19 en 20 Mastos R.D.B.-TflEATER Droom van Liefde i i \o. 66. Woensdag 16 Aug. 1933. 56e Jrg. activiteit die zich omzet in daden, die i—alle gaan in liet belang van Waalwijk, in TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 16 Aug. 1933. Kantongerecht Waalu/ijk. Bij Koninklijk Besluit is bepaald dat de vacature van Kantonrechter te Waalwijk niet zal worden vervuld en zijn de werkzaamheden van het kantongerecht te Waalwijk opge dragen aan Mr. F. J. M. I. Baron van Hövell tot Westerflier, kanton rechter te den Bosch. W. B. feestelijkheden. Oudergewoonte zijn de door „Waalwijks Belang" georganiseerde feestelijkheden wederom uitstekend geslaagd en werden zij begunstigd door zeldzaam schitterend weer. Alvorens een meer gedetailleerd verslag te geven van het verloop van den avond, mogen we tot ons ge noegen constateeren, dat deze nieuwe avond-attractie geweldig heeft ingesla gen, dat Waalwijk nog nooit zooveel menschen hijeen zag. Ze stonden tegen de huizen aan alle zijden op gepropt tot ver in de Stationsstraat en ieder was enthousiast over 't in elk opzicht keurig slagen van dit volksfeest. Een massa vreemdelingen heeft Waalwijk 1.1. Dinsdag vanaf den vroegen namiddag bezocht en ook thans heeft W. B. wederom be wezen het gedeelte van haar pro gramma getrouw te blijven dat spreekt van de bevordering van 't vreemdelingenverkeer. De middag werd geopend door een uitvoering onzer liedertafel „Oefening en Vermaak", die onder leiding van Notaris Christ een vijftal nummers ten gehoore bracht, die door het aanwezige publiek zeer werden op prijs gesteld de liedertafel had met dit concert op de kiosk een groot succes en voor haar, die steeds bereid is om openbare feestelijkheden op te luisteren, was de gespannen aandacht van 't publiek een groote voldoening. Ten 6 uur heklom de Kon. Har monie „Euphonia" van Kaatsheuvel het podium en begrijpelijkerwijze groeide het getal toeschouwers, vooral ook van huiten voortdurend aan. Euphonia van Kaatsheuvel, een goede bekende in Waalwijk, blijkt een ware aantrekkingskracht op 't publiek te bezitten, want met groote aandacht werden de verrichtingen 'van dit corps gevolgd, verrichtingen die ons den indruk gaven van [ernstige en nauwgezette studie onder goede leiding; 't was of er een jonge, frissche wind waait door dit gezel schap, dat het publiek van een mooi programma heeft doen genieten en een welverdiend succes oogstte. De clou van den avond was natuurlijk het bal-champêtre. W. B. had daarvoor in 't middelpunt onzer gemeente op hel Marktplein een groote plancher laten aanbrengen en de directie der lichtbedrijven had gezorgd voor eene schitterende ver lichting van 't plancher niet alleen, maar van de geheele omgeving tot in de uiterste hoeken. De directie der R. D. B., de exploitante onzer radio-distributie en „Witte Bioscoop" die zoo echt met Waalwijk mee leeft,verleende als steeds hare wel willende medewerking en gaf uit nemende dansmuziek en prima schlagers met gramofoon-platen door twee luidsprekers zeer krachtdadig versterkt, zoodat alles uitnemend tol z'n recht kwam. Alvorens met de muziek te be ginnen nam de voorzitter van Waal- wijks Belang, de heer Jud. Timmer mans Phzn. voor de microfoon plaats en sprak de duizend-koppige menigte als volgt toe Dames en Heeren, gy allen die hier tegenwoordig zijt, het is mij een voor recht U, namens het bestuur van W. B., welkom te heeten by het avondfeest, het welk deze Vereeniging voor heden heeft georganiseerd. Het zal U ongetwijfeld bekend