R. K. Vrouwenbond. DE FEESIUERSA0ERI1IB is uitgesteld ZOLENSTANZEB eenige jongens WiDke'liuis ml woning en Woning W. VAN BELVOIRT- VAN DEK LEE liiUPflJ TOT IT KM'T ALGEMEEN A.s. Maandag REDS' Gelnks- en i 100.000 kantoor Koopt heden nog een ïeiijnpolis Bezoekt J. REUS, van 13 tot 20 September. HOLL aITdTa bedreven te huur GEBR. MION, WAALWIJK. op Donderdag 14 September 1933, des avonds om half acht, heeft de Lotisico trekking plaats. a f 2 50 per 4 maanden. Schoondermark en gezin naar Heusden. waarvan de leden den Koninginne- H. J. C. M. van Eijckelenburg naar St. ^ag nog eens navierden. Om kwart Michiels-Gestel. - Ha. Ha. Ma. Ha. Gol- oy®. ,N®ee vertrok hij en begaf zich naar de woning van den heer Van Ingen, om diens dienstbode te be zoeken. Hij kwam daarbij in de steyn naar Tilburg. GEMENGD NIEUWS. Melklrein bolst tegen sneltrein. E.;n treinramp, die aan veertien menschen het leven heeft gekost, terwijl er ruim honderd gewond werden, heeft op de lijn New-York— slaapkamer van zijn directeur. Jhr. v. Ingen was zeer verbaasd zijn bedrijfsleider in zijn slaapkamer te zien, doch zich herinnerend, dat hij over de verhouding tusschen den Chicago plaats gehad. Nabij een bedrijfsleider en zijn dienstbode had station is n.l. een melklrein in botsing gekomen met den sneltrein Chicago- New York, die den bijnaam draagt van „The Flyer." De sneltrein moestin verband met een onveilig signaal dicht bij het station wachten de melklrein, die op hetzelfde spoor reed, vloog met volle vaart op den stilslaanden trein in. De drie achterste wagens van den sneltrein werden geheel in elkaar gedruktin deze wagens bevonden zich ruim honderd passagiers. Vooral in den achtersten wagen werden ta van menschen gedood of gewond Deze wagon was namelijk van hout en in het plaatsje Susquehanna aan den trein gehaakt; dit rijtuig werdalseen lucifei sdoosje verbrijzeld Autoweg door de Mont-Blanc? Volgens berichten in de Italiaan- sche bladen is aan het Italiaanscne ministerie voor openbare werken een nieuw plan tot doorgraving van den Mont-Blanc voorgelegd. In tegenstelling tot de reeds jaren be staande plannen bedoelt dit project niet den aanleg van een spoorweg maar van een autoweg. De door graving voor drie-kwart op Fra sch en voor een-kwart gedeelte op Itali- aansch gebied geschieden. Definan- cieering zou worden verzorgd door 'n Fransch-Italiaansche groep, waar bij Frankrijk het grootste deel voor zijn rekening zou nemen. De goudschat van de Egypt De werkzaamheden bij het gezon ken schip „Egypt", zijn Zaterdag gestaakt in verband met de weers omstandigheden. Gemeld wordt, dat de „Artiglio in Plymouth is aangekomen en daar 27 staven goud van verschillende grootte, ongeveer 8400 sovereigns en 214 staven zilver, in het geheel ter waarde van ongeveer .>7.000 pond sterling heeft aan wal gebracht. Tot nu toe zijn 73 pet. van de sovereigns, 68 pet. van de goudstaven en 94' pet. van het zilver van de „Egypt" geborgen. HUMEURIGE EN KNORRIGE VROUW. Ongeschlktom mee om te gaan. Herstelde zichzelf volkomen. „Ik ben 39 jaar," schrijft een vrouw, „maar een tijdlang heb ik er uitgezien en me gevoeld of ik 100 jaar was Ik kreeg nu en dan zonder eenige reden een gevoel van totale uitgeput heid. Ik was niet geschikt om mee om te gaan, omdat ik altijd humeurig en knorrig was. Ik had abNoluut geen lust meer om