incasso-Hnlormatie-Bureaux 'Mirti Kotaris Middelkoop SPAART KOSTEN EN MOEITE TE HUUR onze vleesch- prijzen slechts verhoogd. J. DE JONG LilT 1L DIE 1MITEITIES verhuren LETTEREN EN KUNST. Kinderen van ons volk. Antoon Coolen gehuldigd. Donderdag ging voor een uitver kochte zaal in het Concertgebouw te Den Bosch, de première voor Brabant van het tooneelstjuk „Kinderen van ons volk", door Kees Spierings en Cor Hermus bewerkt naar den gelijknami- gen roman „De schoone voleinding" van Antoon Coolen. De schitterend geslaagde uitvoering werd mede bijgewoond door Antoon Coolen en Kees Spierings. Na het vierde bedrijf betrad Mr. F. J. van Lanschot, burgemeester van Den Bosch het podium om Antoon Coolen en Kees Spierings te huldigen en hen met lauwerkransen, versierd met de Bossche kleuren te omhangen. Ook Ko van Dijk, die de rol van Pas toor Vogels vertolkte ontving een krans, terwijl de burgemeester tevens Antoon Coolen de eere-medaille schonk van Jeroen Bosch. Eenige dames uit Deurne boden een bloemenmand aan. Om het enorme succes der opvoe ring zal op Woensdag a.s. een reprise gegeven worden. En dan breng ik voor Marieke de eere-medaille mee! besloot burgemees ter Van Lanschot. KERKNIEUWS. Huldiging Mgr. Dr. B. J. Eras. Donderdag n.m. om half vier verza melde zich ten huize van Mgr. Hen- d'rikx, vie. gen. van het bisdom van 's-Hertogenbosch, aldaar, een uitgele zen gezelschap van 150 geestelijke en wereldlijke autoriteiten, dames en heeren genoodigden voor de plechtig heid der huldiging van Mgr. Dr. B. J. Eras, stichter en eerste rector van het Ned. College voor Priesterstudenten te Rome. Bij zijn zilveren jubilé als be stuurder van het instituut had zich uit de vrienden van Mgr. Dr. Eras een eere-comité gevormd onder presidium van Mgr. C. C. Prinsen te Den Bosch. Bij ontstentenis van den voorzitter hield de secretaris van het comité de huldigingsrede onder aanbieding der feestgave, zijnde een bedrag van ruim 9000.met bestemming voor het college. Mgr. Dr. Eras dankte in een zeer hartelijke toespraak. .gehad, en toen ze het wilde verlaten, bij ongeluk de glazen hebben ge broken Van vernieling geen sprake? En wat de mishandeling op Petro— nella de Vaan, huisvrouw v. d. Lee, betreft, was verdachte J. v. d. H. die dat was ten laste gelegd, ook al onschuldig aan. Hij bracht zoo'n soort noodweer in 't midden, wij zeilde op een groote snede over zijn wang, die hij had opgeloopen toen hij buiten zijnde nog eens dooreen ruit was gevallen. Getuigen W. en M. de Vaan konden niet verklaren, of de vernieling met opzet gebeurde ofdat bij het tumult de boel omver was geloopen en daardoor gebroken. Getuigen Corn. v. d. Lee en diens echtgenoote bevestigden de ten laste gelegde mishandeling tegen J. v. d. H. Zij werd tegen het voorhoofd getroffen, zoodat bewusteloosheid 't gevolg was, van alles samen. Van der Lee kon over de vernieling niets verklaren, zijn vrouw had het wel gezien. Tegen ieder der verdachten luidde vrijspraak inzake vernieling. Tegen verdachte J. v. d. H. werd wegens mishandeling 1 maand ge vangenisstraf geëischt. Uitspraak volgt nader. verbonden dienen te zijn met de thans op vrij willigen grondslag ingestelde inkrimpingsmogelijkheid, tot uitvoering komen. Het is dus in het belang van de veehouders ertoe mee te werken, dat door ruime gebruikmaking van de gelegenheid tot vrijwillige levering, de op een bepaald oogenblik vast te stellen evenwichtstoestand tus schen productie en afzetmogelijkheid zoo na doenlijk bereikt worde, opdat zooveel mogelijk de teeltre geling zich automatisch aan den dan bereikten toestand zal kunnen aansluiten. RECHTZAKEN. L. H. 39 jaar, grondwerker te Waalwijk, verhaalde voor het ge rechtshof dat ze 'm in Waalwijk »züuken!