i em ui it iii ANTON HOLTGREFE 26 SOORTEN Gestoomd Goeoirood. THÉ DANSANT Waalwijksche Steenkolenhandel verkoopt VOOR U OOK WEL IETS BIJ! No. 75. Zaterdag 16 Sept. '33. 56e Jrg. DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS Waalwijk, 15 Sept. 1933. Koopt in Waalwijk. Steunt de WaalwIJksche lunde! ea industrie. W. B. T. B. C.-bestrijding. De groote slag gaat beginnen 1 De loten van de Seconden-loterij ten bate der T. B. C. 'bestrijding in onze gemeente zijn de wereld inl En een goed begin, gij weet het, is 't halve werk. Dus de eerste dagen, de eerste weken moeten ze eruit! Alle seconden-loten moeten aan den man, want 't is voor een goed doel 't Is voor de T.B.C. bestrijding in onze gemeente, de T.B.C. die nog te veel slachtoffers vraagt. Er moet dus geholpen worden. En dat kan door loten te koopen van slechts 10 cent, door loten aan den man te brengen, door ervoor te ijveren dat personen en vereenigingen boekjes nemen van 25, 50 en 100 lootjes. 28 November zullen de 4 gouden horloges die als prijzen worden uitgeloofd onder politie-toezicht wor den opgewonden, waarna ze verze geld en opgeborgen worden. Woensdag 6 December worden de zegels verbroken en de stand der horloges bekend gemaakt, waar door de gelukkige winnaars worden aangewezen De opbrengst krijgt voor '/3 de T.B.C. commissie, 'i3 Herwonnen Levenskracht, /3 Santos. De gelden worden soliede bewaard bij de fa. W. Timmermans Sc Zonen te Waalwijk. Alles is dus prima geregeld. Vooruit dus, allen aan den slag. Seconden-loten koopen en verkoo- pen. 't Is voor de T.B.C. bestrijding. Festival 1933 der Harmonie „St. Jan. Morgen is het de laatste dag der mu ziekfeesten, welke in v.m. Baardwijk zijn georganiseerd en waarvan de bei de eerste dagen zoo'n schitterend ver loop hebben gehad. Het „lest-best" is voorzeker ook op hel programma van morgen van toe passing, want behalve de deelname aan het Festival van de meest beken de muziek- en zanggezelschappen zal het avond-concert door het vermaarde Fanfare-corps St. Cecilia uit Annner- zoden een schitterend slot vormen van deze muziekfeesten. Geen enkel mu ziekliefhebber zal zich deze gelegen heid laten ontgaan om dit door het geheele land zoo bekende gezelschap nog eens te hooren. Mocht het weer niet geschikt zijn voor een concert op de kiosk dan zal dit in de groote zaal van het Patronaat gegeven worden, waar ook het festival bij ongunstig weer zal gehouden worden. De bezoe kers behoeven zich eventueel dus niet door het weer te laten afschrikken, daar men in elk geval er van verzekerd is dat men óf buiten óf in de zaal van de prestaties der verschillende gezel schappen zal kunnen genieten. Maar hij een dergelijk feest behoort nu eenmaal een koesterend zonnetje en we zullen maar hopen, dat het co mité het daarmee weer evengoed treft als de eerste dagen. Het comité vertrouwt, dat de bewo ners, speciaal van v.m. Baardwijk, door het uitsteken der vlag de feest stemming zullen verhoogen. Vorigen Zondag was het aantal vlaggen ook zeer bevredigend, wat de straat een feestelijk aanzien gaf. Het programma voor morgen (Zon dag) luidt als volgt: 1 uur: Muzikale wandeling. (Op stelling in de Mr. van Coothstraat te Waalwijk). Ontvangst ten Raadhuize te Waal wijk. Uitvoering van den Feest- marsch op het Raadhuisplein. Voortzetting muzikale wandeling naar het Feestterrein. Op het feestterrein om pl.m. 3 uur aanvang van het Festival, waaraan achtereenvolgens onderstaande ver eenigingen deelnemen: Zangvereeniging „La Renaissance", Tilburg. Harmonie „Apollo", Kaatsheuvel. Zangvereeniging „Oefening en Ver maak", Udenhout. Mannenzangvereen. „Volharding in Toonkunst", Dongen. Fanfare der H. Familie, Heusden. Zangvereen. „Wilhelmina", Dongen. Kon. Muziekgezelschap „Euphonia" Kaatsheuvel. Liedertafel „Oefening en Vermaak", Waalwijk. Harmonie „De Volharding", Drunen Dubbel Mannenkwartet „Zang en Vriendschap", Waalwijk. Liedertafel „Tot Bloei der Toon kunst", Waalwijk. Fanfare „St. Caecilia", Ammer- zoden. 