,De Echo van tiet MM' rtt'i Blad voor Waalwijk en de Langstraat. een aankomend kantoorbediende, Bovendien zijn de noodige afspan- masten aangebracht welke voor komen dat bij draadbreuk een Gedeelte der hoogspanningsleiding scheef zou worden getrokken. De masten zijn verankerd op funda menten in gewapend betonuitvoering. De draagmasten worden horizon taal op den grond samengesteld en door middel van lieren in hun geheel opgetrokken. Een ingenieuse scharnierinrichting droeg zorg dat zij ineens op hun plaats kwamen te staan. Degrootere masten moesten wegens het grootere gewicht van den grond af stuk voor stuk wor den opgebouwd. Over de masten is gelegd een z.g. nulleiderkabel, welke dient ter bescherming der gelei dingen, tegen atmosferische invloe den. Normaal worden deze nul leiderkabels uit staal of koperdraad geconstrueerd. In de kabel welke bier is gebruikt, zijn verschillende telefoondraden ingevlochten (12 stuks) welke dienen voor het tele foonverkeer met en de afstands bediening van het slation Eindhoven. Dit is de allereerste toepassing op groote schaal van een dergelijke geconstrueerde kabel. Het nieuwe station te Eindhoven is in groote trekken gelijk aan dat te Geertruidenberg met dien ver stande echter, dat te Eindhoven de mogelijkheid is opengehouden, latei- de aankomende energie niet alleen op een spanning van 10.000 Volt maar ook op die van 50.000 Volt te transformeeren ter voeding van het te Eindhoven aanwezige 50.000 Voltnet. Bovendien is te Eindhoven in het gesloten gedeelte van het onder station eene schakelinrichting van 10.000 Volt ondergebracht ter voeding van het reeds aanwezige 10.000 Voltnet. Zoowel de spanning van energie onder een 10.000 Volt als die onder een spanning van 50.000 Volt kunnen door middel van onder- grondsche kabels vanuit het nieuwe station Woensel II naar het be staande station Woensel I worden overgebracht. Voor het overbrengen der 50.000 Volt energie zijn hiertoe kabels ge legd voor een spanning van 87 kV. tegen aarde. Bovéndien zijn tusschen deze onderstations de noodige telefoon kabels gelegd. Door de reeds hier voor gemelde telefoongeleidingen in den nulleiderkabel werd het nu mogelijk het gehcele onderstalion op afstand te bedienen, zoodat nor maal geen bedieningspersoneel noo- dig is. De bediening kan naar behoefte of wensch geschieden vanaf het schakelpodium te Geertruidenberg of vanuit hel bestaande onderstation Woensel I. Op deze beide plaatsen is een z.g. commando post ingericht, welke het mogelijk maakt van hieruit alle schakelmanipulaties, zooals het in schakelen van scheiding- of olie schakelaars, van ventilatoren enz., het regelen der spanning enz. te verrichten. Nadat een bepaald bevel gegeven is, zorgt een ingenieuse installatie er voor dat na uitvoering van het bevel, de commandopost bericht krijgt dat het bevel juist is uitge voerd. Er is voor gezorgd dat schakelin gen uitgesloten zijn, welke niet be volen zijn. Is de installatie niet in orde, dan wordt dit automatisch aan de in bedrijf zijnde commando post medegedeeid. Treedt een of andere onregelma tigheid in het onderstation op, ont staat b.v. te hooge temperatuur in bepaalde onderdeden, of treden b.v. electrische fouten op, dan worden deze automatisch aan de comman dopost gemeld, welke dan naar bevind van zaken kan handelen. Doordat de installatie tevens zoo danig is ingericht dat men zich steeds van den stand van alle scha kelaars kan overtuigen wordt