Sad io programma. Ier en MetMers J. ELEKAN, NET MEISJE TE HUUR AFBRAAK. Notaris A. SCHAAP BIEDT ZICH AAM verkoop en: Het voormalige Raadhuis aan de Grootestraat. Verkooping. verkoopen 40 Canada-boomen staande aan de Westerhaven- kade. publiek ver koop en 1 INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.). Mijnheer de Redacteur, Moge vooral in dezen bewogen tijd de kerk hare roeping getrouw blijven, door, zonder hare hand naar het staatkundig stuurrad van de maat schappij uit te strekken, gelijk de H. A. Paulus schrijft, de overheid in haar moeil k ambt te gedenken, opdat onder alles ons vaderland een rustig leven mag toebeschikt blijven in alle eerbaarheid. Hierbij varen ten slotte alle lagen des voiks niet alleen het beste, maar kan ook de volksstem het nuttigste invloed uit oefenen op het staatkundig leven. Dat er in de Besoijensche straat een mooi stuk werk geleverd wordt, kan tot op een zekere hoogte hartelijk en dankbaar toegegeven worden. Toch geloof ik als straks het werk opgeleverd wordt de eerlijkheid zal gebieden te zeggen Dankbaar maar niet voldaan". De palen die op 't smalle voetpad blijkbaargehandhaaft blijven worden thans, nu fiets, tram en voetpad vlak naast elkaar liggen een waar gevaar. Dergelijke hinderpalen op zoo'n smal voetpad in zulk een straat met druk modern verkeer vloekt uit veiligheidsoogpunt met elkander. Ik voor mij heb echter voldoende ver trouwen in ons voortvarend, voor zichtig gemeentebestuur dat ook deze put gedempt wordt voordat er een kalf in verdronken is. In dezen tijd waar menig eerbare werklooze zijn hand uitstrekt om werk is de uitvoering van dergelijk productief werk geboden, mitsde belastingheffing binnen 't raam van de draagkracht der bevolking blijft en het gemeentebestuur er voor waakt dat ze als armlastige gemeente niet met den bedelzak naar den Haag moet. De weg naar de Roestelberg, zooals die thans geworden is, wordt als tenminste aan het autoverkeer de vrije hand gelaten blijft, bij droog zomerweer voor den voetganger en wielrijder inplaats van een vreugde een schrik. De bevoegde instanties moesten m.i. ter bescherming van de meer derheid de maximum-snelheid daar dwingend op vijf K.M. stellen. Wat uw blad schreef over de Koninginnefeesten stem ik heelemaal toe. Ik hoop althans dat, als aan de Zaterdagmiddag hierbij vastgehouden wordt, een der onder-afdeelingen b.v. Besoijen 't volgend jaar de knoop doorhakt en op den werkelijken verjaardag (uilgenomen den Zondag) feest viert. In ieder geval zou ik er niet veel voor voelen om als onderdeel van een plaats als Waalwijk, die in rang No. 1 op de voordracht van de Langstraat staat, in dit opzicht telkens weer voor ieders oogen zoo achter de feiten aan te loopen. Inmiddels Mijnh. de Red. met dank en hoogachting LEZER. RECHTZAKEN. Oplichting. L. K. uit Vlijmen, koopman te Eindhoven, had onder een valschen naam zich te Zevenbergen bij den koopman A. Hartman, uitgegeven voor logement-houder. Hij maakte Hartman wijs, dat hij een aantal pinda-chineezen moest huisvesten en wist een partij dekens en bedden te krijgen Hartman had tevoren reeds aan het opgegeven adres goederen geleverd en vermoedde niet met een oplichter te doen te hebben. De rechtbank te Breda had ver dachte wegens oplichting veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf, van welk vonnis hij in hooger beroep kwam. Verdachte had op naam gekocht van Lambertus Kivits, logement houder, Laagstraat Eindhoven. De betaling zou geschieden op 15 April, maar de leverancier kreeg geen kans het accept te doen teekenen, Bij nader