8 uur: Groot Avond-concert door de Fanfare „St. Caecilia" te Ammerzoden. Concert door het v. Zanten-kwiirlet. Donderdagavond werd in 't kerk gebouw der Ned. Herv. gemeente een vocaal concert gegeven door 't v. Zanten kwartet. De belangstelling was zeer bevredigend. Het kwartet, bestaande uit do dames A. v.Wickevoort-Crommelin sopraan, J. v. d. Meent-Walter alt, en de heeren E. Miedema tenor, en C. de Groot bas, heeft de aanwezigen een avond van boog kunstgenot geboden. Het programma, dat zeer vlot werd afgewerkt, vertoonde naast de num mers voor kwartet ook eenige duet ten en orgel-solideze laatste door H. Schouten. Vooral de duetten voor sopraan en alt, Judas Maccabaus van Handel en drie liederen van Catharina van Rennes, werden bij zonder fijn gezongen. Het publiek toonde zijn dankbaarheid in het applaus na het laatste nummer »die Ehre Gottes aus der Natur», dat een waardig slot was van dezen mooien avond. Wij mogen het Langstraatsche Departement van »het Nut», dat dezen avond organiseerde, daaryoor dankbaar zijn, en hopen dat de vereeniging in staat zal zijn nog meerdere malen een dergelijke uit voering te geven. De heer Meijer heeft namens het departement een openings- en slot woord gesproken, waarin hij de bezoekers aanspoorde »het Nut» in zijn werk te steunen. U DENKT TOCH AAN DE Zondagmiddag van 5 9 uur In MUSIS SACRUM? K. J. V. De le K. J. V. aanneming in onze gemeente zal nu plaats hebben op Zondag 8 October a.s., nadat een triduum voor de ledenis gehouden, aanvangende 5 October a.s. Des morgens zal een plechtige H. Mis met assistentie worden opge dragen waaronder alg. H. Communie en predicatie, en waarna gezamen lijk ontbijt. Des namiddags plechtig Lof in de kerk van St. Jan en predicatie.door der Diocesanen Directeur, spreek koor op liet kerkplein, en propagan- datoclit door de gemeente. De dag wordt besloten met een feestavond voor leden en genoodig- den. R.K. Vrouwenbond. De R.K. Vrouwenbond houdt op a.s. Woensdagavond in de zaal der R.K. Werklieden vereeniging een feestvergadering ter herdenking van haar 12'/3 jarig bestaan. De avonc zal worden opgeluisterd door de too- neelclub die een blijspel in 4 bedrij ven «In Hooger Sferen« zal op voeren. Het belooft dus een prettige bijeenkomst te worden. Aanbesteding Uitslag der door het Architenbu- reau van Ree Si. Bossaerts, te Waal wijk, gehouden publieke aanbesteding voor den bouw van een dubbe woonhuis a. d. Burgemeester Smeele- laan te Waalwijk, voor rekening van den heer C. van Oostrum, alhier L. Fitters Waspik f 8248 H. Kramer Waalwijk f 8197 J. Nieuwenhuizen Sprang f 7899 F. Couwenberg Waalwijk f 7852 J. Leijten Raamsdonk f 7725 A. Kramer Genderen f 7497 Fa. Wed. A. Aarts Zonen Waalwijk f 7470 F. Fressen Drunen f 6800 Gunning volgens bestek. Waalwijksche Muziekschool. Blijkens de in dit nummer voor komende advertentie bestaat er wederom gelegenheid zich aan te geven voor de muziekschool, die in October a.s. wederom een aanvang neemt. De klassen zijn als steeds n.l nieuwelingen en meergevorderden, en zoo mogelijk een klas voor koper instrumenten. Het lesgeld is zeer luttel, slechts 20 cent per les en wij hopen dat dit aanleiding