« Hij was met z'n kind, een kleine broekeman, naar buiten gewandeld. Daar zag de dreumis op een vuilnisbelt doosjes en knoop jes en touwtjes en van alles liggen wat de broekzak van een jongen maar kan bergen. En vader moest er mee heen. Maar dadelijk zat een politieman hem op de hielen, omdat hij zich op verboden terrein bevond. Papa had het waarschuwingsbord niet gezien, wilde alleen maar den klei nen yent blij maken. En woedend trok de man aan 't razen. Toen achtte de politieman zich beleedigd en in Den Bosch werd het geval uit gemaakt door veroordeeling van den man tot f 15 boete. Hij kwam nog in hooger beroep, hoopte zelfs op rechtskundigen bijstand maar 't gaf hem alles niets. De eisch luidde bevestiging van het vonnis. Uitspraken. L. H. opperman, te Waalwijk, mishandeling, f20.boete subs 20 dagen hechtenis. Naar de grens gedwaald. Ph. v. R. en zijn zoon J. v. R. kooplieden te Wijk, stonden terecht: dat zij op 1 Maart 1933 te Hilvaren beek ieder een partij suiker hebben vervoerd. Hoe komen jullie er toe? Menschen uit een streek waar zelden een smokkelaar opduikt? vroeg de pre sident. De zoon keek zijn vader aan, die zeide: »We handelden in Tilburg, ziede meneer«. Blijf maar in Wijk en zoek het maar niet aan de grens I adviseerde de rijksadvocaat. 'k /al in 't vervolg wel wijzer zijn beloofde de vader. De eisch luidde tegen ieder f50.— subs. 14 dagen hechtenis, en ver beurdverklaring der zakken met suiker. Da's honderd gulden? 'k Kan 't niet betalen! En dan nog de suiker kwijt 1 zuchtte het manneke. Rare kermisvierders! J. A. v. d. H. 24 jaar en H. v. d. H. 26 jaar, beiden landbouwer te Vlij men, waren met Vlijmensche kermis leelijk hun boekje te buitengegaan, en hadden zich te verantwoorden wegens mishandeling en vernieling. Beiden ontkenden het ten laste gelegde. Zij zouden in het café van W. de Vaan waar zich de scène afspeelde onaangenaamheden hebben BINNENLAND. Een Vorstelijke gift. De Bossche Diocesane Werklie- denbond heeft aan de Keizer Karei Universiteit een bedrag van f 10.000 als jubilé-geschenk aangeboden. Er is moeilijk een mooier voor beeld van katholieke solidariteit aan te wijzen dan dit, waarbij in zekeren zin de uitersten elkaar raken. Want spreekt het geen boekdeelen, dat men aldus zelfs in arbeiderskringen de zeer bijzondere beteekenis van dit Onderwijsinstituut voor het ka tholiek gemeenschapsleven toont te begrijpen en door daadwerkelijke belangstelling wenscht te erkennen? Vliegdienst op Rusland. Als resultaat van de onderhande lingen met de Russische, Zweedsche en Finsche luchtvaartautoriteiten te Moskou kan in het begin van 1935 een regelmatige vliegdienst tusschen Leningrad, Reval, Helsingfors, Stock holm, Malmö en Amsterdam worden tegemoet gezien, waarin de K. L. M. een belangrijke rol zal spelen. Op de nieuwe route Leningrad Amsterdam zal met landvliegtuigen worden gevlogen. Ned. vorderingen op Duitschland. De onderhandelingen tusschen Nederland en Duitschland in zake het transfermoratorium, zouden thans in een dusdanig stadium zijn getreden, dat het einde der bespre kingen in het zicht is gekomen. Het vertrouwen is gewettigd, dat de regeling een betaling van 100 °<0 der onder het moratorium