BATCO COUPON CAMERA AANBOD FOTO CAMERA «11 Fabr. Kodak GRATIS voor Uw BATCO WEQBLD COUPONS CLYSMA No. 30 NORTH STATE MAVRIDES ROYAL GOLD DOLLAR CLIX PIRATE BRISTOL I FLAG (io stuks) warm weer onder een stralende zon, die uit een blauwen hemel scheen, maakte het rijden tot een genot. De bergen lagen nu achter den rug tot aan Tuiyn, het eindpunt van dien dag liep de route over mooie, gladde breede asphaltwegen door de vallei en in snelle vaart stoven alle deelnemers door het mooie Trontino naar de contiole te Lugano af, waar de meesten ver voor hun tijd arriveerden. Lugano stond vol, wagens die moesten wachten tot hun officieelen tijd van aankomst. Vlak naast Lugano in het plaatsje Agno stond de Heer G. J. J. Both, de Directeur van de N V. Nederlandsche Ford Automo biel Fabriek de Fordrijders af te wachten. Benzine wordt ingenomen, olie wordt ververscht. In een paar minuten was alles afgeloopen en konden de wagens weder vooruit snellen over den mooien asphalt weg naar de Italiaansche grens. De grens overschrijding nam ook al heel weinig tijd in beslag. De Zwitsersche en Italiaansche grensposten waren op een punt vereenigd, paspoorten en carnets werden afgegeven en na een paar minuten weer aan de eigenaars uitgereikt. Het geheele oponthoud duurde geen 2 minuten. En toen lag Italië voor de rijders open, Italië met zijn prachtige wegen en hartelijke bevolking, die overal in steden en dorpen langs den weg geschaard stonden de neelnemers toe te juichen. Alle zijstraten waren door de politie afgezet, het heele verkeer, auto 's, trams, wielrijders, voetgangers, was stopgezet om de deelnemers te laten passeeren, die met een 100 K. M. vaart door dorpen en steden vlogen, onder de toejuichingen van het publiek, dat tot steeds sneller vaart aanspoorde. Zoo staan in Italië de autoriteiten en het publiek tegenover het wedstrijdwezen. De groote snelheden, die ontwikkeld werden in de snikheete temperatuur, veroorzaakten tal van lekke banden. Maar wat deed het er toe, een ieder had een zee van tijd Meer dan een half uur te vroeg kwamen de meeste rijders aan de controle te Veralli en later aan de eindcontrole te Turyn, waar de halve bevolking uitgeloopen was om de eindelooze rij van wagens te zien, die stonden te wachten op hun officieelen tijd van aankomst Het was een gemakkelijken dag in den Internationalen Alpenrit geweest, een verpoozing tusschen de twee zware eerste dagen en tusschen wat nog komen zal. Want morgen gaan de rijders weer de bergen in en zullen zij weder een gecontroleerde bergpas, de Galsbier op hun weg naar Greno ble ontmoeten. Mr. P. H. L. Lamberts Hurrelbrinck. Ernstig verkeersongeval te Overschie. Zondagmorgen om zes uur heeft op den Delftweg onder Overschie een zeer ernstig verkeersongeval plaats gehad. Twee bussen, beide geheel gevuld met passagiers uit Den Haag, zijn op genoemde plaats niet elkaar in botsing gekomen, met het nood. lottig gevolg dat niet minder dan dertig passagiers min of meer ernstig werden gewond. Een der bussen kwam van Duitsch- land en was op wegnaar de Hofstad. De andere bus, kwam van den Haag en reed in de richting Rotterdam. De laatste bus moet niet genoeg rechts hebben gehouden, hetgeen wellicht tot geen ongeluk zou hebben geleid, ware het niet dat de uit Duitschland komende bus plotseling in een dichte mistbank terecht kwam. Zoodoende kon de chauffeur den tegenkomer niet zien met het gevolg dat zijn wagen, de uit Den Haag komende bus achter den motor in de flank