zal zijn tot groote deelname. De muziekgezelschappen in plaats en omgeving hebben toch zulk een groote behoefte aan leden die eenige muziekkennis hebben, die de muziek leer beoefend hebben; die noodzake lijkheid blijkt iederen dag, en hier is een pracht-gelegenheid, die onder leiding van den heer A. C. v. d. Heijden geboden wordt. Dit jaar kan de vereeniging iets nieuws presenteeren,n.l. lessen in viool, violoncel en piano door een gediplomeerd muziekleeraar. Als men de mededeelingen in de advertentie hieromtrent leest, zal men zien dat de lesgelden zeer sober zijn gesteld, juist om leerlingen der lagere en middelbare scholen in de gelegen heid te stellen deugdelijk les te halen in deze instrumenten. Waar hieraan voor deze plaats en streek zeker behoefte bestaat en het lesgeld hoogst billijk is gesteld, heb ben we vertrouwen dat deze poging zal slagen, wat we gaarne hopen. Huizen-verkoop. Het café Hesselberth, tegenover de Ned. Herv. Kerk, is Woensdag door notaris Christ bij toeslag ver- ocht voor f8200.aan den heer Jan Kool alhier, die ^daarin zijn jekende groenten- en fruitzaak zal vestigen. Kantonrechter te Breda. Door de Rechtbank te Breda werd ter vervulling der vacature van Kan tonrechter te Breda, de navolgende alphabetische voordracht opgemaakt: 1. Mr. A. J. M. Oonincx, griffier bij het Kantongerecht, Eindhoven, vroeger te Waalwijk. 2. Mr. F. A. M. J. Ruvgrok, grif fier bij het Kantongerecht, Tilburg. 3. Mr. B. I. L. A. ter Veer, ambte naar van bet Openbaar Ministerie bij het Kantongerecht Breda, Ooster hout, Zevenbergen enz. Mr. Oonincx komt mede voor op de voordracht voor Kantonrechter te Roermond. Missienaaikring Si. Jan. De Missienaaikring van St. Jan maakte gisteren per autobus van den beer A. Mulders-Sars een uitstapje naar Zeeland. Liet het weer zich in den aanvang zeer somber aanzien en begon de tocht onder onzettende regenbuien, gelukkig klaarde het tegen den mid dag op en kon men genieten van dezen mooien tocht. De reis ging over Breda, Roosendaal, Bergen-op- Zoom, waar in »De Draak» op het mooie Marktplein de eerste halte was. Voorts over Goes naar Middel burg, waar men genot van de typi sche Zeeuwsche kleederdracht op de bekende Donderdagsche Markt, die voor buitenlandsche toeristen zulk een groote aantrekking heeft, voorts de bekende boter- en eier markt, van het prachtige stadhuis, de Abdij en tal van merkwaardig heden meer. In den middag werd de reis voort gezel naar Vlissingen, waar't strand, het standbeeld van de Ruijtêr, de booten der Mij. Zeeland en tal van andere bijzonderheden de aandacht trokken. Des avonds werd gedineerd in het bekende en schitterend gelegen hotel »Brittania» van de Mij. Zeeland, met schitterende tooneel- en danszaal met veerende vloer enz., waar men over de verzorging en bediening uitnemend tevredend was en eenige zeer gezellige uurtjes doorbracht. Om ongeveer 8 uur werd de terug tocht aanvaard, zoodat Waalwijk, na even gepleisterd te hebben in Goes en tenslotte Breda, omtrent middernacht weer bereikt werd, uiterst voldaan over den genoege- lijken dag. EN GROS ED. VAN TILBURG, en detail TELEFOON 216, September is de laatste maand der Zomerprijzen. Vergeet daarom niet spoedig Uwe winterprovisie op te geven. WILHELMINA ANTHRAC1ET 20/30 WILHELMINA ANTHRACIET 30/50 WILHELMINA ANTHRACIET ,2/„ WILHELMINA EIERKOLEN HENDRIK NOOTJES voor de Keukenkachel Alle kolen worden prima gezeefd en bij elke hoeveelheid franco huis bezorgd. Bestellingen worden aangenomen bij E D. v. TILBURG. Grootestraal 142 en Grooteslraat 154. 