Bekwame Stiksters in totaal 90S gerooide lepehoomeii Onderlrouw brieven en -Men Antoon Tielen. A s. VRIJDAG OPENING c. j. jutte - Grooiesiraai 271 - imim maagdenBurnsr Brandverzekering Maalschaeeii de Heer J. B. ADRIAANSE Het BESTE adres Notaris A. Schaap publiek verkoopen: Julianastraat. Notaris A. Schaap Notaris A. Schaap publiek verpachten: GEBR. MI ON, A. PRINCE te Waalwijk, GEVRAAGD gekocht is verplaatst Diverse perceelen Bouw- en Weiland, voor is naar de eischen des tijd ingerichte TE WAALWIJK, KERKSTRAAT No. 104. RECHTZAKEN. Den veldwachter mishandeld. In hooger beroep hadden zich te verantwoorden: J. B. C metselaar te Tilburg, veroordeeld tot 14 dagen, en E R. chauffeur te Tilburg tot 6 weken gevangenisstraf ter zake, dat zij op 30 April 1932 te Udenhout, den veldwachter der gemeente A. Roijmans opzettelijk hebben geslagen en geschopt. Verdachten kwamen van hun vonnis in hooger beroep op grond, dat ze geen schuld hadden. Maar volgens veldwachter Roijmans was het anders 1 De veldwachter was in een café geroepen, waar verdachte C. gevochten had met zekeren Zwaans uit Udenhout. Verdachten C. en R. maakten het zoo zwaar dat hij den gummistok greep, die hem echter ontnomen werd door C die den veldwachter er met diens eigen wapen van langs gaf 1 Roijmans greep toen zijn klewang en hakte er op in, zoodat verdachte C. dermate werd verwond, dat hij naar 't zieken, huis moest worden gebracht, daar f300 moest betalen voor verpleging en dokterskosten, en bovendien zijn werk is kwijt geraakt Ook zijn kleeren waren bedorven en tot aandenken, van dien treurigen dag, houdt hij blijvend letsel. Ook R. bekwam bij het verweer van den veldwachter eenige kerven over zijn hand, die er stijf van gebleven is En ook zijn pak was naar de maan. Hij wierp de schuld op den veld wachter, die in plaat9 van met kalmte en beleid op te treden, begonnen was met hem een stomp in den rug te geven, Verdachten vroegen, indien ze zou den veroordeeld worden, geldboete op te leggen. Ik ben 15 jaar bij één patroon klaagde R en ik heb nog nimmer iets misdaan. De president memoreerde dat beiden reeds meermalen zijn ver oordeeld. De eisch luidde bevestiging van de onnissen Wederspa nnigheid. lioen boeren bijeen. Hitier heeft er gesproken. De Duitsch-Russische betrekkingen. Dc Duitsche regeering heeft aan de Sowjetregeering een nota gezon den, waarin ze deze verantwoorde lijk stelt voor de »beproeving«, die het uitwijzen der journalisten voor de Duitsch-Russische betrekkingen beteeken t. BINNENLAND. Franjevan dc steunregeling ingetrokken. I)e minister van sociale zaken heeft aan de gemeentebesturen van dc vier groote steden een mededee- ling gezonden, waarin hij zegt, dat met het oog op den zorgwekkenden toestand van de rijksfinanciën niet langer verantwoord is, de uitzonde ringspositie, waarin die groote steden verkeerden, te laten voortbestaan. Met ingang van 1 October wordt aan die bevoorrechting een einde gemaakt. Ten eerste moet in die groote steden, zooals we reeds hebben medegedeeld, het instituut van de dubbel uitgetrokkenen worden in gevoerd. Voorts moet worden ingetrokken de bepaling omtrent een extra-bijslag voor werkende kinderen. Bestrijding van Tuberculose in Noord-Brabant. Zaterdagmiddag werd in het ge meentehuis te Den Bosch het dis trictsconsultatiebureau van de Pro vinciale Noord-Brabantsche Vereeni- ging tot bestrijding der Tuberculose officieel geopend. Tevens houdt dit mreau zich bezig met zuigelingen verzorging en bestrijding van ge slachtsziekten. \J L. H. 40 jaar, opperman te Vlijmen, wa9 op 12 Febr. te Heusden onder den invloed van drank, en reed in den avond zonder licht op de fiets Een marechaussee hield hem aan wegens overtreding der Motor en Rijwielwet, en wilde hem meenemen. Maar verdachte rukte en trok in andere richting, als waarheen de marechaussee hem wilde hebben. Wegens wederspannigheid werd verdachte veroordeeld tot f 25.