raakte waardoor deze bus over een lengte van 3 j/2 M a la sardine werd opengescheurd. Ook de andere bus werd gedeeltelijkopen- gereten. Vreeselijke paniek. Een vreeselijk gegil steeg na de botsing, uit beide voertuigen op Van de inzittenden, die door den schok van hun plaatsen geslingerd waren, bloedden verscheiden hevig aan gelaat en handen. Anderen waren er ernstiger aan toe en konden niet meer opstaan. Onmiddellijk na het ongeval was de politie van Overschie ter plaatse, die onder leiding van haar inspecteur, den plaatselijken dienst van de Roode Kruis-transport colonne waarschuwde en ook de politie van Delft ter assis tentte riep. Spoedig was er dan ook de noodige hulp aanwezig. Overal op den weg lagen gewonden kermend bijeen bij het eerste onder, zoek bleek echter dat geen der slacht offers in levensgevaar verkeerde. In het geheel hebben dertig personen verwondingen opgeloopen, twaalf van hen de meesten met gebroken beenen zijn naar één der zieken huizen in Den Haag vervoerd. Van een 66 jarige vrouw waren beide beenen gebroken, de overigen hadden meer snij. en vleeschwonden. Het terrein van de ramp leverde, kort na de botsing door het gezicht van de met bloed besmeurde menschen en de tooneelen van angst en wan hoop, die er zich afspeelden, een vreeselijk schouwspel op. Veerpont gezonken. Volgens een bericht uit Peking is op de rivier Janangho een veerboot ge zonken, waarop een groote kudde vee werd overgezet. 44 boeren verdronken. Ook geen stuk vee kon worden gered. Op de rivier de Sados in Por tugal is een pont, die dienst doet. tusschen de plaatsen Montenovo en Carcasqueira gezonken. Er zijn zes menschen verdronken. Auto door brug gezakt. Twee arbeiders verdronken Zondagochtend is te Nieuweroord te Hoogeveen een met graan zwaar beladen vrachtauto door de brug, ge legen ten Oosten van de Middenraai, gezakt en naar beneden in het water gestort. Een viertal bij den auto be- hoorende arbeiders geraakte eveneens te water. Twee wisten zich met moeite te redden, doch de andere twee, de arbeiders Kreeft en Pot, zijn onder den last geraakt en verdronken. Lijk gevonden te Oss. Men meldt uit Oss: Maandagmorgen om 6 uur vond een landbouwer, die per rijwiel het gehucht Beddaf onder de gemeente Uden passeerde, in de struiken het lijk van een man. Het bleek te zijn de ongeveer 55 jarige A. van E., een reizend koopman, uit de Peperstraat te Uden. De landbouwer deed onmiddelijk aangifte van het geval bij de politie Deze stelde een uitgebreid onderzoek in. Het is nog niet bekend of hier misdrijf in het spel is. De man was gehuwd en vader van tien kinderen. Het stoffelijk overschot is naar het St, Jan's gasthuis te Uden gebracht# Op den weg gevonden. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft men op den Rijksstraatweg te Weesp het lijk gevonden van den 24-jarigen arbeider G. J. Brouwer, die door een auto was aangereden. De marechaussee stelde direct een uitge breid onderzoek in, doch had gister middag den dader nog niet opgespoord. Het slachtoffer was vermoedelijk ge huwd en vader van een kind. Over den kop geslagen. Zaterdagavond is in de Kruislaan te Amsterdam een 19-jarige motorrijder door te krachtig remmen over den kop geslagen. Het slachtoffer is gister nacht aan zijn verwondingen bezweken. RAAMSDONKSVEER. De feeste lijkheden Ier viering van het 85-jarig bestaan der Koninklijken Erkende Harmonie »de Een drachtte Raatns- donksveer, aan welke feestviering is verbonden een groot Nationaal Con cours