HadioDro gramma. zouden deze schepen ongeveer 5 50 1 000 pond sterling per schip kosten. Verder zijn voorstellen in voorbe reiding voor enn snelleren bouw van torpedojagers üuikbooten wil men vervangen door een nieuwe tonnage van 10 000 ton. In verschillende kringen wordt er voorts op aangedrongen, om 50 kleine schepen voor de verdediging der koopvaatdij te bouwen. Tenslotte overweegt men den bouw van 72 marinevlieg'uigen en een uit breiding van het personeel van de vloot met 10 000 man. Men verwacht dat het eerste gedeelte van dit vlootreserveprogram reeds in de komende marine - begrooting is verwerkt. Hitler dementeert. In een onderhoud, dat de speciale correspondent van de .Dai'y Mail- Ward Price met Hitler heeft gehad, heeft de rijkskanselier het belachelijk genoemd, dat de Duiische regeering in Nederland, Zweden en andere landen munitiefabrieken zou hebben aange kocht, waar g'oote voorraden gereed liggen om in gival van oorlogsgevaar direct over de grens te worden ge stuurd. Hitier heeft voorts gezegd dat de strijd in Duitschland in de eerste plaats gaat tegen het communisme Duitsch land voedt geen geen haat tegen Fr nkrijk en zal wegens den Corridor of koloniën geen oorlog beginnen Nieuive bergtop ontdekt. Twee Britsche ontdekkingsreizigers. Kingdom-Ward en Kaulbach hebben bericht gezonden dat zij in het gebied van Zuidoostelijk Tibet een nog onbekenden hoogen bergtop hebben ontdekt en een nog niet bekenden gletsjer. Dreigende revolutie in Portugal? In verband met de verwachting van een plotselinge regeeringserisis in Portugal, doen te Lissabon geruch ten de ronde over een revolution- naire beweging op het land. Sedert de instelling van door den staat ge controleerde economische corpora ties is de toestand zeer gespannen geworden. Nationalisatie van de Fransch°, wapenindustrie. De financieele commissie uit de Kamer heeft een amendement Léon Blum aangenomen op de wet tot herstel der financiën, dat de natio nalisatie beoogt van de vervaardi ging en den verkoop van oorlogs wapens. Uniformverbod in België. De Belgische ministerraad heeft den tekst vastgesteld van het wets ontwerp tot het verbieden van het dragen van uniformen door leden van politieke organisaties. Hitier eischt nogmaals Rechtsgelijkheid Op de leidersbijeenkom^t der na- tionaal-socialistische partij heeft rijks kanselier Hitier een rede gehouden over den politieken toestand. Mijn voorgangers, aldus Hitier, le den in zekeren zin aan de «Geneef- sche ziekte«, die maakte, dat zij pes simisten waren met betrekking tot het Duitsche volk en optimisten met betrekking tot den Volkenbond. Ik daarentegen ben optimistisch ten aanzien van mijn volk en pessimis tisch ten aanzien van Genève en den Volkenbond. Met dezelfde vastbera denheid, waarmee de nationaal socialistische beweging in de jongste veertien jaar in Duitschlandgestreden heeft, zal Duitschland ernstig en onverbiddelijk op zijn recht staan en vasthouden aan zijn eisch: rechtsgelijkheid. Duitschland wil niets dan den vrede, maar het is vastbesloten, voortaan naar geen conferentie te gaan, van geen enkelen bond lid te worden, zich bij geen conventie aan te sluiten, voistrekt niets meer te onderteekenen zoolang h t niet ale gelijkgerechtigde behandeld wordt. Het pact van vier. De Fransche