hier mede een zeer overzichtelijk bedrijf op de commandoposten verkregen, hetwelk aan de bedrijfszekerheid ten goede komt. Evenals de onderstalions is de hoogspanningslijn met toepassing der laatste technische snufjes ge bouwd en zoodoende tot een tech nisch volkomen geheel gegroeid. Zoo is er b.v. bij het ontwerpen der isolatorkettingen, rekening mede ge houden dat de lijn, zoo weinig mogelijk storing voor de radio- ontvangst zal veroorzaken. De be veiliging tegen blikseminslag is door toepassing van z.g. nulpuntstrans formatoren door het opvoeren der overslagstoorspanningen en onder linge afstand, benevens door het maken van met de meeste zorg uitgevoerde mastaardingen zoo groot gereden. Zij waren dat practised de lijn zeker is tegen en vermoedelijk een directe blikseminslag. len slotte moge nog vermeld worden dat de bouw van de lijn en onderstations c.a. 2 jaar in beslag heeft genomen. Na deze uiteenzetting begaf zich het gezelschap naar de eerste ver dieping van de werkplaats, de scha kelkamer, alwaar door den Minister van Waterstaat het onderstation in bedrijf werd gesteld. Na deze officieele opening werd koffie met sandwiches en sigaren aangeboden waarna de electrische centrale werd bezichtigd. Na afloop hiervan begaf zich he gezelschap per auto naar Eindhoven alwaar het onderstation ^erd be zichtigd en de lunch werd aange- Minister Kalfif deelde hier mede dal Ir. de Voogd te Geertruidenberg is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Verbetering Bergsclie Maas enz. Op de begrooiing van Waterstaat is f 376.500 uitgetrokken voor onder, houd en verbetering van de Maas, de afgedamde Maas, het Heusdensch kanaal, de Bergsche Maas, het Oude Maasje en den Amer en daarmede in verband staande werken. Van dit be- drag is f218.000 bestemd als eerste termijn voor de kosten van afkoop van den onderhoudsplicht van bema- lingsinrichtingen. In vorige jaren heb ben verschillende belanghebbende polderbesturen het verzoek gedaan om rijksbemalingsinrichtingen in be heer en onderhoud over te nemen, omdat bij bemaling van rijkswege uit den aard der zaak niet verder wordt gegaan dan tot het voorkomen van schade aan de betrokken landerijen, als gevolg van de verlegging van den Maasmond. Indien de bemalingen echter door de belanghebbenden wer den verzorgd, zouden deze in de ge- legenheid zijn deze inrichtingen te exploiteeren op de wijze, die door hen het meest in het belang der be trokken gronden wordt geacht. Het zal dus gewenscht zijn, om, voor zoover daartegen uit een alge meen waterstaatkundig oogpunt geen bezwaren bestaan, indien de belang hebbenden dit wenschen en met hen overeenstemming kan worden verkregen over de voorwaarden, waaronder de werken kunnen worden overgedragen en het bedrag, dat'voor den onder- houdslast zal worden vergoed, deze bemalingsinrichtingen ingevolge artikel 1 jier Waterstaatswet van 10 Novem ber 1900 bij de wet aan de betrokken besturen in beheer en onderhoud over te dragen. De minister stelt zich dus voor om, naar gelaug overeen- stemming als bovenbedoeld is verkregen te bevorderen, dat daartoe strekkende wetsontwerpen bij de Staten-Generaal worden aanhangig gemaakt. Voor overdracht zullen voorshands vermoe delijk in aanmerking komen de pompstations nos. 19 25 en 32 van de bemaling van de Dongepolders, het Stoomgemaal te Nieuwendijk en het Zuiderstoomgemaal met het Zuider- afwateringskanaal en het stoomgemaal aan de Dussensche Gantel. Als afkoop som voor den onderhoudslast van deze werken zal naar .raming een bedrag van f 654,000 gevorderd wor den. De betaling van dit bedrag zou over de jaren 1934, 1935 en 1936 kunnen worden verdeeld, in verband waarmede één derde deel of f 218.009 voor 1934 wordt aangevraagd. De vorige Commissaris der Koningin in N.