voor Mannen- Dames-, Ge mengde Koren en Kinderkoren, Harmonie- en Fanfare-gezelschap- pen, namen een aanvang met een receptie op Zaterdagmiddag vier uur in de Harmoniezaal »Huis ten Deijk. Verschillende autoriteiten, corpo raties en vrienden der jubileerende Vereeniging waren opgekomen om deze te complimenteeren. Onder de aanwezigen merkten we o.a. op: den Beschermheer der Vereeniging Burgemeester A. J. W. M. Moons, Mr. Th. Heere, de Gemeente-secre taris J. M. Kieboom, G. van de Werf, J. W. F. M. de Klijn, J. G. P. M. Simonis, het Oranje-Comité, het Bestuur van den Gem. Zangver- eeniging »Excelsior« en verder nog verschillende andere ingezetenen. De zaal was prachtig versierd met vlaggen en bloemen. Tijdens de receptie werd door enkele jonge dames thee geschonken en sigaren geoffreerd. Als blijk van sympathie werden verschillende bloemstukken aangeboden, terwijl diverse geluks telegrammen waren binnen geko men. Van de geestelijkheid der Parochie was wegens ambtsbezig heden bericht van verhindering ontvangen. In dit schrijven felici teerden zij de Vereeniging met haar 85-jarig bestaan en brachten tevens dank voor de bereidwilligheid in dit tijdperk ondervonden bij kerke lijke plechtigheden. Inmiddels was de Kon. Muziek- vereeniging »Harmonie« uit Ooster hout, die de feestelijkheden1 zou openen met een concert, gearriveerd, waarna met vliegende vaandels en slaande trom, naar het feestterrein werd opgemarcheerd. Hier aangekomen nam de Voor zitter van het Uitvoerend Comité de heer Dr. Ch. Lips het woord. Spreker feliciteerde de Vereeniging met haar 85-jarig bestaan. In enthousiaste woorden werd door hem hulde- ge bracht aan de kranige harmonie. Hij hoopte, dat dit concours iji alle i-6 v «S&r Mk. Zomertijd is fototijd. Hebt U nog geen toestel? Batco helpt U met haar speciaal zomeraanbod. Een enorm aantal foto camera's, fabrikaat Kodakworden gedu rende de maanden Juli en Augustus 1933 gratis beschikbaar gesteld voor het zeer gereduceerde aantal van slechts 300 Batco Coupons. En fotofilms zijn reeds verkrijgbaar vanaf 50 Batco Coupons. Maakt gebruik van deze bijzondere zo- meraanbieding! Begint nog heden deze coupons te sparen. Batco-de V/ereld-Cou- pons worden verpakt bij de volgende sigarettenmerken van hooge kwaliteit: opzichten zou slagen, zoowel op muzikaal als op financieel gebied en sprak den wensch uit, dat onder de leden onderling der Vereeniging »de Eendrachk, ook steeds eendracht zal blijven heerschen. Hierna verzocht spreker den Be schermheer Burgemeester Moons het terrein te openen. Alvorens tot deze officieele opening over te gaan, nam Burgemeester Moons het woord. Evenals voor 10 jaar geleden, bij het 75-jarig bestaan der Vereeniging, noemde spreker het een groot voor recht, dat de eer hem wederom te beurt was gevallen, het terrein te openen. In dit 10-jarig tijdperk heb ben stormen over de Vereeniging gewoed. Ondanks dit alles, heeft de Vereeniging door haar moed en bezielenden ijver, aan de stormen het hoofd weten te bieden, hetgeen wel tot uiting is gekomen op het laatst gehouden concours te Boxtel, waar zij met den eersten prijs werd bekroond en toen in de eerste Afdeeling werd geplaatst. Spreker bracht hulde aan den kranigen Directeur N. Snijers, het Bestuur en de leden der jubileerende veree niging. Hulde werd door hem tevens gebracht aan het Uitvoerend Comité, dat tijd nog moeiten heeft gespaard om te trachten het concours naar wensch te doen slagen. Hierna bood het zoontje van den