kamercommissie van buitenlandsche zaken was van oordeel dat het pact van vier in verband met het besluit van Duitsch land niet meer geldig is. Voorts heeft de commissie beslo ten Paul Boncour om inlichtingen te vragen over de Duitsche eischen met betrekking tot het Saargebied. Geen onderhandelingen tusschen Parijs en Berlijn. Tot dusver heeft de rede van Daladier die een antwoord was op Duitschiand s stap, nog maar weinig commentaar ui'gelokt Men is vooral onder den indruk van het feit dat Daladier onomwonden de uitnoodiging van Hitier om directe Fransch Dui'sche onderhandelingen te beginnen, van de hand heeft gewezen. BINNENLAND. Nieuwe Staatslecning overteekend. Naar wij vernemen, is op de 40<'0 Tweede Nederlandsche Staatsleening 1933, groot nominaal f200 millioen, waarvan reeds f 30 millioen was ge plaatst, terwijl bovendien de deelne ming was verzekerd tot een bedrag van f 73 millioen, voor een zoodanig bedrag ingeschreven, dat op het ver zekerde bedrag een kleine reductie zal moeten plaa s vinden. De andere inschrijvingen zullen voor de volle 100°/0 worden toegewezen De »Internalionale<L verboden. Naar wij vernemen is besloten.dat de Internationale niet meer door de V.A R A zal mogen worden ui'gezonden Woensdagavond heeft de voorzitter van de V A R A., de heer de Vries, aangekondigd, dat de uitzending wegens het verbod van de Internatio nale, besloten zou worden met de S jcialistenmarsch. Nauwelijks weer klonken te middernach' de eerste tonen, of de muziek zweeg Even later werd medegedeeld, dat de uitzending op van de Radio Contiö.e Commissie verbroken was. DRUNEN. Het bouwen van een serre voor rekening van den tuinier M. de Wit is opgedragen aan G. Merksv. Iersel alhier. Ongeluk op den onbewaakten o>erweg. NIEUWKUIJK. Dondermorgen circa 7 uur heeft op den onbewaak ten overweg van den spoorweg 's Bosch Lage—Zwaluwe bij wacht post 32 alhier een ernstige botsing tusschen een trein en auto plaats gehad. Toen de kalverhandelaren v. Loon en Bouwman uit Wijk en Aalburg met hun vrachtauto den overweg bij genoemden wachtpost wilden oversteken, werd deze door den trein uit de richting 's Bosch ko mende gegrepen. De auto werd een 10-tal meters door de locomotief weggeworpen en v« rvolgens langs de spoorbaan neer- gesmukt. Totaal vernield en in splinters geslagen bleef hij liggen. Het hevig gekraak, dat tot ver in den omtrek gehoord werd, en het plotseling remmen van den trein, deed de in de nabijheid wonenden direct ter hulp snellen. Gezamelijk met het trein-personeel slaagde men erin de inzittenden uit de wrakstuk ken te voorschijn te halen. Beide hadden hevige pijnen. Vooral Bouwman was er leelijk aan toe. Hij bloedde nagenoeg over het ge- heele lichaam. Beide waren echter bij volle bewustzijn. Zij werden binnengedragen in de woning van J. Brok, bij wien ze even te voren nog waren binnen ge weest voor een bod op vee. De in middels .telefonisch gewaarschuwde dr. Weijers uit Vlijmen, constateer de dat Bouwman een arm had ge broken en aan hoofd en handen ernstige wonden had bekomen. Van Loon is met een flinke vleeschwond aan de knie en den schrik vrij gekomen. De dokter achtte opneming in een ziekenhuis niet noodig en nadat verband was gelegd, werden de verongelukten door van Eeihen naar Wijk vervoerd. De trein had een oponthoud van 15 minuten. Het wrak van den auto werd later verwijderd. SPRANG—CAPELLE (V.m. Sprang). Predikbeurten Zondag 22 Oct. 1933. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 uur Ds. Schlemper van Waalwijk; be diening H. Avondmaal. Des namid dags geen dienst. Geref. Kerk v.m. 9.30 uur en n.m. 2.30 uur Ds. J. C. Hagen bediening H. Avondmaal. De Chr. Besturenbond Sprang- Capelle komt a.s. Maandagavond half 8 in de zaal van den Chr. Volks bond alhier in algemeene vergade- iing bijeen. Aan de orde Bespreking Novem berpropaganda C. N. V.Onder werp C. Braspenning, over: Het laatste verdag van het Christelijk Nationaal Vakverbond. De collecte ten bate van het plaatselijk crisiscomité Sprang Capelle gehouden, heeft naar wij vernemen ca f 260 opgebracht. In gezetenen die in den a.s. winter voor steun in aanmerking wenschen te komen, kunnen zich d iarloe schriftelijk tot het comité wenden. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. gemaente te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag des nam. half drie op te treden Ds. Guittart uit Haamsdonks- veer. 's Morgens half tien leesdienst. Het glas- en verfwerk van een tweetal nieuwe woningen bij het station Capelle Nieuwevaart is na gehouden aanbesteding opgedragen aan D. Rijken alhier. De j.l. Zondag in de Ger. Kerk aon het Bruggetje gehouden extra collecte ten bate van het bouwfonds heeft f 103 opgebracht. Door ds. Keizer, Ger. predi kant alhier zal dezen winter een cursus voor doopleden worden ge houden. Door het bestuur der Ned. Herv. Zondagschool alhier zal ook dit jaar weer een collecte langs de huizen worden gehouden, teneinde met Kerstmis met de kinderen der Zondagschool het Kerstfeest te kun nen vieren. A.s Zondag des morgens half tien en des nam. 2 uur hoopt voor de Ned. Herv. gemeente aan den Loonschendijk op te treden ds. v. d. GraafT uit Ede. De beide elftallen der voetbal vereniging «Capelle» hebben a.s. Zondag een uitwedstrijd te spelen. Het le elftal gaat naar Oss tot het spelen van een wedstrijd voor de 3e klasse K.N.V.B, tegen T.O.P., ter wijl het 2e elftal te's Hertogenbosch voor de le klasse B.V.B. uitkomt tegen B.V.V. 5. Vanwege het Chr. Nat. Vak verbond zal op 13 Nov. a.s. des avonds 7 uur in de Ger. Kerk aan het Bruggetje een groote propaganda- vergadering worden gehouden waar op een Hoofdbestuurslid als spreker zal optreden. \J Aan den heer J. L. v. d. Linde, gemeenteveldwachter alhier, en den heer A. H. Gou>la, gemeente veldwachter te Vrijhoeve—Capelle, is met ingang van 1 Jan. 1934 op de meest eervolle wijze ale zoodanig ontslag verleend. We hopen, dat beiden, die steeds met ijver en toe wijding hun taak hebben vervuld en zoodoende de algemeene achting der ingezetenen hadd< n, nog vele jaren van een welverdiende rust mogen genieten. De afd. »Langstraat» van het Nederl. Bijbelgenootschap houdt haar jaarlijksche vergadering ditmaal in de Geref Kerk van Vrijhoeve— 's Capelle Donderdag 26 October 7.33 uur. Na afhandeling van enkele huis houdelijke zaken zal ds. J. H. Jonker van Werkendam een opwekkende rede uitspreken, Onderwerp»Het profetisch Woord.» Niet alleen leden en begunstigers maar alle belangstellenden zijn van harte welkom. [y RAAMSDONK. Op de Wielerbaan »het Vliegend Wiel« aan de Keistraat zal