Uriel uil de Orunensche haai Gestoomd RoooeDrood. Waalwijksche Steenkolenhandel H. de Bont-v. Huiten Drunen, 31 Augustus 1933. Munheer, 't Is vandoag Koninginnendag! Van natemiddag he'k nie gewerkt! „Gek", zalde misschien zeggen, Mun heer, mèr 't is zoo! Koninginnendag, dè is unnen dag, die wij in eere moeten hauwen. Woarom? Omdè de Koningin dan vurjoart! „Dè is toch zo'n groote gebeurtenis nie", zal de zeggen. Gelijk bedde; verjoaren doen me al- lemoal, net zoo goed es dood goan. Es ik verjoar, nou dan is tur wel gin groot fist, mèr toch zu unnen meens, die bij ons in de kost was, op dieën da$ merken, dè tur iets oan 't haandje is. Mun kender komen me dan filicitee- ren en doar wordt un bakske gedron ken en zoo Af fijn, dè kinde wel. Vandoag, nou oons Konigin vurjoart, nou moeten alle meensen in oons laand fist vieren! „Fist vieren", zalde zeggen, „unnen inooien tijd erveur!" Joa, 't is woar, mèr es ik zeg „fist vieren", dan bedoel ik nie, dè ge van die groote fisten op touw moet zetten, die bonken geld kosten. Nie noodig! 't Kan toch goed zijn. Nim nou bijveurbild bij jullie mèr us: Doar bedde verschillende kommi- tees, en die zurgen veur de fistelijk- heden. Alles is éven mooi geregeld en alle man go tur groot op. Wè denkte gij, Munheer, dè de au- wers nie net zooveul schik hebben es dur kender, die doar mee doen pan die volksspeulen? Dè weet ik toch zoo goed van mun eigen; es 't oew kender goed go en ze hebben plezier, dan gogged 't oew eiges ook goed. Nou èn soavus, dan is tur konsert en zoo. Doar hee ook alleman plezier van. Ge moet er zoo min nie over denken om Koningin te zijn! 't Valt nie mee om 't alleman noar zunnen zin te moa- ken. We magen, net zoo 'k zeg, gerust iets doen ter eere van oons Koningin. Vandoag wordt Ze drie en veftig joa'r! Van dur achttien joar aaf hee oons Koningin zelf 't bestuur van 't laand in haanden gehad. Dè is nou al vijf en dartig joar. Dè moete nie uitflakken! O neeje!( Vijf en dartig joar hee oons Koningin dur best ge.doan 0111 oons laand uit den oorlog- te. haauwen. Steeds hee Hare Majesteit al gedoan wè Ze kan om de welvoart en de be langen van oons laand es irste en veur- noamste dingen van een laand te be- schouwe- en mee al Heu'r kraacht en maacht die Hare Majesteit bezit, hee Ze die dingen ook behartigd. Mee een gerust en daankboar hart kannen we Onzen Lieven Heer bedan ken, dè Hij oons zo'n goei en degelijke Koningin hee gegeven en oan Onzen Lieven Heer vroagen, dè Hij oons Ko ningin nog lang maag loaten regeeren over oons laand. Vandoag zalt tur zeker veul geroe pen worren: „Leve de Koningin". „Leve het Oranjehuis". Ge begrèpt wel Munheer, ik kan slecht midden in de haai goan ston roe pen, mèr toch goi bij meen 't zelfde in mun binneste om. Begrèpte gij, dè tur toch van die lam- stroalen zèn die oons Koningin weg wullen hebben! Hoe was't, toen mee de opening van de koamers één van die communisten doar in 't volhonderd riep „Weg mee de Koningin", en nog meer van die smoesjes. Die mannen, diei wullen hier zeker dun boas goan speulen om dan de zoak op zunnen kop te zetten. Zedde nou gauw gek! Es ze bij, ineen mee die smoesjes oan komen 0111 tegen oons Koningin op te trekken of tegen de regeering, dan ver tel ik oew Munheer, dé'k ze mee de viertaander oan dun grond vaast stèèk. Komt Zondags smiddags us in de haai, dan beurde de schoten knetteren en knallen. 