zijn dat de Vereen. W.B., die reeds meer dan 25 jaar hare beste krachten geeft voor de behartiging van het werkelijke belang dezer gemeente, dit doel op velerlei wijze tracht te bereiken. Steeds echter heeft bovenaan haar pro gram gestaan de bevordering van het vreemdelingenverkeer in en door Waal- iwijk, omdat zy daarin terecht heeft ge zien p»,i uitstekende propaganda om aan WTize plaats een steeds grootere bekend heid te geven. En telken jare werd als propaganda-middel eene attractie geko zen. waarvan W.B. met recht kon ver wachten dat deze aantrekkelijk is niet alleen voor eigen inwoners, maar ook tot gevolg zou hebben, dat vele vreemdelin gen bij dergelijke gelegenheden onze ge meente bezoeken. En zoo wordt dan he denavond een bal-champêtre gehouden, waarvan het bestuur van W.B., zooals ik reeds zeide, de besté verwachtingen heeft. Immers, aan medewerking mocht het ons niet ontbreken en gaarne wil ik van deze plaats een woord van dank bren gen aan het hoofd onzer gemeente en het belang daardoor ook van hare in woners. Ik zeide het U reeds, het bestuur van dezen kinderoptocht. W.B. zit niet stil, doch wij zouden nog Kinderen vooruit, aan het werk I veel meer willen en kunnen doen, wan- Helpt ons door uwe medewerking neer wij over meerdere middelen de be- F vorzpkerd schikking hadden. en nei succes 1S verzeKera. Wij zijn dank verschuldigd aan het groote aantal onzer trouwe leden, doch zouden zoo gaarne zien, dat dit ledental zich steeds uitbreidde, hetgeen naast 'n kennelijk blijk van uwe waardeering voor ons werk, onze kasmiddelen zou ten goede komen. De contributie, die dit lidmaatschap medebrengt, is zeer gering en wij staan er U L"org voor dat ze rente zal afwer pen. Ik wil U thans liet genoegen van den dans niet langer onthouden en ik ben er van overtuigd, dat als dadelijk de mu ziek inzet en de dansparen zich over het plancher zullen bewegen, U een feestavond te wachten staat, zooals U deze van W. B. kunt en moogt verwach- j ten, vol genoegen en opgewekt jolijt, 1 zonder dat één wanklank wordt ge hoord. En hiermede sta ik mijn pfaats aan dc microfoon gaarne af aan de fa. Bidder- hof, die den verderen avond de muziek verzorgen zal. Wij vragen nog de aandacht voor van Nijmegen. Hier werden verschil- was het groot eere-concert, dat een biljet dat deze week nog zal lende uitspanningen bezocht waar de Zondagavond om half negen door bezorgd worden in verband niet dag op zeer aangename wijze werd het »'s Hertogenbosch Muziekkorps«, j i" 1 *--!-«• doorgebracht. directeur Mar. Ogier Jr. werd ge- Een goed looper. geven, schitterend. De hoer Duquesnoy, die reeds vroe-1 De duizenden muziekliefhebbers, ger getoond heeft een uitstekend wan delaar te zijn, gaf Zondag opnieuw blijk van zijn uithoudingsvermogen. Bij de te Tilburg gehouden wandel die op het terrein aanwezig waren, kregen een programma te genieten, dat zoowel om zijn samenstelling als om zijn uitvoering wel tot het beste behoort, wat een harmonie korps kan presteeren. Inderdaad beschikt het »'s Her- Na afloop van den optocht zal van 46 uur weer een kinderfilm voorstelling gegeven worden, waarbij alle schoolgaande kinderen worden on uitgenoodigd zonder eenige uitzon- ^dstr.jd °™r(30 K M- kwam hy als dering. Er zal een versnapering wor- eerste binnen, tesamen met een mfan- den aangeboden en na afloop een 'c" de vierdaagsche te Nymegen jogenbosch Muziekkorps« over een verrassing. 