a.s. Zondag 22 October de sluitingswedstrijd worden gehouden, waarmee de wedstrijden seizoen 1933 geëindigd zullen zijn. Om 2 uur nam. zal worden aangevangen. Het bestuur heeft weer een keurig programma, dat we hieronder laten volgen, samengesteld. Wanneer het weer meewerkt zal het er weer druk worden. Begonnen wordt met een sprint over 3 baanronden, waaraan wordt deelgenomen door Rozenbrand, van Leest, A. Gommers, Slaats en Smulders. Daarna recordpoging over één baanronde met vliegende start, die thans op naam staat van van Leest. De deelnemers zijn Duppe, Dal- maijer, J. Gommers, van der Heijden, van Geenen, Rozenbrand, A. Gom mers, Slaats, Smulders en v. Leest. Gevolgd door Eigenkracht 20 baanronden met 1 klassement, waaraan deelnemen Rozenbrand, van Leest, A. Gommers, Slaats en Smulders. De laatste wedstrijd voorde pauze is koppelwedstrijd over 90 baan ronden voor Juniores met 3 klasse menten. Deelnemers zijn van Delft- Lievers, van Kuijkvan Strien, Gerritse—de Wijs en Vissers— Nij- naard. Na de pauze krijgen we de groote koppelwedstrijd mét 4 klassementen over 230 baanronden, waaraan zal worden deelgenomen door Gebr. Gommers, Dalmaijervan Leest, Duppen—Smulders, Slaatsvan der Heijden, Rozenbrand—van Geenen. Het zal dus de moeite waard zijn om a.s. Zondag een kijkje te gaan nemen. RAAMSDONKSVEER. Op de Internationale Vakwedstrijd voor Brood- en Banketbakkerij te Brussel behaalde J. J. Simonis-Poppelier vier eerste prijzen met Beschuit, Speculaas en de beroemde Espee Cano's, waarmee hij het hoogst aantal punten behaalde. Het bouwen van een land- bouwer>schuur voor rekening van den landbouwer W. Mathon aan de Dongebrug, is opgedragen aan de aannemers J. Bakx en Adr. Molewijk, voor de som van f2040.- De onvermengde margarine is in het volgend tijdvak voor rechthebbenden verkrijgbaar op het Veer bij H. J. Meewisse en Wed. L. Pruijssen en op het Dorp bij Adr. de Bont. Op Zondag 22 October a.s. zullen alhier bloempjes verkocht worden, waarvan de opbrengst komt ten bate van de Stichting «Moeder- heil«. Op de brug aan Keizersveer slipte dezer dagen, vanwege van de gladheid van de weg, een auto en kwam terecht tegen het ijzeren hek werk. De auto werd nogal beschadigd en moest worden weggesleept naar de garage van v. Z. alhier. RAAMSDONKSVEER. Zondag morgen om half tien zal Ds. Guittart optreden in de Veersche Kerk. Des namiddags geen dienst op het Dorp. Dhr. B. J. Elsman werd be noemd tot leeraar aan den Land- bouwcursus te geven op het Dorp. De heer A. Pols, w»rd door de afdeeling van de Chr. Nat. Werk- mans Bond gekozen tot vaste afge vaardigde naar de Ringbestuurver- gaderingen. De heeren J. J. de Wit en J. van Willigenberg, beiden aftredend werden door de afd. alhier weder candidaat gesteld voor het Prov. Comité van den Chr. Nat. Werkm. Bond. Voor de Bijbelvereeniging «NoordBrabant en Limburg», werd I alhier f 39 ontvangen. Naar wij vernemen werd de post—besteller, dhr. v. d. Elze, van het Dorp overgeplaatst naar Raams- donksveer. Onder zeer veel blijken van belangstelling vierde Dinsdag het echtpaar van Dongen—Verdonk zijn diamanten huwelijksfeest, talrijke bloemstukken sierden de woning. GEERTRUIDENBERG. Naar wij vernemen is de heer J. Bianchi, burgemeester dezer gemeente in de op Woensdag j.l. gehouden