1 Woar dè van is? Van de Laandsturm! Elke Zondaggemiddag wordt ut dur de Laandsturm geoefend. „Ge proat lekker", zalde zeggen, mèr wè doe de gullie nou mee Konin ginnendag?" Joa, Munheer, dè is me nou ook un vroag. Virtien doag geleje hè'k oew al veur- teld, dè tur vanoavond konsert is op 't Ivloster. Un Zondag kree'k un buukske thuis van de Hermenie „De Volharding". Die gift nou un Zondag, in den hof bij Doreske Elshout un konsert ter eere van de vurjoardag van oons Koningin. Munheer, doar kon bij oons toch net zoo goed un kommitee opgericht worren, die de dingen op zonnen dag regelen. Mèr joa, hoe is 't in Drunen; ze zijn 't nie mee mekare eens! Dè is turn Mee zo'n fist dan doei bij jullie alle man mee; groot en klein, rijk en èrm, jong en oud. Komt ur bij oons us om! Doar moeten ze mekare nie! Te- meenste dè schent zoo. Gij zijt te min, gij te koal, hij hee dè wel us ooit gedoan en jouw kan ik nie hebben, en alle vijf en zessen meer. Ik vijn 't broerd, ontzettend broerd veur de meensen, die wel goed wul len, die alles u'r veur over hebben en gin geld spoaren om iets op te richten, en dan noar un tijke tot de ontdekking moeten komen en moeten ondervijnen, dè 't nie goi, en dè 't wir mis is, en mèr opgedoekt moet worren. Munheer, ge wit, in Drunen zijn verschillende goei en bloeiende vur- eenigingen. Mèr doar konnen u'r nog veul meer zijn, 't ïs net zoo'k zeg: van jouw wordt iets vurteld, of 't woar is doar wordt soms nie over gedocht, en dan, nou dan wul ik nie meer bij de zelfde ver- eeniging zijn es gij. Zoo doen tur meer, en de zoak is wir kepot. Och Munheer, Drunen, een plots woar alle sorten van meensen zitten, hoeveul mooi en goei vereenigingen konnen me doar toch wel nie hebben. Woarom nou de taanden nie us op mekare gezet en de mond dicht gehau- wen over een) aander en dan zudde gij us zien hoe goed 't zu goan mee oons vereenigingen. Geleufde 111e, Munheer, dè'k ur un nen hekel oan heb om oew dè zoo am- mel te moeten schrijven. Dè doe me pijn, echt woar, dè ge zon vureeniging zoo es bijveurbild de gim- melistie moet zien wegkwijnen. Woarom nou nie us mee un poar grooten, flink de schauwers ur onder gezet en de zoak opgewerkt. Zoo ook mee de Tooneelclub. Ge heurt of zie tur niks meer van. Un poar joar geleje, een van de be- kinste en'beste uit dun omtrek. Doar komt un hoTke in botter en uit is de kous. Wè moeten ze in aander durpen wel nie van oons denken! Vat nou Kuijk mèr us, un buur- plotske De Gimmelstie gaaf di joar doar al unnen wedstrijd of zooiets en de Too neelclub mokte pas nog un uitstapke en geregeld leesde ur van, dè ze un uitvoering hee gegeven. Nou ik 't toch over Kuijk heb, Mun heer, nog iets! Hedde dieën schonnen slaachters- winkel van Toon Marks gezien? Rèècht tegenover de Kerk. Sjonge, sjonge wèn schon paand. Dè za'k oew zeggen, hoe ik dè weet. Eergisteren zèk noar de kermus ge wist in Kuijk. „Alweer noar de kermus", zal de zeggen. Joa, joa, Munheer, ik doegged nie minder meer tegenworrig. Och joa, ge hed ur femilie wonen en dè vurzuukt dan mekare over end weer mee ker mus. 