1 nie(,eSeni:,:) aantal musici, die stuk voor stuk Wij rekenen 2 September op allen \0(>r *|eze m00ie P'estatie kreeg on(jer e j,este musjcj gerekend de heer Duquesnoy een hennnermgs- ^HjdJBestimr van^O^ajije-Huis^ j me(jaiiie. Tevens kreeg hij een medail- een u^. je a]s oudste deelnemer aan den wan deltocht. met MARTHA EGGERTH en HERMANN TH8MIG. Geweldige Duftsch sprekende Amusements-film, K.J. V. Op Zondag 17 September a.s. zal Men kan begrijpen dat dit voor onze plaats nieuwe vermaak bij de jongelui van hier en elders insloeg en ook de duizenden ouderen, die zich rondom den dansvloer geschaard hadden, genoten van de honderden dansende paartjes, die beschenen werden door groen, blauw en rood licht uit de schijnwerpers. Wij be-1 hoeven niet te zeggen dat men deze nieuwigheid zeer op prijs stelde, waar hier de jeugd zich gezellig amuseerde en onder 't oog van vele duizenden, alhier de eerste plechtige aanneming 't Was een groot succes voor W. B. der K.J.V. te Waalwijk plaats heb- en ook voor de deelnemers, want 't ben. Er is voor dezen dag een uit ging er keurig en netjes naar toe. voerig programma ontworpen, dat Alleen had de politie moeite om den wij later zullen mededeelen. dansvloer te beschermen door de,-> rr„ enorme drukte. I ^'ificat.e. Er heerschte een allerprettigste i ^en bericht uit on9 vorig nummer stemming, die zeer verhoogd werd herplaatsen wij, hier wegens een storen, door 't feit,.dat ieder aan den dans j "tfout deelnam, van hoog tot laag, waartoe B,J «solutie van den Minister van de voorzitter van W. B. 't goede Financiën is verplaatst de adj.-commies voorbeeld gaf. 't Had*'t cachet van A- Reniers van de Inspectie Waalwijk een echt volksfeest. naar het kantoor der invoerrechten te Precies 12 uur was de pret afge- Roosendaal, loopen en in de volle feestvreugde Verkoop Ijzerwerk. sloot de secretaris van W. B. dezenVriidag werd door den Ontvanger werkelijk in elk opzicht geslaagden der KeiJ. en Domeinen alhier in den dag bij bracht allen dank voor de Overlaat verkocht een partij van 46000 groote belangstelling voor dit feest K G oud ijzerwerk afkomstig van de en de keurige wijze waarop het is brug over het kanaal De ar|ij werd gevierd waarop Waalwijk en W. B. toegewezen aan de hoogste bieders trotsch mochten zijn. Voorts dankte Gebrs de jong alhier, voor f391.- Hij was zeer fit, stapte direct op z'n fiets en reed naar Waalwijk. Kruisboogsport. hij allen die aan 't welslagen hadden medegewerkt, speciaal den heer Ivila, vertegenwoordiger der Radio distributie met z'n monteurs voor Bekendmaking. De Commissaris van Politie te Til burg maakt bekend dat in den laatsten de vele en goede zorgen, de directie tijd door J. Schipper, wonende Valke- lichtbedrijven en de politie voor de nierslaan 105 te Ginneken, schilder, buitengewone wijze, waarop zij stukken zijn verkocht geworden, welke wederom hare zware taak had na verkoop niet afkomstig bleken te vervuld, die vooral bestond in het zijn van degenen wier signatuur onder vrij houden van den dansvloer en die stukken voorkwam om hier en daar een bres te krijgen in den menschen-muur voor de danslustigen. Daarna had men gelegenheid nog Bij een dezer stukken kon de valsch- heid door den nog in leven zijnden schilder worden vastgesteld. In verband hiermede is bij hetaan- te sporen en op te wekken aan den optocht deel te nemen. Indien het weer medewerkt zal het blijken een ware attractie te zijn voor groot en klein. Een aantal aardige prijzen zullen beschikbaar worden gesteld en voor eene des kundige en onpartijdige beoordeeling zal worden zorggedragen. Door