MMd. eiloroidaMsvarscliYerürjigliaar Nieuws oil IsalslKineJ. ..De Eclio 9an liel Men" Waalwijksche Steenkolenhandel ED. VAN TILBURG. endetau. THÉ DANSANT H. de 3ont-v. Huiten Amandelspeculaas IEMAND „KERKKLOKJE" No. 70. Zaterdag .30 Sept. '.33. 56e Jrg. echter tot het dubbele moeten wil de cursus doorgang DERDE BLAD. Radiorede van Minister Oud. De minister van financiën, mr. P. J. Oud, heeft gisteravond een radio- rede gehouden over den algemeenen financieelen toestand des lands en de vooruitzichten voor de naaste toekomst. Hij heeft daarin de populaire, voor een ieder begrijpelijke manier de totstandkoming van de rijksbegrooting uiteengezet en een overzicht gegeven maatregelen, die de regeering noodig acht voor het herstel van het financi- eele evenwicht. Wij hebben tegelijk met de miljoenennota van een en ander uitvoerig melding gemaakt en behoeven er dus naar aanleiding van deze rede van den minister (die aan haar doel, de groote massa van ons volk te bereiken, stellig zal hebben beantwoord) niet op terug te komen. Aan het slot van zijn causerie zeide de minister De aangekondigde maatregelen zijn bijna zonder uitzondering van den meest onaangenamen aard. Zij vinden hun rechtvaardiging dan ook alleen in hun absolute noodzakelijkheid. Wij bevinden ons in een van die tijdsge wrichten in de geschiedenis der menscheid, waarin zich veranderingen voltrekken van een geweldigen omvang. Iedere crisisperiode is een stadium in een groeiproces. De crisis is het ziekteverschijnsel in de maatschappe lijke ontwikkeling. Nooit keeren na een crisis de toestanden weer zooals ze voor de crisis waren. Naar mate de crisis breeder om zich heen grijpt en grooter diepte heeft, zullen de veranderingen van verder strekken de beteekenis zijn. De komende nieuwe toestanden maken aanpassing nood- zakelijk Het aanpassingsproces is te moeilijker en te pijnlijker naarmate de veranderingen grooter zijn. Al weet niemand hoe zich de zaken precies zullen ontwikkelen, dit slaat wel vast, voor ieder, die de dingen wil zien zooals ze werkelijk zijn, dat wij ons moeten gaan instellen op een leven, dat ligt op een lager peil dan wij tot dusver zijn gewend. Het zal ons niet baten voor dit feit de oogen te sluiten. Doen wij dit wel en gaan wij voort, zonder ons iets aan te trekken van de teekenen des tijds dan zullen de gevolgen voor ons allen des te erger zijn. Geen groep uit ons volk kan zich onttrekken aan de noodzakelijkheid om harerzijds het vereischte offer te brengen. Het is de plicht van de regeering er oprecht naar te streven, dat niet van den een iets wordt ge vraagd, dat onredelijk is tegenover wat anderen moeten brengen. Wij hebben in dezen tijd aan één ding voor alles behoefte, dat wij allen tezamen de handen ineen slaan om ons volk heen te loodsen door den gevaarlijken tijd, waarin wij leven In het kabinet hebben zich mannen van de meest uiteenloopende richting vereenigd, om zonder iets van eigen overtuiging of beginsel prijs te geven, te zamen dezen arbeid te verrichten. Het kabinet zal zijn taak alleen kun nen vervullen, indien het zich ge dragen zal weten door het bewust zijn, dat ons volk beseft, dat het zoo eenmaal moet en niet anders kan. Wie zich goed rekenschap geeft van den bestaanden toestand zal zich matigen in zijn critiek. Hij zal be grijpen, dat de omstandigheden van het tegenwoordige nu eenmaal niet gedoogen, dat harde maatregelen achterwege worden gelaten. Hij zal ook begrijpen, dat de stuurmans kunst in onze dagen moeilijker is dan ooit, en dat protesteeren ge makkelijker is dan een beteren weg te wijzen. Wanneer het zoo