't Is oons nie zoo zeer om de kermus te doen, mèr ge komt zoo nog us bij mekare. Ge wit goed, hoe dè goi Zoo kwaam ik ook langs de nij slaachterij van Toon Marks, dè is un nen auwen Drunensche en dè trekt altij nog, is dè nie? Hij ston buiten en joa, ge wit goed: „Kom tur in", en zoo meer. MèT Munheer 't is kollesoal zonne winkel en zon gebouw. En dan die af werking van de winkel, mee die tegels en dè plefon! De lui, die 't gezet en gemokt heb ben, hebben eer van dur werk, dè zè'k oew. Ik zeg ook tegen Toone: „ik mag lij en dè 't oew goed goi in oew nij zoak". Munheer ik schaai ur uit of eigen lijk nog nie, nog wè! Zeg, dieën Munheer Timmermaans, doar bij jullie, dè is me unnen krasse meens. Vijf en zeuventig joar Direkteur van de foons uit Woalk en dan doarbij unnen auweT van negen en negentig j oar. Mèr hoe zugged dieën Munheer Tim mermaans toch oangeleed hebben om zoo oud te worren. Is dè nou wir gin schon veurbild Munheer, veur veul jong meensen. Be- kaant un eeuw oud en toch nog wer ken! Ge mot ur tegensworrig us om ko men. Veul denken dur, dè werken er nie meer bij heurt en dè ze doar mee vurslijten en dan er unnen tijd te vroe ger om dood goan. Neeje Munheer, ze kannen 't oan Munheer Timmermaans zien, dè ge van werken echt nie dood got, loat stoan oew léven er mee vurkort. Ik hoop, dèk Munheer Timmermaans, es ie mee Mai van daander joar zunnen honderdste vurjoardag viert kan komen filicitee- Ten. En dan moet ie wir mèr veur oan beginnen, is 't nie zoo. Munheer, nou schaai ik ur aaf, want ik goi mee Driekas noar Drunen, om te kijken, wè doar te doen is toavud. Veur dèk munnen gewone hou doe schrijf, zet ik toch irst nog mee dikke letters onder munnen brief: LEVE DE KONINGIN. LEVE 't ORANJEHUIS. Munheer, de groeten van meen en Driekas, hou doe, TIENUS. EN GROS ED. VAN TILBURG, en detail September is de laatste maand der Zomerprijzen. Vergeet daarom niet spoedig Uwe winterprovisie op te geven. WILHELMINA ANTHRAC1ET 20/30 WILHELMINA ANTHRACIET 30/50 WILHELMINA ANTHRACIET ,2/„ WILHELMINA EIERKOLEN HENDRIK NOOTJES voor de Keukenkachel Alle kolen worden prima gezeefd en bij elke hoeveelheid franco huis bezorgd. Bestellingen worden aangenomen bij E D. v. TILBURG, Groote,straat 142 en Grootestraat 154. 12 20 per H. L. 12.05 n.eo 11.30 f 1 30 lijken zin. Dat alleen hierover een avond gevuld kan worden, bewijst wel hoe belangrijk dit onderwerp is. De enquetrice, Zuster van der Schalk, die ook de a.s. moedercursus zal leiden, is bereid gevonden het in beeld gebrachte zoo noodig toe te lichten. De lichtbeeldenavond wordt gege ven in het Wijkgebouw, Mr. v. Cooth- straat 52, op l)insdag 5 September des avonds om 8 uur. De toegang is alleen vrij voor vrouwelijke ge zinsleden boven 19 jaar van Groene Kruisleden. Indien de dames vol doende blijken van belangstelling geven, zal het Bestuur trachten een of meer van dergelijke avonden te geven. Gevonden voorwerpen. Op het politie-bureau zijn inlich tingen te bekomen omtrent de navolgende gevonden voorwerpen Handfietspomp, portemonnaie met inhoud. R.K. Vakvereeniging Baardwijk. De R,K. Vakvereeniging te Baard wijk hield in het Patronaat haar Jaarvergadering. In plaats van de heeren C. Leijtens, J. Leijtens en J. Buijs, die zich niet voor herkiezing beschikbaar hadden gesteld, werden tot bestuursleden benoemd de heeren C. v. d. Hoven, G. v. Mierlo en H. Mulders. Het bestuur is thans als volgt samengesteld C. v. d. Hoven, Voor zitter; J. Vos, Secretaris-penningm.; H. Mulders, G. v. Mierlo en C. Maas, leden. Aanbesteding. Onder architectuur van den heer Fijan had Woensdagavond de aan besteding plaats van het bouwen van vier woningen in de Kerkstraat, voor rekening van den heer B. v. d Hoeven-van Wijlen te Sprang. Ingeschreven werd als volgt H. Kramer, W al wijk f 15389.