onderzoek bleek, dat in Eindhoven twee personen van dien naam zijn, en dat ze het met elkaar zoo ongeveer wel ééns waren. Verdachte ontkende oplichting te hebben bedoeld. Hij zou wel betaald hebben Maar hoe komt het dan, dat je aan Hartman niets hebt afgedragen toen je de goederen voor f 600 hebt verkocht vroeg een der raadsheeren, Verdachte had voor alles het ant woord bij de hand en getuige zijn naamgenoot dito. Na langdurig getuigenverhoor luidde de eisch twee jaar gevangenis straf. De verdediger Mr. Adelmeijer, den Bosch, betoogde, dat ieder element vooroplichting ontbreekt, maar refe reerde zich overigens aan het oordeel van het Gerechtshof. Uitspraak 2 Oct. a.s. Diefstal en heling. J. B. en A. v. d. S. beiden arbei ders te de Werken, badden zich schuldig gemaakt aan diefstal en heling. Ten nadeele van Gijsbert Paans had B. f 50 weggenomen die zuinig gespaard op een geheime schuilplaats bewaard bleven, want voor den bestolene, die er zelf niet breed voor zal betcekende f 50 een groote schat. Verdachte S. was niet verschenen. Hij zou van den buit f 37.50 bebben opgestreken. B. zou in Botterdam eens gefuifd hebben van de gestolen centen. j Getuige C. den Boer, wachtmees ter der Kon. Maréchaussée ver- klaarde dat verdachten niet al te best bekend staan. B. moet 2 Oct. weer terecht staan wegens diefstal van bier. Conform den eisch werd ieder der verdachten veroordeeld tot I maand gevangenisstraf. Mishandeling was uitgelokt. Op de F. 30 jaar, arbeider te Veen, was, toen bij op weg was naar de inspectie lastig gevallen door Andries van Wijk. Dat was niet voor het eerst, o neenAndries en ook diens familie maakte het de F. wel meer moeilijk in 't leven, door op hem te schelden als ze hem zagen of ver dachte het huis van de familie voor meld, moest passeeren. En eenmaal nu was de maat vol. Toen dan ook de F. op zijn terugweg wederom buurmans woning passeerde en An dries wederom uitdagend stond te kijken had hij hem een mep gege ven. En 't is begrijpelijk. De president wijst Andries er op de F. niet meer te hinderen, anders moeten de rollen maar eens keeren en van Wijk voor T groene hekje komen. Conform den eisch luidde de ver oordeeling 50 centen boete. Wederspa nn ig h eid. Ter zake van wederspannigheid stond terecht S. arbeider te Veen. Hij had den onbezoldigd rijksveld wachter geweigerd zich te laten fouil- leeren, toen deze meende dat ver dachte op stroopjachl een eendje onder zijn jas verborgen had. Én verzet was het gevolg geweest. Eisch f 25 boete. Uitspraak f 15 subs. 15 dagen hechtenis. NIEUWE UITGAVEN. Belemmering Autoverkeer. Onder den slagzin »Laat den weg vrij" publiceert het Comité van Actie tot bestrijding van het wetsontwerp tot wijziging van de wet op de open bare vervoermiddelen, een woord van verweer tegen dit wetsontwerp. In de brochure wordt uiteengezet, dat hel hiervoren bedoelde wets ontwerp door de Regeering niet aan de Tweede Kamer is aangeboden, om het particulier initiatief te eer biedigen, maar met de bedoeling, om de particuliere bedrijfsauto, die hare algemeene toepassing aan dit initiatief te danken heeft, in het jelang van de Spoorwegen en in de ïoop, dat de .Staat minder catastro fale exploitatietekorten van dit centrale vervoerslichaam in de toe- vomsl zal hebben bij te passen, van elke mededinging op hel gebied van het openbare vervoer van personen en goederen volmaakt uit te sluiten. Het Comité bepleit daarentegen de vrije ontwikkeling van het auto- mobielverkeer en waarschuwt ervoor de gezonde concurrentie lusschen twee verkeersmiddelen te bemoei