ASPIS3IH cg fiaaiïcm zeide toe steeds met liefde alles voor de vereeniging te zullen doen, waarop een »Lang zal hij leven" volgde. Het consultatiebureau voor zuigelingen zal Donderdagmiddag om half vier worden geopend. Voor taan kunnen de moeders eiken Donderdag tusschen half drie en half vier hunne kinderen gratis laten onderzoeken door Dr. Akkermans in de kliniek op de Meisjescongregatie. De vereenigde hakkers alhier hebben de broodprijzen verhoogd, het roggebrood en tarwebrood met 2 cent en het wittebrood met 1 cent. NIEUWKUIJK. Voor 'teerst sinds hare oprichting heeft men hier voor Zondag 24 Sept. a s. een kindschheid optocht georganiseerd. Een en ander zal met muziek onzer harmonie wor den opgeluisterd. Dinsdag ontspoorde in ons dorp de z g zanatram der H.B. Spoor- wegen. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor, hoewel de machine dwars over den weg kwam te staan. Met de hulp van het personeel uit de remise, werden de wagens en machine in de rails teruggebracht. Ten bate der K J.M alhier werd op het terrein van de voetbalvereni ging „S.D.O," door deze club een wedstrijd gespeeld tegen „Olympia" Vlijmen. De uitslag was 3-3. De wedstrijd werd opgeluisterd door onze harmonie. Per autobus Van Iersel uit Oisterwijk vertrokken Woensdagmor gen de bedevaartgangers naar St. Cornelis in Bokhoven. Vanaf heden zal des Zondags in het Bondsgebouw voortaan patro naat zijn voor de jongens. Voor nieuwelingen van 's avonds half zes tot half acht en voor ouderen van half acht tot half tien. SPRANG—CAPELLE (V.m. Sprang). .1.1. Donderdagavond werd door Ds. J. C. Hagen, Geref. predikant alhier, een aanvang genomen met de dezen winter te houden cursus voor belijdende leden zijnergemeente. In overleg met de Cursisten werd besloten de navolgende onderwerpen te behandelen 1. Het Doopsformulier (waarmede bereids een aanvang werd gemaakt), 2. Wie was Melchizedek? 3. Het boet Ester. 4. De nachtgezichten van den pro feet Daniël, en zoo dan nog tijd over is zal een gedeelte van den brief van den apostel Paulus aan de Romeinen behandeld worden. De cursus zal Donderdagavond in de vergaderzaal van het Geref. kerkgebouw gehouden worden. Wan neer het gaat als beide voorgaande cursussen zal het ook dezen winter aan belangstelling niet ontbreken. J.l. Zaterdagavond omstreeks half 12 werd dhr. .1. Krol alhier dooi den wielrijder H. uit Capelle aan gereden, met het ongelukkige gevolg dat K. zoodanig kwam te vallen dat hij oen ernstige hoofdwonde bekwam en geneeskundige hulp van Dr. Win kelman moest worden ingeroepen, die naast een ernstige schedelfractuur ook inwendige kneuzingen consta teerde. H., die het er aanvankelijk gelukkiger scheen afgebracht te heb ben, bleek later een hersenschudding te hebben bekomen. CAPELLE. De in deze gemeente gehouden speldjesdag ten bate der Chr. Militaire Tehuizen heeft onge veer f30 opgebracht. De landbouwer A. B. aan de Nieuwevaart had 1.1. Vrijdag bij 't plukken van appels het ongeluk van de tegen den boom geplaatste ladder te vallen, met het noodlottig gevolg dat de oude man zijn been brak. Dr. R. achtte overbrenging naar het Ziekenhuis te Raamsdonksveer nood zakelijk. J.l. Vrijdagavond reed de rijwiel handelaar G. A. uit de Nieuwstraat op de Vaartkant met zijn motorrijwiel tegen een aldaar losloopende koe, waardoor hij verschillende verwon dingen aan hoofd en ledematen opliep, terwijl 't motorrijwiel ernstig beschadigd werd. De koe, eigendom van den veehandelaar A. v. D. aan de Nieuwevaart, brak een poot, zoo dat het beest afgemaakt moest worden. 