dat zou voor Moeder wezen Zeven maal drie centen, zie... De kinderen begrijpen haar wel, Als ze zegt«Ik heb ze nie...» Ook een heer staat daar toevallig ('t Is een oude vrijgezel). Hij begrijpt de situatie En hij heeft zooveel centen wel. Hij zegt: «Jongens, stap maar in hoor 1» En tot den mallemolen-man «Laat die kinderen eens draaien.» «Hier een gulden man, pak an.» En, de zeven kleine kleuters Rijden vijf maal achtereen. Moeder schreit haast van geluk, nu En lacht door haar tranen heen. 's Avonds knielen zeven kleuters En zij bidden«Lieve Heer. Maak dien goeden man gelukkig Zegen hem steeds meer en meer». Krijgt die goede man nu strakjes Een lieve vrouw, die hij bemint. Dan heeft hij dit geluk verkregen Door 't bidden van een dankbaar kind. RIJMELAAR. SPORT. VOETBAL. Verscherpte Amateursbepalingen. De K.N.V.B.-vergadering heeft een be langrijke beslissing genomen: het rap port der commissie-Kips, dat de ama teurbepalingen verscherpt en een strenge controle instelt op de naleving daarvan werd vrijwel in zijn geheel aanvaard. Slechts op enkele punten ging de ver gadering mee met het prae-advies van het Bondsbestuur. Zoo zullen niet wor den ingevoerd de controlestalen, door iedere vereeniging na een uitwedstrijd in te vullen en werd een kleine uitbreiding gegeven aan de mogelijkheid vergoeding voor werkverzuim te verleenen. WAALWIJK. W. S. C. W.S.C.—H.E.R.O. 3—2. W.S.C. is er Zondag in geslaagd den kampioen der tweede klasse A, het Bre- da'sche HERO, met 32 te verslaan. Het weer was voor voetbal nog wat warm, doch ondanks dat is het een aantrekke lijke partij geworden, waarin van beide zijden goed spel gegeven werd. HERO was in het begin een tikje in de meerderheid en haar mooie snelle aan- valsspel zou zeker resultaat gehad heb ben ware het niet dat de nieuwe achter hoede der thuisclub telkens het naderen de gevaar wist af te slaan. Toen WSC eenmaal was ingespeeld, gingen de par tijen goed tegen elkaar op. Een kwartier voor rust wist de midvoor der thuisclub met een goed gericht schot den stand op 1O te brengen. In de tweede helft was WSC de ster kere en zij wist haar meerderheid door twee goede doelpunten van den links binnen uit te drukken. Even leek het of Hero een groote nederlaag te slikken zou krijgen, want de WSC-voorhoede kreeg nog tal van kansen, die echter onbenut bleven. In de laatste minuten kwam Hero nog even opzetten, een vrije schop werd in een doelpunt omgezet, en vlak daarna had een kopbal van den rechtsbinnen succes. Zoodoende wisten de gasten den achterstand op te halen tot 32, met welken stand scheidsrechter Blom het einde aankondigde. Een combinatie van WSC II en III won op 't RWB-terrein van de RWB-reserves. A.s. Zondag speelt W.S.C. een oefen wedstrijd te Arnhem tegen den Oost. 2e klasser Arnhemsche Boys. R. W. B. De uitslag van de wedstrijd RWB 2 WSC 2 is 4—2 voor WSC. A.s. Zondag komt BW 2 uit 's-Bosch tegen RWB 1 een wedstrijd spelen. R.K.V.V. H.V.V. Zondag 10 Sept. speelt onze R.K.V.V. H.V.V. een liefdadigheidswedstrijd tegen RBC in Dussen voor den speler die in den wedstrijd HVVDVV op de serie wedstrijden bij Quick zijn been brak. Het is voor HVV tevens nog een mooie oefeningswedstrijd voor de ko mende competitie. Zondag 17 September begint ook voor den R.K. Bond het nieuwe seizoen. HVV komt in dezelfde afdeeling 2e klasse, district Tilburg uit tegen de volgende vereenigingen Roda 2, Aga 2, Oranje-Wit 2, Vincent 1 en St-. Josef 1, allen uit Tilburg; Berkel 1, Berkel; SSS 1, Udenhout; K.J.W. 2, Ois- terwyk; Wilhelmina 1, Kaatsheuvel; RVS Riel; H.V.V. 1, Waalwijk. DRUNEN. Uitslag nederlaag tournooi gegeven door V.J.C., te Drunen. V.J.C.