3B3FÉFS6 Meisje ,De Echo m hel Zuiden vragen een prima Au Corset Gracieux '•«Wif'*iM8T1 aan ,4ie een Voetbalmaker, „KESTO 8" ZATERDAG 23 SEPTEMBER a.s., OP ekn^I.J irxaip rt zooals ee a ifcttsfceri^wè' r vfetoRt1 fïitf ëffëfeie stoere ltabandlèfl W'de degelijke l,meh> atm'dfc^Werzettelijke werk- zeloot hunner Vade- ^SKfiïbbe» behouden, komt overal beweging en Ook ons Brabant kan "<reW r/phanfl verandering- ;/iGh hieraan niet onttrekken. De ii.tijden worden critiek, er is stuur manskunst noodig om een volk te rMieeren. Doch Brabant moet Bra bant blijven en dat zal het blijven als bet Katholiek blijft als bet één blijft als het eenvoudig blijft. W ij moeten niet voor ons zeil leven. Brabant moei leven voorz'n kinderen en' kinds-kinderen. De arbeider moet leven ook voor zijne medeburgers. Wij moeten een Brabant- grond vormen vast aaneengehecbt, zonder splijtzwammen groot en breed. Dat zijn we verplicht aan onze vaderen, daarvoor roepen we U allen op mannen met meisjes. Vooral gij Jonge Werkman moet met dit doel worden gepant serd. Er moet elan komen, kracht, wil en enthousiasme voor de idealen van ons schoon Brabantsch gewest. De heer Beerens dankte spreker, waarna de heer Jan Gubbens, lid van het Hoofdbestuur van de Jonge Werkman een toespraak hield. We zouden teveel ruimte vergen met zijn krachtig betoog, tintelend van enthousiast organisatie-leven, frisch in opvatting, krachtig in ge baar, senoor in geluid geheel weer te geven. Het langdurig applaus dat deze jeugdige spreker ten deel viel was wel het zuiverste bewijs, dat zijn woord sympathiek, zijn gebaar over tuigend geweest was. Hij ontwikkelde het doel van de Jonge Werkman aan de hand van de Encycliek van Z. H. de Paus, van het Vastenamendement van het Doorl. Episcopaat van Nederland, van het betoog van de B.K. Staats partij op den laatst gehouden kaderdag te Amersfoort. Ondanks dat alles wordt de J. W. door velen nog met onverschilligheid behandeld, ook hier is dit het geval. De oorzaak zoekt spreker bij de jongeren zelf, doch voor een groot deel ook bij de ouders. Hij wijst op den voortwoekerenden invloed van socialisme en communisme ook in onze streken. De samenleving is bedorven door verkeerde ideeën en gedachten. De wereld moet terug naar Christus. Onze godsdienst moet weer beleefd worden zooals de Kerk het leert. Wij moeten ons aansluiten bij de Roomsche organisatie. De J. W. wil de wereld kerstenen, de arbeidsomgeving, thans zoozeer be dorven, zuiveren. We krijgen dat niet klaar met een groepje jongens, zooals we nu zijn. We moeten allen omvatten, die ons helpen kunnen. Zoowel ouders, als de jongeren, moeten hieraan medewerken, om zoodoende de wereld terug te bren gen aan Christus, om Christus de plaats te geven die Hem toekomt. De heer A. van der Velden, onder voorzitter van de J. W. alhier gaf een proloog op het spreekkoor, »Wat wij \Villen« van Kees Spie- rings. Zijn kort doch krachtig woord verduidelijkte het spel der jongens aanmerkelijk. Voor het spreekkoor aanving betrad de heer A. van Rijen het podium om met zijn bekend«enthousiasme een woord van opwekking te spreken tot de genen, die buiten de organisatie staan, een woord van aanmoediging tot de leden van den bond, tol nauwe aaneensluiting en vasthouden aan ons hoog ideaal, van Katholieke eenheid. Het spreekkoor onder lei ding van den