ver rjioöaar Ons Gestoomd Roggebrood tiieuvs lillulsktgtii. DM». Laisiraierc ANTON HOLTGREFE Amandelspeculaas H. de Bont-v. Huiten Alle maten DIT BLAD. Aardappel-fraude. De poliiie maakte proces-verbaal onze zeer FIJN GEKRUIDE op tegen O. B. uit Herpt wegens het vervoeren van aardappelen zonder a 2d cent per iialt pond. Letterbanket Worstenbrood Appelbollen Appelflappen £lec. Luxe Bakkerl| PULLES*I1EESBELN Tel. 99. Weer voorradig zuivere inlandsche bijenhoning, Los uitgewogen a 50 ct. per pond 50906 man geminacht en zelfs niet meer geacht dan een huishoudster of werk sloof, waarbij haar gezin als 't ware uiteengescheurd wordt. Doch haar groot geloof en vertrouwen op Goc geeft haar de kracht dit alles te dragen. Wanneer dan een materieele schade haar man, die zich zoosupu- rieur dacht, klein maakt als een kind ziet zij hierin 't begin van een nieuw .en gelukkig leven, waardoor zij haar vertrouwen op God een overwinning ziet worden en zij haar man en haar inmiddels verdwaalde kinderen den weg mag wijzen naar hun waarachtig geluk: den weg naar God. Door deze korte beschouwing hopen wij u reeds voldoende te hebben ingelicht en wij vertrouwen dat vele Baardwijkers dezen tooneel- avond zullen komen bijwonen. De grime is in handen van den hier welbekenden grimeur den heer G. Schippers uit 's Bosch. Voor nadere bijzonderheden ver wijzen wij naar de programma's. Rijn-Schelde- Verbinding. Woensdag 18 October werd, onder Voorzitterschap van Burgemeester E. Moonen van Waalwijk, in Hotel Ver wiel te Waalwijk een vergadering gehouden van de voorloopige kanaal comités van Waalwijken Geertruiden berg, teneinde te komen tot een dtfiiitief comité voor de Langstraat en Omstreken. Na een inleidend woord door den Voorzitter werd tot verkiezing van een Bestuur overgegaan, en werden bij acclamatie de volgende Heeren als Bestuursleden gekozen J Bianchi, Burgemeester van Geer- truidenberg, Voorzitter. Leden W. G. de Waard Werkendam, G. van Willigen, Notaris, Andel, C Jansen, Geertruidenberg, H. Klaassen, Waalwijk, Secretaris, die allen hun functie hebben aanvaard. Later zullen waarschijnlijk nog eenige Heeren,alsleden aan dit Bestuur worden toegevoegd. Dr. v. d. Poel van Breda gaf daarna een heldere uiteenzetting van de reeds verrichte werkzaamheden van en de gevoerde actie door de verschillende Kanalen comiié's in Noord-Brabant, Zeeuwsch- Vlaanderen en Limburg alsook een gedetailleerd overzicht van de bereikte resultaten. Eerstdaags zal te Breda een verga dering worden gehouden van afge vaardigden van de verschillende kanalen-comité 9 in Noort-Brabant, Zeeuwsch Vlaanderen en Limburg tot welke vergadering ook zullen worden uitgenoodigd, leden van de federatie van Kanalen comité s in Nederland Tot zoover 't ons gezonden com muniqué. Het D. v. N. weet nog mede te deelen dat het doel dezer bijeenkomst was om te komen tot vorming van één Kanalen-comité voor de geheele Langstraat en om geving, waar tot dusverre bestonden een voorloopig comité voor Geer truidenberg en omgeving en Waalwijk en omgeving. Aanwezig waren de heeren: Bur gemeester E. Moonen van Waalwijk, burgemeester Bianchi van Geertrui denberg, Van der Reijt industrieel te Breda (eertijds te Made), bur gemeester Wouters van Dongen, burgemeester Moons van Raams- donksveer, C. Jansen, voorzitter »Schuttevaer« uit Geertruidenberg, W. Sassen, lid Provinciale Staten uit Geertruidenberg, burgemeester van Gils van