— boete, van welk vonnis hij in hooger beroep kwam. Hij beriep zich op dronkenschap, wat echter niet als verontschuldiging kon gelden. Verdachte is al 7 keer veroordeeld, als soldaat ook wegens desertie en insubordinatie. De adv. gen. was van oordeel dat de opstandige er heel goedkoop af gekomen was De eisch luidde dan ook bevestiging van het vonnis. Mishandeling van een ambtenaar. L. V. arbeider te Almkerk, die moest terecht 9taan wegens mishande ling van een ambtenaar in functie, maar niet was verschenen, werd conform den eisch veroordeeld tot 8 dagen gevangenisstraf. Verduistering. A. J. H. koopman 's.Bosch ter zake: dat hij tusschen Januari 1930 en 1933 te VBosch zich wederrechtelijk heeft toegeëigend verschillende gelde, lijke bedragen, welke hij ter afdraging aan A. van den Dobbelsteen, handelaar in meubelen te Hedikhuizen, van verschillende personen had ontvangen, en welk geld hij uit hoofde van zijn dienstbetrekking bij van den Dobbel, steen onder zich had Eisch: 10 maanden gevangenisstraf; uitspraak 6 maanden voorwaardelijk Vulkaan Merapi werkt weer. Dc vulkaan Merapi op Java werkt weer. Bijzonderheden zijn nog niet bekend. Vermoedelijk is, als gevolg van de uitbarsting van den Merapi, een deel van den Noord-Westelijken bergwand ingestort. De gevaarloo- pende dessa's zijn ontruimd. GEMENGD NIEUWS. Vreeselijk drama te Nieuwstad bij Sitlard. Zondagavond heeft te Nieuwstad bij Sittard een verschrikkelijk drama plaats gevonden, dat twee personen het leven heeft gekost en waarbij een meisje van zeventien jaren levensge vaarlijk werd gewond. Marie Salden, een meisje van 21 jaren, wandelde met haar vader en eenige familieleden, toen onverwachts de 21 jarige H l'Espoir op hen toetrad, plotseling een revolver te voorschijn haalde en daaruit eenige schoten afvuurde. Maria Salden werd door een kogel in het hoofd getroffen. Zij was op slag dood. Haar zeven tienjarig zusje kreeg één schot in den rug en één in de hand. Zij werd in levensgevaarlijken toestand naar het ziekenhuis overgebracht. De dader sloeg direct daarop de hand aan zich zelf. Hij schoot zich een kogel door het hoofd en was op slag dood. Omtrent de aanleiding van het gebeurde kan nog het volgende ge. meld worden De dader, mijnwerker van beroep had reeds een 4 tal jaren verkeering met Maria Salden. De verhouding tusschen den jongeman en iet meisje, alsook met de fam. Sal. den was den eersten tijd uitstekend. Later echter werd de verhouding tus schen de fam. Salden en de dader tengevolge van geplaag en gesar van den kant der zusters van Maria Salden, gespannen. De verhouding tusschen L'Espoir Maria Salden was uitmuntend. en BUITENLAND. Geen onderhandelingen tusschen Vaticaan en Sovjet-Rusland. De „Osservatore Romano" kondigt aan, dat de geruchten overonderhan delingen voor een accoord tusschen den H. Stoelende Sovjets allen grond ontberen. Russische Stratosfeertocht. De eerste Sovjet-Russische tocht naar de stratosfeer in de ballon „Uras" onder commando van den piloot Prokofiew, die Zaterdagmorgen om 8.41 uur was opgestegen, is geslaagd, en de ballon heeft een hoogte bereikt van ongeveer 19 000 Meter, waarmede het hoogterecord van Professor Piccard ver is overtroffen. Spanning tusschen Rusland en Japan. De Russische regeering heeft aan Japan een scherp protest gezonden wegens den inbreuk op de Russische spoorwegrechten in Mandsjoerije. De Japansche regeering heeft de nota echter afgewezen. Oogstfeest in Duitschland. In geheel Duitschland is Zondag het oogst-dankfeest gevierd. Op den Bückeberg bij Hameln (Hannover) waren naar schatting een half mil- 'Espoir had te voren nog nooit iemand bedreigd of met iemand ruzie gehad. Zondagavond laat was de toestand van het gewonde meisje verergerd. Paniek in een Synagoge. Een synagoge te Boekarest is tijdens de godsdienstoefening voor den Groo ten Verzoendag het tooneel geweest van een ontzettende ramp, welke het gevolg is