1/Door den architect den heer J. Michael werd 1.1. Vrijdagavond in café J. Quirijnsaan den Vaartkant namens den heer P. A. Klootwijk te 's Hage aanbesteed het bouwen van twee woonhuizen op een perceel aan de Korte Nieuwstraat. Ingeschreven werd als'volgt: H. M. Kramer, Waalwijk f5060 A. H. Willemsz, Sprang f 5000 J. Michael, Vrijh.-Capelle f4940 J.W. Nieuwenhuizen, Sprang f4795 Kleinloog en v. Oversteeg, Vrijh.-Capelle f 4700 J. v. d. Broek, Waspik f4608 Fa. H. Michael Zn., Iv'heuvel f 4475 H. Wagemakers, Capelle f4433 Gebr. Spierings, Capelle f4347 A. A. de Graauw, Waspik f1088 Gunning volgens bestek. Door bijzondere omstandig heden gaf het muziekgezelschap »Kunst na Arbeid» Zaterdagavond geen concert bij de school in de Nieuwstraat zooals aanvankelijk het voornemen was, doch op de Nieuwe vaart bij het café van mej. Wed. A. v. Haart. De verschillende nummers werden onder leiding van den heer Alb. Christ verdienstelijk uitgevoerd en door een groot aantal belang stellenden beluisterd. Het eerste elftal van Excelsior speelde j.l. Zondag te Waalwijk de eerste comp.-wedstrijd van 't seizoen tegen W.S.C. II. Met een 32 uitslag in het voordeel der ontvangende vereenigingeindigde deze ontmoeting. U— Het door de Hengelaarsvereen. »De Maasmond» te houden hengel- concours voor juniores, dat oor spronkelijk was bepaald op Woens- j dagmiddag 13 dezer, doch dien dag in verband met het slechte weer niet kon doorgaan, zal gehouden worden hedenWoensdagmiddag omhalf 5 in het Zuiderafwateringskanaal. .*■*- De postduivenvereniging »De Luchtvaart», gevestigd in het café van Wed. A. v. d. Haart aan de Nieuwevaart hield j.l. Zondag een wedvlucht vanuit Halle met oude en jonge duiven, waarbij de eerste duif geconstateerd werd om 10.5.44 en de laatste prijswinnende duif om 10.19.50, waarvan de uitslag is als i volgt: J. Versteeg 1 27 44, J. van Doornik 2, A. Spiering 3 29 50 51, P. de Roon 4, A. Klootwijk 5 17 53, C. Verhagen 6 16 37, L. de Haan 7 25 34 36 38 48 56, H. Dekkers 8 3054, A. de Jong 9 52, A. Versteeg 10 31 32, P. Verhagen 11 23 42, P. Bakren 1218 22 33 39, H. Rosenbrand 13 43, I M. de Jong 14 15 28 40 55, E. Haver- hals 19 24, W. Versteeg 20 45 46 47, P. Nieuwenhuizen 21 35 49, A. Blom 26 en G. Stam 41. i Aangetoonde duiven 1 A. Kloot- wijk, 2 J. Versteeg, 3 A. Spierings, 4 A. Versteeg. j Bij den landbouwer G. H. aan de Hoogevaart is een koe aan milt- j vuur gestorven. De voorgeschreven voorzorgsmaatregelen zijn genomen. De landbouwer M. v. P. a.d. Loonschendijk die Zondagmiddag na 't melken op de liets met de melkbus naar huis reed, had het ongeluk bij bet uitwijken voor een kind de macht over zijn stuur kwijt te raken, zoodat hij kwam te vallen en zich ernstig bezeerde, terwijl de inhoud der bus over den weg liep. Onder het vee van den land bouwer J. V. aan den Winterdijk is mond- en klauwzeer geconstateerd. [JrIn de afgeloopen werkweek bedroeg het aantal tewerkgestelden bij de gemeentelijke werkverschaf fing 94. WASPIK. Door den Heer van Kempen te Waalwijk is ontslag ge nomen als Directeur van de alhier gevestigde Chr. Gemengde Zangver- eeniging .Oefening kweekt Kunst". RAAMSDONKSVEER. Een kind van den heer R. sprong van een auto, viel en brak zijn beentje. De] heer D. Konings werd benoemd tot Secretaris van de Gewestelijke Districtsaardappelcen- trale. Tot Secretaris van den Christelijken Bouwvakarbeidersbond werd gekozen dhr. A. Snijders Pz. De collecte ten bate van noodlijdende kerken en personen i bracht f20.80 op. GEERTRUIDENBERG. Het be stuur der Handelsavondschool alhier heeft het voornemen in de maand October de lessen aan genoemde school wederom te doen aanvangen ten minste als het daartoe in staat gesteld wordt door de aanmelding van een voldoend aantal