mijn huishouden te doen en evenmin om hier en daar heen te gaan Ik was altijd maar doodmoe, zoodat ik het leven als een voortdurenden last begon te voelen Twee jaar geleden kreeg ik ischias langs mijn geheele linkerzij vanaf de heup naar beneden. Ik nam Kruschen Salts en vond dat het me uitstekend hielp. Sedert ik het begon te gebruiken ben ik een heel ander mensch ge worden. Ik ben gaan inzien, lat het leven waard is om geleefd te worden Mijn werk valt me gemakkelijker en ik heb veel meer energ'e Mevr G M. In negen en negentig van de hon derd gevallen is een slechte gezondheid de oorzaak van een slecht humeur Een ziekelijke geest vindt zijn oorzaak in een ziekelijk innerlijk - het gevolg van traag werkende organen, waardoor de afvalstoffen zich in het lichaam ophoopen. De „kleine, dagelijksche dosis" Kruschen maakt een eind aan dit alles, omdat het de afvoerorganen tot ge regelde werking aanspoort. Het gevolg van deze inwendige schoonheid is, dat verfrisch'. en vernieuwd bloed door Uw aderen stroomt. Uw lichaam en geest zullen van deze zuiverende werking den weldadigen invloed on dervinden; U voelt zich gezonder en gelukkiger. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apo'hekers en dro gisten a f 0 90 en f160 per flacon en wordt gefabriceerd in Engeland door de Fa E Gnlfi hs Hughes Ltd sinds 1756 te Manchester gevestigd Stralende gezondheid voor één cent per week. De moord te Woerden. Aan het relaas, dat »De Avond- poster omtrent de oorzaken van dit drama vermeldt, ontleenen wij het volgende Maandagavond is de bedrijfsleider naar een vergadering gegaan van nationaal-socialisten uit de Musset t- beweging te Woerden. Om zich tegen overvallen van andersdenkenden te wapenen, had hij een met scherp ge laden revolver bij zich gestoken. Hij heeft vóór of tijdens de bijeenkomst de revolver niet noodig gehad en is na afloop der vergadering met een vriend naar het feestelijk samenzijn getrokken van een wijkvereeniging, hooren praten, informeerde hij of deze soms voor haar was gekomen. De Duitscher bevestigde dit en tus schen beide mannen ontstond een hevige twist. Het einde was dat de heer Van Ingen den ander de slaap kamer en het huis uitzette. De nachtelijke indringer bleef hui ten op den weg op de dienstbode wachten. Toen de heer Van Ingen dit bemerkte, kleedde hij zich ge deeltelijk aan en begaf zich naar buiten. Hij sommeerde den Duit scher om zich te verwijderen en toen deze daaraan niet onmiddellijk vol deed, gaf hij zijn bedrijfsleider een vuistslag in het gelaat, welke zoo hard aan kwam, dat een tand van den bedrijfsleider door diens lip werd geslagen. Toen is de Duitscher dol van woede geworden, trok zijn revolver en loste van dichtbij een aantal schoten op zijn directeur. De heer Van Ingen, in het hoofd en in het hart getroffen, viel neer en was onmiddellijk dood. lot vijftien jaar veroordeeld. Het Haagsche gerechtshof wees arrest in de zaak tegen den 42- jarigen houtbewerker D. C. W. uit Rotterdam, die door de Rotterdam- sche rechtbank tot 10 jaar gevan genisstraf was veroordeeld wegens worging van zijn vrouw in de Groot Visscherijstraat, en die vervolgens de gaskraan had opengezet. Het hof verzwaarde de straf tot 15 jaar gevangenisstraf. Kanker-genezing Uit Bolzano wordt gemeld, dat de Milaneesche dokter Carlo Schieppati erin geslaagd is, een geval