omstandigheden zijn op de scholen geen lijsten der deelnemers samengesteld, waarom wij beleefd verzoeken aan al de kinderen die den directeur der lichtbedrijven, voor de mededoen, dus de jongens en meisjes wijze, waarop zij onze plannen hebben die de Lagere School bezoeken en eens even uit te blazen van't dansen of knoopen van handelsrelaties met kijken en velen profiteerden daarvan, ^lupper de noodige voorzichtigheid W. B. heeft de rij harer zoowel- boden, geslaagde feesten voor 't volk, die D.V.S.V. naar Valkenburg. tevens 'n attractie vormen voor onze De tooneelvereeniging D. V. S. V. plaats weer met een aangevuld en heeft j.l. Zondag een uitstapje ge- zeker niet het minste, een feest maakt naar Valkenburg. Reeds waarop W. B. en Waalwijk met vol- 's morgens te zeven uur vertrok het doening mogen terugzien. gezelschap in de beste stemming, Kinderoptocht Oranje-Huis4ie ,zeker v00r belangrijk deel te Waalwijk (Centrum). 'ianken "-as aan de yroolijke mor- x genzon, die een mooien dag voor- Zooals wij reeds schreven zal het spelde. Te half twaalf werd na een Koninginnefeest in het Centrum mooien tocht Valkenburg bereikt, worden geopend met een kinder- j Onderweg was te Maeseyck even optocht, in denzelfden geest als gestopt om den inwendigen mensch vorig jaar. De opstelling zal te ca. te versterken. In Valkenburg werd kwart voor twee plaats hebben in de oud-Waalwijker J. v. Leent bereid de Nieuwstraat (Hoekeinde) en van- gevonden om als gids te fungeeren daar door de GrootestraatMr. van en gewapend met een stevige berg- CoothstraatJulianastraatStation- stok trokken de tooneelisten er op straal naar de Markt trekken, alwaar uit om de omgeving te bezichtigen, de optocht ontbonden zal worden. Achtereenvolgens werd een bezoek De bedoeling is dat alle school- gebracht aan den Wilhelminatoren, kinderen zooveel mogelijk meedoen met zijn schitterend uitzicht, de met versierde voorwerpen als fietsen, Daehlemerberg, de imitatie kolen- vliegende Hollanders, autopeds, mijn, waarin l'/2 uur werd doorge- poppenwagens, trekwagens enz. Het bracht. Daarna verbleef men een- vorig jaar waren buitengewoon aar- zelfde tijd in de gemeente-grotten, dige idee's uitgewerkt. j In de grot van Lourdes werd ten- ij leggen er evenwel den nadruk slotte het lof bijgewoond en om half op, dat mei wordt gelet op het kost-zeven werd werd weer gestart voor bare van de versiering, doch op de de terugreis. Ook op den terugweg smaak van de versiering, het origi- werd te Maeseyck even gepauseerd. neele van een idee enz. Ieder kind Om half een kwamen de deelnemers kan dus meedoen, mits 't zich eenige weer te Waalwijk aan, hoogst vol- moeite wil getroosten. daan over dit prettige uitstapje. Wij doen een beroep op de ouders i Veteranen op de fiets, der kinderen om hunne zoo noodige 1 ur »i„ medewerking, door de kinderen aan V'elersport krijgt met alleen jonge beenen te pakken, maar heeft gesteund. Voorts aan de fa. Ridderhoff, die de radio-installatie voor muziekuitzending zoo technisch monteerde en tenslotte, doch niet het minst, aan de Liedertafel O. V., die belangeloos dezen middag met een concert opende, terwyl ook de Harmonie Euphonia uit Kaatsheuvel mag worden genoemd, een oude bekende op ons Marktplein, die zooals steeds vele be- vonderaars rond zich verzamelde. En nu ik dan toch van deze zeldzame elegenheid kan gebruik maken om in wonen in het Centrum, een briefje in de bus te deponeeren aan het adres van J. J. M. van Heeswijk, Stationsstraat 