Hienvs ail Kaïlsheofet. H. de Bont-v. Huiten nuttige noodzakelijke zaak, voor belangstellenden is het een zeer leerzaam en interressant tijdverdrijf. Inlichtingen omtrent bijen- en honingmarkt worden gaarne ver strekt door het Secretariaat, Spoor- laan 50 te Tilburg. Land- en Tuinbouwtentoonstelling Drunen30 Sept., 1 en 2 Oct. Voor deze tentoonstelling zijn ver schillende vooraanstaande personen aangezocht om zitting te nemen in het eerecomité. Is het beschermheerschap der ten toonstelling aanvaard door den Mi nister van Defensie Mr. Dr. L. N. Deckers, in het eere—comité hebben reeds zitting de navolgende personen G. Akkermans Drunen, J. P. van Dat, geestelijk adviseur R.K. J. B. Nijmegen, Joh. Festen, secr. kring 's Bosch N.C.B. 's Bosch, L. v. Giers- bergen P ksbijenteelt-consulent Wa- geninge» G. Gijsman, voorzitter veiling? ereeniging «de Langstraat» Waspi P. J. van Haaren, secretaris N.C.B Tilburg, M. v. Halder, hoofd bestuurslid N.C.B. Drunen, Chr. A. J. van Herpt, bestuurslid kring 's Bosch N.C.B. Herpt, C. v. Huiten oud-voorzitter N.C.B. Drunen—Els- hout Drunen, W. van Kessel, oud algemeen geestelijk adviseur N.C.B. Zevenbergen, P. J. van Kessel, dir. Stoomzuivelfabriek Drunen, Mr. W. Lanschot, lid der le Kamer van Vught, Mr. H. LoetT, oud-burge meester van Drunen, Vught, Mr. P. H. Loeff, lid der Prov. Staten 's Bosch, Ir. C. J. van Meel, alge meen technisch adviseur R.K, J. B. Tilburg, C. Moors, voorzitter N.C.B. Nieuw—Vosmeer, Chr. Muskens, Wethouder Drunen, A. van Seters arts Drunen, Adr. Smits bestuurslid kring 's Bosch N.C.B. den Dungen, Alph. Smits, voorzitter kring's Bosch R.K. J. B. den Dungen, Mr. F. G. C. J. M. Teulings, lid der 2e Kamer 's Bosch, A. J. E. A. van Velthoven geestelijk adviseur R.K. J. B. afd. Drunen, Drunen, G. R. van de Ven lid der Prov. Staten Vlijmen, J. J. Wouters, geestelijk adviseur kring 's Bosch R.K. J. B. Berlicum,, M. v. Wijk, secretaris Veilingvereeniging «de Langstraat» Genderen. De jury voor de le afdeeling (Landbouwgewassen) bestaat uit de heeren M. v. d. Broek Boxtel, J. v. Os Udenhout en Ir. C. J. van Meel Tilburg, arbiter en omvat de in zendingen van proefvelden aangelegd door de afdeelingen van den R.K. J. B. vallende onder den kring 's Bosch, R.K. J. B. en die opgegeven zijn voor de subsidie N.C.B. Deze proefvelden zijn door den kring 's Bosch R.K. J. B. in centraal verband aangelegd met het doel het verschil te demonstreeren tusschen kalisalpeter en ammon-salpeter. Verder komen in deze afdeeling nog de gewassen-wedstrijden, gehou den door de afdeelingen R.K. J. B. kring 's Bosch. De afdeeling II heeft dezelfde jury en heeft inzendingen van ATuin- bouwgewassen en B Fruit. De afdeeling III omvat de inzen dingen van de R.K. Boerinnenbon- den onder het gebied van den kring 's Bosch, R.K. J. B., waarvoor als jury zal optreden mej. E. Ariëns Tilburg, mej. Groenssteegen Tilburg, en mevr. van Haaren Tilburg. De 4e afdeeling is ingericht op zuivelgebied, terwijl de 5 afdeelingen diverse inzendingen omvat als kunst- mestbureaux enz. Zie vervolg Provinciaal Nieuws 3e pagina. Grootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor een 364 BETERE HEERENKLEEDING DRUNEN. Deze week slaagde te Amsterdam voor het Politie-diploma onze dorpsgenooten Ant. Dekkers en Jos Brnurmijn. Geslaagden proficiat. A>. Zondag na de Hoogmis zal in de zaal der Meisjescongregatie een raijonvergadering gehouden worden van de leden der R.K. Werklieden- vereenigingen, vakvereenigingen en instellingen, alwaar een lid van het hoofdbestuur zal