12 20 per H. L. 12.05 11.60 f 1.30 1130 der beste vaklieden in de schoen industrie van zijn school zijn geko men. In 1903 begon de heer Stütz zijn loopbaan als leider van meestercur- sussen, was later werkzaam alsvak- leeraar aan de vakschool te Wer- melskirchen en nam daarna een uitnoodiging naar de Hollandsche industrie aan, die hem als leider (leeraar) aan de Rijksschool voor Leerlooiers en Schoenmakers te Waalwijk benoemde. Hier heeft hij langen tijd belangrijke, opbou wende arbeid verricht. Ondertusschen was ook in Duitsch- land de vraag naar de stichting eener werkelijk flinke en degelijke vak schoolvoor de schoenindustrie steeds sterker geworden en toen in 't jaar 1927 de vakschool alhier gesticht werd, was natuurlijk directeur Stütz de aangewezen man, om aangezocht te worden de leiding dezer school op zich te nemen. Na verschillendeonderhandelingen trok eene door de stad Pirmasens benoemde commissie zelf naar Waal wijk om met den heer Stütz per soonlijk te onderhandelen, tot hij tenslotte besloot, ook omdat het oude vaderland natuurlijk trok, zijn mooie staatsbetrekking daar op te geven, om de leiding der vakschool te Pirmasens op zich te nemen. Directeur Stütz heeft de vakschool tot groot aanzien gebrachthet is op 't oogenblik niet alleen de be langrijkste Duitsche Vakschool voor de schoenindustrie, maar zij staat daarenboven in geheel Europa zeer hoog aangeschreven als een der weinige instituten die alle crisissen der conjuctuur het hoofd heeft ge boden. Ook wij feliciteeren den heer direc teur Stütz bij zijn 30 jarig jubileum allerhartelijkst en verbinden daaraan den wensch dat hij nog vele jaren werkzaam zal zijn aan onze school September. Rondom Karpetten. Misschien is het volgende op dit oogenblik van dienst Vliegenvuil van verf te verwijderen (vooral van pasgeschilderd) met een slap zeepsop, b.v. van Sunligtzeep. Vliegenvuil van metaal en gepoli toerd hout met een zacht penspel en wat slaolie. K.E.M.I. BIOSCOOP. R.D.B.-THEATER. Melodie der Liefde. Richard Tauber speelt in deze film de hoofdrol. Hij is de beroemde zanger die in het brandpunt van ieders belangstelling staat. Hij komt heel toevallig in aanraking met een armoedig componistje en zijn ver loofde. Op haar verzoek helpt Richard den jongen musicus vooruit, en steeds meer gaat hij zich voor het meisje intresseeren. Hij vraagt haar tenslotte zijn vrouw te willen worden en mee naar Amerika le te reizen. Bijna zou het meisje heb ben toegestemd en de weelde boven de liefde gekozen hebben. Op het laatste moment wijst zij hem echter af. Er komt dan in den persoon van de Hollandsche actrice Lien Deijers een tweede candidate voor hem op dagen. En ondanks een Hater van zijn zwager, Szöke Szakall, krijgt hij deze tenslotte. DE VROUWEN—DIPLOMAAT. Luxor—Bioscoop. Vorst Windischberg,Hans Hansen, heeft in zijn loopbaan als militair attaché een ongeluk dat hem voort durend achtervolgtsteeds weer ge raakt hij in moeilijke verwikkelin gen doordat andere diplomaten vrouwen op hem verliefd geraken. Als hij op een partij te Berlijn weer al te sterke aantrekkingskracht uit oefent moet hij op verzoek van den gastheer de vlucht nemen. Maar ook buiten laat men hem niet met rust en in een klein artistencafé wordt hij door een koormeisje, Martha Eggerth, tot haar verloofde verklaard. Den volgenden dag geraakte de diplomaat weer in moeilijkheden, een schandaal dreigt, doch Hella, het koormeisje, redt de situatie door een overplaatsing te bewerken naar een negerland. Samen reizen zij daarheen. TELEFO&N 72. Fa. P. T. 3IÜ3LAAGH-VJIN BgR HEIJDEN „De IJzer- en Verfhandel" HOEK ita^QHUISPLEIN