leerlingen, i zoowel meisjes als jongens. De reeds door de regeering ge troffen crisismaatregel inzake de subsidieering van Handelsscholen, waardoor een beduidende verhooging van het aantal leerlingen vereischt wordt, baart het bestuur dit jaar wederom bijzondere zorgen het reeds jaren hier ter steden gegeven handels onderwijs te kunnen doen blijven voortbestaan. Het bestuur wil daar om nogmaals een bijzonder beroep doen op de ouders van deze plaats en omgeving en hen doordringen van de groote belangen die voorde verdere ontwikkeling hunner kinde ren op het spel staan. Aanmeldingen kunnen vanaf heden geschieden bij den directeur den heerW. Mulders, of bij de heeren bestuursleden. \j De kabellegging ten behoeve van de N.V. Prov. Noordbrabantsche Electriciteits Mij. begint nu reeds op te schieten daar men thans in deze gemeente wederom begonnen is. Binnen enkele dagen zal dan het geheele werk gereed zijn. Nog steeds wordt het materiaal door de politie bewaakt, alhoewel het posten enkele dagen is opgeheven. Met ingang van 1 Oct. a.s. zal het kantoor der Dir. Belastingen enz. j alhier voor het publiek geopend zijn a. voor de ontvangst van directe belastingen eiken Maandag, Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Vrijdag van des v.m. 9 tot des nam. 1 uur, b. voor de accijnzen alle werk dagen, behalve des Zaterdags, van des v.m. 9 uur tot des nam. 1 uur en van des nam. 2 uur tot des nam. 4 uur. Des Zaterdags van des v.m. 9 tot des middags 12 uur. Door den aannemer P. Lode- eenig. op de werel wikus te Raamsdonksveer zullen alhier op een terrein gelegen aan de Nieuwe Koestraat hoek Prinsen straat een viertal woningen worden gebouwd. Op Zondag 15 Oct. a.s. zal dooi de R.K. Middenstandsvereen. alhier een bloempjesdag worden gehouden tot bate van het Santosfonds. Het Santosfonds stelt zich ten doel de bestrijding der tuberculose,zoodat wij iedereen wel kunnen aanbevelen op genoemden datum een bloempje te koopen. Daardoor kunt gij uwe arme medemenschen helpen en hen be hoeden voor deze zoozeer gevreesde ziekte. v Voor de Ned. Herv. Kerk hoopt Zondag a.s. des v.m. 10 uur voor te ga^n Ds. Zuurdeeg. SPORT. DE VOETBALCOMPETITIE. P.S.V. door B.V.V. geslagen. Wilhelmina en Helmond verlie zen. TV.S.C'. verliest in Roer mond. Een goed begin van de Waalwijksche derde klassen. - heeft U oorpijn en neu ralgie? Waarom neemt U niet Uw toevlucht tot Aspirin? Het is een voor het organisme volkomen onschadelijk middel en zal U in wei nige minuien van elke pijn en het gevoel van onbehagelijkheid bevrijden. Uitsluitend verkrijgbaar in ae oranie-banObuis|es van 20 taoi. 70 ets. en oranjezakjes van 2 tabl. a 10 ets. Hel spel is begonnen! En zooals dat te doen gebruikelijk is, met de noodige ver rassingen. Zoo is er b.v. de overwinning die het Bossche B.V.V. behaalde op PSV, al dient te worden toegegeven, dat die verrassing niet zoo heel groot is, (laai de kampioenen bijna elk jaar in den Bosch een buiteling maken. Eindhoven zette het seizoen goed in met een overwinning op NOAD. lil Maastricht werden de punten tus schen MVV en NAC verdeeld. LONGA en Willem II behaalden ste vige overwinningen en beloven daarmee weer een hartig woordje te zullen mee spreken. De nieuwe 2e klasser Picus liep hard van stapel door Wilhelmina met een ne derlaag naar huis te sturen. Geen prettig begin voor de Bossche naren. Hetzelfde geldt voor Helmond dat met overtuigende cijfers in Tegel-en verloor. WSC bood in Roermond goed tegen stand, doch kon niet verhinderen, dat zij met de oneven goal het loodje moest leggen. In Tilburg slaagden noch TAC, noch De Valk erin te doelpunten. Hebben de Tilburgers weer een