komen spreken. De leden der alhier bestaande Doktersfonds kunnen zich gedurende de maand September gratis laten overschrijven bij een anderen dokter die aangesloten is. Ook kunnen be langhebbenden buiten de gemeente zich aansluiten en zich bij de alhier gevestigde artsen laten inschrijven. Daar alhier vele liefhebbers zijn die radio-distributie wenschen, wordt met inteekenlijsten langs de huizen gegaan, welke alsdan met een ver zoekschrift bij het gemeentebestuur zullen worden ingediend. Door de Handboogschutterij »De Wet's Zonen» had deze week het jaarlijks Koningschieten plaats. De wedstrijd was zeer geanimeerd en vol spanning van het begin tot het einde. Na een harden strijd wist de heer N. v. Bladel het koningschap te veroveren met 120 punten in 36 schoten. De aftredemie koning de heer H. de Kruif en het lid Th. v. d. Bosch moesten met een kleine minderheid aan punten het onder spit delven. Onder een toepasselijke toespraak werd den nieuwen koning door den voorzitter dhr. J. Wilgers met het koningskruis gedecoreerd. Na afloop bleef men nog een tijdje gezellig bijeen. Woensdagmorgen had te Herpt de uitvaart plaats van een leerling der Schoenmakersvakschool alhier, die tijdens de vacantie ziek werd en na een operatie in het Ziekenhuis te 's Bosch overleed. Behalve door familieleden en ge- noodigden werd de lijkbaar gevolgd door zijne medeleerlingen onder leiding van den directeur der school de heer H. Brok, die een bloemen krans op het graf legde. De vrouw van M. de Munnik alhier stapte Woensdagavond in haar slaap uit het bed en viel van den zoldertrap naar beneden. Haar man die nog op was vond haar kermende van pijn op den grond liggen. On middellijk werd de dokter gewaar schuwd, die een been- en armbreuk constateerde. Na een paar wonden gehecht te hebben liet hij de vrouw overbrengen naar het Ziekenhuis te 's Bosch. De man blijft tijdelijk met zeven jeugdige kinderen achter. Half October zullen de neder laag-wedstrijden tusschen de biljart clubs B.J.C. en E.B.C. te Elshout wederom een aanvang nemen. NIEUWKUIJK. Ter vervulling in de vacature, ontstaan door de ont slagname van den heer W. v. d. Leede als kassier der Boerenleenbank alhier, werd in een Dinsdagavond daarvoor gehouden vergadering als zoodanig benoemd de heer Th. v. d. Besselaar. De oppasser L. v. Eijken van de graven d'Oullremont uit Brussel, die vorige week bij het uit een raam der bovenverdieping springen zijn been brak, is ter verpleging opge nomen in het Ziekenhuis te Brussel. V/Door den heer J. v. d. Brand, directeur der Boerenleenbank alhier, is als zoodanig ontslag genomen. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). A.s. Zondag des voormiddags half 10 zal in de Ned. Herv. Kerk alhier lees- dienst worden gehouden, terwijl des namiddags 2 uur hoopt op te treden Ds. Mühlnickel van Waalwijk. In de Geref. Kerk hoopt a.s. Zon dag des voormiddags half tien en des namiddags vijf uur op te treden Can- didaat van der Boom van Overschie. VRIJH .CAPELLE. In de ge- houden jaarvergadering der voetbal vereen. .Sparta" alhier is tot bestuurslid gekozen de heer M. Rijken, terwijl tot vertegenwoordiger in den comp.