COHEN EN KELLY IN MOEILIIKBEDEN. •ftsa. vssSt FE Kieavs nil KaalsKemel. LUXOR BIOSCOOP. PETER VOSS, DE MILLlOENENDIEF R. D. B. THEATER WILLY FORST. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 4 October 1933. Postdirecteur. Naar wij vernemen is de directeur van 't post- en telegraafkantoor te W aalwijk, de heer J. G. J. W. Lange- raap, in gelijke functie benoemd in den Helder en zulks met ingang van i(> November a.s. l)e beer Langeraap is betrekkelijk kort in onze plaats gevestigd geweest, doch in dezen lijd heeft bij aller ach- ling verworven, door z'n hulpvaardig heid, z'n prettigen omgang enz., zood.it de ingezetenen van Waalwijk hem ze ker noode van ons kantoor zien ver trekken. Ook voor bet personeel was hij een humaan chef, die door allen zeer ge zien was. Wij wenschen den heer Langeraap en mevrouw alle goeds in hun nieuwe standplaats. De K.R.O.-Boys in Waalwijk. Waalwijk heeft zich de eer waardig getoond de eerste plaats in het land te zijn waar de K.R.O.-boys dit seizoen op bezoek komen. Tot in de uiterste hoeken was de groote zaal van den R.K. Gildenbond ge vuld, zoodat bijna 800 menschen de uitvoering hebben bijgewoond. Deze is dan ook een éclatant succesgeworden.De bezoekers hebben eenige uren genoten van de uit stekende amusementsmuziek van het K.R.O. keurcorps. Het publiek werd er eenvoudig door begeesterd, zoo zelfs dat Jack Mossel, de refrein zanger, al bij het eerste nummer door de toehoorders werd bijgestaan. Het popelde menigmaal in de harten van jong en oud als de meesleepende schlagermuziek met ontstuimig enthousiasme de zaal in werd geblazen. Dan weer was het doodstil om een perfect uitgevoerde solo van viool, trompet of vibrafoon. En een derde maal werd ervroolijk gelachen om de komische foefjes, die op het tooneel werden uitge haald. Onder de aanwezigen zagen wij Deken van Riel, pastoor Ruijs, pastoor van Erp, pastoor Verhagen en tal van andere heeren geestelijken en de wethouders Eibers en Smol ders. Kapelaan Klaassen, de adviseur van de K. J. M.V., opende den avond en riep de K.R.O.-boys met den heer Speet en de propaganda leiders het welkom toe. Tijdens de uitvoering heeft de heer Speet, bedrijfsleider van den K.R.O., een oogenblik de aandacht der aanwezigen opgeëischt voor een propagandawoordje. Hij wees daarbij op de bijzondere voortreffelijkheden van het K.R.O. programma. Hij kon eigenlijk moeilijk begrijpen dat nog steeds vele katholieken niet inzien dat zij hun steun aan den eigen omroep moeten geven. Z.i. moest het voor de luisteraars een eerezaak zijn den K.R.O. naar draagkracht te steunen. Niemand immers zou van anderen willen profiteeren zonder tegenprestatie. Echter schijnt men dat ten opzichte van den KRO heel gewoon te vinden. Spr. wees op het groote belang van dit katholieke instituut, dat er is voor het katholieke volk en niet om winst te behalen. Nog altijd is er een categorie die meent zijn steun te moeten geven aan een anderen omroep, die de katholieke idee in het volk poogt te ver doezelen. Als de katholieken zich van hun kracht bewust waren, dan zou de KRO de machtigste omroep in het land zijn, zoo verzekerde spreker. Hij eindigde met den wensch dat van Waalwijk de victorie der KRO-boys zal mogen beginnen. Voor het laatste