aantal gelijke spe len in den zin? In de 3e klasse behaalden de drie Waalwijksche clubs alle een overwin ning. Het grootst was die van RWB op de Bossche Boys, doch het zwaarst weegt misschien die van Baardwijk op TOP, daar deze Iwee clubs het vorig jaar bei den naar de bovenste plaats solliciteer den. WSC 2 debuteerde uitstekend en zorg de voor een verrassing door Capelle met 3—2 te slaan. De nieuwelinge bewees hiermede dat zij zich nog wel zal laten gelden. De uilslagen zijn: le klasse: EindhovenNOAD 21 MVV—NAC 3—3 LONGAMiddelburg 5l Willem IIBleijerheide 41 BW—PSV 2—1 2e klasse A: Breda-'-Dosko 73 VlissingenTerneuzen 40 BBCAxel 51 2e klasse B: TegelenHelmond 41 TAC—De Valk 0—0 PicusWilhelmina 42 RoermondWSC 21 3e klasse C. GUDOKBoeimeer 33 OosterhoutNOAI) 3 12 3e klasse D RWBBossche Boys 41 WSC 2—Capelle 3—2 Baardwijk—TOP 4—3 W. S. C. ROERMOND—W.S.C. 2—1. Een zoo klein mogelijke nederlaag op een uitwedstrijd tegen een ploeg als Roermond, is als competitie-begin voor WSC nog zoo kwaad niet. Over het algemeen stond het peil van de in dezen strijd vertoonde spelkwali- teit niet boven het middelmatige. Vooral de voorhoeden van beide tegenstanders vertoonden lang niet hun beste spel. Bij WSC was daarentegen de verdediging in goeden vorm. De keeper heeft zijn doel uitstekend verdedigd en tal van zeer moeilijke ballen geretourneerd. Over het geheel was Roermond gedu rende den wedstrijd het meest in den aanval, doch haar pingelende voorhoede kon tegen de resolute verdediging der zwarthemden weinig inbrengen. Voor het verloop van den wedstrijd laten wij hier ,,De Nieuwe Koerier" uit Roermond aan het woord: De eerste aanvallen zijn voor de thuis club en weldra forceert F. Pijpers een corner, doordat de Waalwijksche rechts back keihard naast eigen doel trapt. Deze hoekschop brengt geen succes. Het spel is levendig genoeg maar van doelpunten maken hebben beide tegen standers geen kaas gegeten. De mooiste kansen worden verknoeid en onbenut ge laten. De Rocrmondscbe midvoor houdt steeds den bal te lang bij zich, waardoor hij het spel telkens en telkens weer onnoodig ophoudt. Bij den Waalwijkschen aanval wil het ook niet vlotten, ook hier heerscht een absoluut gebrek aan schutters. Het spel is ongeveer 35 minuten aan den gang als RFC haar meerderheid in een doelpunt uitdrukt van den voet van H. Pijpers. Geen minuut later zet de Roermond sche rechtsbuiten voor doel, maar v. d. Velden kopt precies langs den verkeer den kant van den paal. Een buitengewoon ingewikkeld gehar- rewar ontstaat dan voor het Waalwijk sche doel, maar geen der Roermondsche aanvallers ziet kans den bal i 11 de toirwen te jagen. Een minuut voor de rust valt WSC een hoekschop ten deel. Er ontstaat een scrimmage voor de Roermondsche veste waaraan de linksbuiten der gasten een einde maakt, door Wijnperlè met een schot in den hoek le passeeven, 11. Bij het begin der tweede helft lost v. d. Velden direct een prachtschot, dat de keeper van WSC op uitstekende wijze weet te houden. We noteerden dan enkele aanvallen 'Ier gasten, die echter absoluut ongevaar lijk zijn en door de soliede Roermond sche verdediging onschadelijk gemaakt worden. Als v. d. Velden aan den overkant den bal wiskundig zuiver voor doel plaatst, maait Pubben grandioos over het leer heen. Hij herstelt zich echter en zet bü een volgenden aanval fraai voor. v. d. Vel den staat gereed, maar schiet tot aller teleurstelling precies naast den paal in het zijnet. Als nog 18 minuten te spelen zijn, schiet H. Pijpers een voorzet van Pubben keihard tegen de deklat. v. d. Velden staat op de juiste plaats en geeft zijn club met een fraaicn kopbal de leiding, 