-Brabant. Voor den aanvang van de wekelijk- sche vergadering van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant is Woensdag in de vergaderzaal van het college een portret van den vorigen commis- saris der Koningin, mr. A. baron van Voorst tot Voorst, geschilderd door den heer P. Slager alhier, onthuld, bij welke plechtigheid mede aanwezig was mevrouw de baronesse van Voorst tot Voorst Dit karakteristieke portret kreeg een plaats tusschen de portretten der vroegere gouverneurs der provincie. Groote brand te Den Bosch. Hedennacht eveD na twaalf uur brak in een opslagplaats van lijkkisten in de Schildenstraat, toebehoorende aan de firma Danser, brand uit. Het vuur breidde zich snel uit en de vlammen vonden gretig voedsel in den aanwezigen voorraad hout. Het duurde geruimen tijd voor de brandweer met haar bluschapparaten aanwezig was. De brand liet zich aanvankelijk zeer ernstig aanzien. Spoedig waren de aangrenzende gebouwen ontruimd. De weeskinderen uit het St. Annagesticht waren voor het geval het gesticht zou worden aangetast weldra in veiligheid gebricht. De achterzijde der bank van leening en van eenige gebouwtjes werden ernstig bedreigd. Vernieuwing rijbewijzen. Ter voorkoming van moeilijkheden met de politie wordt aan houders van rijbewijzen, welke in de maand October a.s. verloopen, aangeraden minstens 8 dagen vóór den vervaldag een nieuw rijbewijs aan te vragen ter secretarie hunr.er woonplaats. De geldigheid van elk rijbewijs eindigt twee jaar na de dagteekening der afgifte. Kijk eens na of Uw rijbewijs niet verloopen is Wielrijders door autobus overreden Een doode en een zwaar gewonde. Gisteravond omstreeks 7 uur kwa men op Lijnsheike te Tilburg twee jongens van ongeveer 17 jaar op de fiets een autobus van de Hollandsche Buurtspoorwegen, de H. B. S tegemoet aan het stoeien zijn daarbij hun sturen in elkaar verward geraakt. Zij kwamen te vallen juist voor de bus, die hen overreed. De een, zekere Th. S. P van den Rugdijk werd op slag gedood. Zijn kameraad zekere P. M. wonende Broekhoven werd in zeer ernstigen toestand opgenomen en naar het St. Elisabeth ziekenhuis ver voerd. EET HEN. De speldjesverkoop ten bate van het Militaire Tehuis te Gorinchem geschiedde te Eethen door de vanVALKEIIBUR LEEUWARDEN DUSSEN. Het teekenonderwijs te Dussen, zal dit jaar aanvangen op Zaterdag 7 October 1933 in de R.K. School te Dussen. De cursus is opengesteld voor een ieder, die zich wil bekwamen in het vak- en lijn- leekenen, zoowel voor eerstbegin nende als meergevorderde leerlingen. Ieder jaar wordt door velen uit de gemeenten Dussen, Meeuwen, Alm- kerk, Nieuwendijk, Drongelen en omgeving gebruik gemaakt van de Teekenschool te Dussen. Nadere inlichtingen op Zaterdag middag 23 Sept. 1933 in de R.K. Jongensschool te Dussen of bij den Heei G. van der Pluijm, aannemer bij 't Kasteel te Dussen. 933. den Kaatsh. 