Eerw. Broeder Vivinus werd een succes. Zoowel de koren als de afzonderlijke rollen in handen van de heeren A. van der Velden, J. Priems en J. Gubbens werden goed weergegeven. De heer Beerens dankte na alloop, de Jonge Werk man voor wat hij tot slagen van dezen propagandadag gedaan had, waarna de WelEerw. lieer Kap. de Klijn, adviseur, met een woord van dank en opwekking de meeting beëindigde. Keuring certificaat politiehond K. N. P. V. Maandag vingen op de terreinen van de heeren Timmermans aan den Galgenwiel alhier de keuringen aan voor het certificaat Politiehond van den Kon. Nederl. Politie Vereeniging. Als keurmeester fungeerden de heeren J. C. F van Helsland Inspecteur van Politie alhier, K. Westendorp, parti culier Nijmegen en G. de Jong, particulier te Rotterdam. De uitslag van de eerste dag was G. van Kerkoerle, Oisterwijk met Groenendaler, reu, Leon, certificaat met 253 punten H Swinkels, Oister wijk met Holl. Herder, reu, Bruno, certificaat met lof met 274 punten T. W. van den Langenberg, Oister wijk met Belg Herder, reu, Breston, certificaat met lof met 286 punten momenteel het hoogste aantal punten in Nederland M. van Kerkoerle, Moergestel met Belg. Herder, reu, Cora, voorl. certificaat met 214 punten A. Voogd Kaatsheuvel met Holl Herder, reu, Hector, certificaat met 260 punten. Op de kiuring van Maandag was veel belangstelling, doch heden Luns dag was de toeloop nog drukker. Oo voor de komende dagen wordt vee publiek verwacht. Dinsdag was J .Japsen Kaatsheuvel met Bouvier, .Alex, certificaat met 258 punten Merkx Kaatsheuvel met Belg. erder, reu, Breston, voorl. certificaat 202 punten ;J Brekelmans Kaats heuvel, D. H. H. H reu, Duc.certi- ficaat met lof 270 punten C v. d. Velden Kaatsheuvel met Groenen- daler, reu, Ceasar, certificaat met 270 punten A W. Ravenstein Waalwijk m. Duitsche Herder,Roeland reu, voorl. certificaat met 218 punten. Afgevallen twee. Voor de keuring van dit jaar is door Z K.jJ Prins Hendrik, Bescherm heer van 'den K.N.P.V. een medaille beschikbaar gesteld voor het hoogste aantal punten in Nederland. De heer Fr. Slaats, Waalwijk stelde voor deze zesdaagsche keuring alhier een beker voor het hoogst aantal punten beschikbaar Burgemeester J. L. van Besouw. Met genoegen kunnen we mede deelen, dat de toestand van onzen burgemeester, die vorige week Donder dagnacht ongesteld was geworden voortdurend vooruitgaande is. Mond- en Klauwzeer. De besmettelijke veeziekte Mond. en Klauwzeer neemt in onze ge. meente een nog steeds grooteren omvang aan. Vooral in de wijken Moer H. en L. Ztndschel en Recht, vaart is zoo goed als geen enkele veestapel meer onaangetast, hetgeen voor de betreffende landbouwers weer een aardig schadepostje beteekent. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 19 Sept. 1933. De Eerw. Zuster Ermelinde uit Venlo (Huize Nazareth) is benoemd tot hoofd der school voor nuttige en fraaie handwerken alhier, j De heer P. J. Mars, maréchaus- sée dezer brigade, slaagde voor het diploma met aanteekening van den Alg. Politiebond. Zaterdag gaf de Heusdensche Harmonie haar afscheidsconcert voor dit seizoen op de Vischmarkt en dank zij den prachtigen herfstavond, die er als voor geknipt was, was het aantal luisteraars zeer groot. En deze zullen wel genoten hebben, want er werd buitengewoon gemusiceerd. Aller wensch