van kanker in een reeds ver gevorderd stadium te genezen. Het betreft hier een boerenvrouw die aan maagkan ker leed, een zoo ernstig geval, dat men niet meer operatief kon ingrij pen, zoodat alle hoop al was opge geven. Men meende de patiënte, die nog slechts kunstmatig kon worden gevoed, ten hoogste nog een maand in leven te kunnen houden. Door toepassing van zijn nieuwe therapie mocht het dr. Schieppari intusschen na vier dagen gelukken zonder eenig chirurgisch ingrijpen het kankergezwel te doen verdwij nen De vrouw is inmiddels in zoo verre hersteld, dat zij in staat is tot eten en tot loopen, zoodat zij spoe dig als geheel genezen kan worden beschouwd. Honderden dooden bij cyclonen. De wervelstorm in Midden Ame rika heeft toch meer menschenlevens geëischt dan oorspronkelijk werd aangenomen. Uit Santa Clara op Cuba wordt gemeld, dat in de buurt van Tristobal tot nu toe ongeveer 300 lijken geborgen zijn. In Texas zijn, voor zoover op het oogenblik bekend, 56 personen om het leven gekomen. Te Brownville bedraagt het aantal dooden 22, dat der gewonden 1500. Veertien honderd dorpen ge'eisterd. Naar het agentschap Indo-Pacific uit Shanghai meldt, verluidt uit Nanking, dat in het Honangebied veertienhonderd dorpen door over stroomingen worden geteisterd. Meer dan een millioen menschen moeten dakloos zijn geworden. Albert Kuyle voor de rechtbank wegens majesteitsschennis. In no. 15 van »De Stormer«, orgaan van de R.K. Stormtroepen, is onder de rubriek »Ons Schoone Leven« een artikel opgenomen, naar aanleiding van de gehouden tentoon- stell ng van schilderijen door H. M. de Koningin, welk artikel in strijd werd geacht met de artikelen 111 en 113 van het Wetboek van Straf recht, meldt de »Rsb.« Te dezer zake stonden voor de Haagsche Rechtbank terecht de 29- jarige letterkundige Albert Kuyle uit Maartensdijk en de 35-jarige kan toorbediende A. J. D. v. O. te Delft. De Rechtbank gelaste de behande ling der zaak met gesloten deuren. Na getuigenverhoor eischte het O.M., waargenomen door jhr. mr. van Asch van Wijck, tegen ieder der verdachten, drie maanden ge vangenisstraf. Duizenden zegels ontvreemd. Bij den Amsterdamschen Raad van Arbeid, is een belangrijk diefstal van zegels ontdekt. Uit de kluis, waarvan slechts eenige personen den sleutel ht-bben, zijn zevenduizend zegels van 60 cent per stuk ontvreemd. De poli tie heeft een onderzoek ingesteld, doch de dader is nog niet gevonden. Reorganisatie der tram Den Bosch-Oss De directie van de tramwegmaat, schappij 's-Hertogenbosch Helmond- Veghel Oss heeft besloten met ingang van 7 October het bedrijf nagenoeg geheel stil te leggen. Alle personentrams, behalve de schooltram, zullen uit den dienst geno men worden. De dienst zal voortaan voorname, lijk ingericht worden voor goederen vervoer Het personenvervoer zal verder worden onderhouden met bussen. De schietpartij te Muiden De toestand van de slachtoffers. De toestand van burgemets'er de Raadt, uit Muiden, i9 bevredigend. Ook de toestand van Veth liet zich bevredigend aanzien, ofschoon hij er nog steeds zeer ernstig aan toe is. Eerst over enkele dagen zal kunnen worden uitgemaakt of hij zal genezen. De toesiand van de Reus is erns'ig. B'NNENLAND. Nederland en het tarief besland. Het beslutt der Nederlandsche regeering om het tariefbestand op te zeggen heeft in internationale