nummer van het programma heeft pastoor van Erp als luidspreker der bezoekers gefungeerd en de KRO-boys en den heerSpeet bedankt voor den prettigen avond. Hij zag Piet Lustenhouwer als Petrus en de andere muzikanten als de elf andere apostelen, die door Nederland rondgaan om sympathie voor den KRO te winnen. Vooral ook aan de K.J.M.V. en haren adviseur kap. Klaassen, die den avond organiseerden bracht spreker dank. Dit dankwoord werd door een der propagandisten nog onder streept. Het applaus was na elk nummer overweldigend en aan het slot van dezen mooien avond nam het schier geen einde. Inzegening H.E.C.-terrein. Zondagmiddag had voor den wedstrijd HEGOranje—Wit de plechtige inzegening plaats van het HEC-terrein. Aanwezig waren de HoogEerw. heer Deken van Riel belangstelling. Daarna verrichtte Deken van Riel j de inzegeningsplechtigheid. Z.H.E. zeide vervolgens met bij zonder genoegen de uitnoodiging te hebben aangenomen, omdat hij de moedige daad van HEG, om te luisteren naar de roepstem der bisschoppen, ten zeerste apprecieert. Hij stelde de vereeniging aan alle clubs in het diocees ten voorbeeld en wees er op dat men evengoed in R.K. verband als in den neu tralen bond kan spelen, gezien het peil waarop de I.V.C.B. tegenwoordig staat. Weth. Smolders feliciteerde de vereeniging IIEG met de principi- eele getu'genis die zij met dezen stap heeft afgelegd. Hel doet hem persoonlijk zeer veel genoegen dat HEC naar het R.K. vérband is overgegaan. Tenslotte wenschte de voorzitter van Oranje Wit HEC geluk en hij heette de club welkom in de R.K. Sportbeweging. De wedstrijd HECOranje Wit, waarvoor Déken van Riel de aftrap verrichtte, nam hierna een aanvang. Voor het verslag daaromtrent ver wijzen wij naar de sportrubriek. ZATERDAG en ZONDAG E. A. DUPOiMI's Meesterwerk In de hoofdrol Voorziet U tijdig van plaatsen. met de kapelaans van de parochie St. Jan en wethouder Smolders. Nadat de geestelijkheid en weth. Smolders aan de besturen van beide voetbalclubs waren voorgesteld, sprak de heer Dekkers, voorzitter van HEG een kort woord. Hij dankte leken van Riel voor de bereid- villigheid het terrein in te willen egenen en sprak de hoop uit dat leze zegen zijn vruchten zal mogen fwerpen. Ook de verdere H. H. leestelijken en Weth. Smolders ankte de voorzitter voor hunne »Kraclit en Vlugheid». De gymnastiekvereniging «Kracht en Vlugheid» heeft Maandagavonc in de zaal voor Christelijke Belangen in de Besoijensche Straat haar feeste lijkejatirvergaderinggehouden. Nadat psalm 148 was gezongen, sprak de voorzitter de heer L. v. Driel het openingswoord, waarin hij de aan wezigen verwelkomde en de toestanc der vereeniging schetste. De secretaris de heer J. van der Hammen bracht daarna zijn jaar verslag uit, dat hij liet voorafgaan van een inleiding over «Schijn en Wezen». Uit het uitvoerige verslag bleek o.m. dat er thans 50 leden zijn, te weten 13 dames, 16 heeren en 21 adspiranten. De penningmeester de heer M Janson bracht financieel verslag uit waaruit bleek dat de vereeniging een goed jaar achter den rug heeft De ontvangsten waren f363.57 en de uitgaven f311.43, zoodat er een goed slot van f52.14 overschiet. De controle-commissie had de boeken in orde bevonden, zoodat de penning meester voor