geweest van een paniek, die was ontstaan doordat er kortsluiting plaats had in de electrische leiding. Negen vrouwen werden gedood en vijftig personen gewond, van wie 36 zulke zware verwondingen opliepen, dat men vreest, dat zij eveneens het leven zullen moeten verliezen. Moordaanslag te Amsterdam. In de Boomstraat bij de Noorder- markt te Amsterdam is een moord, aanslag gepleegd op den houder van een volkslogement. Het slachtoffer is met een schot in het hoofd in zeer zorgwekkenden toestand naar een der gasthuizen gebracht. De dader heeft de vlucht genomen, doch heeft zich zelf later bij de politie aangemeld. Moeraskoorts in China. Een moeraskoorts epidemie in de provincie Honan zou 50 000 dooden hebben geëischt. Het is moeilijk menschen te vinden, die de lijken willen begraven en de missionarissen en zendelingen doen al het mogelijke om een uitbreiding der verschrikkelijke ziekte te voorkomen, Pleizierbootlomgeslagen. Tengevolge van overbelasting en hooge zeeën is voor de ku9t van Kumamoto' (Japan) een pleizierboot gekapseisd. Twee en twintig personen verdron ken, meer dan 100 worden vermist. Vliegtuigongeluk. Een particulier vliegtuig, dat van de plechtige onthulling van het mo nument ter herinnering aan de R 101 uit Frankrijk terugkeerde is in het Graafschap Kent omlaaggestort. Drie inzittenden, waaronder Mac Gil Christ, de president van de Britsche Lucht- vaartmaatschappij, werden gedood. Ernstig Verkeersongeluk. Zondagnacht omstreeks 12 uur heeft op den Geldropschen weg, te Eind hoven, een doodelijk verkeersongeluk plaats gehad. Zekere van Dinter, ge huwd, oud pl.m. 35 jaar, liep over genoemden weg, in de richting Eind hoven, toen hij eensklaps door een achterop rijdende auto werd aangere den en tegen den grond werd gesmakt. De man is kort daarna aan de beko- men verwondingen overleden. Een vrouw, die met hem in dezelfde rich ting liep werd eveneens aangereden en liep een lichte hoofdwonde op. Na door dr. Van der Putt verbonden te zijn, is zij naar haar woning over gebracht. Het lijk van v D. is naar het lijkenhuis te Eindhoven getrans- porteerd v. D. was woonachtig te Eindhoven. De chauffeur van de auto zekere v. d. V. uit Helmond is doorgereden. Hij schijnt naderhand nog iemand op denzelfden weg te hebben aangereden. Daarna is hij terug gereden, doch te Geldrop werd hij aangehouden, daar slechts één lamp op zijn auto brandde. Bij zijn aanhouding kwam de politie spoedig ter oore, wat hij had misdaan. Zij waarschuwde de Eindhovensche politie, die van der V. nog heden, nacht heeft gearresteerd, terwijl zijn auto in beslag is genomen. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 29 Sepl. 1933. De finale bij de v.v. Longa op j.l. Zaterdag eindigde aldus: Wilhelmina Wijk-BSV Besoijen 3-0. Noad (Wijk)—Achilles (Veen) 42. Zoo verwierf Wilhelmina den len; B.S.V. den 2en; Noad den 3en en Achilles den 4en prijs. De Heer J. v. d. Pol, leeraar M. O. teekenen, is benoemd tot leeraar in handteekenen en decoratie schilderen aan de avondteekenschool alhier. Van de scheepswerf der fa. De Haan en Oerlemans werd met goed gevolg te water gelaten een stalen motor-tankschip gebouwd voor bui- tenlandsche rekening, onder toezicht van Bureau Veritas. De afmetingen van dit motorschip zijn lang_ 38.60 M., breed 5.05 M. en hol 2.50 M. en meet o. a. 290 ton. Het tankschip wordt voorzien van een Sulzer motor van 150 P.K. en van electrisch licht en wordt inge richt voor het vervoer van petro leum, benzine, eetbare olieën etc. waartoe verwarmingsspiralen zijn aangebracht. Vrijdag is door de marechaus- seé uit Breda onder Princenhage aangehouden een auto, waarin naar verluidt, 2000 K.G. margarine clan destien werd vervoerd. De chauffeur, N. v. O. alhier, trachtte eerst door hard door te rijden te ontkomen, doch werd per auto ingehaald en later trachtte hij al loopend nog te ontsnappen. Zaterdag was voor het hoofd der Openb. School, J. H. Verhoeven, na