is dan ook zeker'l ot weerziens in 't voorjaar. Even buiten de gemeente onder Oudheusden zijn gisteren een tweetal ballonnetjes komen aandrijven,waar schijnlijk van een of andere wedstrijd uit Brussel. Verzocht werd de aan gehangen kaart terug te sturen aan een opgegeven adres. Zaterdagmiddag geeft Longa een serie—wedstrijd, waarvoor een veertiental uitnoodigingen zijn ver zonden. Opening van de Auto—garage van N.V. A. van Seters te Heusden. schoonmaken van motoren van auto's en motorrijwielen. Heusden heeft geen waterleiding, maar dit is hier geen bezwaar. Hier is een heele installatie aangelegd, die zich geheel automatisch regelt. Dan zagen we nog de omvormer (wis selstroommotor brengt gelijk stroom- 'ynamo in beweging) voor 't bijvul- en van accu's. Tegen den muur is hel materiaal- )ord aangebracht met sleutels van alle maten enz. Op de werkbank tusschen de bloe menmanden lag 't kleine en fijner materiaal. Te veel om op te noemen. Verder nog vetspuiten, boorma chine, slijpinrichting enz. terwijl in de werkplaats nog een Chevrolet Tuck en Opelwagentje waren ten toongesteld. De belangstelling was groot en voortdurend kwamen menschen in- geloopen om de zaak te bekijken en den heer v. Seters de hand te druk ken en hem geluk te wenschen met de onderneming. Niet alleen waren iet Heusdenaren maar ook garage- ïouders uit de omgeving, motor-en autorijders en dorpsgenooten uit Jrunen waren van de partij. Wij dankten den heer van Seters voor' de prettige rondleiding en wenschten hem nogmaals succes met zijn nieuwe onderneming en wilden ten zeerste voldaan vertrekken. Maar dal was niet waar. Eerst moesten we met den onder nemer een verfrissching gaan nemen in 't aangebouwde heerenhuis, op de toekomst van zijn bedrijf. En omdat wij uitgaan van de leuze«Niets afslaan dan vliegen», maakten wij er ook een dankbaar gebruik van. Van Seters heeft zijn zaak grootsch opgezet, laten wij dus hopen, dat hij in zijn verwachtingen, die hij omtrent zijn zaak heeft, niet wordt teleur gesteld. Den heer v. Seters nogmaals succes. Zooals in de advertentie in het blad n Zaterdag 10 September was aangekondigd is op dien datum, de nieuwe auto—garage van de N.V. van A. van Seters, officieel geopend. Wij maakten dan ook gebruik van de uilnoodiging om de nieuwe zaak een bezoek te brengen. 't Oude stadje Heusden is met deze zaak een zaak rijker geworden waar het trotsch op kan gaan. Want ang niet in elke plaats vindt men een auto—garage die zoo ingericht is als deze. Alles is van de nieuwste en mo ernste constructie. Vooreerst verdient alle lof de architect en uitvoerder, den heer den Tilling uit Waalwijk. Hij heeft op een prachtige wijze iet oude hoekhuis van de voormalige dokterswoning van dr. Olto, ver louwd tot een naar de hoogste eischen ingerichte motor- en auto garage. Op den hoek van de Burchtstraat en den Demer is de prachtige groote showroom, waarin een Chrevrolet auto, een paar Triumf- en T. W. N. motoren staan tusschen tientallen iloemenmanden. Naast de showroom in Burcht straat is de hoofdingang van de werkplaats. Daarachter is een groote larkeerplaats voor wagens, door een *root hek afgesloten van de publieke weg en een zestal autoboxen. Hier zagen we ook voor 't eerst een betonnen vloer, die dienst doet als «waschplaats» voor wagens. Deze zoo gelegd, dat T water naar het