kringen indruk gemaakt. In Fransche regeeringsk ringen wordt het besluit van Den Haag niet alleen als een daad van eer lijken staatsmansmoed, maar ook van groot beleid geprezen. Van het moment af, dat door het mislukken van elk valuta-accoord de economi sche conferentie tot een fiasco ge doemd was, voelde men te Parijs, dat aan het douane-accoord, dat immers van den beginne af als overgangsmaatregel was bedoeld, zijn basis was ontvallen. Van bevoegde Amerikaansche zijde werd den Londenschen corr. van de Telegraaf verklaard, dat men in gezaghebbende Amerikaansche krin gen zeer onder den indruk is van de actie der Nederlandsche regeering. Men betreurt het wel is waar, dat Nederland gemeend heeft hiertoe te moeten overgaan, doch men acht de houding der Nederlandsche regeering eerlijker en openhartiger dan die van vele andere staten, die de bepalingen van het tarielbestand omzeild hebben of overtreden, zon der zich druk te maken over de verplichtingen, die het bestand hun oplegt. Nieuwe vlootvoogd in Indië. Naar de Tel verneemt zal de, in Januari uit Indië terugkeerende com- mandant van de marine in Neder, landsch Indië vice-admiraal J. F. Osten, als zoodanig worden opgevolgd door den tegenwoordigen eskader commandant schout.bij nacht M. H. van Duim Men weet, dat deze vlag t fficier destijds aan boord van de .Java" de actie voerde tegen „De Zeven Provinciën". In mannekringen wordt deze benoeming als vaststaande aangenomen, een beslissing is even wel nog niet genomen RECHTZAKEN. P. H. C. S. te Den Bosch, veroor zaakte op 10 Mei 1933 aan de Citadellaan een aanrijding met een auto, die uit Loon-op-Zand kwam. Als getuigen werden gehoord C. P. Coomans, lederbewerker en Aug. Strijbosch, schoenfabrikant, beiden te Loon-op-Zand. Verdachte werd veroordeeld tot f25.— boete subs. 25 d. h. Volgt nog de schadevergoeding. Aanrijdiny door schuld. Op 3 Juni 1.1. reed een oude Ford met een vaart van 30 K.M. en werd in een bocht tfc St. Michiels-Gestel door H. J. K. uit Waalwijk, die te veel rechts hield, aangereilen. Uit het getuigenverhoor bleek, dat de bestuuider van de Ford zich óók niet aan de regelen van den weg gehouden had. De eisch luidde daarom vrijspraak. Uitspraak 13 Sept. Diefjesmaat. C. A K 22 jaar, schoenmaker te Dussen gedetineerd, had op 4 Aug, 1933 te Dussen opzettelijk een rijwiel, plaaije dat z n broer gekaapt had van hem aangenomen om zich te bevoor- deelen. Wegens heling had het O M 6 maanden gevangenisstraf geëischt Bij vonnis van 7 September werd verdachte veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf RECTIFICATIE. In het overzicht bij hel jubileum van de harmonie St. Jan is als oud- voorzitter genoemd de heer C. v. Heesbeen, dit moest echter zijn C. v. Haren. AGENDA'S. Zaterdag 8 uur, Luxor Bioscoop, »Nicolette» Zaterdag 8 uur, R.D.B.-Theater, »Nagana» Zaterdag 872 uur repetitie voor allen Liedertafel Oefening en Vermaak. Zondag 12 uur repetitie voor allen Liedertafel Oefening en Vermaak. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8'/a u- Luxor Bioscoop »Nicolette» Zondag 6 en 8'/a u* R-D.B.-Theater, »Nagana» Maandag 8—9.30 uur. Gymnastiek dames K.en V. Gymnastieklokaal O.S. Dinsdag 7—8.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gymnastiekl. O. S. Woensdag 78.