21. Aangemoedigd door dit succes komen onze stadgenooten thans fanatiek opzet ten en brengen het vijandelijke doel her haaldelijk in gevaar. WSC zit ondertusschen niet stil en tracht gelijk te maken. Even buiten het strafschopgebied krijgt de Waalwijksche ploeg een vrijen trap te nemen, welke door den centervoor mooi wordt inge zet. Wijnperlc stopt echter en voorkomt aldus een vrij zeker schijnend doelpunt. Verschillende wederzijdsehe aanvallen werden nog ondernomen, waarvan de meeste op buitenspel strandden, waarop absoluut onvoldoende gelet werd. Een minuut voor het einde wringt de WSC-centervoor zich door de Roermond sche verdediging heen, lokt Wijnperle uit zijn doel en doelpunt in zuivere buiten spelpositie. Zeer terecht kende de arbiter dit doel punt niet toe. W.S.C. 2—CAPELLE 3—2. W.S.C. 2 is goed uit den hoek geko men door haar eerste wedstrijd in de derde klasse te winnen. Voor de komen de wedstrijden stemt dit hoopvol, temeer waar de overwinning op Capelle, dat toch vorig jaar niet tot de zwaksten der afdeeling hoorde, volkomen verdiend was. Groote perioden van den strijd was WSC 2 veruit het sterkst en de voor hoede wist zich heel wat meer en heel wat betere kansen te scheppen dan die van de Capellenaren. De fout was echter, dat zoovele van die kansen onbenut wer den gelaten, anders zou de doelman der bezoekers het 11a de rust nog wel wat harder te verantwoorden hebben gehad. In het begin kon Capelle geen vat krij gen op het rappe spel der WSC-reserves, en deze waren dan ook de sterkeren, wat zij in een doelpunt van hun rechtsbinnen wisten uit te drukken. Toen Capelle wat beter was ingespeeld, ging de strijd ge lijk op en wisten de bezoekers den stand geluk te maken. Tot rust bleef het zoo, al kwam de WSC-voorhoede in de laat ste minuten weer heftig opzetten. Capelle bofte in deze periode toen een uitstekend schot van den WSC-linksbin- nen tegen de lat kletterde. Na de hervatting was WSC weer het eerst aan hel woord, maar toch was het Capelle, dal door een zeer goed geplaatst schot van haar cenlervoor de leiding wist te nemen. •N.a ,vüJ)e,riode van Sc lijk opgaand spel wist WSC het heft weer in handen te nemen. De Capelsche achterhoede kreeg het nu zwaar te verantwoorden en mocht van geluk spreken, dat zij den voor sprong tot kort voor het einde wist te be houden, want tal van kansen lieten de zwarten onbenut. Nadat de linksbinnen der bezoekers bij een plotselingen uitval een opgelegde kans mistte, slaagde WSC er eindelijk in den stand gelijk te maken door haar midvoor. E11 in de laatste mi nuten moest de Capelsche doelman op nieuw zwichten voor den drang der te genstanders, thans letterlijk, want zij lie pen hem met bal en al in het doel. De Capcllcnaars appelleerden, maar de scheidsrechter oordeelde terecht dat het een volkomen geoorloofde „behande ling was. Vlak hierop kwam het einde met 3 -2 voor WSC 2. Voor a.s. Zondag staan op het pro gramma de wedstrijden: W.S.C—V.O.S., Venlo. Bossche BoysW.S.C. 2. W ij komen daarop Zaterdag terug. JULIANA. JULIANA—T.O.P., Oss 4—3. Zondag j.l. heeft Juliana op schitteren de wfjze de competitie ingezet met een verdiende overwinning op TOP, Oss. Om half 3 stellen beide elftallen zich in hun sterkste opstelling op en er wordt direct flink aangepakt met Juliana hel meest-in den aanval. Reeds spoedig lost de .luliana-centervoor een hard schot, hel welk van de doella! weer in het veld terugspringt. Ook TOP onderneemt en kele aanvallen, welke nog op tijd worden afgeslagen. Bij een volgenden Juliana-aan- val weet de centervoor onhoudbaar te doelpunten, 10. Enkele prachtige kansen worden door centervoor en linksbinnen