28, waarop te ver melden a. jongen of meisje, h. naam en leeftijd, c. waarmede wordt deelgenomen. Het is de bedoeling dat alle kin deren die aan bovengenoemde eischen et centrum onzer gemeente zoovele hon- voldoen, dus de Lagere School be erden te bereiken, nu zou ik aan deze zoeken en in het Centrum wonen, pnnH0g, ee" enkcl ^'oord Wll_ kunnen meedoen, dus van niet-leden en verbinden, hetwelk een beroep zal ijn op hun steun. Gij zult het niet onl- Z00 8oed a*s van leden. Het kinder- ennen, onze Vereeniging is actief, eene feest moet algemeen gevierd worden. ook onder bejaarden belangstelling. Dat toonden een tweetal Waalwijkers, de 68-jarige J. Konst en de 55-jarige Th. v. Eggelen, die 'n weddenschap aan gingen, wie wel het vlugst op het sta len ros zou zijn. Het parcours liep over Winterdijk en Zomerdijk via het Stoomgemaal, het traject dus dat in vroeger jaren zooveel hereden is. De renners ontwikkelden een flink tempo en bewezen daarmee nog wel wat fut in de beenen te hebben. De jongste deelnemer trad tenslotte als winnaar uit het strijdperk en mocht de inzet- som opstrijken. Het laat zich hegrijpen dat er voor deze buitengewone rit flink wat be langstelling was. Wij hooren dat een revanche-wed strijd* zal worden gereden. Collecte St, Vincentius. De openschaal-collecte ten bate der St. Vincentiusvereeniging in de paro chiekerk van St. Jan heeft opgebracht 320.en in de parochiekerk van St. Antonius 150. W. G. V. De W.G.V. maakte Zondag per bus een prettig uitstapje naar de omgeving 1 len een uur werd Maandag middag het feestterrein weder open- gesteld. Er werd nog eens ernstig gerepe- i teerd door de deelnemende veretni- gingen in de café's waar ze thuis Te Nieuwkuik werden de schiet- waren, want de strijd zou weer hevig wedstrijden van den Langstraatschen zijn, waarna met vollen moed naar hond gehouden. het terrein werd getrokken om te De uitslag is als volgt; trachten den eersten prijs machtig lste Zestallen. te worden. 1. Transvaalsche Boeren, Nieuw-, Nadat de ontvangst der Voorzitters kuik, 143 p. en Directeuren der vereenigingen 2. Al Doende Leert Men, Herpt, 143 had plaats gehad, werd de eerewijn punten. rondgediend, waarna het concours 3. Nooit Gedacht, Waalwijk, 140 p.» aanving. 4. Heidebloem, Waalwijk, 134 p. 5. Rozenjacht, Vlijmen, 133 p. 6. Jonge Batavieren, 131 p. 7. Onderlinge Vriendschap, 131 p. 2de Zestallen. 1. Rozenjacht, Vlijmen, 132 p. 2. Al Doende Leert Men, Herpt. 118 p. 3. Tr. Boeren, Nieuwkuik, 107 p. De uitslag is als volgt 4e afdeeling Gem. Koren. Verplicht nummer Bij en liedje® van Fr. Roeske. Excelsior, Giessen, directeur A. W. Havelaar, gekozen nummer »Adoramus«, 239 punten, 3e prijs. Kunst na Arbeid, Oudendijk, direc teur A. W. Havelaar, gekozen num- 3. 4. 2. 3. 4. Eereteeken A. Verhoeven, Herpt. Personeele Zestallen 1. Nooit Gedacht, Waalwijk, 75 p. Rozenjacht, Vlijmen, 73 p. Al Doende Leert Men, Herpt, 72 p. Heidebloem, Waalwijk, 72 p. Personeele Drietallen: 1. Nooit Gedacht, Waalwijk, 40 p. Tr. Roeren, Nieuwkuik, 30 p. Al Doende lieert Men. Herpt, 38 p. Rozenjacht, Vlijmen, 33 p. De wisselbeker werd wederom ge wonnen door Nooit Gedacht, Waalwijk, met in totaal 290 punten. De nieuwe Bala-fabrick le Best. Naar de Zwv. verneemt zal de Bata-schoenfabriek, welke te Best zal worden gebouwd een dergelijke grootte krijgen, dat er 4000 arbeiders (sters) tewerk kunnen worden ge steld. De aangekochte terreinen lig gen onder de gemeente Best tegen de grens van Eindhoven. Gisteravond is de voorloopige