zijn beheer werd ge dechargeerd. Hierna begon men aan het feeste lijke deel van den avond. Een keur van voordrachten stond op het pro gram en vooral die van den heer Blom brachten heel wat vroolijkheic in de zaal. Tusschen de nummers door werden verfrisschingen rond gediend en spraken vertegenwoordi gers van de zangvereen. Halleluja de Jongelingenvereen., de Meisjes vereen, en de Chr. Vakorganisatie gelukwenschen uit. De prettige avonc werd met psalmgezang gesloten. A fs la ndsmarsch. Zaterdag j.l. werd te Raamsdonks- veer een 30 K.M. afstandsmarsch gehouden, georganiseerd door de Wandelsportvereeniging aldaar. Het parcours liep van Raamsdonksveer over Geertruidenberg—Steelhaven Den HoutOosterhout's Graven moer-WaspikRaamsdonk - Raams donksveer. Eerst aankomende was de heer Geurs uit Maarssen, die precies 4 uur noodig had om den afstand af te leggen. Doch ook verschillende Waalwijk sche deelnemers wisten zich te onderscheiden. Zoo slaagden de heeren N. v. d. Schans, W. Jacobs, F. v. Delft, P. v. Delft, J. Kamp en M. Adriaanse erin als eerste peleton aan te komen, op korten afstand gevolgd door de heeren M. Jacobs, A. Hurkmans en B. Hensen. Het parcours werd door hen geloopen in 4 uur 5 min., met een voorsprong van ruim 20 min. op de 2e groep. Voorwaar een kranige prestatie van onze Waalwijksche wandelsport liefhebbers. »Maar Geduld Hebben». Dank zij het geduld van deze vischclub vingen de leden Zaterdag middag gezamenlijk ongeveer 200 pond visch. 's Avonds belegde de vereeniging in het clublokaal in café van Cromvoirt een gezellig avondje, waar men zich de buit goed liet smaken. Rijwiel ontvreemd. Ten nadeele van M. Sch. is een rijwiel ontvreemd staande in den dam naast zijn woning in de Stationsstraat. Aanbesteding. Het bouwen van een woonhuis voor de kinderen A. en J. Hornes te Waalwijk en van een dubbel woonhuis te Capelle voor den heer Klootwijk te 's Hage is opgedragen het metselwerk aan L. Fitters en het timmerwerk aan A. de Graauw Zn. te Waspik. R ijkspostspaarba n k. Aan het postkantoor Waalwijk en de daaronder ressorteerende hulp postkantoren werd gedurende de maand September ingelegd f59215.47 en terugbetaald f44008.12. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 15484. Poliiie-diploma. Het diploma van «St. Michael» werd behaald door de heeren P. J. A. de Kort te Tilburg en L. J. de Krieger, Vlijmen. W. Donker Pzn. De bekende en geachte voorzitter van den Ned. Bond van Schoen makerspatroons- en Schoenwinke- liersvereenigingen, de heerW. Don ker Pzn. te Rotterdam, zal Zaterdag 7 October a.s. zijn GOsten verjaardag vieren. Zeer zeker zullen zeer velen uit de schoen- en lederkringen in Neder land het op prijs stellen op dien dag blijk te geven van hunne belang stelling aan den man, die speciaal voor den Nederlandschen Bond, maar niet minder voor de geheele Nederlandsche schoen- en leder industrie zulke groote verdiensten heeft gehad en nog heeft, aan den man die steeds vooraan stond om de belangen dezer industrieën in daad, woord en geschrift op zoo bijzondere en meesterlijke wijze te behartigen. Behalve zijn grootsch werk in zijn eigen bond, noemen we meer in 't algemeen z'n actie voor 't Schoenen wetje, de protestmeeting in den Haag, de tentoonstelling 