—V.V.C. 1, Vught 6—6 V.J.C.—Quick 2, Waalwijk 4—5. V.J.C.Déwé, Drunen 04 V.J.C.Harmonie J.C. 74 V.J.C.T.O.P. 2, Drunen 35 V.J.C.L. v. D., Drunen 46 V.J.C.St. Petrus, Vught 62 V.J.C.Bakkers, Drunen 27 V.J.C.Hedikhuizen 25 V.J.C.Vrijbuiters, Drunen 3--10 V.J.C.Brabantia, Herpt 01 V.J.C.ESC, Elshout 06 V.J.C.Zwaluwen 2, Drunen 17 De wedstrijd om den 2en en 3en prijs tusschen E.S.C. en Zwaluwen 2 eindigde met 23. Ie prijs: Vrijbuiters, Drunen. 2e prijs: Zwaluwen 2, Drunen. Derde prijs: E.S.C., Elshout. Prijsuitreiking heeft plaats Zaterdag 9 September in de muziekzaal van de Jon gens-Congregatie. SPRANG. N. E. O. Zaterdag j.l. behaalde het 2e elftal der voetbalver. N.E.O. den 2e prijs, zijnde 'n lauwerkrans, op de serie wedstrijden bij SDO, alhier. KORFBALSPORT. SPRANG. N.E.O.D.O.S. J.l. Zaterdag trad de korfbalclub NEO in het veld om haar sterken tegenstander DOS uit Geertruidcnberg te bekampen. Reeds direct na den aanvang werd van beide zijden krachtig aangepakt en blijkt het spel van beide vereenigingen op ongeveer hetzelfde peil te staan. Na eenigen tijd komt NEO er wat be ter in en weet voor de rust een 20 voor sprong te behalen. Na de rust is het DOS die een goal maakt en den achterstand verkleint 2-1. Wanhopige pogingen worden door NEO aangewend om den bal in den korf te doen verdwijnen, maar vruchteloos. Het aanvalvak slaagt er niet in 'n mooi samenspel te ontwikkelen, waardoor el ke aanval verloren gaat. Doch de verdediging is safe; zij strijdt onvermoeid en ontneemt hierdoor DOS de kans den gelijkmaker door de mand te sturen. Zoodoende is de stand wanneer het einde gefloten wordt 21 in het voor deel van N.E.O. Hierdoor behaalde N.E.O. het kam pioenschap van den Dordrechtschen Ivorfbalbond Afd. Altena-groep. Naar wij vernemen, bestaat het plan ter gelegenheid van dit behaalde succes een huldigingswedstrijd te spelen, waar voor Quick van Nieuwendijk uitgenoo- digd zal worden. WIELERSPORT. Tilbnrgsche Wielerbaan. Vrijdagmiddag is Pijnenburg op de Til- burgsche Wielerbaan door van Egmond geslagen. Slaats verloor in de achtervol ging, door een slechte start, van Göbel. De uitslagen luiden Sprint: 1. v. Egmond 3 p.; 2 J. Pijnen burg 4 p.; 3 Kaers 5 p., 4 Richter 6 p. Achtervolging over 10 baanronden voor profs.: Ie Serie: 1. Göbel, 2. Slaats. 2e Serie: 1. Schön, 2. Ronsse. Om de 3e en 4e plaats: 1. Slaats, 2 Ronsse. Om de le en 2e plaats: 1. Göbel; 2. Schön. Tijdrace professionals 1 baanronde (150 M.): J. Pijnenburg 9.4 sec., J. van Egmond 9.9 sec.; Richter 9.9 sec.; Kaers 10 sec. De koppelwedstrijd welke zou gaan over 40 K.M. (267 ronden) moest na 100 ronden wegens een regenbui worden af gelast, nadat reeds eenmaal de strijd we gens regen gestaakt was. De stand was toen: 1. Pijnenburg-Slaats 3 p.; 2 v. Oers-De- bruyeker 0 p.; op 1 ronde: 3 Kaers Ronsse 5 p.; 4. Schön-Buschenhagen 2 p. 5 Hiirtgen-Göbel 1 p.; 6 Richter-Braspen- ninx 0 p. Bossche Wielerbaan. Zaterdag hadden op de Bossche baan wedstrijden plaats. Opnieuw werd Pij nenburg in den sprint door v. Egmond geslagen. De uitslagen zijn Sprint: 1. Jac. van Egmond; 2 J. Pijnenburg; 3 G. Leene, 4 J. van den Heuvel; 5 Piet van Kempen; 6 M. van Oers. Klassementwedstrijd voor amateurs over 15 ronden met drie klassementen: 1 J. Martens met 5 p. Op 1 ronde 2 J. Kremers 12 p.; 3 A. v. d. Linden 10 p.; 4 C. Slaats 7 p.; 5 Klaas Bakker 6 p.; 6 Jan van Breemen 5 p. Koppelwedstrijd: 1. J. Pijnenburg-Braspenninx. Op 2 ronden: 2 M. van Oers-Göbel. 