21 September Collecte Gewapende Dienst. Naar wij vernemen zal in loop der volgende week in deze ge meente een collecte gehouden wor den ten behoeve van het fonds ter aanmoediging en ondersteuning van gewapenden dienst in Nederl. (Fonds voor oud-militairen). Waar blijkens het jaarverslag door bedoeld fonds een zeer groot aantal verdienstelijke oud-militairen, die hulpbehoevend zijn geworden, thans worden ge steund en dit ongetwijfeld groole financieele olfers vraagt, mogen wij niet anders dan deze collecte ten zeerste aanbevelen. Kaatsheuvelsche Wielerbaan Op Zondag 8 October a.s. zullen op de Kaatsheuvelsche Wielerbaan aan den Horst alhier wederom groote wedstrijden worden gehouden, waarvoor een keur van renners zijn geëngageerd. Tevens zullen de beste nieuwelingen aan den start verschijnen. Als bijzondere attractie zullen hij die gelegenheid verschillende vete ranen uit Kaatsheuvel elkaar be kampen in afval, eigenkracht en ach tervolgingswedstrijden. Zonder twijfel zal dit schitterend uitziend programma weer veel lief hebbers van de Wielersport naar den Horst brengen. Keuring Certifiicaat K. N. P. V. De keuringen voor het certificaat politiehond van den K. N. P. V. werden Woensdag en Donderdag aan den Galgenwiel onder deze ge meente voortgezet. Dinsdag was de belangstelling van de zijde van het publiek voor deze keuringen zeer groot, terwijl Woensdag in verband met de weersgesteldheid, bezoek slechts zeer matig was. Dinsdag werden de keuringen bijgewoond door den heer Sijsterman, Opper wachtmeester Brigade-Commandant der Kon. Maréchaussée te Zundert, voorzitter van de afd. Noordbrabant van den K. N. P. V., terwijl Woens dag de heer Houhen, Inspecteur van Politie te Waalwijk van zijne belang stelling deed blijken. De uitslag van Woensdag was A. Mol, Oudenbosch met Belg. Herder, Kazan, 210 punten, voorl. certificaat. A. Hopstaken, Roosendaal Belg. Herder, Falko, 265 punten, certificaat met lof, F. de Bie, Roo sendaal, Belg. Fierder Max 267 pun ten, certificaat met lof, J. F. van Veder, Sprundel, Belg. Herder, Cas tor, 211 punten, voorl. certificaat, H. A. Prevo Zundert, Holl. Helder Breston. 948 punten, certificaat. De uitslag van Donderdag was als volgt J. Knippels Tilburg, Belg. Herder Faust, 203 punten, voorl certificaat, A. Vermeulen Tilburg, Belg. Herder, Hector, 256 punten, certificaat, H. Stellinga Tilburg, Bouvier, Ben, 238 punten, certificaat, N. v. Oudheus- den Tilburg, Belg. Herder, Dula, 206 punten, voorl. certificaat, M. A. Ver- heijen Tilburg, Belg. Herder, Breston, 255 punten, certificaat, C. v. Hel- voirt, Waalwijk, Duitsche Her der, Breston, 248 punten, certificaat. Steunregeling. Nu het in verband met de nog aanwezige werkobjecten niet moge lijk is alle werklooze arbeiders in deze gemeente in werkverschaffing te werk te stellen en mede om die personen in hun tijdelijken nood te lenigen, die door hun lichamelijke gesteldheid niet in staat zijn werk in de gemeentelijke werkverschaffing te verrichten is na goedkeuring van den Minister van Sociale Zaken, door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente een steunregeling in het leven geroepen welke reeds deze week zal ingaan. Voetbal. De laatste weken deden de geruch ten de ronde, als zou er een fusie tot stand gekomen zijn, tusschen de R.K. Voetbalvereeniging D.E.S. en de jeugdvereeniging Don Bosco en het voetbalelftal van de Jonge Werkman. Naar men ons positief kan ver- klaren was de combinatie reeds een lijds D.E.S. in Roomsch verband te krijgen, wat eindelijk is mogen ge lukken, nu door kleinigheden van ondergeschikt belang, die samen smelting, die Kaatsheuvel een groot voetbaluerschiet had kunnen ga randeeren, zoo goed als onmogelijk