1925, de verschij ning van 't Gedenkboek, zijn werk aan de Rijksvakschool, zijn ijveren voor het controle-stempel, thans weer voor de »Gentrale» ter saneering der industrieën enz. Wij brengen hem voor dit alles gaarne hulde en dank namens deze geheele streek, waar hij ook zulk een bekende en geziene figuur is, maar ook persoonlijk voor de pret tige samenwerking op zoo menig terrein. Het theater met de beste films. A.s. ZATERDAG en ZONDAG GEORGE SIDNEY en CHARLES MURRAY in LACHEN 50818 GIEREN 11! BRULLEN K.J.V. triduum. Ter gelegenheid van de K.J.V.- aanneming die a.s. Zondag alhier plaats heeft, wordt deze week een triduum gehouden, te geven door Pater Gerlachus O.M.C. Dit triduum wordt morgenavond in de kapel der Eerw. Zusters geopend. Zaterdag avond is er om zeven uur plechtig Lof, waaronder de wijding der pakjes zal plaats hebben. Het program voor a.s. Zondag is alsvolgt: 8 uur. Plechtige H. Mis met assi stentie, waaronder Alg. H. Communie en predikatie, in de St. Antoniuskerk. Daarna feestelijk ontbijt in het clublokaal. 3 uur. Plechtig Lof met assistentie in de parochiekerk van St. Jan. Predikatie door den WelEerw. Heer v. d. Waarden. Na het Lof Spreekkoor op het Kerkplein, daarna propaganda-tocht door de gemeente. Na afloop gezellig samenzijn in het clublokaal. Rogge prijs. De Nederlandsche Graan-Centrale maakt bekend, dat in verband met den door den Minister vastgestelden denaturatie-bijslag ad f3.50 per 100 K.G. en de monopolie-winst vanaf f 1 -50 per 100 K.G., welke op rogge wordt gelegd, wordt verwacht, dat zeer zeker niet onder een prijs van f7.50 per 100 K.G. zal moeten wer den verkocht en dat vaak voor betere partijen een hoogere prijs zal kunnen worden bedongen. TENTOONSTELLING DRUNEN. De Jury heeft aan de inzenders op de Land- en Tuinbouwtentoonstelling te Drunen de volgende prijzen toege kend Aardappelen: Vught le pr., Vlijmen le pr. Pastinaken: Haarsteeg le pr. luinbouw, afd. fruit: Bouwman, Wijk lo pr.; Klijn, Elshout 2e pr.; Van Vrede, Luttelherpt 2e pr.; De Vaan, Haarsteeg, 3e pr. Afd. groenten: J. v. Hooren te Ca pelle le pr. Gewassen wed strijd Drunen: A. van Delft, jaapjes, 3e pr.; P. Muskens, pee ën, eerv. verm.; A. v. Delft, peeën, eerv. verm. I Gewassenwedstrijd te Vlijmen: A. J. de Vaan, aardappelen, le pr.; H. v. d. Dungen, industrie-aardappelen, le pr.; A. v. Helvoirt, aardappelen, le pr.; A. J. de Vaan, bieten, 2e pr.; A. v. Hei voort, aardappelen, 2e pr.; Adr. v. d. Duurder dan een huishouding vuuu, umuuppenm, pr.; mir. v. a. Kenige sportieve jongens legden Wiel, aardappelen, 3e pr.; Jac. Kuys, f.00™^ ongevraagd op een par- i-l li.? .i o tt lIC 11 lier terrein een 7nn(ïPnoom^n bonte bieten, 3e pr.; H. v. Engelen, bieten, eerv. verm.; J. v. Heivoort, bie ten, eerv. verin.; A. v. d. Dungen, bie ten, eerv. verm. Gewassenwedstrijd te Elshout: M. Muskens, teutonia, le pr.; J. Brok, teu- tonia, 2e pr.; M. J. Klijn, voederbieten, 3e pr.; C. Klijn Jr., teutonia, 3e pr.; C. Klijn Wzn., teutonia, eerv. verm.; C. v. Engelen, voederbieten, eerv. verm.; Gebrs. Klijn, voederbieten, eerv. verm. Gewassenwedstrijd te Waspik: A. C. Kamp, voederbieten, le pr.; C. Zijlmans aardappelen, le pr.; A. Smeur, erwten, le pr.; A. Th. Schoenmakers, zegeha- ver, le