- bond werd benoemd de heer A. Wagemakers. Maandag j.l. herdachten de echtelieden C. Tactor—Voordepoorte onder talrijke blijken van belangstel ling hun 25 jarige echtvereeniging Verschillende bloemstukken en cadeaux werden aangeboden. In de Geref. Kerk aan het Biuggetje hoopt a.s. Zondag des v m. half 10 en des nam. half 3 op te treden Ds P. K. Keizer. De arbeider A. W. in de Nieuwstraat kreeg bloedvergiftiging aan zijn hand, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. gemeente alhier hoopt Zondag nam. half drie op te treden Ds. Schlemper uit Waalwijk, 's Morgens half tien leesdienst. Op 4 Oct, a.s.'zullen van de lichting 1933 dezer gemeente de na. volgende dienstplichtigen worden in. gelijfd; Bij het 17e Reg Inf. J. Kluijtenaar, B. A. Middelkoop, C. A. Quirijns, F. Taktor en C D. Verhagen en bij het korps Wielrijders J. Mayers. Het eerste elftal der voetbal vereeniging .Excelsior" speelt a s. Zondagmiddag te Waalwijk een com petitiewedstrijd voor de 3e klasse K.N.V.B. tegen W.S.C. 2. De Chr. gemengde zangvereeni- ging .Hallelujah* hield j 1. Dinsdag avond in een der lokalen^van de Bijzondere school in de Nieuwstraat i ïaar eerste jaarvergadering, die druk )ezocht was. Na het zingen van een psalmvers werd deze bijeenkomst op de gebrui- telijke wijze door den voorzitter, den heer W. Kuijpers, geopend, waarna de jaarverslagen van secretaris en penningmeesteressewerden behandeld, leide verslagen gaven blijk van op gewekt, bloeiend vereenigingsleven en werden onder dankzegging goedgekeurd De boeken en bescheiden van de penningmeesteresse, Mej. v. d. Zwet, werden nagezien en in orde bevonden door de heeren R. van Dalen en P. de Rooy. De kas bleek te sluiten met een ruim batig saldo. De aftredende bestuursleden, Mej. v d. Zwet en de heer J. den Hollander, werden met algemeene stemmen herkozen en na men onder dankzegging voor het in hen gestelde vertrouwen deze benoe ming aan. In de vacatures, ontstaan door het bedanken als zoodanig door de heeren M. C. Rijken en M. de Rooy werden als nieuwe bestuursleden gekozen de heeren N C v Ommeren en J. de Rooy, die zich deze benoe ming lieten welgevallen. Nadat nog besloten was deel te nemen aan een volgend jaar 2en Pinksterdag te Scheveningen te houden concours, werd het huishoudelijke ge. deelte der vergadering gesloten, waarna men ter viering van het eenjarig be staan nog eenigen tijd in gezellig samenzijn bijeen bleef. As. Zondag des nam. 2 uur hoopt voor de Ned Herv. gemeente a d. Loonschendijk op te treden Ds Louwe Kooymans uit Waalwijk, 's Morgens half tien leesdienst. Onze dorpsgenoot A. H. had het ongeluk met zijn han< tusschen een ruwwerkmachine te ge ken, met het gevolg, dat hij zich de nate bezeerde, en hij zich onder gei deskundige be handeling moest stelle Met het afgev n van vervoer- bewijzen, in verband met de aard appelsteunregeling is voor dt-ze ge- J meente belast de heer B v d. Hoeven Jz., Hoogevaart CAPELLE. Algemeene Leden vergadering der Coöp. Aankoop- vereeniging »Capelle, Vrijhoeve— Capelle en Sprang W.A. op Donder dag 21 September des avonds 7 uur bij J. Treffers te Vrijh.-Capelle. Aan de orde 1. Aanschaffen .veevoeder, hulp meststoffen, pulp, kolen, enz. enz. (vroegere levering van kalizout). 2. Opgave van telers-leveranciers van consumptieaardappelen en bespreking uitvoering der wet van steun aan consumptie-aardappelen. WASPIK. A.s. Zondag des mor gens half tien en des namiddags half drie hoopt voor de Ned. Herv. Kerk alhier in den Dienst des Woords voor te gaan de WelEerw. Heer Ds. H. A. de Geus van de Bilt. De R. K. Voetbalvereeniging »Hercules« zal in de a.s. Competitie van den I. C. V. B. met 3 elftallen uitkomen. Des avonds werd het jubileum in intiemen kring op aangename wijze gevierd. Moge de heer de Kroon nog lange jaren voor de vereeniging en de gemeente Geertruidenberg werkzaam zijn. Door de Coöperatieve Handels vereniging van den Ned. Christe- lijken Boerenbond