wordt gemaakt. Als de- spelers alleen alleen hun voetbalenthousiasme lieten spreken, en zich niet blind staarden op kleur van shirt, naam of andere bijkomstige kleinigheden van ondergeschikt belang, dan kon Kaatsheuvel een club formeeren, die binnen eenige jaren de roem van het Zuiden werd. Moet dat allen niet een offertje waard zijn Bestaat er de goede wil tot vereeniging, dan is er ook een weg te vinden! Zij, die de leiding in handen hebben bewijzen de R.K. Sportorganisatie een grooten dienst met ernstig in overweging te nemen of in dezen in het belang van onze Roomsche organisatie al datgene gedaan is, wat gedaan kon worden. Ook in de R. K. Organisatie gold lot heden en geldt vooral thans het: l'Union fait la force 1 GEMENGD NIEUWS. 1 umult in een gemeentehuis. In de raadszaal van Hellevoeisluis heeft zich een niet alledaagsch incident voorgedaan Er was een vergadering bijeen geroepen voor raadsleden der gemeenten Hellevoetsluis en Nieuwen, hoorn, over waterleidingkwesties. Dat was de burgemeester blijkbaar niet naar den zin. De eerste woorden waren nauwe lijks gesproken, toen plotseling de burgemeester van Hellevoetsluis de raadszaal binnentrad, op de edelacht bare heeren toeliep en met verheffing van stem toeriep: „Er uit 1 Jullie hebben hier niets te vertellen dit is mijn gemeentehuis en mijn raadszaal 1" Men maakte den burgemeester er op attent, dat hier een officieele conferentie plaats vond, doch daarvan wilde Zijne Edelachtbare niets weten. Hij trok de deur van de raadszaal open en gelaste de edelachtbaren uit Nieuwenhoorn althans de zaal te verlaten en naar de burgemeesters kamer te gaan. Hieraan werd voldaan, doch toen zij goed en wei in de burgemeesterskamer waren gekomen, wilden zij er weer uit. Doch de burgemeester posteerde zich voor de deur en wilde ze er niet eerder uit laten voordat zij beloofd hadden niet meer naar de raadszaal terug te gaan. Hiervoor voelden de vroede vaderen van Nieuwenhoorn blijkbaar niets. Ze wilden naar de raadszaal terug om de beraadslagingen met hun collega s uit Hellevoetsluis voort te zetten en zoo gebeurde het dat de heeren de deur konden uitglippen en zich naar de iaadszaal konden begeven. Doch de burgemeester was hun voor. Hij liet de politie halen en toen waren de edelachtbaren spoedig ver dwenen. Hoe trekt de Ooievaar naar het Zuiden Sedert 1917 zijn 110.000 lot 120.000 ooievaars in Denemaiken van ringen voorzien. In Augustus j. 1. zijn meer dan achthonderd ooievaars uit Dene marken vertrokken en sinds dien is al bericht ontvangen betreffende drie- of vierhonderd. Deze rapporten maken mogelijk na te gaan, waarheen deze ooievaars zijn getrokken. Het blijkt, dat zij van Denemarken naar Duitsch- land vliegen via Brandenburg en van- daar naar Cechoslovakije, Hongarije Roemenië en over den Bosporus meisjes .lenneke Combee, i r - Jo Combee en Geertje Bonman. De I d°cb «jammer genoeg een kink opbrengst bedroeg f 4,-. Een zelrde 'n de kabel gnomen, dtc een even- - e - - 1 tueele samensmelting met bevorder lijk kan zijn. Wij willen hierover niet in finesses treden, doch moeten onze spijt uitdrukken, dat waar alles viel op op haren en snaren gezet is om des- 1 wielen. collecte" werd gehouden in het dor p 1 tucele samensmelting niet bevorder- Drongelen door de meisjes Rika Treffers en Maartje de Raad, waar de opbrengst f 7,'20 bedroeg. en naar Kiein-Azië. Het is nog niet mogelijk geweest definitief na te gaan of zij naar