pr.; W. Kamp, haver, 2e pr.; A. Smeur, tarwe, 2e pr.; A. C. Kamp, haver, 3e pr.; A. Th. Schoenmakers, voederbieten, 3e pr.; A. Th. Schoenma kers, rogge, eerv. verm. De accijns op sigareu. Te 's.Hertogenbosch is gisteren een druk bezochte vergadering gehouden van het Noordelijk Verbond van sigarenfabrikanten en de Ned. R K. Vereeniging van sigarenfabrikanten ter bespreking van de door den minister van financiën ontworpen accijnsverhooging op sigaren. Zij hebben bij den minister tegen deze belasting geprotesteerd en spra. ken van 10 000 werkloozen. Een ver hooging van 2'/2°/0 zou nog mogelijk blijken en de minister spreekt van 221 /a DRUNEN. Op het gisteren ge houden Politie examen van den Ned. R.K. Politiebond „St. Michael" te 's Hertogenbosch, slaagden voor het gewone diploma, onze dorps- genooten de Heeren Winter en Joh. van den Broek. Geslaagden proficiat. De vernieuwde straatweg met rioleering alhier is een sieraad voor ons dorp niet alleen, maar ook practisch voor de voertuigen. De afwatering is thans uitstekend, zooals bij veelvuldige regens is gebleken. Stonden er vroeger na een flinke regenbui, steeds plassen langs den weg, thans wordt het water regelmatig afgevoerd. Zondag j.l. had alhier een competitie-wedstrijd plaats tusschen E. G. uit Elshout en de Sporters II alhier. Elshout won met 32. De Sporters I speelde te Ber- licum tegen B. F. C. en verloor met 3—2. V. J. G. I speelde vriend schappelijk tegen T. O. P. II alhier en won. Zondag j.l. hield de Hanc - boogschutterij »St. Aloysius» haar jaarlijkschen eindwedstrijd, waaraan volgens oude traditie prijzen zijn verbonden bij de sluiting van het seizoen. De uitslag is als volgt L. v. d. Krabben le prijs 114 pnt \\eledel Zeergel. Heer Doet. Smals t cadeau van de buurtschap aange boden. Des avonds werd vanaf 7 uur geconcerteerd, door de diverse Muziek- en Zangvereenigingen. De eerste ovatie werd gebracht'door het kerkelijk zangkoor, waarvan de ju bilaris verscheidene jaren organist is geweest, daarna de »Echo der Duinen«, de »Sofia's« vereenigim» en ten slotte »Concordia«. Door de voorzitters der diverse vereenigingen werd het gouden paar toegesproken en gelukgewenscht. De verlichting van de eerepoort was schitterènd, de drukte voor de feestzaal was overweldigend tot laat in den avond. Het comité kan met trots terugzien, op dit zoo goed geslaagd feest. Ook wij wenschen het Jan Brok 2e 86 J. Klerkx 3e 71 J. Muskens 4e 48 J. van Delft 5e 43 J. Verhoeven 6e 42 J. van Son '7e 42 W. Vissers 8e 38 Pastoor Goossens 9e 36 M. Vissers 10e 31 J. Verdiessen 11e 28 L. Vissers 12e 26 C. v. d. PI oven 13e 14 SPKANG-CAPELLE (V.m. Sprang) Het bestuur van den Chr. Besturen bond Sprang-Capelle kwam j.l. Vrij dagavond in vergadering bijeen. Dooi de afgevaardigden naar de Districts vergadering te Dordrecht werd verslag uitgebracht. Verschillende ingekomen stukken werden behandeld. Besloten werd voor de November-propaganda vergadering van het C.N.V., welke op Maandag 13 November zal worden ge houden, de beschikking over het Geref Kerkgebouw te Vrijh.