heer Lips den Burgemeester een zilveren schaar op een kussen aan, waarna het lint werd doorgeknipt. Hiermede was de officieele opening van het terrein geschied. Het terrein bleek prachtig en doelmatig ingericht, wat bij verschil lende concoursterreinen nog al eens te wenschen overlaat. De opstelling en bouw der ver schillende tenten en kiosk beant woordde geheel aan de hooge eischen van een muziekstrijdperk. Bij de entree was een prachtige eereboog opgericht, terwijl van vele huizen in het Dorp de driekleur wapperde, hetgeen een prettig gezicht ople verde. Om half zes begon het concert door de Kon. Muziekvereeniging »Harmonie« uit Oosterhout, de Gemengde Zangvereeniging »Geer- truidenberg« en de Gem. Zangver eeniging »Excelsior« van Raams- donksveer, gevolgd door een groot concert gegeven door de Kon. Har monie »Cecilia« uit Princenhage. Een zeer rijk programma werd afgewerkt. Vooral het zangnummer »Rozen uit het Zuiden« van Joh. Strauss, uitgevoerd door de hier voor genoemde Zangvereenigingen gezamenlijk, alsmede het concert van de Kon. Harmonie »Cecilia« uit Princenhage was schitterend. Het aandachtig publiek had een genotvolle avond, alle nummers uitgevoerd door de verschillende ver- eenigingen verwierven veel applaus. Al was het een beetje frisch, toch waren vele personen op het terrein aanwezig. Het moet echter gezegd worden, dat het weer meegewerkt heeft, want in den voormiddag stond het er niet zoo mooi bij. De verlichting van het terrein was zeer mooi aangelegd en gaf een fantastischen aanblik, een goed verzorgde uitstekend geëxploiteerde feesttent zorgde voor de noodige ververschingen, terwijl een op be hoorlijken afstand van de muziek- kiosk ingerichte kermesse d'élé des- gewenscht noodige afwisseling be zorgde. Zondag eerste dag van het Con cours. Reeds vroeg in den morgen was het feestcomité weder in actie. Van heinde en ver kwamen de muziekliefhebbers toegestroomd treinen, autobussen, vrachtauto's en fietsen voerden een drom van deel- i nemers en belangstellenden aan j terwijl met muziek binnentrekkende gezelschappen reeds tijdig een op- j gewekte feeststemming brachten. Ten twaalf uur had de opening van het concours plaats en de offi cieele ontvangst der voorzitters en directeuren der deelnemende gezel schappen, onder aanbieding van den eerewijn, waarna het concours aan ving. De jury was als volgt samengesteld: Sam Vlessing, IJmuiden; J. J. Her mans, 's Hertogenbosch en J. P. J. Wierts, 's Gravenhage, allen toon kunstenaars. De uitslag is alsvolgt: 4e Afdeeling Mannenkoren. Verplicht nummer »In de Mei maand» van Wettig Weissenborn. De Ster der toekomst, Tilburg, Directeur: P. v. d. Pennen. Gekozen nummer »Moeder en Kind«, 312 punten le prijs. Zang en Vriendschap, Drunen, Directeur: B. Kitselaar. Gekozen nummer »Vreedzaam«, 276 punten, 2e prijs. Ons Genoegen, 's Hertogenbosch, Directeur Alph. Suurs. Gekozen num mer «Woudlied», 301 punten, le pr. Orpheus, Tilburg, Directeur J. Hom bergen. Gekozen nummer »De Hebe uit onze Taveerne«, aantal leden 35, 327 punten, le prijs. En behaalde het hoogst aantal punten van de zang vereenigingen. 4e Afdeeling Harmonie. Verplicht nummer »La Fée des Eaux» van A. Beriot, fantaisie. ROLFILM CAMERA FABR. KODAK Foto maat 6*9 c.M. voor moment en tijd opnamen op langen of korten afstand. GRATIS gedurende de maan den Juli en Augustus 1933 voor het zeer gereduceerde aantal van slechts 300 BATCO COUPONS

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 3