vallende Nederlandsche vorderingen zal in houden. De beperking van den rundveestapel. De crisis rundveecentrale schrijft: In de afgeloopen week is de crisis- rundveecentrale begonnen op ver schillende markten gelegenheid te bieden tot levering van rundvee in de soorten, zooals zij die had ge vraagd. Hoewel gedurende eenigen tijd zal worden aangezien, welk het resultaat zal zijn van de vrijwillige levering en zich laat verwachten, dat hierdoor een niet onbelangrijke beperking van den veestapel zal worden bereikt, dient reeds thans rekening te worden gehouden met de noodzakelijkheid, dat het even wicht tusschen de uitgebreidheid van den rundveestapel en de afzet— mogelijkheid van zijn producten eenmaal bereikt zijnde, op den duur zal blijven bestaan. Te dien behoeve wordt thans dooi de crisis-rundveecentrale de stichting voorbereid van gewestelijke rund— veecentrales, welker voorlichting en medewerking noodig zal zijn bij de vaststelling van den omvang van de veestapels, welke op nader te bepalen tijdstip op de verschillende bedrijven zullen kunnen worden gehouden en van de mate, in welke aanfok van ongvee zal kunnen plaats vinden. Het een zoowel als het ander kan slechts geschieden onder voorlichting en medewerking van ter plaatse volkomen met de omstandigheden, welke elk bedrijf beheerschen, be tende personen. Deze zullen de besturen der gewestelijke centrales, nader onder te verdeelen in plaatselijke districten, vormen, en in samenwerking met de crisis—rundveecentrale moeten bereiken dat, met inachtneming van de toestanden in ieder bedrijf, over den geheelen Nederlandschen rund veestapel de noodige beperking en de leeltregeling. welke onverbrekelijk GEMENGD NIEUWS. Jongeman doodgedrukt. Garageknecht te Den Bosch was onder een autobus gekro pen om iets na te zien. Te '9-Hertogenbosch is in de garage van den autobusdienst 's-Henogen- bosch VughtVoorburg een ongeval met doodelijken afloop gebeurd De ruim twintigjarige garageknecht Luc. Doremalen uit Den Bosch, ermede belast iederen morgen de banden der autobussen op voldoende spanning te brengen, wa9 ook hedenmorgen met een der autobussen bezig. Hiertoe had hij deze met een kleine krik omhoog gezet, ofschoon hem een groote garage krik ter beschikking stond. Vermoedelijk om te kijken of de spanning groot genoeg was, is hij onder de bus gekropen. Terwijl hij daar lag, schoot de wagen van de krik. Het heele gewicht van de groote bus kwam daardoor op zijn borstkas, welke geheel werd ingedrukt. Na enkele oogenblikken gaf de jongeman den geest. Door een vrachtauto overreden en gedood. Te Amersfoort is gistermiddag op den Zuidsingel hoek St. Andriesstraat de 21 jarige juffrouw J. G. G. uit München-Glad bach, door een zes- wielige vrachtauto overreden en ge dood. Het meisje was den tractor reeds gepasseerd toen reed zij tege den vrachtwagen aan en viel De achterwielen gingen haar over het lichaam. Zij was terstond dood. Gistermiddag is het 4 jarig zoontje van der heer H. Bosma te Balkbrug onder een passeerenden vrachtauto geraakt en op slag gedood. Artillerist gedood te 's-Hage. Bij een botsing nabij den Raamwej; in Den Haag tusschen een electrische (blauwe) tram en een munitie caisson der Veldartillerie werd een artillerist gedood en een militair gewond. Ook wee paarden moesten het leven late n Zonderlinge maagi houd. In de geneeskundige kliniek van Uptonbij Chester stierf dezer dagen aan de gevolgen van een operatie een patient. Vincent