Made-Drimmelen, burge meester Smits van 's Gravemoer, notaris G. van Willigen uit Andel, W. G. de Waard, bestuurslid van den Noordbrabantschen Water— schapsbond uit Werkendam, H. Klaassen uit Waalwijk en dr. Alb. van de Poel van het Dagblad van Noordbrabant uit Breda. De heeren Van der Horst, wet houder der gemeente Loon op Zand en J. Ruijtenberg, industrieel uit Raamsdonksveer waren met kennis geving afwezig. Gevonden Voorwerpen. Op het politie-bureau zijn inlich tingen te bekomen omtrent de navolgende gevonden voorwerpen: nikkelen bril, een paar glacéhand schoenen, drie wollen dassen, arm bandhorloge. vervoerbewijs. Chr. Jongelingsvereen. y>Immamieh v.m. Besoijen. Donderdag 19 Oct. had deze ver- eeniging het genoegen voor haar te zien optreden de W.Eerw. heer Ds. J. Fokkema van Amstelveen. Spr. had als tekst Ezechiel 34 31. Gij nu, o mijne schapen, schapen mijner weide, waarvan spr. de stof ver deelde in drie deelen en wel le hoe die verhouding wordt uitgedrukt, 2e hoe zijn die schapen in zichzelf, 3e hoe is de Heere voor hen. Deze boeiende rede werd door de vele hoorders met aandacht beluisterd. De collecte was bevredigend. Ongeval. Hedenmiddag had op den hoek JulianastraatMr. van Coothstraat ean ongeluk plaatsdat bizonder goed is afgeloopen. Toen een meisje uit Capelle, met groote vaart dezen hoek om fietste had zij groote moeite nog achter een juist passeerende auto hren te kom- n. Zij had niet bemerkt dat naast de auto ook nog een bestelwagen van Van Gend Loos reedwaarvoor zij dus in die vaart plotseling stond. Zij liet haar fiets los en vloog voor het paard heen op de trottoir terwijl de fiets onder paard en wagen terecht kwam. De voerman Smulders had de tegenwoordigheid van geest, z'n paard plotseling krachtig in tehouden waardoor het meisje gered werd alles greep natuurlijk in een oogen- blik plaats en liep bijzonder goed af. Het paard sprong over de fiets en de wagen raakte een der wielen slechts even. De materieele schade was dus ge ring en het meisje kwam er met den hevigen schrik en een ontvelling af. Grootestraat Telefoon 109 HET ADRES voor een 364 BETERE HEERENKLEED ING treedt in het huwelijk met een man die zij eerst later als een doortrapt misdadiger leert kennen. Door zijn schuld wordt Clara tot 30 jaren dwangarbeid veroordeeld, doch reeds na 15 jaren komt zij vrij Haar kind is geadopteerd door een politie-inspecteur en staat op het punt te trouwen met een millionairs zoon. Frank, de vader van het meisje, tracht die situatie uit te buiten om den bruidegom geld a te persen. Als Clara dit bemerkt doodt zij haar gewetenlooze man om zoodoende haar kind van de schande te redden. Dank zij de tusschenkomst van inspecteur Gar rison wordt zij echter niet opnieuw in arrest gesteld, doch kan zij zich wijden aan de verzorging van den huwelijksuitzet van haar dochter Haar laatste geluk in haar bittere leven. Maandag brengt de Luxor een ge heel nieuw program, met twee sen satiefilms. »Bata» in Noord-Brabant. In verband met de in wording zijnde fabrieken der bekende Tsjecho-Slowaaksche schoenindus trie »Bata» te Best, bericht men aan de Tijd, dat reeds binnen af- zienbaren tijd, vermoedelijk binnen enkele maanden, met de inwerking stelling van het bedrijf zal worden begonnen. Voor de bezetting van de fabrieken wordt van inheemsche arbeidskrachten gebruik gemaakt, ter voorbereiding waarvan enkele groepen jeugdige Brabantsche arbei ders naar Tsjecho-Slowakije