midden van de vloer afloopt en daar in een rooster «verdwijnt.» In de werkplaats, waar alle ruimte 3enut is en waarin een reparatiekuil igt van ongeveer 6 M. lengte, ont moetten we den ondernemer, den ïeer van Seters. Natuurlijk was ons eerste werk, ïem en daarna zijn familie van harte geluk te wenschen met zijn nieuwe garage. Direkt was hij bereid ons eenige inlichtingen te verstrekken omtrent de inrichting van zijn ga rage en materiaal. Jet materiaal had onze volle aan dacht. Alles van de modernste con structie, de luchtcompressor ligt vast en vandaar uit gaan leidingen door de heele garage en naar de plaats er achter. Staat Uw wagen voor of achter of j in de garage, U neemt maar de slang j van de muur, plaatst de nippel op 't ventiel, draait de kraan open en Uw band wordt bijgevuld tot de ver langde atmosfeer. BINNENLAND. De Opening der Staten-Generaal. Gisteren heeft te Den Haag de jaarlijksche plechtigheid plaats gehad van de opening der Staten-Generaal door H.M. de Koningin. Onder har- lijke toejuichingen van de menschen- menigte langs den weg reed de Koningin in de Gouden Koets naar het Binnenhof, waar bij de Ridder zaal een eerewacht was opgesteld. Nadat de Troonrede was gelezen is de Kon. familie om half twee weer met hetzelfde eerbetoon naar het Paleis gereden. Met recht kan gesproken worden van een nationale hulde aan H. M. Den Haag heeft nog nooit zulk een enthousiasme van zoovele tien duizenden meegemaakt. Millioenennota ingediend. Tekort van 190 millioen over brugd. Nieuwe lasten coupon- en inkomstenbelasting, heffing op vermogen in de doode hand en verhooging tabaksaccijns. Salaris verlaging van 5 °/0 en verdere be zuinigingen. De minister van Financiën, mr. P. J. Oud, heeft bij de Staten-Generaal de Staatsbegrooting voor 1934, ver gezeld van de jaarlijksche Millioenen nota ingediend. Uit de begrootings- cijfers blijkt dat voor 1934 zijn ge raamd Uitgaven gewone dienst f730.534.792 Inkomsten 1463.446 818 Nadeelig saldo f267.087.974 Op dit bedrag brengt de minister aanstonds in mindering een bedrag van f76.398.000, dat hij hoopt te verkrijgen door verlenging van een aantal tijdelijke, per 1 Jan. a.s. of 1 Mei a.s. vervallende heffingen. Deze zijn 1. De onderscheidene heffingen, geheven ten bate van het Leenings- fonds 1914. 2. De alleen voor 1933 toegestane heffingen van opcenten op eenige invoerrechten en accijnzen. 3. De alleen voor 1933-34 toege stane heffingen van opcenten op de gemeentefondsbelasting en de ver mogensbelasting. Bij handhaving van den bestaan- den belastingdruk zal dus het nadee lig saldo op den dienst 1934 bedra gen f267.087.974 f76.398.000 is f 190.689.974. De kapitaaldienst wijst voor 1934 een totaal in uitgaven aan van f73.382.526 en in ontvangsten van f22.475.622, zoodat het nadeelig saldo bedraagt f 50.906.904. Dat het tekort op den gewonen dienst f 136.269.720 hooger is dan het geraamde nadeelig saldo der begroo ting 1933 (f54.420.254), vindt zijn oorzaak voornamelijk in een andere wijze van financiering der crisis uitgaven. Bij de thans ingediende begrooting zijn nl. alle crisisuitgaven, behalve die voor den landbouwsteun, ten laste van den gewonen dienst gebracht. I)e minister van financien verklaart aan het einde van zijn millioenen nota dat de regeering er naar gestreefd heeft de lasten naar redelijkheid over