TE WAALWIJK. Directeur Stiilz 30 jaar Vakschool- leeraor. Wij lezen in het «Pirmasenser Tageblatt Door het Zwilsersche vakblad «Le Comerce de la Chaussure» wor den wij erop attent gemaakt dat de directeur der Schoenvakschool al hier in September van dit jaar op een dienstjubileum van 30 jaren kan terugzien. Dit vakblad schrijft In September zal het 30 jaar ge leden zijn, dat de directeur der Duitsche Vakschool, de heer Alois Stütz, ook in Zwitsersche fabrikan tenkringen een welbekende persoon lijkheid,* zijn werk als vakleeraar begon. Eerst was genoemde werk zaam in Waalwijk (Holland) in een zelfde functie, om daarna met groot succes de leiding op zich te nemen aan de nieuw gestichte school in Duitschland. Wij bieden den jubila ris onzen hartelijken gelukwensch. Ook andere vakbladen in binnen- en buitenland herdenken den heer Stütz bij gelegenheid van dit jubi leum en bieden hem hun beste wenschen. En dat is niet te verwonderen, als men bedenkt dat directeur Stütz, aan de vorming en den uitbouw der schoenindustrie in binnen- en buitenland een belangrijk aandeel heeft gehad, waar een groot deel tot heil der schoenindustrie en van de stad Pirmasens". Tot zoover "genoemd blad. Ook wij bieden den heer Statz onze hartelijkste gelukwenschen bij de herdenking van 't feit dat hij 30 jaar als schoenvakleeraar werkzaam was, waarvan hij zooveel jaren in ons midden was en ook voor onze school, voor de vakliteratuur groote verdiensten had en wij per soonlijk op zooveel verschillend gebied prettig met hem mochten saamwerken. Nogmaals, ook namens z'n vele vrienden en bekenden hier van harte proficiat. Waalwijksche Zweinvereeniging. De 2 laatste weken waren er aan het zwembad 820 bezoekers, de tem peratuur was gemiddeld 1G1 2°. Zondag sluiting. Naaicursus. In October a.s. zal begonnen met een avond—naaicursus in de school in de St. Crispijnstraat, gegeven dooi de Eerw. Zusters der St. Antonius parochie. H. Familie St. Ant.parochie. De H. Familie in de St. Antonius— parochie houdt Zondag om 12 uur eene bijeenkomst in de school in de St. Crispijnstraatwaarbij aller op komst gewenscht is. Vrasgl ons Smakelijk, voedzaam en gezond. Elec. Luxe Bakkerij PULLES - HEESBEEN Tel. 99. 50639 Ongeval. Donderdagavond hadhetadspirant- lid der W.G.V. de V., uit de St. An- toniusstraat het ongeluk bij een oefening te vallen met het gevolg, dat hij z'n arm bezeerde en zich direct onder geneeskundig behan deling van Dr. Langemeijer moest stellen, die hem voorloopig verbond om vandaag een nader onderzoek in 't ziekenhuis in te stellen. Gevonden voorwerpen. Op het politiebureau zijn inlich tingen te bekomen omtrent de na volgende gevonden voorwerpen Zwarte portefeuille met inhoud; zilveren schakelarmband; witte gans; vulpenhouder; zwarte portemonnaie met inhoud; bruin lederen ceintuur; grijze ceintuur. Tilburgsche Bijen- en Honingmarkt. De Tilburgsche najaars- bijen- en honingmarkt zal gehouden worden op Woensdag 20 September 1933; de bijenmarkt op bet Sportpark aan den Goirlescheweg en de honing markt in de Boterhal, vlak naast het Stadhuis. De markten worden geopend respectievelijk om 9 en 9'/2 uur- Aangevoerd kunnen worden bijen volken in korf en kast, raathoning, slinger- en pershoning, was, enz. Onder de aanvoerders worden geldprijzen verloot. De grootste koop wordt geprimeerd met een flink bedrag aan geld. Voor de mooiste uitstalling op de honingmarkt wor den eenige geldprijzen beschikbaar gesteld. De bijen- en honingmarkt te be zoeken is voor vakmenschen een

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 9