Epypte vliegen over de Middellandsche Zee of dat zij over Palestina vliegen. Van Egypte zetten de ooievaars hun tocht voort langs het dal van de Nijl over de Groote meren zij nestelen zich dan in de winterkwartieren in Natal of de Kaapkolonie. De afstand is ongeveer 7500 mijlen en wordt afgelegd binnen twee maanden. Ge woonlijk trekken de ooievaars 20 Augustus uit Denemarken en komen midden October in Afrika. In Noor delijke richting leggen zij dezen afstand ongeveer in de helft van den tijd af Naar schatting brengen ieder jaar 2000 ooievaars den zomer door in Denemarken. Het aantal dat over Deensch gebied trekt, is evenwel aanzienlijk grooter, sommige trekken verder en een groot aantal wordt door den electrischen stroom gedood. Niet. temin bereiken de meeste ooievaars hooge leeftijden. De bekende Deen sche vogelkenner Peter Skovgaard verklaart, dat hij een ooievaar kent die ieder jaar naar Rusland komt en nu 30 tot 40 jaar oud is. Door een auto overreden en gedood. Zondagavond omstreeks half negen is te Haarlem een ernstig verkeers ongeval gebeurd, dat aan de 60-jarige mevrouw v. d. Broek het leven heeft gekost. Genoemde dame reed per rijwiel bij de Leidsche Vaart, ter hoogte van den oprit der electrische tram, waar zij werd achterop gereden door een auto. Zij stapte van haar rijwiel en stak met de fiet* aan de hand de straat over. De bestuurder van den auto, die deze manoeuvre gezien had, week uit naar rechts om haar op deze wijze te passeeren Juist op het oogenblik dat de auto de dame had ingehaald stak zij op nieuw den weg over. De chauffeur die een aanrijding wilde voorkomen remde uit alle macht en slaagde erin zijn auto tot stilstand te brengen Mevr. v. d. Broek kreeg echter nog een duw van een der spatborden en den grond, juist voor der Terzelfder tijd naderde een uit drie wagons bestaande tramtrein. De auto, die bij de poging om mevr. v. d. Broek zonder ongelukken te passeeren op de rails was terecht gekomen, kreeg van de tram een duw, met het gevolg dat de nog op den grond liggende dame de voor wielen over het lichaam kreeg. Zij was onmiddellijk dood. De Ossche misdadigers. Een redacteur van „Het Huisgezin" heeft met burgemeester Ploegmakers te Oss een onderhoud gehad over de beruchte misdadigersbende van deze plaats. Wij laten hier een en ander volgen wat de burgemeester zeide. Het zijn „slechts" een twaalftal families die Oss die narigheid be zorgen. Ze wonen bij elkander in één wijk, hebben hun veeten en hun eigen opvattingen over recht doen. Een menschenleven tellen ze niet wat de eene familie jegens de andere gedaan heeft, moet gewroken worden. Er ontbreekt aan hun opvattingen over orde en moraliteit veel, zoo niet alles. Zedelijkheidsbegrippen hebben zij niet. Ze gaan het liefst stroopen stelen buiten Oss. nu ze in de stad zelf de kans er toe niet meer krijgen en voor het overige liggen ze in 't veld of op de hei. Als ze buiten hun milieu komen, zijn het gemoedelijke gewillige menschen. Je kunt dan met ze doen wat je wilt en ze zijn uiterst gedienstig. Er werken er van in de werkverschaffing. Oss heeft 600 arbeiders daarin,geen kleinigheid dus. Maar last hebben we van hen nooit. In de overige werkverschaf fingen van het land heeft men de Ossche werkkrachten uit de „familie" gaarne dat pleit voor hen. Ook in de fabriek zijn ze goede arbeiders. Maar als ze onder mekaar komen en er is een veete, waarvan meestal de vrouw schuld draagt, is het mis; dan