lijken. Onze Spoorwegen. Deze propaganda-uitgave voor de Ned. Spoorwegen bevat verschil lende interessante artikelen over de beteekenis, toestand en ontwikkeling van de Nederlandsche Spoorwegen. Verschillende vooraanstaande auto riteiten bebben er hun medewerking aan willen verleenen. Reclames. Van de N.V. Martinit te Amsterdam ontvingen wij een brochure, getiteld »Eternitbuizen voor Persleidingen". Deze buizen vinden meer en meer toepassing, zoowel voor drinkwater leidingen als ook voor rioleering, grondduikers enz. Een bewijs van hun kwaliteit is dat er in nog geen 2 jaar tijd ca. 40.000 meter van deze buizen in Nederland gelegd zijn en dat zij door deskundigen zeer gunstig beoordeeld worden. De N.V. Bredero's Bouwbedrijf te Utrecht maakt in een aardig uitgevoerd brochuurtje propaganda voor het bouwen van eigen woningen door particulieren. Zij doet dit met de slagzin »Steenen smelten niet"! Gewezen wordt op de kwaliteiten waaraan een goed huis zooal moet voldoen en op de bijzondere voor treffelijkheden der B.B.B.-buizen. BUITENLAND. ALWEER ONTWAPENING. De theorie en de practijk. In Parijs zijn de FranschEngel- sclie voorbesprekingen begonnen inzake de nog steeds hangende ont wapeningskwesties. Moet men de Engelsche bladen cchtergelooven dan denkt Frankrijk er niet aan de eerste vijl' jaren zijn bewapening te ver minderen. En wat Engeland betreft verklaard Sir John Siinon nog j.l. Zondag dat men van Engeland niet kan verwachten dat het zich nog verder zal ontwapenen. 1 och heeft Engeland, naar de meening van dezen politicus, recht van spreken omdat geen ander land zooveel bewijzen heeft geleverd voor zijn bereidwilligheid 0111 te ontwa penen, Zoo slecht als het wil boteren met de onlwapeningsbesprekingen, zoo goed gaat hel met de daadwerkelijke uitbreiding der wapenmachten. Men leze slechts de volgende tele grammen Het blad «Mijako» maakt het nieuwe Japansche aanvullende vloot- bouwprogram bekend. Er wordt voorzien in den bouw van twee kruisers van 8000 ton, 2 vliegtuig moederschepen van 10.060 ton, 14 mijnenleggers, zes kleine duikbooten, vier groote duikbooten. een tankschip voo.i de Japansche marine en 25 oorlogsschepen van verschillende soort. De beide pantserkruisers «Moeco» en «Nagato» zouden reeds in aan bouw zijn en bij dit bouwprogram zijn inbegrepen. De Japansche marinestaf verklaart, dat het program onder alle omstan- standigheden moest worden uitge voerd. Volgens een bericht uil Sydney is de Australische regeering voornemens tot een belangrijke versterking van liet leger over te gaan en ook de kust versterkingen uit te breiden. De minister van oorlog verklaarde, dat volgens zijn overtuiging de vei ligheid van het land door de vloot- uitbreidingen in de Stille Zuidzee gevaar loopt. Een ingrijpende reor ganisatie van de luchtvloot is noodig. Het plan wordt overwogen, om den algemeenen dienstplicht in te voeren. De Portugeesche regeering heeft besloten, het vloolbouwprogram van 1931 verder uit te voeren. Hierin is ook vurvat de bouw van een vliegtuig—moederschip. De tolale kosten van dit deel van het program worden op ongeveer 20 millioen gulden geschat. Torgler s lot. Over het lot van den Duitschen communistenleider Eernst Torgler, die beschuldigd is van de brand stichting in den Rijksdag, heeft dr. Sack, zijn verdediger een optimis tisch oordeel geuit. Aaneen verslaggever verklaarde hij: «Ik ben er van overtuigd, dat het Hof van Leipztg niet het schuldig over Torgler zal uitspreken. Ik heb al het bewijsmateriaal zeer nauw keurig onderzocht. Niettegenstaande alle aanvallen, beschuldigen