alle groepen te verdeelen. Wat de nieuwe verlaging der be looning van het personeel in Rijks dienst betreft, vertrouwt zij, dat dit personeel, wanneer het kennis zal hebben genomen van den uiterst moeilijken toestand, waarin 's Rijks financiën verkeeren, tot de erkenning zal komen, dat het offer niet in onredelijke verhouding staat lot hetgeen van de natie in haar geheel wordt gevraagd en dat het ook hiet uit het oog zal verliezen, hoeveel hij, die in Overheidsdienst is, in deze onzekere tijden voor heeft bij de velen, die als ondernemer of arbeider in het particuliere bedrijf werkzaam zijn. De regeering is er van overtuigd dat het noodzakelijk is de waarde van onze munteenheid te handhaven. Handhaving van den gouden stan daard maakt het dringend noodza kelijk dat wij ons op lager niveau instellen. De regeering acht daarom loons verlaging economisch noodzakelijk, al wil zij geen invloed oefenen op de loonen in het particuliere bedrijf. De daling zal veroorzaken dat wij ons leven op meer bescheiden voet moeten inrichten. De werkloosheidspolitiek zal er vooral op gericht zijn het normale bedrijfsleven weer op gang te bren gen. Door openbare werken zal de regeering de werkgelegenheid ver- grooten. Zij moet daartoe een beroep op de kapitaalmarkt doen en dit zal slechts kans van slagen hebben als de begrooting in evenwicht is. Beperking der bedragen die het rijk aan de gemeenten verstrekt is onvermijdelijk. Daarbij dient in het oog gehouden te worden dat ook het behouden van gezonde gemeente- financien een volksbelang is. Boven het belang der afzonderlijke groepen staat het belang van ons geheele volk. Dit belang kan in dezen zwaren tijd alleen dan op de juiste wijze worden behartigd, wan neer vóór alles de zoo noodzakelijke eenheid wordt betracht. Het is de oprechte wensch der Regeering dat haar roep om die eenheid ook huiten de Volksvertegenwoordiging alom weerklank zal vinden. In een gedetailleerde bespreking van de cijfers voor het dienstjaar 1934 deelt minister Oud voorts omtrent de uitgaven mede, dat, vergeleken met 1933, voor de verschillende hoofdstukken minder of meer is uitgetrokken: Hoofdstuk 11 (Hooge Colleges van Staat) f33.700 lager. Hoofdstuk lil (Buitenl. Zaken) f 206.326 lager. Hoofdstuk IV (Justitie) f846.655 lager. Hoofdstuk V (Binn. Zaken) f 3.768.977 hooger. Hoofdstuk VI (Ond.,K.en.W) f5.305.755 lager. Hoofdstuk VIIA (Nat. Schuld) f 19.634.615 hooger. Hoofdstuk VII B (Financiën) f79.199.398 hooger. Hoofdstuk VIII (Defensie) f581.662 lager. Hoofdstuk IX (Waterstaat) f 10.789.155 hooger Hoofdstuk X (Econ. Zaken) f 1.304.992 lager, Hoofdstuk X A (Soc. Zaken) vergeleken met gelijksoortige uitgaven in 1933: f 53.530.102 hooger. Hoofdstuk XI (Koloniën) f32.138 lager. Hoofdstuk XII (Belastingen) f20.000 lager. 13 millioen minder aan de gemeenten. De regeering acht een verminde ring van een uitkeering aan de ge meenten tot een bedrag van ongeveer 13 millioen noodzakelijk. De regee ring wil een kortingsregeling treffen die rekening houdt met de uiteen- loopende draagkracht der gemeenten. De maatstaf ter bepaling der ge meentelijke draagkracht ziet de re geering in de belastingcapaciteit. Ook de bedrijfswinsten zullen daarbij in aanmerking worden genomen. De regeering meent voorts, dat nu er op het stuk der gemeentelijke salariëering een nieuwe