3 Th. Reijnders-F. v. d. Reyt. 4 Piet van Kempen-L. Krijnen. 5 Jan Maas en W. van Isselt. Op 3 ronden: 6 W. Metz en J. Spijker. DUIVENSPORT. CAPELLE. De Postduivenver. „De Luchtvaart", gevestigd in het café van mej. Wed. A. van der Haart aan de Nieuwevaart, hield 1.1. Zondag een wedvlucht met oude en jonge duiven vanuit Lier (B.) met den volgenden uitslag: M. de Jong 1, 12, 14, 20, 24, 28; A. Klootwijk 2, 4, 7, 25, 39, 46; J. v. Door nik 3, 22, 23; P. Verhagen 5, 10, 19, 50; C. Verhagen 6, 18, 40; A. de Jong 8, 11; J. Versteeg 9, 15, 26, 27, 51, 52; A. Raay- makers 13, 47; E. Haverhals 16, 36; W. Mandemakers 17, 54; H. Rozenbrand 21, 56; A. Spierings 29; W. Versteeg 30, 41, 42, 43, 44; P. Bakkeren 31, 38, 49; A. Versteeg 32, 33, 35; P. Nieuwenliuizen 34, 55; H. Dekkers 37, 48; A. Blom 45; G. Treffers 53, A. Zwart 57. Aangetoonde duiven J. v. Doornik, A. Klootwyk en M. de Jong. In het clublokaal houdt de vereeniging a.s. Zaterdag 9 dezer des avonds 8 uur een verplichte algemeene ledenvergade ring, waarop o.m. aan de orde komt de bespreking van een kasvlucht. WAALWIJK. T.B.C.-vlucht. De Waalwijksche Concoursbond hield Zondag 3 Sept. een wedvlucht vanuit Lier met oude duiven. Eerste duif 9.31.45 uur, laatste duif 9.44.4 uur. Duiven los 8.30 uur. Wind N. De prijzen werden behaald als volgt: A. v. Eijck 1, 15; J. Schoenmans 2, 26; J. van Bladel 3, 9, 27; J. v. Velthoven 4; L. van Gelder 5, 6; G. Schoenmans 7, 39, 40; C. Broumels 8; II. Pullens 10; M. Vrij hoeven 11, 20; Th. Duivenkam 12, 16; J. Sleenhof 13; Th. v. d. Geld 14; A. v. Hilst 17; J. v. d. Houdt 18; D. v. d. Boomgaard 19, 33; P. L. Pullens 21, 22; H. van de Wiel 23, 35; Th. de Ronde 24, 46, 48; P. Schoenmans 25; A. Stam 28, 49; J. Kip ping 29, 34, 36, 44; A. de Peffer 30, 42; A. de Leyer 31, 32, 43; J. Blok 37; A. Stok- wielder 38; A. van Schaijck 41, 50; A. Verhoeven 45; A. van Spijk 47. T. B.C.-vlucht. De Waalwijksche Concoursbond hield Zondag 3 Sept. een wedvlucht vanuit Lier met jonge duiven. Duiven los 8.30 u. Wind Noord. De pryzen werden behaald als volgt: A. Verhoofstad 1; P. L. Pullens 2, 4; M. v. d. Griendt 3, 7, 18, 53; Joh. Verhagen 5, 9; J. Kipping 6, 11, 22, 32, 57; A. Bak kers 8, 47, 48, 60; A. Stam 10, 65; A. van Riel 12, 73; J. van Bladel 13, 26, 45, 52, 61; H. v. d. Wiel 14; Th. Duivenkam 15; G. Schoemans 16, 51, 59; H. Lombarts 17; M. Leijlens 19, 20, 34, 58, 67; L. Leytens 23, 28, A. van Hilst 24; C. Broumels 25, 27, 39, 43; H. Knippels 29, 68, 69; J. van Velthoven 30; Th. de Ronde 31, 38, 63; A. van Eijck 33; J. v. d. Houdt 35; J. Schoenmans 36; H. van Spijk 37, 42, 49, 64; L. van Gelder 40, 70; P. van Helvoirt 41; J. Leytens 44; J. de Wit 46, 50; Th. v. d. Geld 54; A. de Leijer 55; A. Lombarts 56^ A. van Eijck 62; D. van den Boomgaard 66; A. van Schayck 71, 72. DRUNEN. Zondagavond werd het feest van den verjaardag van H. M. de Koningin in Drunen gevierd met een zeer goed geslaagd concert. Het prijzenswaardig initiatief dat geno men is door de Harmonie „De Volharding" en door den heer Th. Elshout valt te loven. De Zangvereeniging „Zang en Vriendschap" luisterde het concert op met enkele zeer goed gezongen nummers, die bijzonder in de smaak vielen. Onder de groote massa publiek waren ook Graaf Herman d'Oultre- mont en echtgenoote. De geheele tuin gaf tevens door de electrische verlichting een zeer gezellig cachet. De muzieknummers werden voor treffelijk uitgevoerd. Graaf d'Oultremont noodigde beide vereenigingen uit het concert op zijn landgoed te komen herhalen. Tot slot hield de heer L. Sikkers, voorzitter