en ver klaringen van de Duitsche bevolking en in tegenstelling met de inzichten in regeeringskringen ben ik vanéén zaak overtuigdde beschuldigde, Ernst Torgler, leider der commu nisten, is niet schuldig aan het in brand steken van het Rijksdagge bouw, heeft hierbij geen leidende rol gespeeld en heeft er niet aan medegeholpen.» In Londen is men thans druk doende om de onschuld der com munisten en de schuld der Nazi leiders aan te toonen. Tijdens het daar gevoerde «proces» hebben verschillende getuigen ver klaringen afgelegd, die, als men ze mag gelooven, zeer belangrijk zijn. voor kantoorwerkzaam heden, eenigszins bekend met boekhouden en in het bezit van diploma typen. Brieven onder No. der advert, a. h Bureau v. d. Blad. 50709 in het centrum van Waalwijk bevattende beneden 2 kamers, (suite) keuken, groote bijkeuken,' kelder en overdekte binnenplaats. Boven 3 slaapkamers en zolder kamer. Huurprijs f7 per week. Direct te aanvaarden. Br. onder No der advertentie Bureau dezer courant. 50750 van Waalwijk, 50723 zullen op Dinsdag 26 September des middags 12 uur in het open baar bij inschrijving voor sloop Voorwaarden verkrijgbaar op de Secretarie Inlichtingen worden verstrekt door den Gemeentebouwkundige van Waalwijk, 50724 zullen op Dinsdag 20 September des middags 12 uur in het open baar bij inschrijving in 5 koopen of in massa Voorwaarden verkrijgbaar op de Secretarie. 50724 te Waalwijk, zal bij inzet op Donderdag 28 September 1933 en bij toeslag op Donderdag 12 October 1933, telkens om 11 uur des voorm. in het Café DE KORENBEURS te Waalwijk Voor den Heer II. C. Weidenaar te Renkum. Koop 1. Het perceel Weiland te Sprang, ten Noorden der Spoorlijn, Sectie A no. 277, 37 en 38 samen groot 2.40,10 H. A. Koop 2. Het perceel Hooiland te Capelle aan de Oudestraat, Sectie D no 126 en 384, groot 1.90.80 H. A. Te aanvaarden bij de betaling der koopsom. Lasten vanaf 1 Jan. 1934 voor den kooper, polderlasten vanaf 1 Juli 1933. 50751 Rechtskundig adviseur TE 's-BOSCH, Havenstraat 6 (nabij het Station.) ADVIES in alle belasting aangelegenheden. INVULLEN beschrijvingsbii- jetten. Opmaken van BEZWAAR SCHRIFTEN wegens te hoogen aanslag enz. enz. men t 1 1 t' i I i i i I i orkest Hollander orkest DONDERDAG 21 SEPTEMBER HILVERSUM 1875 M. A. V. R. O. 8,00 Gramofoonmuziek 10,00 Morgenwijding 10,l"i Grnmofoonmuzick 10..'10 Znngvoordrnclit «loor Carry Kloos-Buijsch van DuKlerrn, Sopraan 11,00 Gramofoonmuziek 11,80 Vlooirecitnl door Ir. L. van Gelderen. 12,00 Grnmofoonmtizick 12.1.") Luneliconeertrnsrmhle Rentmeester TusselienspeJ van gramoroonmuziek 2,15 Voordracht door Marie Holtrop 2,15 Orgelconcert door Plet van Egniond Jr. •1,00 Ant. van Dijk spreekt voor zieken en ou den van dagen •1,80 Gramofoonmuziek 5,00 Radio-tooneel 5,40 Kovacs I.ajos en zijn 0,20 Sportpraatje door H. 7,00 Kovacs I.ajos en zijn 7,30 Knipcursus 8.00 Vaz Dias 8,05 Concert door liet omroeporkest 9,00 Radio-tooneel: „Zomerzondag" 9,40 Klassiek concert door het Omroeporkest 10,20 Gramofoonmuziek 10,30 Het Omroeporkest 11,00 Vaz Dins 11,10 Gramofoonmuziek HUIZEN 29fi M K. R. O. 8,00 Morgenconcert N. C. R. V. 10,00(',ramofoonmuziek 10,15 Morgendienst 10,15 Gramofoonmuziek K. R. O. 11.00 Gramofoonmuziek 11,30 Godsdienstig halfuurtje 12,15 Het KRO-orkest N. C. R. V. 2,00 Cursus fraaie handwerken 3.00 Vrouwenuurtje 1,00 Bijbellezing 5,00 Cursus handenarbeid voor onze jeugd 5,30 I.iederenrccital door Louis 0,30 Gramofoonmuziek 0,15 Cursus knippen en stofversieren 7,00 Politieberichten 7,15 Ned. Chr. Persbureau 7,30 CNV-kwartiertje 