wettelijke regeling zal worden getroffen en er alle aanleiding bestaat om tegelijk met de invoering van deze regeling over te gaan lot intrekking der wet j van 18 Maart 1932 betreffende de medewerken, door opheffing van de gezondheidscommissies. De Rijksbegrooting kan daardoor me) f53.200 verminderd worden. Ook de gemeentebegrootingen zullen door de opheffing verlichting van lasten ondervinden. Hoogere accijns op tabak. Een wetsontwerp is ingediend tot verhooging van den accijns geheven Aan sigaren en van rook- en pruim tabak en snuif. Voortzetting Zuidtrzee-inpol dering. De regeering wil met de inpolde ring van het IJsëtmeer doorgaan, althans wanneer deze arbeid gelde lijk binnen practische mogelijkheden ligt. Zij heeft daarom op de begrooting van 't Zuiderzee-fonds een memorie- post uitgetrokken. Jhr. Ruys Kamervoorzitter. De Tweede Kamer heeft Jhr. Mr. Ruijs de Beerenbrouck no. 1 gesteld op de nominatie voor Voorzitter dier Kamer. SPORT. CORRESPONDENTIE. »Van hei en bosch en zon en zand« wordt a.s. Zaterdag geplaatst. Red. MARKTBERICHTEN. Veilingver. „De Langstraat", Drunen. Woensdag 7'/2 uur. Feestvergade- ring R. K. Vrouwenbond in den Gildenhond. W.G.V. Donderdag 5'/4—h'/a adspiranten afd. D.van 63/4—8 u. afd. C.van 8'/a10 u. afd. leden. W.G.V. Vrijdagavond 7.158.30 uur en 8.45—10 uur. W.C.B. Vrijdag van 6—8 uur inkorven Neufvilles. Zaterdag 8'/2 uur repetitie voor allen Liedertafel Oefening en Vermaak. Zondag 12 uur repetitie voor allen Liedertafel Oefening en Vermaak. GEMENGD NIEUWS. Zondagavond omstreeks 7 uur begaf de 36-jarige D. uit Zutfen zich per fiets van Lochem naar Zutfen. Onverwachts werd hij, toen hij zon der een teeken te geven plotseling den weg overstak, door een uit Zutfen komende auto van den heer V. uit Enschede aangereden. D. werd naar het ziekenhuis te Lochem vervoerd, waar bleek dat hij reeds was over leden. Hij was gehuwd en vader van zes kinderen. Maandagmorgen om half negen reed een auto uit Epe op den Hoofd weg naar Ernst bij het kruispunt Oranjeweg. Een naar school gaand kind van B. Scholten, dat plotseling den weg overstak, werd door den auto aangereden. Het kind was on middellijk dood. ADVERTENTIéN. Voetbalmaker. In Amsterdam wordt gevraagd ongehuwd, bekend met snijden en geheel zelfstandig kunnende werken. Zij, die reeds als zoo danig werkzaam zijn geweest, gelieven te solliciteeren aan „ASAH", van Marumstraat 21, 50753 Amsterdam (O.) voor directe indiensttreding tijdelijke korting op de uitkeeringen I M. Leijtens 1, 8, 9, 44; A. Verhoeven 2, uit het gemeentefonds. 20. 26, 4* C. 33, 41J2, Opheffing voorgesteld van de Gezondheidscommissie. 80, 34, 38; A. Stam 7, 23, 28; J. Sdioen- mans 10, 27, 48, 50; L. Leijtens 11, 25; Een wetsontwerp is ingediend tot^^1^15^16,,19, A^a.- ujziging van de Gezondheidswet, j J7 22 4?; A de Peffer 18, 31, 43; A. De minister heeft na rijp beraad ^driaanse 24; Duivenkamp 29, 56; v. Gel- gemeend, hiertoe wat den dienst der der 32, 45; J. van Bokhoven 36, 57;]P. L. volksgezondheid betreft, te kunnen Pullens 37; 1). v. d. Boomgaard 3.), ;>4, Hoog loon. Vast werk. Gevraagd circa 14 jaar, voor hulp in de huishouding. Groote hulp aan wezig. Adres Mr. v. Coothstraat 38 HPT blad voor Waalwijk en de Langstraat. Mevrouw tot bezichtiging Verwerstraat 3, 's-Hertogenbosch - Telefoon 1554. D. OTTERVANGER-v.' KEMPEN noodigt U uit der verschillende modellen der Bustehouders 2-6 uur in HOTEL VERWIEL .de Gouden Tevens^xpositle van verschillende Nouveaute's in Cor- Corsekttes gecreëerd op de modelijn voor het komencf des nam. van Leeuw" te Waalwijk. setten en seizoen. JEUNESSE KESTOS Speciale modellen voor avondtoilet. ELASTIEK GAINES de Groote Mode. Geen koopverplichting. 