algemeen wordt ingezien, dan behoeven wij in Neder land niet te wanhopen. Dan zal ons volk de kracht hebben om ook dezen tijd te doorstaan en dan zullen wij straks, wanneer wij weer zullen zijn aangeland op een vasten bodem, al moge deze dan lager liggen dan voorheen, onzen arbeid tot verhoo ging van het welvaartspeil weer kun nen hervatten. EN GROS WILHELMINA ANTHRAC1ET 2°/30 WILHELMINA ANTHRACIET 30/50 WILHELMINA ANTHRACIET ,2/„ WILHELMINA EIERKOLEN HENDRIK NOOTJES voor de Keukenkachel stijgen vinden. Wij laten hier de verdeeling der leerlingen over de verschillende cursussen volgen 1. Bovenwerk Modelleeren 20. 2. Gradeeren geen. 3. Overleer snijden 39. 4. Stikkerij jongens 12. 5. meisjes 30. 6. Zoolleercalculatie 4. 7. Handzwikken 29. 8. Machinaal zwikken 26. 9. Onderwerk en uitpoets 18. De jonge arbeiders en arbeidsters en niet minder de ouders schijnen toch te gaan inzien hoe noodzake lijk het is zijn vakkennis te ver rijken. Hollandia-fabrieken. De Hollandia-fabrieken N.V. alhier hebben een belangrijke uitbreiding onderhands aanbesteed. Het tverk zal worden uitgevoerd door de firma Wed. A. Aarts Zonen en moet in 3 maanden opgeleverd zijn. ware vrienden van den K.R.O. zul len betoonen, op de manier welke allen wel bekend is. Tot slot willen wij er nog nadruk kelijk op wijzen, dat er Maandag avond wegens de uitgebreidheid van TELEFOON 216. September is de laatste maand der Zomerprijzen. Vergeet daarom niet spoedig Uwe winterprovisie op te geven. 12 20 12.05 1160 1130 f 130 per H. L. Alle kolen worden prima gezeefd en bij elke hoeveelheid franco huis bezorgd. Bestellingen worden aangenomen bij E D. Grootestraat 142 en Grootestraat 154. v. TILBURG. zit, persoonlijk te laten optreden. band daarmede ten zeerstegewenscht Laten we dan hopen dal alle be-melk voor het gebruik goed door te zoekers niet alleen enthousiast zullen koken. Het gebruik van ongekookte zijn over de prestaties van de K.R.O.-nielk moet ten sterkste worden ont- Boys, doch zich ook in de toekomst U DENKT TOCH AAN DE Zondagmiddag van 5-9 uur In MUSIS SACRUM? raden. Bij Gevonden voorwerpen. de gemeente-politie zijn het programma stipt op tijd, dus om blauwe damesceintuur, bruine porte- R.K. Kiesvere uiging. Woensdagavond vergaderden de propaganda-kernen der R.K. Kies- vereeniging in de bovenzaal van den Gildenbond. De opkomst was goed, uit alle parochies waren vertegen woordigers aanwezig. De heer J. v. Heesheen, Voorzitter der R.K. Iviesvereeniging, sprak het openingswoord, waarin hij in het bijzonder verwelkomde Mr. v. Nis pen tot Sevcnaer, die aanwezig was om een uiteenzetting van het werk der R.K. Staatspartij te geven. Mr. v. Nispen lol Sevenaer kreeg daarna het woord en schetste uit voerig het ontstaan en de ontwikke ling der partij. Voorts behandelde hij de inrichting van de R.K. S.P. en wees hij op de taak die aan de z.g. plaatselijke »kernen« is toebe deeld. Na de rede ontwikkelde zich hier over een geanimeerd debat. Bij de bespreking van huishoude lijke punten kwam het eerst aan de orde de benoeming van een com missie, die het reglement voor de »kern« zal opstellen. Nadat hierover breedvoerig van gedachten gewisseld was werden tot leden der commissie aangewezen de heeren van Heesbeen en Bakkers van de par. St. Jan, Pullens van de par. St. Clemens, Roxs van de par. Ü.L. Vrouw en van Duijl van de par. St. Antonius. Aangaande de actie die in het komende seizoen zal worden gevoerd deelde de Voorzitter mede dat binnen korten tijd een algemeene vergade ring zal worden gehouden waar een bekend spreker het fascisme en het nationaal-socialisme zal behandelen. De leden der propaganda-club zullen voorts door huisbezoek trachten het ledental der R.K. Kies- vereeniging te vergrooten. Tenslotte staat nog de jaarver gadering op het programma. Muziekschool. De nieuwe cursussen aan de Waalwijksche Muziekschool zullen a.s. Dinsdag een aanvang nemen en wel om half zeven voor de begin nelingen en om half acht voor de meer-gevorderden. Vraagl ons Smakelijk, voedzaam en gezond. Elec.' Luxe Bakkerij PULLES - HEESBEEN Tel. 99. 