-Capelle te vra gen. Verder werd besloten in de maand December een lichtbeeldenavond te houden^ Verschillende aangelegenheden wei den nog besproken; o.a. werd nog be sloten binnen enkele weken 'n algem vergadering te houden ter bespreking der propaganda, op welke vergade ring het bestuurslid C. Braspenning een inleiding zal houden over het laatst verschenen verslag van het Chr. Nationaal Vakverbond. Wij vernemen dat liet geheel vernieuwde gebouw van de Vereeni ging Chr. Volksbond alhier thans bij na gereed is en het er thans keurig uitziet. Het ligt in de bedoeling van het bestuur bij gelegenheid der ope ning, welke binnen enkele dagen zal plaats hebben, de besturen der ver schillende aangesloten vereenigingen enz., uit te noodigen. RAAMSDONKSVEER. Aan het Postkantoor te Raamsdonksveer en de daaronder ressorteerende hulp postkantoren werd gedurende de maand September j.l. ingelegd op de Rijkspostspaarbank f41180,82 en terugbetaald f' 33739,50. Wielerbaan aan, werd gaten werden er gegrav baan moest toch wat oog krijgen. De eigenaar die van een en ander op de hoogte was gebracht, stond dit niet erg aan en deed aangifte bij de politie. Toen de politie op kwam dagen, vluchtten de belhamels naar alle richtingen, onder achter lating van kruiwagen, gereedschap pen en kleedingsstukken, die dooi de gemeentepolitie in beslag werden genomen. Daar de baldadigheid van de jeugd in den laatsten tijd schrikbarend is, zal dit muisje nog wel een staartje hebben, daar de lieve jongens bij de politie bekend zijn. Onder schitterende weersom standigheden werd j.l. Zondag aan Keizersveer het door de Raamsdonks- veersche Hengelsportvereeniging »'t Alfje« georganiseerde groot Nationaal Ilengelconcours gehouden, dat dank zij de uitstekende voorbereiding en goede regeling, uitstekend geslaagd is en groote belangstelling trok. Nadat de Voorzitter met een kort welkomswoord in het clublokaal bij H. Boelaars aan de Keizersdijk het Concours opende, stelde het groot aantal deelnemers zich op voor het clublokaal, want het moet gezegd worden, dat ze buitengewoon waren opgekomen; aan de korpswedstrijd namen deel 9 vereenigingen en aan de Personeelwedstrijd 96 personen, allen evenals onze vereeniging aan gesloten bij den Brabantschen Hen- gelaarsbond, waarna voorafge gaan dooi* twee tamboers, naar het visch water aan het Keizersveer werd gemarcheerd. Het Concours werd aangevangen met de Personeelwedstrijd die duur de van half een tot half twee, ge volgd door de Korpswedstrijd die eveneens een uur in beslag nam. De uitslag van het Concours is als volgt: Korpswedstrijd: le prijs De Zwaar ste 't liefst, Tilburg, 2. De Rietvoorn, Bergen op Zoom, 3. Voorntje, Oos terhout, 4. De Brassem, Roosendaal, 5. De kleine Voorn, Leur, 6. Nooit Gedacht, Tilburg, 7. Voorntje, Til burg, 8. De Rietvoorn, Zevenbergen, 9. De Bliek, Tilburg. De extra prijs voor de verst ko mende vereeniging werd behaald i door de Rietvoorn, Bergen op Zoom. Een prijs werd beschikbaar gesteld aan den eersten inschrijver en wel aan De Bliek, Tilburg, en een prijs aan de Vereeniging met het grootst aantal deelnemers aan het Voorntje, Tilburg, met 23 leden. Het konings- kruis werd behaald door H. Bakx, Voorntje Oosterhout. Nog werd een prijs beschikbaar gesteld aan den oudsten deelnemer A. van Meer, Kleine Voorn, Leur, en nog werd een prijs verloot onder de dames. Personeele wedstrijd: le prijs B. Landa Bergen op Zoom 765 gram, 2. J. Buurmans Leur 752 