overgescho ten. Door beide partijen wordt ondanks de warmte hard gewerkt en TOP weet bü een aanval gelijk te maken, 11. Juliana weet zijn meerderheid met een doelpunt van den centervoor uit te drukken, 2—1, met welken stand rust aanbreekt. Na rust weer hetzelfde vlugge spel en hoewel het meest op de TOP-helft wordt gespeeld weet bij een doorbraak TOP gelijk te maken, 22. Juliana zet er nu ook alles op en het TOP-doel wordt telkens onder schot ge nomen, maar op gelukkige wpze ont komt het doel aan een doorboring als weer een aanval wordt ondernomen. Een zeker doelpunt wordt door een Oss-spe- ler uit het doel geslagen, waarvoor Julia na een strafschop wordt toegekend, wel ke jammerlijk wordt naastgeschoten. Dan komt een doèlpunt waar het niet wordt verwacht als bij een TOP-aanval in buitenspelpositie wordt gedoelpunt, 23. Ondanks dezen tegenslag zet Julia na er alles op en op onbegrijpelijke wijze ontkomt het TOP-doel telkens nog aan het gevaar. Als de TOP-keeper weer een schot te verwerken krijgt weet de Juliana centervoor hem den bal te ontnemen en de partijen op gelijken voet te brengen, 33. Onder groote spanning verstrijken de laatste minuten en alles zit voor het I OP-doel. Eindelijk komt het reeds lang verdiende doelpunt, als de Juliana- rcchlsbinnen onhoudbaar inschiet, 43. Verandering komt niet meer in'dezen stand. De wedstrijd werd in de beste verstandhouding gespeeld. Voor Zondag a.s. is vastgesteld de wedstrijd CapelleBaardwük. R.K.V.V. II.E.C. De Zondag 1.1. gespeelde wedstrüd HEC 2RWB 2 is met een 53 over winning voor RWB geëindigd. Indien HEC 2 met dit elftal nog enkele wedstrü- den speelt zal het in de a.s. competitie een zeer goed figuur slaan. Mede door de onvoltalligheid van RWB was HEC den eersten tijd sterker. Het duurde dan ook maar 10 minuten of HEC maakte haar eerste doelpunt, 10. RWB komt dan geducht opzetten maar de achterhoede kan haar aanvallen voor- loopig wel te baas. Na ongeveer een kwartier gespeeld te hebben weet HEC haar tweede doelpunt te maken, 20. u™ J? hel voorlooP'g gedaan met HEC. RW B koint er 1111 beter in. Hcrhaal- delük zweven zü voor het HEC-doel en eindelijk kunnen zü een tegenpunt notee- ren, 21. Dit geeft hen moed. Voortdu rend keeren zü terug. Bü een hoekschop op het HEC-doel wordt de bal niet ver genoeg weggewerkt en de linksbinnen doelpunt dan met een fraai schot, 22. HEC speelt in het geheel niet ontmoe digd verder. De voorhoede doet nog wat onwennig met het gevolg, dat vele goede kansen verloren gaan. Maar allengs gaat het beter. De linksbinnen van HEC maakt dan bet 3e doelpunt, 3—2. Lang heeft HEC echter geen plezier van haar voorsprong, want nog voor de rust weet RWB wederom gelijk te maken, 3—3. Na de rust, 1111 RWB versterking heeft gekregen, zijn zij büna voortdurend in den aanval. HEC zakt cenigzins af waar door de RW B-spelers meestal vrü spel krijgen. Doelpunten kunnen dan ook niet uitblijven. Hoewel de HEC-achter- hoede zich krachtig weert, kan zü toch niet voorkomen, dat RWB met een mooi schot hel vierde doelpunt maakt, 34. Even valt er dan een opleving te con- stateeren bij HEC. Zij breken herhaalde lijk goed door en reeds denken wü den linksbinnen te zien doelpunten, maar hij schiet op 2 Meter afstand juist in <le han den van den keeper. Een tegenvaller, maar toch laat HEC den moed niet zak ken. Thans is het de cenlervoor die eeni- ge meters voor doel nog overschiet. Bij een RWB-aanval lost de rechtsbuiten 'n hard schot, dat door den keeper in eigen doel wordt gewerkt, 35. Hoe HEC ook werkt, het wil haar niet lukken en het einde komt dan ook met een 3 5 nederlaag voor HEC 2. HEC kreeg 11a de rust nog