50639 PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 29 Sept. 1933. Hoopt in Waalwijk* Steunt de Waalwijksche handel en industrie. W. B, Avondcursussen Rijksvakschool. 178 leerlingen Het is een verblijdend verschijnsel lat het aantal aangegeven leerlingen 'oor de avondcursussen aan de tijksvakschool alhier dit jaar buiten verwachting hoog is. Er zijn thans, reeds 178 leerlingen ingeschreven en nog steeds worden nieuwe aan- jgilten gedaan. Het vorige jaar was het totaal aantal leerlingen 138, Izoodat thans een vermeerdering te |constateeren valt van ruim 30 pCt. Er zijn slechts twee cursussen De K.R.O.-Bogs. In ons blad van Woensdag j.l. meldden we dat de kaarten voor den K.R.O. Boys-avond alle reeds bijna uitverkocht waren, en intus- schen is deze uitverkoop een voldon gen feit geworden. Er is dus geen enkele entréekaart voor Maandag a.s. meer verkrijgbaar, de actieve voorverkoopers hebben werkelijk wel succes behaald. Verder willen wij hier nog speci aal even wijzen op het doel van den avond. Op den voorgrond staat vanzelf sprekend het muzikale genot dat de K.R.O.-Boys zonder twijfel eiken be zoeker zullen geven, doch voor de K.R.O. zelf staal er natuurl/jk nog een ander belang voor en wel de propaganda voor onzen mooien Ka tholieken Omroep. Eenieder begrijpt, dat aan een dergelijke uitvoering groote kosten verbonden zijn, doch de K.R.O. heeft zich deze gaarne willen getroosten en de K.J.M.V.'ers met lfunne helpers hebben er gaarne de moeite voor over gehad om het succes van dezen avond bij voorbaat te verzekeren, om zoodoende door het laten optreden van de K.R.O.- Boys nog veel meer enthousiaste vrienden van den K.R.O. hier in Waalwijk te maken dan er vorig ^enndo8oraanflTnLbefet Z'jn 6" 5iie J33', na'hef optreden ran het Sextet n8jZullen kunnen vinden reeds waren, meerderen 2ich daarvoor ds niet >Pgeven. Dit ziin n* oor Ie tweede stechu dffingen aantal zal cursussen voor En men kan zich werkelijk moei lijk een mooiere propaganda inden ken dan het gezelschap, dat in ons geheele land groote bekendheid ge- n?e,t e"; vooral ook bij iederen mu ziekliefhebber groot 8 uur precies begonnen zal worden en wij verzoeken ook allen, om sloornis in de zaal te voorkomen, op tijd aanwezig te willen zijn. De Ibach-vleugel, welke op dezen avond bespeeld zal worden, is wel willend beschikbaar gesteld door de firma J. J. Hermans, Pianomagazijn, 's-Bosch. Deurwaarder Kantongerecht 's-Herlogenbosch. Ter aanvulling van de functie van onbezoldigd deurwaarder bij 't Kan tongerecht te 's Hertogenbosch zijn op de voordracht geplaatst: 1. F. X. Tecker, deurwaarder bij het Kan tongerecht te Waalwijk 2. P. D. A. Lafeber, procureursklerk te 's Her togenbosch 3. H. H. G. Albers, pro cureursklerk te 's Hertogenbosch. Politiediploma van St. Michaël. Het politiediploma van den Ned. R.K. Politiebond «St. Michaël» werd behaald door H. v. d. Lee te Vlijmen. Comité tot bestrijding der tuberculose. In de parochies St. Jan en St. An tonius zullen Zaterdag en Zondag door de K. J. V.