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gymnastieklokaal O.S. MARKTBERICHT. Waalwijk, 8 Sept. 1933. Varkens f 6—f 10. Eieren 3'/a h 4'/2 cent. ADVERTENTIëN VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS j Roode Kruis en de sport in onze gemeente. Nu het competitie-seizoen weer is i aangebroken en overal voetbalwed strijden worden gehouden, verdient het zeer z. ker de aandacht der be sturen van voetbal- en andere sport verenigingen, dat de afd. Waalwijk van het Ned. Roode Kruis gaarne op aanvraag zijn leden ter beschik king stelt om bij de diverse wed strijden en uitvoeringen tegenwoor dig te zijn voor het verleenen van Eerste Hulp bij Ongelukken. De aanvragen kunnen geschieden bij den heer A. Schaap, secretaris der afd. Grootestraat A 133, of bij den leider den heer A. Claasen, Besoijensche- straat 21 B. Ongeval. Het 11-jarig zoontje van den heer S. had het ongetuk bij het springen zijn arm te breken. Waalwijk—Kevelaer. Bij de processie Waal wijk-Kevel a er die morgen gehouden wordt zal de heer W. van Helvoii t te v.m. Baard wijk zijn 25-jarig jubileum als bede vaartganger herdenken. Frans Slaats. Onze renner Frans Slaats zal 30 September a.s. een 100 K.M. koppel wedstrijd rijden in het Velodrome d'Hiver te Brussel met Cor Wals als koppelgenoot. 7 October rijdt hij te Antwerpen met Thijs van Oers. Van 7 tot 15 Februari zal hij met Cor Wals z'n eerste zesdaagsche te Antwerpen houden. Land- en Tuinbouwtentoonstelling te Drunen. 30 Sept. 1 en 2 October. Zijne Exc. Mr. Dr. L. N. Deckers, minister van Defensie heeft aanvaard het beschermheerschap van deze tentoonstel ing. Men is druk bezig met de voor bereiding van deze tentoonstelling. Wij vernemen dat er vele inzen dingen zullen komen. Op 2 October zal er aan verbonden zijn een R.K. Jonge Boerendag. Nationale Huldebetuiging. De nationale huldiging bij het 35- jarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin te Amsterdam, zal he denmiddag uit het stadion te Am sterdam door de zenders van K.R.O. en A.V.RO. worden uitgezonden. De uitzending heeft plaats van 14.30 tot 17.30. Er zijn 60.000 plaatsen aange vraagd voor deze huldiging, zoodat bijna de helft moet worden teleur gesteld. Inbraak te Heusden. Donderdagnacht is ingebroken in het huis van den heer P. Straver, onderwijzer te Poederoyen. Een be drag van f 2000 is gestolen. De politie stelt een onderzoek in, doch tot nu toe ontbreekt elk spoor. ter gelegenheid van het 1272-jarig bestaan, HET BESTUUR vraagt voor direct eo voor de Stanzerlj 50703 in centrum van Waalwijk Brieven onder no. der advert. Bureau v. d. blad. 50704 gedurende de Festivaldagen het van ouds bekende gezellige café van Laageinde V o o r m. B a a r d w 11 k. STEENKOLENHANDEL VRACHTRIJDER. MARMOR- ELITE— WAND EN VLOERcJEKLEEDING. voor uwe ve^ibule er serre. TERRAZZO-VLOFREN. TERRAZZO -TEQELS. OEWAPEND F.N ONOE WAPEND BETON BETON SCH UTTiNOEN HOUTGR ^NIET VLOEREN. EXTRlC VLOEREN, suepei en geluiüdemoerid 49885 TILBURG - WAALWIJK Dordrecht Gorlnchem. Vraagt M unior-eliie-monster, zo-der viopiich'ire uwerrljds. Departement Langstraat, TE GEVEN IN DE NED. HERVORMDE KERK TE WAALWIJK. ENTREE 25 CENT. Sint Crlsplfnstraat 91, WAALWIJK. DE LAATSTE DAG VAN DLN VOORVERKOOP. Hoogachtend, Hoofdvert. Admlnlstratlebank voor Nederland en Indië. POSTBOX 16. WAALWIJK. Orgelconcert mei Hel

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 10