koopakte gepasseerd door notaris Daverveldt te Eindhoven. Aan de verbouwers van rogge en gerst van oogst 1933. De Gewestelijke Tarweorganisatie en de Gewestelijke Roggeorganisatie N.Br. te Tilburg vestigen de aandacht van verhouwers van rogge en gerst oogst 1933 op de volgende zeer be langrijke mededeeling, ontvangen van de Centrale Tarweorganisatie te 's Gravenhage. De landbouwers niet vallende onder de roggesteun 1933 en de verbouwers van gerst, worden in hun eigen belang geraden met den verkoop te wachten tot de defini tieve regeling gereed zal zijn. Zijdie reeds niet gesteunde rogge of gerst van den oogst 1933 verkoch ten sedert 1 Aug. en vóór 16 Aug. moeten vcor 20 Aug. a.s. hiervan onder overlegging van de bewijzen opgave verstrekken aan de Geweste lijke Tarweorganisa 'ie waaronder zij ressorteeren. Deze bepaling geldt niet voor het op stam verkochte. Niet gesteunde rogge of gerst van den oogst 1933 welke nd 16 Aug. wordt verkocht, komt niet voor verdere be handeling voor steun in aanmerking. Feestelijkheden te Raamsdonksveer. Maandag tweeden Concoursdag. Maandag was het al weer vroeg druk in Raamsdonksveer. Geen wonder Het groot Nationaal Concours voor Mannen-, Dames-, Gemengde Koren en Kinderkoren, Harmonie- en Fan fare gezelschappen, ter viering van van het 85-jarig bestaan der Kon. Erkende Harmonie »De Eendracht«, zou dien dag worden voortgezet. Trams en autobussen voerden reeds vroeg de talrijke deelnemers naar Raamsdonksveer en reeds vroeg in den middag weergalmden de straten van de vroolijke klanken der muziekkorpsen. Het weer dat zich de vorige dagen zoo goed gehouden had, kwam in den middag de feestvreugde eenigs- zins verstoren, met een paar regen buitjes. Gelukkig hield de regen niet te lang aan, want reeds gauw kwam de zon weer door de wolken en we kregen het mooiste weer. Was alzoo de eerste dag 't slagen van het concours in alle opzichten verzekerd, dank vooral de uitstekende regeling, de tweede concoursdag zou volgens den feestgids niet minder interessant zijn. Hoogst voldaan ging ieder Zondag avond huiswaarts, vooral ook over de schitterende prestatie van de Harmonie »Apollo« uit Etten, direc teur C. Peels, die in den wedstrijd zoo'n overweldigend succes be haalde; dit korps behaalde 't hoogst aantal punten in de instrumentale afdeeling, dat gedurende den ge- heelen wedstrijd werd toegekend. Zooals we reeds in het verslag van den eersten concoursdag meldden, 4. Nooit Gedacht, Waalwijk, 107 p. mer «Moeder en Kind®, 318 punten, Koningskruis K. v. d. Schans, Waal- ie prijs. AVI'k 4e afdeeling Kinderkoren. Verplicht nummer »Zandmannetje« naar J. Brahms. Zanglust, Moerdijk, aantal leden 63, directeur G. van Kapel, gekozen nummer »Kikkerzang«, 321 punten, le prijs. 3e afdeeling Gem. Koren. Verplicht nummer »Liedje« van J. P. J. Wierts. Zanglust, Moerdijk, aantal leden 41, directeur G. van Kapel, gekozen nummer »Meisje's Wensch«, 314 leden, le prijs. Oefening en Stichting, Lage-Zwa- luwe, directeur L. L. Lips, gekozen nummer »Lente«, 276 punten,2e prijs. Geertruidenherg, te Geertruiden berg, aantal leden 26, directeur N. Snijers, gekozen nummer aLente- nacht», 3ö0 punten, le prijs. Deze laatste vereeniging «Geer truidenherg» behaalde het hoogst aantal punten van het concours in de sectie zang, terwijl aan den directeur den heer N. Snijers, den directeurs-prijs werd toegekend voor de beste directie voor de sectie .zang. Een compliment aan directeur en zangers en zangeressen is hier wel op zijn plaats. Moge dit behaalde succes een aansporing zijn om te trachten nog meerdere lauweren te vergaren. 