een straf schop tc nemen, die zij echter niet wenschte te benutten. Wij zullen hier do indeeling van HEC. I en 2 laten volgen, volgens welke zij in de competitie zullen spelen. Voor HEC 1 is de indeeling als volst: T.V.C.B. 2e klasse: Oranje-Wit, Tilburg; DES 1, Kaatsheu vel; St. Michiels Gestel; Uno Animo 1, Loon op Zand: Dongen 2, Dongen; SVD, Den Bosch; K.J.W. 1. Oisterwijk; IIEC 1, Waalwijk. Sport ver. 1920 1, Oss. HEC 2 is als volgt ingedeeld: District Tilburg Langstraat 2e klasse A: DES 3, Kaatsheuvel; HEC 2. Waalwük; Roda 2, Tilburg; Noordhoek, Tilburg; Vlos Tilburg; Quick 3. Waalwijk; Aqua 1. Tilburg en HVV 1, Waalwijk. Vermoedelijk zal a.s. Zondag de com petitie wel beginnen. In dat geval komen v ij daarop a.s. Zaterdag nog even terug. R. W. B. R.W.B.Bossche Boys 41. RWB opent de competitie met een fraai succes. Ondanks het warme weer is het een spannende wedstrijd geweest. RWB verscheen met 2 invallers, Bos sche Boys was compleet. B.B. is het eerst in den aanval, doch onze achterhoede is reeds aanstonds in goeden vorm, waar door onze voorhoede gelegenheid krügt eenige aanvallen op te zetten, welke reeds spoedig met succes bekroond wor den als onze linksbinnen zich keurig vrij maakt en van dichtbij onhoudbaar in schiet, 10. RWB blijft sterker. Kort hierna loopt ons binnentrio door de B.B. verdediging heen den bal in het doel. Dit was een schitterend doelpunt, door de tamelijk talrijke toeschouwers luide toegejuicht. Een ongekend succes. B.B. geeft zich echter niet gewonnen en maakt uit een penalty een doelpunt, Onze keeper wordt nog al eens op de proef gesteld, doch is vandaag büzonder op dreef en Iaat niets door, doch heeft even later geluk, als bü een hard schot de bal buiten zijn bereik tegen de lat ketst en het veld inspringt. Geheel onverwacht loopt onze links binnen weer door de B.B. verdediging en geeft met een juist gericht schot zijn club met 31 een veiligen voorsprong met de rust. Na de thee willen de B.B. het spel for- ceeren, waartegen de scheidsrechter wel wat strenger had mogen optreden. Het spel golft op en neer, totdat onze rechts binnen een schot geeft, dat door misver stand in de B.B.-verdediging in het doel verdwijnt. B.B. is nu een geslagen elftal. Met 41 voor RWB komt het einde, een alleszins verdiende overwinning, hoewel B.B. wel een doelpunt meer had den verdiend. Onze jongens hebben zich allen geheel gegeven en geeft "deze uitslag hoop voor de toekomst. RWB 2 won van IIEG 2 met 53 Zondag 24 Sept. T.O.P.—R.W.B. te Oss. Men kan zich voor deelname aan deze reis (er is een 10-tal plaatsen beschik baar) opgeven bij den Secretaris, Groote straat 47, tot Vrijdag 8 uur. R.K.V.V. H.V.V. Zondag 1.1. speelde onze R.K. Voetbal- vereeniging tegen de Lilliputters en wis ten 11a een spannenden wedstrijd met 7-2 er van te winnen; de rust trad in met 10 voor HVV. Een mooie oefening voor a.s. Zondag. Zondag 24 September immers is vast gesteld de wedstrijd HVV contra Quick 1, Waalwijk, voor de competitie. Daar komen wij nog wel nader op terug. DRUNEN. Zondag j.l. speelden VJC 1 en 2 een onderlinge voetbalwedstrijd als oefening voor de a.s. competitie. De elftallen wa ren gecombineerd samengesteld. Er werd zeer goed spel geleverd. De eindstand was 57 wat de verhouding zeer goed weergeeft. Te Waalwijk had Zondag een vriend schappelijke voetbalwedstrijd plaats tus schen De Zwaluwen 1, alh. en Quick 1. Het einde bracht 42 voor De Zwaluwen. Op het „Sporfers"-tcrrein had even eens een vriendschappelijke wedstrijd plaats tusschen De Sporters 2 en TOP 1, beiden alhier, die eindigde met gelü'k spel, 33.

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 3