Edwardsgenaamd een 29 jarige boer uit de nabijheid van Nantwich. Hij was einde Mei in de kliniek opgenomen. Als onmiddellijke oorzaak, aldus het Homoepatische Maandblad, werden etterige maagzweren enbloeduitstortin gen vastgesteld Toen men na den dood van den man zijn maag uit pompte, kwam men tot de zeldzame ontdekking, dat de maag niet meer en niet minder dan 497 verschillende voorwerpen bevatte. De behandelen de geneesheer stelde in tegenwoordig heid van getuigen een lijstje op, dat er als volgt uiiziet6 theelepeltjes, 200 spijkers van verschillende grootte, 3 deursleutels, 3 messen, 1 schoenle. pel, 7 ringen, 1 gouden ring deelen van paarlensnoeren, 43 gramgfoon- naalden, een groot aantal spelden, naalden, armbandsluitingen en vleesch- haken. Volgens den geneesheer moeten eenige van deze voorwerpen reeds minstens twee jaar in de maag gele- gen hebben. Minder gemakkelijk is na te gaan, wat den man er toe bewogen heeft dit alles te verorberen. Waarschijnlijk is de man krankzin nig geweest en verkeerde hij in den waan, dat zijn maag alleen soliden en compacten kost verdragen kon. en laat ons uwe advertenties plaatsen in andere bladen U behoeft niet9 te doen dan ze on9 even op te geven. Wij doen de rest en het kost U geen cent meer. ülm verbetert Kingsford Smith's recoid naar Aus ralië. Charles Ulm is gistermiddag 4'/4 uur (Greenwich tijd) te Derby in West Australië geland, welke plaats ongeveer 70 K M. dichter bij Soera, baja is gelegen dan Wyndhaven is in Noord Australië. Hij vertrok Don derdagavond 9 uur 30 (GT)van Hesion en heeft dus den afstand van Engeland naar Australië in 6 uur minder dan een week afgelegd, of om precies te zijn in 161 uur en 48 min Deze tijd moet echter nog geverifieerd worden en voorloopig kunnen we constateeren, dat hij 11 uur bij Kings ford bmith is voorgebleven. Radeloos klaagd hij zijn nood aan een vriend .Vele jaren aan de borst te sukkelen en 's nachts hoestbuien die wel een half uur duurden, dat was mijn leven Slapen deed ik weinig en eten, ho maar! Radeloos klaagde ik mijn nood aan een vriend. Deze raadde mij Akker's Abdijsiroop aan Ik had er wein.g vertrouwen in, maar loch kocht ik den volgenden morgen Abdijsiroop Na gebruik van 3 lepels voelde ik al verlichting en na 5 fl.sschen was ik heelemaal van dien ellendigen hoest genezen, zoodat ik mij nu weer prettig voel, goed slaap, kortom een gelukkig mensch ben*. Zoo schrijft ons de heer L. K. te 's H wiens origineele brief voor iedereen ter inzage ligt. Als ge aan de borst sukkelt, neem dan ook Abdijsiroop, evenals de Heer L K. Abdijsiroop bevrijdt de ademhaling9- organen van slijm en andere ziekte- verwekkende stoffen. Abdijsiroop ver ruimt deademhaling.verdiijft benauwd- htden, heelt de aangedane en ontstoken plekken. Onovertroffen bij Hoest, Bronchitis, Influenza Asthma. Alom verkrijgbaar. Thans per flesch f 1 i f 1 50 en f2.75 Vraagt voor gebruik buitenshuis Abdijsiroop Bon bons (.gestolde" Abdijsiroop), even geneeskrachtig! Doos; 35 en 60 cent. (Keel.) BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. 