der harmonie, een toe spraak. Op het einde der vorige maand stonden bij het agentschap der arbeidsbemiddeling alhier nog inge schreven 32 georganiseerde werk- loozen, 18 als geheel en 14 als gedeeltelijk werkloos In de werk verschaffing waren 8 personen werkzaam. VLIJMEN. Openbare vergadering van den gemeenteraad op Donderdag 7 September des nam. ten 7'/3 uur ten raadhuize der gemeente. Te behandelen onderwerpen 1. Ontwerp besluit van Gedepu teerde Staten tot verlaging van de bezoldiging van de ambtenaren van den Burgerlijken Stand met voorstel van Burgemeester en Wethouders. 2. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot onbewoonbaarver klaring van de woningen plaatselijk gemerkt, nos. 17, 100 en 106. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot gedeeltelijke ver harding van den gemeentetjesweg met klinkers. 4. Goedkeuring van de rekening van 't Burgerlijk Armbestuur over 1932. 5. Voorloopige vaststelling van de rekening van de gemeente over 1932 met inbegrip van die van het G.E.B. 6. Aanbieding van de begrooting van de gemeente over 1934 met in begrip van het G.E.B. en van de daarbij behoorende verzoekschriften. CAPELLE. Bij besluit van 31 Mei 1933 is door Ged. Staten dezer pro vincie besloten aan het gemeente bestuur van Sprang-Capellete bevelen dat een gemeenschappelijke regeling tusschen de gemeente Sprang-Capelle en Loon-op-Zand wordt vastgesteld, aangaande de toelating van kinderen uit de gemeente Sprang-Capelle op de O. L. School te Kaatsheuvel (Loonschendijk) en dat met ingang van den dag, waarop deze gemeen schappelijke regeling inwerking treedt de O. L. Scholen te Vrijhoeve— Capelle en in de Nieuwstraat alhier worden opgeheven. Door den raad der gemeente Sprang-Capelle is indertijd besloten in beroep te gaan tegen het bevel tot het vaststellen eener gemeen schappelijke regeling metdeg'emeente Loon-op-Zand en lot het opheffen der O. L. School ter Vrijhoeve Capelle, terwijl de ouders of ver zorgers van leerlingen der O. L. scholen te Vrijhoeve-Capelle en in de Nieuwstraat eveneens beroep hebben ingesteld tegen het bevel tot opheffing derrespectievelijkescholen. Naar we vernemen zullen de be roepen vermoedelijk in de zitting van den Raad van State van 27 September a.s. in openbare behan deling komen. Het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" gaf j.l. Vrijdagavond in verband met den verjaardag van H.M. de Koningin op het plein voor het voormalig raadhuis onder leiding van zijn directeur, den heer Alb. Christ, een welgeslaagd concert, dat zeer in den smaak van de talrijke belangstellenden viel. Tijdens de pauze werd met de schoolkinderen een lampionoptocht gehouden. Zaterdagmiddag verleende de ver eeniging te Waalwijk haar mede werking aan de door de Oranje— vereeniging „Trouw aan Oranje" in de St. Antoniusparochie georgani seerde kinderfeesten. Gedurende de maand Augustus werd in de Rijkspostspaarbank op het hulppostkantoor alhier ingelegd f 11285.78 en terugbetaald f3608.46. Het aantal inlagen bedroeg 71 en dat der terugbetalingen 31. De Hengelsportvereeniging „De Maasmond'' hield j.l. Zaterdagmiddag half vijf in den Nieuwen Maasmond haar jaarlijksch onderling hengel concours, dat een uitstekend verloop had en waarvan de uitslag als volgt luidt: A. Both behaalde met 470 gr. den eersten prijs benevens het koningskruis Joh. van Beek met 140 gr., 2en pr.W. Sulsters, met 104 gr.. 3en pr.L. J. v. Bokstel met_78 gr. 4en pr.J. Kraak met 50 gr. 5en pr.H. Snoeren met 48 gr. 6en pr.; A. Schönfeld met 40 gr. 7en pr.A. H. van Dongen met 10 gr. 