zijn Fa. P. T. BIERLAAGH-VAN OER HEIJDEN HOEK RAADHUISPLEIN WAALWIJK. TELEFOON 72. Louis Davids in Waalwijk. Ten overvloede herinneren wij nog eens aan den vroolijken avond die _ouis Davids a.s. Maandag in Musis Sacrum zal geven. Het optreden van )avids gezelschap belooft ons, evenals vorige jaren, weer een mooie avond, Wij hopen dat het Waalwijksche publiek het zal weten te apprecieeren dat een dergelijk grootsteedsch pro gram in Waalwijk te genieten zal zijn en dat Musis Maandagavond vol is. BIOSCOOP. Menschen in het Hotel. R.D.B.-Theater. Het R.D.B.-theater opent haar winterseizoen met het beroemde filmwerk «Menschen in het Hotel», naar Vicky Baum's wereldbekende boek. Greta Garbo, John Barrymore, Joan Crawford, Wallace Beery, Lionel Barrymore, Lewis Stone.en zoo kunnen we blijven voortgaan met het noemen van voorname film- grootheden, die hierin meewerken. In het Hotel maken we kennis met een fabrieksdirecteur Preysing, een balletdanseres Grusinskaya, een uitgezonden. Voor de bedrijfsvoering zullen ook vliegtuigen worden benut, waartoe het nabij gelegen vliegveld te Eindhoven gelegenheid biedt. De maandproductie zal naar de ver wachting circa 175.000 paren be dragen, waarvan de helft rubber schoenen. Rijkskieskring 's Bosch. Op de jaarvergadering van den Rijkskieskring 's Hertogenbosch ge houden in Restaurant Lohengrin te 's Bosch, heeft de vierjaarlijksche bestuursverkiezing en de vierjaar- lijksche verkiezing van leden van den Partijraad plaats gehad. Als bestuursleden werden herko zen de heeren Beliën te Eindhoven, voorzitter; van Nispen te 's Bosch, secretarisCaners te Ravenstein, penningmeesterStrik te Best, Staal te Eindhoven, J. v. d. Geld te Waal wijk en v. d. Dries te 's Bosch als leden. De verkiezing van 17 leden van den Partijraad had tot resultaat dat de volgende heeren werden gekozen v. d. Put te Eindhoven, Beliën te hoteldief baron von Gagern, Flamm- Eindhoven, Staal te Eindhoven, chen de typiste, en Kringelein de Knaapen te Geldrop, Strik te Best, burger-boekhouder. We zien van v- Lith te Veghel, Rein te Eind- eik dezer menschen slechts een hoven, Ploegmakers te Oss, Meer- enkele dag van hun leven, maar ma" te Eindhoven, Coovels te Hel- daardoor kennen we ook van elk mond, v. d. Geld te Waalwijk, hunner de tragiek van hun bestaan. Fransen te Helmond, v. Nispen te Als de nieuwe dag aanbreekt gaat 's Bosch, Caners te Ravenstein, elk zijnen weghet kerkhof, de Martens te Beers, Putters te Grave gevangenis, Parijs,En in het en Meijring te 's Bosch. hotel komen nieuwe gasten en be gint een nieuwe dag. Vrijdag tot en met Maandag gaat dit grootsche filmwerk. Wat hel leven verwoest. Luxor Bioscoop. Clara, een modiste (Wynne Gibson) Agendapunten voor de a.s. Partij raadsvergadering waren door de afdeelingen niet ingezonden en daar het bestuur ook geene punten voor deze agenda had kon dit punt der agenda vervallen. Een drietal moties werden voor doorzending naar het Partijbestuur aangenomen. Statenkieskring Heusden. Op de dezer dagen gehouden jaar vergadering van den Statenkieskring Heusden in Hotel Noord-Brabant te 's Bosch werd als bestuur gekozen de volgende heeren Mr. R. J. Th. v. d. Heijden voorzitter, J. C. L. v. d. Geld en Jos Loeff te Waalwijk, Joh. van Mook te Maren, I). C. v. d. Bijken te Waspik, A. J. Smits te Alem en Chr. v. Herpt te Herpt als leden. Als afgevaardigden naar den Rijks kieskring werden benoemd de heeren Mr. R. J. Th. v. d. Heijden te Dru- nen, J. C. L. v. d. Geld te Waalwijk en Joh. v. Mook te Maren, terwijl als plaatsvervangers werden aange wezen de heeren D. C. v. d. Rijken te Waspik, Jos. LoefF te Waalwijk en J. B. A. Gregoor te Vlijmen. ondergaat een speciale be handeling Is daarom van zóó een superieure kwaliteit Elec. Luxe Bakkerij PULLES HEESBFEN Tel. 99. 