vergade- r.ng te Waalwijk gekozen als voor zitter van het hanalencomité West- Brabant. afd. Langstraat. Onze stad genoot de heer C. Jansen werd gekozen als lid van dit comité. \y Door de gemeente-politie werd tegen M. K. procesverbaal opgemaakt wegens het venten met melk zonder in het bezit te zijn van een ver gunning van Burgemeester en Wet houders. Met ingang van 1 November a.s. is onze stadgenoot de heer J. Verwij meren, ploegbaas bij de Ned. Spoorwegen, overgeplaatst naar Boxtel. Zaterdag en Zondag a.s. beide avonden om half acht zal door de tooueelvereeniging I.V.B. een uit voeling worden gegeven in de bioscoopzaal van hotel Centraal. Opgevoerd wordt de klucht in drie bedrijven »Een paard op zolder« in bewerking van P. Gerdas. Ter afwisseling zal een film worden gedraaid. De leverantie van 165000 vlam ovenstraatklinkers voor rekening dezer gemeente is opgedragen aan de N.V. Vlamovensiraatklinker te Zeist. Woensdag j.l. is de eerste lading steenen aangekomen. Maandag a.s. zal met de bestrating in de Veene- straat worden begonnen. Voor de Evangelisatie «Eben Haezer« te Raamsdonksveer hoopt Zondag a.s. des v.m. 9.30 en des n.m. 2 uur voor te gaan de heer v. d. Ent uit Aalst. Door de marechaussées werden in deze gemeente twee Lithauers aangehouden, die geen voldoende middelen van bestaan hadden en niet voorzien waren van een geldig buitenlandsch paspoort. Zij zullen Vrijdag over de grens worden gezet., Gedurende het tijdvak van heden tot 28 October a.s. is met de distributie van onvermengde mar garine belast de winkelier Th. van Velthoven in de Brandestraat. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 20 Oct. 1933. De Heer Saret Deurloo is benoemd tot Voorlezer-Voorzanger in de Ned. Herv. Kerk en heeft zich bereid verklaard die functie te aanvaarden. Toen een zuster Mej. v. L., die in het St. Antonius gesticht ver pleegd werd, des morgens kwam wekken, bleek, dat deze des nachls was overleden, vermoedelijk ten gevolge van hartverlamming. Zondag speelt hier W. S. C. 3 voor de competitie B. V. B. tegen Juliana. V. P. R. K. re O. ZONDAG 22 OCTOBER. HILVERSUM 296 M. V. A. R. A. 9,00 Postduiven- en voctbnlberlchten 9,03 Tulnbouwhalfuurtje 9,30 Orgelspel 10,00 Voordracht door Martien Beversluis 10,20 Vara-orkest 11,00 Zondagmorgentoespraak 11,30 Vara-orkest A. V. R. O. 12,00 Orgelconcert 12,40 Zang 1,00 Concert 2,00 Boekenhalfuur 2,30 Concert 4,00 Gramofoonmuzlek 4,45 Sportberichten t V. A. R. A. 5,00 Kinderuurtje 6,00 Halve uren met boeken 6,30 Kerkdienst Rem Kerk te Gouda A. V. R. O. 8,00 Vaz Dias 8,15 Concert j 9,00 Gramofoonmuzlek 9,15 Concert 11,00 Gramofoonmuzlek HUIZEN 1875 M. K. R. O. 8,30 Kindermis N. C. R. V. 9,30 Gewijde muziek 9,50 Kerkdienst Ned Herv Kerk, Sch.evcnlngen K. R. O. 12,15 KRO-Sextet 1,00 Rector Terwlsscha van Schelinga: Leerza me studiedagen 1,20 KRO-Sextet 2,10 Boeken en schrijvers 2,30 KRO-orkest 3,00 Gramofoonmuzlek 3,15 Mej Bak over de RK Vrouwenbond 3,30 Gramofoonmuzlek 4,00 KRO-orkest 4,30 Ziekenhalfuurtje N. C. R. V. 5,00 Gewijde muziek 5,50 Kerkdienst Geref Kerk Klundert Na den dienst tot 7,45 uur gewijde muziek 7,45 Voetbaluitslagen RKF 7,50 Pater Veldman: Tusschen Russen en Chl- neezen 8,15 De KRO-Boys 9,00 Vaz Dias 9,05 KRO-orkest 9,55 Gramofoonmuzlek 10,15 Vaz Dlas 