzes IleerenJesus Chris tus bewaard wordt. Deze kostbare relikwie is het persoonlijk eigendom van het Itali aan sche Koningshuis. Slechts zeer zelden wordt zij ter vereering uitge steld. Dit jaar zal de uitstelling, welke met de grootst mogelijke plechtigheid zal geschieden, plaats vinden op den 24en September. Deze uitstelling zal door de pelgrims worden bijgewoond. Deze Lijkwade is de linnen doek waarin Christus begraven werd. Het doek vertoont een flauwe maai toch goed zichtbare beeltenis, zoowe van de rugzijde als van de voorzijde van Christus Lichaam. Op de tweede plaats is Turijn de Stad van het werk van Don Bosco en diens Heilige overblijfselen. In de Basiliek van Maria Hulp der Christenen, spreken de ontelbare ex-voto's van de gunsten en won deren verkregen op voorspraak der Madonna van Don Bosco. Hier wordt het Lichaam van den Zalige bewaard, gekleed in een kostbaar Kasuifel, geschonken door Paus Benedict us Het is voortdurend ter vereering uitgesteld. Naast de Basiliek liggen de ge houwen van Don Bosco's Oratorium, zijn wereldberoemde stichting voor de Jeugd. Hier wordt nog bewaard liet eenvoudig kamertje waar Don Bosco leefde en stierf, waar hij iedereen ontving en ontelbaren ge nas van allerlei kwalen naar ziel en lichaam. Gelegenheid wordt geboden tot rustig en leerrijk bezoek aan de geheele inrichting. De algemeene Overste van de Congregatie der Salesianen van Don Rosco heeft de ZeerEerw. Pater Dr. Dury, Dr. Kuijperstraat 12 te Den Haag als geestelijke leider en pro pagandist voor deze reis aangesteld om op deze wijze de geest van Don Rosco ook in Nederland te ver breiden. Voor verdere inlichtingen zie de advertentie verder in ons blad. Burgers Dierenpark. De H. B. biedt thans een mooie ePgoedkoope gelegenheid tot he ling van Burgers Dierenpark te Tilburg. Aan de bussen zijn n.l. retour- biljetten verkrijgbaar die tevens vrij toegang geven tot het Dierenpark, bovendien mag diegene die in hel bezit van een dergelijk biljet is, van de stadslijn gebruik maken om het Dierenpark te bereiken. Voor bij zonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit blad. ELSHOUT. I)e raad heeft Vrijdag morgen benoemd tot afgevaardigden dezer gemeenten naar de vergade ring van Ged. Staten op a.s. Maan dag, waar de kwestie der grenswij ziging besproken zal worden, de J. Ivlijn, J. Brok en II. v. Lieshout. SPRANGCAPELLE (Voorm. Sprang). A.s. Zondag des voormiddags half 10 zal in de Ned. Herv. Kerk alhier leesdienst worden gehouden terwijl des namiddags 2 uur hoopt op te treden Ds Schlemper van Waalwijk. Geref. Kerk v.m. half 10 en n m. 5 uur leesdienst. Ds. J C Hagen ontving een beroep naar de Geref. Kerk te Zuid- land Dezer dagen kwam de vracht auto van den expediteur van Z. uit Capelle alhier in botsing met een kar van den landbouwer N. De land- bouwerskar werd geheel vernield. CAPELLE. Voor de Ned Herv. gemeente alhier hoopt a s. Zondag des avonds 6 uur op te treden Ds Guit tart uit Raamsdonk. 's Morgens half tien leesdienst Tot ons genoegen kunnen we mededeelen, dat onze gemeenteveld- auto en tengevolge daarvan een ernstige beenbreuk bekwam, thans weder in zoover hersteld is, dat hij zijn gewone diensten weer kan waar nemen. 1P°ze.y°®4er® dorpsgenoot, de heer P L. M. Sterrenburg, thans on derwijzer aan een Chr. school ie Veenendaal. slaagde een dezer dagen bij het te Nijmegen door de Esperanto vereen.gmgen L E E N. en N K ge houden examen voor diploma A. Genoemde heer slaagde ook voor het ul0.