50905 Tramfusie in Brabant. Naar de Tilb. Crt. uit zeer be trouwbare bron verneemt is de totstandkoming der tramfusie in Brabant zoo goed als verzekerd. Het daarvoor benoodigde wetsont werp heeft den Ministerraad reeds gepasseerd en is thans bij den Raad van State, zoodat eene openbare behandeling begin November kan worden verwacht. DRUNEN. In den stal van de Kinderen Brok alhier, stierf Donderdag plotseling een koe Het cadaver werd voor de consumptie afgekeurd Voor zeker een schadepost Zondag a 9 speelt V.J C I uit Drunen, haar 2en competitie.wedstrijd tegen VVV te Vlijmen Kaatsheuvel, 20 Oct 1933 Harmonie Apollo. Na de goedgeslaagde winteruit- voering der Zangver. »Bel Canto« gaat de Harmonie »Apollo« Zondag 21 October haar winterseizoen openen. De Harmonie heeft voor deze gelegenheid het eerste gedeelte van het programma voor ha r rekening genomen en zal o.m. De Ouverture Die diebische Elster van Rossini, Standchen van Heykens en het karakterstuk HeinzelmanchesWacht- parade van K. Noak en Divertisse ment Champetre van Rousseau ten gehoore brengen. Het is van het Harmonie-bestuur goed gezien voor dit eerste winterconcert een eerste klas duo te engageeren. Als zoo danig mogen we zeker wel het tweetal Smink uit Rotterdam be titelen. Hun nieuw klucht en voor drachten repertoire met de meest moderne coupletten als toegift zal wel in staat zijn stemming in de zaal te brengen. D. E. S. Zondag a.s. krijgt onze R. K. Voetbalvereeniging D.E.S., die haar competitie-inzet in een nederlaag ïeeft zien eindigen, gelegenheid dit te herstellen tegen Oranje-Wit in Tilburg voor de onzen geen onbe kende. In de stad van de Wollen- stofTenindustrie onder scheidsrechter J. v. Kraai, zal de tweede competitie wedstrijd gespeeld worden. We wenschen onze jongens meer succes dan Zondag j 1. DES lib strijdt op eigen terrein tegen Wilhelmina alhier, onder arbiter W. Jansen. In deze ont moeting rekenen we beslist op een JES—overwinning. DES Ha gaat in Waalwijk bij JEC II op bezoek waar scheids rechter A. Brokken de teugels in landen zal houden. Missienaaikring. Een paar weken vroeger dan we gewoon zijn zal Zondag 22 October in de Maandag d.a.v. in de groote ^atronaatszaal door onzen Missie naaikring tentoonstelling gehouden worden. Na de Hoogmis om half twaalf, wordt de tentoonstelling dooi den WelEerw. Heer Kap. de Klijn officieel geopend, daar Mgr. Völker wegens ongesteldheid nog steeds de lastorie niet kan verlaten. Wat onze ijverige dames ten toon zullen stellen zal ongetwijfeld alle parochianen groot en klein in bewondering irengen. Naast 't finantieele voordeel dat dit lezoek oplevert, is het meteen een erkenning van de onbaatzuchtige opoffering der dames gedurende een geheel jaar. De diverse attracties waaronder zoowel voor de kleineren als voor het groote publiek, zullen wel in staat zijn de bezoekers eenige oogenblikken bezig te houden en tevens de beurs wat te verlichten. Zondag tot 8 uur, Maandag tot 7 uur zal de tentoonstelling geopend zijn. De trekking van de loterij heeft onmiddellijk daarna plaats. Nieuwe