-meisjes aan de hui zen der ingezetenen loten worden gecolporteerd van bovengenoemd comité. Daar het doel aan eenieder zeker sympathiek is en de prijs der loten slechts 10 cent bedraagt, ver trouwen wij dat niemand zal wei geren minstens een lot te koopen en de gegoeden het zelfs hierbij niet zullen laten. Eer e-directeur. Wij hebben onlangs melding ge maakt van hel bedanken van den heer L. v. Cromvoirt uit Kaatsheuvel als directeur der liedertafel »Tot Bloei der Toonkunst» alhier. Daarbij spraken wij de hoop uit dat de om standigheden zich zoodanig zouden wijzigen, dat de heer v. Cromvoirt alsnog op zijn ontslagname zou terugkomen. Vanwege de liedertafel is intusschen getracht om voor zoo ver het op haren weg lag en in haar vermogen was de hangende kwestie op te lossen, doch zij mocht daarin niet slagen en zal dus in het be danken van haren eminenten en aan de zangers zoo verknochten directeur moeten berusten. Maar men wilde hem in ieder geval blijvend aan de vereeniging verbinden en mede als blijk van groote erkentelijkheid werd spontaan besloten hem het eere-directeurschap aan te bieden, wat door den heer L. v. Cromvoirt dankbaar is aan vaard. Als ooit eene eere-functie in een vereeniging ten volle verdiend is, is het zeker dit eere-directeurschap over een liedertafel die 46 jaar onder zijn leiding stond, die hij heeft opge richt en waaraan hij al die jaren belangloos zijn beste krachten heeft gegeven. Van harte hopen wij dat de heer v. Cromvoirt nog vele jaren deze eere-functie mag bekleeden en zich zal kunnen verheugen over een ge- stagen groei en bloei van. de lieder tafel, die hem zoo na aan 't hart ligt. Autobotsing. In den Baardwijkschen Overlaat had Woensdag een autobotsing plaats. De wagen van dr. L. raakte bij het passeeren die van den heer K. De laatste wagen werd vrij ernstig beschadigd, de andere kwamjer met een gedeukt spatbord af. Ongeval. De stoomtram kwam Donderdag in de Grootestraat in botsing met een Marktkraam, die iets te ver over het trottoir stak. Het toeval wilde dat de sterkste er het slechtst af kwam van de tram werd een ruit verbrijzeld en een der rijtuigen beschadigd. Inbeslagname. Opnieuw is door de gemeente politie bij enkele winkeliers beslag gelegd op partijen margarine, die niet van de vereischte keurings merken waren voorzien. Thor-diensten. Wij wijzen er op dat de win ter dienstregeling der scheepvaartdien sten der reederij Thor met 1 October zullen ingaan. Mond en Klauwzeer. Nog steeds blijft het aantal gevallen van Mond en Klauwzeer in deze Het is in ver- monnaie met inhoud w.o. een lips- sl.mtel, armbandhorloge. BIOSCOOP. Teilnehmer antwortet nicht. R.D.B.-Theater. In deze detectivefilm beleven we tal van spannende momenten. Een geheele stad wordt in rep en roer gebracht door een serie inbraken, waarvoor de politie geen oplossing kan vinden. Een commissaris komt tenslotte de misdadigersbende op het spoor, maar dank zij een handige zet van een jongen dief, Konrad, moet hij nog on ver rich terzake terugkee- ren. Een liefdesgeschiedenis, die Konrad bij zijn baas in ongenade brengt, is tenslotte de oorzaak dat de dievenbende vast raakt en de politie de ware schuldige kan arres teeren. Graf in Mariza. Luxor Bioscoop. Deze film is gemaakt naar de wereldberoemde Kalman - operette »Griifin Mariza«. Verschillende man nen dingen om de gunst en het geld van de gravin. Török, die haar ver waarloosde landgoed heeft opge haald, schijnt de meeste kans te hebben. In den vorm van een ge fingeerde verloving, die op een echte dreigt uit te loopen, komt er echter een kink in den kabel. Er komen nog meer moeielijkheden op hun weg, doch slot van het lied is dat Török en Mariza «elkaar krijgen«. En ook de gefingeerde verloofde wordt tevre den gesteld. Grootestraat Telefoon 109* HET ADRES voor een 364 BETERE HEERENKLEEDING »HAAR ERFDEEL«. Wij vestigen de aandacht op onze nieuwe feuilleton »Haar Erfdeel«, uit het Engelsch, en waarmee in ons vorig nummer een aanvang is ge maakt. Het is een boeiende roman, die ook onze nieuwe abonné's tegen 1 October in z'n geheel kunnen volgen. Het adresseeren van poststukken. Het mag van gewicht worden geacht eens de aandacht te vestigen op het groote belang, verbonden aan het juist adresseeren van stukken, welke met de post moet worden verzonden. Blijkens het jaarverslag der P. T. T. diensten werden er in het jaar 1932 niet minder dan honderd duizend brieven en briefkaarten onbestelbaar verklaard terwijl ruim tien duizend stukken oorspronkelijk onbestelbaar waren, omdat de plaatsnaam onjuist was vermeld, doch de op het adres aangegeven straatnaam in eene ande- re plaats wel bekend was en het stuk wel kon worden terecht gebracht. Bij die onbestelbare stukken waren er ettelijke duizenden, welke in het geheel geen adres droegen. Uit een en ander blijkt wel van hoeveel belang het moet worden ge acht de post nauwkeurig na te gaan, voor ze wordt weggebracht. Men kan voorts vlugge behandeling en dus vlugge overkomst en bestelling in de hand werken, door op de adressen den plaatsnaam steeds onder aan het adres te zetten De ambtena ren, die de stukken sorteeren, richten hun blik in de eerste plaats en auto matisch op het onderste gedeelte van den omslag. Ook kan bet nuttig zijn den plaatsnaam duidelijk en met groo- tere letters te tikken of te schrijven, omdat die naam dan zooveel te eerder opvalt. Wanneer de correspondent een zoogenaamde .postbus" heeft, verdient het aanbeveling het nummer van die bus steeds in het adres te vermelden. Het is een pracitsch middel om vergissingen bij het uitzoeken der brieven voor nagenoeg gelijkluidende adressen te voorkomen, en het werkt ten slotte weer het vlugge sorteeren van de busrechtstukken in de hand. Voor de correspondentie voor de plaatsen Amsterdam en Rotterdam is het van groot belang ook het district op het adres te vermelden. Het is een eigenaardig verschijnsel, dat men nooit zal vergeten de stukken voor groote plaatsen in het buitenland, zooals Londen en Berlijn, te voorzien van den naam of het nummer van het besteldistrictdoch op de stukken voor Amsterdam en Rotterdam acht men dit blijkbaar niet noodig. En toch is dit van belang en wel omdat men de kans loopt dat een stuk zonder aanwijzing van het district een of meer bestellingen vertraagt Wanneer men weet, dat bij het voorbereiden van de bestellingen iedere minuut er een is. zal men ook begrijpen, dat onvoldoende adressee ring belemmerend werken moet. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). A.s. Zondag des voorm. half tien zal in de Ned. Herv. Kerk alhier leesdienst worden gehouden; des namiddags 2 uur hoopt op te treden Ds. Louwe Kooijmans van Waalwijk. In de GereL Kerk hoopt a.s. Zondag des voorm. half tien en des namid dags vijf uur in den Dienst des Woords voor; te gaan Ds. J. C. Hagen. NIEUWS UIT HEUSDEN. Ileusden, 29 Sept. 1933. De chauffeur Nic. v. O. kwam bi het openslaan van het slag van een vee-auto hieronder zoodanig terecht, dat geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. Dr, v. G. consta teerde inwendige kneuzingen. De Gemeenteraad komt Vrijdag om 8 uur in openbare vergadering bijeen. Op 't convocatie-biljet staan 16 Nos. Zondag spelen te Breda voor het damkampioenschap van Noord- Brabant van V. I). alhier de Heeren De Graag en Pellekaan, welke beur telings zullen spelen tegen de Heeren Dickens en Janssen. De opbrengst van den bloemp jesverkoop voor het verpleegfonds voor de Noord-Brabantsche T.B.C.