3e afd. Fanfareverplicht nummer «Diana de Vrance» Ouverture van L. Blémant, Juliana, Uitwijk, dir. L. G. van Dijk, gekozen nummer «Le Val de l'Amblève, 295 punten, 2e prijs. 3e afd. Mannenkorenverplicht nummer «Het Woud», van Haser. Onderling Genoegen, Nieuwendijk, aantal leden 40, directeur N. Snijers, gekozen nummer «De Ruïne», 332 punten, le prijs. 2e afd. Dameskorenverplicht nummer «Jesu dulcis Memoria», van Th. v. d. Bijl. Altena, Woudrichem, aantal leden 22, directeur A. W. Havelaar, gekozen nummer »Wiege- liedeke», 329 punten, le prijs. le afd. Harmonie verplicht num mer «Prins van Oranje», ouverture van Latan, Politie Harmonie Ver eeniging «Dordrecht», te Dordrecht, directeur D. W. van Leeuwen, ge kozen nummer «Une Soirée d'Au- tomne aux Ardennes», 272 punten, 2e prijs. Afd. Uitmuntendheid Gem. Koren: verplicht nummer «Waar de hei te bloeien staat» van J. J. J. Wierts, Altena, Woudrichem, aantal leden 35, directeur A. W. Havelaar, ge kozen nummer «Liederen leeft», 306 punten, le prijs. Eere-afdeeling Gem. Korenver plicht nummer «Is 't lang gelëen», van J. P. J. Wierts, Uitspanning door Inspanning. Werkendam, aantal leden 37, directeur A. L. de Bie, gekozen nummer «De Wilgen», 351 punten, le prijs. Hierna deelde de voorzitter van de jury de heer Wierts het talrijk pu bliek mede, dat met algemeene stem men der jury, de navolgende direc teuren den directeursprijs hadden behaald en wel voor de meest goede eigenschappen als directeur. Voor de sectie muziekdir. A. J. Maas, der Harmonie «de Gildezonen» uit Roosendaal. Voor de sectie zang: directeur N, Snijers, der Gem. Zangvereeniging «Geertruidenherg». Het hoogst aantal punten van het geheele concours werd behaald door de Harmonie «Apollo» uit Etten, directeur C. Peels. Aan deze laatste vereeniging is de beker beschikbaar gesteld. Namens de jury sprak de heer Wierts het slotwoord. Spreker zeide, dat het artistieke gedeelte van het concours uitstekend geslaagd is. Hij hoopte ook, dat het finantieele gedeelte eveneens een succes zal zijn. In de beoordeeling was de jury nog al streng opgetreden, om te voorkomen, dat ae vereenigingen te gauw in een afdeeling komen waar ze niet in thuis hooren. Dc behaalde punten door de diverse vereenigingen, waren dan ook wer kelijk verdiend. Hij hoopte, dat over vijftien jaar, wanneer de juhileerende vereeniging haar 100-jarig bestaan zal vieren, de jury en de diverse vereenigingen weer aan de festiviteiten zullen kun nen deelnemen. Moge, aldus spreker, den vereeniging nog vele successen ten deel vallen. Dank werd gebracht aan de feest commissie voor de prettige samen werking en de schitterende organi satie. Een hij zonder woord van dank werd gericht aan den Concours- Secretaris, den heer P. Broeders, die de taak der Juryleden heeft doen verlichten en voor zijn vele omvat tende werkzaamheden aan het Con cours verhonden. Hierna richtte hij het woord tot de deelnemende vereenigingen en hoopte dat vobr hen nog vele suc cessen zouden zijn weggelegd. Daarna ging spreker over tot de sluiting van het concours. Tot slot der schitterend geslaagde feesten, werd om 7 uur een groot Eere-Concert gegeven door de Gem. Liedertafel »Aurora« uit Oosterhout en de Kon. Harmoniekapel »Gene- raal K. v. d. Heijden«, uitZaltbom- mel (directeur de heer J. J. Her mans). Onnoodig te zeggen, dat deze attentie aan de feestvierende veree niging »de Eendracht« het hoogte