1 igw.lrfopjh Op deze compressor werkt ook de benzine—spuit, die dient voor het Door bezuininging worden voorts de vol gende bedragen bespaard: Op Onderwijs, K. en W. f 15.500.000 Op Defensie (reorganisatie weermacht) f 12.000.000 Op Waterstaat (instelling ver- keersfonds, besparing op spoorweguitgaven, gewijzigde financiering v d bruggenbouw en tempoiiseering wegen aanleg, hoogere opbrengst van heffingen f 32.500.000 Vermindering van uitkeeringen aan de gemeenten f 8.400.000 Salariskorting van gem. 5% t 15.750.000 Totaal f Ter dekking van het tekort op den ge wonen dienst van f 190.689.974 worden de volgende maatregelen voorgesteld Omzetbelasting 1 Couponbelasting f 6.400.000 Belasting vermogen in de doode hand, crisis-inkomstenbelas ting, verhooging tabaksaccijns en heffing van accijns op ge- brande koifie f Wijziging tarief lnkomstenbel. f 1.519.000 Totaal f 106.519.000 84.150.000 Er is dus een totale verbetering verkre gen van f 106.519.000 plus f84.150.000 is f 190.669.000. 55; A. van Schaijck 40; A. Stokwielder 46. 53; J. Verhagen 51, 60; A. Lombarts 57. J. Verhagen le overduif. WIELERSPORT. Waalwijksche Wielerbaan. Zondagmiddag werden op de Waal wijksche haan wedstrijden gehouden voor nieuwelingen en juniores. De uitslagen waren: Puntenrace over 30 ronden: voor eere- prijzen door juniores: 1 Kamp; 2 Dollc- kens; 3 v. d. Linden; 4 Verhoofstad; 5 Bonis; 6 Dalleu. 40 Ronden eigen kracht voor nieuwe lingen: 1 I)e Moor 13 p.; 2 v. d. Heijden 12 p.; 3 v. Geenen 9 p.; 4 A. Slaats 6 p. Sprint: 1 Nijnatten; 2 Spierings; 3 Zijl mans; 4 Daelmans. Koppelrace voor juniores over 75 ron den 1 KievitsDoleweert 15 p.; 2 Dol- lekensBonis 11 punten. Koppelrace voor nieuwelingen over 250 ronden: 1 De Moorv. Geenen 21 p., 2 v. d. HeijdenDallue 20 p. De veteranenwedstrijd werd deze inaal gewonnen door J. Konst. A.s. Zaterdag hebben de sl ui tings wed strijden plaats, waarvoor een mooi pro gramma is samengesteld. W.W.C. „De Zwaluwen". Zaterdag a.s. worden de groote slui tingswedstrijden op de Waalwijksche Wielerbaan gehouden, waaraan door be kende amateurs en onafhankelijken wordt deelgenomen. Wij noemen o.a. L. Reijncn, kampioen van Nederland op den weg 1933, met als koppelgenoot den welbekenden v. d. Bemdt, het bekende koppel Pellenaars—Bakker, dat geduren de dit seizoen verschillende overwinnin gen wist te hoeken; Slaats-Martens; Klap- pers-v. d. Ven; Paymans-Vriens. Er zullen gereden worden sprint- ach tervolging- en koppelwedstrijden. Ook de nieuwelingen der Waalwijk sche Wielerclub nemen aan den wedstrijd deel. Het belooft een spannende middag te worden. Staats opnieuw legen Van Hout. Naar wij vernemen zal Fr. Slaats Vrij dagavond op de Wielerbaan te Eindho ven opnieuw tegen van Hout uitkomen in een achtervolgingsrace. Staats wint in Doetinchem. Zondag behaalde Fr. Slaats op de Wie lerbaan te Doetinchem enkele fraaie suc cessen. In den klassementswedstrijd over GO ronden voor profs, en onafhankelijken