zal aan de Cen- traleweg een groot pakhuis worden gebouwd. Voor de Evangelisatie Eben Haezer te Raamsdonksveer hoopt Zondag a.s. des v.m. 9,30 en des n.m. 2 uur voor te gaan de heer Weststraten uit Rotterdam. ST. JOACHIMSMOER. Donderdag 14 Sept. was het voor deze parochie de jaarlijksche Aanbiddingsdag. Ten 7 uur werd voor die gelegenheid een gezongen H. Mis opgedragen. Na den middagschooltijd gingen de kinderen der Openb. School onder geleide van het personeel een bezoek bren gen aan de kerk om er gedurende een half uur te bidden bij de uit stelling van 't Allerheiligste. Ten half 7 werd dezen plechtigen dag gesloten met een Lof, waaronder Te Deum. NIEUWS UIT HEUSDEN Heusden, 14 Sept. 1933. Het aantal reizigers dat deel zal nemen aan een bezoek aan Rome, bedraagt momenteel 14. Aan den wedstrijd om het dam kampioenschap van Noord-Brabant zullen van de club V.D. alhier deel nemen de heeren de Graag en Pelle- kaan. De supportersvereniging t.K. Voetbalvereeniging »He van de R.K. Voetbalvereeniging"»PÏercu- les« zal voortaan gevestigd worden bij den heer Jos. van Iersel. Ten nadeele van £den Heer G. v. P. werden in den afgeloopen nacht 8 konijnen gestolen. Van de daders geen spoor. RAAMSDONK. De kabellegging van de P.N.E.M. begint nu op te schieten en binnen enkele dagen hoopt men met het werk gereed te zijn. Het posten is een paar dagen geleden opgeheven, zoodat de bewa king van wagens en materiaal, die daarvoren dag en nacht plaats had door de politie, nu afgeloopen is. Aan A. R B. Bouwens'is" ver gunning verleend tot uitbreiding zijner broodbakkerij door 't plaatsen van een electromotor van 2'/a P.K. in zijn perceel aan de Keizersdijk. Door B. en W. is vergunning verleend aan Th. H. Smeur tot het bouwen van een schuur achter zijn boerderij aan de L. Ambachtstraat. De besmettelijke veeziekte mond- en klauwzeer heeft dit jaar in deze een afmeting aangenomen zooals we^nog nooit gekend hebben. In het geheel zijn er circa 150 ge- 1 vallen aangegeven. Het hoogtepunt is nu toch wel bereikt, want deze week zijn eremaar een paar gevallen meer aangegeven. RAAMSDONKSVEER. Op Zondag, Maandag en Dinsdag a.s. zal in het St. Henricusgebouw een tentoonstel- ling worden gehouden van kleedings- stukken, vervaardigd door de Missie- i naaikring. De verschillende attracties die er weer zullen zijn, zullen het den bezoekers gezellig maken en j bovendien zal op alle drie de dagen een verloting worden gehouden,1 waarvoor prachtige prijzen; zijn be schikbaar gesteld. De Eerw. Frater Wensel (in de wereld W. v. Renswouw) is benoemd tot onderwijzer aan de St.Theodorus- school. De Eerw. Zuster Edeltrudis, die vele jaren werkzaam was in 't R.K. Liefdehuis en 't St. Antoniusgesticht, is overgeplaatst naar het rusthuis te Moergestel. Morgen (Zaterdag 16 Sept.) wordt alhier geopend de garage van de N.V. A. v. Seters, bij welker opening belanghebbenden vriendelijk worden uitgenoodigd. We wenschen de ondernemers van deze hier nieuwe volgens de eischen des tijds gebouw de inrichting, die hier in een werke lijke behoefte voorziet, van harte succes. RAAMSDONKSVEER. Zondag morgen zal in de Dorpsche kerk en des nam. 2 uur in de Veersche kerk optreden Ds. Guittart. De verkoop van het Ver- pleegfondsbloempje ten bate van de Noordbrabantsche Vereeniging ter bestrijding van de T.B.C. bracht ^ongeveer f35 op. GEERTRUIDENBERG. Woens dag j.l. was het 25 jaai geleden, dat de heer A. de Kroon tot president der St. Vincentiusvereeniging alhier, werd gekozen. Dit zeldzaam jubileum is voor den heer de Kroon niet