- bestrijding bedraagt f 20,55. De Eerw. Broeder Antonius (de Heer J. v. d. Staak) van de Witte Paters in Algiers is overge plaatst van Ighil Ali naar Boun Noh. DOEVEREN. Woensdagavonc bracht de Ileusdensche fanfare een serenade bij den Eerw. Heer Ds. W. A. van Brugge bij gelegenheid, van zijn 25-jarige vervulling van het Predikants-ambt, welke attentie zeer op prijs werd gesteld. onze zeer FIJN GEKRUIDE a 25 cent per half pond. WF* Ook aan de wagens. Elec. Luxe Bakkerif PULLES-HEESBEEN - Tel. 99. Kaat9h. 28 September 1933. Burgerwacht. Zaterdagmiddag werd op de schiet banen aan den Horst de wedstrijd geopend van de Kaatsheuvelsche Burgerwacht, De WelEenv. Heer de Klijn, toegevoegd Geestelijk adviseur was persoonlijk bij de opening tegen woordig en gaf mede blijk van zijn schutterstalenten. In de bestuurs vergadering Woensdagavond gehou den werd besloten, voor de beste schutters van dezen wedstrijd diplo ma's beschikbaar te stellen, zoowel voor totaal serie als afzonderlijke series in verschillende posities. Ge zien de belangstelling die deze wed strijd bij de twee eerste gelegenheden reeds genoten heeft mogen we ver wachten, dat een maximum aantal eden a. d. wedstrijd zal deelnemen. Gegund. Bij onderhandsche aanbesteding is het bouwen van drie bergplaatsen bij de woonhuizen van den heer J. Tuerlings onder architectuur van den heer H. J. van den Heuvel, gegund aan de Fa. C. den Teuling, metselpost, en aan de Fa. Gebrs. v. d. Hoven, timmerpost. T.B.C.— Vereeniging. In de hedenavond gehouden be stuursvergadering van de Plaatselijke T.B.C.vereeniging is besloten Zon dag 29 October a.s. een groote pro- lagagandadag te houden; ten bate van de vereeniging zal dien dag een bloempjes verkoop georganiseerd worden en 's avonds in de zaal van uiphonia een groote propaganda- vergadering worden belegd. Wie zich den reclameavond van 1932 in de zaal van Apollo herinnert, kan reeds weten wat deze avond wor den kan, Het nuttige, het aangename, en iet wetenschappelijke zal op dezen avond gecombineerd worden om tot een succes te leiden. Een commissie van vier T.B.C.- bestuursleden zal dezen avond voor bereiden. Tevens werd besloten, op dezen avond propaganda te maken voor de barakconcoursen die onmiddel lijk hierna zullen geopend worden. Waar het vorig jaar in de café's op den Horst gesloten is, zal dit jaar hier geopend worden, en zullen tot sluiting hiervan bizondere attracties georganiseerd worden. Uit bet verslag van den Penning meester bleek dat de bloempjesdag voor de Provinciale Commissie tot T.B.C.bestrijding f 83.13 heeft op gebracht. Tevens werd medegedeeld, dat 14 October a.s. een tiental kin deren arriveert die een zestal weken in he Sanatorium Bosch en Bergte Eersel verpleging genoten hebben Voetbal. „jH Z°ndas f "en de Kaatsheu velsche Boys het competitie-seizoen openen met een thuiswedstrijd teaen Nivema uit den Bosch. Nhema™ voor kaatsheuvel een geheel onbe kende, waarom er de Boys alles op zullen zetten om zich in deze eerste thuiswedstrijd niet te laten sla™ Het 2e elftal zal in Vlijmen 'ten Olympia uitkomen. Waar dit elftal veel goede spelers bevat, geloov.m we niet dat het de kleinen gelukken zal de winnende puntjes voor zich te houden. Fusie. Het is ons een genoegen te kunnen melden, dat door bemiddeling van tien Diocesanen Bonds—Adviseur Hector Vissers uit Boxtel na lang durige onderhandelingen eerst met het Bestuur der