wordt het mes getrokken en afgerekend. Zij beschouwen getuigen als de meest verachtelijke daad, die men an stellen. Voor hen is getuigen verraden. Daarbij speelt de zucht naar zelf rechter spelen een hartig woordje mee. Iemand in de gevan genis helpen is het ergste wat zij doen uinnen. Als men hun vraagt hoe is het gebeurd dan luidt het ant woord steeds: „Dat zeg ik niet, ik maak het zelf wel in orde." Dit wijst op een mentaliteit, die men slechts jij de primitiefste volkeren aantreft. Oss heeft een zeer ordelievende levolking. Er is niet een gemakke- ijker plaats dan mijn gemeente. Maar dat kleine zoodje onrustzaaiers moest er uit. De vraag is: hoe? r zijn wetten. Anders zou het ge meentebestuur het wel klaarspelen. Als 't aan mij lag gingen ze naar een concentratiekamp, onverschillig of ze al dan niet iets op hun kerf stok hadden. We kennen ze allemaal. Vlaar^er zijn wetten. Als we een indi vidu laat in den nacht tegenkomen, van wij vermoeden, dat hij wat in bet schild voert, mogen we hem niet eens tol den volgenden morgen in verzekerde bewaring stellen, want dan Diegen we „vrijheidsberooving" en worden daarvoor op de vingers ge tikt. Indien ons de vrije hand werd gelaten, zou het in Oss spoedig ver anderd zijn, dat beloof ik u. Onder neerstortend zand bedolven en gedood. Gistermiddag stond 17-jarige J. de öoer uit Haarlem met een vrachtauto )ij de zandgraverij der gemeente fioemendaal bij den Hoogen D«in en Jaalscheweg. Men was bezig in zijn auto zand te laden. Plotseling is een groote hoeveelheid zand losgeraakt en naar beneden gestort, waardoor de jongeman en de auto onder de massa zand werden bedolven. Er was spoedig ïulp aanwezig, doch het mocht niet gelukken den jongeman dadelijk te bevrijden, want het reddingswerk leverde vele moeilijkheden tengevolge van steeds verder neerzakkend zand. Men heeft tenslotte het omliggende zand bij de afgraving met plankenen balken moeten tegenhouden, een werk dat vele uren in beslag nam Na een paar uur graven werd eerst een klein gedeelte van den auto zicht baar, maar van het lichaam van den ongelukkige was nog niets te bemer- cen Eerst om half zeven heeft men de jongeman kunnen bevrijden. Hij was toen overleden. agent 36 Vervolg Provinciaal Nieuws. Jonge Werkman. In ons vorig nummer hebben we het programma gegeven van de feest- vergadering van »De Jonge Werk man» op Maandag 25 September in den Gildenbond, ter gelegenheid der 2e aanneming. Zondag zal eene algemeene H. Communie worden gehouden voor de afd. Waalwijk in de St. Antonius- kerk, voor afd. Baardwijk in de St. Clemenskerk. Daarna gezamenlijk ontbijt en gezamenlijk bijwonen der Hoogmis. Om 2 uur onder begeleiding der harmonie „St. Jan" trekken deleden der afd. Baardwijk op, om deleden der andere parochies al te halen, daar na gaat het in optocht naar de St. Clemenskerk tot bijwoning van het plechtig Lof, waaronder de nieuwe J. W'ers worden aangenomen door de Z.Eerw. Heer Pastoor van Erp, en de WelEerw. Heer v. Kemenade, gewestelijk directeur de feeslpredi- catie houdt. Te vijf uur begint de feestver- gadering in 't Patronaatsgebouw te v.m. Baardwijk voor alle J. W'ers, waar o.m. zal spreken de heer P. Vriends uit Boxtel, gelukwenschen worden uitgesproken en muziek en zang de noodige afwisseling'brengen zullen. Flet beloven dus Zondag en Maandag voor de J. W'ers een paar belangrijke en mooie dagen te worden. Ook belangstellenden kunnen voor zoover de plaatruimte