^_°Jnderw,,zers aan Chr- scholen na examen (Godsdienst. bastaande kennis uit- .St. gen der Vakschool der Eerw Weslbrabant in den korist mogelij- t wachter, de'heer J L v. d Linde, die Zustere. ken tijd n object voor werkver- dit voorjaar aangereden werd door een Ni iDejd°°r de voelbalvereeniging Neerland,a" aan de Zandschel geor gamseerde seriewedslrijd waarvan j I. Zaterdag de eerste ronde werd gespeeld wordt as Zaterdagmiddag voortgezet' en beëindigd. Bij loting is beplald, .es 'V6 ""o ronde van de tegen elkaar zullen uitkomen Excel b"s V RPelle'~S D.P Sprang, terwijl B b.V. Besotjen ts vrijgeloot Na dezen wedstrijd volgt dan den wedstrijd om den len en 2en prijs. Een dezer dagen werd uit een we.land een schaap, toebehoorende aan M v B ontvreemd. Van de(n) dader(s) tot heden geen spoor. A.s. Zondag des nam. 2 uur hoopt voor de Ned Herv. gemeente ad Loonschendijk op te treden Ds. v.d Vlught uit Drunen. Des morgens half tien leesdienst. Onder het in de weide loopend vee van den landbouwer H. T.alhier is mond ec. klauwzeer geconstateerd. Het eerste elftal der voetbalver eeniging „Excelsior" speelt a s. Zon dagmiddag op het Brabantia—terrein te Waspik een wedstrijd tegen D.V.C uit Dongen. Het muziekgezelschap .Kunstna Arbeid" alhier besloot op 9 Sept. e.k deel te nemen aan het festival' geschreven door de harmonie Jan" te Waalwijk. WASPIK. Onze dorpsgenoot de heer L. B. had het ongeluk een staaf ijzer op zijn hand te krijgen, met gevolg, dat hij zijn pols brak De collecte ten bate van het Nederlandsche Roode Kruis bracht in deze gemeente f8,79 op. De jongeheer J. van Schijndel alhier slaagde voor het toelatings examen aan het St. Canisius College te Nijmegen. RAAMSDONKSVEER De collecte in de Herv. Kerk, gehouden ten bate van de Bijbelverspreiding in Noord. Brabant en Limburg bracht f22,30 op Zondagmorgen om half tien (reedt Ds. Guittart op in de Herv. Kerk op 't Veer en om 2 uur in die op het Dorp. RAAMSDONK. Openbare verga dering van den Raad dezer gemeente, op Zaterdag 29 Juli 1933, des na middags ten zeven uur. Aan de orde is: 1. Ingekomen stukken. 2. Ontwerp Bouwverordening. Woensdagavond werd de laatste trainingsrit van Raamsdonk(dorp) naar Kaatsheuvel en terug gereden, om den beker die werd verreden in de A. Klasse en in de B. Klasse. Winnaar van den beker in de A. Klasse werd Dalmaijer, Waspik en van den lauwertak de Gast, Hank. In de B. Klasse werd winnaar van den beker Vissers, Raamsdonksveer en van den lauwertak Gerritsen, Geertruidenberg. De uitslag van de tiende en laatste trainingsrit is alsvolgt:. A. Klasse. Dalmaijer, Wraspik. 2. 'I iminermans, Raamsdonksveer. 3. de Gast, Hank. B. Klasse. A. van Kuijk, Raamsdonksveer. 2. Ernst, Oosterhout. Vissers, Raamsdonksveer. De prijzen zijn beschikbaar ge steld door de eigenares van de Wielerbaan Mej. Wed. H. Kanters. Dezer dagen zijn door de ge- meenle-politie weer een 50 tal pro cesverbalen opgemaakt, wegens het niet aansluiten bij de Ürinkwater- eiding. - Het mond-en klauwzeer schijnt zich in deze gemeente weer uit te breiden, nu is er een geval geconsta teerd onder het vee van den land bouwer TI. A. in de wei in de Oorden. Het vereisebte kenteeken is aangebracht. Tot handwerkonderwijzeres aan de St. Theresiaschool is benoemd de Eerw. Zuster Marie Agnes, in de wereld genaamd A. M. G. Cuijpers. Bij de werkverschaffing het verhoogen der kaden door bet Wa terschap »de Gecombineerde Groot- Waspikschen en Raamsdonksclrn Binnen- Buitendijkschen en Over- diepschen polder«, welk werk wordt uitgevoerd door de Grondverbete- rings- en Ontginnings Maatschappij, Fa. F. ui. uan Liemm o/

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 9