10,20 KRO-orkest 10,40 Epiloog door het klein koor MAANDAG 23 OCTOBER HILVERSUM 296 M. A. V. R. O. 8,00 Gramofoonmuzlek 10,00 Morgenwijding 10,15 Gramofoonmuzlek 10,30 Mr La Chapelle draagt voor 11,00 Orgelconcert 12,00 Lunchconcert 2,30 Solistenconcert 3,30 Gramofoonmuzlek 4,00 Concert 4,30 Cnuserie Max Tok 5,30 Concert Draaiorgelmuzlek 7,00 Causerie de Josselln de Jong 7,30 Kamermuziek 8,00 Vaz Dias 8,05 Ultz ged revue: O bedoel Je dat7 9,15 Gramofoonmuzlek 9,30 Concert 11,00 Vaz Dlas 11,10 Gramofoonmuzlek HUIZEN 1875 M. N. C. R. V. 8,00 Schriftlezing en meditatie 8,15 Gramofoonmuzlek 10,30 Morgendienst 11,00 Lezen van Chr lectuur 11,30 Gramofoonmuzlek 12,30 Orgelconcert 2,00 Uitzending voor scholen 2,35 Gramofoonmuzlek 2,45 Wenken voor de keuken 3,15 Cursus knippen en naaien 4,00 Bijbellezing 5,00 Concert 6,30 Vragenuurtje 7,15 Ned Chr Persburenu 7,30 Vragenuurtje 8,00 Arnhemsche orkest-vereenlging 10,00 Vaz Dlas DINSDAG 24 OCTOBER HILVERSUM 296 M. A. V. R. O. 8,00 Gramofoonmuzlek 10,00 Morgenwijding i 10,15 Gramofoonmuzlek 10,30 Kamermuziek 11,00 Kook- en bakpraatje 11,30 Vervolg Kamermuziek 12,00 Lunchconcert 2,30 Omroeporkest i 3,00 Knipcursus 4,00 Zangvoordracht 4,30 Radlo-kinderkoorzang 5,00 Halfuur voor kleine kinderen V. P. JR. O. 5,30 Bljbelvertelllngen A. V. R. O. 6,00 Gramofoonmuzlek R. V. U. 6,30 Cursus, Dr Brandt: Het leven van Thomas Morus A. V. R. O. 7,00 Gramofoonmuzlek 7,30 Engelsche les 8/10 Vaz Dias 8,05 Concert 9,30 Radiotooneel 10,15 Gramofoonmuzlek 11,00 Vaz Dlas 11,10 Hongaarsche muziek 11,30 Concert HUIZEN 1875 M. K. R. O. 8,00 Morgenconcert 10,00 Gramofoonmuzlek 11,30 Godsdienstig halfuurtje 12,15 Het Wecnsch Radio-Octet IjOO Gramofoonmuzlek 1,15 Het Weensch Radio-Octet 2,00 Vrouwenuurtje 3,00 Het Weensch Radio-Octet XfiO Het KRO-orkest 4,50 Gramofoonmuzlek 5,10 Orkest 5,30 Pater Geurt Jens: Zwarte bloemen en bloesems 5,50 Orkest l 6,40 Esperanto-cursus 7,15 Gramofoonmuzlek 7,25 KRVUProf v WclyOude en nieuwe werfkracht 7,45 Varbondskwartlertje 8,00 De KRO-Boys 8J30 Vaz Dlas 8,35 Fanfare Eendracht maakt Macht te Budel 9,30 KBO-koor 9,40 Hoorspel 10,05 KBO-koor i 10,15 KRO-Boys j 10,35 Vaz Dias 10/10 Hoorspel 1055 KRO-Boys 11,20 Gramofoonmuzlek WOENSDAG 25 OCTOBER. HILVERSUM 296 M. V. A. R. A. 8,00 Gramofoonmuzlek 9,30 Onze keuken V. P. R. O. 10,00 Morgenwijding V. A. R. A. 10,15 Ultz v arbeiders In continubedrijven 12,00 Vara-kleln-orkest 2,00 De Notenkrakers 3,00 Voor de kinderen 5,45 Vara-orkest 0,17 Zang en piano 6,30 Vara-orkest 7,00 Mr v d Velde: De Conjunctuurwisselingen 7,20 Vara-orkest 8.00 Herhaling SOS-berlchten, Varia 8,05 Vaz Dlas 8,15 Vara-orkest 8,35 Liedjes 8,50 BBC-Symphonie-orkest 9,30 Beuker-Denys-Ensemble 9,45 Orgelspel 10,00 Ensemble 10,15 De Flierefluiters 10,45 Orgelmuziek 11,00 'Gramofoonmuzlek HUIZEN 1875 M. N. C. R. V. 8,00 Schriftlezing en meditatie 8,15 Gramofoonmuzlek 10,30 Morgendienst 11,00 Plano-recital 12,15 Gramofoonmuzlek 12,30 Middagconcert 2,00 Gramofoonmuzlek 3,00 Enkrateia-kwartiertje 3,15 Concert 5,00 Klnderuürtje 6,00 Landbouwhalfuurtje 6,30 Onderwijsfonds voor de Binnenvaart 7,15 Ned Chr Persbureau 7,30Fedde Schuer: Het Frlesch en de wereld literatuur 8,00 Concert 9,15 Vaz Dlas 10,15 Gramofoonmuzlek

Echo van het Zuiden | 1933 | | pagina 7