— Wijnants, Waalwijk f 15159 H. Maas, Waalwijk f 15133. v. d. Hammen, Waalwijk t 15090.— Gebrs, Spiering, Capelle f 14948.— C. B. Timmermans, Capelle f 14893. Z. Treffers en Zn., Waalwijk f 14795.— G. van Heesch, Waalwijk f 14699.— van Huiten-Krol, Waalwijk f 14689.— Wed. Aarts. Waalwijk f 14590.— Willigenburg, Sprang-Capelle f 14500 Nieuwenhuizen, Sprang-Capelle f 14498.— Kleinloog en v. Oversteeg, Vrijh. f 14483.— Willemse, Sprang-Capelle f 13760.— Spuybroek, Sprang-Capelle f 13248.— Gegund aan den laagsten inschrijver. BIOSCOOP. Sehnsucht 202. R.D.B.-Theater. De slaperigheid van een bediende van een advertentiebureau is de on middellijke oorzaak van al de ko mische verwarringen, die in deze film voorkomen. Zoo wordt een een- I voudige typiste voor millionnaire aangezien en als compagnon in een j slecht rendeerende zaak opgenomen, j Maar al ras is een der compagnons op de «millionnaire» verliefd ge raakt en het toeval wil dat de an dere compagnon in vuur en vlam raakt voor de echte millionnaire. Ais het op het geld op aan komt, spat echter de heele comedie met een paar fiksche oorvijgen uiteen. Maar ten slotte wordt toch nog een oplossing gevonden, waarmede vier harten ge lukkig en de zaak kapitaalkrachtig gemaakt worden. Magda Schneider vertolkt de hoofd rol in deze luchtige film. Ich wilt nicht wissen wer du bist. Luxor- Bioscoop. Gustav Fröhlich speelt in deze film voor «Herr Graf», maar dan voor een crisis-graaf, die met het niet-adelijke baantje van chauffeur zijn sober kostje moet verdienen. Zijn hospes wil hem uit die ellende verlossen door hem een goede partij aan te smeren in den vorm van een rijke Amerikaansche erfdochter. Bij na is die opzet gelukt, doch een tweede schoonheid mengt zich in de historie en weg 'is Carmen's kans. Dan volgt echter een «ontdekking» en nog een ingewikkelde geschiede nis, voordat we aan het «happy end» toe zijn. Naast Fröhlich spelen in deze film Liane Haid en Szöke Szakall, namen dus die een vroolijke film garan deeren. O. O. G. Door de R.K. Tooneelvereeniging «O.O.G.» is onder regie van haar regisseur H. van Engelen in studie genomen het schitterende nieuwe tooneelspel in drie bedrijven, getiteld «Heb ik mijn, kind gedood?» Het stuk is een nieuwe bewerking van Frits van Duinen voor 't heeren- tooneel van Morama's meesterwerk «Jozien», en zal als eerste winteruit- voering van «O. O. G.» worden op gevoerd. Vraagt ons Smakelijk, voedzaam en gezond. Elec.; Luxe Bakkerij PULLES - HEESBEEN Tel. 99. 50639 BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. 25 Aug.