gr., 3. Ant. Schellekens Roosendaal 455 gr., 4. C. van der Sanden Tilburg 431 gr., 5. A. Koreinan Oosterhout 368 gr., 6. J. H. v. Doesburg Tilburg 363 gr., 7. H. Loonen Oosterhout 349 gr., 8. J. van den Assum Tilburg 347 gr., 9. J. P. Komans, Onze sport, Dord recht 317 gr., 10. C. Mathijs Bergen op Zoom 314 gr., 11. P. Scharias Roosendaal 309 gr., 12. M. de Bres- sem Tilburg 268 gr., 13. L. Scharias Roosendaal (bij loting) 268 gr., 14. Arn. Kops Oosterhout 246 gr., 15. F. Smits Tilburg 244 gr., 16. P, Kuij pers Tilburg 238 gr., 17. J. Mommen Tilburg 222 gr., 18. J. Rutters Tilburg 200 gr., 19. A. Ster- kens Leur 195 gr., 20. A. Werver Roosendaal 187 gram. Om 5 uur werden de prijzen door den Voorzitter met een passend woord aan de winnaars uitgereikt in het clublokaal. De Vereeniging kan met genoegen aan haar eerste Nationaal Concours terugdenken en we twijfelen niet of het prachtig resultaat zal voor haar een aanspo ring zijn op den ingeslagen weg voort te gaan en voor de niet aan gesloten beoefenaars van de hengel sport in onze gemeente, om zich als lid der jeugdige vereeniging op ie geven. LOON OP ZAND. Het echtpaar A. Pijnenburg-Vermeer heeft onder zeer groote belangstelling zijn gouden huwelijksfeest gevierd. Des 's morgens om 10 uur werd de H. Mis opgedragen voor het doorbrengen. De avondvakschool voor het schoenmaken en patronen teekenen, zal op 17 Oct. a.s. weer een aan vang nemen. Deze week kunnen de leerlingen zich aanmelden des avonds om 8 uur in de school. De com missie der vakschool hoopt dat wederom zooals andere jaren, ver schillende leerlingen zich zullen aanmelden. Kaatsh. 1 October. 1933. Bel Canto. Op de Zaterdagavond gehouden algemeene Ledenvergadering der Zangvereeniging Bel Canto werd met algemeene stemmen tot lid v. 'i bestuur gekozen de Weled. Heer Cor v. d. Hoven gemeente.Ontvanger alhier, ter voorziening in de vacature P. Kem. meren. Er werd besloten op 15 October a.s. de eerste Winteruitvoe- ring te geven met medewerking van een beroepstooneelgezelschap. Voetbal. De ontmoeting D. E. S. 2 BE- READY uit Hank voor 1ste klasse R K.V.B. eindigde met een over winning voor de Hank met 4—1. De stand met rust was 2 1 in het voor deel der gasten. De Kaatsheuvelsche Boys wisten hun eerste competitie wedstrijd voor de eerste klasse B. V. B. te eindigen met een 4—1 overwinning op de Bossche voetbalclub NIVEMA. Er was redelijk belangstelling op het Horst, terrein. Het Tweede won te Vlijmen van Olympia aldaar met 5-2. Een goede inzet voor de Boys. Romereis. Met de groote reis naar Rome gaan van uit onze parochie niet minder dan 13 personen mede. Per bus werd de reis gemaakt naar Nijmegen om vandaar om half drie naar de eeuwige stad te vertrekken. R ijksposlspa arban k. Op het Postkantoor te Kaatsheuvel en de daaronder ressorteerende hulp. kantoren werd gedurende de maand September 1933 ingelegd f 19772,86 en terugbetaald f28575 60 Uitgegeven werden 6 nieuwe boekjes. R. K. V. V. D. E. S. Het bestuur der R. K. V. V. D. E. S. is door de hiervoor aangewezen commissie als volgt samengesteld: Voorzitter de Eerw. Broeder Vivinus, Vice-Voorz G. Smit, 1ste Secretaris W. v. Nieuwstadt 2de Secretaris C. v. d. Ven, 1ste Penningmeester G. v. d Hoven en 2de Penningmeester