8en pr.M. Sulsters met 10 gr. 9en pr.P. de Visser lOen pr.; K. Rozen- brand 11 en pr., H. Cové, 12en prijs, D. Schuller 13en pr., P. Priest 14en pr., A. J. van der Waals 15en pr., C. Rijken 16en pr., J. van den Hoek 17en pr., Ant. van der Schans 18en pr., L. Dijkstra 19en pr, J. van Helden 2Óen pr., L. Treffers 21enpr. en G. Rozenbrand 22 prijs, zoodat alle deelnemers een prijs behaalden, De prijzen 10 tot en met 22 werden bij loting toegewezen, aangezien deze deelnemers geen enkel vischje hadden weten te verschalken. Door den voorzitter der vereeni ging, den heer L. Dijkstra, werden na afloop in het clublokaal bij den heer J. Quirijns aan de Vaartkant de prijzen, bestaande uit huishoudelijke en kunstvoorwerpen, alsmede sport artikelen, aan de winnaars uitgereikt: WASPIK. Voor den vleeschkeu. nhgsdienst werden in de afgeloopen maand ter secretarie aangegeven 37 varken9, 15 runderen en 3 kalveren. Mej. A. van Dooren, onderwij zere9 aan de R K. Bijzondere Meis jesschool alhier slaagde dezer dagen voor het examen Engelsch L O Door de Harmonie .St. Bavo" uit Raamsdonk werd op Zondag 1.1. in den tuin van den Heer H. van Iersel een goed geslaagd concert ge- geven. RAAMSDONK. Tot heden zijn ten Gemeentehuize 120 gevallen aan. gegeven van Mond en klauwzeer onder het vee, en nog dagelijks komenl§ er gevallen bij. Belanghebbenden worden er op attent gemaakt dat verscharing van besmet of verdacht vee binnen de gemeente alleen kan plaats hebben na toestemming van den Burgemeester en dan onder politiegeleide. Verscharing van verdacht vee naar een andere gemeente kan plaats heb- ben na toestemming van de Burge- meesters van beide gemeenten en onder politietoezicht RAAMSDONKSVEER. Ten bate van het Verpleegfonds voor T'b c bestrijding zullen op Woensdag 6 September a s bloempjes verkocht worden in deze gemeente Op het Veer is dezer dagen een portemonnaie gevonden met inhoud. Inlichtingen te bekomen bij de mare chaussees. NIEUWS UIT HEÜSDEN. Heusden, 5 Sept. 1933. In de afgeloopen week was de heer P. van den Oever 40 jaren in functie als hoornblazer bij de brand weer. Bij die gelegenheid werd hem door het bestuur der brandweer een zilveren medaille met inscriptie aangeboden. De speldjesverkoop ten bate van de restauratie der kerk te Delft, waarin zich het mausoleum dei- vorstelijke familie bevindt, bracht op f32.33. De gelegenheid, om zich aan te melden als leerling voordeNuts- teekenschool, bestaat op de bekende voorwaarden op 9 en 16 Sept. aan de inrichting. I De damclub V.D. besloot te beginnen met 2 Oct. een wedstrijd te organiseeren voor het kampioen schap van het Land van Heusden en Altena, waarvoor zich reeds verschillende spelers hebben opge geven. I De heer W. Merkx, onder officier bij de Marine, die in Febr. zich aan boord bevond van H.M. Schip »De Zeven Provinciën«, be richtte aan zijn familie alhier, dat hij 30 Aug. aan boord gegaan is van de Dempo, om te repatriëeren, wat een groote geruststelling ver oorzaakte. f Van hier vertrokken Zondag morgen een tweetal auto-bussen, met leden van den R.K. Werklieden- bond, om te Eindhoven deel te nemen aan de demonstratie, uit gaande van den R.K. Diocesanen- bond. Zondag werd een serie-wed strijd gespeeld bij de V.V. P.S.V. Uitslag DVO Ilaarsteeg-Be Quick Ammerzoden 2 3; Hollandi Haar steeg—Juliana Heusden i—3 en T V C KerkdrielNooit gedacht Vlijmen 0—2. A.s. Zondag spelen de drie laatst genoemde in den finale. Geni2iij|<£ Nieuws Moord en zelfmoord. Naar de Nieuwe Koerier verneemt begaf zich eenige dagen geleden de 17-jarige dochter van tien