R.K. V. V. »D.E.S daarna met de leiding van de jeugd- elftallen van Don Rosco, de fusie tusschen deze twee vereenigen een feit is geworden. Al wal tot heden gepasseerd is, zal vanaf heden als niet gebeurd beschouwd worden, en vol enthousiasme zal getracht wor den, de combinatie op te voeren tot het ideaal, wat de echte voetbal enthousiasten voor de R.K. Sport- beweging zich in dezen gedacht hebben. In onderlinge overeenkomst is be sloten een bestuur te formeeren be staande uit drie leden van D.E.S., drie van Don Bosco en een van de Jonge Werkman. Dit bestuur zal voor het eerste jaar worden benoemd door een Commissie bestaande uit de WelEenv. heer de Klijn, Adviseur van D.E.S., Eerw. Broeder Overste van de Broeders van Liefde, en eenige heeren van het Stichtings comité van de R.K. Sportbeweging ter plaatse. De nieuwe club zal den naam van D.E.S. voeren omdat onder dezen naam de R. K. voetbalsport ter plaatse haar grootste steun heeft verworven. Ba kkers verg adering. In de zaal van den heer Jan van Dun, werd deze week een vergade ring gehouden van bakkers uit Kaatsheuvel en omgeving, bijeen geroepen door de bakkersafdeeling van den R.K, Middenstandsbond. Ter vergadering waren aanwezig, de heeren Janus, voorzitter Bakkers patroons Amsterdam, en rijksafge vaardigde in de saneering, de heer van Driel, Prop. yan den Midden standsbond en de heer Buskens pro pagandist van dé Bakkerspatroons bond. Eerstgenoemde gaf een duide lijke uiteenzetting van de saneering met gevolg dat alle aanwezigen zich als lid opgaven. Het hoofddoel der saneering is knoeierijen en oneerlijke concurrentie in het bedrijf met drastische maatregelen te bestrijden. Zoowel de heer Buskens als de heer van Driel, hielden met goed gevolg een propagandistisch betoog voor de organisatie in het hakkers- bedrijf. uic ecu üoaiuiiiiaii volledige rechme wil hebben voor plaat» en plaatse zijne advertenties In Waalwijksche en Langstraatsche Courant, en het voor Kaatsheuvel, Loonopzand, Waalwijk en Waspik. Vollediger en beter reclame kan geen enkel blad bieden, men bereikt dan zoowat alle Inwoners dezer streek. *Y LALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANT00N TIELEN. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.). WASPIK, .29-9-'33. Mijnheer de Redacteur. Zou U s.v.p. zoo goed willen zijn het navolgende op te nemen in uw geacht blad van deze streek, bij voorbaat mijn dank. Ik hoop met mijn inlichtingen en waarschuwing het publiek van Was pik en omstreken van dienst te zijn, nl. door te schrijven over het ban dietisme en vandalisme der tegen woordige mannelijke jeugd van hier en elders. M. H. de redacteur ik ging Zater dag tusschen licht en donker naar m'n weide in den Bovenkerkschen jiolder om mijn koeien te melken. Ik was door andere bezigheden wat verlaat, anders gebeurt dat natuurlijk bij -lichten dag. Ik ging dus naar m'n wei en trof daar niet alleen m'n beesten, maar een paar bandieten en lafaards, die mij plotseling met houten knuppels aanvielen en mij zonder slag of stoot in een ouden straatwegsloot sloegen. Geheel ver- sufd lag ik daar in en onder water en de mij welbekende lafaards lieten mij natuurlijk alleen aan mijn lot over. Ik ben gelukkig spoedig bij gekomen en zoo goed als 't kon naar huis. gesukkeld en heb de zaak in handen der politie gesteld, zooals begrijpelijk is. Geachte lezers uit Waspik, kunt U zich indenken dat er menschen zijn, met een goed verstand, die een in lichtingen te bekomen omtrent de navolgende gevonden voorwerpen Bos sleutels w.o. een lipssleutel,

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 9