ongemerkt voorbijgegaan. Des morgens werd om half acht een H. Mis van dankbaarheid opge dragen welke door vele|ingezetenen dezer gemeente werd bijgewoond. Van half een tot half twee had een receptie plaats in het r.k. paro chiehuis waarbij velen van hun be langstelling blijk gaven. Onder de aanwezigen merkten we o.a. op den burgemeester dezer gemeente en verschillende andere autoriteiten. Talrijk waren de felicitaties welke de heer de Kroon in ontvangst had te nemen. De receptiezaal had men door bloemen en palmen een feestelijk aanzien gegeven. Kaatsh. 15 September 1933 Diocesane Sociale Zondag. Deze week verscheen het pro gramma van de groote propaganda- dag, die onder bovenstaande be naming Zondag 17 September alhier zal gehouden worden. De R K. Werkliedenvereeniging met de aan gesloten vakorganisaties en de R.K. Jeugdvereeniging en de Jonge Werk man van Kaatsheuvel en Berkdijk organiseeren dezen propagandadag. Om kwart voor 7 zal de H. Mis in onze Parochiekerk worden ge lezen, waaronder alle leden van genoemde organisaties ter H. Tafel worden genoodigd. In den namiddag zal een groote demonstratie- en openluchtmeeting gehouden worden, opgeluisterd door de harmonieën »Euphonia« ,»Apollo« en »St. Jan«. Vooraf zal een stoet geformeerd worden, die naar om standigheden een groot of klein deel der plaats zullen doortrekken. Om 4 uur stelt zich de stoet in deSchoolstraat op, om kwart over 4 wordt afgemarcheerd, met als eindpunt de Markt, waar de meeting zal plaats hebben. Op de Markt vóór de kiosk wordt een tooneel op een plancher opge slagen, waarop de Jonge Werkman zal verschijnen met het Spreekkoor »Wat wij willen«. Onder leiding van den Eerw. Broeder Vivinus is maanden aan dit werk gestudeerd, zoodat wij de garantie hebben, dat we iets te hooren en te zien krijgen, dat af is. De luidspreker-installatie van de Radio-Centrale zal de aan wezigen op de Markt in staat stellen allen zoowel van het spreekkoor van de Jonge Werkman, als van het overige gesprokene te profiteeren. Het programma van de namiddag demonstratie luidt als volgt: 1. Opening door den Voorzitter der R.K. Werkliedenvereeniging den heer J. Beerens. 2. Rede door den ZeerGel. Zeer Eerw. heer Dr. P. C. de Brouwer uit Tilburg over het onderwerp «Brabant trouw aan Christus door Roomsche Organisatie.» 3. Toespraak door den heer Jan Gubbens, lid van 't Hoofdbestuur van de Jonge Werkman. 4. Proloog van het spreekkoor door den heer A. v. d. Velden, onder-Voorzitter van de J. W. 5. Strijdlied van het R.K.$ Werk liedenverbond. 6. Opvoering van het spreekkoor »Wat wij willen« door de afdeeling Kaatsheuvel van de J. W. 7. Slotwoord van den adviseur. 8. Lied »Roomsche Blijdschap«. Laten we hopen, dat het weer medewerkt I Kaatsheuvelsche Burgerwacht. Woensdagavond werd irTËuphonia een algemeene vergadering gehouden van de Kaatsheuvelsche Burger wacht. De Voorzitter sprak een woord van welkom, speciaal tot de Eerw. heer kap. de Klijn, die bij voort during blijk geeft, geheel met de Burgerwacht mee te leven. Hij zette het doel der vergadering uiteen, dat in hoofdzaak bestond in de prijs- uitdeeling van de dezen zomer ge- houden schietwedstrijd en het 1 organiseeren van een tweeden schiet wedstrijd in de nog resteerende weken, hiervoor geschikt. De Commandant der Burgerwacht reikte\hierna de prijzen uit, die allen geschonken waren door wel willende vrienden van het instituut. Een woord van dank hiervoor dooi den Voorzitter ,jaan de schenkers gebracht vond 'n dankbaar applaus. De Commandant deed vervolgens eenige