heer P. uit Maasbracht op reis met een ongeveer 30 jarigen commies H. uit Houten bij Uuecht. H., die vroeger in de buurt gestationneerd is geweest, had betrek kingen aangeknoopt met het meisje, waartegen de ouders bezwaren hadden. H., die eenige dagen geleden met verlof was, is naar Zuid-Limburg vertrokken en was te Maasbracht aangekomen. Vrijwillig schijnt het meisje met hem op reis te zijn gegaan naar België. Hun fietsen hadden zij aan het station te Roermond afgegeven. Gisteren kwam uit Angleur bij Luik het bericht, dat beide personen daar zijn gevonden. Het vermoeden bestaat, dat H. het meisje gedood heelt en daarna de hand aan zich zelf heeft geslagen. Een auto met 8 menschen overreden. De sneltrein Parijs Marseille, die een vaart van 90 K.M. had, heeft gisteren bij Quincey op een overweg een auto met 8 personen overreden, waarvan de bestuurder'tstopteekenniet gezien had. De wagen werd eenige onderden meters meegesleurd. Alle acht inzittenden werden gedood. Wielrijder overreden en gedood. le Eist, is de 31-jarige ongehuwde A. J. Jacobs even over den overweg op den Rijksweg Arnhem Nijmegen, terwijl hij daar fieiste, aangereden door een auto uit Voorburg De man werd zoodanig gewond, dat hij kort na het ongeval stierf De auto, welke trachtte het ongeluk te voorkomen, reed in den sloot. De verschrikte bestuurder bleef ongedeerd. Den automobilist treft geen schuld. Het ongeval veroorzaakte veel stagnatie in het verkeer op dezen drukken weg. Schietpartij le Muiden. De burgemeester gewond. V.D. meldde ons gisteravond uit Muiden: Na alloop van de hedenavond alhier gehouden raadsvergadering heeft de fotograaf I. vier revolver schoten gelost op den burgemeester van Muiden, den heer de Raadt, op den wethouder Hottentot en op twee bezoekers van de vergadering, ge naamd Beus en Vet. De fotograaf verliet, na alloop, de vergadering en schoot toen den heer Vet in den rug. Daarna keerde hij naar de raadszaal terug en loste drie andere schoten. De burgemeester is ernstig ge wond, evenals de heer Vet. Beiden zijn naar het Burgerziekenhuis te Amsterdam gebracht. De heer Hot tentot schijnt er beter aan toe te zijn, ofschoon hij naar het Binnengasthuis te Amsterdam is vervoerd. De heer Reus is in de Majellastichting te Bussum opgenomen. De fotograaf zou naar aanleiding van een veete hebben gehandeld. Mr. Pauwels ziet af van de verdediging. Mr. Frangois Pauwels bericht aan de Telegraat: „Daar mij gebleken is, dat de tamilie Van der Lubbe geheel onder den invloed van het raden communistische Van der Lubbe comité is gekomen, en ik mij geenerlei in- menging of contióle van communisti sche zijde wensch te laten welgevallen, heb ik besloten van de verdere ver dediging af te zien". De cycloon op Cuba. Het aantal dooden bij den storm op Cuba is gestegen tot 100, het aantal gewonden tot ongeveer 800. Daarmee is de lijst van slachtoffers nog aitijd niet vo ledig, daar uit een aantal districten nog geen nauwkeurige bijzonderheden zijn binnengekomen, doordat de verbindingen verbroken zijn. Naar schatting zijn echter hon derdduizend gezinnen dakloos. Brand le Ois ter wijk. Maandagnacht is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in een houten tent te üisterwijk, waarin indertijd de Middenstands-tentoon stelling was ondergebracht. Het vuur tastte ook twee naburige woonhuizen, die in aanbouw zijn, aan, welke met de tent in vlammen zijn opgegaan. De brandweer heeft verdere uitbrei ding van het vuur weten te voorko men. Verzekering dekt de schade.

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 3