—1 Sept. 1933. Geboren Bernadette Ma. dv G A Maas-Maas. Huberta O Fa dv P L IJpelaar-Bruggink. Wilhelmina Ma Ca dv J A Wanten- Pijnenburg. Overleden Aa. Ca. Ligtvoet, 47 jaar, echtg. van J. A. Vesters. CK Bel, 13 jaar. Huwelijks-aangiften: Geene. Gehuwd: A. J. v. Hilst, 29 jaar en Ca. Bergmans 23 jaar, beiden alhier. Jac. Pulles, 25 jaar en J. A. Verhulst, 21 jaar, beiden alhier. Ingekomen: Ma Ha v d Griend van Oudheusden. E J B Verhoeven van Oosterhout. Ga. Ma. Pa. Vriends van Tilburg. J. de Boer en echtg. van Harderwijk. G. H. H. Göbbels van Bussum. J. A. Verha gen van Bussum. J. de Brouwer van Amsterdam. J. M. Hofmans van Gin- neken c.a. Vertrokken: El. Aa. Kok naar Bloemendaal. P. Pruyssers en gezin naar Sprang-Capelle. J. W. Verhees naar St. Michielsgestel. Wed. J. Grothe en dochter naar Lich tenvoorde. C. C. van de Ven naar Ze venaar. Ga. Ma. Doodkorte naar Nij megen. AGSNDAU WAALWIJK, Zaterdag 8 uur, Luxor Bioscoop, »Ich will nicht wissen wer du bist.» Zaterdag 8 uur, R.D.B.-Theater, »Sehnsucht 202.» Zaterdag GEEN repetitie Lieder tafel Oefening en Vermaak. Zondag 12 uur repetitie voor allen Liedertafel Oefening en Vermaak. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8'/a u. Luxor Bioscoop »Ich will nicht wissen wer du bist.» Zondag 6 en 8'/a u. R.D.B.-Theater, «Sehnsucht 202.» Maandag 8 uur, Luxor Bioscoop, »Ich will nicht wissen wer du bist.» Maandag 8—9.30 uur. Gymnastiek dames K. en V., Gymnastieklokaal O. S. Dinsdag 7—8.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V., Gymnastiekl. O. S. Woensdag 7—8.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V., Gymnastieklokaal O. S. DRUNEN. Tusschen de elf tallen van TOP II en Emos II alhier had een vriendschappelijken wedstrijd plaats, waarbij TOP de overwinning behaalde met 53. A.s. Zondag zal de eindwed- strijd alhier plaats hebben voor het tournooi van VJ.C. Deze beslissings wedstrijd wordt gespeeld tusschen ESV I uit Elshout en de Zwaluwen II alhier. SPRANG-CAPELLE (Vm. Sprang). A.s. Zondag des v.m. half txen zal in de Ned. Herv. Kerk alhier leesdienst worden gehouden, terwijl des namid dags 2 uur hoopt op te trede.1 Ds. v. d. Vlugt van Drunen. In de Geref. Kerk alhier hoopt a.s. Zondag des voormiddags half tien en des namiddags half drie in den Dienst des Woords voor te gaan Ds. J. C. Hagen. Het ligt in de bedoeling van Ds. Hagen, Geref. predikant alhier,, om evenals in vorige winters, ook in den komenden winter wederom een cursus te geven voor belijdende leden. Waar bedoelde cursussen steeds druk wer den bezocht, verwachten wij ook nu weer flinke belangstelling. De cursus zal a.s. Donderdag een aanvang ne men. Donderdag kwam een hit van v. V. alhier, in de weide aan den Meer- dijk, in een sloot terecht en is verdron ken. Voorzeker een schadepost. CAPELLE. A.s. Zondag des na middags half drie hoopt voor de Ned. Herv. gemeente alhier op te treden Ds. v. d. Roest uit 'sGraven- moer. 's Morgens half tien leesdienst. Aan het Kerkeind werd j.l. Dinsdagavond de arbeider J. O., toen hij nog vlug voor een uit de richting Waalwijk komende auto den weg wilde oversteken, door deze aange reden en tegen den grond gesmakt. Met eenige ontvellingen aan hoofd en handen kwam hij er betrekkelijk goed af, doch zijn rijwiel bleek deer lijk gehavend. De bestuurder der auto, de heer W. uit Raamsdonks- veer, wien in deze geen schuld trof en die door krachtig remmen grooter onheil wist te voorkomen, was zoo coulant de schade aan het rijwiel te laten herstellen. Naar we vernemen wordt ten gevolge van de slapte in het bedrijf op de schoenfabriek