bemerkingen naar aanleiding van de gehouden wapeninspectie. Besloten werd op twee Zaterdagen en drie Zondagen van deze en de volgende maand op de schietbaan aan den Horst een onderlinge wed strijd te organiseeren, waarna de Voorzitter een opwekkend woord sprak. Kap. de Klijn sloot zich hierbij aan en sprak de hoop uit de ge meente-subsidie, die jaarlijks voor de instelling jf gegeven wordt zal behouden blijven. Op voorstel van den Voorzitter werd met algemeenen bijval besloten de opening van de komende wed strijd op Zaterdag 23 September om 2 uur n.m. vast te stellen, om zoo doende de Eerw. Kapelaan gelegen heid te geven dit concours officieel te openen. Met instemming van de geheele vergadering werd besloten de heer C. v. d. Hoven, Gem.-Ontv. voor te dragen als bestuurslid ter voor ziening in de vacature M. Musters. Onder dankzegging sloot de Voor zitter de geanimeerde vergadering. Bloempjesdag Tuberculose bestrijding." Op Zaterdag en Zondag 9 en 10 September a s zal een bloempjesdag gehouden worden ten bate van de Provinciale Vereeniging tot bestrijding der tuberculose. Aan deze bloempjesdag verbinden de plaatselijke TBC. Ver. en hel W. G. Kruis hun vollen en krachtigen steun. Zij vinden daartoe niet alleen een zoo sympathieke en dankbare aanleiding, nu van deze Vereeniging een zoo krachtige actie tot bestrijding der tuberculose uitgaat, maar bovendien ook wijl zij nog nimmer tevergeefs een beroep op deze organisatie hebben gedaan om ons in de uitzending van tuberculoselijders te helpen en finan- tieel te steunen. Daarvoor past het ons zeker haar onzen erkentelijken dank te brengen. Laten wij dien dank metterdaad toonen, door dezen bloempjesdag ten volle te doen slagen, laten wij hen toonen door allen het bloempje te koopen dat in zijn diepste wezen van de groote edelmoedigheid jegens onze tuberculoselijders getuigt. Op daarom voor de groote zaak. Met dit bloempje kan en ook zal zooveel goed gebeuren. Laat dan malaisetijd niet spreken, want het tuberculoselijden kent geen malaise Integendeel, laten wij allen blijven samenwerken om de tuberculose te bestrijden, tot heil en welzijn van de velen, die helaas het ellendige van deze ziekte ondervinden En de velen, die door dezen bloem pjesdag weder kunnen worden geholpen zullen U niet alleen dankbaar zijn, maar meer nog zullen zij de milde gevers toewenschen dat God hen voor deze verraderlijke ziekte moge behoe den Allen daarom op den volgenden Zondag het bloempje in het knoopsgat. R.K. Jeugdwerk. De officieele trekking van de 25 cents loterij, ten bate van 't R K. Jeugdwerk te Kaatsheuvel, is bepaald op 16 Oct. a s. om 5 uur n m. De trekking ge schiedt ain het Patronaat onder politie toezicht. Voetbal. A.s. zal op het sportterrein aan den Horst een^'ontmoeting plaats hebben tusschen het le elftal van de Kaats heuvelsche Boys, en een veteranen elftal van deze club De Boys zullen uitkomen met het elftal, dat over een paar weken in de competitie£zal spelen n.l. H. Muskens G. de Benis J. Damen G. Kemmeren Brekelmans J. v.d.Ven L. v. Boxtel P. v. Laarhoven IJ. Wa genmakers L. v. d. Ven. Wielersport. Naar we vernemen worden op Zondag 8 October op de Wielerbaan aan den Horst alhier wederom groote wedstrijden georganiseerd, waarvan reeds thans verschillende engagementen zijn afgesloten. SPORT. DE VOETBALCOMPETITIE. De aanvang der competitie. W. S.C. gaat naar Roermond. -- Drie ontmoetingen in Waalwijk. De dag waarnaar door velen telken jare verlangd wordt: de opening der

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 10