straalverbinding. De nieuwe straatverbinding tus- schen Telefoonstraat en Gasthuis straat nadert hare voltooiing. Met den aanleg van waterleiding, gas en riooleering is men dezer dagen klaar gekomen, terwijl tevens de weg bedding met troltoiraanleg zoo goed als beëindigd is. Het afwerken van het bovendek zal slechts een kwestie van korten tijd zijn, waarna de straat voor het verkeer zal worden opengesteld. De werkzaamheden zijn in werkverschaffing uitgevoerd. In de eerstvolgende raadsvergadering zal tevens een naam aan de straat gegeven worden. Propagandavergadering Coöp. Ver. »Broederhuip«. Zondag a.s. zal in de zaal van den heer Jan v. Dun de jaarlijksche propagandavergadering gehouden worden voor de vrouwen der leden van de Coöp. Ver. »Broederhulp« alhier. Euphonia. Het bestuur van Kon. Muziek gezelschap »Euphonia« heeft voor 12 Nov. a.s. het bekende Bredasche Tooneelgezelschap »De Brabant spelers* geëngageerd. Het gezelschap zal uitkomen met het beroemde tooneelwerk »De roof der Sabynscho Maagden«. F ra Diavola. Zooals we reeds voor een paar weken terug gemeld hebben zal de alomberoemde Illusionist Facinateur Diavola op Zondag 29 October a.s. in het Patronaat van de jongens in den namiddag en in de concertzaal Jan van Dun voor volwassenen 's avonds een gastvoorstelling geven, 't Is wel interressant hoe de pers het werk van Diavola waardeert. Wij geven slechts enkele uittreksels van de in onze omgeving meest gelezen dagbladen. Deze persuit treksels spreken over 't programma voor zich zelf Dagblad v. Noord—BrabantBe hendigheid, welke aan 't wonder baarlijke grenst. Het Huisgezin: Diavola heeft zicli een illusionist van de bovenste plank getoond. Prov. Nrd. Brab. en 's Hertogen bossche Crt.Het publiek toonde zich zeer ingenomen. De voor stelling in Casino was een goed begin van Diavola's Nederlandsch tournée. Nieuwe Tilb. Crt.De nummers werden op een onberispelijke wijze uitgevoerd. Het applaüs was wel verdiend. Het Nieuwsbl. v. h. ZuidenDe toeren zijn zeer mooi en over treffen alles wat wij reeds zagen. Kaatsheuvels Belang. De kwitantie's van de Vereeniging «Kaatsheuvels Belang zijn gepresen teerd. 't Is voor de ijverige propa gandisten geen aangenaam werk geweest. De onzin en ongerijmd heden, die op vele plaatsen móeten gehoord worden, de verdacht makingen en leugenachtige beschul digingen, die elders zijn gedebuteerd kunnen bladzijden vullen. K.B. heeft niet gezorgd voor lichtverbetering van deze straat. K. B. heeft bij eventueele tractatie van de kinderen in de levering een bakker gepasseerd. K.B. heeft in geen 4 jaar vergaderd. K. B. brengt zijn drukwerk naar buiten. K. B. negeert personen, die 't met 't belang van Kaatsheuvel goed meenen. K. B. moest het ontvangerskantoor hier gehouden hebben. K. B. enz. enz. Honderden voorwendsels om als motief te dienen om de kwitantie van f 1.50 te kunnen weigeren. Hoe K.B. zijn kosten dekken moet, gaat die heeren, die wel eischen, doch niet willen steunen, niets aan. Zij durven wel critiek te leveren, doch weigeren lid te worden, niet wetend, dat zij zich alzoo met andermans zaken bemoeien, waar ze niet 't minst recht op hebben. Wenscht gif volledig Ingelicht over gebeurtenissen, vergade ringen, uitvoeringen, ver- kooplngen, verpachtingen In Uwe en omlig gende gemeenten ABONNEERT U DAN OP vanaf Fi. 15.00 vanaf Fi. 36.00 Hacheipiipen en ellebogen.

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 10