ruim 47 jaar bij 't onderwijs werkzaam te zijn geweest, waarvan 35 jaar als schoolhoofd alhier, de dag aangebroken, waarop hij zijn beroep vaarwel zou zeggen. Tegen zijn verwachting in werd hem door zijn leerlingen een prachtige bloe menhulde gebracht, terwijl deze, evenals het onderwijzend personeel enkele praclische souvenirs aanbo den. Ook het Dag. Bestuur der Gemeente met den Heer Secretaris kwamen om circa 11 uur acte de présence geven, waarbij de Heer Burgemeester met een hartelijke toespraak afscheid nam en zijn beste wenschen uitte voor V's verdere leven en hem welgemeend een lang Otium Cumdignitate toeriep, waarna de oudste onderwijzer mede namens het onderwijzend personeel nog een afscheids-speech afstak, welke, even als die van den Burgemeester, op den scheidenden onderwijzer en diens familie, die mede tegenwoordig was, zichtbaar indruk maakte. En hierna was het pijnlijke oogenblik van scheiden gekomen. De uitslag van de 2e ronde om het damkampioenschap van Noord-Brabant was voor onze stad- genooten als volgt: De Graag (Heusden)Jansen 20. Pellekaan (H.)Dickens 1l.i Dickens—De Graag (H.) 02. Jansen—Pellekaan (H.) 0—2. ADVERTENTIëN. De Heer en Mevrouw PULLLES-Kools geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun zoon JAN. Waalwijk. 30 Sept. 1933. Julianastraat. 50810 Firma A v. d. HEIJDEN. van Loon Besoijenschestraat 8 50814 WAALWIJK. BURGEMEESTER en WET HOUDERS van Dongen brengen ter kennis van belanghebbenden, dat vanaf 2 October van de ge meente Dongen kunnen worden hetzij in zijn geheel, hetzij in kleine partijen De boomen zijn te bezichtigen op het werk, n.l. in de Zandsteeg, de Bolkensteeg en Klein Dongen. Prijsopgaaf kan geschieden bij den voorman op het werk of ter secretarie. Dongen, 29 September 1933. Burgemeester en Wethouders voornoemd, K. L. J. WOUTERS. Burgemeester: LEENAERTS, 50812 Lo. Secretaris te Waalwijk, zal bij inzet op Dinsdag 10 October a.S. en bij toeslag op Dinsdag 17 October a.s. telkens om 7 uur des avonds ten koffiehuize van J. VAN DER MEIJS te Besoijen. 50793 Voor Mej v. d HOUDT.SPRANGERS: Woonhuis met afzon derlijke schoenfabriek en erf te Besoijen aan de Besoijenschestraat, Kad. Sectie C no. 923 en 1004 groot 2 Aren. In huur geweest bij Gebrs Slaats. Aanvaarding in genoten lasten bij de betaling der koopsom. Ac count a nt ska ntoor H. VERHOEF te W a a 1 w ij k 5U8U9 van Grootestraat 318 naar te Waalwijk, maakt bekend, dat de onroerende goederen van den heer H. C. WEIDENAAR zijn ingezet: Koop 1. Weiland te Sprang, groot 2.40.10 H.A opf 2650.— Koop 2. Hooiland te Capelle, groot 1 90 80 H A op 12100.- Toeslag Donderdag 12 October 1933, voorm. 11 uur in hetcafé. DE KORENBEURS" te Waalwijk. 50792 te Waalwijk, zal op Donderdag 12 Oct. 1933 voorm. 11 uur in Café „DE KORENBEURS" te Waalwijk, Voor dc gemeente Waalwijk. aan de Akkersteeg, Burg. Smeele- Iaan. Putsteeg. Oude Maasje, Veldsteeg weg naar Capelle. Pastoor Kuijpersstr. en Baard- wijksche Straat en Weiland te Besoijen. Zie biljetten. 50811 MARMOR— ELITE— WAND EN VLOERBEKLEEDING, voor uwe vestibule en serre. TERRAZZQ-VLOEREN, TERRAZZO-TEGELS. GEWAPEND en ONGEWAPEND BETON, BETONSCHUTTINGEN HOUTGRANIET VLOEREN. EXTRIC-VLOEREN, soepel en geluiddempend. 49885 TILBURG - WAALWIJK Dordrecht - Gorlnchem. Vraagt Marmor-elite-monster, zonder verplichting uwerzijds. TELEFOON No. 251. van de 50813 Minzaam aanbevelend, Opgericht In 1844. De Generaal-Agenten voor Nederland van voor noemde Maatschappij geven hiermede kennis, dat in de plaats van den Heer aan wien bij dezen op zijn daartoe strekkend verzoek eervol ontslag en volle decharge wordt verleend tot Agent voor Waalwijk en Omstreken is benoemd welke gaarne alle inlichtingen omtrent het afsluiten van brandverzekeringen verstrekt. Amsterdam, den 1 October 1933. De Generaal-Agenten: 50815 DROUVEN BLESSING. DIHEHirrEIStlH

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 4