punt van den dag was. Wij kennen Aurora en »Gen. K. v. d'. Heijden« wel in zooverre dat succes verzekerd was. Duizenden waren dan ook toegestroomd, het feestterrein zag zwart. Voor een élite-gehoor, dat het grandioos verlichte feestterrein vulde, zoodat de groene wei wel 'n ont zaglijke concertzaal leek, met hene den het malsche grastapijt en hoog, hoog hoven de electrische lampjes dedonker-azuren hemel, zong Aurora en speelde »Gen. K. v. d. Heijden«, zooals wij in de heide dagen hoe veel schoons wij ook te genieten hadden gekregen nog niet hadden gehoord. Wat was dat heerlijk schoon. Hoe effectvol klonken die hemel- sche tonen door den wijden, wijden Boterpolder, over de kalme vlietende Donge, tegen het hoog-opgaand ge boomte, dat Geertruidenherg idyllisch omringd. En aan de andere zijde klommen de klare klanken den hoogen Lieve Vrouwe-toren op, die in z'n steenen taal ons altijd en altijd toeroept zooals de muziek en zang in de haren dat toch ook doet Sursum corda. De harten omhoog. Na dit zoo schitterend concert sprak de Voorzitter van het Uitvoe rend Comité het slotwoord. Spreker zeide dat het een bijzon dere avond was geweest van hoog kunstgenot, dit hebben heide ver eenigingen bewezen. Het is zoo zegt spreker, zooals met de bruiloft van Kanaiin, waai de beste wijn tot het laatst bewaard werd, maar dit is hier ook het geval geweest. Na een dankwoord werd het muziek- en zangconcours gesloten. Hierna werd door hem aan de concerteerende vereenigingen een herinneringsmedaille uitgereikt. En hiermede was het officieele feest ter viering van het 85-jarig bestaan der Kon. Erk. Harmonie »De EendrachU ten einde. Wij mogen ons verslag niet ein digen vooraleer een woord van hulde te hebben gebracht aan degenen die zich met de voorbe reidende werkzaamheden en met de regeling van het concours hebben heiast, alles was tip-top in orde. Wij wenschen voorloopig de har monie haar 100-jarig bestaan met evenveel succes te vieren en dan kunnende jongeren die na ons komen weer zien wat ze wenschen. Raamsdonksveer mag met trots terugzien op deze dagen. DRUNEN. Voor 8 maanden vormde zich alhier eenige personen onder leiding van een onzer ingezetenen tot een zangvereeniging. Reeds vele malen hebben deze zangers die aan vankelijk geen noot konden aan gelegenheden hier in Drunen met hun gezang luister bijgezet, en nu als resultaat van een zangerscursus deze winter gehouden, wou men eens zien of hun zang al mee kon tellen in de rij der Brabantsche zangver- eenigingen. Men besloot het te wagen deel te nemen aan het groot natio naal concours te Raamsdonkveer. In de vierde afdeeling won de vereeniging een tweede prijs. In deze afdeeling is zeer goed gezongen. De harmonie «de Volharding» be sloot deze jonge vereeniging een ovatie te brengen en aan de grens der gemeente af te halen, hetgeen onder groote belangstelling der win naars is geschied. Daarna trok men naar de feestzaal. Vervolgens werd nog een ovatie gebracht bij den directeur. Volgende maand zal deze veree niging deelnemen aan het festival te Baardwijk, en wij wenschen directeur en leden nog veel succes toe. DRUNEN. Woensdag a.s. om 7 uur n.m. zal een bijeenkomst gehouden worden voor meisjes van de zevende klas en daarboven en voor jongens von de zevende klas en daarboven tot 15 jaar om 8 uur, in de kleine zaal der Jongens-Congregatie, die wenschen deel te nemen aan een stille retraite, "WVM U UII/A-I KClllL C-lllV til 1 J 1 J

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 5