was hij veruit de sterkste, wat hij bewees door op alle overige deelnemers een ronde uit te loopen. De uitslag was: 1 Slaats 19 p.; 2 Hoevens 19 p.; 3 C. Bogaert 13 p.; "4 Hovens 9.5 p.; 5 Metz 5 6. Quirmbnch 4.5 p.; de laatste 5 allen op 1 ronde. De koppelwedstrijd over 80 K.M. waar in Slaats met Wals samenreed, had een zeer spannend verloop. Wals-Slaats wis ten met grooten puntenvoorsprong zich hier eerste te plaatsen. De uitslag was: 1 WalsSlaats 31 p.; 2 Reijndersv. d. Reijdt 23 p.; 3 Metz—Hoevens 31 p. op 1 ronde; 4 J. van KempenC. Bogaert ATHLETIEK-SUCCESSEN. Door een 4-tal leden van De Jonge Werkman Afd. Baardwijk werd deelge nomen aan de Atletiekwedstrijden, ge organiseerd door de Afd. I'denhout van den J.W. De 4 Baardwijksche J.W.-ers (die ook lid zijn van „Kunst en Kracht") hadden reuzen-succes en sleepten het meerendeel der prijzen in de wacht: n.l. 4 eerste 4 tweede -, 3 derde en 1 eere-prijs voor het hoogste aantal punten. Zij werden als volgt behaald: door A. Schapendonk: le prijs los-hoogspringen; le pr. los-verspringen en le pr. hink- stap-sprong. Door A. v. d. Wiel: 2e pr. los-lioog, 2e pr. hink-stap-sprong; 3e pr. los-versprin gen en 3e pr. polsstok hoogspringen. Door A. de Hart: 2e pr. polsstokhoog (na loting met le prijs). Door M. van Leent2e pr. los-ver. t)oor de 4 deelnemers samen: le prijs estafette 4 x 100 M. en eereprijs (lauwer tak) voor het hoogste aantal punten. DUIVENSPORT. WAALWIJK. De Waalwijksche Concourshond hield Zondag 17 Sept. een wedvlucht vanuit Helle. Duiven los 8.40 uur. Eerste duif 10.10.7 uur; laatste duif 10.18.43 uur. Aantal duiven in concours 23/ stuks. De prijzen werden behaald als volgt: Prijsnoteering van 19 September '33. Peren 0.532 c., Bon Louise 16—32 c., Triomphe de Vienne 1024 c., Williams 418 c., Maagdeperen 48 c., Knolperen 0.5_4 c., Haantjesperen 2—5 c., Beurre Hardy 626 c., Beurre de Merode 310 c., Stoofperen 23 c., Transparant de Gronsel 413 c., Dirkappelen 27 c., Juinappelen 16 c., Osspkoppen 16 c., Sterappelen 111 c., Pippeling 312 c., Kafappelen 18 c., Keulsche Paradijs 27 c., Witappelcn 410 c., Appelen val 0.57 c., Snijhoonen 26 c., Prinses 3- 13 c., Rentegevers 210 c., Princes met draad 312 c., Spinazie 25 c., Druiven 2834 c., Juin 12 c., Tomaten 26 c., alles per K.G. Bloemkool 1.5—12 c., Roode kool 1.5— 5 c., Witte kool 1.53 c., Savoiekool 1- 4.5 c., Selderij 0.52.5 c., Sla 0.52.5 c., Andijvie 0.51.5 c., Komkommers 0.5 1.5 c., Meloenen 311 c., alles per stuk. Peen 13.5 c., Kroten 11.5 c., Preij 411 c„ alles per bos. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 19 Sept. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 185paarden.il veulens, 1860 magere runderen, 722 vette runderen, 722 vette kalveren, 568 nuchtere kalveren en graskalveren, 345 schapen of. lammeren, 21 varkens, 22 bokken of geiten De prijzen waren: Koeien 32—38, 46—52, en 55—58 ct., ossen 3235,4246 en —50 54 ct., stieren 45—48i, 40 en 42 h 35 ct., v. kalveren 80—90,65—75, 55 60 ct. Prüzen per stuk mager veemelkkoeien f 110—230, kalfkoeien f 140-240, stieren f90—270, pinken f 45—90, graskalveren f25—40, vaarzen f90 150, werkpaarden f80 —200, slachtpaarden f 80—140, hitten f40—85, veulens f50—80, fok nuchtere kalveren f7 —12, slacht idem f5—7. AGENDA. WAALWIJK.

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 6