A. Holten Commissaris J. Verhoeven. Maandagavond zal het nieuwe bestuur voor de gecombineerde vereenigingen door de Commissie met de benoeming belast worden geïnstalleerd. Fusie D. E. S.Don Bosco. In de groote Patronaatszaal werd hedenavond een vergadering gehouden van de leden der R K. Voetbalver- eeniging D. E S. en Don Bosco. Aan de bestuurstafel hadden plaats geno men het nieuw gekozen bestuur, de WelEerw. Heer Adviseur Kapelaan de Klijn, de Eerw. Broeder Overste van de Broeders van Liefde en het Comité voor Lichamelijke Ontwikke. ling Als Voorzitter hiervan sprak de WelEdelachtb. Heer L J. van der Horst een openingswoord, er op wijzende waar hier een fusie tot stand was gekomen, er van beide zijde al het mogelijke moest gedaan worden om deze combinatie te maken tot wat er van te maken is. De wrijvin gen en verschillen van meening, die tot heden bestonden en mogelijk den laatsten tijd zijn toegenomen moeten door broederlijke saamhoorigheid en amicalen omgang met waardeering van elkanders opinie worden weggewerkt. Voor R K. voetballers ligt hier een taak, waaraan zij zich in het belang van de R. K Sportbeweging van Kaatsheuvel geheel moeten geven. Spreker installeerde daarna namens de Commissie met de benoeming van een bestuur belast het nieuw gekozen bestuur. Br. Vivinus sprak daarna een woord als Voorzitter en moedigde de leden aan eensgezind en zonder mokken de gouden paar. Een dertigtal bruidjes leiding te volgen die uitsluitend in omringde de auto waarin het j het belang van de fusie zal werkzaam gouden paar had plaats genomen, I zijn. Adviseur Kap. de Klijn sprak verder volgde een heele défilé van 1 een woord van hooge afkeuring over auto's met de familieleden. Na de I de houding door eenige fanatieke Mis trok de stoet door de Gasthuis-J leden ingenomen die alles in het straat, II oogesteen weg, naar de feest- werk gesteld hebben, om een samen, zaal, welke prachtig was versierd. gaan onmogelijk te maken Hij waar Ook de versiering voor de zaal was schuwde tegen verdere pogingen om schitterend. Des middags werd door verdeeldheid in het kamp te brengen het comité bij monde van den en kondigde aan dat het Bestuur No. 80. Woensdag 4 Oef. 1933. 56e Jrg. TWEEDE BLAD. Proefvelden N.C.B. Voederbieten: Elshout le pr., Was pik 2e pr., Herpt 3e pr. en Vinkei eer volle vermelding. Zomertarwe: Drunen le pr., Nuland 2e pr. Duivenboonen: Vlijmen 2e pr. Wanneer muizen zich toegang weten te verschaffen tot Uw provisiekast, slinken de voorraden veel sneller dan wanneer een groote familie er van eet. Muizen zijn tevens verspreiders van besmettelijke ziekten, zoo- dat het niet alleen eigenbelang maar ook plicht is dit ongedierte te bestrijden. Geen I kat of val is in staat vijftig muizen in één nacht te vangen, doch met één doosje Rodent verdelgde de Heer A. te K. in 2 avonden 113 muizen. Rodent faalt nimmer; het trekt muizen en ratten onweerstaanbaar aan en reeds het eerste hapje Is doodelijk. Koop dus nog heden een enkele doos 50 et of een dubbele doos 90 ct. en morgen zult U van dit ongedierte bevrijd zijn. Importeurs Firma B. Meindersma, Den Haag. A 46 v*V/ 11* i'lio 17|I^GU1 V UU1 11LI ddll CWlISgWAlllU Wit ^UUUVi i««v/uuvii viv

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 5