der/irma Kerst Oerlemans slechts vier dagen per week gewerkt. Door den Minister van Sociale Zaken is goedkeuring verleend aan het plan om de Westelijke kade van de waterschappen »De Groote Oude Straat" en „Binnen de Oude Straat" in werkverschaffing te laten ver hoogen. Door een ongeluk met een petroleumlamp ontstond in den nacht van Woensdag op Donderdag brand in de woning van den winkelier A. B. aan de Zandschel. De bewoners bij gestaan door de buren, namen direct het blusschingswerk ter hand en mochten het genoegen smaken door llink aanpakken 't vuur te blusscheu. Zoowel woning als inboedel hadden flinke brand- en waterschade beko men. Naar we vernemen waren huis en inboedel verzekerd, doch de voorraad winkelgoederen niet. Nadat de werkzaamheden in verband met de Waspiksche kermis een paar dagen hebben stil gelegen, is de aannemersfirma J. v. d. Elshout uit Den Haag weer met eau 40-tal werkwilligen voortgegaan met den aanleg van den kabel voor de P. N. E. M. Door de stakers werd ook weergepost, terwijl rijks-en gemeente politie ter bewaking bij het werk pa trouilleeren. Dewerkwilligen worden onder politiegeleide naar en van het werk gebracht. *CAPELLE. Op het gevaarlijke kruispunt in de kom bij de Veerpad botsten gisteren twee vrachtwagens tegen elkaar. Beide auto's, van de fa. Boezer alhier en van de fa. van Haarlem uit Waalwijk, werden aan de voorzijde vrij ernstig beschadigd. De bestuurders liepen geen verwon, dingen op. Grootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor een 364 BETERE HEERENKLEEDING WASPIK. De kermis, gehouden van Zondag 27 tot en met Dinsdag 29 Augustus, heefteen buitengewoon gunstig verloop gehad. Vooral Zondag was de drukte zeer groot. Volgens gewoonte gaf de harmonie „Volks vlijt en Volksvermaak" op Maandag morgen een matinée in de zaal van den Heer H. van Iersel, dit jaar met medewerking ven de Waspiksche Tooneelvereeniging „Entre Nous". De zaal was tot in de uiterste hoeken bezet. De gegeven nummers mochten veel bijval oogsten. Vooral de Revue Kermis 1933 viel zeer in den smaak, zoodat de ontwerper, de heer A. van der Rijken alhier, een bijzonder woord van lof toekomt Het matinée op Dinsdagmorgen in de Concertzaal van den Heer Chr. Montens was ook zeer druk bezet, zoodat haast geen plaats meer te verkrijgen was. Het duo Joe en Nelly Krijnen verzorgden hier het programma, dat evenals vorige jaren zeer in den smaak viel. De schouwburgloge van Piet Vink en Riozzi's Bioscooptheater waren eiken avond druk bezocht. In verschillende café's bestond gelegenheid tot dansen. Behoudens een kleine uitzondering behoefde de politie niet op te treden. Tot onderwijzeres aan de Chr. Bijzondere School alhier is benoemd Mej. D. C. P. Konings uit Raams- donkdorp. Bij gelegenheid van de verjaar dag van H. M. de Koningin werd op j.l. Donderdag een concert gegeven door de Harmonie „Volksvlijt en Volksvermaak" in den tuin van den Heer H. van Iersel. HANK. Dinsdagavond had de heer v. d. Stelt het ongeluk met zijn heen onder een rollende boom te geraken. Doordat een der stutblokken brak geraakte hij dusdanig met zijn knie bekneld dat deze geheel verpletterd werd. Ongelukkigerwijze was dr. v. Vuuren niet aanwezig en moest worden ge-

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 11