7,45 Gramofoonmuziek 8.00 Concert door de Arnheinsehe Orkestver- ceniging 9,00 Lezing Dr. J. W. Noleboom 9,30 Vervolg concert 10,00 Vaz Dins 10,30 Gramofoonmuziek VRIJDAG 22 SEPTEMBER HILVERSUM 1875 M. V. A. R. A. 8,00 Gramofoonmuziek V. P. R. O- 10,00 Morgenwijding V. A. R. A. 10,15 Adolf Bouwmeester draagt voor 10,30 Trio Favoriet 11,00 Onze Keuken 11,30 Trio Favoriet A. V. R. O. 12,00 Lunchconcert Tussclienspel van 2.00 Plano-voord ruciit 2,30 Voordracht 3,00 Gramofoonmuziek V. A. R. A. 4,15 VARA-Klein-Orkest 4,50 N'a schooltijd; een van Oome Keesje 5,30 De Notenkrakers 0,00 Gramofoonmuziek 0,10 Toespraak door liet Landelijk Comité der Jongeren Vredes-Actie VARA-Orkest „De Dubbelgangers" d. Wijnperse: Het ma- door leerlingen van de schriftverbetering medewerking van d. Wal, voordracht Bogtmnn Gramofoonmuziek door Alfred Cortot wonderlijk avontuur 7,00 V. P. R. O. 8,00 Cursus door Dr. W. Banning 8,30 Concert 9,00 Lezing door Ds. H. J. Kast< 9,30 Concert 10,00 Vrjjz Godsd Persbureau 10,05 Vaz Dias 10,15 Lezing door C. Höweler 10,45 Gramofoonmuziek V. A. R. A. 11,00 Orgelspel door Joh. Jong 11,30 Gramofoonmuziek HUIZEN 206 M. K. R. O. 8,00 Morgenconcert 10.00 Gramofoonmuziek 11,30 Halfuurtje v zieken en ouden van dagen 12.00 Politieberichten 12,15 Het KRO-Sextet 2,00 Zang- en piano-recital 1,00 Orgelconcert door Alphons Dreissen 5,00 Gramofoonmuziek 5.30 Land- en tuinbouwhalfuurtje 0 00 De KRO-Boys 7.00 Politieberichten 7,15 Dr. A. G. A. M. toren" II 7,35 Gramofoonmuziek 7,45 Het KRO-Orkest 8,30 Vaz Dias 8,35 Viool-soli door Ad 8,45 G ramofoonmuzlek 9,00 Het KRO-Orkest 9,30 Radio-tooneel„De 9.50 Viool-soli door Ad 10,00 Radio-tooneel: „De 10,10 liet KRO-Orkest 10,30 Vaz Dias 10,35 Aansluiting met Grand Hotel Coomans te Rotterdam. Concert door Efim Scliaeh- meister en zijn orkest ZATERDAG 23 SEPTEMBER HILVERSUM 1875 M. V. A. R. A. 8,00 Gramofoonmuziek V. P.; R. O. 10,00 Morgenwijding V. A. R. A. 10,15 Uitzending voor de arbeiders in de Con tinubedrijven 12,00 De Notenkrakers 2,00 Gramofoonmuziek 2,30 De Flierefluiters 3j00 Mond-Accordeonvcreeniglng „Door Oefe ning Kunst" 3,15 De Flierefluiters 4,00 Cor Steyn, orgel, en Eugène Channon, zang ■1,15 VAR A-Mandoline-Ensemble 1,30 Cor Steyn, orgel en Eugène Charmon, zang 4,45 VARA-Mundoline-Ensemblc 5,00 Moeder de Gans. Voor kinderen en groote menschen 540 Letterkundig overzicht door A. M. de Jong 0,00 Volksliederen door „De Wielewaal" 0,30 Piatroglbas o.l.v. Joop Carlquist 7,10 Piatroglbas o.l.v. Joop Carlquist 8,00 Herhaling SOS-berichten 8,02 Vaz Dias en Varia 8,15 VARA-Orkest 8,45 De zee roept; II Buwalda„Accumula- Grootegoed Brief" Grootcgord satijnen schoentjes' 9,30 VARA-Orkest 10,00 Radio-tooneel 10,15 VARA-Orkest 10,10 Gramofoonmuziek 10,50 Uit de Oude Doos door VARA-Orkest 11,15 Gramofoonmuziek 11,30 Orgelspel door Joh. Jong HUIZEN 296 M. K. R. O. 8,00 Morgenconcert 10,00 Gramofoonmuziek 11,30 Godsdienstig halfuurtje 12.15 Het KRO-Sextet 1,00 Gramofoonmuziek 2,00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd 2,30 Kinderuurtje 4,00 Gramofoonmuziek 4,30 Het KRO-Orkest 5,15 Esperanto-nleuws 5,30 Het KRO-Orkest 6,20 Journalistiek weekoverzicht 6,40 Het KRO-Orkest 7,15 Het KRO-Orkest I)r. W. M. A. v. ken van huiswerk M. O. scholen 7,45 Gramofoonmuziek 7,50 De aanstaande Esperanfo-cursus 8,00 Gramofoonmuziek 8,05 De aanstaande cursus 8,15 Avondprogramma met de KRO-Boys en A. v. 9,00 Grnmofoonmuzick 10,10 Gramofoonmuziek 10,30 Vaz Dias 11.00 Gramofoonmuziek ADVERTENTlëN. in T

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 4