gedoogt, een en ander bijwonen. Politie-honden-keuri ng De uitslag van Vrijdag luidde als volgt 1. A. J. Verharen, Breda (H. F. H.) reu Breston 286 pnt. Cert. met lof. 2. G. FI. Mulders, Breda, van politie B. H, re pnt. cert. 3. D. Glaudi, Kaat reu Breston 221 pnt. 4. A. v, d. Linden, B. H. reu Nero 226 p 5. J. Ooninx, Breda, Dora 228 pnt. voorl. cert. No. 1 komt thans ïnet T. W. v. d. Langen berg, Oisterwijk, in loting over het hoogst aantal punten van 't geheele land om de medaille van Z. K. H. Prins Hendrik. »K.R.O.-Boys Nog een week en Waalwijks winteruitvoeringen-seizoen wordt op grandioze wijze geopend met het optreden van de K.R.O.-Boys in de zaal van den Gildenbond. Waren het 't vorig jaar de befaamde 6 van Piet Lustenhou\yer* die telkens opnieuw de stampvolle zaal in_ver- rukking brachten muziek of ze deden; lachen om hun comb thans komt Piet met zl w.o. de bekende reli'effrzal Mossel, om hier in WhalwijK een avond van ongekend genot, zoowel op muzikaal als humoristisch gebied te geven, waarbij als spreker nog optreedt den algemeenen bedrijfs leider van den K.R.O., den heer Speet, welke ons ongetwijfeld enkele interessante dingen betreffende den omroep zal weten te vertellen op de hem eigen voortreffelijke wijze. De verschillende colporteurs zijn reeds druk bezig om in geheel Waalwijk, dus in alle parochies, huis aan huis de kaarten te verkoo- pen, en afgaande op de ons voor- loopig gemelde resultaten mogen we zeggen, voorziet U tijdig van een plaatsbewijs, reeds thans is 't te voorzien dat er anders velen teleur gesteld zullen moeten worden, wat we voor onze Waal wij ksclie muziek liefhebbers en K.R.Ü.-vrienden niet gaarne zouden wenschen. In beslagname. Bij een tweetal winkeliers werden door de politie Woensdag enkele partijen margarine in beslag geno men, waarop niet de vereischte mer ken voorkwamen. Het 2e slachtoffer dood. De tweede jongeman, die al stoeien de op de fiets door een bus der H.B. werd aangereden, is gisteren in het Ziekenhuis te Tilburg eveneens over leden. Zaterdag 8 uur, Luxor Bioscoop, «Mevrouw en haar chauffeur». Zaterdag 8 uur, R.D.B.-Theater, »I)e verliefde loodgieter». Zaterdag 8'/2 uur repetitie voor allen Liedertafel Oefening en Vermaak. Zondag 12 uur repetitie voor allen Liedertafel Oefening en Vermaak. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8'/2 u. Luxor Bioscoop «Mevrouw en haar chauffeur». Zondag 6 en 8'/2 u. R.D.B.-Theater, »De verliefde loodgieter». Maandag7'/2uur. Feestvergadering Jonge Werkman in den Gildenbond. Maandag 8—9.30 uur. Gymnastiek dames tt. en V. Gymnastieklokaal O.S. Dinsdag 78.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gymnastiekl. O. S. Woensdag 7—8.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gymnastieklokaal O.S. LAATSTE BERICHTEN. Proces van der Lubbe. Bij de behandeling van de zaak van der Lubbe (brandstichting Rijks daggebouw) te Leipzig is tot dus verre gebleken dat hij melode Nazi's niets uitstaande heelt. liet proces wordt zoer minitieus gevoerd, mahr de jonge man maakt een haasd dwaze indruk. MARKTBERICHI. Waalwijk, 22 Sept. 1933. Varkens f 8—f 11. Eieren 4'/a 5 cent. ADVEKTENTIëN. BIJ LEDERHANDELAAR TE WAALWIJK is plaats voor die eventueel bereid is ook magazijn werkzaam heden mede te verrichten. Sollicitaties uitsluitend schrif. telijk aan het Bureau v. d. blad onder No. der advertentie. 50776 -WJCNUA'K waalwijk.

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 10