13—20 October 1933. Geboren Lucas Ma. zv CJvtl Houdt-v d Put. C.ornelia Ha. Ma. dv C A van Dongen-van Helvoirt. Ida Ca. Ma. dv I J van Ha- ren-Oomens. Balthasar C A zv A J Korthout-de Munnik. Karei J zv J C Va- rossieau-van Dongen. Christoffel A J zv M P Thijssen-Boom. Jan zv A Zwets- de Visser. Overleden Ja. Lankhaar, wed. van J. Bonis, oud 80 jaar. - Aa. Ja. Ma. Trimbach, echtg. van J A Bergmans, 27 jaarBa. Aa. Fa. IJpelaar, 1 md. Huwelijks-aangiften A. Bourgonjen, 26 jaar te Waalwijk en M. v. Oversteeg, 20 jaar te Sprang- Capelle. G. E. Korteweg, 29 jaar te Zevenbergen en Ma. Ha. Blok, 30 jaar te Waalwijk. Gehuwd Th. L J de Leyer, 27 jaai* te Waalwijk en ha. Ma. Ja. Sedlmatfer, 24 jaar te Loon op Zand. A J van Loon, 26 jaar te Loon op Zand en Ja. Ca. La. de Leijer 30 jaar te Waalwijk. Ingekomen Aa. van Wijk van Nieuwkuik. A. J. en R. Schouten van Botterdam. M. v. Gulik van Oudheusden. Vertrokken: A. J. Trommelen naar Klundert. E. Ja. van der Sanden naar Vught. F J L Mombers naar Nice. J. P. J. Boter- mans naar Ginneken. I. C. Mortier naar Doetinchem. A. A. de Vries naar Amsterdam. J. S. Raaymakers naar Zevenbergen. GEERTRUIDENBERG. Overleden Anna de Ruijter, echtg. van Petrus Ja cobs, 71 jaar. Theodorus Cornelis Heesters, zv C. Heesters-van de Rijken. 2 maanden. Elizabeth Johanna Schol- tens, 65 jaar. Huwelijks-aangiften Gijsberfus Marinus van Zwol. 29 jaar en Johanna Maria Kwaaitaal, 26 jaar. Ingekomen Adriana Maria van Strien van Raams- donk. Theresia Johanna Dignum van Amsterdam. Huiberdina van Gils van Made c.a. Bernardus Adrianus van Merrienboer en gezin van Rotterdam. Adriana M. van Strien van Raamsdonk. Cornelia E. Romme van Raamsdonk. Elisabeth J. van Biezen van Raams donk. Vertrokken: Anthony Boon en echtg. naar Ooster beek. Melanie Stallen naar Oirschot. Zondag 6 en 8'/, u. R.D.B.-Theater, »Menschen in het hotel». Maandag 8 uur, Luxor Bioscoop, Een pootige kerel, Achtervolgende schaduw. Maandag 8 uur, R.D.B.-Theater, «Menschen in het hotel». I Maandag 8.15 uur. Louis Davids Musis Sacrum. Maandag 89.30 uur. Gymnastiek dames K. en V. Gymnastieklokaal Ü.S. j Dinsdag 78.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gymnastiekl. O. S. J Woensdag?8.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gymnastieklokaal Ü.S. Abonneert U op het Waalwiiksche en Lang- straatsche blad, dat ook voor Uwe advertenties het aangewezen or gaan is, omdat 't in deze plaats en streek alge meen gelezen wordt. au v hrt i tJs i left EEN in het centrum van Waalwiik, met of zonder werkplaats. 50901 Te bevragen PUTSTR. 14. vh HENRI BRANCHE&Co. Coulante en snelle afwerking. Vraagt onze .Condiiiën" 1 te Capelle, zal in het openbaar A. op Woensdag 25 Oct. 1933 des avonds 6 uur bij A. PRUIJSSERS te Waspik: WEL en BOUWLAND onder Waspik en Capelle, voor de Herv. Kerk van Waspik. B. op Donderdag 26 Oct. 1933 des avonds om 7 uur precies bij VAN ZW1ETER1NG te Sprang: WEL en BOUWLAND onder Sprang, voor de ge. meente Sprang Capelle. C. op Dinsdag 31 Oct. 1933 des namiddags om 4 uur, bij H. HAMERS te Wasptk- Boven WEI. en BOUWLAND onder Waspik en Capelle voor den Heer H. v. Pas. Breed bij biljetten. 50904 MARKTBERICHT. Waalwijk, 20 Oct. 1933. Varkens f 8—f 10. Eieren 6 6'/a cent. AGZNDA&. WAALWTJK. Zaterdag 8 uur, Luxor Bioscoop, «Wat het leven verwoest». Zaterdag 8 uur, R.D.B.-Theater, «Menschen in het hotel». Zondag 12 uur repetitie voor allen -iedertafel Oefening en Vermaak. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8'/2 u. Luxor Bioscoop »Wat het leven verwoest». Capelle <W.-Br.) Ondanks de hooge heffing op het slachtvee hebben wij Aanbevelend, C 130 fs Grev, Capelle. groot of klein, plaatsen door onze bemiddeling. Het bespaart U moeiten en kost U geen cent meer. Bij contracten zelfs minder! mei s ct. p. pond

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 11